PDA

Zobrazit v plné verzi : Pro začínající a mírně pokročilé

Stránky : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

baris
31.07.2009, 10:04
mas koax v lnb in ?

martin.eu
31.07.2009, 10:12
Jo, mam ho v LNB in

dusino
31.07.2009, 12:52
Ahoj,
.. zkousel jsem Astru 23.5 a 19.2, parabolu mam nastavenou myslim docela presne (kdyz dam v menu vyhledani satelitu, tak na preddefinovany transp na Astre 19.2 mam AGC 99%). Nastaveni tuneru mam "konfig mod jednoduchy, jediny satelit, Astra 19.2, send Diseqc ne"...

Ako si skusal tie Astry, otacal si parabolou ? Kolko mas teda tych LNB, jedno, alebo dve ? Ak dve, je tam asi nejaky prepinac ...

martin.eu
31.07.2009, 13:08
Mam jen jedno LNB, zadny prepinac ani nic jineho, zkousel jsem to natacenim paraboly, ted ji mam natocenou na Astru 23.5 na cca 172st, elevace 33st, vypocital jsem si to podle polohy nejakym programem na webu.

Pak jsem to jeste doladoval podle toho indikatoru v menu "Vyhledani satelitu", snazil jsem se aby to AGC bylo co nejvic, ted tam mam 99% kdyz tam dam prvni preddefinovany transpoder.

Puvodne jsem tam mel motor, ale ten jsem docasne vyhodil a snazim se to naladit bez nej, a az to zprovoznim na jednu druzici, budu pokracovat s motorem. Takze ted je ta HW konfigurace presne tak jak jsem napsal, DM800, koax, jedno LNB, parabola.

grun
31.07.2009, 13:28
nejdříve nalad parabolu a ne podle síly ale podle kvality,ty přednastavení
úhly jsou někdy k ničemu.Chce to jednoznačně točit a sklánět tak dlouho
až to začne hrát.Na ty ukazatele v 800HD vůbec nedej , skoro se podle toho
nedá nic nastavit.Některé img to snad úplně vypustily.Tak že si kup
nějaký ukazovátko za 300Kč a bude po trápení

dusino
31.07.2009, 13:31
Mam jen jedno LNB, zadny prepinac ani nic jineho, zkousel jsem to natacenim paraboly, ted ji mam natocenou na Astru 23.5 na cca 172st, elevace 33st, vypocital jsem si to podle polohy nejakym programem na webu.

Pak jsem to jeste doladoval podle toho indikatoru v menu "Vyhledani satelitu", snazil jsem se aby to AGC bylo co nejvic, ted tam mam 99% kdyz tam dam prvni preddefinovany transpoder.

Puvodne jsem tam mel motor, ale ten jsem docasne vyhodil a snazim se to naladit bez nej, a az to zprovoznim na jednu druzici, budu pokracovat s motorem. Takze ted je ta HW konfigurace presne tak jak jsem napsal, DM800, koax, jedno LNB, parabola.

Ak mas moznost, vyskusaj pripojit iny prijimac, ak to s nim pojde, moze ist o nejaku hardverovu zavadu DM800 ... ? Mas original, alebo nejaky klon ... ?

martin.eu
31.07.2009, 13:42
Je to original, novy, i LNB je nove, koax rozvody taky nove. Zkusim ho pripojit na uz presne naladenou antenu s LNB a uvidim.

Napada me jeste jestli nemuze byt neco treba s drivery tuneru, ty jsou ale asi soucasti image, ne ?

A netusis jeste jak funguje ten screen vyhledavani satelitu ? Jsou tam tri progress bary, ale dva jsou porad na nule a hybe se jen ten AGC. Kdyz tam nastavim rucni transpoder a dam tam neco nekodovaneho, treba televizi Z1, tak tam mam 96% AGC, to by melo byt OK, nebo je treba aby i ty ostatni indikatory neco ukazovaly ?
Kdyz odpojim kabel LNB, tak to AGC skoci na 0%, takze nejak to reaguje.

chocholousek
31.07.2009, 14:20
Je to original, novy, i LNB je nove, koax rozvody taky nove. Zkusim ho pripojit na uz presne naladenou antenu s LNB a uvidim.

Napada me jeste jestli nemuze byt neco treba s drivery tuneru, ty jsou ale asi soucasti image, ne ?

A netusis jeste jak funguje ten screen vyhledavani satelitu ? Jsou tam tri progress bary, ale dva jsou porad na nule a hybe se jen ten AGC. Kdyz tam nastavim rucni transpoder a dam tam neco nekodovaneho, treba televizi Z1, tak tam mam 96% AGC, to by melo byt OK, nebo je treba aby i ty ostatni indikatory neco ukazovaly ?
Kdyz odpojim kabel LNB, tak to AGC skoci na 0%, takze nejak to reaguje.

Todle je jak mam nastavenou Nohu HD ted ty miris nepresne az dosahnes podobnych hodnot budes mit i obraz.http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=30448&d=1249039013

P.S. AGC je vzdy 99% protoze sum je tak velky ze pristroj nepozna zda se jedna o signal nebo sum nerid se jim, dulezity je SNR.

baris
31.07.2009, 14:22
riad sa podla snr

martin.eu
31.07.2009, 14:42
Takze myslis ze to je skutecne jen nepresne nastavenou parabolou ? Priznam se, ze jsem tim uz tocil vselijak a mam pocit ze to mam nastavene presne, ale jeste si s tim teda zkusim pohrat, nebo spis vecer zkusim pripojit DB jinde na antenu ktera je nastavena presne a vyzkousena.
Pri otaceni anteny je tedy dulezite trefit pozici, kde je neaka uroven signalu, tj. co nejvetsi hodnota dB a asi co nejvetsi odstup signal sum ?
Da se rict jaka je tolerance v nastaveni anteny ? Rikam si, ze kdyz to natocim zhruba na jih a mam spravne elevaci, mel bych tam aspon neco chytit, satelity jsou na 16, 19.2, 21.5, 23.5, 25.5, tak jsem si rikal ze kdyz je vsechny proskenuju mel bych se aspon do neceho trefit.

chocholousek
31.07.2009, 14:59
T
Da se rict jaka je tolerance v nastaveni anteny ?

Si mne pobavil.... Tak +-2 - 3 mm a to na nastaveni primo LNB pokut to o +-3mm netrefis na elevaci nebo azimutu tak uz miris do pr...:D

P.S. asi...

martin.eu
31.07.2009, 15:09
No super, tak podle casu co jsem s tim stravil uz mam pr... proskenovane snad vsechny :-) Takze ted uz bych konecne mohl trefit i nejakou tu druzici...

martin.eu
31.07.2009, 15:32
Jeste jeden technicky dotaz, lze nejak prenest obraz z DB na ntb online, ale skutecne realtime ? Jde mi o to, ze kdyz budu tocit na strese antenou, muzu si vedle polozit ntb a pres wifi si kontrolovat silu signalu. Dal by se tak eliminovat jeden problemovy clanek prenosoveho retezce pri ladeni (manzelka pred TV s mobilem). Vim ze to jde pres web interface, ale tam to neni moc realtime, musi se to manualne refreshovat.

chocholousek
31.07.2009, 15:57
Jeste jeden technicky dotaz, lze nejak prenest obraz z DB na ntb online, ale skutecne realtime ? Jde mi o to, ze kdyz budu tocit na strese antenou, muzu si vedle polozit ntb a pres wifi si kontrolovat silu signalu. Dal by se tak eliminovat jeden problemovy clanek prenosoveho retezce pri ladeni (manzelka pred TV s mobilem). Vim ze to jde pres web interface, ale tam to neni moc realtime, musi se to manualne refreshovat.

No problem je ze ono to reaguje se spozdenim i na stinitku TV ale ne z takovym jako u web interface, ne jinak to asi nejde. Pokut vsak mas satelitni kartu tak by to slo jeste se vyrabeji ruzne pristroje na nastaveni od 200 do 30 000 Kc ale na to je asi uz pozde aby si to do vecera stihnul.

P.S. po nastaveni od oka, s parabolou toc velmi velmi jemne a pomalu uvidis potom to pude bez problemu.

vintertool
31.07.2009, 17:27
Ahoj všichni, jsem uplný začátečník a potřeboval bych od vás poradit.mám DM800hd orig a několik dm500klonů.

1.mám dilema- jaký používat sw(gemini, sf team,....)
2.neměl by jste někdo návod na sdílení po síti?(myslím krok po kroku)
sdílení mám udělaný asi pres cccam.cfg, jede to, jenže jsem to nedělal já, takže nevím jak přidat další klienty.
předem díky za vaše rady a zkušenosti.

chocholousek
31.07.2009, 17:35
Ahoj všichni, jsem uplný začátečník a potřeboval bych od vás poradit.mám DM800hd orig a několik dm500klonů.

sdílení mám udělaný asi pres cccam.cfg, jede to, jenže jsem to nedělal já, takže nevím jak přidat další klienty.

Vzhledem ze je to prvni prispevek tak zacni pomalu se ctenim tohoto fora kdyz to tu prohledas zjistis ze je tu vse co budes potrebovat nekolikrat napsano.

P.S. CCcam je krasne okomentovany precti si to a vis co potrebujes.

baris
31.07.2009, 19:07

a zarabat uz budes sam ? :-)

vintertool
31.07.2009, 19:27
a zarabat uz budes sam ? :-)

zarábat?
zřejmě jsem se spletl, zdá se že tohle forum není pro rady, ale jen pro ty, kteří se sat zabívají, nebo se to naučí a pak jsou velmi chytří na ty co to jeste neznají,neumějí.

Abych to upřesnil, chci to čistě jen pro sebe a rodinu, ne na tom vydelavat.peněz mam dost.(ale to je přece fuk)

Andulka
31.07.2009, 19:54

WEB inerface v PLi Image pre E1 taku moznost ma: Enhanced satfinder (funkcia "zoom"). Ukazuje SNR, AGC a BER v realnom case s frekvenciou asi 4 Hz. Vyborny pomocnik na strechu!

klivo
31.07.2009, 20:31
zarábat?
zřejmě jsem se spletl, zdá se že tohle forum není pro rady, ale jen pro ty, kteří se sat zabívají, nebo se to naučí a pak jsou velmi chytří na ty co to jeste neznají,neumějí.

Abych to upřesnil, chci to čistě jen pro sebe a rodinu, ne na tom vydelavat.peněz mam dost.(ale to je přece fuk)

a proc si nezaplatis nejakeho ucitele kdyz mas penez dost, ha ?

vintertool
31.07.2009, 20:39
a proc si nezaplatis nejakeho ucitele kdyz mas penez dost, ha ?
tomu se nebrÁnÍm, jsem z chomutova, JE TU NĚKDO TAKOVEJ?

chocholousek
31.07.2009, 20:52
WEB inerface v PLi Image pre E1 taku moznost ma: Enhanced satfinder (funkcia "zoom"). Ukazuje SNR, AGC a BER v realnom case s frekvenciou asi 4 Hz. Vyborny pomocnik na strechu!

Ale on ma DM 800 nebude to vadit kdyz tam narve E1?:p

p.s. ono E2 je fuckt zdechlejsi na tom nezmeni ani PLI ci NewNigma....

vintertool
31.07.2009, 21:45
Vzhledem ze je to prvni prispevek tak zacni pomalu se ctenim tohoto fora kdyz to tu prohledas zjistis ze je tu vse co budes potrebovat nekolikrat napsano.

P.S. CCcam je krasne okomentovany precti si to a vis co potrebujes.
oto jsem se snažil už včera, jenže neni mi to stejne moc jasný, kazdej tady mele pátý přes devátý, nekdo se na neco ptá, nekdo odpoví, hned podtim uz zas nekdo pise o necem jínym, podnim zas nekdo reaguje na prispevek toho uplne prvniho, a takhle to jde porad. proto jsem zalozil svuj dotaz do hlavní kategorie, tedy do podkategorie do dreambox, jenže ejhle, moderator zřejme usoudil, ze je to tu uz probírané a šoupnul to do kat. pro začátečníky, no a tady už je to zas pátý přes devátý, takže vám moc děkuju, opravdu jsem se dozvěděl jen to, že že už to zde bylo probíráno a že asi na tom budu chtít nejspíš vydělávat, tak nikdo neporadí.

Calokay
31.07.2009, 23:35
oto jsem se snažil už včera, jenže neni mi to stejne moc jasný, kazdej tady mele pátý přes devátý, nekdo se na neco ptá, nekdo odpoví, hned podtim uz zas nekdo pise o necem jínym, podnim zas nekdo reaguje na prispevek toho uplne prvniho, a takhle to jde porad. proto jsem zalozil svuj dotaz do hlavní kategorie, tedy do podkategorie do dreambox, jenže ejhle, moderator zřejme usoudil, ze je to tu uz probírané a šoupnul to do kat. pro začátečníky, no a tady už je to zas pátý přes devátý, takže vám moc děkuju, opravdu jsem se dozvěděl jen to, že že už to zde bylo probíráno a že asi na tom budu chtít nejspíš vydělávat, tak nikdo neporadí.
Ako si to rýchlo pochopil, že aj tu to funguje ako v politike. Tuším, že u Vás v Čechách pred 3 rokmi kandidovala moravská politická strana s názvom "Hele Ostrava se baví" Do parlamentu sa nedostala (získala len 0,1%), ale bola s ňou aspoň zábava. Neporadil som ti ani ja, ale prečo mám kaziť československý priemer?

grun
01.08.2009, 12:20
--------------------------------------------------------------------------------------
manželky na koukání na TV jsou brzda 1° na parabole odchylka je asi 600Km
kdy se netrefuješ na SATELIT Findr ti ukazuje daleko rychlejš než manželka a
přenosová trasa na střechu dohromady,takže pomalu , pomalu a ještě jednou
pomalu točit

martin.eu
01.08.2009, 16:59
Ale on ma DM 800 nebude to vadit kdyz tam narve E1?:p

p.s. ono E2 je fuckt zdechlejsi na tom nezmeni ani PLI ci NewNigma....

Tak uz jsem to naladil, nakonec s ntb na strese pres standarni web interface zpusobem posun-refresh-posun-refresh. Urovne mam kolem 13dB, vsechno funguje OK. Diky moc vsem za pomoc :-)
A ted kdyz vidim ze to funguje, jdu si to cele zase rozdrbat tim, ze se dam do instalace motoru...

zvonek
01.08.2009, 19:05
Tak uz jsem to naladil, nakonec s ntb na strese pres standarni web interface zpusobem posun-refresh-posun-refresh. Urovne mam kolem 13dB, vsechno funguje OK. Diky moc vsem za pomoc :-)
A ted kdyz vidim ze to funguje, jdu si to cele zase rozdrbat tim, ze se dam do instalace motoru...
Panové.Setkal se s tím někdo?Řešil to někdo?Jeden problem s resiverem DM7000.Maximální spokojenost.Mám v něm ,HDD 350GB a ten často stále jede,ikdyž resiver vypnu z DO.Jen vyjímečně se zastaví po nabootování.Nevíte jak HDD zastavit,když jej nepoužívám?Žere to zbytečně proud a taky je to slyšet.Má to v menu nějaké nastavení na zastavení HDD?(dal jsem tam GEMINY ,potom Nabilo 2 a situace je stejná.Dík za radu.

