PDA

Zobrazit v plné verzi : Pro začínající a mírně pokročilé

Stránky : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21

KREATOR
02.08.2010, 15:34
Dakujem za rychlu odpoved.Este keby si napisal ako sa vypina swap.
Za ochotu vopred dakujem.

nie každé img ponúka možnosť swap-u. Ale keď už tam je , tak tam máš možnosť aktive swap a aj deaktive swap,zvolíš si len cestu kde ho chceš aktivovať

Môžeš aj cez Barry Allen

shamann
02.08.2010, 15:49
Dakujem za rychlu odpoved.Este keby si napisal ako sa vypina swap.
Za ochotu vopred dakujem.

neviem ti napisat ako, kedze si nenapisal aky image, a ci pouzivas BA, meoboot....

najjednoduchsie, ako ti uz napisal Kreator - zapni ho v BA

elixir
02.08.2010, 16:15
Ahoj, přestávají mi jít postupně programy, nevíte čím to a jak případně programy obnovit?:confused:

klf
02.08.2010, 16:23
Ahoj, přestávají mi jít postupně programy, nevíte čím to a jak případně programy obnovit?:confused:

predplatit a pojdu ti znova, tie ktore si predplatis ;)

stanleycop
02.08.2010, 18:28
nepišeš aka karta, prečo nezvedneš telefon a neopytaš sa operatora od koho je karta

niger
02.08.2010, 18:51

Pokud jedeš bez karty v emu na Digi TV, tak je to bohužel normální

:(

shamann
02.08.2010, 18:53

zeby boli ojazdene ? :D

nandi11
02.08.2010, 21:07
Vie mi niekto pls poradit ako pridat script do black hole cron manager, image DE 1.3.3. Diky.

shamann
02.08.2010, 21:48
Vie mi niekto pls poradit ako pridat script do black hole cron manager, image DE 1.3.3. Diky.

edituj/vytvor crondtables

nandi11
02.08.2010, 21:59
edituj/vytvor crondtables

Ano skusal som to cez Black hole Cron Manager t.j. 2x modre, ale tam ak zadam/vytvorim/editujem tak nefunguje, dokonca je aj v procesoch ale nejako to nejde.

Mark9
02.08.2010, 22:17
s dnešními img a třeba cccam214 , bude číst CW karty i bez vloženého camu

V oboch citackach karty idu,ale preco my vypisuje - ziadny modul - ked v ARIVE ide bez problemov.

milo pepino
02.08.2010, 23:42

si zvykej, vypadá to na zakoupení karty

Pavel S.
03.08.2010, 13:36
@ shaman, píšeš : vyskusaj si 14-ku, mas na vyber 8 screenov
Jsem pořád ještě lopata, vidím jen jeden screen ...... jak se dostanu na další ?
Nemám BA, normálně jsem 14-ku nainstaloval.
Shamane, neskutečně si vážím tvých dovedností, ale asi mí více vyhovují jednosušší skiny, momentálně střídám Xline a Army ClasPlusHD. Vyhovují více manželce. Mně se na nich lébí i to, že na displeji je zobrazen teploměr o průběhu počadu, tuto informaci převezmu jedním mrknutím oka.
Ale oběma bych vytknul, že EPG a vlastně i menu jsou dělány příliš velkými humpoláckými písmeny, proboha, vždyť to mají být HD skiny. Jinak bych byl spokojen.
Používám DM 800 HD orig a DreamEliteBH 133.

Pas
03.08.2010, 14:28
Jsem pořád ještě lopata, vidím jen jeden screen ...... jak se dostanu na další ?
Shamane, neskutečně si vážím tvých dovedností, ale asi mí více vyhovují jednosušší skiny, momentálně střídám Xline a Army ClasPlusHD. Vyhovují více manželce. Mně se na nich lébí i to, že na displeji je zobrazen teploměr o průběhu počadu, tuto informaci převezmu jedním mrknutím oka.
Ale oběma bych vytknul, že EPG a vlastně i menu jsou dělány příliš velkými humpoláckými písmeny, proboha, vždyť to mají být HD skiny. Jinak bych byl spokojen.

Dej si pluginy a tam máš nastavení HD Glass 14 Setup. Tam si vyber jednu z osmi možností (šipkou vpravo, vlevo).

KREATOR
03.08.2010, 17:19
@ Pavel S.

nastav si tento screen ...to je asi to čo potrebuješ

Pavel S.
03.08.2010, 19:05
Čím více skinů člověk vyzkoušel, tím těžší je rozhodnutí pro nějaký jeden a vždy by tam mohlo být něco jinak.
Jejich autoři to maj těžké se nám zavděčit. Starého Humaxe 5400 na nás :-), přešly by nás roupy.

nalim2
03.08.2010, 19:59

Bohužiaši na Army nedáš češtinu

shamann
03.08.2010, 21:06
Bohužiaši na Army nedáš češtinu

da sa, len by si bud musel editovat font, alebo najst podobny CE, aby sa skin velmi nerozhadzal;)

nalim2
03.08.2010, 21:19
Asi som to nesprávne napísal.Nedá sa nastaviť napr.česká mutácia Discovery Word.Vlastne nefunguje žiadne nastavovanie audio.Všetko sa zrúti.

shamann
03.08.2010, 21:49
Asi som to nesprávne napísal.Nedá sa nastaviť napr.česká mutácia Discovery Word.Vlastne nefunguje žiadne nastavovanie audio.Všetko sa zrúti.

aha, tak to nie je ziaden problem, staci vymenit audioselection screen

Freny
04.08.2010, 08:06

No ja som používal tento skin a ide zvuk na Discovery W aj Sci len si musíš urobiť presne to čo ti napísal Shaman

Pavel S.
05.08.2010, 17:10
No ja som používal tento skin a ide zvuk na Discovery W aj Sci len si musíš urobiť presne to čo ti napísal Shaman

Shamane, prosím, popiš jak vyměnit audioselection screen :confused:

dasty
09.08.2010, 13:38
Chtěl bych se zeptat, funguje někomu střih videa v DM800. Mě to nějak nefunguje, označím začátek a konec střihu, dám odstranit střih a nic se neděje. Dělám něco špatně???

hifi
12.08.2010, 22:56
aaahojte,
po pekne dlhej dobe som sa v tom dreamboxe zacal stourat a nejde mi nainstalovat ziadny addon. ani manualne ani cez internet. po stiahnuti addonu vypise INSTALL NOT SUCCESSFULL
pomozte prosim
DM7000S,FW:gemini 4,7,flash na usb,volneho miesta 103MB
dakujem

Calokay
13.08.2010, 10:46
Chtěl bych se zeptat, funguje někomu střih videa v DM800. Mě to nějak nefunguje, označím začátek a konec střihu, dám odstranit střih a nic se neděje. Dělám něco špatně???

Vysvetľoval som to ako to urobiť aj s scr. Tak si klikni na môj nick a najdi si to v mojich príspevkoch. Pokiaľ ti to ani tak nepôjde, tak mi napíš PM, alebo na skype (mám rovnaké meno).;)

Hifi: Skúšal si to nainštalovať aj cez telnet? Inštaluješ ich do flash?
Taktiež pouvažuj taktiež nad tým, či by nebolo na čase vymeniť dream za nový typ? (nepredávam ich) V DVB S2 ide veľké množstvo programov aj v HD kvalite o ktoré prichádzaš.;)

shamann
13.08.2010, 12:23
aaahojte,
po pekne dlhej dobe som sa v tom dreamboxe zacal stourat a nejde mi nainstalovat ziadny addon. ani manualne ani cez internet. po stiahnuti addonu vypise INSTALL NOT SUCCESSFULL
pomozte prosim
DM7000S,FW:gemini 4,7,flash na usb,volneho miesta 103MB
dakujem

a root mas kde? kolko ma free? spust instalaciu cez telnet, co zahlasi

to za mas 103MB free, este nic neznamena, dolezite je, co je ako a kde mountnute

hifi
13.08.2010, 20:50
dakujem chalosi za snahu...z toho mala co som vedel som uz kopu veci zabudaol. cez telnet neviem instalovat, akurat tak zmenit password v DM, image som instaloval pomocou root.cramfs. image ide nainstalovat OK.
musim sa ale priznat a asi popisat celu historiu ako som to zmastil:
zacalo to tym ze som chcel nainstalovat scam (este som mal var vo flash) a vypisalo mi mi ze mi ho nenainstaluje lebo je volne iba 1,2MB a scam ma 1,3, vtedy bolo obsadene cca 28% ale coho neviem ci flash alebo var ??? odistaloval som vsetky nepotrebne emu ale stale tam zostavalo cca 18% obsadeneho a nevycistilo sa to do 0% aby sme vedeli o com hovorim udaj FREE v modre tlacitko-addons-setup.
tak som si povedal a zase nieco nekorektne odinstalovane, nainstalujem image na novo, vsetko OK ale po nahrati img sa po restarte ma stlacit sipka hore na erase flash , lenze ja som to po rokoch zabudol a namiesto sipky hore som urobil trojhmat a odvtedy pakaren, ani settingy tam nedam a ani addony, var som presunul na usb (jednoduchym prikazom v menu) a stale ani tuk, ani priamo zo servera gemini ani manual.
skusal som aj factory reset - nic, neviem mozno skusim nainstalovat img cez dreamup a seriovy kabel (ale neviem ci ho este a kde ho mam) ci to pomoze. mam takeho tusaka ze asi bude flash v p...
existuje este nejaka finta?

to Calokay:
jasoska ze som uvazoval aj o inom prijimaci a asi budem mat uz aj realny dovod :-) ale DM8000 je pekna palka a rozmyslam nad Vantage8000 uz som aj stratil prehlad co je aktualne a co a ako sa da carovat.

to shamann:
v tom telnete neviem pracovat, existuje niekde navod ako spustit tu instalaciu?

shamann
13.08.2010, 21:06
dakujem chalosi za snahu...z toho mala co som vedel som uz kopu veci zabudaol. cez telnet neviem instalovat, akurat tak zmenit password v DM, image som instaloval pomocou root.cramfs. image ide nainstalovat OK.
musim sa ale priznat a asi popisat celu historiu ako som to zmastil:
zacalo to tym ze som chcel nainstalovat scam (este som mal var vo flash) a vypisalo mi mi ze mi ho nenainstaluje lebo je volne iba 1,2MB a scam ma 1,3, vtedy bolo obsadene cca 28% ale coho neviem ci flash alebo var ??? odistaloval som vsetky nepotrebne emu ale stale tam zostavalo cca 18% obsadeneho a nevycistilo sa to do 0% aby sme vedeli o com hovorim udaj FREE v modre tlacitko-addons-setup.
tak som si povedal a zase nieco nekorektne odinstalovane, nainstalujem image na novo, vsetko OK ale po nahrati img sa po restarte ma stlacit sipka hore na erase flash , lenze ja som to po rokoch zabudol a namiesto sipky hore som urobil trojhmat a odvtedy pakaren, ani settingy tam nedam a ani addony, var som presunul na usb (jednoduchym prikazom v menu) a stale ani tuk, ani priamo zo servera gemini ani manual.
skusal som aj factory reset - nic, neviem mozno skusim nainstalovat img cez dreamup a seriovy kabel (ale neviem ci ho este a kde ho mam) ci to pomoze. mam takeho tusaka ze asi bude flash v p...
existuje este nejaka finta?

to Calokay:
jasoska ze som uvazoval aj o inom prijimaci a asi budem mat uz aj realny dovod :-) ale DM8000 je pekna palka a rozmyslam nad Vantage8000 uz som aj stratil prehlad co je aktualne a co a ako sa da carovat.

to shamann:
v tom telnete neviem pracovat, existuje niekde navod ako spustit tu instalaciu?

tak asi nastal cas oprasit vedomosti, resp. ich aktualizovat ;)

hifi
13.08.2010, 22:54
...no obavam sa ze az zas tolko som toho nevedel aby som nieco oprasoval. vzdy som to robil jednym a tym istym postupom akurat tej trojhmat som nepouzival (ma to na to nejaky vplyv?) potreboval by som sa dostat do nejakej vychodiskovej pozicie.

Calokay
14.08.2010, 11:19
...no obavam sa ze az zas tolko som toho nevedel aby som nieco oprasoval. vzdy som to robil jednym a tym istym postupom akurat tej trojhmat som nepouzival (ma to na to nejaky vplyv?) potreboval by som sa dostat do nejakej vychodiskovej pozicie.

