PDA

Zobrazit v plné verzi : Pro začínající a mírně pokročilé

Stránky : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20

fuzak
20.12.2011, 13:30
avi+ nie, len avi - prípona...
Už som spravil aj portforwarding v routri na port 8080 pre router, pc aj dm - tcp aj udp a nič...

libco
20.12.2011, 13:51
Možno už máš zblbnutý VLC v PC. Zmaž ho, vymaž ho aj z registrov a nainstaluj nanovo.

fuzak
20.12.2011, 13:55
Asi skúsim iný image ešte...

fuzak
20.12.2011, 15:26
Našiel som nejaké nové image s ssl84 z decembra, tak to skúsim, malo by tam byť odladené aj vlc...

libco
20.12.2011, 17:21
Ak nie si, tak sa tu zaregistruj a máš tam tie posledné img. (http://www.sat-universe.com/forumdisplay.php?f=375)
Odporúčam iCVS img, teda s minimom doplnkov, tie si tam potom doplníš podľa svojich predstáv. Ja to mám tiež tak, doplnil som PKT panel, shamannov skin, SCFD a pár pluginov vrátane VCL.

matyas karel
20.12.2011, 17:46
Prosím o pomoc. Mám problém s HDD asi špatným streamováním v PC se mi unmountnul disk . Při pokusu o ověření disku dream 8000 napíše " Není možné dokončit kontrolu souborového systému.Chyba: Fsck failed.
Nechtěl jsem zadat inicializaci protože bych nechtěl přijít o nahrávky. Můžete mi prosím poradit jestly by to šlo rozchodit ? DM 8000 HD PVR, img Newnigma 2, Díky Karel.

shamann
20.12.2011, 18:40
Prosím o pomoc. Mám problém s HDD asi špatným streamováním v PC se mi unmountnul disk . Při pokusu o ověření disku dream 8000 napíše " Není možné dokončit kontrolu souborového systému.Chyba: Fsck failed.
Nechtěl jsem zadat inicializaci protože bych nechtěl přijít o nahrávky. Můžete mi prosím poradit jestly by to šlo rozchodit ? DM 8000 HD PVR, img Newnigma 2, Díky Karel.

pozri ho fdiskom ( v dm), pravdepodobne mas poskodenu partition, skus opravit cez telnet

matyas karel
20.12.2011, 18:44
Mohl by jsi mi poradit jak přes telnet a kde hledat popř.co zadat. Díky Karel.

matyas karel
20.12.2011, 19:58
Zkusil jsem inicializovat ale také píše chybu.

shamann
21.12.2011, 06:57
Zkusil jsem inicializovat ale také píše chybu.

tym si pravdepodobne prisiel o data, ak neovladas pracu s particiami a management diskov, najdi niekoho, kto ti to spravi, kto sa vyzna

matyas karel
21.12.2011, 07:17
Ještě tedy prosím o radu ? V pc jsem sformátoval na extfat, vložil jsem disk do dreamu ale nejde mi sformátovat v dremu. Už jen při stisku tlačítka v menu "Pevný disk" se dream ihned restartuje. Mohl bych toto odstranit např. reinstalací imige ? Díky Karel.

shamann
21.12.2011, 07:32
Ještě tedy prosím o radu ? V pc jsem sformátoval na extfat, vložil jsem disk do dreamu ale nejde mi sformátovat v dremu. Už jen při stisku tlačítka v menu "Pevný disk" se dream ihned restartuje. Mohl bych toto odstranit např. reinstalací imige ? Díky Karel.

pouzi nejaky devices manager - plugin, pochybujem, ze je problem v image, pozrel by som sa telnetom na hdd ako vyzera, ci je mountnuty, ako vyzeraju particie, ak si pouzil PC win, tak ten dokaze hdd poriadne dodrbat, najlepsie je pouzit v pc nejaky soft typu Acronis, v telnete pozri stav pomocou fdisk-u a mount-u (fdisk, mount), u fdisk-u si daj vypis particii, ukaze ti realny stav:

fdisk -l /dev/sda

za /dev/ dopln realne detekovany device - hdd, v priklade som dal sda, ale moze to byt u teba ine

matyas karel
21.12.2011, 07:35
Otestuji to odpoledne až po práci. Zatím moc děkuji Karel.

vado
21.12.2011, 12:34
Otestuji to odpoledne až po práci. Zatím moc děkuji Karel.

ExFat je pre linux dost problem. Najlepsie bude, ak disk v pocitaci preformatujes na FAT32, pripadne EXT3 (EXT2) a potom ho das nazad do dreamu.

shamann
21.12.2011, 14:37
ExFat je pre linux dost problem. Najlepsie bude, ak disk v pocitaci preformatujes na FAT32, pripadne EXT3 (EXT2) a potom ho das nazad do dreamu.

da sa aj tak, najlepsie je ale hdd formatovat priamo v dm

matyas karel
21.12.2011, 19:57
Zdravím. V DM se mi nepodařilo disk rozchodit (naformátovat). Po šamanové radě jsem disk naformátoval za pomocí "Acronisu" v PC na ext3 ( PC Win7 neumí formát na ext3). Vložil jsem ho do DM a inicializoval bez veškerých problémů a už to frčí jako dříve. Příště než ho sformátuji tak ho zkusím v acronisu opravit. Zřejmě byla na disku poškozena partition. Děkuji Šamanovi Karel.
odkaz: http://www.acronis.cz/

ferda
22.12.2011, 20:52
Zdravím,
mám takový problém.Na DM8000 v Newnigma 3.2.2 mně začali mizet některé družice, nejsou ani v seznamu pro vyhledání družice.V settingu jsou normálně vidět ale nejdou nastavit, mám např. 7E a potom až 4W a mezi tím nic a pak zase nic, to samé na východ od 28E.Nevíte jak tam zase družice dostat aby byli aktivní?
Dík!

shamann
23.12.2011, 06:47
Zdravím,
mám takový problém.Na DM8000 v Newnigma 3.2.2 mně začali mizet některé družice, nejsou ani v seznamu pro vyhledání družice.V settingu jsou normálně vidět ale nejdou nastavit, mám např. 7E a potom až 4W a mezi tím nic a pak zase nic, to samé na východ od 28E.Nevíte jak tam zase družice dostat aby byli aktivní?
Dík!

nahraj settings zo zalohy (ak ju mas), prip. updatni satellites.xml

ferda
23.12.2011, 21:06
Moc Ti děkuji, pomohl update satellites.xml, záložní settings to neřešil.Rovněž děkuji za perfektní skin.
Přeji hezké vánoce!

jmezei
24.12.2011, 14:50
Da sa Do CAM Diabla napchat kluce pomoci DM7000s dik ked ano tak ako

Quido56
24.12.2011, 14:53
Da sa Do CAM Diabla napchat kluce pomoci DM7000s dik ked ano tak ako

mohlo by to jit, staci mit v diablu ten spravny software, a pak se pres menu common interface doklikat az na keys

dolehaj
24.12.2011, 15:33
Máš asi na mysli ručnú zmenu cez DO. Predpokladám ale, že on myslel niečo ako cas studio pre DM. Ak by to ešte bolo diablo wifi, tak cez ftp, inak smola.

jmezei
24.12.2011, 15:51
Jeto Diablo Cam Light a mal som namysli keys ako do dreamboxu na odkodovanie programov

dolehaj
25.12.2011, 07:46
A načo Ti je vlastne diablo v dreamboxe? Ale prosím, ak ho chceš iba nastaviť, potom musíš hľadať iba nejaké menu pre CI interface, tak ako Ti radil Quido56. Ale to by malo fungovať v princípe rovnako v každom prijímači s CI slotom.

norberto15
25.12.2011, 19:29
chcel by som sa opytat ci to robim spravne: stiahnem si zo stranky http://satellites-xml.eu/get-xml, nove xmltv dam ho cez ftp do etc/ chvilku pockam kym to updatne a dam restart boxu, a dam vyhladat opat nove programy.
je to spravny postup?

DIk

shamann
25.12.2011, 19:46
chcel by som sa opytat ci to robim spravne: stiahnem si zo stranky http://satellites-xml.eu/get-xml, nove xmltv dam ho cez ftp do etc/ chvilku pockam kym to updatne a dam restart boxu, a dam vyhladat opat nove programy.
je to spravny postup?

DIk

nie, takto:

1. aktualizovany satellites.xml prepisat v /etc/tuxbox/
2. restart dm (nie gui)

inac enigma si skenuje kazdy transporder na ktory prepnes na pozadi

ten generator nie je zly, ale obcas narobi blbosti, ak pouzivas gsu, mas tam 100% satellites.xml update

ra334
25.12.2011, 21:18
potřebuji radu nainstaoval jsem nový zavaděč z sc 75 na sc84 kvůli tomu abych mohl naistalovat BA 6.0.0 to se povedlo. původně jsem jel na IMG GP v4.7 vše v pořádku. Dal jsem tedy OoZooN-Image-dm800-20111210 pak nainstaloval výše zmíněného BA. protože BA moc neznám jako další IMG jsem si dal Z5 GP 4.7 a pak novější GP 5.1 ale nastal problém v příjmu kanálů jak u verze IMG GP 4.7 tak i u verze IMG GP 5.1 u HD kanálů ze SKYLINKU mě to píše hlášku " ladění selhalo" nebo "PIC nebyl nalezen v PAT" po delším hledání jsem našel že to má snad souvislost ze slabým signálem nebo konvertorem - do teď nevím co ta hláška znamená. Tak jsem nabootoval do OOZOONU a tam vše jede čili v konvertoru ani v kabelu problém nebude v OOZOoNU ale neumím nastavit MGCAMD protože v GP se vše dělalo přes blue panel a ten u OOZOONU chybí včem spočívá problém že mě selhává ladění u IMG GP ?? když dám klasicky naladit přes satelit zmíněné HD kanály to nenajde když nahraju setting selhává ladění ? v dreamboxeditu jsem zjistil že se jedná o kanály které mají atribut type :DATA
Existuje nějaký návod pro OOZOON co je kde jak se třeba mění skin kam nahrát EMU ap.?

norberto15
25.12.2011, 21:28
nie, takto:

1. aktualizovany satellites.xml prepisat v /etc/tuxbox/
2. restart dm (nie gui)

inac enigma si skenuje kazdy transporder na ktory prepnes na pozadi

ten generator nie je zly, ale obcas narobi blbosti, ak pouzivas gsu, mas tam 100% satellites.xml update

dik za radu ale presne ako pises, robilo mi to kalamitu.dik shamann na teba je stale spolah ze pomozes.

rona
25.12.2011, 21:29
BA 6.0.0 je jen pro nejnovější image BL 84,E 3.2,ty staré Gemini ti nepojedou korektně,prostě příliš staré image.Nainstaluj poslední iCVS a na něm je pugin GP3/nástupce image Gemini/ a přejdi na něj,je to podobné jako dřív,trochu si to prolezeš a postupně na to příjdeš co a jak.A co se týká Oozonu tak nainstaluj shamannův GSU v něm je UCM,dáš konfigurační soubory a jedeš.

dusino
25.12.2011, 21:36
potřebuji radu nainstaoval jsem nový zavaděč z sc 75 na sc84
Existuje nějaký návod pro OOZOON co je kde jak se třeba mění skin kam nahrát EMU ap.?
Tak to som velmi nepochopil, ak chces pouzivat stare verzie image, nemal si instalovat do flash image s najnovsimi ovladacmi a enigmou, teraz tazko tie stare rozbehas. Oozoon bude asi pre teba narocny, doporucujem nechat ho vo flash a nainstalovat cez BA na usb niektoru z novych verzii Nemesis, Newnigma, iCVS ..., kde je instalacia pluginov a emu uzivatelsky privetivejsia.

Robby
26.12.2011, 15:37

jaky navod by si chcel a naco ? v ozoone je vsetko velmi podobne original image, samotny ozoon ma skutocne vela veci v addonoch na stiahnutie, teda skoro cecko okrem CAMs a updatuje toho hodne mimo suomipoeky aj barry allen a ....

ak chces geminy tak ako ti pisali, dohraj si ho tam (gp3), instalacka ma menej ako 100 kb a aktualizuje sa sama

predmier
30.12.2011, 08:18
Modre tlacitko - dlhe stlacenie - dostanem sa do menu a v ktorom je niekolko poloziek.
Je tam vselico, mnohe polozky takmer nepouzivam a naopak, niektore mi tam chybaju.
Neviem prist na to, ako sa daju tieto polozky manageovat - teda, da sa nejakym sposobom uravit poradie tychto poloziek, pripadne nejake pridat a nejake skryt ?

jURAk
30.12.2011, 15:30
Cutlist addon mám nainstalovany z menu pro stazeni pluginu. Pres ftp vidim, ze je na disku v adresari pluginu, atributy ma stejne jako ostatni pluginy. V menu mezi instalovanymi pluginy ale neni jeho ikona. Na webu jsem našel že se má spustit dlouhým stlačením OK, ale nevím kde. Zkoušel jsem to v movie playeru, jak v prubehu prehravani, tak na seznamu souboru potom ve file manageru ale nikde v menu po stlaceni OK neni volba cutlist, strih nebo neco podobneho. Stejny problem mam s moviecut. Forum jsem prošel ale tady všichni řeší jak stříhat, když už je cutlist editor spuštěný ale takovou banalitu jako jak ho spustit neresi nikdo. Zkousel jsem ho i preinstalovat pres menu v dreamu ale neposunul jsem se dal.

Prosim o radu jak se dostat do cutlist editoru nebo jak ho preinstalovat, aby byl dostupny z nejakeho menu. Diky,J.

norberto15
30.12.2011, 19:51
potreboval by som poradit mam 16gb kluc a chcel by som ho moutnut ako hdd je to mozne
image DreamboxUK DM800.

Dakujem za rady, lebo sa mi to nejak nedari, neviem si spomenut ako so to robi cez telnet.

dolehaj
30.12.2011, 19:56
Skús ho zasunúť do dolného USB, tam to potom zvykne urobiť automaticky, ak je naformátovaný na ext2/3 a asi aj fat32. Ak nie, malo by to byť zariadenie /dev/sda1, teda cez telnet daj mount -t ext3 (al. iné) /dev/sda1 /media/hdd.
Ale úplne jednoducho by to malo ísť aj priamo v menu cez inicializáciu hdd.

shamann
30.12.2011, 19:57
potreboval by som poradit mam 16gb kluc a chcel by som ho moutnut ako hdd je to mozne
image DreamboxUK DM800.

Dakujem za rady, lebo sa mi to nejak nedari, neviem si spomenut ako so to robi cez telnet.

iste da sa, len nesmie byt ine dev mountnute ako hdd, tu mas priklad(dal som tam sda, zmen na to, co ti detekuje dm):

mount -t /dev/sda /media/hdd

alebo pouzi gsu, a mas to okamzite

norberto15
30.12.2011, 20:06
dakujem za radu ale v tom menu inicializacia mi to nefungovalo spravim to cez telnet.

dik

norberto15
30.12.2011, 20:19
iste da sa, len nesmie byt ine dev mountnute ako hdd, tu mas priklad(dal som tam sda, zmen na to, co ti detekuje dm):

mount -t /dev/sda /media/hdd

alebo pouzi gsu, a mas to okamzite

dakujem, ono mi to mountlo ako usb a ja som to hladal ako hdd, ale pre istotu som tam nakopcil aj gsu vdaka chlapi.

doyle
30.12.2011, 20:39
Prosím o radu.
V DM 800se mám HDD i USB korektně mountnuté přes GSU, format ext3.
Nedaří se mi namountovat tento usb disk nebo hdd do jiného přijímače DM 500S ve stejné vnitřní siti.

