PDA

Zobrazit v plné verzi : Asus Wl-500

Stránky : [1] 2 3 4

BLUEANT
28.01.2006, 23:10
Ide to !!!

Viem ze je to trosku z ineho sudka ako dreambox.
Ale toto riesenie je velmi dobre prave pri pouziti pre dreambox - netreba mat kvoli pripojeniu na NET pusteny PC.

Coz som doteraz nedokazal inac vyriesit s mojim INETom od ORANGE cez modem ZADACOM.

Takze ide skratka len o to ze EXISTUJE FIRMWARE do routera ASUS WL-500 (b, bv2. g. deluxe) ktory ma podporu zadacomu (ale aj niektorych telefonnych kablov ).

Ide o tento firmware - http://koppel.cz/cdmawifi/download/161/

Nastavenie je jednoduche cez WEB.

pidibi
29.01.2006, 21:50
Původně zasláno uživatelem: BLUEANT
ide skratka len o to ze EXISTUJE FIRMWARE do routera ASUS WL-500 (b, bv2. g. deluxe) ktory ma podporu zadacomu (ale aj niektorych telefonnych kablov ).

ano je to snad nelejpsi router co existuje, poridil jsem si ho prave kvuli univerzalnosti pripojeni k netu bez nutnosti mit zapojenej pocitac, zvlada CDMA, dokonce i mobily pripojene pres USB kabel (Nokie) bohuzel svoji PCMCIA do toho nenarvu :-D
takze nakonec to routuju pres NTB pripojenej na net a cekam az se telekomunisti rozhoupu a zapoji ADSL

dokonec na to nejaky clovek vyvinul FW co ma band limiter

Lucifer
29.01.2006, 22:32
Pripadne existuje firmware ze sambou a NFS, dabluzel WL500g ma jen USB 1.1 takze disk v USB supliku je pro nahravani-prehravani pomale - WL500g DeLuxe ale uz ma USB 2.0 takze jeho kombinace s USB suplikem a dreamboxem muze byt taky zajimava ;)

...ted jeste at nekdo vymysli firmware s cardservem v kombinaci s USB Phoenixem, to by byl mazec :D

ZDK
29.01.2006, 23:44
Původně zasláno uživatelem: Lucifer
...ted jeste at nekdo vymysli firmware s cardservem v kombinaci s USB Phoenixem, to by byl mazec :D...
Tak to by urcite zajimalo "par" lidi ;).
Mam dojem, ze pro schopneho linuxaka to nemusi byt az tak velky problem.
Take bych uvital jakekoli dalsi informace, vedouci ke zprovozneni tohoto zajimaveho spojeni routeru s USB/xPhoenix... myslim, ze doba uz "dozrala".
Kdyby se v nasich podminkach s tim chtel nekdo vazneji zabyvat, treba mu pomuzou nasledujici odkazy.
ZDK

BLUEANT
30.01.2006, 09:39
2 pidibi & Lucifer

Ten firmware ma aj SAMBU aj BANDWITCH CONTROL ;)

rkrulis
30.01.2006, 21:20
Cardserver pre ASUS existuje - NewCS 1 RC7 obsahuje binarku pre MIPS architekturu (routery LinkSys, ASUS a ine), ale je potrebne mat nainstalovany OpenWRT firmware.

R.

DBfanous
06.02.2006, 10:56
ASUS WL-500g Deluxe
Prosím nemáte někdo zkušenosti s kardservrom na tomto zařízení. Bylo by to pro mě a myslím, že i pro každého kdo vlastní více DB v domácí síti ideální řešení ( prozatím mám karty v jednom z DB ale když se sekne, nebo při změně emulátorů ….. se samozřejmě obraz zastaví na všech DB ). Rád bych se do toho pustil, ale nejsem tak zdatný linuxák ale mám známého, který by mě s tím pomohl ( musím mu přesně říct co je potřeba ). Jestli to někomu již běží, tak prosím o rady, nebo alespoň o zkušenosti z provozem ať mám větší motivaci.
Předem děkuji.