Calokay
01.08.2009, 19:18
Panové.Setkal se s tím někdo?Řešil to někdo?Jeden problem s resiverem DM7000.Maximální spokojenost.Mám v něm ,HDD 350GB a ten často stále jede,ikdyž resiver vypnu z DO.Jen vyjímečně se zastaví po nabootování.Nevíte jak HDD zastavit,když jej nepoužívám?Žere to zbytečně proud a taky je to slyšet.Má to v menu nějaké nastavení na zastavení HDD?(dal jsem tam GEMINY ,potom Nabilo 2 a situace je stejná.Dík za radu.
Nepíšeš aký máš image, ale principiálne by to malo fungovať rovnako. Potrebuješ nastaviť sleep režim a potom tvrdý reštart, aby sa nastavenie uložilo. Potom sa ti HDD zapne po stlačení nahrávania a vypne po ukončení nahrávania/prehrávania - po nastavenom čase prejde automatcký do režimu sleep.

Calokay
01.08.2009, 19:49
Píšeš, čo si skúšal rôzne image, ale nepíšeš čo práve máš.
Pokiaľ by si mal SF Team, tak by si to urobil takto:
1,menu>expertní nastavení>nepripojovat HDD - musíš potvrdiť OK (ostane ti zelená fajka)potom >exit
2, Sleep time režim nastaviš takto:
cez modré tlačítko na DO (stav bez OSD)v paneli AIO>0-extra >device setup>set HDD sleep time, /tu nastavíš čas vypínania HDD (1=5secund)/ dáš zelenám použiť. (ja mám použitú =3=a vypína po chvíli.) potom dáš cez menu >vypnout> hard reštart.
3,Funkčnosť vypínania HDD skontroluješ takto:
AIO>0-extra >device setup>setup>device temperature, kde zistíš či ti vypísalo Temperature info: konkrétnu teplotu (napr. 25C) ak HDD ide, alebo ak nejde, tak:Drive is sleep.
4, Opätovnú kontrolu vypínania HDD urobíš takto:
AIO>0-extra >device setup>set HDD sleep time, a potvrdiš OK na DO. Po chvíli sa ti rozbehne na chvíľu HDD a stav vypínania skontroluješ - použí bod 3,

martin.eu
02.08.2009, 12:00
Tak jsem narazil na dalsi drobny problem, kdyz si nainstaluju CCcam aby mi chodila Skylink karta, tak se mi automaticky po restartu nespusti a musim ho spoustet rucne. Hledal jsem tady, hledal jsem i primo na cccam foru, je tam popsane dokonale temer vsechno krome tohohle. CCcam i config file jsem instaloval pres Blue button / Addons, po rucnim spusteni jede v pohode.

DM800, image Gemini 4.40, CCcamm 2.0.11

Calokay
02.08.2009, 13:42
Tak jsem narazil na dalsi drobny problem, kdyz si nainstaluju CCcam aby mi chodila Skylink karta, tak se mi automaticky po restartu nespusti a musim ho spoustet rucne. Hledal jsem tady, hledal jsem i primo na cccam foru, je tam popsane dokonale temer vsechno krome tohohle. CCcam i config file jsem instaloval pres Blue button / Addons, po rucnim spusteni jede v pohode.

DM800, image Gemini 4.40, CCcamm 2.0.11
CCcam cfg. si musíš upraviť sám. Postup sa opakovane zverejňuje v tomto vlákne. Radšej sa to do nekonečná opisuje, ako by mal sem niekto dať urobený CCam cfg. Ten je takmer principiálne rovnaký pre všetky CCamy.

martin.eu
02.08.2009, 17:10
CCcam cfg. si musíš upraviť sám. Postup sa opakovane zverejňuje v tomto vlákne. Radšej sa to do nekonečná opisuje, ako by mal sem niekto dať urobený CCam cfg. Ten je takmer principiálne rovnaký pre všetky CCamy.

Asi jsme se nepochopili, CCcam.cfg samozrejme mam, jak jsem psal, a funguje mi bez problemu. Jediny problem co mam je, ze bych chtel po startu automaticky spusit ten addon CCcam, a to si myslim zadny zapis v CCcam.cfg nevyresi. Spis bude potreba doplnit spusteni nekam do startup scriptu (boot.local nebo neco takoveho)...

Calokay
02.08.2009, 18:42
Asi jsme se nepochopili, CCcam.cfg samozrejme mam, jak jsem psal, a funguje mi bez problemu. Jediny problem co mam je, ze bych chtel po startu automaticky spusit ten addon CCcam, a to si myslim zadny zapis v CCcam.cfg nevyresi. Spis bude potreba doplnit spusteni nekam do startup scriptu (boot.local nebo neco takoveho)...
Sorry,
zásadne nepopužívam Gemini pre DM 800, tak fakt som nepochopil o čo ti ide. V iných images pre DM 800 takéto problémy neexistujú.Ak ti môžem poradiť prejdi na multiboot Barry Allan a Gemini si nechaj len na porovnanie. Ja mám Nabillo BlackHole, EDG Nemesis a najlepším sa mi zdá NewNigma2. Pre posledný image robím a zverejňujem príslušenstvo.

PS: Image Gemini E2 a Likrov setting pre E2 nekomentujem, ale sa im zďaleka vyhýbam!

martin.eu
02.08.2009, 19:22
Sorry,
zásadne nepopužívam Gemini pre DM 800, tak fakt som nepochopil o čo ti ide. V iných images pre DM 800 takéto problémy neexistujú.Ak ti môžem poradiť prejdi na multiboot Barry Allan a Gemini si nechaj len na porovnanie. Ja mám Nabillo BlackHole, EDG Nemesis a najlepším sa mi zdá NewNigma2. Pre posledný image robím a zverejňujem príslušenstvo.

PS: Image Gemini E2 a Likrov setting pre E2 nekomentujem, ale sa im zďaleka vyhýbam!

Ja nemam k Gemini zadny zvlastni vztah, proste jsem ho tam nainstaloval protoze mi tak nejak prisel prvni pod ruku, a relativne bez problemu mi fungoval, zkousel jsem i EDG, ale jen tak zlehka a hlavne proto ze se mi nedarilo nic naladit, ale to nebyl problem image. A setting pouzivam svuj.
Nikde neexistuje nebo jsem alespon nenasel zadne porovnani jednotlivych images, takze clovek, ktery se tim nezabyva, vetsinou na zacatku nevi, co tam dat. A ptat se tady ktera image je nejlepsi mi prijde jako se ptat ktery auto je nejlepsi - pro kazdyho samozrejme jiny... a ja mam DB par dni a teprve se v tom zacinam orientovat. Ale rad si necham poradit a zkusim tam dat treba NewNigma2. O multibootu jsem uz nekde neco cetl, ale na to se jeste necitim, ted zrovna jsem rad, ze mi to vubec aspon hraje :-)

Calokay
02.08.2009, 19:52
Ja nemam k Gemini zadny zvlastni vztah, proste jsem ho tam nainstaloval protoze mi tak nejak prisel prvni pod ruku, a relativne bez problemu mi fungoval, zkousel jsem i EDG, ale jen tak zlehka a hlavne proto ze se mi nedarilo nic naladit, ale to nebyl problem image. A setting pouzivam svuj.
Nikde neexistuje nebo jsem alespon nenasel zadne porovnani jednotlivych images, takze clovek, ktery se tim nezabyva, vetsinou na zacatku nevi, co tam dat. A ptat se tady ktera image je nejlepsi mi prijde jako se ptat ktery auto je nejlepsi - pro kazdyho samozrejme jiny... a ja mam DB par dni a teprve se v tom zacinam orientovat. Ale rad si necham poradit a zkusim tam dat treba NewNigma2. O multibootu jsem uz nekde neco cetl, ale na to se jeste necitim, ted zrovna jsem rad, ze mi to vubec aspon hraje :-)
Prečítaj si PM. Rád nezištne pomôžem, lebo iní tu z fora nezištne pomohli mne, keď som kúpil DM 800. Kúp si USB kľuč (aspoň 1GB) a za hodinu to zvládneš nainštalovať k spokojnosti.

zvonek
03.08.2009, 08:00
Nepíšeš aký máš image, ale principiálne by to malo fungovať rovnako. Potrebuješ nastaviť sleep režim a potom tvrdý reštart, aby sa nastavenie uložilo. Potom sa ti HDD zapne po stlačení nahrávania a vypne po ukončení nahrávania/prehrávania - po nastavenom čase prejde automatcký do režimu sleep.
1.HDD mě jede s Nabilosat2 i GEMINY ! Je v těchto IMAGE možnost vypínání HDD ? HDD musí jet jen při nahrávání a přehrávání ! Potom by se měl vypnout . HDD jede ikdyž se dívám jen na resiver . Tak po tom pátrám , ale zkušenosti s tímto nastavením,nemám.
2.Máš automatický klíč na Digi TV ? POkud nano pošli . A kam se nhrává ? Musím to tam dávat ručně a někdy je to otrava . Děkuji .

cyril 102
03.08.2009, 16:16
poprosim o radu ako najednoduksie urobim zalohu na dm 800 pouzivam nabiloBlackHole 011 nemam stym moc skusenosti dakujem

Calokay
03.08.2009, 21:39
poprosim o radu ako najednoduksie urobim zalohu na dm 800 pouzivam nabiloBlackHole 011 nemam stym moc skusenosti dakujem
Nainštaluj si (ak nemáš) DCC E 1.20 tu: http://www.cssf.cz/showthread.php?t=25955&page=49
Korektne nastav sieť zadaj konfiguraciu akú používaš(switch/hub,router,..., a napíš IP DREAMU (objavia sa ti zelené linky) ak je OK.
Potom zálohu vytvoriš v Tools (ikona je vľavo dolu) Klikneš na image, ktorý chceš zálohovať, potom dáš BackUp - nataviš disk a zložku kde chceš zálohu uložiť. Pomenuješ zálohu ( názov súboru) a dáš Uložiť. Počkaš 5-7 minút a (nie 3 minúty ako píšu, tak nepanikár) a zálohovanie prebehne automatický.

cyril 102
03.08.2009, 23:56
Nainštaluj si (ak nemáš) DCC E 1.20 tu: http://www.cssf.cz/showthread.php?t=25955&page=49
Korektne nastav sieť zadaj konfiguraciu akú používaš(switch/hub,router,..., a napíš IP DREAMU (objavia sa ti zelené linky) ak je OK.
Potom zálohu vytvoriš v Tools (ikona je vľavo dolu) Klikneš na image, ktorý chceš zálohovať, potom dáš BackUp - nataviš disk a zložku kde chceš zálohu uložiť. Pomenuješ zálohu ( názov súboru) a dáš Uložiť. Počkaš 5-7 minút a (nie 3 minúty ako píšu, tak nepanikár) a zálohovanie prebehne automatický.
poprosim ta este o radu po zelene linky som to zvladol ale dalej mi to neak nejde mozes mi pomoct co dalel ja som len zaciatocnik vsetko nejde hne dakujem zatial

doklady
04.08.2009, 00:09
Mám DM 8000 a tento návod mi nefunguje. V Tools image je bez odezvy. Díky za další radu

Calokay
04.08.2009, 10:13
poprosim ta este o radu po zelene linky som to zvladol ale dalej mi to neak nejde mozes mi pomoct co dalel ja som len zaciatocnik vsetko nejde hne dakujem zatial
Chalani,
1,skontrolovali ste, či vám svietia v dolnej lište DCC pripojenia zeleným? Ak nie (sú červené) máte zle nastasvenú sieť.
2, ak áno, postupovali ste takto tools>bootmanager>označ image(kliknutím naň)>stlač backup(vytvorí sa voľba kde chcete uložiť -rozpísal som to podrobne)>názov súboru (pomenuj zálohu)>kliknutím daj uložiť a čakaj všetko prebehne automatický. Priebiehajúci proces zálohovania ti vypíše v okne. Zálohovanie trvá cca 6-7 minút, zaleži to od rýchlosti PC, siete a pod.
Ak máte dobre nastavenú sieť a dodržíte postup musí to isť.

Calokay
04.08.2009, 10:30
Mám DM 8000 a tento návod mi nefunguje. V Tools image je bez odezvy. Díky za další radu
Skontroluj si sieť, ak je Tools bez odozvy, lebo sa nepohneš ďalej ak nebudeš korektne pripojený. Pozri si okno v ľavo, tam máš druh pripojenia root/ hub,... zvoľ to ktoré používaš. Musia ti dolu "svietiť" conested na zeleno v dolnej lište a grafický musíš mať vytvorené zeleným linky (ak sú všetky linky červené nastavenie siete je zlé) linky v tzv."blokovom zapojení.".
DCC je AIO máte tam ftp telnet, comander nástroje na editáciu a tď.
DCC metóda je najjednoduchšia, podobne mozeš instalovať aj nové images vybratim voľby Install v Tools (tam kde vytváraš zálohu BackUp).

cyril 102
04.08.2009, 16:18
Skontroluj si sieť, ak je Tools bez odozvy, lebo sa nepohneš ďalej ak nebudeš korektne pripojený. Pozri si okno v ľavo, tam máš druh pripojenia root/ hub,... zvoľ to ktoré používaš. Musia ti dolu "svietiť" conested na zeleno v dolnej lište a grafický musíš mať vytvorené zeleným linky (ak sú všetky linky červené nastavenie siete je zlé) linky v tzv."blokovom zapojení.".
DCC je AIO máte tam ftp telnet, comander nástroje na editáciu a tď.
DCC metóda je najjednoduchšia, podobne mozeš instalovať aj nové images vybratim voľby Install v Tools (tam kde vytváraš zálohu BackUp).
neak si stym nevie dat rady vsetko svieti zelene protokol pise:telnet-connected FTP-connected enigma2-connected kliknem tools protokol pise:root@dm800-#
nic nesvieti(na nic sa neda kliknut)pod installed images je Barry Allen not installed settings funguje vsetko FTP commander funguje recordings nejde nenatiahne zoznam z hdd poprosim este o neaku radu mozes napisat aj na skype Cyril1022 zatial moc dakujem

Calokay
04.08.2009, 17:16
neak si stym nevie dat rady vsetko svieti zelene protokol pise:telnet-connected FTP-connected enigma2-connected kliknem tools protokol pise:root@dm800-#
nic nesvieti(na nic sa neda kliknut)pod installed images je Barry Allen not installed settings funguje vsetko FTP commander funguje recordings nejde nenatiahne zoznam z hdd poprosim este o neaku radu mozes napisat aj na skype Cyril1022 zatial moc dakujem
Skúsme to takto:
1 v Konfiguration si nastav:
a,Verbindugsart > direct crossover
b,Auusttatung > nič nazaškrtni
c, DieserComputer> napíš IP PC
d, Dreambox> napíš IP Dreamu (odpíš to napr. z total commanderu)

cyril 102
04.08.2009, 17:53
Skúsme to takto:

toto vsetko mam zatia dobre co dalej

Calokay
04.08.2009, 17:54
Skúsme to takto:
Ak to máš v poriasdku, tak ti vypíše:
Protocol:
Telnet Connected
FTP Connected
Enigma2 detected (DM800)
Barry Allen 4.8.2 detected

Resp. tak akú konfiguráciu máš nastavenú.
Active image :ti prepne automatický buď na: Image im Flash, alebo na :Barry Allan: (a práve navolený image)

Sytém: zaškrtnutím dáš> FTP
Potom kliknutím na Tools sa dostaneš do menu Tools, kde si v ľavo hore vyberieš Bootmanager.
Ďaqlej postupuješ podľa vyššie uvedeného návodu pri vytváraní BakUp zálohy celého vybraného image so všetkými nastaveniami.
Napíš ako si pokročil?