I, Nikdy nie je neskoro začať. Treba k tomu mať:

1, čas
2, záujem
3, trpezlivosť
4, nainštalované skype, alebo ICQ

Potom stačí nájsť ochotného kolegu z fora, ktorý ťa to on-line naučí.;)

Ak to budeš chcieť preberať tu na fore, tak 2/3 členov bude "triafať šľak" keď zapíšeš 8-10 strán.:o

II, Výber DVB S2 sat. prijímača je na tebe, ale mal by si okrem technických parametrov a ceny zvažovať aj SW podporu. Tu je jednoznačne najlepšie dreambox. Ak sa ti zdá cena za DM 8000 vysoká (čo aj je) tak radšej si kúp DM 500 HD PVR, alebo DM 800 HD PVR. :cool:

Skôr ako si nový prijímač kúpiš, tak sa s viarymi členmi fora poraď, aby si nebil potom hlavou tak ako na avatare ak sa nebude pre neho vyvíjať SW podpora.

hifi
14.08.2010, 17:20
no velmi pekne dakujem za radu, myslim ze takto si viem pomoct aj sam. skor ma zaujima nejaky osvedceny postup nahratia img tak aby sa korektne ta flash vymazala aby som sa mohol odrazit dalej a potom skusat ine finty.
je normalne ze ked nahram img nanovo vo flash mi ostane na addon volneho priestoru iba 1,2 MB pripadne menej ? podotykam v cerstvo nahratom sw bez akych kolvek dalsich veci a ani settingu. a to som este po nahrati sposobom root.cramfs urobil pri restarte sipkou hore flash erase. myslim ze cistejsie to uz nahrat nejde...

shamann
14.08.2010, 20:33
no velmi pekne dakujem za radu, myslim ze takto si viem pomoct aj sam. skor ma zaujima nejaky osvedceny postup nahratia img tak aby sa korektne ta flash vymazala aby som sa mohol odrazit dalej a potom skusat ine finty.
je normalne ze ked nahram img nanovo vo flash mi ostane na addon volneho priestoru iba 1,2 MB pripadne menej ? podotykam v cerstvo nahratom sw bez akych kolvek dalsich veci a ani settingu. a to som este po nahrati sposobom root.cramfs urobil pri restarte sipkou hore flash erase. myslim ze cistejsie to uz nahrat nejde...

ved mas 7k, tak pouzi multiboot, a miesta budes mat az az

osvedceny sposob je serial kablom cez dream up

Freny
14.08.2010, 20:51
Shaman pošli mi prosím ťa tvoj Skype

dasty
14.08.2010, 20:55
Vysvetľoval som to ako to urobiť aj s scr. Tak si klikni na môj nick a najdi si to v mojich príspevkoch. Pokiaľ ti to ani tak nepôjde, tak mi napíš PM, alebo na skype (mám rovnaké meno).;)

Hifi: Skúšal si to nainštalovať aj cez telnet? Inštaluješ ich do flash?
Taktiež pouvažuj taktiež nad tým, či by nebolo na čase vymeniť dream za nový typ? (nepredávam ich) V DVB S2 ide veľké množstvo programov aj v HD kvalite o ktoré prichádzaš.;)

no podle toho tvojeho návodu to delám ale nesmaže se mi to. to out znamená že je to smazané??

Calokay
15.08.2010, 00:10
no podle toho tvojeho návodu to delám ale nesmaže se mi to. to out znamená že je to smazané??

Označená časť je vystrihnutá, tak ako vidíš na scr. Vymazané sú tie časti kde je vodorovná čiara v strede slidera prerušená. Pri editácií sa ti to neprejaví ak to prehrávaš. Potrebné je náhrávku prehrať štandardným spôsobom, až potom sa ti prejaví strih videa.;)
Skúšal som vystrihnúť dve časti (na dvoch miestach) a funguje to bez problémov.
Pokiaľ ti to ani tak nepôjde napíš mi na skype (mám rovnaké meno)

dasty
15.08.2010, 01:30
Označená časť je vystrihnutá, tak ako vidíš na scr. Vymazané sú tie časti kde je vodorovná čiara v strede slidera prerušená. Pri editácií sa ti to neprejaví ak to prehrávaš. Potrebné je náhrávku prehrať štandardným spôsobom, až potom sa ti prejaví strih videa.;)
Skúšal som vystrihnúť dve časti (na dvoch miestach) a funguje to bez problémov.
Pokiaľ ti to ani tak nepôjde napíš mi na skype (mám rovnaké meno)

dík, už je to ok.

motionq
22.08.2010, 09:39
Můžete mi prosím pomoci, kde v DM500 fw. Geminy nastavit, aby po restartu byl na vsech kanalech v defaultu Czech language. Po restartu je tam vždy ten první Hungary nebo English. Je na to nějaký plugin?
Děkuji za pomoc

shamann
22.08.2010, 10:41
Můžete mi prosím pomoci, kde v DM500 fw. Geminy nastavit, aby po restartu byl na vsech kanalech v defaultu Czech language. Po restartu je tam vždy ten první Hungary nebo English. Je na to nějaký plugin?
Děkuji za pomoc

pripoj sa na web rozhranie a pohladaj niekde audio priority - nepamatam si to presne

motionq
22.08.2010, 11:22
pripoj sa na web rozhranie a pohladaj niekde audio priority - nepamatam si to presne

do řádku stačí napsat Czech :)
díky moc, super

shamann
22.08.2010, 11:42
do řádku stačí napsat Czech :)
díky moc, super

jj, audio channels priority: czech#audio 1

dasty
22.08.2010, 12:42
chtěl bych se zeptat: DE img, se pŕestal vyvíjet??

shamann
22.08.2010, 12:57

to sa spytaj na DE fore

Nile
22.08.2010, 13:13

Neprestal.Maju HOLIDAY TIME....

motionq
22.08.2010, 15:23
chtěl sem se zeptat:
mám doma víc boxů, a tak je možné aby byl jeden připojen na vzdalený server a ostatní boxy v lan síti se připojovali na ten to je připojen vzdáleně?
nebo je nutné aby se všichni klienti napojovali na vzdalený server?
díky

libco
22.08.2010, 15:44
Možné to je, ale mal by o tom vedieť a povoliť ti to vzdialený server.;)

motionq
22.08.2010, 16:05
Možné to je, ale mal by o tom vedieť a povoliť ti to vzdialený server.;)

tak to je mi jasné, že bych zažádal o povolení :)
a jak by pak vypadala konfigurace na tom klient/serveru?
v konfiguračním řádku by pak byly pouze navíc řádky pro další klienty?
je možné kombinovat v jednom boxu mgcamd+newcamd+cccam?
nebo musim použít newcs, když nemám kartu?
nebo bych musel použít cccam na všem?

libco
22.08.2010, 17:18
CCcam na vzdialenom serveri a na všetkých tvojich boxoch. Potom to nie je problém.

jarda51
22.08.2010, 19:19
Ahoj všem
Nechodi karta CS link - v DM500 vše v pořádku - v DM7000s stejne EMU a nejde /pouze volná čt24/- neni potřeba nastavit frekv.na slotu ? Nestalo se to někomu ?
Není potřeba def. slot když jsou dva?
Díky

motionq
22.08.2010, 19:27
CCcam na vzdialenom serveri a na všetkých tvojich boxoch. Potom to nie je problém.

takze z puvodniho klienta na kterym byl jen Cline, bude ted, aby to byl klient i server puvodni Cline a Fline dalsich uzivatelu?
chci to jen po lan, takze zadne omezeni nebo restrikce nepotrebuji

klient/server
F: user1 psw1
F: user2 psw2
C: ip_providera port_providera login psw

klienti:
C: ip_klient/server port? user1 psw1 (jaký bude port, kde ho definuji, potřebuji ho?)

ale takhle jednoduchy to asi nebude, co? to by musel cccam v klientovi predavat klice svemu cccam serveru v jednom dreamboxu
musi se zadavat do prikazu i emu nebo caid?

díky za vysvětlení

libco
22.08.2010, 19:36
Je to presne také jednoduché ako píšeš. :p
Defaultný port je 12000, ale nastavuje sa v riadku:
#SERVER LISTEN PORT : 12000
len musíš zmazať znak # pred riadkom, inakšie riadok nebude pracovať. ;)

motionq
23.08.2010, 01:22
Proč DM500 i když je v režimu Standby stále komunikuje se serverem? Když totiž připojím druhý box se stejným log. a psw. tak mi syslog hlásí "že už jsem připojen" a nespojí mě. Musím ten první úplně vypnout aby naběhl druhý.
Nedá se tento neduh nějak eliminovat? Nějakým pluginem nebo nastavením?
díky

libco
23.08.2010, 01:30
DM500 môže pracovať ako server a preto v standby spracúva všetko čo je potrebné.

motionq
23.08.2010, 01:43
to mi je jasné, ale pokud má člověk třeba doma víc boxů (pouze klientů), ale využije jen půlku v provozu, třeba má v obyváku, ložnici, kuchyni apod, ale nedívá se vždy na všechny, tak je to škoda mrhat připojením
není teda možné někde nastavit, aby ve Standby byla síť odpojená, nebo někde v cccam aby byla konektivita na server ukončená?

libco
23.08.2010, 01:47
Vytiahni dm500 server z elektriky a si bez strát na elektrike, le ani nepôjde share.

motionq
23.08.2010, 01:53
tak tohle není zrovna řešení co jsem chtěl slyšet :(
něco jiného by tam nebylo?

libco
23.08.2010, 08:37
tak tohle není zrovna řešení co jsem chtěl slyšet :(
něco jiného by tam nebylo?

Ako poriadne krkolomné riešenie by mohlo byť, spraviť script na vypínanie cam v konkrétnych hodinách. Ale tým, podľa mňa aj tak nič neušetríš.

shamann
23.08.2010, 08:53
to mi je jasné, ale pokud má člověk třeba doma víc boxů (pouze klientů), ale využije jen půlku v provozu, třeba má v obyváku, ložnici, kuchyni apod, ale nedívá se vždy na všechny, tak je to škoda mrhat připojením
není teda možné někde nastavit, aby ve Standby byla síť odpojená, nebo někde v cccam aby byla konektivita na server ukončená?

a z akeho dovodu? nastav script spustany s crond-om (v def. case), ktory muvne cfg prec a spat, dalsim riesenim je plugin, ktory v standby urobi to iste

paran
23.08.2010, 09:17
Proč DM500 i když je v režimu Standby stále komunikuje se serverem? Když totiž připojím druhý box se stejným log. a psw. tak mi syslog hlásí "že už jsem připojen" a nespojí mě. Musím ten první úplně vypnout aby naběhl druhý.
Nedá se tento neduh nějak eliminovat? Nějakým pluginem nebo nastavením?
díky

reseni je mit ke kazde masine jeden ucet.

baris
23.08.2010, 09:27
a z akeho dovodu? nastav script spustany s crond-om (v def. case), ktory muvne cfg prec a spat, dalsim riesenim je plugin, ktory v standby urobi to iste

shamann ti spravne radi, sprav si systemovy plugin ktory ti vypne sharing na action standby.

Robby
23.08.2010, 13:37
reseni je mit ke kazde masine jeden ucet.
on ale asi nema reshare a chcel usetrit konektivitu

Calokay
23.08.2010, 16:23

Ak má niekto viac zapnutých prijímačov v režime stand by, tak zrejme má aj na zbytočne spotrebovanú elektrinu aj net pripojenie.
Ja som to pred časom meral na DM 800 a spotreba bola v stand by 12 W, čo je 20 eur ročne zbytočne vyhodených. :rolleyes:
Preto stačí nechať bežať jeden prijimač ako server a ostatné treba vypnúť, lebo sa zbytočne opotrebuvávajú elektrolity v zdroji a iné súčiastky.;)

baris
23.08.2010, 18:45
Ak má niekto viac zapnutých prijímačov v režime stand by, tak zrejme má aj na zbytočne spotrebovanú elektrinu aj net pripojenie.
Ja som to pred časom meral na DM 800 a spotreba bola v stand by 12 W, čo je 20 eur ročne zbytočne vyhodených. :rolleyes:
Preto stačí nechať bežať jeden prijimač ako server a ostatné treba vypnúť, lebo sa zbytočne opotrebuvávajú elektrolity v zdroji a iné súčiastky.;)

trosku ta opravim, ta spotreba v standby vychadza necelych 9 euro za rok co je smiesna ciastka a co sa tyka kondenzatorov a inych suciastok tak tie sa viac opotrebuju pri vypinani a zapinani ako pri nepretrzitej prevadzke.