Do 800se jsem stáhl přes addons NFS i Samba server, ale nevím jak ho zaktivovat či konfigurovat, abych mohl z jiného DM mountovat.
Na DM 500 mám image Gemini 4.7. Musí se tu také něco aktivovat, či nastavovat, abych mohl mountovat?

norberto15
30.12.2011, 20:50
vlc a stream programov v hd,
nerobi vam to problemy, mne to vobec nejde , sd programy ok ale hd skoro vobec, ale som na wifi asi to moze byt problem.
dik za vase skusenosti

shamann
30.12.2011, 20:54
vlc a stream programov v hd,
nerobi vam to problemy, mne to vobec nejde , sd programy ok ale hd skoro vobec, ale som na wifi asi to moze byt problem.
dik za vase skusenosti

z wifi vela vody nenamutis, ethernet je lepsi, ale u vysokeho bitrate to uz sietovka v dm nezvladne

norberto15
30.12.2011, 21:04
z wifi vela vody nenamutis, ethernet je lepsi, ale u vysokeho bitrate to uz sietovka v dm nezvladne

ale zaujimave na to je ze cez dreamstream(tiež wifi( mi ide aj skysport co ma dost vysoky datovy tok ako vravis

rona
30.12.2011, 22:14
Prosím o radu.
V DM 800se mám HDD i USB korektně mountnuté přes GSU, format ext3.
Nedaří se mi namountovat tento usb disk nebo hdd do jiného přijímače DM 500S ve stejné vnitřní siti.

Do 800se jsem stáhl přes addons NFS i Samba server, ale nevím jak ho zaktivovat či konfigurovat, abych mohl z jiného DM mountovat.
Na DM 500 mám image Gemini 4.7. Musí se tu také něco aktivovat, či nastavovat, abych mohl mountovat?

Nevím co máš na DM800se za image,ale pokud máš NFS i Sambu staženou a nainstalovanou,tak jejich spouštění i manage startup můžeš zkontrolovat,případně spustit,také přes GSU.Pokud budou running tak povětšinou,není třeba nic nastavovat a je nastaveno hdd jako share,případně export.Na DM500 je nejlépe provést mount přes web interface v položce config je mout manager.

doyle
04.01.2012, 20:01
Chlapi pomozte prosím !!

Stále se mi nedaří propojit přes NFS dva Dreamy: starý DM500S k DM800se.

HDD i USB mám korektně mountnuté přes GSU, format ext3 na Dreamu HD800se.
Na tomto Dreamu mám instalovaný a spuštěný NFS server.
Přes showmount mi ukáže jen mountnutý HDD jako share. (cesta: /media/hdd) viz. obrázek showmount

Na DM500 jsem nic nenastavoval, snažím se ho připojit přes webový mount manager i telnet a nedaří se.

Hlásí mi to chybu, že nenašel cestu: var/dm800 v etc/fstab (ten mám v DM500S prázdný) - je třeba ho nějak doplnit ???
Přikládám obrázky mountování přes web a telnet s chybou.
Adresář var/dm800 v DM500 je vytvořený s odp. právy.

Předem díky za radu.

Robby
04.01.2012, 23:27
Chlapi pomozte prosím !!

Stále se mi nedaří propojit přes NFS dva Dreamy: starý DM500S k DM800se.

HDD i USB mám korektně mountnuté přes GSU, format ext3 na Dreamu HD800se.
Na tomto Dreamu mám instalovaný a spuštěný NFS server.
Přes showmount mi ukáže jen mountnutý HDD jako share. (cesta: /media/hdd) viz. obrázek showmount

Na DM500 jsem nic nenastavoval, snažím se ho připojit přes webový mount manager i telnet a nedaří se.

Hlásí mi to chybu, že nenašel cestu: var/dm800 v etc/fstab (ten mám v DM500S prázdný) - je třeba ho nějak doplnit ???
Přikládám obrázky mountování přes web a telnet s chybou.
Adresář var/dm800 v DM500 je vytvořený s odp. právy.

Předem díky za radu.
na keru mariu vymyslas var/dm800 ???

miesto var/dm800 cez web na 500ke priamo tam napis

/media/hdd

a hotovo !!!

doyle
05.01.2012, 00:32
na keru mariu vymyslas var/dm800 ???

miesto var/dm800 cez web na 500ke priamo tam napis

/media/hdd

a hotovo !!!

Adresář var/dm800 jsem vytvořil až poté co jsem se pokoušel neúspěšně mountnout do různých adresářů v DM500
např. var/mnt/hdd/movie, var/mnt/hdd, var/mnt/usb atd.

Když zadám media/hdd píše mi to stejné chyby jako dříve:
-------------------------------------------------------------------------
mount -t nfs -o 192.168.0.26:/media/hdd media/hdd; echo ">>> DO NE <<<";
Can't find media/hdd in /etc/fstab
>>> DONE <<<
root@dreambox:~>
-------------------------------------------------------------------------

doyle
05.01.2012, 00:49
Uffffffffffffffffffffff, máááááám to. Pomohl u obou boxů plný restart a už to chodí: Mountnuto na ten vytvořený adresář var/dm800.

Můžete mi prosím ještě někdo poradit, jak udělat, aby nebyl pro sdílení defaultně určený HDD ale např. USB, který bude v DM 800se???

KREATOR
05.01.2012, 13:43
premenuj usb za HDD a opacne

arioner
11.01.2012, 00:44
Neviem z coho znikol problem ale po hard restarte /reboot/ nerozpozna HDD ukazuje sa ako keby HDD tam ani nebol. Musim viac krat restartovat DB aby rozpoznal HDD. Mam experimetal img vo flash novo instalovany a .BA na USB taktiez experimental img.

odinstaluj tu BA chu*ovinu, daj si cisty image ..

pisem to uz minimalne 5x .. preco kazdy instaluje do satelitu zlepence typu BA, GSU, dumbo, ko*otumbo a pod ?
...ty ked ides rano do prace das si zimne topanky a do tasky si zoberies nove lyziarky a aj nove letne topanky ? ze nie. tak vedz ze to BA je ta taska a tie skusobne image je ta prebytocna tvoja obuv...
tak isto neberies si tasku ktoru strcis do vaku a ten do kufra .. to iste je to GSU - jednoducha vec vycackana a obalena kopcom chu*ovin, staci mala zmena v streame alebo v emu a vsetko klakne jak "gaca"

a ked to nejde potom tu vyplakavate v 10 strankovych threadoch jak mali zasrani, ktorim na pieskovisku niekto slohne kyblicek s pieskom

digitman
11.01.2012, 12:08
Arioner máš pravdu ja používam meoboot ba mi robol vždy problémy a eraz som mal aj ja problém chcel som nainštalovať najnovší Oozoon na CF na flash som mal najnovší experimentál z 09.01 2012 po nainštalovaní cez meoboot mi po reštarte oozoon už nenabehol, pokiaľ som urobil le restart enigma 2 oozoon chodil, hovorím si skúsim BA či náhodou nebude problém v meoboote cely deň som sa s tým babral a oozoon sa vôbec nespustil BA mi zasral HDD, CF aj USB, takže format všetkeho a potom som zmenil vo flash Oozoon a pod meobootom mi chodí na CF aj experimentál, EDG, black hole a oozoon. Zlatý meoboot jednoduchý a nerobí bordel po médiach. Inak odkaz pre Imriska experimentál na flash tiež nieje žiaden zázrak podľa mojho názoru Oozoon sa na flashi chová lepšie a hlavne do oozoona sú aj EMU v spustene priamo v scripte taktiež niesom zástanca GSU keď nemusím nepoužívam ale po použitý napriklad na mount zariadení GSU po použití odinštalujem

georg11
11.01.2012, 12:25
Arioner máš pravdu ja používam meoboot ba mi robol vždy problémy a eraz som mal aj ja problém chcel som nainštalovať najnovší Oozoon na CF na flash som mal najnovší experimentál z 09.01 2012 po nainštalovaní cez meoboot mi po reštarte oozoon už nenabehol, pokiaľ som urobil le restart enigma 2 oozoon chodil, hovorím si skúsim BA či náhodou nebude problém v meoboote cely deň som sa s tým babral a oozoon sa vôbec nespustil BA mi zasral HDD, CF aj USB, takže format všetkeho a potom som zmenil vo flash Oozoon a pod meobootom mi chodí na CF aj experimentál, EDG, black hole a oozoon. Zlatý meoboot jednoduchý a nerobí bordel po médiach. Inak odkaz pre Imriska experimentál na flash tiež nieje žiaden zázrak podľa mojho názoru Oozoon sa na flashi chová lepšie a hlavne do oozoona sú aj EMU v spustene priamo v scripte taktiež niesom zástanca GSU keď nemusím nepoužívam ale po použitý napriklad na mount zariadení GSU po použití odinštalujem

Je to věc názoru pokud se nemýlím tak Arioner kritizuje i meoboot a vlastně skoro všechno. BA do verse 6.00 mi jede bez problému, ve flashi mám experimentál. Jak jsem již jednou psal je každýho věc co si do db nainstaluje, jestli používá BA. meoboot, GSU nebo cokoliv. Jinak zrovna GSU je hodně dobrej s hodně možnostma. Vidím že ho používáš i ty na moutnutí zařízení, což se dá udělat i bez GSU, pokud to umíš. Jinak Oozoon už vůbec není žádný zázrak, ale to je jen můj názor.

dolehaj
11.01.2012, 19:31
odinstaluj tu BA chu*ovinu, daj si cisty image ..

pisem to uz minimalne 5x .. preco kazdy instaluje do satelitu zlepence typu BA, GSU, dumbo, ko*otumbo a pod ?
...ty ked ides rano do prace das si zimne topanky a do tasky si zoberies nove lyziarky a aj nove letne topanky ? ze nie. tak vedz ze to BA je ta taska a tie skusobne image je ta prebytocna tvoja obuv...
tak isto neberies si tasku ktoru strcis do vaku a ten do kufra .. to iste je to GSU - jednoducha vec vycackana a obalena kopcom chu*ovin, staci mala zmena v streame alebo v emu a vsetko klakne jak "gaca"

a ked to nejde potom tu vyplakavate v 10 strankovych threadoch jak mali zasrani, ktorim na pieskovisku niekto slohne kyblicek s pieskom

Tak na toto ti dám hneď 3 dobré dôvody:
1. Ak máš doma niekoho, kto sa nerozumie linuxu ani za mak, ale stále by chcel niečo inštalovať, či vylepšovať, nemusíš mu dať prístup do boxu, ale ukážeš mu iba jeden plugin, s ktorým sa dokáže hrať hodiny a keď ho nakoniec rozdrbe, príde na rad bod 2.
2. Môžeš mať na USB 10 kópií rovnakého image a keď sa v jednom niečo dobabre, jednoducho prepneš na ďalší a ideš bez zbytočnej straty času ďalej. Ak spravuješ niekomu box (alebo viac boxov) na diaľku, je to o to účinnejšie. A kým sa rozbijú všetky tie kópie, príde nový image a urobíš nanovo len usb-čko a flash nemusíš riešiť, kým sa nezmení SSL alebo ovládače.
3. Máš kvantum miesta pre pluginy, picony a podobné srandy s tým, že sa nemusíš strachovať, že ti odíde práve tá flash pri ich neustálom nahrávaní a mazaní, teda pri ich skúšaní. Usb-čko v prípade potreby vymeníš, vyjde to zaručene lacnejšie, ako repas flash.

Že to nie je profesionálne? Who cares? DM nie je profesionálny box, je to stále hračka, aj keď na slušnej technickej úrovni. Od bežných používateľov Windows tiež nikto neočakáva, že budú vedieť ovládať PC z konzoly, aj keď je to možné. Na to slúžia všetky tie programíky na hranie. Alebo mi chceš tvrdiť, že si vieš v registroch vyladiť ovládač grafiky lepšie a rýchlejšie, ako v nejakom catalyste alebo nvidia paneli? A pritom je to tiež iba kopec čačiek okolo jednoduchých nastavení! :rolleyes:

arioner
11.01.2012, 21:44
Tak na toto ti dám hneď 3 dobré dôvody:
1. Ak máš doma niekoho, kto sa nerozumie linuxu ani za mak, ale stále by chcel niečo inštalovať, či vylepšovať, nemusíš mu dať prístup do boxu, ale ukážeš mu iba jeden plugin, s ktorým sa dokáže hrať hodiny a keď ho nakoniec rozdrbe, príde na rad bod 2.

ak mam doma analfabeta kupim mu humax a a tamagoči. na jednom moze pozerat na tom druhom sa moze hrat

2. Môžeš mať na USB 10 kópií rovnakého image a keď sa v jednom niečo dobabre, jednoducho prepneš na ďalší a ideš bez zbytočnej straty času ďalej. Ak spravuješ niekomu box (alebo viac boxov) na diaľku, je to o to účinnejšie. A kým sa rozbijú všetky tie kópie, príde nový image a urobíš nanovo len usb-čko a flash nemusíš riešiť, kým sa nezmení SSL alebo ovládače.
3. Máš kvantum miesta pre pluginy, picony a podobné srandy s tým, že sa nemusíš strachovať, že ti odíde práve tá flash pri ich neustálom nahrávaní a mazaní, teda pri ich skúšaní. Usb-čko v prípade potreby vymeníš, vyjde to zaručene lacnejšie, ako repas flash.

k comu 10 kopii ? ty mas snad doma na PC 10 particii a 10 kopii windowsu ? nie, jeden dobry win a jedno backup image.
u dreamboxu to plati tak isto, bud backup img cez dreamup, alebo kludne staci v menu najst zalozku backup settings a po preinstalacii mas vsetko potrebne späť. to kolko mi chodi zrutenych DM800/500hd s vadnou flash, kde su uz "vyflakane" aj rezervne bajty a nie je teda miesto na "samoopravu" nejdem ani uvadzat .. ale pohoda.. kludne si instalujte.. aspon je robota :D:D

Že to nie je profesionálne? Who cares? DM nie je profesionálny box, je to stále hračka, aj keď na slušnej technickej úrovni. Od bežných používateľov Windows tiež nikto neočakáva, že budú vedieť ovládať PC z konzoly, aj keď je to možné. Na to slúžia všetky tie programíky na hranie. Alebo mi chceš tvrdiť, že si vieš v registroch vyladiť ovládač grafiky lepšie a rýchlejšie, ako v nejakom catalyste alebo nvidia paneli? A pritom je to tiež iba kopec čačiek okolo jednoduchých nastavení! :rolleyes:

dreambox je predovsetkym satelitny prijimac a multimedialny je v tom ze sa tam da pripojit, hdd, dvd a pod .. vsetko ostatne okolo ako pocasie, kamery, menstruacny kalendar je len balast nudiacich sa inak nevyuzitych programatorov. :cool:
na hranie tu je predsa playstation a kopec inych linux multimedialnych veci , twixom pocnuc a neviem cim konciac ...

dolehaj
12.01.2012, 00:35
1. Ja mám doma prijímač pre seba a otca kvôli jeho "záľube" nevyhodím. Tamagoči ho nebaví, občas vnúčence.
2. 10 partícií mám na prijímačoch, ku ktorým nemám prístup dennodenne. Ak by som mal, riešim to online. Je to jednoduchšie, ako učiť niekoho restore image alebo podobné zásahy, po ktorých už prijímač sami nemusia vedieť rozchodiť. Tu práveže vôbec nejde o to, čo mám doma. Už si niekoho učil obnovovať Windows z image po telefóne? Skús si to a zmeníš názor.
3. DM je multimediálny box a tak zvykne bývať aj používaný. Satelitný prijímač je Humax.