Calokay
04.08.2009, 17:59
toto vsetko mam zatia dobre co dalej
Zabudol som-
ak neovládaš Nemčinu, tak si v Sprache:> Czech
Čo ti vypísalo v okne: Protocoll?

cyril 102
04.08.2009, 18:44
Zabudol som-
ak neovládaš Nemčinu, tak si v Sprache:> Czech
Čo ti vypísalo v okne: Protocoll?

Telnet connected FTPconnected enigma2 detected(DM800) nemecky v pohode

Calokay
04.08.2009, 18:54
Telnet connected FTPconnected enigma2 detected(DM800) nemecky v pohode
Keď klikneš na Tools prejdeš ďalej na ďalšie natavenia, kde vidíš v ľavo zelené ikony:
Bootmanager,
Memory info,
.......
IPK packages
Ak áno, tak klikni na Bootmanager.

cyril 102
04.08.2009, 19:02
Keď klikneš na Tools prejdeš ďalej na ďalšie natavenia, kde vidíš v ľavo zelené ikony:
Bootmanager,
Memory info,
.......
IPK packages
Ak áno, tak klikni na Bootmanager.

mam co teraz urobit

Calokay
04.08.2009, 19:12
mam co teraz urobit
Postupuj podľa príspevkov 2530 a 2533, kde je uvedené zhruba tento postup:
tools>bootmanager>označ image(kliknutím naň)>stlač backup(vytvorí sa voľba kde chcete uložiť -rozpísal som to podrobne)>názov súboru (pomenuj zálohu)>kliknutím daj uložiť a čakaj všetko prebehne automatický. Priebiehajúci proces zálohovania ti vypíše v okne. Zálohovanie trvá cca 6-7 minút, zaleži to od rýchlosti PC, siete a pod.

cyril 102
04.08.2009, 19:18
Postupuj podľa príspevkov 2530 a 2533, kde je uvedené zhruba tento postup:
tools>bootmanager>označ image(kliknutím naň)>stlač backup(vytvorí sa voľba kde chcete uložiť -rozpísal som to podrobne)>názov súboru (pomenuj zálohu)>kliknutím daj uložiť a čakaj všetko prebehne automatický. Priebiehajúci proces zálohovania ti vypíše v okne. Zálohovanie trvá cca 6-7 minút, zaleži to od rýchlosti PC, siete a pod.

mne sa neda nic oznacit potialto som dosiel stale ale tu stop

Calokay
04.08.2009, 19:40
mne sa neda nic oznacit potialto som dosiel stale ale tu stop
Označuješ to v okne Installed images? Po kliknutí na konkrétny image - napr. NewNigma2 by sa mal podsvietiť modrým. Ak to nejde, tak už fakt neviem, kde robíš chybu.

cyril 102
04.08.2009, 19:45
Označuješ to v okne Installed images? Po kliknutí na konkrétny image - napr. NewNigma2 by sa mal podsvietiť modrým. Ak to nejde, tak už fakt neviem, kde robíš chybu.

mne tam nic nepise je to prazdne je tam napisane iba Barry Allen not installed neda sa no to kliknut

Calokay
04.08.2009, 19:58
mne tam nic nepise je to prazdne je tam napisane iba Barry Allen not installed neda sa no to kliknut
1,Máš vôbec BA nainštalovaný?
2, Dá sa ti prepnúť v Konfiguration>Actives image - na Image imFlash?

cyril 102
04.08.2009, 20:02
1,Máš vôbec BA nainštalovaný?
2, Dá sa ti prepnúť v Konfiguration>Actives image - na Image imFlash?

neviem co je BA prepac ale nie som moc skuseny dakujem

Calokay
04.08.2009, 20:03
Sorra, neuvedomil som si, že nepoznáš skratku Barry Allan = BA

cyril 102
04.08.2009, 20:04
Sorra, neuvedomil som si, že nepoznáš skratku Barry Allan = BA

asi nie mozes mi napisat postup instalacie

Calokay
04.08.2009, 20:06
Napíš mi PM (súkromnú správu), pretože tu zapíšeme ďalšiu stranu (kým to doriešime), ktorú nebudem vedieť vymazať.

kamoško
04.08.2009, 20:07
Vidíš Calokay, presne kvôli takémuto prípadu je veľmi fajn napísať polopatický návod, zavesiť ho kam patrí a len dávať odkazy. Podstatne ľahšie sa poradí, keď už má niečo chlapec za sebou.:p
Toto je ukážka toho, že ty si riešil niečo iné ako on.:D

cyril 102
06.08.2009, 17:40
Napíš mi PM (súkromnú správu), pretože tu zapíšeme ďalšiu stranu (kým to doriešime), ktorú nebudem vedieť vymazať.

Uz to vsetko bezi velmi pekne ti dakujem moc si mi pomohol

cyril 102
06.08.2009, 17:42

uz to vsetko bezi velmi pekne ti dakujem moc si mi pomohol

Calokay
07.08.2009, 22:22
Vidíš Calokay, presne kvôli takémuto prípadu je veľmi fajn napísať polopatický návod, zavesiť ho kam patrí a len dávať odkazy. Podstatne ľahšie sa poradí, keď už má niečo chlapec za sebou.:p
Toto je ukážka toho, že ty si riešil niečo iné ako on.:D

Máš v konečnom dôsledku pravdu. Ak to zavesím do návodov, tak nebudem stíhať mazať PM a odpovedať začiatočníkom. Sám najlepšie vieš na čo myslím.
Pre DM E2 by sa to dalo vyriešiť jednoducho, ak by bol záujem. Na nejaký "virtuálny" web disk zavesiť pre každý image jednej kompletnej funkčnej BackUp zálohe pre DM 800 a DM8000. Začiatočník by si to podľa "univerzálneho" návodu nainštaloval a o hodinu pozerá, ak má základne vedomosti o dreame a PC znalosti a zručnosti. :)Záleží to od ochoty ostatných kolegov "podeliť" sa o plne funkčné BackUp zálohy rôznych images.

kamoško
07.08.2009, 22:27
Máš v konečnom dôsledku pravdu. Ak to zavesím do návodov, tak nebudem stíhať mazať PM a odpovedať začiatočníkom. Sám najlepšie vieš na čo myslím.
Pre DM E2 by sa to dalo vyriešiť jednoducho, ak by bol záujem. Na nejaký "virtuálny" web disk zavesiť pre každý image jednej kompletnej funkčnej BackUp zálohe pre DM 800 a DM8000. Začiatočník by si to podľa "univerzálneho" návodu nainštaloval a o hodinu pozerá, ak má základne vedomosti o dreame a PC znalosti a zručnosti. :)Záleží to od ochoty ostatných kolegov "podeliť" sa o plne funkčné BackUp zálohy rôznych images.

Poznám jedného čo napísal niekoľko polopatických návodov a PM mu príde len sem tam a aj to až po dlhšej dobe, keď niektorý z návodov už je nefunkčný.
Backup je dobrá vec, ale len na konkrétne podmienky, takže radšej návod.:p
BTW, časť návodov http://www.cssf.cz/showthread.php?t=33174 zíva prázdnotou.

KREATOR
07.08.2009, 23:16

Tych back-up image by muselo byt teda fakt hodne.Lebo tych alternativ s roznymi img by bolo neurekom.Niekdo pouziva len motor,druhy diseqc na 2-4-8 LNB.Dalsi ma nastavenu taku
a druhy onaku druzicu.Ked sa taky backup aj podary zaciatocnikovy v DM natiahnut ked nebude mat vedomosti aby si to poprehadzoval potom podla vlastneho vyuzitia, by sa akurat s tym este viacej zamotal.Kazdy raz zacina a treba tu pomalicky
citat od zaciatku ako kazdy z nas.Vsetko chce svoj cas aj ked kazdy ho z nas ma nedostatok.Len cez vlastne chyby sa clovek najlepsie nauci.

qman
11.08.2009, 10:24
mam takyto jav:
mam dream7000, posledneho sf, obraz super, vsetko islo az zrazu sa mi zacal vypadavat obraz:
zasekavanie obrazu, kosticky apod, uz som to chcel vyhodit, lebo ale zrazu som zistil nasledovne: nemam zle naladenu antenu, ale ked mam vyssi odber elektriny - zapnuta zehlicka, rura alebo sklokeramicka doska, tak vtedy to zacne. akonahle vypnem spotrebic, obraz je ako vino.
dream mam zapojeny do predlzovacky belkin s ochranou, nie priamo do steny. stretol sa uz niekto s niecim takym???

chocholousek
11.08.2009, 10:54
mam takyto jav:
mam dream7000, posledneho sf, obraz super, vsetko islo az zrazu sa mi zacal vypadavat obraz:
zasekavanie obrazu, kosticky apod, uz som to chcel vyhodit, lebo ale zrazu som zistil nasledovne: nemam zle naladenu antenu, ale ked mam vyssi odber elektriny - zapnuta zehlicka, rura alebo sklokeramicka doska, tak vtedy to zacne. akonahle vypnem spotrebic, obraz je ako vino.
dream mam zapojeny do predlzovacky belkin s ochranou, nie priamo do steny. stretol sa uz niekto s niecim takym???

No to vypada na potrebu noveho rozvodu ale pokusim se poradit i bez nutnosti delat toto. Paklize jsi clovek ktery ma nejake znalosti, jinak to nechej nekomu znalejsimu, obehni vsechny zasuvky krabicky proste spoje a vse dotahni ale poctive nic nevynechej, tim tuplem pokut mas rozvody udelane hlinou ale neni to podminka. Soustred se na zemnici vodic ale nepodcenuj ani ty ostatni co tam jsou. Rek bych ze nekde narazis na nejaky spoj ktery si zaslouzi dotahnout melo by se to pak zlepsit. Varianta dve mas podpeti v siti a to je ale uz na EON ale to nevim jestli je mate taky jak u nas...

ctveraty
11.08.2009, 17:14
Snadno to poznáš, vadná zásuvka bude horká (horúca). Může to být i v krabici ve zdi. Zavolej si pomoc. Může to způsobit i požár...

tasman
25.08.2009, 19:19
Zdravím Vás , som tu nový a xcel by som sa opítať aký HDD by sme mi poradili , keďže som čítal dosť príspevkov a vlákien, ale každý preferuje niečo iné. Hlavne mi ide o stabilnú značku a maximálnu veľkosť pamäti v GB. Za rady THX ;)

PS: DM v podpise

KREATOR
25.08.2009, 20:01
Zdravím Vás , som tu nový a xcel by som sa opítať aký HDD by sme mi poradili , keďže som čítal dosť príspevkov a vlákien, ale každý preferuje niečo iné. Hlavne mi ide o stabilnú značku a maximálnu veľkosť pamäti v GB. Za rady THX ;)

Zalezi ci chces interny 2,5" alebo externy 3,5" HDD.Osobne som mal v 800vke Hitachi 160Gb 2,5" a bol som spokojny(ale chladil som ventil.).Velkost si urci podla vlastneho vyuzitia.Zbytocne nekupuj velky HDD aby si neplatil za prazdne miesto ktore nevyuzijes.

tasman
25.08.2009, 20:24
ono ja to xladím už aj keď nemám HD, asi je to z mojej pôvodnej zábavky, čo bol overclocking PC :), ale asi to bude interný a niečo tam napučím, teda vzhľadom k záruke:D

Calokay
26.08.2009, 14:29

Som zástancom opačného názoru ako kreator. Do dreamu vždy dávam HDD s najväčším objemom, ktorý je rentabilný v pomere cena/objem dát. Vypočítaš to jednoduchým vydelením, čím dostaneš výslednu cenu za 1GB.
Čo sa týka značiek v DM 7000 mal som Maxtor 120 GB IDE zaplnený, potom Maxtor 250 GB IDE tiež úplne zaplnený, tak ma to naštvalo dal som tam Hitachi 1TB SATA cez redukciu a ten dúfam, že ten už vydrží doživotne s DM 7000.
Po kúpení DM 800 a predchádzajúcom "poučení z krízoveho nakupovania HDD" som tam dal najväčší 2,5" aký bol na trhu - WD 500 GB. Zatiaľ je s ním úplna spojnosť. Je tichý, má malú spotrebu, nehreje sa, funguje zatiaľ 100%. Ak plánuješ viac nahrávať (ako ja dokumentárne filmy, alebo hudbu), alebo filmy v HD kvalite, tak jednoznačne odporúčam kúpiť ten s najväčším objemom dát a zároveň s najlepšou cenou za 1GB dát.

tasman
26.08.2009, 16:38
Som zástancom opačného názoru ako kreator. Do dreamu vždy dávam HDD s najväčším objemom, ktorý je rentabilný v pomere cena/objem dát. Vypočítaš to jednoduchým vydelením, čím dostaneš výslednu cenu za 1GB.
Čo sa týka značiek v DM 7000 mal som Maxtor 120 GB IDE zaplnený, potom Maxtor 250 GB IDE tiež úplne zaplnený, tak ma to naštvalo dal som tam Hitachi 1TB SATA cez redukciu a ten dúfam, že ten už vydrží doživotne s DM 7000.
Po kúpení DM 800 a predchádzajúcom "poučení z krízoveho nakupovania HDD" som tam dal najväčší 2,5" aký bol na trhu - WD 500 GB. Zatiaľ je s ním úplna spojnosť. Je tichý, má malú spotrebu, nehreje sa, funguje zatiaľ 100%. Ak plánuješ viac nahrávať (ako ja dokumentárne filmy, alebo hudbu), alebo filmy v HD kvalite, tak jednoznačne odporúčam kúpiť ten s najväčším objemom dát a zároveň s najlepšou cenou za 1GB dát.

