PDA

Zobrazit v plné verzi : 100 Hz TV

plicker
15.12.2005, 14:21
Nemate niekto nahodou info,co treba nastavit na tv aby obraz nevyzeral jak telenovela.Vymenil som 50 hz za 100 Hz a pri pozerani DVD(scart -rgb) aj sat(scart-rgb) to vyzera ako vyrenderovane.skusal som sat naladit aj cez RF ale je to take iste.
V servisnom mode tv je kopec settingov obrazovky ,ale tazko to naslepo nastavovat bez nejakeho test obrazca resp. navodu.ked vypnem incr. motion tak sa cely obraz jemne roztrasie,ale efekt zostava.pohybujuce sa postavy a objekty su akoby vystrihnute a dokreslene pocitacovo.brutalny bol Pan prstenov na markize-to bolo vidiet akoby to cele urobili pocitacom a netrapili sa to zrealnit.Na 50 Hz tv som taketo nieco nevnimal.Vsetko ma taky nadych ako na nat. geographics...ak niekto postrehol u seba nieco podobne budem povdacny za radu.Vdaka.je to OVP29 HD14RF,homecast 200 cr,dvd philips dvp630.

Lucifer
15.12.2005, 15:06
V prvni rade bych hledal nekde polozkou cca. v smysle "filtrace sumu" (muze se to jmenovat ruzne, vysledek je ale stejny - sum se "rozmazne" a vznikaji pekne velke vyhlazene plochy bez detailu ;) ). Doporucuji uplne vypnout, nebo proste nejnizsi uroven co to umoznuje.

V druhe rade - na kvalitnejsi TV vidis mnohem lip i ruzne "vady" obrazu, aneb. co nevadilo na staricke 50z tesle (ztratilo se ve vsem moznem zkresleni vyrobenem samotnou bednou) to je na nove cumbedne s hrebenovym filtrem atd. najednou do oci bijici. Typicky treba Mpeg artefakty - v loznici mam "na dobrou noc" nejaky noname 37cm Tv srac, a na tom je vse tak pekne, i 2-hodinovy film na 1CD coby DivX - v obyvaku 74cm 100Hz, a na ni je sakra poznat kdyz prepnu na Astre z cehokoliv v UPC paketu na rakusaky!

Plati vseobecne u audia-videa, lepsi zarizeni ti odhali m.j. i vady - chyby - zkresleni signalu ktere s predtim nevnimal - byli zamaskovane chybami/zkreslenim atd. samotneho pristroje. :)

perros
16.12.2005, 08:09
100% souhlas. K tomu UPC jenom tolik, že některé programy, včetně HBO mají ty artefakty vidět i na 11 let staré OTF. A že prý "digitální kvalita", jak mektají v těch svých stupidních reklamách.

Zip
16.12.2005, 12:37
Všechny levné 100HZ TV budou mít vždy obraz horší než průměrná značková 50- ti hetzovka. Prostě - kvalitní analog signál převedený z A/D a potom zpět D/A pro flašku (obrazovka), bude mít vždy méně informací ( ztráta dat při kompresi ) než starý dobrý analog. 100Hz technologie je pouze nafouknutá bublina !!!!

Lucifer
16.12.2005, 12:56
O jake kompresi prodabla mluvis ???

Analog - prevod na digital - ulozeni do "framebufferu" - z pameti prevod zpatky na analog 2x rychleji.

Kde je ta komprese?

ano - souhlas, levny krap osizeny na vsem co jen lze bude mit obraz mizerny, o tom zadna ( bude mizerny i na "ocesane" 50Hz bedne, na 100 Hz to bude znat vic pac je vic co zkazit - vic moznosti kde "setrit"). Ale 100Hz neni "nafouknuta bublina" - z 50Hz cumbedny o velke uhlopricce by mi vyskocil mozek z hlavy.

kamilo
17.12.2005, 13:53
No problemov je tu viac:

1. tie OVP (ale aj napr. TESLA a Mascom) maju asi najhorsi obraz medzi 100Hz telkami - uz na prvý pohlad je obraz rozmaznuty.