Robby
12.01.2012, 03:20
k comu 10 kopii ? ty mas snad doma na PC 10 particii a 10 kopii windowsu ? nie, jeden dobry win a jedno backup image.
hehe 10 particii na pc ???

ty si zaspal akosi dobu, zijes asi este stale s msdos.sys (win95) a lillo ??? ... win7 uz vie bootovat z vhd suboru takze uz particie nevytvaram,
z vhd momentalne viem nabootovat:
- win 7
- vista
- win xp
- a dokonca aj ubuntu !!!

... no a miesto 10 koopii windoze pridavam do bootmenu bootovanie z *.vhd suboru (normal windoze) a *.wim suboru, nap. win7 live, ci vista live a to na to ked dotycny zrutia beziace windoze tak ten live-wim subor nezrutia lebo sa bootuje do ramky, ide v nom brouzdat po nete a ked skoncia secky zmeny co boli v ram sa stratia (typicka live cd vlastnost)

a ked mi zrutia normal windoze co bootovali z vhd "ROZDIELOVEHO" suboru a rychlo to nejde opravit, tak zmazem rozdielovy "*.vhd" a vytvorim novy prazdny .... a takto pekne krasne nabootujem z windoze akeho som tam daval ja do stavu ked to este nedosahali ... a to vsecko som robil podobne este v conectix virtual pc dakedy v roku 2000, teda pred 12 rokmi a kedze neskor mrkvosoft (2004) kupil connectix a aplikoval tieto genialne vlastnosti z virtual pc do windoze vista a win 7, tak dnes to ide v reale aj bez virtual pc a da sa bootovat priamo z *.vhd cez bootmgr

pozn.: "*.vhd" subor vam vie vytvorit aj OS vista ci win7 jednoducho vyklikanim zalohovania vo windoze, standardna zaloha celeho disku vo win7 a viste si ako backup subor pouzije prave *.vhd subor kde ulozi kompletny obraz disku !!!

btw: napr. ubuntu ide tiez bootovat zo zaloznej kopie, ci live cd ... ale vobec to nepouzivam pretoze ubuntu standardne nainstalovane ludia nezrutia ako windoze, jedina vyhoda bootovania z ubuntu z *.vhd je ze netreba samostatnu partition (podobne ako vo wubi*), ale na rozdiel od ubuntu-wubi nemusi mat *.vhd natvrdo daku velkost ale moze byt napr. 100 gb dynamicky *.vhd zaberajuci iba 8 gb realneho priestoru na hdd po instalacii

pozn. "wubi" je instalator ubuntu priamo z windoze, ubuntu vam nainstaluje do adresara a mozte bootovat z ubuntu, ked by vas ubuntu prestalo bavit tak vo windoze vojdete do nainstalovanych programov a ubuntu jednoducho odinstalujete a vo windoze ci na disku vam neostane ani jedina stopa po ubuntu ... takze vyskusajte si bezbolestne ubuntu pomocou WUBI !!!

na zaver: na dreamboxe grldr (grub4dos) ani bootmgr, vbootldr, wubildr, ... NEMAM tak sa musim uchylovat k takym zvrhlostiam ako je BA a DUMBO

georg11
12.01.2012, 05:20
Vím že to sem nepatří, ale jak píše Robby kdo by chtěl bez obav vyzkoušet linux /Ubuntu/ na počítači s Win pomocí wubi zde je podrobný návod http://wiki.ubuntu.cz/Wubi

petrkl12
12.01.2012, 06:51
pro zkoušení linuxu pod windows je asi lepší tento nástroj VMware Player a pak instalace Ubuntu. Může doporučit :)

digitman
12.01.2012, 08:44
Je to věc názoru pokud se nemýlím tak Arioner kritizuje i meoboot a vlastně skoro všechno. BA do verse 6.00 mi jede bez problému, ve flashi mám experimentál. Jak jsem již jednou psal je každýho věc co si do db nainstaluje, jestli používá BA. meoboot, GSU nebo cokoliv. Jinak zrovna GSU je hodně dobrej s hodně možnostma. Vidím že ho používáš i ty na moutnutí zařízení, což se dá udělat i bez GSU, pokud to umíš. Jinak Oozoon už vůbec není žádný zázrak, ale to je jen můj názor.

Oozoon používam preto, lebo mi dáva možnosti multiquickbutton a toto nejde v každom image a funkcie si môžem dať pod farebné gombíky a tak ako som zvyknutý a kedže DM je multimediálny stroj tak využívam Webcamviever, weatherplugin, bitratewiever, virtualzap, mytube, glasWradio, fancontrol2, prehrávač medii, prehrávač obrázkov DVD Burn a iné a verte či neverte tieto vymoženosti DM využívam permanentne a nie len sporadicky a samozrejmosťou je aj to, že aj ja mám na CF urobených viacej image, lebo ten neaký plugin na niektorom image nechodí korektne a vyhodí občas zelenú smrť, preto na flash mám image ktoré mi chodí najspoľahlivejšie a je to železná rezerva keď mi padnú image na CF samozrejme do image na flash zbytočne nebabrem a mám tam len pluginy ktoré nevyvolávajú zelenú smrť na na image na CF experimentujem a skúšam, ale experimentujem len preto, aby mi chodili tie pluginy ktoré ma zaujímajú, momentálne skúmam permanenttime shift, ktorý chcem mať na USB 8Gb zhruba do hodiny záznamu a ak padne ,alebo poškodím image tak ho jednoducho meoboote zmažem a idem na ďalšom. Na záver myslim si, že ten kto na DM len pozerá a nevyužíva jeho funkcie tak si ho kúpil zbytočne.

digitman
12.01.2012, 08:51
Ešte jeden detail a to som tu už písal keď som mal experimentál na flash tak mi oozoon na CF po reštarte padol a skúšal som to aspoň 10 krát skúšal som posledne dve verzie Oozoonu keď je na flash Oozoon a na cf experimental tak to chodí bez chyby

georg11
12.01.2012, 09:23
Ešte jeden detail a to som tu už písal keď som mal experimentál na flash tak mi oozoon na CF po reštarte padol a skúšal som to aspoň 10 krát skúšal som posledne dve verzie Oozoonu keď je na flash Oozoon a na cf experimental tak to chodí bez chyby

No vidíš já mám ve flashi experimentál a na cf Oozoon a žádnou zelenou smrt nepozoruji, Oozon funguje ale nevyhovuje mi. Ovšem používám BA. Proto píšu že každý může používat to co mu vyhovuje. Souhlasím s tebou že kupovat Dm pouze na "koukání" a nevyužívat vše co umí je zbytečně drahá záležitost.

georg11
12.01.2012, 09:50
Vím že to sem nepatří, ale jak píše Robby kdo by chtěl bez obav vyzkoušet linux /Ubuntu/ na počítači s Win pomocí wubi zde je podrobný návod http://wiki.ubuntu.cz/Wubi

Jeden kolega mě právě upozornil na nějaké problémy s Win po odinstalaci Wubi. Já to zatím odinstalovat nezkoušel tak nevím.

helour
12.01.2012, 12:17
Len keby s BA nebootoval box o poznanie dlhsie.

Obycajne mam USB kluc s images na ktorych "experimentujem" mimo boxu a vo flashi spolahlivy, nepadavy, odladeny s minimom pluginov starsi iCVS. Iba ked potrebujem nieco testovat, tak zastrcim USB s dalsimi image, inak pre mna nema zmysel pri kazdom restarte zbytocne cakat. Dokonca mnoho uprav na images v USB kluci robim mimo boxu na PC s linuxom.

... a samozrejme mam aj backup image ktory je vo flashi, keby nahodou...

dolehaj
12.01.2012, 22:14
Nebadám veľký rozdiel, oplatí sa zainvestovať do rýchleho usb kľúča, potom to ide ako po masle. S lacným (a pomalým) kľúčom to môže trvať aj 2x tak dlho!

Robby
13.01.2012, 07:03
Jeden kolega mě právě upozornil na nějaké problémy s Win po odinstalaci Wubi. Já to zatím odinstalovat nezkoušel tak nevím.
neviem ak je cosi nove a nejde to, predvianocne verzie odinstalovat isli

ubuntu vam po nainstalovani na disku urobi ubuntu adresar a v registroch napise ze ten adresar ma vytvoreny a este prida jeden 200 kb subor na boot parttition "wubildr.mbr"

ak clovek to ubuntu neodinstaluje ale zmaze adresar ubuntu a z cecka subor "wubildr.mbr" tak sa tiez s windoze nic nestane a ubuntu je prec, teda az na zapis v registoch windoze ze je niekde naistalovane

georg11
13.01.2012, 07:15
neviem ak je cosi nove a nejde to, predvianocne verzie odinstalovat isli

ubuntu vam po nainstalovani na disku urobi ubuntu adresar a v registroch napise ze ten adresar ma vytvoreny a este prida jeden 200 kb subor na boot parttition "wubildr.mbr"

ak clovek to ubuntu neodinstaluje ale zmaze adresar ubuntu a z cecka subor "wubildr.mbr" tak sa tiez s windoze nic nestane a ubuntu je prec, teda az na zapis v registoch windoze ze je niekde naistalovane

Tak jsem večer zkusil Ubuntu odinstalovat klasicky přes ovládací panel-programy-odinstalovat vše proběhlo korektně W7 zatím pracují normálně tak uvidím.

Robby
13.01.2012, 07:18
pro zkoušení linuxu pod windows je asi lepší tento nástroj VMware Player a pak instalace Ubuntu. Může doporučit :)
to neni pre "LAMKY", s wubi instalujes omnoho jednoduchsie bez ziadnych znalosti a je to cita instalacia, VMware ti zasere registry a nadrbe ovladace na sietovky, prida protokoly k sietovkam, zere pamat po kazdom starte windoze ... a wubi ti vlastne len spravi multiboot na disku a vo windoze nic nemeni !!!

Nebadám veľký rozdiel, oplatí sa zainvestovať do rýchleho usb kľúča, potom to ide ako po masle. S lacným (a pomalým) kľúčom to môže trvať aj 2x tak dlho!
heheh toto hovorim uz roky ale ludia si kupuju stejne tie nalacnesie usb ... rovnako tak ako to bolo s disketami kedysi

georg11
13.01.2012, 09:05

Já myslím že při dnešních cenách rychlých USB flash disků nemá význam kupovat nějaký pomalý šunt.

laser35
19.01.2012, 09:04
Zdravím všechny mám dotaz na který nenacházím odpověď. Mám originál DM 800HD jaký image nahrát aby mi jelo UPC mám asi týden novou kartu od UPC a nedaří se mi to dát do provozu. Procházím fora instaluji a mažu stále dokola. Poradí někdo prosím???.

Nile
19.01.2012, 09:06
Zdravím všechny mám dotaz na který nenacházím odpověď. Mám originál DM 800HD jaký image nahrát aby mi jelo UPC mám asi týden novou kartu od UPC a nedaří se mi to dát do provozu. Procházím fora instaluji a mažu stále dokola. Poradí někdo prosím???.

Image tam mozes dat aky chces.Problem je inde

laser35
19.01.2012, 09:09
No na to nemůžu přijít kde

georg11
19.01.2012, 09:27

Pokud nemáš modul na UPC kartu potřebuješ emulátor na "zprovoznění" interní čtečky

shamann
19.01.2012, 09:31

1. precit navod k dm
2. precitat dreambook
3. citat rozne temy tu na fore

ale pokial ta to neaujima, a potrebujes to spravit iba raz, daj si to niekomu spravit, zakladna praca s dm je tu popisovana niekolko tisickrat ....

golupo
19.01.2012, 09:35
zavisi aj aku ma kartu
pokial ma najnovsiu kartu irdeto,ktora by mala byt parovana len s "ich" prijimacom ,tak mu to hold nepojde ;)

Nile
19.01.2012, 09:37
zavisi aj aku ma kartu
pokial ma najnovsiu kartu irdeto,ktora by mala byt parovana len s "ich" prijimacom ,tak mu to hold nepojde ;)

vsetko ide

brano03
20.01.2012, 12:07
Zdravim, mam DM 7000S pouzivam CCcam 2.2.1 s nainstalovanym configom, na nete som si nasiel ako nastavit bloker a ako sa to da aj skontrolovat na stranke IP_DREAMU:16001/entitlements
a pise mi tam toto:
card reader /dev/sci0
handled 2017(2015) ecms and 0(0) emms
Cryptoworks card bios rev 5
Caid d02 0x8C UPC2
..

a tam bolo pisane ze bloker nepusta zapisy na kartu ked je pri emms 0(0) co aj je.. cize vyzera ze to blokuje ale chcel som si to overit a tak som to toho blokeru hodil UPC kartu ale ta uz druhy den funguje.. myslite ze ten bloker nejde alebo zapisy nechodia tak pravidelne ? Dakujem za odpoved :)

dusino
20.01.2012, 13:27
.. cize vyzera ze to blokuje ale chcel som si to overit a tak som to toho blokeru hodil UPC kartu ale ta uz druhy den funguje.. myslite ze ten bloker nejde alebo zapisy nechodia tak pravidelne ? Dakujem za odpoved :)
A nemala by ist ? Bloker blokuje zapis novych opravneni na kartu, nie jej funkcnost. Ak to takto nechapes, si trochu mimo, ak ano, som trochu mimo ja ...

brano03
23.01.2012, 22:46
Zdravim, zajtra mi pride DM 7020 HD a tak by som potreboval par rad:

1. Aky image je najlepsi? Moze tam ostat a ten povodny bude pod nim fungovat oscam a vsetko?
2. Na skylink bude fungovat oscam - moze byt najnovsia verzia ze ano?
3. Ako presne nastavim blocker na oscame keby to chcem nastavit pre kazdy slot inak? Bude treba asi nainstalovat config nie?

Dakujem za odpovede na moje trosku trivialne otazky :-)

tunelar123
27.01.2012, 15:19
Zdravicko, potreboval bych poradit s :
(mam DM 800 HD

chci rozchodit stanici (Hockey)4.0°W (Biss Keys) 11389 H 27500 3/4. Signal 60% Nasel jsem si na http://www.satlover.com/forum/dreambox-keys/37687-dreambox-softcam.html klice, nahral do adr. Keys. Bohuzel se mi to nerozbehne. Zkousel jsem ruzne varianty Mgcamd, apod. Nema nekdo rado co delam spatne?

diky

tvrdy
27.01.2012, 16:15
Asi nič, začali kódovať.

tunelar123
27.01.2012, 17:18
aha. no kdyby se to chtelo nekomu zkusit budu vdecnej.