Vďaka za radu Calokay asi zoberiem ten WD ako píšeš , hlavne mi išlo o kompatibilitu lebo ako čítam fórum veľa ľudí malo problémy s kompatibilitou, ale keď tebe ten WD ide tak by to malo byť OK

baris
26.08.2009, 21:17
jj, dobra rada nad zlato,
napriklad by sa to mohlo aplikovat aj na nakup rajcin, normalne das za kilo 1 euro, potrebujes na tyzden tak 3 kila. ale keby si kupil 500 kil, tak das za kilo pol eura, skvely pomer cena/hmotnost, takze treba kupit tych 500 kil nech to stoji co to stoji :-)
nech sa budes snazit ako chces, tych 480 kil ti bude nanic, rovnako ako 500MB nahravok na ktore tak ci tak nikdy nebudes mat cas, alebo prides o aktualne vysielania ked budes pozerat vsetko co mas nahrate, na 7020 a 25 som nikdy nezaplnil viac ako 160G a vsetko nahrate co som dodatocne pozrel som hned vymazal.
ale ked chce mat niekto skladisko nahravok na disku len preto aby mal tak mu bude aj 5TB malo...

KREATOR
26.08.2009, 21:25
jj, dobra rada nad zlato,
napriklad by sa to mohlo aplikovat aj na nakup rajcin, normalne das za kilo 1 euro, potrebujes na tyzden tak 3 kila. ale keby si kupil 500 kil, tak das za kilo pol eura, skvely pomer cena/hmotnost, takze treba kupit tych 500 kil nech to stoji co to stoji :-)
nech sa budes snazit ako chces, tych 480 kil ti bude nanic, rovnako ako 500MB nahravok na ktore tak ci tak nikdy nebudes mat cas, alebo prides o aktualne vysielania ked budes pozerat vsetko co mas nahrate, na 7020 a 25 som nikdy nezaplnil viac ako 160G a vsetko nahrate co som dodatocne pozrel som hned vymazal.
ale ked chce mat niekto skladisko nahravok na disku len preto aby mal tak mu bude aj 5TB malo...

citas moje myslienky a prave to som sa mu snazil vysvetlit.Nech kupuje HDD ktory vyuzije a nech neplati za prazdne miesto ktore nevyuzije.Dajme tomu ze tam da 500Gb.Napr. za 3mesiace zaplni napr.120Gb(a to si myslim ze nezaplni) ale za tie 3mesiace uz kupi ten isty disk co kupi teraz o XY lacnejsie.Ale to je kazdeho osobna vec

tasman
27.08.2009, 14:35
citas moje myslienky a prave to som sa mu snazil vysvetlit.Nech kupuje HDD ktory vyuzije a nech neplati za prazdne miesto ktore nevyuzije.Dajme tomu ze tam da 500Gb.Napr. za 3mesiace zaplni napr.120Gb(a to si myslim ze nezaplni) ale za tie 3mesiace uz kupi ten isty disk co kupi teraz o XY lacnejsie.Ale to je kazdeho osobna vec

Takže dnes som kúpil WD 320 GB, dúfam že bude šlapať bez problemov držte mi palec. :D

Calokay
27.08.2009, 16:39
Takže dnes som kúpil WD 320 GB, dúfam že bude šlapať bez problemov držte mi palec. :D
Pochopil si to správne. Pri 320 GB HDD je najlepšia pomerná cena za 1GB. Ak nenaraziš na zmätok (ten môžeš za min. 2 roky reklamovať), tak budeš spokojný.

tasman
27.08.2009, 20:37
Pochopil si to správne. Pri 320 GB HDD je najlepšia pomerná cena za 1GB. Ak nenaraziš na zmätok (ten môžeš za min. 2 roky reklamovať), tak budeš spokojný.

Tak som to myslel aj ja, inak s reklamačkou NP kamarát je vlastníkom internetového obchodu ;)

dr.eam
28.08.2009, 23:43
zdravím , chcem si urobiť zálohu settingu cez dreamedit , ale neviem heslo , dreambox to nieje, ako zistím heslo do dreamu.

Ď.

milo pepino
28.08.2009, 23:47
zdravím , chcem si urobiť zálohu settingu cez dreamedit , ale neviem heslo , dreambox to nieje, ako zistím heslo do dreamu.

Ď.

záleží aj od image aký používaš, majú defaultne nastavené

dr.eam
28.08.2009, 23:49
záleží aj od image aký používaš, majú defaultne nastavené

čo to znamená :confused::confused:

je tam GP

KREATOR
29.08.2009, 00:52

Ď.

Viem ze na editaciu settingu je dreamboxedit a dreamsetedit.Je pouzivam dreamset (2.25) a tam to ziadne heslo nevyzaduje

krasavec
29.08.2009, 17:32
Ahoj viete mi niekto poradiť chcem v hore uvedenom dreame používať viac image na usb.Mal som to predtým na starej dobrej 7000S.Používam Gemini4.40,ked som spojený cez ftp total com.usb tam je aj je nabotované.Ale ked idem cez FleshWizárd6.3 nejde mi nabotovať.Skočí mi tam čierna tabulka "Smart telenet Windows" a čaká na nejaký príkaz .Dakujem za radu.

KREATOR
29.08.2009, 18:26
Ahoj viete mi niekto poradiť chcem v hore uvedenom dreame používať viac image na usb.Mal som to predtým na starej dobrej 7000S.Používam Gemini4.40,ked som spojený cez ftp total com.usb tam je aj je nabotované.Ale ked idem cez FleshWizárd6.3 nejde mi nabotovať.Skočí mi tam čierna tabulka "Smart telenet Windows" a čaká na nejaký príkaz .Dakujem za radu.

Pouzi zasuvny modul Barry Allen

roxtedy
13.09.2009, 13:51
Ahoj, potřebuji pls objasnit pár věcí...Chci si pořídit DB 500S.

1. Jakou mně doporučíte parabolu, abych chytal Digi TV? Jaký družice musí parabola chytat?
2. Když nahraji EMU do DB, budu potřebovat dekodovací kartu? Popřípadě jakou pro příjem Digi TV?
3. Jakým způsobem ledíte parabolu? Dle signálu natáčíte, nebo musí pomoct odborník?

Díky

Xcap2
13.09.2009, 14:14
Ahoj, potřebuji pls objasnit pár věcí...Chci si pořídit DB 500S.

1. Jakou mně doporučíte parabolu, abych chytal Digi TV? Jaký družice musí parabola chytat?
2. Když nahraji EMU do DB, budu potřebovat dekodovací kartu? Popřípadě jakou pro příjem Digi TV?
3. Jakým způsobem ledíte parabolu? Dle signálu natáčíte, nebo musí pomoct odborník?

Díky

ad1: Na digi staci i 60 parabola (zalezi ale jaka), samozrejme lepsi je 80. Zalezi co vsechno chces chytat. Nekdy je i 100 malo.
ad2: kartu nepotrebujes (ale za chvili budes).
ad3: Tak jak jsi to napsal

PS: Radeji to sver odbornikovi, nebo se s tim budes trapit a mezitim digi stihne vymenit karty.

roxtedy
13.09.2009, 15:08
Díky,za odpověd. Jakou družici musí parabola chytat? Můžete někdo objasnit, kdy bude potřeba pro DigiTV karta a jestli to půjde obejít?

mrakodrap
13.09.2009, 16:33
Díky,za odpověd. Jakou družici musí parabola chytat? Můžete někdo objasnit, kdy bude potřeba pro DigiTV karta a jestli to půjde obejít?
Thor 2-3 Intelsat 10-02 na 1w Čas se krátí.Obejití? Myslíš EMU?

roxtedy
13.09.2009, 17:02
začínám se zajímat o problematiku Satelitních přijímačů s linuxem. Ano, myslel jsem EMU. DigiTV má přejít na nějakou novou technologii?

paran
13.09.2009, 17:06
začínám se zajímat o problematiku Satelitních přijímačů s linuxem. Ano, myslel jsem EMU. DigiTV má přejít na nějakou novou technologii?

Kdyby jsi mel doma deravej plot taky by jsi se asi snazil ho opravit nebo vymenit.....

roxtedy
13.09.2009, 17:11
Jo to jo,ale Microsoft taky vynaložil xxx peněz na ochranu proti neleg. pužívání OS a stejně byla ochrana prolomena.

Kdy má cca DigiTV přejít na novou technologii a jak se nazývá?

Jdou placené kanály typu HBO přijímat jiným způsobem než obcházet digiTV?

Díky

chocholousek
13.09.2009, 18:00
Jo to jo,ale Microsoft taky vynaložil xxx peněz na ochranu proti neleg. pužívání OS a stejně byla ochrana prolomena.

Kdy má cca DigiTV přejít na novou technologii a jak se nazývá?

Jdou placené kanály typu HBO přijímat jiným způsobem než obcházet digiTV?

Díky

Kdy to vi jen Digi(RSC) Nagra3 nebo 4 asi.
HBO? samozrejme treba si je koupit.

roxtedy
13.09.2009, 18:21
No přečetl jsem zatím pár stran,ale Nagra3 byl už prolomen dávno, tak nevím proč ta panika....

http://www.digizone.cz/aktuality/kodovaci-system-nagravision-3-byl-prolomen/

ds1
13.09.2009, 18:39
No přečetl jsem zatím pár stran,ale Nagra3 byl už prolomen dávno, tak nevím proč ta panika....

takze to uz mas poriesene,ale potom neviem preco tie otazky ak je teda nagra3 prelomena a je public.

chocholousek
13.09.2009, 18:44

Nesmite verit vsemu co se pise na internetu tak tedy kde jsou ty kody na N3 public??? Zprava je stara skoro rok a kde nic tu nic...:confused:

roxtedy
13.09.2009, 18:48
Ajo,tak to pardona. Bylo to první co jsem vygooglil na tema Nagra3.

Žolík
13.09.2009, 18:48

Myslím,že tady paniku šířiš ty???Nejdříve nováček a za pár hodin profík,hm??

qman
14.09.2009, 09:07
pokazil sa mi motor DiSEqC BigSat SG-2100 a rozmyslam nad kupou DiSEqC Stab HH100, ma s nim niekto skusenosti? chcem ho pouzit pre parabolu gibertini 100 a dremabox7000. ako funguje ta funkcia STAB? dakujem za info

sarant
14.09.2009, 11:00
Ahoj všetci.
Naištaloval som do flash DM800 Gemini2 4.40, rozbehal barryho allena 4.9.5, interný HDD, USB 2GB. Na image z flash funguje všetko bez problémov, ale keď spustím hocijaké nainštalované image z BA na USB, tak sa nemôžem pripojiť na HDD ani USB. V devices manager ich vidím, ale cez telnet ani FTP sa na nedostanem, ani mount nefunguje. Nedá sa ani nahrávať na HDD. Neviete niekto, kde som mohol urobiť chybu?

Calokay
14.09.2009, 17:46
Myslím,že tady paniku šířiš ty???Nejdříve nováček a za pár hodin profík,hm??

"Na některých hack stránkách v download sekcích už jsou totiž dostupné klíče pro otevření španělské platformy Digital+. Ta na kódování Nagravision 3 přešla loni v prosinci, ještě před ní tak učinila portugalská TV Cabo. Funkčnost klíčů byla potvrzena na set-top-boxech Dreambox a Openbox."

Na akej stránke sú emulatori a kľúče na ktorých to údajne chodí? Dreamboxi mám aj dva.:confused:

Calokay
14.09.2009, 17:51
Ahoj všetci.
Naištaloval som do flash DM800 Gemini2 4.40, rozbehal barryho allena 4.9.5, interný HDD, USB 2GB. Na image z flash funguje všetko bez problémov, ale keď spustím hocijaké nainštalované image z BA na USB, tak sa nemôžem pripojiť na HDD ani USB. V devices manager ich vidím, ale cez telnet ani FTP sa na nedostanem, ani mount nefunguje. Nedá sa ani nahrávať na HDD. Neviete niekto, kde som mohol urobiť chybu?
1, Máš vôbec inicializovaný HDD? Ak nie tak sa nediv, že ti nechodí. Postup je na strane 50 návodu (preklad od AB Comu.)
2, Máš vytvorený súbor do ktorého ti bude ukladať nahrávky? Pozri si to v media>hdd cez Total Commander.

itsme
14.09.2009, 18:00

:):confused::eek::mad::rolleyes::cool::p;):D:o

Bruty
14.09.2009, 18:05
:):confused::eek::mad::rolleyes::cool::p;):D:o

jasne to tvrdil aj cb21.Ale Cabo meni opet karty na nove N4,nie z dovodu emu ale z ineho...

milo pepino
14.09.2009, 19:14
jasne to tvrdil aj cb21.Ale Cabo meni opet karty na nove N4,nie z dovodu emu ale z ineho...

že by sharing? :) :) :)

sarant
14.09.2009, 23:13
1, Máš vôbec inicializovaný HDD? Ak nie tak sa nediv, že ti nechodí. Postup je na strane 50 návodu (preklad od AB Comu.)
2, Máš vytvorený súbor do ktorého ti bude ukladať nahrávky? Pozri si to v media>hdd cez Total Commander.

Áno, všetko mi funguje s image vo flash Gemini 4.40 - nahrávať, prehrávať, mám tam aj hudbu a pod.. Dokonca sa mi dnes podarilo rozbehať a Nemesis cez BA v tom išiel HDD aj USB normálne, ale v ostatných image (Gemini, Oozoon, Nabilo) sa na HDD ani USB nedostanem. HDD vidím a ukazuje, že free je 0 MB, ani nahrávky z neho neprehrám.

roxtedy
22.09.2009, 07:44
Takže šance tu nějaká je:) A co třeba UPC to nikdo nehacknul?

itsme
22.09.2009, 18:17
Takže šance tu nějaká je:) A co třeba UPC to nikdo nehacknul?

a naco ved ich vies dotlacit k cene 16,50 EUR za full balik :D

krasavec
22.09.2009, 22:24
Ahoj poprosim ešte o jednu radu dal som do dreamu slimkovú DVD napalovačku LG mod:DVDRAMGT20N,typ SCSI/CD/DVD/.Používam posledni image Gemini. Dream ju vidí ale nemôžem ju nabotovať treba k tomu nejaké ovladače niekde stiahnuť?Naposledi mi poradil Kreator Dík za radu.:mad:

KREATOR
22.09.2009, 23:37
...poslal som Ti PM :-)

ronan20
29.09.2009, 21:03
Ahojte mam DM 800/ gemini2-440-dm800-200907162041
Instalnute mam CCcam_2.0.11.