2. zrejme mas ale naozaj zapnuty "filter sumu" - ak to mas cez SCART zo SAT alebo DVD - treba ho vypnut

3. Co sa tyka 50Hz vs. 100Hz tak je to vec kompromisu - 50Hz bude mat takmer vzdy kvalitnejsi ale blikajúci obraz - a ak 100Hz tak kvalitnu urcite nie z menovaných znaciek - 100Hz vsak urcite nie je nafúknuta bublina len treba dobre vyberat. Ja mozem z vlastnej skusenosti doporucit Panasonic

kamilo

Ramon
19.12.2005, 07:30
ohladom 50Hz vs 100Hz, akekolvek TV vysielanie je v 50Hz, TV bude do tych 100Hz dopocitavat, nie vzdy to vyzera ako ma.. hlavne pri sport. prenosoch je to des pes. Musi sa s tym ratat! To je tak vhodne na telenovelu.

plicker: Skus este pozriet colour managment, alebo nieco podobne, servisnemu menu na tvojom mieste by so sa vyhybal ako cert svetenej vode, tvoje santenie moze stat dost draho.

dusino
19.12.2005, 09:06
Tak to su tu zase nazory typu "znacka je znacka", aj ked vyrabana niekde v Cine a okoli ...
Verim tomu, ze su kvalitne aj menej kvalitne Tv, ja mam Mascom 72W71 TF/100 a voci obrazu nemam ziadne velke vyhrady (i ked mi "nastastie" zrak uz asi tak dobre nesluzi).
Ide asi iba o to, kto chce dat za slusny TV s nadstandardnymi funkciami 15.000, alebo minimalne dvojnasobok.
K teme zial neviem poradit, s nicim podobnym som sa nestretol.

eminence
24.12.2005, 18:05
vsetko je o niecom. preco niektore 100 hz TV stoja 12 000 a niektore aj 50 000 ?
co sa tyka TV som kupoval v 2002 roku sony 72 cm, 50hz, a ma obraz perfektny.
ked som videl UPCcko na samsung LCD 26" tomu co ho predavaju vsetcia tak lacno /inak je vcelku parametrovo drahy/ tak to bolo o nicom, hnus
aj co sa tyka 82cm 100hz 16:9 televizorom, vacsina ma hnusny obraz
ozaj ti co mate 16:9 TV, nevadi Vam roztiahnuty obraz ? alebo sa na to da zvyknut ? podla mna je to otras ...

V. Marian
25.12.2005, 13:02
Originally posted by eminence nevadi Vam roztiahnuty obraz ? alebo sa na to da zvyknut ? podla mna je to otras ...

Ty si myslis ze ked vysielaju 4:3 ze na to pozeram v rezime Wide ??? Si ma pobavil teraz. :D

Samozrejme ze vadia cierne pasi po stranach, ked je visielanie 4:3, ale ked je 16:9, alebo 4:3 v " malom obdlzniku "
( vtedy prepinam na Zoom a mam to iste ako ked visielaju 16:9 ) je to parada. ;)

Ramon
27.12.2005, 14:35
Originally posted by eminence
vsetko je o niecom. preco niektore 100 hz TV stoja 12 000 a niektore aj 50 000 ?
ked som videl UPCcko na samsung LCD 26" tomu co ho predavaju vsetcia tak lacno /inak je vcelku parametrovo drahy/ tak to bolo o nicom, hnus
ozaj ti co mate 16:9 TV, nevadi Vam roztiahnuty obraz ? alebo sa na to da zvyknut ? podla mna je to otras ...

No ty si tradicny hypermarketovy fanusik...

eminence
09.01.2006, 13:15
@Ramon jak to myslis ? :)

789michal
30.01.2006, 16:23
tu testovali a porovnavali v nemeckom casopise digital world
16:9
plazmy, LCD a klasicke CRT /sklenene/

samozrejme ze klasicke TV vysli v teste omnoho lepsie ako plazmy a LCD,

vitaz spomedzi tych plaziem a LCD sa stal klasicky CRT
thomson 32WE612 16:9 100Hz HiPix

a Stereovideo 11/2005 tak isto vitaz testu tento isty thomson

a Stereovideo 12/2005 zas vyrobok roka ten thomson

nie je tu nejaky stastny majitel tohto TV a popisal zažitky ???

http://www.digital-world.de/tests/vergleichstests/video/tv/1250994/index1.html

vlasti
30.01.2006, 16:54
[QUOTE]Originally posted by eminence
ozaj ti co mate 16:9 TV, nevadi Vam roztiahnuty obraz ? alebo sa na to da zvyknut ? podla mna je to otras ... [/QUOT

Roztiahnutý obraz pri 4:3 sa dá upraviť formátom WIDE alebo prepnúť samotný formát 4:3 kde vzniknú čierne pásy po okrajoch.Osobne s tým nemám problémy skôr naopak keď som zvyknutý na 16:9 a pozrem 4:3 tak sa mi to zdá divné.
Asi to bude len zvyk.