EnoSat
27.01.2012, 19:36
Zdravicko, potreboval bych poradit s :
(mam DM 800 HD

chci rozchodit stanici (Hockey)4.0°W (Biss Keys) 11389 H 27500 3/4. Signal 60% Nasel jsem si na http://www.satlover.com/forum/dreambox-keys/37687-dreambox-softcam.html klice, nahral do adr. Keys. Bohuzel se mi to nerozbehne. Zkousel jsem ruzne varianty Mgcamd, apod. Nema nekdo rado co delam spatne?

diky

pravdepodobne zly softcam.key
ak mas v nom viacej klucov pre jeden SID v tvare SID+1FFF tak mgcam vybere prvy
spravne by si mal mat SID+vpid alebo SID+pmt

Quido56
27.01.2012, 21:07

1. Aky image je najlepsi? Moze tam ostat a ten povodny bude pod nim fungovat oscam a vsetko?
3. Ako presne nastavim blocker na oscame keby to chcem nastavit pre kazdy slot inak? Bude treba asi nainstalovat config nie?

na vse je odpoved , ale nechej si to od nekoho radeji udelat, bude to urcite jednodussi i pro tebe

shamann
27.01.2012, 21:20
aha. no kdyby se to chtelo nekomu zkusit budu vdecnej.

oscam - biss, plne funkcne, mgcamd - biss, plne funkcne

shamann
27.01.2012, 21:21

1. ano, ano, ano
2. ano
3. pozri oscam wiki

tunelar123
28.01.2012, 07:58
shamann: diky.
ted uz jen prijit co delam spatne?

muj postup:
1.naladil jsem si stanici
2.nasel klice (softcam.key), provedena vizualni kontrola zda jsou v souboru klice
F 000B1FFF 00 1122336633221166 ;Hockey (4.0°W)
F 000B1FFF 01 1122336633221166 ;Hockey (4.0°W)
3.V DM zobrazim stanici. Na ovladaci dam modre tlacitko a vyberu mgcamd a potvrdim OK.
4. Vysledek = bez obrazu = cerna obrazovka

diky za pomoc

EnoSat
28.01.2012, 08:28
shamann: diky.
ted uz jen prijit co delam spatne?

muj postup:
1.naladil jsem si stanici
2.nasel klice (softcam.key), provedena vizualni kontrola zda jsou v souboru klice
3.V DM zobrazim stanici. Na ovladaci dam modre tlacitko a vyberu mgcamd a potvrdim OK.
4. Vysledek = bez obrazu = cerna obrazovka

diky za pomoc

v mg_cfg si uprav riadok
L: { 07 } 192.168.1.50 8192 /tmp/mgcamd.log
a v subore mgcamd.log potom zistis preco nedekoduje

tunelar123
28.01.2012, 11:05
41515

dokaze z toho nekdo vycist chybku?

diky

EnoSat
28.01.2012, 12:26
41515

diky

podla toho co si dal tak zly format sofcam alebo chyba v /dvb/adapter

Box type: mips dreambox (dm7025, dm800)
Keys readed
[mgcam] emm thread started
got 45 cmd 9F
[mg] Net:0:7:0:4s Show ecm:1, emm:1 Up:2 Au:1 Dir:0 Osd:enigma:80:11 Cache:7 Log:1:192.168.1.50:8027 Reread:5
[mg] Ecm cache time: 15
[mg0] namespace DE82C7D t-id 1 on-id 1
[mg0] descramble on 8, source 3
[mg0] service B index 0 pmt pid B00 (1), pids: video 0x0B01, audio 0x0B02
[mg0] ECM: CaID: 0x2600 -> CaPID: 0x1FFF ProvID: 000000
Fixed key 00 found, pid 1FFF sid B id B1FFF
Fixed key 01 found, pid 1FFF sid B id B1FFF
[mg0] Sat Jan 28 12:18:56 2012
system: BISS
caid: 0x2600
pid: 0x1fff
prov: 000000
cw0:0 11 22 33 66 33 22 11 66
cw1:0 11 22 33 66 33 22 11 66
[mg0] stopped

tunelar123
28.01.2012, 12:47
hmm tak v /dvb/adapter mam 15 souboru s nulovou velikosti. coz nevim zda je ok?

a softcam, uz jsem z netu zkusil ctyri takze nevim jak poznat spravnej.

kdyby nekdo mel napad jak pokracovat v badani, budu vdecnej.

diky

tunelar123
28.01.2012, 19:08
vsem dekuji za trpelivost. opravdu zabrala zmena klicu. vsem moc diky

Mam jeste jednu otazecku. Ja DM koukam pres PC a Android. Vlastnim UPC kartu.
Dotaz zni zda lze pro ruznou uroven stanice, kapet ci nejak jinak nastavit tyk dekodovani.
(pro stanici hokej potrebuji mgcamd, ale s tim UPC nefunguje.)

diky za radu

georg11
28.01.2012, 19:25

Mam jeste jednu otazecku. Ja DM koukam pres PC a Android. Vlastnim UPC kartu.
Dotaz zni zda lze pro ruznou uroven stanice, kapet ci nejak jinak nastavit tyk dekodovani.

diky za radu

oscam server-mgcamd klient jede oboje

shamann
28.01.2012, 20:09
oscam server-mgcamd klient jede oboje

uplne staci iba oscam

Calokay
28.01.2012, 23:58
41515

diky

Použiť môžeš aj CCcam a vhodne keys/constant.cw :
2600:000000:000B:0B00:1FFF::11 22 33 66 33 22 11 66 11 22 33 66 33 22 11 66 ;Hockey (4.0W) ;)

Calokay
29.01.2012, 13:00

diky za radu
Môžeš použiť akýkoľvek emulátor okrem mgcamdu (ku ktorému potrebuješ newcs ako cardserver), napr. Oscam, CCcam, Gbox, s ktorým ti pôjde originál karta a hockey v BISS súčasne. Odporúčam oscam, pre ktorý platí tiež to isté, čo je uvedené nižšie pre mgcamd (SoftCam)

Problém môže nastať aj napriek tomu, že je zdanlivo je všetko v poriadku aj tým, že pre biss, resp. ccw sa môže zhodovať SID, alebo /a/ PID s inými stanicami, ktoré majú odlišné keys a potom to nefunguje. Uvediem príklad:
Základný vzorec je:

F SID*PID*00/01*keys ; name

Vyriešiš to tak, že konfliktné riadky vymažeš, alebo "zablokuješ" pomocou: #
Príklad:
#F 000B0B01 00 1A2B3C81C3B2A116 ; RTR Planeta 4.0W
#F 000B0B01 01 1A2B3C81C3B2A116 ; RTR Planeta
#F 000B1FFF 00 2233220022332200 ; QTV Ukraine (4°W)
#F 000B1FFF 01 2233220022332200 ; QTV Ukraine (4°W)

EnoSat
29.01.2012, 16:53
Môžeš použiť akýkoľvek emulátor okrem mgcamdu (ku ktorému potrebuješ newcs ako cardserver), napr. Oscam, CCcam, Gbox, s ktorým ti pôjde originál karta a hockey v BISS súčasne. Odporúčam oscam, pre ktorý platí tiež to isté, čo je uvedené nižšie pre mgcamd (SoftCam)

Problém môže nastať aj napriek tomu, že je zdanlivo je všetko v poriadku aj tým, že pre biss, resp. ccw sa môže zhodovať SID, alebo /a/ PID s inými stanicami, ktoré majú odlišné keys a potom to nefunguje. Uvediem príklad:
Základný vzorec je:

F SID*PID*00/01*keys ; name

Vyriešiš to tak, že konfliktné riadky vymažeš, alebo "zablokuješ" pomocou: #
Príklad:
#F 000B0B01 00 1A2B3C81C3B2A116 ; RTR Planeta 4.0W
#F 000B0B01 01 1A2B3C81C3B2A116 ; RTR Planeta
#F 000B1FFF 00 2233220022332200 ; QTV Ukraine (4°W)
#F 000B1FFF 01 2233220022332200 ; QTV Ukraine (4°W)

duplicitne SID sa riesi cez F SID*vpid alebo F SID*pmtpid

rom2005
29.01.2012, 17:11
duplicitne SID sa riesi cez F SID*vpid alebo F SID*pmtpid

Dají se duplicitní SIDy vyřešit i v constant.cw pro CCcam? PMT pidy nepomáhají, jsou jen pro CCcam.providers na identifikaci providera stanice.

EnoSat
29.01.2012, 22:48
Dají se duplicitní SIDy vyřešit i v constant.cw pro CCcam? PMT pidy nepomáhají, jsou jen pro CCcam.providers na identifikaci providera stanice.

a nemal by mat takyto format ?
C: { Namespace TSID ONID SID VPID { ................ ................ }}

Calokay
30.01.2012, 00:11

Uveď konkrétny príklad.

Problém s RTR Planeta (4.0W) sa vyriešil zmenou SID-u a providera.

2600:000000:000C:0C00:1FFF::1A 2B 3C 81 C3 B2 A1 16 1A 2B 3C 81 C3 B2 A1 16 ; RTR Planeta (4.0W)

Bahnak
01.02.2012, 13:08
Mám Ccam 2.3.0-ICE,RTR Planeta ani Hokej mi nejde
Oscam EMU-RTR Planeta v BISS mi jde ale Hokej ne.Poradíte prosím někdo.Jde mi o ten Hokej.

shamann
01.02.2012, 13:23
Mám Ccam 2.3.0-ICE,RTR Planeta ani Hokej mi nejde
Oscam EMU-RTR Planeta v BISS mi jde ale Hokej ne.Poradíte prosím někdo.Jde mi o ten Hokej.

ako mas def. const... pre oscam?

rom2005
01.02.2012, 13:44
Uveď konkrétny príklad.

Problém s RTR Planeta (4.0W) sa vyriešil zmenou SID-u a providera.

2600:000000:000C:0C00:1FFF::1A 2B 3C 81 C3 B2 A1 16 1A 2B 3C 81 C3 B2 A1 16 ; RTR Planeta (4.0W)
Pokud má ale v řádku nad tímto řádkem nějaký program SID 000C, pak RTR planeta nepojede. A je jedno, že ty programy mají různé PMT pidy.
Příklad, kdy RTR planeta nepojede:
2600:000000:000C:0202:1FFF::12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 ; nějaký program

Bahnak
01.02.2012, 13:50
ako mas def. const... pre oscam?
Myslíš tohle

BISS /CONSTANT CCWs

F 000C1FFF 00 AC1234004321CA00 ;Inter HD (4.0W)
F 000C1FFF 01 AC1234004321CA00 ;Inter HD (4.0W)
F 00011FFF 00 AC1234004321CA00 ;INTER (04*W)
F 00011FFF 01 AC1234004321CA00 ;INTER (04*W)
F 00041FFF 00 107220A215050721 ;TV Kyiv (4.0°W)
F 00041FFF 01 107220A215050721 ;TV Kyiv (4.0°W)
F 000B1FFF 00 1A2B3C81C3B2A116 ;RTR Planeta (Amos 4.0W)
F 000B1FFF 01 1A2B3C81C3B2A116 ;RTR Planeta (Amos 4.0W)
F 00051FFF 00 ABCDEF67FEDCBA94 ;Megasport (4.0°W)
F 00051FFF 01 ABCDEF67FEDCBA94 ;Megasport (4.0°W)
F 00071FFF 00 1A2B3C814D5E6F1A ;1+1 Inter (4.0°W)
F 00071FFF 01 1A2B3C814D5E6F1A ;1+1 Inter (4.0°W)
F 000C1FFF 00 1A2B3C81C3B2A116 ;RosSia RTR (4.0°W) BM
F 000C1FFF 01 1A2B3C81C3B2A116 ;RosSia RTR (4.0°W) BM
F 000B1FFF 00 1A2B3C81C3B2A116 ;RosSia RTR (4.0°W) BM
F 000B1FFF 01 1A2B3C81C3B2A116 ;RosSia RTR (4.0°W) BM

Bahnak
01.02.2012, 13:56
Myslíš tohle

BISS /CONSTANT CCWs

F 000C1FFF 00 AC1234004321CA00 ;Inter HD (4.0W)
F 000C1FFF 01 AC1234004321CA00 ;Inter HD (4.0W)
F 00011FFF 00 AC1234004321CA00 ;INTER (04*W)
F 00011FFF 01 AC1234004321CA00 ;INTER (04*W)
F 00041FFF 00 107220A215050721 ;TV Kyiv (4.0°W)
F 00041FFF 01 107220A215050721 ;TV Kyiv (4.0°W)
F 000B1FFF 00 1A2B3C81C3B2A116 ;RTR Planeta (Amos 4.0W)
F 000B1FFF 01 1A2B3C81C3B2A116 ;RTR Planeta (Amos 4.0W)
F 00051FFF 00 ABCDEF67FEDCBA94 ;Megasport (4.0°W)
F 00051FFF 01 ABCDEF67FEDCBA94 ;Megasport (4.0°W)
F 00071FFF 00 1A2B3C814D5E6F1A ;1+1 Inter (4.0°W)
F 00071FFF 01 1A2B3C814D5E6F1A ;1+1 Inter (4.0°W)
F 000C1FFF 00 1A2B3C81C3B2A116 ;RosSia RTR (4.0°W) BM
F 000C1FFF 01 1A2B3C81C3B2A116 ;RosSia RTR (4.0°W) BM
F 000B1FFF 00 1A2B3C81C3B2A116 ;RosSia RTR (4.0°W) BM
F 000B1FFF 01 1A2B3C81C3B2A116 ;RosSia RTR (4.0°W) BM

Tady celé Oscam.key

shamann
01.02.2012, 16:17
Tady celé Oscam.key

vytvor si reader pre biss a vytvor constcw file kde to vlozis v spravnom tvare pre oscam (ako je popisane vyssie), len neviem, ci tento sposob funguje aj v oscamemu, ...nepouzivam

KREATOR
01.02.2012, 17:10
ZRUSENIE PONUKY NA AUTOMAT. UPDATING V OOZOON img.

neviem najst adresar kde sa tato funkcia rusi. Pri najdeni novych drivrov aut. vyskakuje ponuka na update. DM je na sieti.
Napada niekoho kde je tuto funkcionalitu mozne zrusit ?
Vdaka.