ZDK
06.02.2006, 11:12
Původně zasláno uživatelem: DBfanous
ASUS WL-500g Deluxe
Prosím nemáte někdo zkušenosti s kardservrom na tomto zařízení. .....
V prve rade by to chtelo prostudovat stranky v tech par vyse uvedenych odkazech (samozrejme, jestlize to uz nema nekdo komplet vyresene), a pak se zkusit zamerit na spolupraci routeru treba se zarizenim USB/(2-8x)Phoenix.
K.. to tady uz v davne minulosti nadhodil jako tema....
Bohuzel, zustalo jen u zminky a jiny schopny linuxak se neprihlasil ;).
ZDK

BLUEANT
06.02.2006, 11:32
Originally posted by ZDK
V prve rade by to chtelo prostudovat stranky v tech par vyse uvedenych odkazech (samozrejme, jestlize to uz nema nekdo komplet vyresene), a pak se zkusit zamerit na spolupraci routeru treba se zarizenim USB/(2-8x)Phoenix.
K.. to tady uz v davne minulosti nadhodil jako tema....
Bohuzel, zustalo jen u zminky a jiny schopny linuxak se neprihlasil ;).
ZDK

JJ isto to ide ;)

bohuzial ani ja v linuxe az tak neviem.
2xusbphoenix pouziva FTDI-prevodnik (ci tak nejak) rovnako ako aj napr ten modem zadacom.

Jedine co vidim v logu po pripojeni USB2x phoenixa - ze nahodi 2x tento prevodnik na RS232.

Dalej sa tomu viac nerozumiem - skusal som hladat pod DEV ci sa niekde neobjavili ale nenasiel som.

---
Rozmyslal som vydat sa aj tou druhou cestou - a to vyviest si tam tie dva COMy co sa daju externe - a skusit klasicke phoenixy ci to poberie.

Uvidim ak vyda cas tak sa s tym pohram.

(ale cez tie USB by sa mi to pacilo viac ;) )

ZDK
06.02.2006, 11:58
Původně zasláno uživatelem: BLUEANT
JJ isto to ide ;).......
....... (ale cez tie USB by sa mi to pacilo viac ;) )
Vzdyt pisu, ze "doba uz dozrala" :p.
Myslim, ze zarizeni se jen identifikuje (FTDI2232) a pak skonci. Chybi mu to "neco" - mozna ovladac ve FW a taky to, co se dopisuje do conf. (o to by se mohl postarat treba ten OpenWRT). Z me strany jsou to ale jen teoreticke uvahy...u linuxaku mozna vzbudi usmev.
Pres USB by se vse resilo elegantne, nehlede na moznosti multiPhoenixu. Klasicke COMy mi pripadaji jako cesta zpet, nehlede na omezujici faktor.
ZDK

rkrulis
06.02.2006, 13:01
Osobne som sa nakoniec vydal inou cestou - bohuzial sucasna verzia OpenWRT je zatial na ASUS routeroch nestabilna a router je takmer nepouzitelny pre stabilnu prevadzku.

Momentalne skusam vyuzit LinkSys NSLU2 s fw OpenSLUG, ktory je podstatne stabilnejsi, mam ale problem s pripojenim klasickeho COM Phoenixu cez USB->COM prevodnik (kernel nerozpoznava).

Ked sa mi to podari rozbehat, dam vediet. Finalne chcem dat dohromady verziu OpenSLUG firmware s predinstalovanym cardserverom.

BTW, ktory USB Phoenix pouzivate?

Mne sa celkom pozdava tento - http://www.wbe.dk/default.asp?show=productsdetail&ProductID=10

Je jednoduchy a k dispozicii je program pre Linux na prepinanie rezimov, akurat som nenasiel ziadneho distributora v CR ani SR.

R.

ZDK
06.02.2006, 13:28
Původně zasláno uživatelem: rkrulis
.....BTW, ktory USB Phoenix pouzivate?
....akurat som nenasiel ziadneho distributora v CR ani SR.