Calokay
23.08.2010, 19:31
trosku ta opravim, ta spotreba v standby vychadza necelych 9 euro za rok co je smiesna ciastka a co sa tyka kondenzatorov a inych suciastok tak tie sa viac opotrebuju pri vypinani a zapinani ako pri nepretrzitej prevadzke.

Môžeš uviesť prepočet? Lebo neviem ako si sa k tým cca 9 euram dopočítal? :confused:
12(W) x 24(h) x 365(dní)/1000 =105 (kWh) x 0,20 (eur/kWh) = 21,02 eur, ak necháte bežať celý rok DM 800 režime stand by.:( Táto suma je vyššia ako je náš rodinný mesačný paulšalný poplatok za elektrickú energiu, tak by som ju vôbec nepovažoval za smiešnu! :rolleyes:
Ale ak chce niekto sponzorovať ENEL, alebo ČEZ a pritom skracovať životnosť súčiastok v dreame, tak prečo mu brániť?:D

paran
23.08.2010, 19:44

ja si spis myslim ze dotycny ma jeden ucet na share a rad by ho honil na vice masinach.

petrkl12
23.08.2010, 20:20

Shamanne, a nešlo by to přidat do tvého glass-bp (volitelne - vypnout ve standby klienta)? Také by se mi to mohlo hodit :) Díky

shamann
23.08.2010, 20:54
Shamanne, a nešlo by to přidat do tvého glass-bp (volitelne - vypnout ve standby klienta)? Také by se mi to mohlo hodit :) Díky

da sa to jednoducho upravit v screene - Standby.py, mozem sa na to pozriet a urobit jednoduchy plugin

klf
23.08.2010, 21:48
Môžeš uviesť prepočet? Lebo neviem ako si sa k tým cca 9 euram dopočítal? :confused:
12(W) x 24(h) x 365(dní)/1000 =105 (kWh) x 0,20 (eur/kWh) = 21,02 eur, ak necháte bežať celý rok DM 800 režime stand by.:( Táto suma je vyššia ako je náš rodinný mesačný paulšalný poplatok za elektrickú energiu, tak by som ju vôbec nepovažoval za smiešnu! :rolleyes:
Ale ak chce niekto sponzorovať ENEL, alebo ČEZ a pritom skracovať životnosť súčiastok v dreame, tak prečo mu brániť?:D

akoze 20,-€ usetrit za rok tak ani nad tym nebudem rozmyslat, a to akoze rodinny rozpocet na mesiac je 20,-€ u teba na elektrinu ??? / myslim pausal mesacny /

Robby
24.08.2010, 12:21
12(W) x 24(h) x 365(dní)/1000 =105 (kWh) x 0,20 (eur/kWh) = 21,02 eur,
no sice neviem kde ludia chodia k roznym cenam za eletriku, ja som poslednu fakturu jednoducho vydelil spotrebou v kilowattoch a vysla mi pekna suma cca 14,85 Sk za 1 kWatt

baris
24.08.2010, 13:01
ty asi beries elektriku z noveho zelandu tak ti tam namastili za prepravne :-)
my ostatni na slovensku berieme prevazne zo slovenskych elektrarni a tam je to pri D2 sadzbe 2,26 SK. u ostatnych distribucnych spolocnosti je to este o 10-15% menej. tych 25 korun mesacne za hodiny neratam.

edit:
teraz ma napadlo, nepozeras nahodou na fakturu za plyn? tam je po novom uz tiez vypocet v kWh a to by sa uz ta suma aspon trochu priblizovala, aj ked nie ku kWh ale m3..

baris
24.08.2010, 13:06
vypocet bol jednoduchy, pouzil som logiku a volne pristupne udaje o cenach.
sadzba za kWh je 7,5 centa a nie 20, 24 hodin to asi nemas v standby, niekedy aj pozeras a nahravas, nie? takze ten cas ratat do zbytocnej spotreby tiez nemozes.

vy doma nemate elektricku ruru , chladnicku , mrazak , pracku ? ja mam sice vsetko v triede spotreby A[AA], ale aj pri mesacnej zalohe 40 E su stale nedoplatky.

Calokay
24.08.2010, 13:15
no sice neviem kde ludia chodia k roznym cenam za eletriku, ja som poslednu fakturu jednoducho vydelil spotrebou v kilowattoch a vysla mi pekna suma cca 14,85 Sk za 1 kWatt

Nechcem tu preberať politiku, URSO a tď, ale žiaľ máš pravdu. Faktom je, že napr. pri D2 je cena za 1kWh cca 20 centov, čo je cca 6 SSk. Lenže k tomu treba pripočítať taxy za pripojné miesto, udržby a opravy, straty na vedení (čo neplatiči a na čierno pripojení nezaplatia),:mad: tak to môže byť aj 50 centov za kWh.:o Pritom sa ENEL/SE okrádajú zákaznikov aj tak že nedodávajú elektrinu v požadovanej kvalite (spravidla po dedinách s nižším napätím ako 230V):( Tak má zmysel šetriť aj vypínaním elektrozariadení a prístrojov zo siete.;)

dusino
24.08.2010, 14:09
Nechcem tu preberať politiku, URSO a tď, ale žiaľ máš pravdu. Faktom je, že napr. pri D2 je cena za 1kWh cca 20 centov, čo je cca 6 SSk. Lenže k tomu treba pripočítať taxy za pripojné miesto, udržby a opravy, straty na vedení (čo neplatiči a na čierno pripojení nezaplatia),:mad: tak to môže byť aj 50 centov za kWh.:o Pritom sa ENEL/SE okrádajú zákaznikov aj tak že nedodávajú elektrinu v požadovanej kvalite (spravidla po dedinách s nižším napätím ako 230V):( Tak má zmysel šetriť aj vypínaním elektrozariadení a prístrojov zo siete.;)

Ja by som to tu tiež nechcel znovu rozpitvávať, na tieto monopoly mám tiež nejaký názor, ale už sme to tu preberali a nezdá sa mi, že by sa podaktorí aspoň trochu podučili ... Takže úplne jednoducho: každý dodávateľ (aspoň tí hlavní - ZSE, SSE, VSE) má na svojich stránkach info o integrovanej (alebo konečnej) cene, keď to pozerám, sadzby D2, či DD2 sú od 0,123 po 0,146 €/kWh s DPH, cena 0,20 môže zodpovedať sadzbe DD1, čo je domácnosť s nízkou spotrebou (podľa mesačnej platby u Calokaya by aj mohlo byť). K tomu sa pripočítava jeden paušálny mesačný poplatok, ktorý je tiež v cenníku. Mne zvyšuje priemernú cenu za kWh asi o 16 %, určite nie trojnásobne, ale pri prepočtoch možných úspor, ktoré sa tu objavujú, podľa mňa nemá zmysel tento poplatok zahŕňať, lebo v danej sadzbe bude aj po úspore (naviac každé zníženie spotreby zvýši priemernú cenu jednej kWh).
Ak niekto platí 0,50 €/kWh, mal by si vedieť naštudovať vyúčtovaciu faktúru a zistiť, za čo je to. Alebo má špeciálnu dohodu s dodávateľom o sponzorských príspevkoch ...

motionq
24.08.2010, 14:45
ja si spis myslim ze dotycny ma jeden ucet na share a rad by ho honil na vice masinach.
jj přesně tak, konečně to někdo pochopil :)

paran
25.08.2010, 06:06
jj přesně tak, konečně to někdo pochopil :)

bud manualne odpojit lan a nechat zapojenou pouze na jedne masine, pak nemusis ani davat do st-by ale je to znacne neprakticke. Nebo by mohlo fungovat z telnetu "ifdown" na nepouzivanych masinach a aktivni zase jedna masina, vse osefujes z jednoho PC.

hele a nebo by mohlo vyhovet o foch vedle toto,prispevek c.1625:
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=25955&page=17

shamann
25.08.2010, 08:03
bud manualne odpojit lan a nechat zapojenou pouze na jedne masine, pak nemusis ani davat do st-by ale je to znacne neprakticke. Nebo by mohlo fungovat z telnetu "ifdown" na nepouzivanych masinach a aktivni zase jedna masina, vse osefujes z jednoho PC.

hele a nebo by mohlo vyhovet o foch vedle toto,prispevek c.1625:
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=25955&page=17

pre enigmu2 plugin je tu (http://www.cssf.cz/showpost.php?p=385361&postcount=1625) :D

Pavel S.
27.08.2010, 10:51
Prosím, je toto normální ?
DM 800, spotřeba v zapnutém stavu i s interním HD v chodu 16,1 W
při vypnutí do standby krátkým stiskem tl. ON spotřeba 7,5 W - na displeji svítí hodiny, opětovným stiskem tlačítka ON velmi rychlý start.
Ale, při dlouhém stisku ON zhasne i displej je spotřeba 12,2 W, po opětovném stisku ON dlouhý start _ DreamElete BH, skin X-lite, tady jsem očekával spotřebu kolem 1W. Zajímavé, že v tomto stavu běží nepravidelně i HDD, přestože je nastaven na usínání po 1 minutě nečinnosti.
Prosím, co je špatně ?

chocholousek
27.08.2010, 11:56
při vypnutí do standby krátkým stiskem tl. ON spotřeba 7,5 W - na displeji svítí hodiny, opětovným stiskem tlačítka ON velmi rychlý start.
Ale, při dlouhém stisku ON zhasne i displej je spotřeba 12,2 W, po opětovném stisku ON dlouhý start _ DreamElete BH, skin X-lite, tady jsem očekával spotřebu kolem 1W. Zajímavé, že v tomto stavu běží nepravidelně i HDD, přestože je nastaven na usínání po 1 minutě nečinnosti.
Prosím, co je špatně ?

Spatne? nic, to je DM 800 je to u nej + - jak popisujes...

Calokay
27.08.2010, 12:39
Prosím, co je špatně ?

Žiaľ tak nejako ako si uviedol, to funguje aj v iných images. :( Podobné hodnoty som nameral aj ja a opakovane na to upozorňujem. Hoci s novým kernelom a ovládačmi sa to trochu zlepšili. Spotreba cca 12 W bola aj v režime stand by pri starom kernele. Dokonca najnižšiu spotrebu mal dream v prevádzkovom mode pri prehrávani z interného 2,5" hdd, kedy procesor pravdepodobne odpája tuner?:confused: Vtedy spotreba dosahovala cca 13- 14 W.
Tá tebou očakávana spotreva 1W (ak použiješ 12V napájanie pri prúde 100 mA) je spotreba len externého ventilátora, aby sa ti v "kľudovom režime" neprehrieval tuner, ktorý je najväčší "žrút" energie.:(

Bude treba zrejme na tento jav upozorniť vývojárov SW v Dreammedií, aby sa tomu začali venovať. ;) Takže napíšte tam tí, ktorí dobre ovládate nemčinu. Má to význam, pretože niektoré pripomienky sa nám už podarilo presadiť. ;)

hoffiee
29.08.2010, 05:35
ahoj.mam DM 500 aj DM 5620.chcel by som sa spytat ci dokaze spolupracovat dreambox (nejake EMU) a nova originalna nagra3 DIGI karta. pretoze co mam dekoder od digi sa nechce sparovat s novou kartou.vdaka

Calokay
29.08.2010, 09:47
ahoj.mam DM 500 aj DM 5620.chcel by som sa spytat ci dokaze spolupracovat dreambox (nejake EMU) a nova originalna nagra3 DIGI karta. pretoze co mam dekoder od digi sa nechce sparovat s novou kartou.vdaka

Už sa o tom niekoľkokrát písalo. Spôsob párovania je už pomerne dlhú dobu vyriešený,:p ale nikto to nezverejní.:o:rolleyes: Takže takéto záležitosti si rieš a vybavuj neverejným spôsobom, lebo tadiaľto cesta nevedie.;)

hborivoj
29.08.2010, 11:50
Už sa o tom niekoľkokrát písalo. Spôsob párovania je už pomerne dlhú dobu vyriešený,:p ale nikto to nezverejní.:o:rolleyes: Takže takéto záležitosti si rieš a vybavuj neverejným spôsobom, lebo tadiaľto cesta nevedie.;)
On ten dotaz napsal do všech rubrik tady a čeká na zázrak.Proč to nereklamuje?Je to asi nějaká černota a naletěl.

hoffiee
29.08.2010, 17:38
Už sa o tom niekoľkokrát písalo. Spôsob párovania je už pomerne dlhú dobu vyriešený,:p ale nikto to nezverejní.:o:rolleyes: Takže takéto záležitosti si rieš a vybavuj neverejnýim spôsobom, lebo tadiaľto cesta nevedie.;)

kazdy mesiac platim pekne povinne mesacny pausal tej z****nej firme a nemam moznost ako pozerat tie zas***ne programy za ktore kazdy mesiac platim...... tak kde sa mam pytat ak nie tu?!?!?!

hoffiee
29.08.2010, 17:38
On ten dotaz napsal do všech rubrik tady a čeká na zázrak.Proč to nereklamuje?Je to asi nějaká černota a naletěl.

no vidim ze ty si ten najvacsi expert...
ked mam originalnu kartu za ktoru kazdy mesiac platim,tak co je na tom nelegalneho???? snad nie to ze ICH dekoder sa nesparuje s ICH kartou??

bwd
29.08.2010, 18:10
no vidim ze ty si ten najvacsi expert...
ked mam originalnu kartu za ktoru kazdy mesiac platim,tak co je na tom nelegalneho???? snad nie to ze ICH dekoder sa nesparuje s ICH kartou??