Chcem sa poradit do startovacie skriptu /usr/bin/enigma2.sh som vlozil riadok
/usr/script/CCcam_2.0.11_cam.sh start

Pri bootovani mi to nabehne ,ale po chvili sa spusti nejaky skript a zakilluje mi to takymto sposobom

1266 root 696 S sh -c /usr/script/CCcam_2.0.11_mpcs_1.05a_cam.sh stop
1267 root 748 S /bin/sh /usr/script/CCcam_2.0.11_mpcs_1.05a_cam.sh stop
1270 root 852 R killall -9 mpcs_1.05a CCcam_2.0.1

neviete kde by mohol byt problem pripadne co by to mohlo killovat ?

Potrebujem to mat tak spravene z dovodu vypojenia DM z elektrickeho prudu.

Dikes za radu.

shamann
29.09.2009, 21:47
Ahojte mam DM 800/ gemini2-440-dm800-200907162041
Instalnute mam CCcam_2.0.11.

Chcem sa poradit do startovacie skriptu /usr/bin/enigma2.sh som vlozil riadok
/usr/script/CCcam_2.0.11_cam.sh start

Pri bootovani mi to nabehne ,ale po chvili sa spusti nejaky skript a zakilluje mi to takymto sposobom

1266 root 696 S sh -c /usr/script/CCcam_2.0.11_mpcs_1.05a_cam.sh stop
1267 root 748 S /bin/sh /usr/script/CCcam_2.0.11_mpcs_1.05a_cam.sh stop
1270 root 852 R killall -9 mpcs_1.05a CCcam_2.0.1

neviete kde by mohol byt problem pripadne co by to mohlo killovat ?

Potrebujem to mat tak spravene z dovodu vypojenia DM z elektrickeho prudu.

Dikes za radu.

a kvoli comu, ved dream to vie urobit aj sam a spolahlivo, staci restartnut dream so spustenymi emu a je to ( inac vacsina startovacich/poslednych konfiguracii najdes v etc/rcX.d , kde X je 0-9 - pochopenie a vyuzitie si vyzaduje pokrocile znalosti enigmy)

ronan20
29.09.2009, 23:17
No to je fayn vytoahnem Dream zo zapnutym emu vidim to v procesoch po nabootovani dreamu nic nieje spustene musim to spustit manualne /usr/script/CCcam_2.0.11_cam.sh start

Pozrel som sa do /var/log messages a ma to na svedomi BP vie niekto v akom subore sa to zedituje aby nerobil killall ?

Jan 1 01:01:34 enigma2: [BP] stop Camd=6309
Jan 1 01:01:34 root: /usr/script/CCcam_2.0.11_mpcs_1.05a_cam.sh stop

paran
29.09.2009, 23:22
No to je fayn vytoahnem Dream zo zapnutym emu vidim to v procesoch po nabootovani dreamu nic nieje spustene musim to spustit manualne /usr/script/CCcam_2.0.11_cam.sh start

Pozrel som sa do /var/log messages a ma to na svedomi BP vie niekto v akom subore sa to zedituje aby nerobil killall ?

Jan 1 01:01:34 enigma2: [BP] stop Camd=6309
Jan 1 01:01:34 root: /usr/script/CCcam_2.0.11_mpcs_1.05a_cam.sh stop

Zkontroluj si BP polozku on/off Auto-Camd

6610i
01.10.2009, 22:02
Zkontroluj si BP polozku on/off Auto-Camd
Mám ten samý problém,mám Gemini 4.60 a shar*** SKYLI** a UP* a po přepnutí programů z 19°E na 23°E a zpět vždy i přes spuštěné auto start camd,musím nastartovat ručně (zelené tlačítko).Používám protokol NewCamd 6.10b.

paran
02.10.2009, 03:17
Mám ten samý problém,mám Gemini 4.60 a shar*** SKYLI** a UP* a po přepnutí programů z 19°E na 23°E a zpět vždy i přes spuštěné auto start camd,musím nastartovat ručně (zelené tlačítko).Používám protokol NewCamd 6.10b.

tak zkus jak se bude chovat CCcam.

6610i
02.10.2009, 22:11
tak zkus jak se bude chovat CCcam.

Mám sha**** přes NewCamd,tak že to asi ne.

komancs
02.10.2009, 22:48
Prosím pomozte my !Mám problém pri nahrávaní novej v..tri 5,43 do m2s opto .Odstránil som starú V..tru 3,66 .Pri nahrávaní novej my vypíse chyba zavádzaca,ale Unidra 4,30 a firmvare 6,41 my nahraje bez problemov.Je tam este multi_cam 2 ver 7,2 B1.Za pomoc vopred dakujem.

paran
03.10.2009, 00:08
Prosím pomozte my !Mám problém pri nahrávaní novej v..tri 5,43 do m2s opto .Odstránil som starú V..tru 3,66 .Pri nahrávaní novej my vypíse chyba zavádzaca,ale Unidra 4,30 a firmvare 6,41 my nahraje bez problemov.Je tam este multi_cam 2 ver 7,2 B1.Za pomoc vopred dakujem.

places dobre ale na spatnem hrobe... tady jsi v sekci"Dreambox"

čiko
03.10.2009, 21:46
Zdarec vespolek....
Nějaký čas jsem na dream jen koukal a nestaral se o něj a co nového a tak. No a teď jsem si chtěl stáhnout nějaký aktuálnější setting od Likry. Šel jsem hledat na dreamboxworld a ono nic. Server mi hlásí chybu. Nevíte kde jinde hledat???
Předem díky moc

Tomasriha
03.10.2009, 22:26
Zdarec vespolek....
Nějaký čas jsem na dream jen koukal a nestaral se o něj a co nového a tak. No a teď jsem si chtěl stáhnout nějaký aktuálnější setting od Likry. Šel jsem hledat na dreamboxworld a ono nic. Server mi hlásí chybu. Nevíte kde jinde hledat???
Předem díky moc

zkus to tady, jen je potřeba se registrovat.

Tom

http://www.satforum.cz/dreambox-firmware-software-hardware/17647-e2-e1-dm-settings-likra-3-10-2009-a.html

a.baloo
15.10.2009, 11:52
fuka tu u nas trochu silnejsie vietor, v narazoch 43km/h podla accuweather.com, a mne obcas vypadne signal na cca 2 sek.. mam 90cm alu parabolu s motorom a je to na rovnej streche. doteraz som byval v bytovom dome, ktory mal "sikmu" strechu a tam som 6 rokov takyto problem nemal. je pravda, ze tam som mal iba 60cm parabolu, ale je to normalne? alebo mam zavolat firme co mi to tu montovali, ze niekde "soudruzi udelali chybu"?

milo pepino
15.10.2009, 12:17
fuka tu u nas trochu silnejsie vietor, v narazoch 43km/h podla accuweather.com, a mne obcas vypadne signal na cca 2 sek.. mam 90cm alu parabolu s motorom a je to na rovnej streche. doteraz som byval v bytovom dome, ktory mal "sikmu" strechu a tam som 6 rokov takyto problem nemal. je pravda, ze tam som mal iba 60cm parabolu, ale je to normalne? alebo mam zavolat firme co mi to tu montovali, ze niekde "soudruzi udelali chybu"?

v poriadku to nieje a ani normálne, máš kdesi chybičku, volaj firme, stačí doladit.

a.baloo
15.10.2009, 13:23
v poriadku to nieje a ani normálne, máš kdesi chybičku, volaj firme, stačí doladit.

tak som teda volal, a bolo mi povedane, ze nic viac pre mna nemozu urobit. mam tam vraj kvalitnu Gibertini 90cm (mimochodom na webe som nasiel iba 85-ky) a nejaky motor DG240 a ze vsetko je nastavene tak ako ma byt. vraj keby to bolo zle uchytene, tak sa to nevrati do "povodnej" pozicie. pravda je, ze ked nefuka, tak signal je ok, tak ako pred veternym pocasim. tak asi byvam v blbej stvrti :D .

KREATOR
15.10.2009, 14:02
tak som teda volal, a bolo mi povedane, ze nic viac pre mna nemozu urobit. mam tam vraj kvalitnu Gibertini 90cm (mimochodom na webe som nasiel iba 85-ky) a nejaky motor DG240 a ze vsetko je nastavene tak ako ma byt. vraj keby to bolo zle uchytene, tak sa to nevrati do "povodnej" pozicie. pravda je, ze ked nefuka, tak signal je ok, tak ako pred veternym pocasim. tak asi byvam v blbej stvrti :D .

Pri tomto pocasi ake mame v tychto dnoch tie diseqc motory dostavaju zabrat.
To pretazenie sa radovo zvysuje s priemerom paraboly.Preto osobne radsej uprednostnujem diseqc prepinace.
Je dost mozne ze ten vietor Ti sposobil volu na motore a budes to musiet trochu pritiahnut.Pozri do manualu od motora.
Je to v kapitole c.4 s nazvom Vymedzenie vole trubky motora.
Ak navod nemas, prikladam.

a.baloo
15.10.2009, 14:18
... Je dost mozne ze ten vietor Ti sposobil volu na motore a budes to musiet trochu pritiahnut.Pozri do manualu od motora.
Je to v kapitole c.4 s nazvom Vymedzenie vole trubky motora.
Ak navod nemas, prikladam.

dik za radu, motor ma vsak iba 5 tyzdnov, je mozne ze tychto par veternych dni by uz sposobili volu?

KREATOR
15.10.2009, 14:41
dik za radu, motor ma vsak iba 5 tyzdnov, je mozne ze tychto par veternych dni by uz sposobili volu?

Musis vyskusat.Uchop parabolu zboku a jemne zatras do stran.Ak nebudes citit odpor tak vola tam je.

a.baloo
15.10.2009, 14:45
Musis vyskusat.Uchop parabolu zboku a jemne zatras do stran.Ak nebudes citit odpor tak vola tam je.

jj, dakujem

milo pepino
15.10.2009, 15:04
jj, dakujem

to Teba nemusí zaujímať, keď Ti to robila firma !!!!! Si zaplatil a chceš sa pozerať, že sa nedá nič robiť !!! kurva to kde sme, ja chodím pomaly aj sneh odhrabať z paraboly a oni to toto povedia. Môžeš mať vôlu v motoru / po 5 Týždňoch / je to dôvod na reklamáciu. Alebo sa iba potočilo na konzole a stačilo by možno iba motorom doladiť a 2 - 3 kroky. V každom prípade trvaj na náprave máš na to právo !!!!!!!!

Dark Neptun
15.10.2009, 15:36
jj, dakujem

kolik % máš sílu signálu ? pokud maš v defaultní poloze jenom 30-50 %, může to dělat při extrémním počasí problémy ...

a.baloo
15.10.2009, 17:33
kolik % máš sílu signálu ? pokud maš v defaultní poloze jenom 30-50 %, může to dělat při extrémním počasí problémy ...

viem ze tieto teplomery ukazuju rozne, ale mam DM7000, GP4.6 a SNR mam normalne 89%. teraz ked su "hustejsie" mraky mam 87%. Astra 23.5 STV 1

a.baloo
15.10.2009, 17:38
to Teba nemusí zaujímať, keď Ti to robila firma !!!!! Si zaplatil a chceš sa pozerať, že sa nedá nič robiť !!! kurva to kde sme, ja chodím pomaly aj sneh odhrabať z paraboly a oni to toto povedia. Môžeš mať vôlu v motoru / po 5 Týždňoch / je to dôvod na reklamáciu. Alebo sa iba potočilo na konzole a stačilo by možno iba motorom doladiť a 2 - 3 kroky. V každom prípade trvaj na náprave máš na to právo !!!!!!!!

pojdem pozriet na strechu, len u nas je to trochu na dlhsie, novostavba a spravca zamkol "dvierka" vraj kvoli zaruke na strechu, takze budem potrebovat par dni. :cool: najlepsie bude ked zavolam technikovi nech si to riesi sam, dostal zaplatene, nech riesi, tak ako vravis ;)

bobr
15.10.2009, 21:47
pojdem pozriet na strechu, len u nas je to trochu na dlhsie, novostavba a spravca zamkol "dvierka" vraj kvoli zaruke na strechu, takze budem potrebovat par dni. :cool: najlepsie bude ked zavolam technikovi nech si to riesi sam, dostal zaplatene, nech riesi, tak ako vravis ;)

Baloo,

co kdybys si to vykorigoval sám pomocí přijímače.

Citace z návodu:

Dreambox 7000 - S - dálkový ovladač:
Menu - Nastavení - Hledání programů - "Natáčecí systém" - OK
Zaškrtnuté OK " Použít GOTOXX funkci"
Zaškrtnutý start proud 40 mA - (OK)
Zadaná Tvá zeměpisná délka. (pro Prahu 14,300 Východně)
Zadaná Tvá zeměpisná šířka. (pro Prahu 50,000 Severně)
Ulož ZELENÝM tl.
Odejdi ze všech oken menu EXIT xkrát.
Přepni na kanál z jiného satelitu, než jsi původně stál.
Motor se rozjede a měl bys hrát."

To už asi máš na svou konkrétní zemskou polohu nastavené.
Pokračuj korigováním nastavení.

KOREKCE NASTAVENÍ:

Když, tak si oprav souřadnice zemské délky tak, abys měl nejkvalitnější signál.
Souřadnice měň po "stovkách" - např.: 14,400 a pod. Menší změna se na signálu příliš neprojeví. Postupuj nahoru, když se signál bude zlepšovat, pokračuj. Až začne jít dolů, vrať se na to číslo souřadnice, kde byl nejlepší.
Když na začátku signál poklesne, snižuj číslo souřadnice, dokud nenajdeš ten nejlepší. Sleduj bargraf SNR = Sellect noise rate = výběrový datový tok = kvalita.
Velké bargrafy "Satfinderu" jsou v Dreamu zde:
Menu - Nastavení - Hledání programů - Satelity (vždy OK, zpět exitem)

Po každé změně čísla musíš rozběhnout motor, nejlépe přepnout na nějaký kanál sousedního satelitu a vrátit se zpět na kanál a satelit, kde měříš změny SNR.
Vyber si nějaký slabší kanál, tam budou změny SNR patrnější.