R.
Proc chodit daleko - da se pouzit puvodni verze od RadkaV (USB/2xPhoenix), kterou jsem se snazil "dotahnout" zde (http://satelite.center.sk/showthread.php?threadid=18918), az na USB/8xPhoenix - popisy s fotkami tam jsou take.
Myslim, ze pouzitelna je dost a da se rozsirovat ;).
Diky za info - mne to porad vychazi na ten ASUS s upravou FW.
ZDK

BLUEANT
08.02.2006, 19:45
Originally posted by ZDK
Proc chodit daleko - da se pouzit puvodni verze od RadkaV (USB/2xPhoenix), kterou jsem se snazil "dotahnout" zde (http://satelite.center.sk/showthread.php?threadid=18918), az na USB/8xPhoenix - popisy s fotkami tam jsou take.
Myslim, ze pouzitelna je dost a da se rozsirovat ;).
Diky za info - mne to porad vychazi na ten ASUS s upravou FW.
ZDK

JJ FW bude treba upravit lebo sice to zariadenie rozpozna

T: Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#= 2 Spd=12 MxCh= 0
D: Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS= 8 #Cfgs= 1
P: Vendor=0403 ProdID=6010 Rev= 5.00
S: Manufacturer=FTDI
S: Product=Dual RS232
C:* #Ifs= 2 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr= 90mA
I: If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=(none)
E: Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 64 Ivl=0ms
E: Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 64 Ivl=0ms
I: If#= 1 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=(none)
E: Ad=83(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 64 Ivl=0ms
E: Ad=04(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 64 Ivl=0ms

ale nema driver nan

Jan 1 01:00:05 kernel: hub.c: 2 ports detected
Jan 1 01:00:06 kernel: hub.c: new USB device 00:04.0-1, assigned address 2
Jan 1 01:00:06 kernel: usb.c: USB device 2 (vend/prod 0x403/0x6001) is not claimed by any active driver.

qwert
28.02.2006, 14:48
Původně zasláno uživatelem: DBfanous
ASUS WL-500g Deluxe
Prosím nemáte někdo zkušenosti s kardservrom na tomto zařízení. Bylo by to pro mě a myslím, že i pro každého kdo vlastní více DB v domácí síti ideální řešení ( prozatím mám karty v jednom z DB ale když se sekne, nebo při změně emulátorů ….. se samozřejmě obraz zastaví na všech DB ). Rád bych se do toho pustil, ale nejsem tak zdatný linuxák ale mám známého, který by mě s tím pomohl ( musím mu přesně říct co je potřeba ). Jestli to někomu již běží, tak prosím o rady, nebo alespoň o zkušenosti z provozem ať mám větší motivaci.
Předem děkuji.

Tak toto by bylo nejlepší řešení.Taky se připojuji s prozbou o radu.

Engy
02.03.2006, 07:34
Takze ........ Trochu jsem se v tom postoural a mam posun. Umim spustit NewCS na Asusu

newcs.mips-openwrt --help
Command line arguments: ./newcs.mips-openwrt [OPTION]
----------------------- --- -- - -
-h This help message -v Version number
-c Configfile (full path, default is /var/tuxbox/config/newcs.xml)
----------------------------------

Do FW se to urcite nevejde, ma to zabalene 628 KB. Mozna, ze by sla knihovna libcrypto sdilet s OpenVPN, zkusim. Ted jeste rozchodit Phoenix. Ten by mel jet pres FTDI, takze by mohlo stacit

insmod usbserial
insmod ftdi_sio

Bytadom
02.03.2006, 08:06
Originally posted by Engy
Takze ........ Trochu jsem se v tom postoural a mam posun. Umim spustit NewCS na Asusu

Do FW se to urcite nevejde, ma to zabalene 628 KB. Mozna, ze by sla knihovna libcrypto sdilet s OpenVPN, zkusim. Ted jeste rozchodit Phoenix. Ten by mel jet pres FTDI, takze by mohlo stacit

insmod usbserial
insmod ftdi_sio

Vyborne!
Takze si sa dostal tam, kde vsetci postali.
Kazda iniciativa v tomto smere sa ceni.
Len tak dalej...

qwert
02.03.2006, 12:01
Původně zasláno uživatelem: Engy

insmod usbserial
insmod ftdi_sio

Možná placnu ale nešlo by do druhého USB Asusu využít usb flash disk a tam by bylo dost místa