Ak sa nespáruje ICH "dekoder" s ICH kartou, tak o čo sa potom snažíš
v sekcii DreamBox???

Calokay
29.08.2010, 20:01
kazdy mesiac platim pekne povinne mesacny pausal tej z****nej firme a nemam moznost ako pozerat tie zas***ne programy za ktore kazdy mesiac platim...... tak kde sa mam pytat ak nie tu?!?!?!

Veľmi dobre ti rozumieme takmer všetci, čo chceš. Uvedom si, že výmená kariet a ich párovanie bolo urobené z toho dôvodu, aby si každý ich zákazník pozeral len na ich prijímačoch a ďalej nezdieľal kartu na iných prijímačoch. Pýtaš sa dobre, ale nie verejne. Na to slúžia PM private mesage (súkromné správy). Ak budeš chcieť vylúpiť banku, tak si nepodáš predsa inzerát, nevyhlásiš verejné obstarávanie, alebo nebudeš sa informovať o tom, čo potrebuješ vedieť u riaditeľa banky, alebo na kriminálke! :D Alebo áno...?:rolleyes::confused:

georg11
29.08.2010, 20:41
Veľmi dobre ti rozumieme takmer všetci, čo chceš. Uvedom si, že výmená kariet a ich párovanie bolo urobené z toho dôvodu, aby si každý ich zákazník pozeral len na ich prijímačoch a ďalej nezdieľal kartu na iných prijímačoch. Pýtaš sa dobre, ale nie verejne. Na to slúžia PM private mesage (súkromné správy). Ak budeš chcieť vylúpiť banku, tak si nepodáš predsa inzerát, nevyhlásiš verejné obstarávanie, alebo nebudeš sa informovať o tom, čo potrebuješ vedieť u riaditeľa banky, alebo na kriminálke! :D Alebo áno...?:rolleyes::confused:
Já se ho musím trochu zastat. Sám jsem zde měl dotaz zda jde ofiko karta Digi provozovat v Dreamboxu. Nic jsem nechtěl sdílet jenom jsem při sledování PL na digi nechtěl přehazovat přijímače. Kde jinde než v sekci dreambox bych se měl ptát.

Calokay
30.08.2010, 17:02
Já se ho musím trochu zastat. Sám jsem zde měl dotaz zda jde ofiko karta Digi provozovat v Dreamboxu. Nic jsem nechtěl sdílet jenom jsem při sledování PL na digi nechtěl přehazovat přijímače. Kde jinde než v sekci dreambox bych se měl ptát.

Skús o tvojich ušľachtilých zámeroch presvedčiť technikov Digi TV cez infolinku a budeš počuť, čo ti povedia!:rolleyes:
Navyše sa o tom "bavíme" v zlom threade, pretože párované N3 karty sa "riešia" tu : http://www.cssf.cz/showthread.php?t=37722 ;)

morho
30.08.2010, 23:49
Nazdar!!!
Mám dotaz ako sa dá zmeni? heslo na dream boxe "užívate?":root, "heslo":dreambox
Dík":)http://www.cssf.cz/images/smilies/smile.gif
:)

rona
30.08.2010, 23:57
Nazdar!!!
Mám dotaz ako sa dá zmeni? heslo na dream boxe "užívate?":root, "heslo":dreambox
Dík":)http://www.cssf.cz/images/smilies/smile.gif

Telnet-napis passwd pak uz jen 2x napis nove heslo.

shamann
31.08.2010, 07:49
Telnet-napis passwd pak uz jen 2x napis nove heslo.

alebo pouzit plugin passworg....;)

Imino
05.09.2010, 15:30
Zdravim ,
Mohol by mi niekto prosim poradit ako uspesne pripojit externy esata 500gb disk ku DM800 v Ozoon Image.V system menu - disk -initialization vypisuje ze nemoze vytvorit partition. Skusal som ho aj naformatovat na ext4 no bez uspechu.Aky filesystem mam na disku pripravit aby inicializacia prebehla o.k.
Dakujem za odpoved.

Herodos
26.09.2010, 09:04
Zdravím
Mám dream500S. Chtěl jsem se zeptat jestli jde na ovladači nastavit, abyž zmáčknu 1 dívat se na primu, když 2 tak Novasport a pod? Nemůžu na tak triviální věc dojít:mad:

rona
26.09.2010, 09:14
Zdravím
Mám dream500S. Chtěl jsem se zeptat jestli jde na ovladači nastavit, abyž zmáčknu 1 dívat se na primu, když 2 tak Novasport a pod? Nemůžu na tak triviální věc dojít:mad:

Nejlepší je vytvořit buklet a tam si to seřadíš jak chceš,potom v jeho rámci budeš mít kanály pod čísly jak požaduješ.;)

adamis
26.09.2010, 09:25
Nejlépe to udělaš s pomocí nějakého editoru - třeba tady (http://www.vuplus-support.co.uk/showthread.php?2448-DreamBoxEdit-IHAD-Edition-3.1.0.2)...

KREATOR
26.09.2010, 13:32
Zdravím

... a ten upravený Bucket musíš mať v settingu prvý v poradí a v ňom:
1 channel - Prima
2 channel - NovaSport
atď...

Jaran.r
26.09.2010, 14:00
Pánové, platí stále že Bulsat jede jen přes EMU, ale holanďani potřebují k EMU ještě Fausta ? Dík za odpověď.

Herodos
28.09.2010, 12:35
Nejlépe to udělaš s pomocí nějakého editoru - třeba tady (http://www.vuplus-support.co.uk/showthread.php?2448-DreamBoxEdit-IHAD-Edition-3.1.0.2)...

Stáhl jsem si ten editor, připojil k dreamu a když jsem chtěl upravit program, tak se mi upravil jen v editoru a ne v dreamu. Jak můžu změny editovat i v dremu?

libco
28.09.2010, 13:05
A ten upravený v editore si mal poslať cet FTP do dreamu. :p

Herodos
29.09.2010, 22:28
Do dreamu jsem to poslal, ale programy, které jsem smazal, nebo upravil jsou v dreamu pořád a neupravené

dream7000
29.09.2010, 22:35
a restart si urobil, ked si poslal nove zoznamy?

Mirda2
29.09.2010, 22:36
Po odeslání do DM je potřeba restart a změna by měla být vidět.

shamann
30.09.2010, 13:31
alebo reload settings, vacsinou postacuje

Robby
30.09.2010, 18:33
alebo reload settings, vacsinou postacuje

a ked sa nezhoduje satelites.xml tak potom jedine vypnut box

shamann
30.09.2010, 20:28
a ked sa nezhoduje satelites.xml tak potom jedine vypnut box

stiahnut do pc, upravit, poslat spat, reload

a.baloo
30.09.2010, 21:14
mozte mi niekto prosim poradit ako upravit povodny riadok v satellites.xml, tak aby som na mojom DM800 pri automatickom vyhladavani na 23.5° nemusel nasledne rucne vyhladat TP 12110MHz, ktory ma nove parametre?

povodny riadok:
<transponder frequency="12110000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="9" system="1" modulation="1"/>

dakujem

pavelbulka
30.09.2010, 21:31
<transponder fec_inner="3" frequency="12109000" modulation="2" pilot="1" polarization="0" symbol_rate="27500000" system="1" />

a.baloo
01.10.2010, 10:29
takto som to tam dal aj ja a ked nahram takto upraveny xml do \etc\tuxbox, restartnem box a dam vyhladavanie, tak mi to nenajde. nie je to ziadna tragedia, nevyhladavam 2x denne ;) len som to chcel mat v poriadku. aj tak dakujem.

Robby
01.10.2010, 10:42
stiahnut do pc, upravit, poslat spat, reload

no nemam sa chut s tebou hadat, hovorim o rozdielnych suboroch

mam skusenost ze reload, killall samo o sebe nestaci lebo skutocny reload satelites.xml sa zial po restarte e2 nevykona, vyriesil som to tak ze po uploade do boxu som proste box vypol (reboot to nespravil)

takto som to tam dal aj ja a ked nahram takto upraveny xml do \etc\tuxbox, restartnem box a dam vyhladavanie, tak mi to nenajde. nie je to ziadna tragedia, nevyhladavam 2x denne ;) len som to chcel mat v poriadku. aj tak dakujem.
btw TP 12110MHz:
prepisal som si xml aj settings po reboote kukol ci zmeny nastali, ano nastali ale nova hd, hbo hd, ... mi nebezal (mal som nastavene aj auto aj rucne 3/4 a 8psk)

pomohlo jedine zmazat transpoder v dreamset a v boxe dat rucny scan transpoderu, ci je na vine dreamset netusim....

pkliment
08.10.2010, 11:12
Zdravim.

Mam v Inetbox 400 PLI image. Chcem sa opytat kde sa daju stiahnut addony pre tento typ img pre manualnu instalaciu cez spravu software pomocou DO. Cez web sa daju stiahnut, ale nie su tam k dispozicii vsetky verzie danych addonov. Preto by som si chcel stiahnut konkretnu verziu addonu a nainstalovat manualne.

Addony urcene pre gemini sa manualne instalovat v PLI nedaju, pretoze PLI ma inu adresarovu strukturu.

Vdaka.

mller
24.10.2010, 10:35
Pánové,přecházím s Cccam na Scam.Kam v Scam zapsat keys?Díky.Tak to bude určitě rychlejší než hledat ve fóru.Díky

bobr
24.10.2010, 13:22
Pánové,přecházím Z Cccam na Scam. Kam v Scam zapsat keys?Díky.Tak to bude určitě rychlejší než hledat ve fóru.Díky

Tvůj dotaz patří do "Dreambox emu..." - příště se polepši LENOCHU !
(Použil jsem trochu nadsázku, ale vím, že bys to hledal jen těžko.)
Připojuji link na komplet scam 3,25.
http://www.netroom.cz/emu/Scam_3.25.zip
Je to historické ale pro Tvůj účel to poslouží dobře.
Binárku je lépe použít scam 3,58. V tom jde Fr. paket Bis.
Klíče si najdi třeba v předchozím příspěvku nebo si je dopiš.

mller
24.10.2010, 16:57
Díky moc za odpověď.Scam 3.59 nainstalovyný již mám.Funguje mi i sdílení mezi dvěma DM je mi nejdou klíče v emulaci.Není mi jasné kam dát keys.V Cccam jsem je měl ve var/keys.S Sccam mi nejedou.

Calokay
24.10.2010, 18:16
Díky moc za odpověď.Scam 3.59 nainstalovyný již mám.Funguje mi i sdílení mezi dvěma DM je mi nejdou klíče v emulaci.Není mi jasné kam dát keys.V Cccam jsem je měl ve var/keys.S Sccam mi nejedou.