Vítr s tím asi trochu cuknul, když Ti to v bezvětří jde, nahoru ani nemusíš.

a.baloo
16.10.2009, 15:12
Baloo,

....
Po každé změně čísla musíš rozběhnout motor, nejlépe přepnout na nějaký kanál sousedního satelitu a vrátit se zpět na kanál a satelit, kde měříš změny SNR.
Vyber si nějaký slabší kanál, tam budou změny SNR patrnější.

Vítr s tím asi trochu cuknul, když Ti to v bezvětří jde, nahoru ani nemusíš.

s tymto som sa hral vcera vecer este ked fukal vetrik, problem je ale v tom, ze vietor s tym nepohol, pretoze snr je teraz take iste ako ako ked to namontovali. dokonca to asi nastavaili dobre, lebo pri tom experimentovani, ktore popisujes som lepsi signal nenaladil. problem je len v tom, ze trocha silnejsie zafuka a mne to zamrzne a snr padne asi na 45-55% a za 2sek. je vsetko OK. bud bol naozaj silny vietor a poriadne sa opieral do paraboly, alebo je tam ta vola na motore.

dakujem Ti.

ded4
16.10.2009, 18:47
skus pozriet ci nemas povolenu koncovku, alebo zlomeny drotik v kabli pri konvektore.

cernota
16.10.2009, 20:38
Páni ako naladím tv GLOBO ? Dík.

doklady
17.10.2009, 09:41
Měl jsem podobný problém. Udělej znovu všechny koncovky a upevni kabely, aby nevlály ve větru.

kubikk
20.10.2009, 19:36
nelze mi nakonfigurivat PC aby mi komunikoval s dreamem:confused:
Prosim pomoc.

KREATOR
20.10.2009, 21:07
nelze mi nakonfigurivat PC aby mi komunikoval s dreamem:confused:
Prosim pomoc.

Nazdar.Napisal si to opacne.Takto si mal "nejde mi nakonfigurovat DM aby mi komunikoval z PC" ;)
Nepises aky pouzivas img.Ale obecne to najdes v DM pod nastavenim siete

rado175
23.10.2009, 21:56
Prosím o radu aky plugin použit na prezeranie po sieti hudba mi ide aj video ale foto nie používam soft nabilosat pozeral som to tu ale nemôžem nič nájsť vopred ďakujem

nandi11
24.10.2009, 12:48
Ahoj, presiel som niekolko threadov, ale nenasiel som nikde help ohladom nastavenia DM800HD a multifeedu viac ako 4 LNB. Momentalne ma zaujima ci mi vie nikto poradit s 6x LNB pospajane s 1/8 prepinacom. Dakujem.

grun
24.10.2009, 16:38
rozšířené
sat (x)
auto
univerzál LNB
polarizace
ne
pásmo
DiseqC mod 1.1
žádný
žádný
ano
ano
uncommited
input (x) vždy přiřadit vstup příslušné družice
jeden

Radek.km
24.10.2009, 20:44
pokud mám v jednom DM kartu UPC v druhém DM kartu CSlink a zadám:

CWS = 192.168.1.3 10000 user1111 pass1111 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
CWS = 192.168.1.12 10000 user1111 pass1111 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

jak pozná ze které čtečky má číst při zapnutí programu?
nebo to zkouší z obou? tomuto nějak nerozumím.

nandi11
24.10.2009, 21:49
rozšířené
sat (x)
auto
univerzál LNB
polarizace
ne
pásmo
DiseqC mod 1.1
žádný
žádný
ano
ano
uncommited
input (x) vždy přiřadit vstup příslušné družice
jeden

Diky pekne, ak je teda toto ok tak sa da nastavit az 16 druzic?

milo pepino
25.10.2009, 13:08
Diky pekne, ak je teda toto ok tak sa da nastavit az 16 druzic?

ano na prepinači 16/1 to ide

doklady
26.10.2009, 12:51
Nahrál jsem si na DM 8000 OOOZON poslední verzi. Vše mi funguje. Je tam hodně Pluginů. Neexistuje nějaká stránka, co jednotlivé Pluginy dělají, jak fungují? Ten doprovodný řádek u jednotlivých Pluginů mi někdy nic neříkají. Nechce se mi to jen zkoušet. Díky

kamoško
26.10.2009, 14:34
.... Neexistuje nějaká stránka, co jednotlivé Pluginy dělají, jak fungují? ...... Nechce se mi to jen zkoušet. Díky
Asi budeš musieť len skúšať, nič také som (aspoň v minulosti k pluginom) nenašiel. Takže pekne zabudni na "Nechce se mi to jen zkoušet", testni to všetko a daj sem potom kompletnú informáciu.
Čo ty na to?:p

kingala
27.10.2009, 19:32
čus lidi potřebuju poradit přemyšlim o koupi ab ipbox 9000hd nebo dreambox800 co by jste mi doporučili a hlavne proč?nemam s temato přistrojema žadnou zkušenost chci to využivat hlavne kvuli sdileni emu a taky přehravani filmu dik za info :)

milo pepino
27.10.2009, 19:36
čus lidi potřebuju poradit přemyšlim o koupi ab ipbox 9000hd nebo dreambox800 co by jste mi doporučili a hlavne proč?nemam s temato přistrojema žadnou zkušenost chci to využivat hlavne kvuli sdileni emu a taky přehravani filmu dik za info :)

neptal jsi se už na jiném vláknu ??

vavra75
29.10.2009, 14:41
Ač jsem hledal, zatím jsem stále nenašel. Mám Dream 500 a zajímalo by mě, zdali by šel "donutit", abych mohl z PC pustit přes něj třeba film do TV, když mám doma malou domácí síť???
Snad by to jít mohlo, když to jde opačně, z dreamu přes VLC do PC.
Dík za cokoliv
vavra

milo pepino
29.10.2009, 17:00
Ač jsem hledal, zatím jsem stále nenašel. Mám Dream 500 a zajímalo by mě, zdali by šel "donutit", abych mohl z PC pustit přes něj třeba film do TV, když mám doma malou domácí síť???
Snad by to jít mohlo, když to jde opačně, z dreamu přes VLC do PC.
Dík za cokoliv
vavra

ano jde to, ale nevím jestli je to správné řešení pro Tebe. Namountovat tvúj hdd v počítači. Vytvořit složku na hdd kterou budeš sdílet v ní vytvoříš další složku Movie. Toto připojíš na DM a múžeš koukat na TV co máš v PC. Do Movie si múžeš nahrát další složky, např. Hudba, Film, Clip, Fotografie ..... Hlavně nezapomeň, že nejdou všechny formáty přehrát.

vavra75
29.10.2009, 17:11
Ahá,tak je to tedy.Tomu pravda rozumím, jen si budu muset pohrát se samotnou realizací. Díky moc za radu.
vavra

milo pepino
29.10.2009, 17:15
Ahá,tak je to tedy.Tomu pravda rozumím, jen si budu muset pohrát se samotnou realizací. Díky moc za radu.
vavra

není zač, v pohodě, někde je tady přesný návod od Libča. V návodech asi :) :) :)

rona
29.10.2009, 22:10
vavra

Ahoj,moc se z toho neraduj,z vlastní zkušenosti vím,že toho moc přehrát neumí,mimo snad MP3 a nějakou čestnou vyjímku.Dobře přehraje jen svoje nahrávky.

anybody
29.10.2009, 23:15
vavra

marná radost, DM 500 má na to příliš slabou síťovku

vavra75
29.10.2009, 23:24
no aspoň to zkusím,ještě ale musím najít konvertor videa do formátu .ts, ten by to prý snad přehrát mělo.no uvidíme,ale díky za každé info :)

Ruben
30.10.2009, 00:06
Jestli to nebude tim ze DM 7000 je uz proste docela vykopavka kup si DM 800/8000 ten to umi jak popisujes. Mozna i 7025 to ale nemohu potvrdit. :rolleyes:

Jak to vypadá se spuštěním DVB titulků u Dreamboxu 7000, funguje to někomu? Existuje nějaky plugin? Poraďte někdo, prosím:mad:

itsme
30.10.2009, 17:36
Jak to vypadá se spuštěním DVB titulků u Dreamboxu 7000, funguje to někomu? Existuje nějaky plugin? Poraďte někdo, prosím:mad:

Ja mam DM7000 mam tam EDG Nemesis a DVB titulky na DiGi bezia bez problemov nepotrebujes ziadny plugin (Audio -> titulky -> a sipky doprava a dolava ich prepinas). Na CSlinku nie su ziadne DVB titulky vysielane :( .

Ruben
30.10.2009, 22:34
Ja mam DM7000 mam tam EDG Nemesis a DVB titulky na DiGi bezia bez problemov nepotrebujes ziadny plugin (Audio -> titulky -> a sipky doprava a dolava ich prepinas). Na CSlinku nie su ziadne DVB titulky vysielane :( .

Mě jde o titulky u programu Cinemax v paketu CSlink 23.5 a mam Gemini 4.6. V EPG uvadějí vysílání titulku ale DM 7000 mi nejde zobrazit. U DM 800 to jde, bez problémů.

Ruben
30.10.2009, 23:40
Mě jde o titulky u programu Cinemax v paketu CSlink 23.5 a mam Gemini 4.6. V EPG uvadějí vysílání titulku ale DM 7000 mi nejde zobrazit. U DM 800 to jde, bez problémů.

Tak uz mi to funguje

BamBam_Bigelow
04.11.2009, 09:36
Ak by niekto vedel zohnat pripadne dat typ kde sa daju zohnat krytky na baterky na dialkove na db7000 a db7020 bol by som mu vdacny. Potrebujem ich cca 10 kususov.

vopred dik za info.

BamBam_Bigelow
05.11.2009, 15:17
Ak by niekto vedel zohnat pripadne dat typ kde sa daju zohnat krytky na baterky na dialkove na db7000 a db7020 bol by som mu vdacny. Potrebujem ich cca 10 kususov.

vopred dik za info.

Moze vysvetlit moderator preco to sem presunul ? nechapem ako to s touto temou suvisi.....

tasman
05.11.2009, 18:15
neviem vypnut titulky ked mi bezi DVD film z HDD, cez menu dvd - subtitles - none, to nefunguje

SAWE
05.11.2009, 18:54
Zdravím, koupil jsem si nový příjimač Dreambox DM-7020S a nevím si stím rady. Byl by mi někdo ochoten poradit jak mám začít, jaký soft atd. Projekt Dreambook jsem si pročetl, ale moc chytrý z toho nejsu. Díky všem moc za rady.

baris
05.11.2009, 20:12
Zdravím, koupil jsem si nový příjimač Dreambox DM-7020S a nevím si stím rady. Byl by mi někdo ochoten poradit jak mám začít, jaký soft atd. Projekt Dreambook jsem si pročetl, ale moc chytrý z toho nejsu. Díky všem moc za rady.

zacni s tym co ti nefunguje.

Calokay
05.11.2009, 20:57
Klikni si na tento odkaz: http://www.cssf.cz/showthread.php?t=33173 a dostaneš sa do Návodov. Tam kolega libco myslel na aj teba a napísal návod step by step. Postupuj podľa neho a za nejaký čas sa to naučiš. Pokiaľ nebudeš vedieť ako ďalej, tak napíš do príslušného vlákna (threadu) jasne a zrozumiteľne popísaný problém s ktorým si nevieš vyriešiť. Poprípade napíš niekomu kto má DM 7020 súkromnu správu a dohodni si s ním konzultáciu.
Komplikovanejšie veci sa (v začiatkoch) dajú riešiť on-line cez ICQ, alebo Skype.

shamann
06.11.2009, 08:44
neviem vypnut titulky ked mi bezi DVD film z HDD, cez menu dvd - subtitles - none, to nefunguje

v dvd playeri sa titulky zapinaju/vypinaju tlacidlom TXT, popis tlacidiel mas po stlaceni tlacidla HELP

Calokay
06.11.2009, 19:43
Moze vysvetlit moderator preco to sem presunul ? nechapem ako to s touto temou suvisi.....

Mal to presunuť do threadu Inzercia ;):D

stanleycop
06.11.2009, 21:35
skvor bych povedal že to patrí do inzercie

hydrant
07.11.2009, 11:52
zdravim nejak sa mi nedari najst cenovo prijatelny dreambox
( nasiel som 8000 ale to stoji 30 000 sk)
mal by mat podporu hd 1080i s hdmi vystupom je nieco take od dreamboxu?

vlasti
07.11.2009, 12:22
..predsa DM 800. Zmiatol ta ten DVI vystup?

hydrant
07.11.2009, 13:25
no presne ten dvi ma zmiatol uz som nasiel na nete redukciu z dvi na hdmi ale mam otazocku
cez ten dvi sa prenasa i zvuk?
a este jedna ak chcem prijimat hd programy je na to aj hd konvertor ci staci ten obyc co mam ?

vlasti
07.11.2009, 13:44
v baleni mas aj kabel DVI->HDMI. Konvertor staci ten co pouzivas.

hydrant
07.11.2009, 13:56
v baleni mas aj kabel DVI->HDMI. Konvertor staci ten co pouzivas.

dik za rady

Bruty
07.11.2009, 14:06
no presne ten dvi ma zmiatol uz som nasiel na nete redukciu z dvi na hdmi ale mam otazocku
cez ten dvi sa prenasa i zvuk?
a este jedna ak chcem prijimat hd programy je na to aj hd konvertor ci staci ten obyc co mam ?

cez ten DVI-HDMI sa prenasa aj zvuk....

Bigmen_cz
07.11.2009, 14:15
Zdravím. V IPBoxu mám kartu Gital a tuto sdílím po domáící síti na DB. Problém je v tom, že někdy mi to kartu čte korektně a zvolený program jede, jindy se daný program rozjede třeba po 10 s, někdy později, jindy vůbec. Toto se projevuje na obou strojích, ve větší míře na DB. Když jsem zkusil vzdalené sh*re, tak to jede naprosto v pohodě. Zkusil jsem newcs 1.31 a stejný problém. Prosím, poraďte, kde může být problém. Děkuji.

hydrant
07.11.2009, 14:47
nepoznate nejaky shop s tymto sat + pc prislusenstvo atd

itsme
07.11.2009, 15:21
cez ten DVI-HDMI sa prenasa aj zvuk....

DVI nema na sebe zvuk !!!! vid. http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

bwd
07.11.2009, 17:31
DVI nema na sebe zvuk !!!! vid. http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Načo by ho mal? Zvuk sa predsa prenáša optikou. A DVI, ani HDMI optický
kábel v sebe nemá.

digitman
07.11.2009, 17:44

Na DM800 a 8000 zvuk ide.

digitman
07.11.2009, 17:46
kábel v sebe nemá.