BLUEANT
02.03.2006, 12:06
Originally posted by qwert
Možná placnu ale nešlo by do druhého USB Asusu využít usb flash disk a tam by bylo dost místa

USB flashdisk tam musi byt tak-ci-tak.
Druhy USB ani netreba (u starsich verzii) staci HUB.

dandy
23.04.2006, 21:10
Zdá se že i Němcům to nedá spát. Tady (http://streamboard.gmc.to/wbb2/thread.php?threadid=19269)

Crusader
23.04.2006, 22:24
Originally posted by Lucifer
WL500g DeLuxe ale uz ma USB 2.0 takze jeho kombinace s USB suplikem a dreamboxem muze byt taky zajimava ;)

ale ma jen tu 2.0 FULL SPEED .... NE HIGH SPEED ...

takze v podstate podvod

IRDA
21.10.2006, 23:47
Tak se mi ho povedlo rozběhat. Bohužel jenom spodní čtečku, ale pro začátek to stačí. Myslim, že problém je v ovladači v OpenWrt pro čipy FTDI. Podle všeho ovladače v OpenWRT nebyly vybuildovaný z verze zdrojáků, která podporuje i FT2232. Přitom na webu FTDI jsou zdrojáky i s FT2232. Já se moc v Linuxu nevyznám, takže vybuildovat novou verzi ovladače je nad moje síly. Chtěl bych se proto zeptat. Nenašel by se někdo šikovnej ?? :)

IRDA

dandy
22.10.2006, 08:58
Irdo dratuluju. Snad kdybys to mohl trochu shrnout, trochu se rozepsat. Díky Dandy

IRDA
22.10.2006, 11:21
Když se na to podívám zpětně, tak je to v podstatě děsně jednoduchý. Ale než jsem na to přišel, tak mě to stálo 3 dny pokusů. :) Do ASUSU s OpenWrt nainstaluješ USB podporu pro FTDI čipy a balíček kmod-usb-uhci a Phoenix přepneš na RS232UART a změníš PID na takovej, kterej patří čipu FT232BM. POZOR když to uděláš, tak už Phoenixe nepoznaj Windowsi. Když ho budeš chtít používat ve Win, tak musíš ručně upravit *.inf soubory v ovladačích (možna to jde jednodušejc, ale tohle funguje).

IRDA

ZDK
23.10.2006, 13:50
@IRDA
To se Ti uz podarilo rozbehnout s tim poslanym USB/xPhoenixem? To jsi tedy "rychlik" ;) a asi jeden z mala - nikdo se o tom zatim nezminuje, ze by mu to jelo.
To, ze funguje jen ta spodni ctecka bude mozna souviset s pouzitim PIDu pro jednokanalovy FT232BM ??
Fakt to chce sikovneho linuxaka a trochu komunikativniho pristupu.
Dik aspon za tyto informace, treba pomuzou nekomu v dalsich krocich.
ZDK

IRDA
23.10.2006, 19:46
@IRDA
To se Ti uz podarilo rozbehnout s tim poslanym USB/xPhoenixem? To jsi tedy "rychlik" ;) a asi jeden z mala - nikdo se o tom zatim nezminuje, ze by mu to jelo.
To, ze funguje jen ta spodni ctecka bude mozna souviset s pouzitim PIDu pro jednokanalovy FT232BM ??
ZDK

Tak ,tak 3 dny jsem si s tim hrál a pak už ze zoufalství jsem vyzkoušel to co píšu nahoře a ono to naběhlo. Taky si myslim, že to bude ovladačema. Už mi jeden šikula odsud z fóra poslal i ovladače, který detekujou správně i 2232, ale bohužel nejsou vybuildovaný pro OpenWRT a tak se to při inicializaci čtečky zasekne.

IRDA

Vlado Fogo
23.10.2006, 20:22
@IRDA
ZDK

aaaaaaa ty nie si u mna na boarde ??