Je to tiež vo var/keys, resp. usr/keys, ale nie v SoftCame, ako si bol zvyknutý pri CCcame. Je to rozdelené do viacerých zložiek (nagra, irdeto, cryptoworks, seca,...) podľa kodovacích systémov separátne. Takže si to musiš stiahnuť komplet a prepísať, alebo editovať samostatne v každej zložke.;)

PS: Nabudúce napíš otázku do threadu Začiatočníci a mierne pokročilý, lebo tento thread nie je na "kecanie"

tedekan
24.10.2010, 22:33
Mam dream 7000S gemini 4.7 cccam 2.1.4 karta telwizja na karte jde OK ted jsem koupil kartu skylink aktivoval po internetu dal do druheho slotu i nic se nedeje. CT 1 a jine programy nebezi. Delam nekde chybu.Poradte 2 mesice bezi. Tado

dream7000
24.10.2010, 22:50
pouzi scam, ak maš novu ICE kartu tak cez cccam nechodi a na skylink stranke daj reautoziraciu karty a pockaj na zapisy, cez scam nabehne na CT1 hned

tedekan
24.10.2010, 22:58
pouzi scam, ak maš novu ICE kartu tak cez cccam nechodi a na skylink stranke daj reautoziraciu karty a pockaj na zapisy, cez scam nabehne na CT1 hned

ale ktery scam je ich prece vice.Poradte.Tado

dream7000
25.10.2010, 10:05
napr. scam 3.59 a config scam atd......kartu cita spolahlivo.....a v podstate bez nastavovania

tedekan
27.10.2010, 23:47
napr. scam 3.59 a config scam atd......kartu cita spolahlivo.....a v podstate bez nastavovania

Ale scam 3.59 ma 1,3 MB a se nevejde i po nahrani image gemini 4,7 hlasi chybu, chybi mu asi 300 kb.
co mam delat poradte. Tado

cz-Ufon
28.10.2010, 00:44
tedekan : pokud tam mas flashdisk nebo HDD tak to dej na nej a v poustecim scriptu jen uprav na scam cestu.Taky to tak na DM7000 delam

tedekan
28.10.2010, 23:19
tedekan : pokud tam mas flashdisk nebo HDD tak to dej na nej a v poustecim scriptu jen uprav na scam cestu.Taky to tak na DM7000 delam

ale nemohu ten scam 5.39 nebo 5.38 nikde sehnat a drem mi to nestahne nevite nejakou adresu www.dik Tado

Mirda2
29.10.2010, 20:54
A co třeba tady: http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/database.php

jindra57
17.11.2010, 19:08
Zdravím, potřeboval bych radu ohledně sdílení karet.
Mám DM 800 (klon) a DM 5620 – na obou FW Geminy, EMU mgcamd + newCS, kartu CS link a TaT.
Potřeboval bych poradit co a jak nastavit (configy?), aby si boxy vzájemně sdílely karty v domácí síti. Boxy jsou připojeny přes router (Asus). Dále jaké má být nastavení pro přijímání zápisů na karty a popř. když bych chtěl blokovat zápisy.
PS: snažil jsem se „hledat a studovat“, ale popravdě řečeno z toho nejsem nijak moudrý… Je tady toho nějak moc...
Děkuji předem za konstruktivní rady.

petulko52
17.11.2010, 19:57
Cafte,

skusim co najkratsie. Po prestahovani do noveho idem na strechu obhliadnut teren na moju GILBETINKU a pozeram ze suseda tam ma MULTIFEED (23,19,13 a este nieco..mozno THOR). Ma tam hodene LNB typu: gt-qdc40 ale vyuziva len 3 vyst a tym padom rozmyslam ze nebudem zatial montovat svoj HW ale ze sa "pripojim na ten jeden vystup na kazdom LNB cez SWITH ako to ma ona. Ona tam ma 3 EMP-CENTAURI p164-IW. Chcel som kupit to iste ale zobral som p164-TW ak by tom tam hodil terestrial. Zatial to to ale neskusal.

Na teraz som chcel skusit len z 23 priamo do dreamu a potom aj 13,19 ale nejako malo toho najde. Hlavne by som rad vyuzil tu 23ku. Po manualnom vyhladavani sa mi podarilo najst CS ale rad by som SKYLINK ktory mi ako tak LOCKne ale nenajde nic. V tomto momente pozeram LEN CT24 a pred tym ako sa s tym zacnem babrat tak chcem vediet ci problem nie je niekde v tom LNB ze mozno potrebuje nejake extra nasetovanie alebo mozno nie je vhodne na DREAMBOX co mam ja...neviem. Je aj pravda ze kabel ma asi 40 M. Moze to byt aj v tom? Mam DM600PVR a 7000.

Za kazdy radu dakujem. Zajtra to chcem hodit aj na ten SWITCH len teraz som chcel nejaky postreh od vas.

baris
17.11.2010, 20:03
zabudol si napisat co je to za parabolu a aky si pouzil kabel.
suseda ma aky signal?

petulko52
17.11.2010, 21:33
Parabola je ten MAXIMUM alebo nieco take...taka ta MULTIFEEDova a inak problem bol ten kable. 40m a slabe tienenie predpokladam. Je taky tensi. Hodil som tam moj stary ale kvalitku na 15-20m a ide vsetko super. Teraz sa uz len dohodnut so susedkou ze budem napojeny na nu. Zaujimave ze mi ten kabel dal typek ako kvalitny v SORTECu. Asi tam skocim aj s tym kablom.

miisa
18.11.2010, 19:20
Dobrý den, mám problém.
Vlastním satelit dreambox 500. A nejde mi přidat další satelity. Můj software je Gemini.
Mám motor (natáčecí parabolu) a chtěla bych co nejvíce satelitů. Poradíte mi jak na to?
Přístup k internetu mám.
Prosím o nějaký jednoduchý návod, neboť jsem začátečník.
Děkuji předem za odpověď ! :)

jindra57
18.11.2010, 19:32
Dobrý den, mám problém.
Vlastním satelit dreambox 500. A nejde...
Ahoj, nejjednodušší asi je stáhnout už hotový setting.
Hledej na webu např. setting rotor od Likry (poslední je z 9.11.2010) pro E1.
Dal bych odkaz, ale to se asi nesmí...
Nebo se ozvi na PM.

klfree
19.11.2010, 08:51
Otázka zní, vyplatí se počkat na nový 800HD SE nebo koupit 500HD?
Díky.

batutot
19.11.2010, 08:56
cakat, cakat, cakat

baris
19.11.2010, 08:58
kupit 500hd

nalim2
19.11.2010, 15:39
Čakať,čakať,čakať a potom kúpiť 500 HD.

EnoSat
19.11.2010, 18:04
37202
trebars kupit aj toto ;)

libco
19.11.2010, 19:52
A nič tomu nechýba okrem ventilátoru, ale to je minimálna položka. ;)

klfree
19.11.2010, 22:12
Ano "trebars" koupit tohle. Kde jsi ho sehnal?

tux
20.11.2010, 17:56
Prosim ako nastavim v dreamboxe aby fungovala skylink karta? (DM7000 + Gemini

Vdaka

dream7000
20.11.2010, 18:04
nainstaluj si do dreamboxu scam, a potom vloz kartu a spust scam.....

cernota
22.11.2010, 15:53
Ahojte chcel by som spustiť toto :
FRENCHLOVER FREE-X TV FREE-X TV 2 CCWs
X-DREAM TV RED.PREMİMUM CCWs Len neviem ako na to , čo znamená CCWs , ako na to , Môžte ma nakopnúť kde začať ?

nandi11
22.11.2010, 18:41
Kup si kartu s tymito programami a vloz do DM potom spust nejaky cardserver+emulator a pojde ti to.

cernota
22.11.2010, 19:53
Ta šme še pobavili :-(( A teraz skúste niekto ma normálne usmerniť .Ďakujem všetkým

milo pepino
23.11.2010, 09:52
pokiaľ tuším, tak v EMU ti to nepobeží, aspoň nie všetky menované. Sharing by bol riešením ?

stabo
25.11.2010, 18:23
Existuje možnosť aby zapis v karte Skylink (modrá) neposuval datum a tak nevypršal obmedzený zápis k určitému dátumu?Použivam GP 4,7 ccam config DM7025

shamann
25.11.2010, 19:50
Existuje možnosť aby zapis v karte Skylink (modrá) neposuval datum a tak nevypršal obmedzený zápis k určitému dátumu?Použivam GP 4,7 ccam config DM7025

nie, zapis neposuva datum...

dasty
07.12.2010, 20:25
Ahoj, co stím???

Problém:
- DM800HD 2.01sim
- DM nereaguje na DO
- obraz samé pruhy
- přes web nejde flešnout vypisuje DHCP... , STOP, nenačte IP
- přes Dreamup 1.3.3.4, 1.3.3.6 1.3.3.7 se DM nespojí

Druhej clon - vše ok.

Předem děkuji za nápady.

andrassy
09.12.2010, 14:09
Po nainstalovani noveho image do DB 7020 nevidi HDD, dava hlasku Suborovy system na HDD nie je podporovany. Co sa s tym da robit ak nechcem preformatovat HDD???

shamann
09.12.2010, 15:01
Po nainstalovani noveho image do DB 7020 nevidi HDD, dava hlasku Suborovy system na HDD nie je podporovany. Co sa s tym da robit ak nechcem preformatovat HDD???

dismount-backup-mount-format-restore

andrassy
09.12.2010, 17:28
dismount-backup-mount-format-restore Dismountovat netreba, lebo ho nevidi, nie je mountnuty. Backup nemam (som pako), mountnut ho nejde, vypisuje, že "System súborov na HDD nie je podporovaný". Mohol by si to popísať podrobnejšie? Vopred ďakujem.

shamann
09.12.2010, 18:48
Dismountovat netreba, lebo ho nevidi, nie je mountnuty. Backup nemam (som pako), mountnut ho nejde, vypisuje, že "System súborov na HDD nie je podporovaný". Mohol by si to popísať podrobnejšie? Vopred ďakujem.

1. pripojit na pc
2. zalohovat data
3. formatnut v dm
4. vratit data z pc

andrassy
09.12.2010, 18:58
1. pripojit na pc
2. zalohovat data
3. formatnut v dm
4. vratit data z pc

Ako si to myslel pripojit na PC? Mám vymontovat HDD z Dreamu a namontovať ho ako ďalší HD do PC? Ked som pripojený cez FTP na PC, HDD vyzerá prázdny.

shamann
09.12.2010, 19:39
Ako si to myslel pripojit na PC? Mám vymontovat HDD z Dreamu a namontovať ho ako ďalší HD do PC? Ked som pripojený cez FTP na PC, HDD vyzerá prázdny.

myslim cez usb redukciu, ak ju mas (18 €), to ze cez ftp nic nevidis je ok, pretoze ho nemas mountnuty, alebo ak toto riesenie ti nevyhovuje, nahraj image kde
ho vidis, odzalohuj data (cez ftp napr.), nahraj spat nove image, formatni hdd, a vrat naspat na hdd data

andrassy
09.12.2010, 20:16
myslim cez usb redukciu, ak ju mas (18 €), to ze cez ftp nic nevidis je ok, pretoze ho nemas mountnuty, alebo ak toto riesenie ti nevyhovuje, nahraj image kde
ho vidis, odzalohuj data (cez ftp napr.), nahraj spat nove image, formatni hdd, a vrat naspat na hdd data

Mas na mysli redukciu R232 na usb alebo kabel usb-usb?

shamann
09.12.2010, 20:52
Mas na mysli redukciu R232 na usb alebo kabel usb-usb?

nie myslim redukciu na pripajanie hdd(sata,ide) na usb

andrassy
09.12.2010, 21:39
nie myslim redukciu na pripajanie hdd(sata,ide) na usb

Dakujem, skusim.

jozef3
12.12.2010, 18:01
Zdravim, najde se tu človiček ktory pomuže z nastavenim dreambox 8000 aby šli bulhaři.skype harula6

Robby
12.12.2010, 18:54
Zdravim, najde se tu človiček ktory pomuže z nastavenim dreambox 8000 aby šli bulhaři.skype harula6

nic v zlom ale pripada mi to vtipne mat kombinaciu dm8000 a bulhari, ja chudobnejsi mam iba dm800 ale bulharov skutocne riesit nemusim

nalim2
12.12.2010, 19:42
Asi nie si Bulhar.

Pavel S.
12.12.2010, 19:50
Chlapi, spadl mi víceméně sám od sebe DreamElite BH DM 800 133D, přeinstaloval jsem ho tedy, ale nějak jsem zapomněl, jak spustit a naladit Cccam, tak jsem nainstaloval Geminy 5.1 a jel jsem. Ale, na netu jsem četl poznámku, že Geminy 4.7 měla kvalitnější obraz. Tak jsem tam dnes šoupnul Geminy 4.7, ale těžko říct, ža by měla obraz lepší, než ta 5.1.
Možná jsem slepý, ale má někdo osbní přesvědčení, že nějaký soft je co dvality obrazu lepší a nněkteré že jsou propadáky ?
Děkuji.

jozef3
12.12.2010, 20:44
nic v zlom ale pripada mi to vtipne mat kombinaciu dm8000 a bulhari, ja chudobnejsi mam iba dm800 ale bulharov skutocne riesit nemusim

Ked nechceš pomoct nak mlč.

Robby
13.12.2010, 00:56
Ked nechceš pomoct nak mlč.

njn moj mily nejde o to ze by som nechcel pomoct ale o to ze som to neriesil takze skusenosti s bulsatom mam rovne 0 (nule)

takze bratku bulhar vitaj mezdi nami

bobr
13.12.2010, 02:02

Pepo,
nainstaluj si mgcamd 1.35a jako addon.
Potom si stáhni patch mgcamd 1.35 na Bulsat a přepiš tím patchovaným souborem původně nainstalovaný soubor.