KREATOR
01.02.2012, 17:40
ZRUSENIE PONUKY NA AUTOMAT. UPDATING V OOZOON img.

neviem najst adresar kde sa tato funkcia rusi. Pri najdeni novych drivrov aut. vyskakuje ponuka na update. DM je na sieti.
Napada niekoho kde je tuto funkcionalitu mozne zrusit ?
Vdaka.

vyriesene...klasika-v podadres. v blue panely

sulak
10.02.2012, 16:00
Nazdar Shamamme mam prosbu nainstaloval jsem posledni experimental,ale nedokazu tam nainstalovat GSU a skin HD glass poradil by jsi mi?
Dekuji

georg11
10.02.2012, 16:32
GSU a Glass16 ipk nakopíruj dp tmp a z telnetu nainstaluj příkazem ipkg install /tmp/*.ipk

sulak
10.02.2012, 16:56
GSU a Glass16 ipk nakopíruj dp tmp a z telnetu nainstaluj příkazem ipkg install /tmp/*.ipk

Dik ale nekde delam chybu otevrel jsem telnet napsal jsem to a napsalo mi to neplatny prikaz.promin,ale kde delam chybu dekuji

georg11
10.02.2012, 17:01
Dik ale nekde delam chybu otevrel jsem telnet napsal jsem to a napsalo mi to neplatny prikaz.promin,ale kde delam chybu dekuji
Zadáváš to přesně tak jak jsem to napsal? Zkopíruj to a vyzkoušej ještě jednou ipkg install /tmp/*.ipk

shamann
10.02.2012, 17:02

skus dat: opkg install /tmp/*.ipk

sulak
10.02.2012, 17:06

Dekuji uz to je v poradku a dekuji
ted jeste nainstalovat picony pokud se podari a je to perfektni

shamann
10.02.2012, 17:09
Dekuji uz to je v poradku a dekuji
ted jeste nainstalovat picony pokud se podari a je to perfektni

stiahni si ich priamo cez setup skinu - 2 - download menu

sulak
10.02.2012, 17:18
Dekuji ale stahnul jsem emu a nechce se mi rozjet ani cccam ani mgcam hlasi mi to no comand allowed-Found another Cam running/ kde mam chybu

georg11
10.02.2012, 17:19
Dekuji ale stahnul jsem emu a nechce se mi rozjet ani cccam ani mgcam hlasi mi to no comand allowed-Found another Cam running/ kde mam chybu

V UCM zmáčkni žluté tlačítko a restart

shamann
10.02.2012, 17:22
V UCM zmáčkni žluté tlačítko a restart

ano tak, "zlte" upravi/pripravi image na pouzitie cams

sulak
10.02.2012, 17:54
Jste moc ochotni a ja neznalej Shamanne v piconech mam jeden problem kdyz stahnu bile tak jsou na usb cerne a nezobrazuji se.Vis o tom nebo muj problem ostatni bile v pohode

marci70
10.02.2012, 17:58
ja som to dnes zistil tiez, mam stiahnute picony, niektore mi bezia a niektore nie. napr. s-link je na bielo a uprc na cierno, ale len niektore programy

sulak
10.02.2012, 18:42
ano tak, "zlte" upravi/pripravi image na pouzitie cams

Jeste jeden dotaz kam se nahravaji keys vytvoril jsem novu slozku keys v usr,ale nejsem si jisty,ze je to v poradku
nejdou mi programy co mi chodily
dekuji

georg11
10.02.2012, 18:48
Jeste jeden dotaz kam se nahravaji keys vytvoril jsem novu slozku keys v usr,ale nejsem si jisty,ze je to v poradku
nejdou mi programy co mi chodily
dekuji

Zkus to do var/keys

georg11
10.02.2012, 18:54
ja som to dnes zistil tiez, mam stiahnute picony, niektore mi bezia a niektore nie. napr. s-link je na bielo a uprc na cierno, ale len niektore programy

Ve stahování picon je opravdu nějaký problém, bílé se stahují jako černé a spousta jich chybí

sulak
10.02.2012, 18:59
Zkus to do var/keys

jo bylo to tak jeste jsem nikdy neinstaloval image experimental,proto ty problemy,ale jiny uz asi nebudu chtit je vynikajici

shamann
10.02.2012, 19:22
Ve stahování picon je opravdu nějaký problém, bílé se stahují jako černé a spousta jich chybí

problem nie je, problem je len v tom, ze cierne neboli updatnute v downloade po zmenach v skylinku, ale uz sa na tom pracuje ....

georg11
10.02.2012, 19:51
problem nie je, problem je len v tom, ze cierne neboli updatnute v downloade po zmenach v skylinku, ale uz sa na tom pracuje ....

Nemůžu si pomoc opět jsem stáhl bílé picon ale jsou černé. Prosím zkuste to někdo.Děkuji

shamann
10.02.2012, 20:11
Nemůžu si pomoc opět jsem stáhl bílé picon ale jsou černé. Prosím zkuste to někdo.Děkuji

je to uz komplet opravene, a aktualizovane

georg11
10.02.2012, 20:17
je to uz komplet opravene, a aktualizovane

Už je to OK děkuji

bwd
11.02.2012, 16:48
Nakonfiguroval som v BH 1.7.1 Inadyn, ale v log sa mi nerefrešuje stav
a nie sú tam údaje o čase zápisu. Zdá sa, že je tam len prvá udalosť,
odvtedy, keď som ho spustil. Má s tým niekto tiež problém?

Kema
19.02.2012, 09:12
Ahoj.
Potřeboval bych změnit funkci tlačítka BOUQUET mínus v image iCVS (poslední verze tuším). Chtěl bych aby toto tlačítko mělo stejnou funkci jako BOUQUET plus, tedy při sledování TV po stisku vypsalo seznam programů. Momentálně mínus nedělá nic. Ve starém image Gemini 2 mi to chodilo.
Prosím tedy o radu jak pozměnit funkci tohoto tlačítka.
Mám Dreambox 800HD originál.
Díky.

shamann
19.02.2012, 09:34
Ahoj.
Potřeboval bych změnit funkci tlačítka BOUQUET mínus v image iCVS (poslední verze tuším). Chtěl bych aby toto tlačítko mělo stejnou funkci jako BOUQUET plus, tedy při sledování TV po stisku vypsalo seznam programů. Momentálně mínus nedělá nic. Ve starém image Gemini 2 mi to chodilo.
Prosím tedy o radu jak pozměnit funkci tohoto tlačítka.
Mám Dreambox 800HD originál.
Díky.

uprava je jednoducha, zmen si to v keymap.xml v /usr/share/enigma2

Kema
19.02.2012, 12:11
uprava je jednoducha, zmen si to v keymap.xml v /usr/share/enigma2

Díky.
Takže jsem si ten soubor prohlédl a usoudil jsem že to bude asi v tomto nastavení:

<map context="InfobarChannelSelection">
<key id="KEY_LEFT" mapto="zapUp" flags="mr" />
<key id="KEY_RIGHT" mapto="zapDown" flags="mr" />
<key id="KEY_UP" mapto="switchChannelUp" flags="mr" />
<key id="KEY_DOWN" mapto="switchChannelDown" flags="mr" />
<key id="KEY_PREVIOUS" mapto="historyBack" flags="mr" />
<key id="KEY_NEXT" mapto="historyNext" flags="mr" />
<key id="KEY_BACK" mapto="historyBack" flags="mr" />
<key id="KEY_FORWARD" mapto="historyNext" flags="mr" />
<key id="KEY_CHANNELUP" mapto="showFavourites" flags="m" />
<key id="KEY_CHANNELDOWN" mapto="openServiceList" flags="m" />
<key id="BTN_0" mapto="zapUp" flags="mr" />
<key id="BTN_1" mapto="zapDown" flags="mr" />
</map>

Akorát že tu nikde nevidím KEY Bouquet.

shamann
19.02.2012, 12:26
Díky.
Takže jsem si ten soubor prohlédl a usoudil jsem že to bude asi v tomto nastavení:

<map context="InfobarChannelSelection">
<key id="KEY_LEFT" mapto="zapUp" flags="mr" />
<key id="KEY_RIGHT" mapto="zapDown" flags="mr" />
<key id="KEY_UP" mapto="switchChannelUp" flags="mr" />
<key id="KEY_DOWN" mapto="switchChannelDown" flags="mr" />
<key id="KEY_PREVIOUS" mapto="historyBack" flags="mr" />
<key id="KEY_NEXT" mapto="historyNext" flags="mr" />
<key id="KEY_BACK" mapto="historyBack" flags="mr" />
<key id="KEY_FORWARD" mapto="historyNext" flags="mr" />
<key id="KEY_CHANNELDOWN" mapto="openServiceList" flags="m" />
<key id="BTN_0" mapto="zapUp" flags="mr" />
<key id="BTN_1" mapto="zapDown" flags="mr" />
</map>

Akorát že tu nikde nevidím KEY Bouquet.
nie je to toto? KEY_CHANNELDOWN

Kema
19.02.2012, 20:30
nie je to toto? KEY_CHANNELDOWN

Tak děkuji za pomoc.

Přepsal jsem to takto:

<key id="KEY_CHANNELDOWN" mapto="showFavourites" flags="m" />

Už je to OK.
Díky.

shamann
19.02.2012, 21:06
Tak děkuji za pomoc.

Přepsal jsem to takto:

<key id="KEY_CHANNELDOWN" mapto="showFavourites" flags="m" />

Už je to OK.
Díky.

obdobne sa da upravit rozne ovladanie, len si treba uvedomit, ze zmenou v enigma keymap, dojde k aj moznym zmenam aj v dalsich plugins, sys. sluzbach, ktore vyuzivaju dany subkeymapping .... cize opatrne s upravami, potom si takto mozes vyrobit nespravnu funkcionalitu, o budes povazovat za inu chybu

dusino
19.02.2012, 21:29
obdobne sa da upravit rozne ovladanie, len si treba uvedomit, ze zmenou v enigma keymap, dojde k aj moznym zmenam aj v dalsich plugins, sys. sluzbach, ktore vyuzivaju dany subkeymapping .... cize opatrne s upravami, potom si takto mozes vyrobit nespravnu funkcionalitu, o budes povazovat za inu chybu

Ake mapto treba pouzit pre mapovanie UCM, prip. je niekde zoznam, co sa da namapovat z GSU ?

shamann
19.02.2012, 21:48
Ake mapto treba pouzit pre mapovanie UCM, prip. je niekde zoznam, co sa da namapovat z GSU ?

mapovanie pre ucm ma vo verejnych verziach pouzite global mapovanie z enigmy, pristupne a volitelne menitelne v dir pluginu (keymap.xml - UCMaction) je az od verzie 4.16, ktora je ale este v beta teste, takze vydrzat ...

dusino
19.02.2012, 22:07
mapovanie pre ucm ma vo verejnych verziach pouzite global mapovanie z enigmy, pristupne a volitelne menitelne v dir pluginu (keymap.xml - UCMaction) je az od verzie 4.16, ktora je ale este v beta teste, takze vydrzat ...
Neviem, ci sme sa rozumeli, myslel som namapovat spustenie UCM na nejake tlacitko, cez quickbutton mi to ide, ale na dlhe stlacenie to je trochu neprakticke.

shamann
20.02.2012, 06:47
Neviem, ci sme sa rozumeli, myslel som namapovat spustenie UCM na nejake tlacitko, cez quickbutton mi to ide, ale na dlhe stlacenie to je trochu neprakticke.

ano, da sa to, musis to ale riesit "pomocnym" pluginom nieco ako quickbutton, kde ale preberies funkcionalitu kratkeho stlacenia

inac od verzie 4.17 to uz bude mozne "zabudovat" na kratke modre(moze byt ale aj ine :) ) tl., 4.17 ma pridany konektor, ktory to umozni, bude ale nutna uprava 2 enigma suborov: infobar.py a keymap.xml, upravene poskytnem pre exp. image, rovnako aj postup pre upravu v inych images

predmier
21.02.2012, 08:44
Mám IR DREAMBOX keyboard SPECTRUM.
Potreboval by som troška pozmeniť rozloženie kláves, resp. opraviť odlišnosti oproti rozloženiu kláves na klasickej klávesnici bežne použivanej u PC.
Napr. znak "@" bezne sa aktivuje pomocou <shift>+<2> avsak na tejto klavesnici DM vrati uvodzovky,
Znak "$" sa ma aktivovat pomocou <shift><4> aktivuje sa pomocou <shift><3> , ..., <EXIT> na klavesnici nie je to iste ako <EXIT> na RC....

Takýchto nekompatibilnych detailov je tam sice len zopár, avšak robí to problémy.
Skúšal som obidve existujuce rozloženia a to Eng, aj nemecke - avsak vysledky su podobne.

Preto by som potreboval buď nejaké iné rozloženia kláves ktoré by sa dali nakopírovat, alebo preeditovať súbor rozloženia kláves, avšak nasiel som len binárne súbory s ktorými sa nic moc nedá urobiť.

Kema
23.02.2012, 05:09
Ahoj.

Potřeboval bych poradit s jedním problémem u mého DM 800HD s image iCVS-Image-dm800-20111121185945.nfi
Nahrávám si programy na interní HDD 500GB Samsung. Například z AXNScifi seriál Enterprise. Seriál se nahraje v pořádku, ale při sledování nahrávky mohu přetáčet jen vřed, a to rychlostí 2x 4x 8x a 16x. Rychleji to nejde. A zpět to bohužel nejde vůbec.
Ale u nahrávky z ČT2 mohu přetáčet i zpět.
Kde je prosím problém?
Díky.

predmier
23.02.2012, 08:01
Ahoj.

Potřeboval bych poradit s jedním problémem u mého DM 800HD s image iCVS-Image-dm800-20111121185945.nfi
Nahrávám si programy na interní HDD 500GB Samsung. Například z AXNScifi seriál Enterprise. Seriál se nahraje v pořádku, ale při sledování nahrávky mohu přetáčet jen vřed, a to rychlostí 2x 4x 8x a 16x. Rychleji to nejde. A zpět to bohužel nejde vůbec.
Ale u nahrávky z ČT2 mohu přetáčet i zpět.
Kde je prosím problém?
Díky.

Skus pouzit použiť plugin (co mi poradil arnold987) na znovuvygenerovanie SC a AP, volá sa reconstructApSc, je obsiahnutý v Gemini GP3 v PluginsExtensions, možno to pomože ...
Mne to pomohlo, ked sa mi nahrate filmy nedali strihat.

Kema
23.02.2012, 15:57
Skus pouzit použiť plugin (co mi poradil arnold987) na znovuvygenerovanie SC a AP, volá sa reconstructApSc, je obsiahnutý v Gemini GP3 v PluginsExtensions, možno to pomože ...
Mne to pomohlo, ked sa mi nahrate filmy nedali strihat.

Ahoj.

Ten plugin docela pomohl. Už mohu přetáčet i zpět. Díky.
Stejně je to ale nějaké nespolehlivé. Jednou to přetáčí vpřed třeba 16x a podruhé zase ne a pokud chci vrátit film zpět tak to docela dlouho trvá nežli se začne něco dít.
Nevím jestli za to může image nebo jestli jsem sám někde něco zkopal.

Robby
23.02.2012, 18:04
Ahoj.

Ten plugin docela pomohl. Už mohu přetáčet i zpět. Díky.
Stejně je to ale nějaké nespolehlivé. Jednou to přetáčí vpřed třeba 16x a podruhé zase ne a pokud chci vrátit film zpět tak to docela dlouho trvá nežli se začne něco dít.
Nevím jestli za to může image nebo jestli jsem sám někde něco zkopal.recontruct som instaloval raz ked som potreboval cosi opravit ale zase dalsi rok so problemy ako pises nemal, takze je moze ze mas problemy s image, a co signal mas full nevypadava ti sem tam obraz ?