ZDK
23.10.2006, 20:41
aaaaaaa ty nie si u mna na boarde ??
:)
Aaale jsem ;), jenze jsem to tady cetl driv - vsak uz tam moji reakci mas... Myslim, ze jste se propracovali zhruba do stejneho bodu (s tou funkcnosti pouze jednoho kanalu). Ty to mas lepe zdokumentovano.
Chtelo by to spojit sily at se finale zdari.
Ja k tomu skutecne nejsem schopen nic konstruktivniho napsat, coz me mrzi - Linux bych snad jen dokazal nainstalovat :p.
ZDK

BTW ted vidim, ze IRDA uz je take na Tvem boardu :).

vld75
23.10.2006, 20:53
Me to taky hodne zajima. Jsem rad, ze se to tady diskutuje. Mam ASUS wl-500Gp a uvazoval jsem o OpenWRT ve spojeni s USB Phoenixem. Bohuzel nejsem schopnej k tomu udelat vubec nic. Takze urcite dejte vedet, pokud se neco podari.

ZDK
23.10.2006, 21:34
Me to taky hodne zajima. Jsem rad, ze se to tady diskutuje. Mam ASUS wl-500Gp a uvazoval jsem o OpenWRT ve spojeni s USB Phoenixem. Bohuzel nejsem schopnej k tomu udelat vubec nic. Takze urcite dejte vedet, pokud se neco podari.
Kazdy schopny jedinec, zajimajici se o tento problem, treba i co se testu tyka, je velice vitan - hlavne "Linuxovi magove" :).
Ta finalni predstava bezhlucneho serveru je lakava :p. Sleduju, ze jde dost lidi podobnym smerem, jenze zajmy se tristi a poznatku je porad malo...
BTW zde (http://satservis.sk/forum/) se da taky uz neco najit.
ZDK

merlinx
24.10.2006, 11:37
Kazdy schopny jedinec, zajimajici se o tento problem, treba i co se testu tyka, je velice vitan - hlavne "Linuxovi magove" :).
Ta finalni predstava bezhlucneho serveru je lakava :p. Sleduju, ze jde dost lidi podobnym smerem, jenze zajmy se tristi a poznatku je porad malo...
BTW zde (http://satservis.sk/forum/) se da taky uz neco najit.
ZDK

myslim ze by se i schpopni jedinci nasli,ale mozna problem bude v tom, ze nemaji k dispozici HW, tak jako ja, proto nemuzou zkouset.
BWT co vyzkouset i takouvy WRAP?(viz: http://www.pcengines.ch/wrap.htm hezky clanek jsem nasel: http://www.abclinuxu.cz/clanky/hardware/linux-na-platforme-wrap-1) Mala spotreba jako u asusu,ale PC platforma, neni problem se standartnim linuxem...

Zako
24.10.2006, 14:57
myslim ze by se i schpopni jedinci nasli,ale mozna problem bude v tom, ze nemaji k dispozici HW, tak jako ja, proto nemuzou zkouset.
BWT co vyzkouset i takouvy WRAP?(viz: http://www.pcengines.ch/wrap.htm hezky clanek jsem nasel: http://www.abclinuxu.cz/clanky/hardware/linux-na-platforme-wrap-1) Mala spotreba jako u asusu,ale PC platforma, neni problem se standartnim linuxem...

Len ta cena ... !? :rolleyes:

Engy
24.10.2006, 15:06
Takze panove.
Podarilo se mi rozbehnout NewCS na Olegove, respektive na nasem CDMA firmware (koppel.cz/cdmawifi). Protoze nemam phoenix, tak to nemam odzkousene, ale debug www rohrani funguje a na seriovy port to neco posila. V priloze je zip, ktery si rozbalte, tar.gz nahrajte na flasku, strcte do asusu, v /tmp/harddisk rozbalte "tar zxf newcs.tar.gz", modifikujte bin/newcs.xml a z binu spustte ./start.
Preji hodne zdaru a dejte vedet, zda se to podaril. V /tmp/syslog.log zkontrolujte, zda je vse OK.

PS : to IRDA poslal jsem ti ftdio_sio prelozeny pod kernelem 2.4.32.