V podstate ten analogový zvuk na TV stačí čo ide cez DVI HDMI a na optiku používam externý zosilovač z DD a DTS

itsme
07.11.2009, 18:20
kábel v sebe nemá.

jajajaaaaj .... este sa musis vela ucit HDMI ma digitalny zvuk (LPCM, Dolby Digital, DTS, DVD-Audio, Super Audio CD, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, MPCM) vid.: http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

PS: a nic to nema spolocne s optikou .... a tak Digital KOAX ti nic nehovori

hydrant
07.11.2009, 20:29
lol no spustil som tu mensiu dream battle :D dobre vediet ako to mate porobene doma teda ked si kupim nejaky zos. + repro prepojim to optikou a je vsedko ok :D

Calokay
08.11.2009, 10:07
lol no spustil som tu mensiu dream battle :D dobre vediet ako to mate porobene doma teda ked si kupim nejaky zos. + repro prepojim to optikou a je vsedko ok :D

Hydrant, toto je diskusné forum, tak pluralita názorov je prospešná, pretože nás posúva ďalej.:p;) Rozhodne to nie je bojište, ale skôr polemické vymieňanie názorov a skúsenosti, ktoré je prospešné,:) ak sa nezvrhne do osobných invektív.:mad:
Preto pridám svoje skúsenosti. Mám cez originál kábel z DM 800 zapojený 24" LCD Monitor Iiyama s D-Sub, DVI a HDMI vstupmi a analogovým audio výstupom. Takéto riešenie som zvolil z dôvodu úspory el. energie, dlžky dennej prevádzky a nevhodné prostredie. DM 800 mi ide (v kuchyni) viac ako 10 hodín denne. Full HD monitor má v ECO mode spotrebu len 18 W, čo je spotreba cca 10% napr. priemernej veľkej plazmy. Vzhľadom na vlhké prostredie a rozmery kuchyne si neviem predstaviť umiestnenie veľkej (drahej) TV a zapojenie DK 5/1 cez optický výstup.
Cez HDMI vstup monitora mi ide zvuk na vstavané repro a po zapojení kábla k PC repro zo zvukového výstupu monitora (cez 2,5 mm cinch) mi ide aj analogový zvuk na PC repro 3/1 (doplnené klasické 2/1 o dialogový central. repro).
Takže v podstate záleží na tebe pre akú alternatívu sa rozhodneš nakoľko neštandardné zapojenie DVI výstupu DM 800/8000 umožňuje prenos audia.;) Najkvalitnejší je samozrejme optický výstup :p ak máš domáce kino, alebo AV receiver s kvalitnými reproduktormi.

itsme
08.11.2009, 13:09

Oooops .... sorry ..... ma aj DVI v sebe zvuk, chyba mu akurat tak oproti HDMI riadiaci kanal na multimedialne zariadenia ...
Cize cez prevodnik DVI->HDMI ide aj zvuk :D

hydrant
08.11.2009, 14:09
vdaka Calokay za taku mensiu prednasku ;)

noo tak moja predstava by bola asi takato:

sony kdl40w5500 ten uz mam
SONY STR-DG720S.CEL alebo SONY STRDG820S.ECE
+ nejake to repro
a dream dm 800 este vaham nad Octagon SF 1018 HD
pisal som to v inej sekciji ale nikzatial nenapisal co by bolo lepsie

telku + receiver prepojim hdmi kablom a sat prepojim tym dvi-hdmi + ta optika a teraz kam do telky ci rovno do receivera?

este taky postreh z tohto fora dm800 tuner sa prehrieva?
ci je to len tym ze ak tam namontujem hdd tak odporucate pridat ventilator?

Calokay
08.11.2009, 15:48
vdaka Calokay za taku mensiu prednasku ;)

noo tak moja predstava by bola asi takato:

sony kdl40w5500 ten uz mam
SONY STR-DG720S.CEL alebo SONY STRDG820S.ECE
+ nejake to repro
a dream dm 800 este vaham nad Octagon SF 1018 HD
pisal som to v inej sekciji ale nikzatial nenapisal co by bolo lepsie

telku + receiver prepojim hdmi kablom a sat prepojim tym dvi-hdmi + ta optika a teraz kam do telky ci rovno do receivera?

este taky postreh z tohto fora dm800 tuner sa prehrieva?
ci je to len tym ze ak tam namontujem hdd tak odporucate pridat ventilator?

Pri kúpe DVB S2 (HD + PVR) je potrebné zvážiť nielen HW, ale aj najmä SW podporu. Vyvinulo sa viac sat. prijímačov, ktoré boli na tom HW o máličko lepšie ako dreambox (napr. Triple dragon). S odstupom času musíme uznať, že sa nepresadili, pretože sa pre ne nevyvíjal SW. Takže odpoveď je jednoznačná v prospech dreamboxu, ktorý je ďaleko najlepšie na tom, čo sa týka SW oproti konkurencií. Navyše je to nemecká kvalita výroby, ak odmyslíme čínské plagiaty (klony), takže je ich poruchovosť na zanedbateľnej úrovní.
2, Teplota okolo 45°C je pre HW bežná, takže tu sa nedá hovoriť o prehrievaní tunera nad prípustnú úroveň, kedy by došlo k ohrozeniu funkčnosti prijímača. Pri HDD výrobcovia udávajú kritickú teplotu nad 55-60°C. Chladenie sa robí prevažne pre tropické dni, ktorých u nás nie je až tak veľa. Taktiež aj kvoli tomu, aby sa nevysušovali elektrolitické kondenzátori v zdroji a okolí stabilizátoroch, čím sa predĺži ich životnosť.
Ak to zhrniem, tak chladenie môže byť ale aj nemusí. Rozhodnutie je na majiteľovi dreamu.;)
Ak použiješ HDD, tak pre ventilátor tam nebudeš mať miesto. Ja som zástancom toho názoru, aby bolo aspoň externé chladenie.;)
Môžeš to urobiť aj tak ako som to zverejnil pred pol rokom v príspevku 73 tu:http://www.cssf.cz/showthread.php?t=14884&page=4
Je to lacné, rýchle na montáž, splní to účel a navyše nestratíš záruku, lebo nezasiahneš do HW DM 800. Daj pozor, aby si +5V a 0V nezoskratoval. Môžeš použiť aj externý univerzálny adaptér s prepínaním napätia. Odber prúdu ventilátora je cca 100 mA. Treba chladiť najmä tuner. Teplota HDD pri izbovej teplote 28°C mi ani pri nahrávaní HDTV programov neprekročila 35°C. Pritom to bolo o cca 20°C menej akú odporúčajú max. povolenú teplotu výrobcovia HDD.

hydrant
08.11.2009, 15:57
diky za rady:)
Calokay

hydrant
08.11.2009, 19:28
este vas poprosim ak mate skusenosti s nejaky solidny eshopom na slovensku
kde maju dm800 original aby som nekupil jejake fake zariadenie

vlado691
08.11.2009, 21:51
este vas poprosim ak mate skusenosti s nejaky solidny eshopom na slovensku
kde maju dm800 original aby som nekupil jejake fake zariadenie

Tam majú originál aerial.sk

Mach313
18.11.2009, 17:51
Zdravim, rozmýšlím se mezi těmito dvěma příjmači. Mohl by mi někdo poradit, který zvolit. Předem děkuji.

ds1
18.11.2009, 18:34
podla mna Dream

milvoj
18.11.2009, 20:09
urcite Dreama ,mel jsem moznost vyzkouset ip9000 a porovnat s DM 8000 a rozdíl je velkej jak v podpoře tak pohybu v menu a přepínáním programů.

Calokay
20.11.2009, 17:31
Zdravim, rozmýšlím se mezi těmito dvěma příjmači. Mohl by mi někdo poradit, který zvolit. Předem děkuji.

Pre rokom som riešil úplne rovnakú dilému. IP 910 sa mi zdal o niečo lepšie na tom HW, ale s SW podporou bol už vtedy na tom podstatne horšie. V súčasnej dobe sa tento rozdiel podstatnejšie prehĺbil.:(
Ak riešiš otázku ceny, tak si môžeš kúpiť klon DM 800 za cenu IP Boxu 910. ;)Vzhľadom k tomu ak ho nechceš využívať len na bežné pozeranie, ale aj na úpravy SW a ďalšie experimentovanie, tak si vyber originál, ;)ktorý je o cca 100 Eur drahší ako klon.
Daj si pozor, aby si nekúpil klon za cenu originálu, lebo designový rozdiel je zanedbateľný a môžeš naletieť neserióznemu predajcovi.:mad: Výhodou originálu je 2 ročná záruka, čo pri klone býva 6-12 mesiacov. Niekedy vôbec žiadna. :mad:

digitman
22.11.2009, 10:42
Tam majú originál aerial.sk

Beriem aj z aerial aj stade oba original OK!
http://www.vo.1cdc.sk/

digitman
22.11.2009, 10:47
V CDC DM800 majú skoro vždy skladom v Aeriali nie a mnohokrat je napísane skladom, ale nieje hlavne Aerial pri objednavke v CDC doporučujem najprv zavolať a opýtať sa či majú a aj cena je nižšia ak by niekto chcel objednať DM600 a DM500 z CDC tak tieto niesu vždy origo...

pkliment
26.11.2009, 10:32
Mam DM600S a Gemini 3.60

Od istej doby mi nefunguje automaticka instalacia addonov cez DO blue panel. Vypise chybu o neexistujucom linku. Tato funkcia je zrusena zo strany Gemini, alebo je potreba aktualizovat dany link? Ak ho treba aktualizovat, aky je aktualny a kam ho v konfigu zadat?

Vdaka.

Ridicolo
01.12.2009, 22:14
Ahoj,

mam dreambox 500S, nejnovejsi GP image (MaxVar) a nedari se mi na tom rozjet streamovani videa do PC (pres www enigmy web-x-tv). Driv (nez jsem se posledne stehoval) mi to vzdycky fungovalo.

Od rodicu po NETu se muzu aspon podivat na screenshot, u mne po LAN mi neukaze ani SCREEN, jenom chybejici obrazek. Video nestreamuje.

Predpokladam teda ze problem nemuze bejt u mne v PC ani v siti, protoze od rodicu mi to po netu pres 1100 km prenese, u mne po LAN ne.

Nejakej napad v cem by to mohlo byt na dreamu? Nebo to je tim novym GeminiProjectem? Je ted primo na dreamu potreba neco povolit? Nebo mam zkusit nejaky starsi image?

Zkousel jsem to na dvou totoznych dreamboxech (tusim ze to jsou original boxy, uz je mam asi 4-5 let), takze HW chybu bych asi taky vyloucil.

Dik za kazdou dobrou radu.
ridicolo :)

jzms
02.12.2009, 19:08
zdravím ,už jsem přečetl několik fó,r ale nikde nemůžu objevit emu v ipk pro SF team enigma 1 -mgcam, camd3. Hledám špatně ?

dream7000
02.12.2009, 19:51
si hladal zle.....je to v threade dreambox emu...inak aj tvoj prispevok patri tam

pavel.macku
02.12.2009, 19:52
zdravím ,už jsem přečetl několik fó,r ale nikde nemůžu objevit emu v ipk pro SF team enigma 1 -mgcam, camd3. Hledám špatně ?

Tady máš pár odkazů

pavel.macku
02.12.2009, 19:59

Tady máš ještě options

kamoško
02.12.2009, 20:14
Ešte aby vedel, načo ten options vlastne je.:eek: :p

vld75
02.12.2009, 21:18
tyhle odkazy se nikde verejne nedavaji, pokud chcete mit jeste nejakou online podporu. Muzes povesit balicek, ale nedavat odkazy.

Doporucuji smazat.

pavel.macku
02.12.2009, 21:43
tyhle odkazy se nikde verejne nedavaji, pokud chcete mit jeste nejakou online podporu. Muzes povesit balicek, ale nedavat odkazy.

Doporucuji smazat.

Ani jsem si to neuvědomil,příště si dám pozor.

jzms
16.12.2009, 19:28
no nejsem žádný velký genius, ale na co je options vím...;)

Ešte aby vedel, načo ten options vlastne je.:eek: :p

maraka
27.12.2009, 02:14
Rebooting when finished...

chodi toto tlacitko nekomu na DM800/DM8000 pri flashi pres bootloader?

Me to vzdy v IE vyhodi chybu skriptu a musim napsat do URL:

/REBOOT

a pak to korektne rebootuje... Ale je mi to divne, proc je tam chyba?

shamann
27.12.2009, 09:41
Rebooting when finished...

chodi toto tlacitko nekomu na DM800/DM8000 pri flashi pres bootloader?

Me to vzdy v IE vyhodi chybu skriptu a musim napsat do URL:

/REBOOT

a pak to korektne rebootuje... Ale je mi to divne, proc je tam chyba?

chodi to korektne s Firefox, s IE blbne

msmilek
27.12.2009, 10:45
Ahoj, mužete poradit ? chtěl bych si v dreamu namountovat hdd z kamaradova dreamu abych si nemusel porad nahrany u nej stahovat do sveho dreamu , ale rovnou pres LAN sledovat na svem dreamu , jsme na stejne siti zadny router, spojeni pres 5ghzWiFi. Diky za rady a komentare Mirek

chocholousek
27.12.2009, 10:56
Ahoj, mužete poradit ? chtěl bych si v dreamu namountovat hdd z kamaradova dreamu abych si nemusel porad nahrany u nej stahovat do sveho dreamu , ale rovnou pres LAN sledovat na svem dreamu , jsme na stejne siti zadny router, spojeni pres 5ghzWiFi. Diky za rady a komentare Mirek

http://www.cssf.cz/showthread.php?t=27323 - mame tady nato sekci uz si si ji precet?

msmilek
27.12.2009, 11:32
nooo, prave ze precetl, je tam jenom jedna zminka o mountovani dream-dream ... http://www.cssf.cz/showpost.php?p=255464&postcount=89 jestli je tam toho vic... tak si to budu muset projit znovu, sak uvidime :)

stanleycop
29.12.2009, 02:20
ma nekdo zkušenost přes jaky program nahravat na windows7 z dreamboxu . zkoušel jsem ngrab lite ale není kompatibilní. lepe řečeno neuklada zaznam.

maraka
29.12.2009, 05:48
DMM ma na svych strankach hned 2 programy :) dreamstream a jeden znamy na TS cuts

Newbie
31.12.2009, 11:12
Priblizne 3 mesiace mam satelitny prijimac Dream Box 800 HD.
Mam problem s vyhladavanim tychto programov. Pri manualnom
vyhladavani najde vsetkych 7 Streamov, len neviem kde ich
ulozi a pod akym nazvom. Hladal som medzi vsetkymi programami,
medzi prevadzkovatelmi a medzi programami na 28.2. Mohol som
aj prehladnut. Vedel by niekto poradit kde mam hladat?