Ten funkční mgcamd najdeš zde:
http://www.cssf.cz/showthread.php?19387-DreamBox-Emu&p=391985&viewfull=1#post391985
Klíče jsou v sekci Dreambox - Dreambox keys.
Nakopíruj si SoftCam.Key a AutoRoll.Key, spusť ten přepsaný mgcamd a hraješ.

bore67
13.12.2010, 17:45
Pepo,
nainstaluj si mgcamd 1.35a jako addon.
Potom si stáhni patch mgcamd 1.35 na Bulsat a přepiš tím patchovaným souborem původně nainstalovaný soubor.

Ten funkční mgcamd najdeš zde:
http://www.cssf.cz/showthread.php?19387-DreamBox-Emu&p=391985&viewfull=1#post391985
Klíče jsou v sekci Dreambox - Dreambox keys.
Nakopíruj si SoftCam.Key a AutoRoll.Key, spusť ten přepsaný mgcamd a hraješ.

Zdravím
Tak sem s toho taky jelen. Poradte prosím, jestli to dělám dobře. Po stažení addons MgCamd 1.35a si v :usr/script překopíruju mgcamd_1.35a_cam.sh tím staženým, přepíšu keys a scce? Zkouším to již po několikáté a pořád Bulsatcom nejde, emulace mi jinde funguje ale tady na tom hellasatu stále nic, stáhl jsem i nový softcam, několikrát restartoval MgCamd a pořád nic. Mám Dreambox DM-7020-S s Gemini 4,7. Dík za každou radu, jestli to nerozjedu tak dream poletí z okna. :-)

Robby
13.12.2010, 18:53
Zdravím
Tak sem s toho taky jelen. Poradte prosím, jestli to dělám dobře. Po stažení addons MgCamd 1.35a si v :usr/script překopíruju mgcamd_1.35a_cam.sh tím staženým, přepíšu keys a scce? Zkouším to již po několikáté a pořád Bulsatcom nejde, emulace mi jinde funguje ale tady na tom hellasatu stále nic, stáhl jsem i nový softcam, několikrát restartoval MgCamd a pořád nic. Mám Dreambox DM-7020-S s Gemini 4,7. Dík za každou radu, jestli to nerozjedu tak dream poletí z okna. :-)
njn to bude tym ze si bulhar a nerozumies po slovensky ...

v subore mgcamd1.35a_e2_mipsel.rar (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=37114&d=1289542795) kam ta bobr odkazal sa nachadza subor "mgcamd_1.35" no a ja osobne nikde nevidim ze treba tento subor po rozbaleni premenovat na mgcamd_1.35a_cam.sh ako uvadzas ty

vsetci okrem teba to pochopili tak ze subor "mgcamd_1.35" z archivu mgcamd1.35a_e2_mipsel.rar (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=37114&d=1289542795) treba preplacnut v dreame presne tam kde sa v dreame nachadza povodny subor "mgcamd_1.35" ktory si este predtym stiahol ako komplet balik z addons

btw: ze nikto nemal chut reagovat sa nediv, ne kazdy ma vecer po praci dost pevne nervy na ludi co pre vlastnu hlupost vyhadzuju dream hned z okna

jindra57
13.12.2010, 20:56
Jenom bych doplnil "maličkost" - mgcamd atribut nastaven na 755...

bore67
13.12.2010, 21:32
aha..........., diky moc za odpoved, ted to asi nezkusim pač si nahravam Wilhelm Gustloff, dreama mam teprve od včerejška s dědictví, takže moc času na študování nebylo, no, píšeš to zatím pro mne dost zapeklitě, ale již si stahuji dreambook , snad budu po přečtení chytřejší. Jen mít více času na hraní....................

bobr
13.12.2010, 22:39
Zdravím
Pepo,
to je jasné, že jsi z toho jelen... Ty jsi nenapsal, že to chceš na DM7020. Tam se používá jiný mgcamd, než na který jsem Ti dal odkaz.
Musíš použít mgcamd ppc verzi.
Našel bys to v tématu "Dreambox emu" ale že jsem Ti nevědomky radil chybně, tedy oprava:
Nový odkaz na mgcamd ppc:
http://www.cssf.cz/showthread.php?19387-DreamBox-Emu&p=391665&viewfull=1#post391665

/usr/script/soubory - ponecháš beze změny, to jsou startovací scripty, ty potřebuješ mít z původního addonu.
Binární soubor mgcamd_1.35a najdeš cestou /var/bin/mgcamd... (jeho původní název třeba "mgcamd_1.35a")
Pod tím stejným názvem, který tam už je z původního addonu, nakopíruješ - necháš přepsat ten soubor tím novým z toho nynějšího odkazu.
Mgcamd nesmí být spuštěn, jinak soubor nepřepíšeš. Po přepsání musí mít soubor atributy 755.
Kdybys starý soubor smazal, nový Ti půjde nakopírovat, ale po nakopírování bude mít atributy 644. Musíš je přepsat na 755. Teprve potom půjde mgcamd spustit.
Klíče jsou v cestě /var/keys/SoftCam.Key (a AutoRoll.Key)
Do scce nemusíš dávat nic.

Tak pracuj - a pochlub se, jak Ti to chodí.

jozef3
13.12.2010, 23:39
Tak bohužel nejde to přejmenoval sem puvodni mgcamd změnil atributi dal kliče ale je tma.

petulko52
14.12.2010, 23:21
Caves,

kedze je tu taky poriadok neviem najst nieco podobneale je pravda ze som ani moc zase nehladal ;)

Som majitelom WD BOOK World Edition - ethernetova connection a mam to napojene na ROUTER kde mam tiez napojeny DREAMBOX 600PVR a tiez 7000S.

Viem nejako spravit to ze budem pozerat movies (viem ze len MPEG) alebo aspon pocuvat hudbu z tohto zariadenia na dreamoxoch? Skusal niekto nieco podobne?

Keby to islo aj cez comp tak by to bolo OK len ten tok dat uz bude asi problem. No ved dajte ak mate info.

Dik a pekne sviatky ludia

miro 999
24.12.2010, 15:08
zdravim ide niekomu meoboot 096 alebo BA v novom img.NewDE 1 ak ano ktorý je lepsi ja som nerozbehol ani jeden dakujem

grun
24.12.2010, 18:08
jde , ale prostuduj to dozadu , mě to cpalo mount USB 1 a bary to cpal na USB což byla fleš , na stahování se objevil novej bary včra tam byl jinej
ale pokud namontuješ USB podle doplnění v fstab a telnetem mountneš USB pak asi to bude OK
meoboot jsem včera neměl tak nevím , ale asi to samé a pak OK

miro 999
24.12.2010, 20:07
skusal som aj postup fstab prestudoval som to tu hore dole ale nejde to alebo robim nieco zle aj tak dakujem

marci70
26.12.2010, 19:39
chcel by som sa spytat tu na tomto fore, nikde som nedohladal na to odpoved. mam 8000 clone v nom HDD. ked cez EPG zadam nahravanie v urcitom case, toto sa spusti, len sa mi, ked sa spusti nahravanie neda prepnut na iny program. vypisuje, ze nie je volny tuner. mam vo flash gemini2-510-dm8000-20100721120153-FerrariEdition. da sa to nejak nastavit, alebo ako to funguje, dakujem.

silvercord
26.12.2010, 20:09
No problém je v tom že nemáš asi natiahnuté samostatné vstupy s twin LNB ale len loop madzi tunermi. Keď spustíš nahrávanie tak sa ti ten určitý transpordér napr 12525 V zablokuje aby si prepnutím nepoškodil nahrávanie. Ale pôjdu ti všetký programi s daného transpordéru. Keď si prepneš na kanálovy list tak svetlo vysvietené kanály môžeš sledovať. Riešenie, samostatné vedenie pre každý tuner s twin LNB.

dr.eam
27.12.2010, 12:35
DM 800 clon, dream elite 133 phoenix
...mám pár otázok ohladne prehrávania filmov z exter. HDD.
1, zobrazí mi .VOB aj .AVI , ale prehrá len VOB
2, treba na avi niečo doinštalovať , alebo to jednoducho zatial nejde?
3, VOB prehráva po častiach , je nejaký spôsob , aby to išlo pekne od začiatku do konca bez prerušenia?

Ď.

chocholousek
27.12.2010, 14:53
1 - ano
2 - ano aj, ne
3 - ano

dr.eam
27.12.2010, 16:47
1 - ano
2 - ano aj, ne
3 - ano

dík za vyčerpávajúcu odpoved , veeeelmi si mi pomohol :)

marci70
27.12.2010, 17:24
ja som ohladom tohto cital, ze sa to da streamovat cez vlc player do DM800, ale doteraz sa mi to nedari, neviem ako na to. mam 800 asi 2 tyzdne a ani za b... to rozbehnut

Robby
27.12.2010, 18:19
ja som ohladom tohto cital, ze sa to da streamovat cez vlc player do DM800, ale doteraz sa mi to nedari, neviem ako na to. mam 800 asi 2 tyzdne a ani za b... to rozbehnut
no to musi poradit niekto kto to aktualne pouziva, kedysi som to mal rozbehane, ale dnes mi to nebezi a neriesim to, nechce sa mi to zistovat a znova testovat ktora verzia vlc.exe bezi s ktorou verziou pluginu v dreame

nandi11
27.12.2010, 19:22

Popozeraj sa do sekcie navody, aby sme nemuseli hladat namiesto teba.

shamann
27.12.2010, 19:34
no to musi poradit niekto kto to aktualne pouziva, kedysi som to mal rozbehane, ale dnes mi to nebezi a neriesim to, nechce sa mi to zistovat a znova testovat ktora verzia vlc.exe bezi s ktorou verziou pluginu v dreame

bezproblemov vo vsetkych images s verziou 1.0.0 (pc), v dreame ten ktory je v image

marci70
27.12.2010, 21:06
ved ja som si navody precital a nie len tu, len mam problem na akom to tu skoncilo:
http://www.cssf.cz/showthread.php?32339-VLC-%28PC%29-vlcf-%28box%29-stream-filmov-z-PC-do-dreamu/page3
presne ked dam cet TCM zlozku var/tuxbox tak tam nemam nic ako config a plugins.
v boxe mam NEW DREAM ELITE 1.0 HD PrzEdition a v PC vlc 1.0.0 ako mi bolo poradene, nastavil som aj v servri polozky podla nejakeho navodu a nic. stale pise chybu. box mam s pc zosietovany, pretoze dvd mi prehra.

shamann
27.12.2010, 21:19
ved ja som si navody precital a nie len tu, len mam problem na akom to tu skoncilo:
http://www.cssf.cz/showthread.php?32339-VLC-%28PC%29-vlcf-%28box%29-stream-filmov-z-PC-do-dreamu/page3
presne ked dam cet TCM zlozku var/tuxbox tak tam nemam nic ako config a plugins.
v boxe mam NEW DREAM ELITE 1.0 HD PrzEdition a v PC vlc 1.0.0 ako mi bolo poradene, nastavil som aj v servri polozky podla nejakeho navodu a nic. stale pise chybu. box mam s pc zosietovany, pretoze dvd mi prehra.

nic podobne (/var/tuxbox....) nepotrebujes

1. v pc si urob odkaz na vlc player, klikni pravim, daj vlastnosti a nastav v polozke ciel (ak ho mas standardne nainstalovany v C, inac tam budes mat inu cestu):

"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=http

2. ak pouzivas nejaky firewall, povol v nom vlc.exe in/out, ak nemas, ignoruj tento bod
3. spust vlc cez takto upraveny odkaz - uvidis ho iba v procesoch, takze sa nezlakni, ze sa "akoze" nespustil
4. teraz si nastav server v plugine vlc v dreame - zadaj ip pc, nastav enkodovanie videa na 720x576-25fps-16:9, bitrate 9000, audio nastav na 48khz (ostatne nechaj defaultne)
5. vyber takto zvoleny server a musis vidiet disky z PC

enjoy ;)

marci70
27.12.2010, 21:41
tak tomuto sa hovori trefa. dakujem na 1000 x . ja som nechapal to, ze mi nebezi VLC (nikde to totiz nebolo spomenute) az teraz sim mi to ozrejmil, ze si to nemam vsimat. vsetko slape ako ma. dikas. moc uz idu aj divx na 800.

dr.eam
27.12.2010, 22:24
....no ešte keby mna v mojom probleme niekto poposunul....
chcem len dodať že nechcem streamovať cez VLCz PC , ale pozerať avi z exter. HDD pripojeneho cez USB do DM800.