Kema
24.02.2012, 09:31
Signál mám dobrý. Nic nekostičkuje.
Na 23,5E mám SNR: 10,2dB a BER:0
To je snad dobrý, ne?
Tuto Astru mám nastavenou na šilhání. Mám monoblok 19,2 + 23,5

Quido56
24.02.2012, 11:10
Signál mám dobrý. Nic nekostičkuje.
Na 23,5E mám SNR: 10,2dB a BER:0
To je snad dobrý, ne?
Tuto Astru mám nastavenou na šilhání. Mám monoblok 19,2 + 23,5

to co ukazuje pristroj neni az tak rozhodujici, ja kdyz pohnu treba motorem o 1 stupen doprava nebo doleva pristroj stale ukazuje stejne hodnoty, k ziskani presnych udaju je potreba mereni, ale ne mer. pristrojem typu satfinder dreamsky, openbox, inetfinder atd ,ale poradnym merakem.

bwd
25.02.2012, 13:27
Prosím o radu. Ako sa dostanem do tohoto menu?
http://www.sat-universe.com/attachment.php?attachmentid=301491&d=1330164067
V etc/tuxbox/config taký súbor nemám. Používam
oscamemu 1.00 nainštalovaný cez UCM.

shamann
25.02.2012, 13:47
Prosím o radu. Ako sa dostanem do tohoto menu?
http://www.sat-universe.com/attachment.php?attachmentid=301491&d=1330164067
V etc/tuxbox/config taký súbor nemám. Používam
oscamemu 1.00 nainštalovaný cez UCM.

v UCM ak navolis oscam - srv dole sa ti objavi modry vypis ..., stlacis modre a mozes konfigurovat start cfg oscam-u

bwd
25.02.2012, 14:13
Malo by to fungovať aj v Oscam emu 1.00?

georg11
25.02.2012, 14:32

Ne, stáhni si oscam serv.

shamann
25.02.2012, 15:18

primarne pre srv, ale mozes to oblbnut, ak prepises bin pre srv, cize oscamemu premenujes na oscam, a budes ho spustat ako srv, len pri premenovani vypni vsetky cam a srv .... ale upozornujem, start cfg je pouzity pre standardny oscam, nie upravovany, ak niektoru funkciu nepodporuje emu verzia, nemusi to ist, nie je to potom chyba pluginu!!!!

bwd
25.02.2012, 18:22
Také jednoduché to asi nebude. Po premenovaní bin súboru ho
UCM vôbec nevidí. Premenoval som .sh súbor, UCM ho vidí, ale
štart skončí errorom.

georg11
25.02.2012, 19:31
štart skončí errorom.

Tak jsem to vyzkoušel funguje to. Oscamemu jsem přejmenoval na oscam a přepsal jsem oscam(server). Nyní spustím v UCM oscam server a chodí i čtečka karet i emu.

shamann
25.02.2012, 19:40
štart skončí errorom.

ale je....takto:

1. nainstaluj oscam-srv, oscam-emu
2. v /usr/UCM_CamSrv_bin vymaz oscam
3. v /usr/UCM_CamSrv_bin premenuj oscamemu27 na oscam
4. vymaz v /usr/UCM_CamSrv_script script oscam-cam...
5. hotovo

spustas oscam ako srv ale je to v skutocnosti osamemu a mozes mu definovat start parametre

bwd
25.02.2012, 20:59
Vyskúšam zajtra, teraz pozerá TV moja paní a nechcem
riskovať nejaký konflikt :-)

bwd
26.02.2012, 12:05
1. nainstaluj oscam-srv, oscam-emu
4. vymaz v /usr/UCM_CamSrv_script script oscam-cam...
5. hotovo

Presne takto som to robil a nič. Pod 'script oscam-cam' myslíš
Oscam_Srv.sh? Vtedy UCM nevidí žiadny cam, alebo srv.

P.S.: Teraz som premenoval bin súbor a deletoval .sh súbor
pre oscamemu - zostal Oscam_Srv.sh, s ktorým to štartuje,
ale končí errorom.

shamann
26.02.2012, 14:57
Presne takto som to robil a nič. Pod 'script oscam-cam' myslíš
Oscam_Srv.sh? Vtedy UCM nevidí žiadny cam, alebo srv.

P.S.: Teraz som premenoval bin súbor a deletoval .sh súbor
pre oscamemu - zostal Oscam_Srv.sh, s ktorým to štartuje,
ale končí errorom.

urob to tak ako som pisal, takze este raz (pojde za predpokladu, ze mas ok cfg files inac sa nespusti, oscam srv si kontroluje pritomnost vsetkych potrebnych cfg files, inac vypise chybajuci):

0. vymaz vsetko z /usr/UCM_CamSrv_script a /usr/UCM_CamSrv_bin
1. nainstaluj oscam-srv, oscam-emu (cez download)
4. vymaz v /usr/UCM_CamSrv_script script Oscam_emu27_Cam.sh (zostane iba Oscam_Srv.sh - UCM uvidi iba 1 srv)
5. hotovo

doyle
26.02.2012, 15:06
Dobrý den,

poraďte mi prosím někdo, jak v DM800 HD (klon) aktivovat funkci, či mod "PIP" obraz v obraze.
Je to vůbec součástí image?? nebo se musí dohrát plugin?? a funguje to vůbec na jednotunerovém přijímači ??

Používám iCVS experimental nebo ozoon, ssl84, HD Glass skin.

Předem díky za info.

Robby
26.02.2012, 15:07
NEfunguje to vůbec na jednotunerovém přijímači

georg11
26.02.2012, 15:34
NEfunguje to vůbec na jednotunerovém přijímači

Funguje ale pouze u programů na stejném transporderu

Quido56
26.02.2012, 16:02
Funguje ale pouze u programů na stejném transporderu

ale blbe, takze radsi nefunguje

shamann
26.02.2012, 16:43
"cisty/pravy" PIP na dm800 nie je mozne spustit, nie je hw podporovany

doyle
26.02.2012, 17:43
Díky všem za zprávy.
V image v nastavení je volba pro "0" jak se má chovat v režimu "PIP", proto mě to zaujalo.
Našel jsem i dokonce nějaký Virtual PIP plugin E2 z r. 2010, který však nejde na současné image instalovat, takže smůla.

Ušetřili jste mi čas. Díky.

bwd
26.02.2012, 18:08
Môžem sa aj na hlavu postaviť, nejde to. Nemôže byť problém
s mojím BlackHole image?

shamann
26.02.2012, 18:18
Díky všem za zprávy.
V image v nastavení je volba pro "0" jak se má chovat v režimu "PIP", proto mě to zaujalo.
Našel jsem i dokonce nějaký Virtual PIP plugin E2 z r. 2010, který však nejde na současné image instalovat, takže smůla.

Ušetřili jste mi čas. Díky.

0 - urcene pre dm, kde to je mozne, auto si to enigma nastavi a povoli to pouzivat

shamann
26.02.2012, 18:21
Môžem sa aj na hlavu postaviť, nejde to. Nemôže byť problém
s mojím BlackHole image?

skor nekompatibilne start cfg, pokial ti s tymi istymi ide ako emu, musi ist aj ako srv, prip. mu vypni vsetky moznosti startu (ako som pisal vyssie, neviem ktore emu pouziva, a to moze sposobit problem so spustenim), prip. si skontroluj umiestnenie cfg pre oscamemu - ak vobec moznost presunutia inam podporuje

bwd
27.02.2012, 10:38
Čo myslíš pod start cfg? Oscam Srv naštartujem bez problémov tou istou
konfiguráciou, ako Oscamemu. Len po úprave - premenovaní už neštartuje.
Configy sú v etc/tuxbox/config.

arioner
27.02.2012, 12:22
Čo myslíš pod start cfg? Oscam Srv naštartujem bez problémov tou istou
konfiguráciou, ako Oscamemu. Len po úprave - premenovaní už neštartuje.
Configy sú v etc/tuxbox/config.

a to je taky problem spustit si v telnete binarku a sledovat co pise ..
uz velakrat som tu pisal . treba odinstalovat vselijake IQ týqe vychytavky pre rozumovo menej obdarenych a spustat procesy normalnymi sh scriptami
keby bolo jedno image a jeden emulator budis - nainstaluj si tam trebars aj BSE by alladin ale dokial existuje 300 images a dalsich 100 emulatorov/cardserverov neni v silach ani najlepsieho programatora zaclenit vsetky mozne cesty ku konfigom a binarkam do nejakej univerzalnej utility - skor naopak domrvi sa vsetko co sa da a co je najhorsie autor si tym len kazi inak dobre meno ... :cool:

bwd
28.02.2012, 12:11
a to je taky problem spustit si v telnete binarku a sledovat co pise ..
uz velakrat som tu pisal . treba odinstalovat vselijake IQ týqe vychytavky pre rozumovo menej obdarenych a spustat procesy normalnymi sh scriptami
keby bolo jedno image a jeden emulator budis - nainstaluj si tam trebars aj BSE by alladin ale dokial existuje 300 images a dalsich 100 emulatorov/cardserverov neni v silach ani najlepsieho programatora zaclenit vsetky mozne cesty ku konfigom a binarkam do nejakej univerzalnej utility - skor naopak domrvi sa vsetko co sa da a co je najhorsie autor si tym len kazi inak dobre meno ... :cool:

Neviem, o čom hovoríš. Ak je podľa teba Shamannov UCM nejaká "IQ týqe
vychytávka pre rozumovo menej obdarených", tak klobúk dole, ty musíš
byť iná kategória, kam sa na teba Shamann hrabe. A spúšťať všetko cez
telnet? Ty si odkiaľ prišiel? Na to sú predsa tie "vychytávky".

Môj problém je, že po premenovaní bin oscamemu na oscam a pokuse
o spustenie scriptom Oscam_Srv.sh pomocou UCM Oscam nenaštartuje
a skončí errorom. Cez telnet ho spustím bez problémov, ale aj bez
akéhokoľvek výpisu. Pôvodná kombinácia .sh scriptov s pôvodnými
binárkami funguje perfektne.

arioner
28.02.2012, 12:24
vychytávka pre rozumovo menej obdarených",

ano presne tak to je . je to pre jelita, ktore si kupili dreambox koli tomu ze nebudu horsi ako sused . porovnal by som to s tunningom na aute, je to tiez svojim sposobom vychytavka, ale zeby riesila nejake prevratne veci neda sa povedat .. je to len lite vycackanie auta .. a to presne je aj UCM, BSE,GSU,KGB a neviem co este

telnet?

ano prave telnet je na taketo pripady ako stvoreny.. vypise ti co vsetko koliduje, pripadne co chyba ..
takze cezen si odladis vsetko a ked vsetko chodi ako ma, nasledne napisanie 3 riadkov spustacieho scriptu je potom trivialna vec ..

tvoj problem je nerozumies tomu co robis a potom to co ti tu pisu nema pre teba ziaden vyznam, pretoze nevies vo co go. to nie je vysmech ale strohe konstatovanie.. kua mas to ty pre teba v zrozumitelnom jazyku (underwassermancina) aj tak to si nevies nastudovat . na streamborde je sekcia pre zaciatocnikov kde to polopate vysvetluju aj tyrolskym jodlovacom, ktori za cely zivot drzali v ruke len ovci cecek a nie to dreambox .. takze makaj a skus si nastudovat oscam ako taky a hlavne sekciu oscam.conf kde mas presne popisane s ako konfiguraciou ti bude robit vypis na konzolu a kedy vypis do suboru

georg11
28.02.2012, 12:27
vychytávka pre rozumovo menej obdarených", tak klobúk dole, ty musíš
telnet? Ty si odkiaľ prišiel? Na to sú predsa tie "vychytávky".

Vyměnil jsi binárku oscam (server) za přejmenovaný oscamemu na oscam a dal atributy 755?

bwd
28.02.2012, 13:01
Vyměnil jsi binárku oscam (server) za přejmenovaný oscamemu na oscam a dal atributy 755?

Samozrejme :-(

Nechce, mrcha, štartovať s tým pôvodným scriptom. Nechápem,
kde je pes zakopaný, teraz idem porovnať tie scripty, či nie je tam,
ale to je asi blbosť.

shamann
28.02.2012, 13:08

ale to je asi blbosť.

jediny dovod moze byt nespravny start parameter (nepodporovany), vypni vsetky (prip. uprav v scripte, alebo posli vypis z telnetu: oscam -h)

georg11
28.02.2012, 14:21

ale to je asi blbosť.

Takhlle jsem to vyzkoušel já, spouštím orig. scriptem Oscam_Srv vše jede OK

georg11
28.02.2012, 14:29
bwd jestě mě napadlo máš Dvbapi enabled ?

Robby
28.02.2012, 15:29

ale to je asi blbosť.
to nema nic zo startovacim skriptom spolocne, uz so to tu pisal asi 2 dni dozadu

vezmi cisty orig konfig oscamu k verzii aku mienis pouzivat a dopln tam par udajov, uzivatel heslo skupina ... A TO SECKO TREBA ROBIT CEZ WEBINTERFACE a nie v notepade

btw: oscam na doma nevyzaduje nejake zdlhave vyplnovanie a nemyslim si ze ma vyznam stracat cas ucenim sa ake polozky ne/smu byt v oscame roznych verzii, proste ak mam config napr. z novsieho oscamu a potom spustim starsi tak to nemusi nabehnut a co ??? budem hladat 2 dni chybu alebo si vyplnim tych 2 uzivatelov a 3 karty znova ?

bwd
28.02.2012, 17:35
Neviem, či si ešte pamätáte, o čo mi ide. Preto to zopakujem.

Emulátory nainštalované cez UCM mi bežia bez problémov.
Lenže chcel som, aby štartoval Cam oscamemu27 z UCM
ako Srv kvôli možnostiam modrého tlačidla, pretože som
mal isté problémy, ktoré som chcel vyriešiť práve logmi
z modrého tlačidla UCM Srv. Našťastie, už sa mi tie problémy
dnes podarilo odstrániť iným spôsobom.

Ale aj tak tomu nedám pokoj, kým nezistím, kde je ten pes
zakopaný, keď budem mať zase čas.

Považujte túto tému za predbežne uzavretú, "ďakujem za
výdatnú a vyčerpajúcu pomoc" najmä nicku 'Arionel'...

arioner
28.02.2012, 20:59
Neviem, či si ešte pamätáte, o čo mi ide. Preto to zopakujem.

Emulátory nainštalované cez UCM mi bežia bez problémov.
Lenže chcel som, aby štartoval Cam oscamemu27 z UCM
ako Srv kvôli možnostiam modrého tlačidla, pretože som
mal isté problémy, ktoré som chcel vyriešiť práve logmi
z modrého tlačidla UCM Srv. Našťastie, už sa mi tie problémy
dnes podarilo odstrániť iným spôsobom.

Ale aj tak tomu nedám pokoj, kým nezistím, kde je ten pes
zakopaný, keď budem mať zase čas.

pri tvojej rychlosti sprintujuceho slimaka si to aj tak rychlo uzavrel

Považujte túto tému za predbežne uzavretú, "ďakujem za
výdatnú a vyčerpajúcu pomoc" najmä nicku 'Arionel'...

tomu nicku 'Arionel' ktoremu sa zamienaju pismenka aj ja dakujem :cool::cool: hlavne ze ma isiel ktosik rozniest v zuboch za M a N coz su klavesy vedla seba coz sa o L a R teda povedat neda ;);)

Imrisko
28.02.2012, 21:31
podla navodu shamanna som naistaloval oscam a hned na prvy pokus je to ok. Super dakujem.

doyle
01.03.2012, 19:46
Zdravím,

prosím o radu.
Mám klon DM800HDse, sim 2.01 s image ve flashi iCVS experimental, SSL84, staženou ze satuniverse.

Chtěl bych provést update, který se nabízí, ale jde pouze on-line a předpokládám, že pokud ho provedu, už po restartu nenabootuju.
Co mám tedy udělat?? Jaký je správný postup??

Je to takto správně ???

1. Nechám na tento patchnutý iCVS image provést update avšak bez restartu
2. Přes webIF dohraju samotný BL84b pro sim 2.01
3. Teď provedu plnohodnotný restart. Konec.

A jak je to s driverama, předpokládám, že se updatem budou nějak aktualizovat.
Je třeba dohrávat nějaké patchnuté drivers pro sim 2.01 ??

Předem díky za pomoc.

KREATOR
01.03.2012, 20:06
radsej pockaj na novy patch img. pokial bude dostupny k stiahnutiu. Aj tak ti nepojde nic lepsie ked to updatnes.