Engy

ZDK
24.10.2006, 15:34
Dobry postreh - pouziti toho WRAPu muze byt dalsi smer vyvoje.
Par bodu, ktere jsou ale proti:
1) Cena asi o 1/3 vyssi
2) U jednodussich variant neni osazen USB header (tento je az v drazsich verzich, navic s poznamkou o upgrade BIOSu - proto bych byl dost opatrny), asi se da resit ext. pomoci miniPCI, ale to jsou dalsi naklady
3) Pouziti sice standartniho OS Linuxu, ale opet na pridanem mediu (CF) - toto ale bude nutne asi i pro klasicky router

Pro mne tedy porad vychazi vyhodneji pouziti standartniho routeru s USB porty a pripadnou upravou SW (FW).

ZDK

BTW ted vidim prispevek od Engyho - diky za snahu prispet k reseni problemu.
Urcite se tady uz najde par lidi vlastnici oboji HW, kteri budou ochotni testovat ;).

BLUEANT
24.10.2006, 16:12
Takze panove.
Podarilo se mi rozbehnout NewCS na Olegove, respektive na nasem CDMA firmware (koppel.cz/cdmawifi). Protoze nemam phoenix, tak to nemam odzkousene, ale debug www rohrani funguje a na seriovy port to neco posila. V priloze je zip, ktery si rozbalte, tar.gz nahrajte na flasku, strcte do asusu, v /tmp/harddisk rozbalte "tar zxf newcs.tar.gz", modifikujte bin/newcs.xml a z binu spustte ./start.
Preji hodne zdaru a dejte vedet, zda se to podaril. V /tmp/syslog.log zkontrolujte, zda je vse OK.

Engy

Ak mi vyda vecer cas- co dufam ze hej tak to odskusam ;)

merlinx
24.10.2006, 16:13
Dobry postreh - pouziti toho WRAPu muze byt dalsi smer vyvoje.
Par bodu, ktere jsou ale proti:
1) Cena asi o 1/3 vyssi
2) U jednodussich variant neni osazen USB header (tento je az v drazsich verzich, navic s poznamkou o upgrade BIOSu - proto bych byl dost opatrny), asi se da resit ext. pomoci miniPCI, ale to jsou dalsi naklady
3) Pouziti sice standartniho OS Linuxu, ale opet na pridanem mediu (CF) - toto ale bude nutne asi i pro klasicky router

Pro mne tedy porad vychazi vyhodneji pouziti standartniho routeru s USB porty a pripadnou upravou SW (FW).

ZDK

BTW ted vidim prispevek od Engyho - diky za snahu prispet k reseni problemu.
Urcite se tady uz najde par lidi vlastnici oboji HW, kteri budou ochotni testovat ;).

jasne, toho jsem si vedom,ze naklady jsou podstatne vyssi nez u routeru,jen jsem chtel nastinit to, ze je tu i jina moznost,alespon pro ty kteri uvazuji o necem podobnem,kde to chteji vyuzit i na jine veci nez jen na card server, ale napr. na advanced QoS,Advanced proxy atd.. a prave uvazuji o koupi toho WRAPu (tak jako ja). Pokud si ho v nejake dohledne dobe koupim, tak urcite vyzkousim a podam tady nejake step-by-step jak na to. Zatim ho vsak nemam a ani toho asuse, abych mohl vyzkouset :(

BLUEANT
24.10.2006, 16:39
jasne, toho jsem si vedom,ze naklady jsou podstatne vyssi nez u routeru,jen jsem chtel nastinit to, ze je tu i jina moznost,alespon pro ty kteri uvazuji o necem podobnem,kde to chteji vyuzit i na jine veci nez jen na card server, ale napr. na advanced QoS,Advanced proxy atd.. a prave uvazuji o koupi toho WRAPu (tak jako ja). Pokud si ho v nejake dohledne dobe koupim, tak urcite vyzkousim a podam tady nejake step-by-step jak na to. Zatim ho vsak nemam a ani toho asuse, abych mohl vyzkouset :(

No je este jedna moznost - co sa tyka cardserveru - stara 486 a redukcia IDE-CF + CF karta - spolu cca 500,-

Tiche to je len odber prudu je vacsi ako ma napr ten asus ;)

IRDA
24.10.2006, 17:20

Engy

Tak je to funkční. ASUS s OpenWRT našel USB2xPhoenixe. Po spuštění newcs najedou obě čtečky a co víc jsou funkční :)
Ještě jednou díky moc Engy za ochotu a čas kterej si mi věnoval. To jestli sem ten ovladač dáš, nechám na tobě.