Ď.

shamann
27.12.2010, 22:38
....no ešte keby mna v mojom probleme niekto poposunul....
chcem len dodať že nechcem streamovať cez VLCz PC , ale pozerať avi z exter. HDD pripojeneho cez USB do DM800.

Ď.

tak to si musis kupit 8000, resp. 500 (to si over u majitelov) na 800 avi (divx ) priamo neprehras, jedine mp4

marci70
29.12.2010, 18:34
dobry vecer .... tak som tu opat s problemom s ktorym si neviem rady. v 8000 mam priamo v jednom usb vstupe 2gb usb kluc, kde mam swap a chcem tam meoboot. v druhom vstupe mam usb hub napajany cez adapter a v nom 16gb usb kluc, kde by som chcel nahravat. problem mam v tom, ze gp510 inicializuje oba kluce (v total cmd su nejako pomenovane cislami a pismenami) avsak nijako sa mi neda presmerovat nahravanie na ten dotycny usb 16gb (vlastne ani na 2gb). skusal som uz mnoho navodov aj z inych for a zatial nic. dakujem za kazdu radu.

dr.eam
29.12.2010, 20:18
tak tomuto sa hovori trefa. dakujem na 1000 x . ja som nechapal to, ze mi nebezi VLC (nikde to totiz nebolo spomenute) az teraz sim mi to ozrejmil, ze si to nemam vsimat. vsetko slape ako ma. dikas. moc uz idu aj divx na 800.

...ja som to teraz tiež skúšal podla shamannovho navodu a
(na 800 klon) , tiež som uvidel disky , ale to bolo všetko , ked som nejaký chcel otvoriť tak crash ....
v čom je problém , kde robím chybu?

shamann
29.12.2010, 20:41
...ja som to teraz tiež skúšal podla shamannovho navodu a
(na 800 klon) , tiež som uvidel disky , ale to bolo všetko , ked som nejaký chcel otvoriť tak crash ....
v čom je problém , kde robím chybu?

posli crashlog, uvidime....

dr.eam
29.12.2010, 20:54
posli crashlog, uvidime....

37646

dodám že disky ked otvorím tak vidím len priečinky a ked niektorý otvorím tak je prázdny , nevidím žiadne VOB , AVI , vidím len mkv ale ked potvrdím Ok timeline ide, ale obraz ani zvuk ...:(

shamann
29.12.2010, 21:32
37646

dodám že disky ked otvorím tak vidím len priečinky a ked niektorý otvorím tak je prázdny , nevidím žiadne VOB , AVI , vidím len mkv ale ked potvrdím Ok timeline ide, ale obraz ani zvuk ...:(

skus to na cistom image, vyzera to na kombinaciu chyby image a vlc pluginu - ma problem so streamovanim z url a ma timeouty, btw, dufam, ze nemas nejaku poslednu verziu vlc v starsom DE 1.3.3 image

dr.eam
29.12.2010, 21:41
skus to na cistom image, vyzera to na kombinaciu chyby image a vlc pluginu - ma problem so streamovanim z url a ma timeouty, btw, dufam, ze nemas nejaku poslednu verziu vlc v starsom DE 1.3.3 image

odinštaloval som VLC v PC a dal som starší v1.0.1 , ale to isté zobrazia sa iba prázdne priečinky ...
v DE bol VLC už v pluginoch tak neviem aká verzia to je...
btw: čo znamená čistý image , aký to je?

Ď.

shamann
29.12.2010, 21:52
odinštaloval som VLC v PC a dal som starší v1.0.1 , ale to isté zobrazia sa iba prázdne priečinky ...
v DE bol VLC už v pluginoch tak neviem aká verzia to je...
btw: čo znamená čistý image , aký to je?

Ď.

cisty image - myslim nanovo spustit

v PC pouzi verziu vlc 1.0.0, vyssie zvyknu robit prave tvoj problem

dr.eam
29.12.2010, 23:15
cisty image - myslim nanovo spustit

v PC pouzi verziu vlc 1.0.0, vyssie zvyknu robit prave tvoj problem
dal som nanovo image sim201-SSL76c-de-133dv3PHOENIX-dm800-20092010
do PC som dal VLC 1.0.0 a stále rovnako... nič nevidím , posielam ti screen či to má dobre nastavené....
Ď.
37652
37654
37655

shamann
29.12.2010, 23:26
dal som nanovo image sim201-SSL76c-de-133dv3PHOENIX-dm800-20092010
do PC som dal VLC 1.0.0 a stále rovnako... nič nevidím , posielam ti screen či to má dobre nastavené....
Ď.

ja to mam nastavene takto
37653

dr.eam
29.12.2010, 23:57
nastavil som to podla teba a aj tak nič , stále nevidím súbory na prehratie , iba prázdne priečinky... :(:(

shamann
30.12.2010, 09:39
nastavil som to podla teba a aj tak nič , stále nevidím súbory na prehratie , iba prázdne priečinky... :(:(

skus iny image, prip. skus vypnut vsetky firwally v PC

marci70
01.01.2011, 13:28
zelam vsetko dobre v roku 2011.
chcel by som poprosit o radu, lebo uz neviem ako dalej. mam v DB 8000 (ferrari) aj 800 (sim201) nahodene GP 5.1, vsetko som si nastavil, zosietoval co mi dlhsie trvalo, zmenil som si aj boot loga a pod. a chcel by som spravit zalohu najlepsie kompletnu (ak to vobec ide). v DB800 mi zaloha ide cez spravcu software, vyberiem tam kde mam zalohu ulozit, mam na USB a ide (neviem sice co odzalohuje, neviem este co v tych zlozkach je). ale v 8000 mi da ponuku len na net (nic ine) a este aj to mi vypise, ze sa neda na to medium zapisovat. neviete poradit, ci sa da nejak upravit cesta zalohy, lebo v total cmd mam viditelne aj hdd, aj usb.
a este ako to je potom s obnovou. dakujem.
vyskusal som uz toho dost, co som vygooglil, ale nic nie je funkcne. cital som aj dreambook, tiez nic schodne, dikas.

amarilda
03.01.2011, 21:38
Prosím o radu. Aky exsterný HDD je vhodný pre DM 800HD? Ak máte skúsenosti poradte. Ďakujem

dr.eam
03.01.2011, 23:54
skus iny image, prip. skus vypnut vsetky firwally v PC

tak sa mi to nakoniec nejak podarilo ...
neviem či to je tým , ale až ked som nainštaloval VLC v 0.8.6 sa to rozbehlo a do C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --extraintf=http

ide VOB aj AVI , len DVD mechanika sa nechce nejako rozhýbať...

dr.eam
04.01.2011, 21:43
...aaale,zistil som , že po reštarte DM mi vždy zmizne nastavenie VLC servera...why??

NIC61
04.01.2011, 22:55
asi si to neuložil alebo maž zapnute DHCP a pri reštarte Ti zmeni IP...vypni DHCP

nalim2
14.01.2011, 22:11
Používam DreamStream a nejak mi to plní pamäť.Neviem ale zistiť kde sa niečo ukladá.Poradí mi niekto ako sa toho zbavím? Ďakujem

ager
23.01.2011, 20:12
nic podobne (/var/tuxbox....) nepotrebujes

1. v pc si urob odkaz na vlc player, klikni pravim, daj vlastnosti a nastav v polozke ciel (ak ho mas standardne nainstalovany v C, inac tam budes mat inu cestu):

"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=http

2. ak pouzivas nejaky firewall, povol v nom vlc.exe in/out, ak nemas, ignoruj tento bod
3. spust vlc cez takto upraveny odkaz - uvidis ho iba v procesoch, takze sa nezlakni, ze sa "akoze" nespustil
4. teraz si nastav server v plugine vlc v dreame - zadaj ip pc, nastav enkodovanie videa na 720x576-25fps-16:9, bitrate 9000, audio nastav na 48khz (ostatne nechaj defaultne)
5. vyber takto zvoleny server a musis vidiet disky z PC

enjoy ;)

Vdaka Shamann moc za super navod!!
Vsetko mi slape ako hodinky!Konecne mozem aj tie .avi pozerat a nemusim tahat kabel VGA do TV :cool:

ctveraty
26.01.2011, 20:12
Hoši, snažím se vrátit ke Geminy 2 (7020). Bohužel už nejde BP. Našel jsem mgcamd, ale nemám openvpn. Poradíte, který by mi v Geminy fungoval a jak k němu? Dík

marci70
28.01.2011, 18:50
ahoj vsetci... mam problem so zdielanim HDD z 8000 na 800. skusal som nieco najst na webe, nieco nastavit, ale neviem si s tym radu. mam na 8000 1,5TB HDD a chcel by som pozerat (ak to pojde ) na 800 filmy. poradte mi pls. dakujem

baris
28.01.2011, 19:10
pripoj si 8000 disk cez nfs do /media/hdd na 800

milvoj
28.01.2011, 21:47
zkus to přes Upnp server/Upnp client . U img ICVS to funguje bez problémů.

marci70
28.01.2011, 23:14
dakujem pekne, funguje to navzajom.

Alesekk
30.01.2011, 12:51
Dobrý den, mám DM800HD a snažím se pomocí TC změnit nastavení v newcamd.conf. Z nějakého důvodu mi ale změna nejde uložit, jako kdyby nebylo možné s loginem root - dreambox měnit soubory. Zkusil jsem soubor stáhnout do PC, upravit a vrátit zpět do DM800, ale výsledek je stejný. Neporadíte někdo prosím, kde dělám chybu?

grun
30.01.2011, 12:58
skus stáhnout opravit starej vymazat a nakopírovat (takto se chovala DM7000 když byla plná paměť)

Alesekk
30.01.2011, 13:02
Zkusil jsem, soubor smazat šel, ale vrátit tam zpět nejde s hláškou že přenos selhal...

bobr
30.01.2011, 13:10
Dobrý den, mám DM800HD a snažím se pomocí TC změnit nastavení v newcamd.conf. Z nějakého důvodu mi ale změna nejde uložit, jako kdyby nebylo možné s loginem root - dreambox měnit soubory. Zkusil jsem soubor stáhnout do PC, upravit a vrátit zpět do DM800, ale výsledek je stejný. Neporadíte někdo prosím, kde dělám chybu?

Alešku,

některé image - nenapsal jsi, co tam máš - jsou bohužel tak udělány...
Na místo newcamd.conf použij newcamd.list v adresáři keys. Mgcamd jej upřednostňuje a newcamd.conf potom už nehledá.

Alesekk
30.01.2011, 13:15
To je pravda, že jsem to nenapsal, mám tam to původní, myslím že Gemini450 (aspoň toto to píše v info o dreamboxu) se kterým jsem to koupil, soubor newcamd.list v usr/keys mám, ale upravit mi nejde ani ten, možná by to šlo interním editorem vi, ale ten moc neumím používat, zkusím najít někde nějaký návod na něj a prubnu ještě toto

Alesekk
31.01.2011, 08:42
Tak se mi to nepodařilo zeditovat ani přes vi, akorát mi je divné, že se tam nějak ta první konfigurace musela dostat, takže to nějak muselo jít upravit, nemáte někdo nějaký nápad?

shamann
31.01.2011, 09:16
Tak se mi to nepodařilo zeditovat ani přes vi, akorát mi je divné, že se tam nějak ta první konfigurace musela dostat, takže to nějak muselo jít upravit, nemáte někdo nějaký nápad?

preflashuj znova image, taketo spravanie sa nie je ok, kolko ti pise free in root?

dr.eam
31.01.2011, 17:58
...pisal som to ž v inom vlákne , ale nik mi neodpovedal .., tak skúsim tu :)

"ja som kvôli meobootu kúpil väčší 4GB usb , ale nejde mi naformátovať , resp. keď ho vložím ,tak cez devices manager ho vidím , namapujem ho na /media /hdd ...tak naň spustím swap , picon atd. , ale meobot nejde nainštalovať.

tak som usb naformátoval cez dev. manag. a po reštarte ho dream vôbec nevidí. , musím ho sformátovať na wind. v PC ... a potom, keď ho vložím do sat ,tak ho dream vidí ...
ked som skúsil iné USB 2GB , ,tak ten keď som sformátoval, tak ho dream vidí a aj meoboot ide nainštalovať, ....lenže ked usb vytiahnem a potom ho vložím , všetko je vymazané !!
neviem už čo s tým ...
neviem ako donútiť dream ,aby videl ten 4GB usb po sformátovaní ...
a nevymazával obsah po vysunutí a opätovnom zasunutí "

Ď.