Robby
02.03.2012, 08:35
Předem díky za pomoc.
secko je prilis pracne a treba mat kopec vedomosti, ked sa chces hrat kup si original, klon je vhodny pre ludi co si nainstaluju secko co potrebuju a ked im to funguje uz nic neriesia a su spokojny

seci ste jak male deti a furt mate pocit nieco potrebu updatovat, hoci napriklad mnohy maju mobil a za 5 rokov ho este neupdatli (a vynimkov smartfonov), za dalsie mate pocitac napr v aute, no a teraz sa mi pochvalte kedy ste ho updatli a ake cislo vezie ma fw ???

na zaver: vo vacsine pripadov pokial update neprinasa cosi prevratne je udate cohokolvek ulpne zbytocny napr. po instalcii windoze prve co je zakazem veskery update !!! (updatujem hlavne ak je to nutne napr. ak daky soft si nakaze ze bez SP3 nepobezi tak som nuteny nejaky ten service pack aplikovat)

Kema
18.03.2012, 11:47
Ahoj.

Teď koukám na Primu HD (neděle 18.3.2012 - 11:37) na Partii a každou chvíli mi vypadává zvuk. Obraz nekostičkuje ale zamrzne a zvuk vypadne. Je to tak 1x za 1-2 minuty na dobu jedné sekundy (přibližně).
Mám parabolu 85cm a twin monoblok (23,5E + 19,2E).
Síla signálu je podle mě dobrá a nekolísá - viz foto.
Mám Dreambox 800HD - originál a iCVS poslední verze.
U ostatních programů jsem to zatím nepozoroval, ale já koukám jen na některé.
Ráno u Formule 1 na Nově HD jsem si toho nevšiml. To bylo OK.
Netuším kde je chyba.

zde je odkaz na foto:
http://www.kema.tode.cz/silasignalu.jpg

georg11
18.03.2012, 12:03
Ahoj.

Teď koukám na Primu HD (neděle 18.3.2012 - 11:37) na Partii a každou chvíli mi vypadává zvuk. Obraz nekostičkuje ale zamrzne a zvuk vypadne. Je to tak 1x za 1-2 minuty na dobu jedné sekundy (přibližně).
Mám parabolu 85cm a twin monoblok (23,5E + 19,2E).
Síla signálu je podle mě dobrá a nekolísá - viz foto.
Mám Dreambox 800HD - originál a iCVS poslední verze.
U ostatních programů jsem to zatím nepozoroval, ale já koukám jen na některé.
Ráno u Formule 1 na Nově HD jsem si toho nevšiml. To bylo OK.
Netuším kde je chyba.

zde je odkaz na foto:
http://www.kema.tode.cz/silasignalu.jpg

Pokud používáš Skylink kartu, tak se bohužel Prima family HD takto chová.

Kema
18.03.2012, 12:15
Pokud používáš Skylink kartu, tak se bohužel Prima family HD takto chová.

Mám kartu CS Link CW.

shamann
18.03.2012, 12:42
Mám kartu CS Link CW.

aj na nej sa to chova rovnako, na karte nezalezi!!! chyba na vysielacej strane

Kema
18.03.2012, 17:01
aj na nej sa to chova rovnako, na karte nezalezi!!! chyba na vysielacej strane

Tak děkuji za informace.
Už jsem měl obavu že problém je na mé straně.
Díky.

Robby
19.03.2012, 03:58
Tak děkuji za informace.
Už jsem měl obavu že problém je na mé straně.
Díky.tak zober bejzbolku a bez tomu glisnikovy vybit zuby

EnoSat
14.04.2012, 11:08
Neskusil niekto nahodou ci HW drema rozpozna tento tuner ?
http://www.satshop.tv/Octagon-SF-1028P-Terrestrial-Tuner-DVB-T2
alebo
http://www.ewerk-onlineshop.de/a-21858/?ReferrerID=3

Robby
14.04.2012, 17:29
neviem ci to tam vobec pasuje a keby aj tak v tejto ceste "\lib\modules\2.6.18-7.4-dm800xx\extra\" mas ovladace napr. bcm4506.ko bcm7405.ko a ked n v tych tuneroch neni bcm chip tak ti to asi nepojde

"dvb-t2" v podstate ako taky ide aj cez "dvb-t1", podstatne je ci procesor vie hd, takze aj stary NEhybridny cisto dvb-t tuner pre dm8000/7025/... by mal vediet prijimat dvb-t2 signal

normalne mas niekolko moznosti:
- dvb-t tuner pre DM 7025/7025+/600/800/800 SE/ 8000 http://www.ebay.at/itm/Dreambox-DVB-T-Terrestrisch-Tuner-Modul-DM-7025-7025-600-800-800-SE-8000-/251036408250?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3a72ef99ba
- dvb-t/c tuner HYBRID pre DM 7025/7025+/800/800 SE/ 8000 http://www.ebay.com/itm/Dreambox-Tuner-DVB-C-DVB-T-Hybrid-Kabel-Terrestrisch-800se-8000-7020-HD-3D-/230767973993?_trksid=m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3D LVI%26ps%3D63%26clkid%3D7716953987120599205

- a podla vsetkeho asi by mohol fungovat aj dvb-t/c/s tuner z klonu dm800se "sunray 4" ktory zozenies asi tu na fore v inzercii
http://i.ebayimg.com/t/Wireless-DREAMBOX-DM800HD-SE-PVR-WIFI-SR4-Sat-Cable-DVB-T-3-1-Tuner-OEM-/00/s/MTIwMFgxNjAw/$(KGrHqV,!n8E8VUzgleUBPFyoNiZvw~~60_12.JPG

emilrig@cbox.cz
17.04.2012, 17:10
tak zober bejzbolku a bez tomu glisnikovy vybit zuby

Asi maš pravdu ze by to chtelo bejbol palku ! A to tim ze dnes jsem nahodou prepnul na HBO a malem jsem dostal šok a to tym ze kvalita je : vice foto 41970
Je to vubec možne ? Jake mate vy vysledky ? Díky .....

shamann
17.04.2012, 17:51
Asi maš pravdu ze by to chtelo bejbol palku ! A to tim ze dnes jsem nahodou prepnul na HBO a malem jsem dostal šok a to tym ze kvalita je : vice foto 41970

preto vysielaju aj v "HD" :)

emilrig@cbox.cz
17.04.2012, 18:03
HD ? 41971 čt_hd 41972 to se neda srovnat !

ctveraty
17.04.2012, 22:16
[Satelites.xml

Dobrý večer, poradí někdo, jak správně nahrát nový satelites.xml? Nemůžu se zbavit starého. Nevím kde hledat. Děkuji.

maraka
17.04.2012, 22:57
/etc/tuxbox/satellites.xml

Tip: použij Dreamset-editor.com a stáhne si settingy sám z Kingsatu a i satellites.xml sám updatuje

maraka
17.04.2012, 23:03
"dvb-t2" v podstate ako taky ide aj cez "dvb-t1", podstatne je ci procesor vie hd, takze aj stary NEhybridny cisto dvb-t tuner pre dm8000/7025/... by mal vediet prijimat dvb-t2 signal

Tak to opravdu není pravda :-D Procesor s kodovanim vysilani nesouvisí, tento blábol siri prodejci televizi, dilem z neznalosti a dilem z vypocitavosti...

Na druhou stranu, řešit v DVB-S2 boxu T2 je podle mě <;>, jaký to má smysl, resp. co v T2 je/bude a v S2 neni?

bwd
17.04.2012, 23:04
[Satelites.xml

Dobrý večer, poradí někdo, jak správně nahrát nový satelites.xml? Nemůžu se zbavit starého. Nevím kde hledat. Děkuji.

Ja by som išiel do /etc/tuxbox, tam by som rm satellites.xml

maraka
17.04.2012, 23:08
herky hosi, jeden vynecha pismenko, druhy ma zase velke S, ani jedno nebude fungovat, cestu jsem napsal ze sveho tahaku, navic tady na foru je nekde vlakno, kde jsou vsechny(?) cesty :-D

bwd
17.04.2012, 23:18
navic tady na foru je nekde vlakno, kde jsou vsechny(?) cesty :-D

Všechny určite nie, ale môžeš pomôcť: http://www.cssf.cz/showthread.php?39677-Paths-in-Enigma-2

Robby
18.04.2012, 17:39
Na druhou stranu, řešit v DVB-S2 boxu T2 je podle mě <;>, jaký to má smysl, resp. co v T2 je/bude a v S2 neni?

pokial dvb-t neberie signal priamo zo satelitu skylinku, tak v

- dvbt sa vysiela vasinou zhruba 5 Megabitov na kanal
- dvbs sa vysiela vasinou zhruba 2.5 Megabitov (SKYLINK) na kanal
- dvbt stv1 hd cca 10 Megabitov

v sucasnej dobe na slovensku v dvbt sa vysiela mpg2 a to zhruba 2x nasobnej bitrate ako to vysiela skylink

btw: o tom ze povodny material z mnohych kanalov je vysielany z dakej 20-30 rocnej (vhs/beta/...) "pasky" sa nebavme

napr. v BA kanal ta3
dvbt: - obraz bezchybny ale rozmazany
analog: - obraz strapaty ale o poznanie ostrejsie ako z dvbt
dvbc: - obraz porovnatelny zo skylinkom ta3 (dvbc signal prijimany vzduchom od UPC MMDS) ... hoci upc ma tiez asi 2x nasobny bitrate ako skylink

Robby
18.04.2012, 18:14
njn ako videt tomu nenazrancovi glisnikovi uz totalne jebe, kvalita klesla pod uroven digi_tv a dokonca aj pod uroven dakych pornokanalov

mna uz ten hlados vytaca do nepricetna, keby byval na nasej ulici tak by som mu kazdy den siel vybit jeden zub

hehe shaman vtipalek :)

chlapci mali by ste sa zacat seci stazovat u glisnika, kedze dlhodobo ludia voliaci kvalitu si vybrali providera prave skylink pred upc ci digi, momentalne s vyssim datovym tokom vedie upc

bwd
02.05.2012, 10:13
Krásny deň vospolok,
pre mňa sa teda pekne nezačal. Po zadaní timeru nastala GSOD, stroj sa
reštartoval tak, že prišla úvodná obrazovka - nastavenie HDMI a wizard,
všetky bouqets boli preč, ale OScam naštartoval normálne. Prikladám
crashlog, či z neho dobrá duša niečo vyčíta. Ďakujem, strašne rád by
som vedel, čo to bolo.

shamann
02.05.2012, 10:43
Krásny deň vospolok,
pre mňa sa teda pekne nezačal. Po zadaní timeru nastala GSOD, stroj sa
reštartoval tak, že prišla úvodná obrazovka - nastavenie HDMI a wizard,
všetky bouqets boli preč, ale OScam naštartoval normálne. Prikladám
crashlog, či z neho dobrá duša niečo vyčíta. Ďakujem, strašne rád by
som vedel, čo to bolo.

No space left on device - doslo ti miesto v root-e, predtym este problem so zapisom do /etc/enigma2/settings - ulozenie nastaveni, co moze byt sposobene rovnako nedostatkom miesta, preco ale doslo k zaplneniu, tazko povedat

bwd
02.05.2012, 11:01
Aha, teraz vidím. Root je na 100% plný. Poradíš mi, ako zistím, čo ho
tak vyťažuje? Týždeň som s tým nič nerobil, ešte včera som mal na
roote asi tak 20% voľných...
Pri prehľadávaní cez Thunar nevidím nič podozrivé.

shamann
02.05.2012, 11:21
tak vyťažuje? Týždeň som s tým nič nerobil, ešte včera som mal na
roote asi tak 20% voľných...
Pri prehľadávaní cez Thunar nevidím nič podozrivé.

neisiel ti timeshift alebo nejaky rec do root-a? mas mounty devices ok? zaznamove cesty su spravne? nenainstaloval si nieco, co ma bug a nejake temp si odklada na seba alebo na device, ktore fyzicky nemas na ext. zariadeni?

Robby
02.05.2012, 11:27
tak vyťažuje?
ako prve cez ftp prehladaj rucne adresar /media
a to hlavne cesty ktore nemas mountnute, tak ci onak rucne pokukat secky adresare na rychlo je tak na 10 min roboty

bwd
02.05.2012, 11:40
Bolo to v /media. Mal som tam nejaký divný 32MB súbor. Už je preč a ďakujem.

shamann
02.05.2012, 11:52
Bolo to v /media. Mal som tam nejaký divný 32MB súbor. Už je preč a ďakujem.

ako som pisal, nejaky "dobrak plugin" to vyuzil :)

bwd
02.05.2012, 11:53
Špina jedna!
Ale aj tak je to zaujímavé, koľko zábavy takýto prijímač
človeku môže ponúknuť :-)

bwd
03.07.2012, 12:49
Malá otázka. Kde sú uložené nastavenia tunerov a naladených zoscanovaných services?

cz-Ufon
03.07.2012, 12:57
Malá otázka. Kde sú uložené nastavenia tunerov a naladených zoscanovaných services?

Nastaveni tuneru najdes v souboru : /etc/enigma2/settings
Vse ostatni taky v : /etc/enigma2/

bwd
03.07.2012, 13:36
Nastaveni tuneru najdes v souboru : /etc/enigma2/settings
Vse ostatni taky v : /etc/enigma2/

Ano, našiel som v settings nastavenie tunerov (mám tam toho strašne veľa, takže som to prehliadol
a tie zoscanované settings sú zrejme uložené v lamedb.

bwd
03.07.2012, 15:30
Takže v lamedb to tiež nie je...

shamann
03.07.2012, 16:14
Takže v lamedb to tiež nie je...

v lamedb su vsetky channels

SlavoF
07.07.2012, 13:27
Ďakujem pekne za promptnú odpoveď :-)
Inštalácia Newnigma2 4.0 alpha na verziu 3.3.2 asi nejak "bezbolestne" nepôjde urobiť, že?
zabudol som: DM800HDse original

EnoSat
07.07.2012, 14:15
Inštalácia Newnigma2 4.0 alpha na verziu 3.3.2 asi nejak "bezbolestne" nepôjde urobiť, že?

v podstate ti staci skopcit len konfigy do PC a nainstalovat instalovat nanovo

ims
07.07.2012, 17:48
Newnigma2 je closed nebo open nebo pouziva prelozenou binarku enigma2 z originalu ?

EnoSat
07.07.2012, 17:53
Newnigma2 je closed nebo open nebo pouziva prelozenou binarku enigma2 z originalu ?

vsetky 2.0 pouzivaju to co uvolni DMM

shamann
07.07.2012, 17:56

standardne closed

shamann
07.07.2012, 17:57

systemove nastavenia mozes odzalohovat a restornut, image musis ale instalovat nacisto

Kibic
13.07.2012, 07:55
Musíš mít ale nainstalovaný cam feed

Tak to je jasný, ale je to tam už nachystaný jako u Shamanna, jedním klikem to stáhneš a nemusíš lítat po fórech a shánět různý Cam Managery, Cam Feedy a podobný věci.

georg11
13.07.2012, 08:05
Tak to je jasný, ale je to tam už nachystaný jako u Shamanna, jedním klikem to stáhneš a nemusíš lítat po fórech a shánět různý Cam Managery, Cam Feedy a podobný věci.
Cam manager tam nainstalovaný je, ale Merlin cam feed si musíš najít a nainstalovat, potom to funguje jak říkáš.

Kibic
13.07.2012, 08:14
Cam manager tam nainstalovaný je, ale Merlin cam feed si musíš najít a nainstalovat, potom to funguje jak říkáš.