P.S. Ještě kdybys to zmáknul na Dreamboxe... :) :) :)

IRDA

Engy
24.10.2006, 17:24
Tak je to funkční. ASUS s OpenWRT našel USB2xPhoenixe. Po spuštění newcs najedou obě čtečky a co víc jsou funkční :)
Ještě jednou díky moc Engy za ochotu a čas kterej si mi věnoval. To jestli sem ten ovladač dáš, nechám na tobě.

P.S. Ještě kdybys to zmáknul na Dreamboxe... :) :) :)

IRDA

Ovladac pro OpenWRT je v priloze, IRDA muze napset howto. Na dreamboxackej se podivam vecer, kdyz bude cas a jestli je zajem.

Engy

IRDA
24.10.2006, 17:31
...Na dreamboxackej se podivam vecer, kdyz bude cas a jestli je zajem.

Engy

No aby nebyl :)

IRDA

vld75
24.10.2006, 17:35
Ja tedy prilis tomu nerozumim. Otazka zni:
Musi se neco menit, delat zasah na tom 2xUSb Phoenix?
Co vsechno je potreba na zmenu z orginalniho Asusu? Nejaky linky na software, nebo kde je vubec navod jak tam openWRT dostat.
Dik
Rad bych taky udelal nejaky test.

IRDA
24.10.2006, 17:37
Ja tedy prilis tomu nerozumim. Otazka zni:
Musi se neco menit, delat zasah na tom 2xUSb Phoenix?
Co vsechno je potreba na zmenu z orginalniho Asusu? Nejaky linky na software, nebo kde je vubec navod jak tam openWRT dostat.
Dik

Co máš přesně za asuse ??

vld75
24.10.2006, 17:44
Co máš přesně za asuse ??

ASUS WL-500gP - zatim jsem ho jen zapojil, nstavil tikarnu na USB. Flash disk se mi zatim nepodaril pripojit.

IRDA
24.10.2006, 17:47
Přečti si tohle (http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Hardware/Asus/WL500GP). Já akorát místo zmíněného firmware používám tenhle (http://downloads.openwrt.org/whiterussian/rc5/bin/openwrt-brcm-2.4-squashfs.trx).

Nebo počkej jestli večer potvrdí BLUEANT funkčnost na Olegovi.

IRDA

IRDA
24.10.2006, 17:54
Jinak zásah do USB2xPhoenixe dělat nemusíš. ( Možná záleží na kartě, kterou tam dáš). Já jsem kvůli testů nahradil ty dva nulový odpůrky jumperama.

@ZDK Možná bys to tak mohl dělat už originál.

Engy
24.10.2006, 18:22
Nechce se mi verit, ze by nikdo nemel prelozeny driver pro ftdi pro Dreambox :cool:

IRDA
24.10.2006, 18:26
mjike se kdysi pokoušel. Údajně i rozchodil. Ale nedal. :)

vld75
24.10.2006, 18:26
Přečti si tohle (http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Hardware/Asus/WL500GP). Já akorát místo zmíněného firmware používám tenhle (http://downloads.openwrt.org/whiterussian/rc5/bin/openwrt-brcm-2.4-squashfs.trx).

Nebo počkej jestli večer potvrdí BLUEANT funkčnost na Olegovi.

IRDA

Dik, perfektni navod i s linkama.

IRDA
24.10.2006, 18:29
Možná bude někoho zajímat rychlost čteček. Přestože se v readme od newcs píše, že jsou pomalý, test prokazal pravý opak.

[ 17:25:51 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 251500us
[ 17:26:06 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 268013us
[ 17:26:21 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 267099us
[ 17:26:36 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 268665us
[ 17:26:51 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 268647us
[ 17:27:07 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 270581us
[ 17:27:22 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 270205us
[ 17:27:37 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 238947us
[ 17:27:52 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 269455us
[ 17:28:07 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 254811us
[ 17:28:22 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 262865us
[ 17:28:37 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 257392us
[ 17:28:52 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 262075us
[ 17:29:07 ] [ 0D03 ] Card ECM took: 0s 256960us

Testováno s CL kartou.