Newbie
01.01.2010, 14:34
Priblizne 3 mesiace mam satelitny prijimac Dream Box 800 HD.
Mam problem s vyhladavanim tychto programov. Pri manualnom
vyhladavani najde vsetkych 7 Streamov, len neviem kde ich
ulozi a pod akym nazvom. Hladal som medzi vsetkymi programami,
medzi prevadzkovatelmi a medzi programami na 28.2. Mohol som
aj prehladnut. Vedel by niekto poradit kde mam hladat?

Uz som nasiel hladane programi. Nevedel som ,ze na Lyngsate maju nazov
BBC Stream 0-6 a v zozname BBCi. Nuz hovori sa kto hlada najde,

Mark9
03.01.2010, 13:38
Prosím o radu.
Chcem kúpiť kartu SkyLink ale jedná sa my hlavne o programy:
Nova Cinema, AXN, AXN Sci-fi.
Byvám v SK.
Pôjde to?
Poraďte - diky!!!

rona
03.01.2010, 14:27
Prosím o radu.
Chcem kúpiť kartu SkyLink ale jedná sa my hlavne o programy:
Nova Cinema, AXN, AXN Sci-fi.
Byvám v SK.
Pôjde to?
Poraďte - diky!!!

Tak bohužel máš smůlu, AXN ani AXN Sci-fi na Skylinku nejsou,jsou pouze na CS linku.

Mark9
03.01.2010, 17:52
Tak bohužel máš smůlu, AXN ani AXN Sci-fi na Skylinku nejsou,jsou pouze na CS linku.
Da sa registrovať CSLink v SK?
Ak áno ako?

milo pepino
03.01.2010, 17:58
Da sa registrovať CSLink v SK?
Ak áno ako?

a že by si navštívil stránky CS LINKu ?? veď tam se dozvieš asi lepšia ako tu.

Mark9
03.01.2010, 18:00
Ja len či sa musí registrovať v ČR
alebo stačí takto:
http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/dekodovacie-karty/karta-digitallink-card

Mark9
03.01.2010, 18:03
alebo sa to da aj takto:
http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/dekodovacie-karty/karta-digitallink-card

Stači ten registračný kód čo je v balení tejto karty?

milo pepino
03.01.2010, 18:12
alebo sa to da aj takto:

Stači ten registračný kód čo je v balení tejto karty?

ano stačí ti

skarolko
07.01.2010, 00:09
pri zdielani sa mi casto seka obraz cca 60-90s ide a rovanku dobu nie. Mam DM800 server, T-Com DSL a DM600 client,Orange 3G. Zdielane cez CCCam 2.1.3. Stretli ste sa uz s tym?
Dakujem.

adamis
07.01.2010, 00:41
pri zdielani sa mi casto seka obraz cca 60-90s ide a rovanku dobu nie. Mam DM800 server, T-Com DSL a DM600 client,Orange 3G. Zdielane cez CCCam 2.1.3. Stretli ste sa uz s tym?
Dakujem.
To se mi stalo, když jsem omylem na dva stroje dal stejnej Cccam.cfg :cool:

skarolko
07.01.2010, 01:00
su iba dva (server a client).

Connected clients: 1
+---------+---------------+------------+------------+-------+-----+--------+----------------------+
| Username| Host | Connected | Idle time | ECM | EMM | Version| Last used share |
+---------+---------------+------------+------------+-------+-----+--------+----------------------+
|XXXXX |xx.xxx.xx.xxx |00d 00:00:19|00d 00:00:08|75 (74)|4 (2)|2.1.3 |0d03:000000:1f43 (ok) |

+---------+---------------------------------------+
| Username| Shareinfo |
| xxxxxx|local 0d03:000000 1(1) |

skarolko
07.01.2010, 11:38
Ping odozva je od 200 do 400 ms.

skarolko
10.01.2010, 20:50
Staci to mat v cccam.cfg len takto?
Server:
F: meno heslo

Client:
C: xxxxxx.dyndns.org 1200 meno heslo

Dakujem.

kamoško
10.01.2010, 20:58
Staci to mat v cccam.cfg len takto?
Server:
F: meno heslo

Client:
C: xxxxxx.dyndns.org 1200 meno heslo

Dakujem.

Stačí tak ak nemáš zmenený port v configu na serveri.

skarolko
10.01.2010, 21:27
Ten port je 12000. Seka to stale. V com to hladat? Este to skusim cez krizeny kabel napriamo.

vladenkonr
10.01.2010, 22:29
Ten port je 12000. Seka to stale. V com to hladat? Este to skusim cez krizeny kabel napriamo.

skus od t comu ak mas ten akciovy router dlink ho dat do tovarneho nastavenia a potom postupne popripajat vsetko a ponahadzovat don porty a pri portoch daj pre cccam TCP ako aj pre newcs ... pre gbox mbox UDP ..nedavaj ALL v nastaveniach.. aspon mne to potom uz slapalo ok tiez mi to mrzlo ako som dostal ten router a maturoval som s tym...

skarolko
10.01.2010, 23:12
Ide to cez http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1438&Section=home&ktzcat=191&ktzid=756. Aj tebe to sekalo tak pravidelne?

Halloo
16.01.2010, 17:14
Zdravím ve spolek,mám DM 7020-S a monoblok a nemůžu na něm rozjet nějaké kanály.Diseq nastavení AA-19,2,AB 23,5(aa konci s hledanim na 11700,ab nenalezne nic),zajímavé je,že když dám vlastní nastavení lnb tak mám nastavený práh na 11700,takže neladím nad,když ho manualně posunu na 12800,tak ladím nad,ale zas ne všechno.Mám Geminy 4.7.Myslím si že to bude mýt něco společné se špatným konfigem satelitů s nějakýmy dalsimy konfiguráky,když jsem na samém místě dal DM 500-S tak naladil na standartní AA/AB diseq všechno a pomocí cccamu mi rozjel skylink,ale ten DM 7020 mi prostě nechce hledat na 23,5 nic (hledá si porad na lnb 19,2) a stejne na 19,2 nenaladí vše.Mohl by mi někdo poslat funční konfig pro tyhle dvě astry pro DM 7020S a návod jakým zpusobem ho tam nahrat,nebo spis kam nahrat(pres ftp,web atd se na dm dostanu).Jsem z toho uz bezradny,rikam si ze nemuze byt vadny tuner kdyz neco ladim bez problemu.Skousel jsem vicero images a dela to na vsech.Díky za rady

eduard06
20.01.2010, 08:52
Dobry den,prosim vas,jdou prepisovat Emu kody do Dm 500 rucne.Nemam zatim pripojeni internetu z duvodu stehovani.Dekuji

Bruty
20.01.2010, 09:00
Dobry den,prosim vas,jdou prepisovat Emu kody do Dm 500 rucne.Nemam zatim pripojeni internetu z duvodu stehovani.Dekuji

tuxcommander

eduard06
20.01.2010, 09:10
tuxcommander

Hloupe jsem to napsal,myslel jsem pres DO

KREATOR
20.01.2010, 09:14
Hloupe jsem to napsal,myslel jsem pres DO

áno, tuxcommander umožňuje cez DO prepísať keys, len ho tam musíš dostať

kamoško
22.01.2010, 11:59
1. Z toho čo píšeš je zrejmé, že to máš v domácej sieti.
Uviedol si toto:

Ping odozva je od 200 do 400 ms.
Ak máš takéto údaje, máš niečo so sieťou. To sú nenormálne veľké čísla.
2. Ak máš share pustené aj vonku, skontroluj si v:

Connected clients: 1
| Username| Host | Connected | Idle time | ECM | EMM | Version| Last used share |
|XXXXX |xx.xxx.xx.xxx |00d 00:00:19|00d 00:00:08|75 (74)|4 (2)|2.1.3 |0d03:000000:1f43 (ok) |
stĺpec Connected.
Ak sa čas často pravidelne vynuluje a začína odznova v pomerne krátky intervaloch, znamená to 2 a viac pripojených userov na jedno konto. Ale to len v prípade rôznych verzií CCcam na serveri okrem verzie 2.1.2, tá má schopnosť pripojiť len jedného z prihlásených a ďalší majú smolu, tých proste vysáčkuje. :p
Písal si síce:

su iba dva (server a client).

Ale ak to je posielané cez net, si si 100% istý?
3. Ak ti to robí len pri verzii 2.1.3 a pri predchádzajúcich nie, možno si stiahol niekde neúplný súbor a preto robí šarapatu.
4. Môžu byť vadné sieťovky v boxoch, môže byť špatný router, ak to máš cez neho, proste všetko záleží od HW čo doma k tomu používaš. Chyby môžeš zistiť výmenou HW ak máš k tomu možnosť. :rolleyes:

tedekan
22.01.2010, 22:09
Existuji jeste stanice PB a PG na Siriusu mam ho naladeny asi 369 stanic tam je a te nejsou. Mam D7000. Mam nainstalovat novy ovladac nebo co.Poradi mi nekdo.

Calokay
22.01.2010, 23:15
Existuji jeste stanice PB a PG na Siriusu mam ho naladeny asi 369 stanic tam je a te nejsou. Mam D7000. Mam nainstalovat novy ovladac nebo co.Poradi mi nekdo.

Oba programy idú na Siriuse:fr. 12111 MHz, SR 275000,Pol. H, FEC 5/6, QPSK, DVB -S. Takže ti to pôjde aj na DM 7000. Nalaď si to manuálne.;)

rch
23.01.2010, 11:18
Pred chvilou som tu mal prispevok ohladne DM 7020 a HD kanalmi
a zrazu zmizlo,
co sa stalo? Ste ma omylom vymazali?

ZDK
23.01.2010, 13:15
a zrazu zmizlo,
Nejsou toto Tve prispevky?
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=19061&page=5#453
ZDK

itsme
23.01.2010, 13:57
a zrazu zmizlo,

su tam kde patria v threade DreamBox 7020 ...
... hoc ani v tom som si nie isty lebo prispevky "mam trabanta a preco nemozem vyhrat F1 ... pomozte" nemam ponatia kam zaradit, obcas by bolo lepsie asi kusok studovat a potom polozit otazky, a polozit ich na spravnom mieste

rch
23.01.2010, 15:17
su tam kde patria v threade DreamBox 7020 ...
... hoc ani v tom som si nie isty lebo prispevky "mam trabanta a preco nemozem vyhrat F1 ... pomozte" nemam ponatia kam zaradit, obcas by bolo lepsie asi kusok studovat a potom polozit otazky, a polozit ich na spravnom mieste

OK, nasiel som, pochopil som,
p.s. mile komentare davas, budem sa sem rad vraciat :-(

rch
23.01.2010, 15:18
Nejsou toto Tve prispevky?
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=19061&page=5#453
ZDK

nie, toto nie su moje prispevky,
uz som vsetko nasiel, ITSME ich presunul do ineho threadu

Lubos44
23.01.2010, 17:33
Prosím poradiť :ako zistím , či moja skylink karta je funkčná. zrazu mám tmu.

jab
23.01.2010, 17:44
Prosím poradiť :ako zistím , či moja skylink karta je funkčná. zrazu mám tmu.
https://registrace.skylink.cz/cms_eshop/CARD_FindCard.do

Lubos44
23.01.2010, 18:09
Ďakujem , takže problém je niekde inde.

tedekan
23.01.2010, 18:09
Oba programy idú na Siriuse:fr. 12111 MHz, SR 275000,Pol. H, FEC 5/6, QPSK, DVB -S. Takže ti to pôjde aj na DM 7000. Nalaď si to manuálne.;)

Manualne jsem to vepsal udelal vyhledavani na Siriusu a nic nenaslo. Na jakem to je transporderu nebo to ma nejaky jinz nazev. Asi jserm laik.

houmi25
23.01.2010, 18:55
Ahoj
chtel bych vas poprosit o radu mam novy DM800 origo. Pristroj se sam od sebe restartuje v ruznych casovych intervalech i pri ruznych stavech. Zkousel jsem ruzne image (orig DM, Navisat, Nabilo, Oozoon, EDG-Nemesis, Newnigma2, Gemini) u vsech se projevuje stejna chyba. DM se zacne restartovat pri kterem vytvori X log failu v nichz se vyskytuji ruzne chyby. Prvni log file ale neobsahuje dle meho soudu zadne chyby. Pri sledovani prez SSH sem zjistil ze se vzdy restartuje proces Enigma2. Pristroj jsem byl vyreklamovat za novy kus ktery vykazuje ty same chyby. DM jsem proto vzal a zapojil u kamarada abych vyloucil chybu v LNB, TV, LAN chyby se vyskytuji stale.
Mam bud podezreni na vadnou serii DM a nebo na pouzity novy HW (Tuner, Flash, ... ) ke kteremu jeste nejsou vhodne drivery, ovladace, image ....
V priloze zasilam log soubory.

Dekuji za Vas cas.

Houmi25

KREATOR
23.01.2010, 23:08
Ahoj
chtel bych vas poprosit o radu mam novy DM800 origo. Pristroj se sam od sebe restartuje v ruznych casovych intervalech i pri ruznych stavech. Zkousel jsem ruzne image (orig DM, Navisat, Nabilo, Oozoon, EDG-Nemesis, Newnigma2, Gemini) u vsech se projevuje stejna chyba. DM se zacne restartovat pri kterem vytvori X log failu v nichz se vyskytuji ruzne chyby. Prvni log file ale neobsahuje dle meho soudu zadne chyby. Pri sledovani prez SSH sem zjistil ze se vzdy restartuje proces Enigma2. Pristroj jsem byl vyreklamovat za novy kus ktery vykazuje ty same chyby. DM jsem proto vzal a zapojil u kamarada abych vyloucil chybu v LNB, TV, LAN chyby se vyskytuji stale.
Mam bud podezreni na vadnou serii DM a nebo na pouzity novy HW (Tuner, Flash, ... ) ke kteremu jeste nejsou vhodne drivery, ovladace, image ....
V priloze zasilam log soubory.

Dekuji za Vas cas.

Houmi25

...vedel by si aj napísať, čo si spúšťal keď to crashlo?...aký proces, plugin???

houmi25
24.01.2010, 02:03
...vedel by si aj napísať, čo si spúšťal keď to crashlo?...aký proces, plugin???

Ahoj
prave ze se restartuje v jake koliv situaci klidne jen koukam na zvoleny kanal a probehne restart nebo se pohybuju v menu je jedno kde a taky se zrestartuje. Nevysledoval jsem zadnou souvislost s nakym ukonem. Restartuje se uplne nahodne.
Kdyby slo neak zapnout vetsi logovani nebo debug mod aby bylo videt pri cem se DM restartuje.

Diky