Aha, tak až tak podrobně jsem to nezkoumal. :)

sulak
13.07.2012, 11:53
Zdravim
Shamanne mam prosbu po ruznych instalacich mezi image OE 1.6 a OE 2.0 se mi ztratilo sdileni pres cccam 2.3 a nemohu se prihlasit kamarad od ktereho sdilim donesl jinny pristroj Arivu 102,kterou jsme pripojili stejnymi kabely a sdileni jede udelal jsem preinstace ruznych image a presto se mi DB nechce na server pripojit prosimte co je spatne nastavene
Moc dekuji

sulak
13.07.2012, 15:00
Zdravim
Shamanne mam prosbu po ruznych instalacich mezi image OE 1.6 a OE 2.0 se mi ztratilo sdileni pres cccam 2.3 a nemohu se prihlasit kamarad od ktereho sdilim donesl jinny pristroj Arivu 102,kterou jsme pripojili stejnymi kabely a sdileni jede udelal jsem preinstace ruznych image a presto se mi DB nechce na server pripojit prosimte co je spatne nastavene

Moc dekuji

jeste doplneni image experimental OE 1.6 v HDGlass mi dole vypisuje chyba pri cteni s CAMD kartu nepouzivam zadnou

maraka
13.07.2012, 15:05
enosat, mas pravdu, v techto 2 imagich je to primo zadratovane

presto, jak to delate s tim GP3 pluginem? anebo ho nikdo nepouziva? Diky..

rona
13.07.2012, 17:33
enosat, mas pravdu, v techto 2 imagich je to primo zadratovane

presto, jak to delate s tim GP3 pluginem? anebo ho nikdo nepouziva? Diky..

Pro GP3 je ke stažení gp-cam-feed,např z Tunisiasatu.Po instalaci je možno stahovat cams i config,přímo v pluginu,na obvyklém místě.

shamann
13.07.2012, 18:07
jeste doplneni image experimental OE 1.6 v HDGlass mi dole vypisuje chyba pri cteni s CAMD kartu nepouzivam zadnou

to vyzera na nejaky poskodeny image

sulak
13.07.2012, 18:45
to vyzera na nejaky poskodeny image

To myslim taky ale uz jsem vyzkousel nekolik image a vysledek stejny instaluji pres internet muze byt ta chyba nejak zazrana ve flash
dekuji

shamann
13.07.2012, 19:11
To myslim taky ale uz jsem vyzkousel nekolik image a vysledek stejny instaluji pres internet muze byt ta chyba nejak zazrana ve flash
dekuji

skus oscam, image je jedno aky pouzijes, skus dreamup

sulak
13.07.2012, 19:29
skus oscam, image je jedno aky pouzijes, skus dreamup
oscam jsem nikdy nepouzival cccam.config s adresou a heslem nainstaluji do etc a hotovo,ale tvar oscam.configu neznam mohl by jsi mi jej poslat s vykrizkovanou ip adresou
a taky se kopiruje do etc,nebo kam?Nikdy jsem jej neinstaloval
Moc dekuji

shamann
13.07.2012, 19:41
oscam jsem nikdy nepouzival cccam.config s adresou a heslem nainstaluji do etc a hotovo,ale tvar oscam.configu neznam mohl by jsi mi jej poslat s vykrizkovanou ip adresou
a taky se kopiruje do etc,nebo kam?Nikdy jsem jej neinstaloval
Moc dekuji

pozri si oscam wiki, alebo pohladaj tu na fore, su tu niekolkokrat

maraka
13.07.2012, 20:08
diky za tip, zkusim pohledat a znovu

ps: kdyz on ten tunisia sat byl nedavno out of order a take jsem samozrejme zhavil ggl ale co mi vypadlo bylo zas nekompatibilni s OE2 a take jsem narazil na nedostatek mista ve flash -( neslo mi dokonce ani inicializovat disk (nevim zda kvuli chybnemu image nebo nedostatku mista, image byl snad z 11.7. a plugin GP take posledni

pss: linknete mi prosim tutorial pro instalaci pluginu a doplnku na usb flash (na hdd asi neni vhodne instalovat aby se stale netocil), pripadne na hbbtv, diky.

shamann
13.07.2012, 20:15
diky za tip, zkusim pohledat a znovu

ps: kdyz on ten tunisia sat byl nedavno out of order a take jsem samozrejme zhavil ggl ale co mi vypadlo bylo zas nekompatibilni s OE2 a take jsem narazil na nedostatek mista ve flash -( neslo mi dokonce ani inicializovat disk (nevim zda kvuli chybnemu image nebo nedostatku mista, image byl snad z 11.7. a plugin GP take posledni

pss: linknete mi prosim tutorial pro instalaci pluginu a doplnku na usb flash (na hdd asi neni vhodne instalovat aby se stale netocil), pripadne na hbbtv, diky.

cams/srvs su rovnake pre 1.6 a 2.0, niet rozdielu, nie je treba nic specialne konfigurovat, nie je ani rozdiel v pouziti v team images absolutne ziaden

maraka
13.07.2012, 20:43
jasne ze exe jsou stejne, bavim se o nejakem tom nadstavbe v pythonu ...
jinak i ten sileny GP plugin jsem musel natahnout pres telnet skript a az ten si cosi instaloval...

Tunisian 6.0 plugin se mi ani nezobrazil v pluginech, kdovi proc.. (misto, nebo stara verze pythonu - jsem nezkoumal)

neco rychle najit kdyz jsem mel zprovoznit jeden box, to bylo nekolik hodin hledani, nikdo nevystavi predkonfigurovany backup, nic neni :-( pro laika to znamena xx hodin hledani, ja aspon vim co hledat ale take jsem cucel, kolik hodin mi to zabralo to zpojizdnit -/

a stale jsem nenasel nic, co mi zobrazi SERVICE INFO jak bylo v Gemini 4-5.1, kde byly vypsany vsechny kodovaci systemy na kanale a vyznacen pouzity (used) CAM, vite co myslim? Poradi nekdo?

shamann
13.07.2012, 21:05
jasne ze exe jsou stejne, bavim se o nejakem tom nadstavbe v pythonu ...
jinak i ten sileny GP plugin jsem musel natahnout pres telnet skript a az ten si cosi instaloval...

Tunisian 6.0 plugin se mi ani nezobrazil v pluginech, kdovi proc.. (misto, nebo stara verze pythonu - jsem nezkoumal)

neco rychle najit kdyz jsem mel zprovoznit jeden box, to bylo nekolik hodin hledani, nikdo nevystavi predkonfigurovany backup, nic neni :-( pro laika to znamena xx hodin hledani, ja aspon vim co hledat ale take jsem cucel, kolik hodin mi to zabralo to zpojizdnit -/

a stale jsem nenasel nic, co mi zobrazi SERVICE INFO jak bylo v Gemini 4-5.1, kde byly vypsany vsechny kodovaci systemy na kanale a vyznacen pouzity (used) CAM, vite co myslim? Poradi nekdo?

spojazdenie lubovolneho cam-u (1.6, 2.0) zaberie s nainstalovanim G** pluginu, a nakopirovanim cfg, ak su potrebne - zaberie max. 5 min. - vie zobrazit pod modrym tl. komplet detailne sys info a channel info, ak ho chces mat stale info v infobare, plne zabezpeci H******16 skin

MaxManPC
14.07.2012, 21:46
Nazdar,

dlhsie sa uz trapim s reshare na mojom DM800. Klasicke zdielanie karty z citacky mam rozbehane a na SS2 v PC ide vsetko co na karte. Avsak potrebujem spojazdnit reshare z cardshara - a to sa mi uz nedari.
Co vsetko treba nastavit v DM, aby to slo? Pouzivam mgcamd + newcamd. V PC so SS2 pouzivam Wincsc.

Za kazdu pomoc dakujem

Quido56
14.07.2012, 22:51
Nazdar,

dlhsie sa uz trapim s reshare na mojom DM800. Klasicke zdielanie karty z citacky mam rozbehane a na SS2 v PC ide vsetko co na karte. Avsak potrebujem spojazdnit reshare z cardshara - a to sa mi uz nedari.
Co vsetko treba nastavit v DM, aby to slo? Pouzivam mgcamd + newcamd. V PC so SS2 pouzivam Wincsc.

Za kazdu pomoc dakujem

staci zadat spravne radky do newcamd.list nebo cccam.list a u karty do wincsc nebo instalovat acamd jestlize je server cccam

dedo_samouk
15.07.2012, 04:17
všechno máš na stránkách - cardshara. Jen si vybrat.

MaxManPC
15.07.2012, 07:53
dedo_samouk: na tych strankach su len riadky pre login na jeden prijimac. Nemozem sa predsa pod jednym menom pripajat na 2 zariadeniach naraz, alebo sa mylim?

Quido56:ake su tie spravne riadky? inak doteraz som pouzival newcamd.conf

v newcamd.conf mam nasledovne:

EMU = yes
PREFER_EMU = yes
AU = yes
OSD_TIMEOUT = 0
OSD_WEB_LOGIN = xxx:xxx
SHOW_ALL_CA_SYSTEMS = no
DEBUG_ECM = yes
DEBUG_EMM = no
DEBUG_CWS = yes
DEBUG_CAM = yes
SHOW_PAT = no
SHOW_PMT = no
SHOW_ECM = no
SHOW_CAT = no
SHOW_EMM = no
SHOW_CWS_ECM = no
SHOW_CWS_EMM = no
EMM_REPORT_WRONG_SIG = no
DEFAULT_CW_DELAY = 0
RELOAD_CONFIG_ON_ZAP = yes
RELOAD_KEYLIST_ON_ZAP = no
CA_INFO_FILE = /tmp/cainfo.txt
CWS = uds 0 local local
CWS = uds 1 local local
CWS = uds 2 local local
CWS = 127.0.0.1 10000 local local 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 wan cardserv
CWS = 127.0.0.1 10001 local local 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 wan cardserv
CWS = 127.0.0.1 10002 local local 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 wan cardserv
CWS = 127.0.0.1 11003 local local 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 wan radegast
CWS = localhost 34000 user password 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 lan cardserv -----------> toto je moja karta v citacke
CWS = ua5cardshara.dyndns.tv 11555 xxx xxx 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 -----------> toto je z cardshara.tx
CWS_KEEPALIVE = 300
CWS_CONNECT_TIMEOUT = 20
CWS_INCOMING_PORT = 12000
CWS_DEBUG_PORT = 12001

aky este riadok dodat, aby som spravil reshare z cardshara?

MaxManPC
17.07.2012, 09:49
Vie mi niekto poradit kde robim chybu pri reshare? Staci ak ma iekto navedie, kde mam chybu. Ked sa pripajam z PC so SS2, tak sa mi na dany port (12000 a 11555) neda pripojit. Pritom na 34000 to ide (priamo na kartu v citacke).

sulak
17.07.2012, 13:52
Zdarec
Dostal jsem se do pasti nemam pc s rs 232,ale laptop objednal jsem si USB-RS 232,ale dojde mi do tydne poradi mi nekdo?Problem mam ten,ze se mi podelal image a potrebuji jej rozchodit problem byl ten,ze image mi prestal sdilet a hlasil nefunkcni kartu,kterou jsem nemel pak mne napadlo nahrat orginalni image s SSL 82 a ted pokud chci nahrat s SSL84 hazi mi hlasku zastaraly nebo vadny image.Je nejaka sance se z toho vymotat bez pouziti Dreamupu
Dik
DB 800 HD

duri
17.07.2012, 14:38
cize v tomto pripade (ked ti pri isntalacii noveho imagu vypíše chybu INVALID IMAGE (OR OLD VERSION) ) by som postupoval nasledovne
1. stiahnuť secondstage-dm800-84.nfi
2. reštart dreamboxu cez tlačidlo stop
3. nainštalovať secondstage-dm800-84
4. reštart dreamboxu cez tlačidlo stop
5. nainštalovať image

sulak
17.07.2012, 16:21
cize v tomto pripade (ked ti pri isntalacii noveho imagu vypíše chybu INVALID IMAGE (OR OLD VERSION) ) by som postupoval nasledovne
1. stiahnuť secondstage-dm800-84.nfi
2. reštart dreamboxu cez tlačidlo stop
3. nainštalovať secondstage-dm800-84
4. reštart dreamboxu cez tlačidlo stop
5. nainštalovať image

Moc dekuji zase jsem o neco chytrejsi

sulak
19.07.2012, 16:45
Zdravim
Dnes jsem nainstaloval pres dreamup image Openpli,proto ze se mi ztratilo sdileni pres cccam 2.3 ani to nepomohlo dream se mi nechce prihlasit na server i kdyz mam v cccam configu vse spravne .Na servru se neobjevim kde muze byt chyba uz nad tim badam pres tyden jedna se DB 800
dik za pomoc
p.s ping na server jde normalne ale pozadavek na data s dreamu nedorazi

EnoSat
19.07.2012, 18:12
Zdravim
Dnes jsem nainstaloval pres dreamup image Openpli,proto ze se mi ztratilo sdileni pres cccam 2.3 ani to nepomohlo dream se mi nechce prihlasit na server i kdyz mam v cccam configu vse spravne .Na servru se neobjevim kde muze byt chyba uz nad tim badam pres tyden jedna se DB 800
dik za pomoc
p.s ping na server jde normalne ale pozadavek na data s dreamu nedorazi

zablokovany port , firewall , atd...

sulak
19.07.2012, 20:12
zablokovany port , firewall , atd...

Nejsem v tom to moc znaly,ale kde ty to veci se daji nastavit v image v dreamboxu.Sdileni mi chodilo na primo mezi servrem a dreamem.\kamos donesl jiny prijmac a sdileni na nem jelo neco musim mit v dreamu na kterem mi jinak vsechno mimo sdileni chodi
dik

shamann
20.07.2012, 07:46
Nejsem v tom to moc znaly,ale kde ty to veci se daji nastavit v image v dreamboxu.Sdileni mi chodilo na primo mezi servrem a dreamem.\kamos donesl jiny prijmac a sdileni na nem jelo neco musim mit v dreamu na kterem mi jinak vsechno mimo sdileni chodi
dik

pouzi oscam

MaxManPC
20.07.2012, 10:12
Každý tu hovorí o OSCAM, preto sa aj ja opýtam. Viem v ňom rozchodiť zdieľanie karty z internej čítačky spolu s reshare z cardshara? Podmienkou ale je, aby som sa na DB vedel pripojiť z PC cez WinCSC. Je niečo takéto možné?

shamann
20.07.2012, 10:30
Každý tu hovorí o OSCAM, preto sa aj ja opýtam. Viem v ňom rozchodiť zdieľanie karty z internej čítačky spolu s reshare z cardshara? Podmienkou ale je, aby som sa na DB vedel pripojiť z PC cez WinCSC. Je niečo takéto možné?

ano, je to mozne

MaxManPC
20.07.2012, 13:46
Tak teda budem laborovat a skusat. Neexistuje nahodou popis oscamu, co ktory riadok a nastavenie znamena? Nieco sa mi mari, ze som to videl, ale neviem to teraz najst.

sulak
20.07.2012, 13:53
pouzi oscam
Ja to skutecne neumim a rad bych jej pouzil.ale potreboval bych podrobnejsi navod jak jej zprovoznit
1.kterou verzy z gsu
2.ktere soubory a kam
3.jak nakofigurovat oscam.config
Dekuji