Calokay
31.01.2011, 19:10
...pisal som to ž v inom vlákne , ale nik mi neodpovedal .., tak skúsim tu :)

"ja som kvôli meobootu kúpil väčší 4GB usb , ale nejde mi naformátovať , resp. keď ho vložím ,tak cez devices manager ho vidím , namapujem ho na /media /hdd ...tak naň spustím swap , picon atd. , ale meobot nejde nainštalovať.

tak som usb naformátoval cez dev. manag. a po reštarte ho dream vôbec nevidí. , musím ho sformátovať na wind. v PC ... a potom, keď ho vložím do sat ,tak ho dream vidí ...
ked som skúsil iné USB 2GB , ,tak ten keď som sformátoval, tak ho dream vidí a aj meoboot ide nainštalovať, ....lenže ked usb vytiahnem a potom ho vložím , všetko je vymazané !!
neviem už čo s tým ...
neviem ako donútiť dream ,aby videl ten 4GB usb po sformátovaní ...
a nevymazával obsah po vysunutí a opätovnom zasunutí "

Ď.

Niektoré zn. USB kľučov nefungujú spoľahlivo. Ja som mal problémy so zn. A-Data, ktorý tak blbol, že som 2x stratil všetky dáta a zachraňoval som ich pol dňa. Keď sa to stalo 3 krát tak som ho dal deťom na hranie. Od vtedy kupujem Kingston. Tie sú relatívne lacné a spoľahlivé kľuče. Teraz dva USB kľuče striedam podľa potreby a s vytiahnutím a opätovným použitím nie sú žiadne problémy. Na kľuči mám swap, picony a cez BA niekoľko images.
Ak je USB kľuč použitý, tak ho treba naformátovať v PC na FAT 32 a až potom použiť v dreame.

dr.eam
31.01.2011, 23:15
Niektoré zn. USB kľučov nefungujú spoľahlivo. Ja som mal problémy so zn. A-Data, ktorý tak blbol, že som 2x stratil všetky dáta a zachraňoval som ich pol dňa. Keď sa to stalo 3 krát tak som ho dal deťom na hranie. Od vtedy kupujem Kingston. Tie sú relatívne lacné a spoľahlivé kľuče. Teraz dva USB kľuče striedam podľa potreby a s vytiahnutím a opätovným použitím nie sú žiadne problémy. Na kľuči mám swap, picony a cez BA niekoľko images.
Ak je USB kľuč použitý, tak ho treba naformátovať v PC na FAT 32 a až potom použiť v dreame.

nechápem to ...., prečo mi to zakaždým vymaže , dal som tam usb ,ktoré som tam mal predtým a na ktorom mi to išlo aj po vytiahnutí a zasunutí ,...no teraz mi to zmaže aj na ňom...

shamann
01.02.2011, 08:34
nechápem to ...., prečo mi to zakaždým vymaže , dal som tam usb ,ktoré som tam mal predtým a na ktorom mi to išlo aj po vytiahnutí a zasunutí ,...no teraz mi to zmaže aj na ňom...

a to vytahujes pri zapnutom dm? ak ano, tak sa necuduj....

dr.eam
01.02.2011, 21:56
..pri vypnutom aj zapnutom , ale dnes som s dreamom zas niečo nacvičoval a tak som dream reštartol a súbory na usb sa objavili , všimol som si to tak , že začali nabiehať picony :)

shamann
02.02.2011, 08:42
..pri vypnutom aj zapnutom , ale dnes som s dreamom zas niečo nacvičoval a tak som dream reštartol a súbory na usb sa objavili , všimol som si to tak , že začali nabiehať picony :)

kolko mas usb zariadeni pripojenych? skor si myslim, ze sa meni len mount na usb v img a to sa ti zda, ze zmiznu.... inac z usb by som neodpajal nic pri zapnutom dm

marci70
10.02.2011, 18:00
prosim vas co treba nastavit, aby mi zostalo nastavenie Eurosportu HD na CZ jazyku. vzdy ked to cez audio dam do CZ ide to v pohode a potom prepnem je to na ENU. neviem co by som nal riesit. dakujem

Mirda2
10.02.2011, 21:08
Nastav CZ stopu a restartni, mělo by to zabrat.

nandi11
10.02.2011, 21:15
Nastav CZ stopu a restartni, mělo by to zabrat.

Len doplnim, restartni enigmu. Box by si mal zapamatat okrem zvukovej stopy aj program, ktory bude ako 1 spustat, ak nemas aktivny plugin na start program.

marci70
10.02.2011, 21:39
dikas. vsetko toto som uz pred tym skusal a bolo to ENU. pred chvilkou som sa bavil s nastavenim A/V a tam bolo AC3 implicitne - ano. dal som - nie a funguje CZ aj po restarte E2. takze vyriesene - dufam

prro
16.02.2011, 18:33
Poradí niekto ako rozchodím na Dm 7000 cez emu Canal Digitál? Img. Gemini 4,7, emu mgcamd 1,35a,Ccam 2.2.1.Poprípade,kde sa nachádza mgcamd cfg v Dm?Ďakujem

maku
16.02.2011, 18:46
Poradí niekto ako rozchodím na Dm 7000 cez emu Canal Digitál? Img. Gemini 4,7, emu mgcamd 1,35a,Ccam 2.2.1.Poprípade,kde sa nachádza mgcamd cfg v Dm?Ďakujem
EMU pod mgcamd 1,35a
/usr/keys tam dej SoftCam.key ze spravnymi klicy pak resetni mgcamd 1,35a

prro
16.02.2011, 19:05
Keď otvorím Ttcm tak nikde nevidím /usr/keys.Kde sa to nachádza?

maku
16.02.2011, 19:14
Keď otvorím Ttcm tak nikde nevidím /usr/keys.Kde sa to nachádza?

Oprava najdes to /var/keys
Zkontrul jsi jesli ma spravene nazev SoftCam.Key

prro
16.02.2011, 19:25
Vo var/keys je SoftCam.Key a nazov je správne.Ja som stiahol dnešný SoftCam.key a cez Ttcm som ho skopíroval do var/key,ale aj po restarte nič.

maku
16.02.2011, 19:27
Vo var/keys je SoftCam.Key a nazov je správne.Ja som stiahol dnešný SoftCam.key a cez Ttcm som ho skopíroval do var/key,ale aj po restarte nič.

mgcamd 1,35a je Aktivni? A je vtom SoftCam.key opravdu aktualni keys 0622 02 154A1A865DF48DED7115CDFF51977785 ?

prro
16.02.2011, 19:31
Je aktivný a keys je aktuálny

maku
16.02.2011, 19:33
Je aktivný a keys je aktuálny

tak resetni mgcmd 1.35a a musi to naskocit.

prro
16.02.2011, 19:44
Niekde mám chybu a neviem kde.Skusím flash

Jaran.r
20.02.2011, 11:14
Ahoj , v image icvs image a gemini 3 mám stažený MgCamd. Po přepsání binárky se mi dream stále restartuje a obrázky ze země tulipánů nejedou. Přepsal jsem i konfig s parametrem : H: { 07 } . Na Sportu1 restart neproběhne, ale na kanálech, kde je i CryptoWorks ano. Normálně používám CCcamd , kde problémy neřeším. Dík za pomoc

jmezei
22.02.2011, 23:02
neviem ci je umna ieco divne ale Canal Digital neviem roschodit poradite vcom je chiba

maku
23.02.2011, 10:51
neviem ci je umna ieco divne ale Canal Digital neviem roschodit poradite vcom je chiba

Mas SoftCam.key toto?

I 0622 02 154A1A865DF48DED7115CDFF51977785 ;

Spust mgcmad 1.35a

jmezei
23.02.2011, 18:48
mam nannovsi keys a stale neviem rozbehat Canal digital mam stiahnuti aj MGcam 1.35a

marci70
23.02.2011, 19:16
u mna to nebezi taktiez. jeden program ide a ostatne nie

Calokay
24.02.2011, 10:43
u mna to nebezi taktiez. jeden program ide a ostatne nie

Použi UCM (Universal Cam Manager) z GSU (je tam dobrá binárka pre mgcamd).
Do SoftCamu si pridaj toto (a blbosti zmaž):
I 0622 M2 6886F8A059808A9A4DF7000000000000
I 0622 M0 C7B7548A04EF45BCC6A1800BE35DE720
I 0622 02 154A1A865DF48DED7115CDFF51977785
I 0622 04 6A455CD2CCD54DE3BDFFC3B8FD3D2C91
I 0622 06 808292036D73778505687EF0FA642901

marci70
24.02.2011, 14:26
no skusil som to spustil som UCM, upravil som kluce podla navodu a nabehol mi len jeden kanal ine nic u C+NL mi zas pri programe nabehlo EMU, ikony sa rozsvietili akoby to malo ist a nic cierny obraz. no teraz mi nejde uz absolutne nic ani z mojej karty v slote, neviem co sa mohlo stat.

milo pepino
24.02.2011, 15:05
mam nannovsi keys a stale neviem rozbehat Canal digital mam stiahnuti aj MGcam 1.35a

on sa nepýtal aký máš, ale či máš toto :

maku
24.02.2011, 16:23
on sa nepýtal aký máš, ale či máš toto :

Do SoftCam.key zadej tento radek I 0622 02 154A1A865DF48DED7115CDFF51977785 pak spust MGcam 1.35a pokud homas spusteny tak ho treba resetni a musi ti jet vse co jde na tento key v EMU.

niger
25.02.2011, 16:28
Protože jsem pouze běžný Franta uživatel a s Dreamem moc nelaboruji, prosím o radu. Mám verzi 7000 a jako img Jade Pli jednu z první verze, tuším že je to označeno číslem 1. Nyní je už verze 3, která je ale pouze pro Enigmu 2, což nevím, jestli by můj Dream nějak zkousnul. A druhý dotaz se týče skinů. Existuje nějaká stránka, kde by bylo si možno před stažením jednotlivé skiny pro DB 7000 prohlédnout ? Pokud jsem se nevyjádřil dost přesně, tak se předem omlouvám, ale jsem jen ten BFU...

maku
25.02.2011, 18:29
Protože jsem pouze běžný Franta uživatel a s Dreamem moc nelaboruji, prosím o radu. Mám verzi 7000 a jako img Jade Pli jednu z první verze, tuším že je to označeno číslem 1. Nyní je už verze 3, která je ale pouze pro Enigmu 2, což nevím, jestli by můj Dream nějak zkousnul. A druhý dotaz se týče skinů. Existuje nějaká stránka, kde by bylo si možno před stažením jednotlivé skiny pro DB 7000 prohlédnout ? Pokud jsem se nevyjádřil dost přesně, tak se předem omlouvám, ale jsem jen ten BFU...

Zkus to tady (http://blog.aki.ch/?cat=65)

grun
25.02.2011, 18:31
DM 7000 krm jenom E1 a pokud jde o skiny tak taky pro E1

maku
25.02.2011, 19:24
DM 7000 krm jenom E1 a pokud jde o skiny tak taky pro E1

A copak tam nejsou skiny pro E1 ?

grun
25.02.2011, 20:30
maku: niger se ptal na to,co může nahrát do DM7000 a na to jsem mu odpověděl,to že jsi mu tam dal stránku je OK

niger
26.02.2011, 00:28
Tak jo díky moc :-)

astrix
28.02.2011, 09:14
Zdravím , som začiatočník čo sa týka DM a mám jednu otázku. Aký image by ste mi odporučili pre DM 800HD SE? Mám v pláne používať OSCAM ako card reader a CCCAM ako klienta. Dôležitá je aj kvalita obrazu a najmä aby bol čo najviac user friendly :-)
Vopred ďakujem za pomoc.

maku
28.02.2011, 13:53
Zdravím , som začiatočník čo sa týka DM a mám jednu otázku. Aký image by ste mi odporučili pre DM 800HD SE? Mám v pláne používať OSCAM ako card reader a CCCAM ako klienta. Dôležitá je aj kvalita obrazu a najmä aby bol čo najviac user friendly :-)
Vopred ďakujem za pomoc.

A cosi precist http://www.cssf.cz/showthread.php?38418-DreamBox-800-SE tam se dozvis vsechno.

KREATOR
28.02.2011, 14:18
Vopred ďakujem za pomoc.

môžeš to kľudne prečítať od začiatku do konca ale každý má na použité img svoj subjektívny názor. Niekomu vyhovuje to, druhému zase iné.
Môžeš ich začať skúšať rad radom, urobíš najlepšie.
PS: Vlastná skúsenosť...je najlepšia skúsenosť :-)