IRDA

BLUEANT
24.10.2006, 18:42
Hmm mam tam KOPPEL FW 1.61 myslim vyzera ze driver nacita
ale newcs kartu nenacitava - ani na phoenixe nevidno nejaku aktivitu.

BLUEANT
24.10.2006, 19:07
Mno nie som linuxak.

Ale ak som dobre pochopil pod DEV/USB by sa malo objavit tts / 0

coz sa mne neobjavi - takze asi nenacita drivery.

(pouzivam aj EDGE ZADACOM na USB a ked ho mam pripojeny tak vtedy si vytvory dany /usb/tts/0 )

Trosku sa aj bill ten modem ked som pustal newcs tak som to skusal aj s odpojenym netom - ale podla vsetkeho neidentifikuje phoenix

IRDA
24.10.2006, 19:21
Takže jenom stručně jak na to.

Na OpenWRT je potřeba nainstalovat níže uvedené balíčky. Pohodlně se to dělá přes web rozhraní. To bych ze základní verze doporučil updatnout http://xwrt.berlios.de/xwrt.asp

kmod-usb-core 2.4.30-brcm-3 Kernel Support for USB
kmod-usb-serial 2.4.30-brcm-3 Kernel Support for USB-to-Serial converters
kmod-usb-serial-ftdi 2.4.30-brcm-3 Kernel Support for FTDI USB-to-Serial converters
kmod-usb-uhci 2.4.30-brcm-3 Kernel driver for UHCI USB controllers
libpthread 0.9.27-1 POSIX threads library
libgcc 3.4.4-8 GCC support library

a možná.

kmod-usb2 2.4.30-brcm-3 Kernel driver for USB2 controllers

Nevim možná jsem to tak instaloval kvůli něčemu jinýmu.

Pak je potřeba nahradit původní ovladač pro FTDI (nachází se v /lib/modules/2.4.30/) tím od Engyho. Po rebootu a připojení phoenixe se v /dev/usb/tts/ objeví 0 a 1.
To jak spustit newcs je napsany tady v threadu. Nezapomenout na změnu atributů souboru newcs.openwrt . Přikládám TESTOVACÍ verzi newcs.xml.

V případě umístění newcs a newcs.xml v /usr/sbin/ bude spouštěcí příkaz vypadat takto: newcs.openwrt -c /usr/sbin/newcs.xml

Doufám, že jsem na nic nezapomněl :)

IRDA

Vlado Fogo
24.10.2006, 19:52
este sa chvilu verejne o tom bavte a pojdu i po asusoch :D

ZDK
24.10.2006, 20:00
Panove, smekam....
Nejak rychle se podarilo behem chvilky neco, o cem se pise vic nez 1/2 roku - az se tomu nechce verit.
Jeste, kdyby byl nekdo schopen napsat neco, jako "ASUSBook", kde by to bylo polopaticky vysvetleno neznalym a "lenivym" - osobne Linux uz asi do konce zivota nezvladnu. Kdybych toho byl schopen, rad bych se toho ujal, ale tady muzu udelat jen jazykovou korekturu :).

@IRDA

@ZDK Možná bys to tak mohl dělat už originál.
Kdyz jsem to zacal stavet, tak me to i napadlo, ale pro jednoduchost jsem to resil tak, jak to je nyni. Odbornik si to pri testech bude schopen prenastavit, laik to vetsinou pro normalni provoz nepotrebuje - uz tak nekomu dela potize zmenit f z 3.57MHz na 6MHz, a to jsou tam jen 2 jumpery ;). Kdyz, tak neni problem ty 2ks 0R na pozadani prehodit. Melo by se podchytit, kdy je toto konkretne potreba.

Vidim taky, ze jsi uz zacal s popisem...
Bylo by dobre z toho nakonec vyrobit "kucharku" s doplnenim, jak se treba budou chovat dalsi pripojene Phoenixy s pripadnym USB HUBem (muze jich byt samozrejme vice...) a dalsi postrehy z provozu.

@VF
Myslim, ze ten puvodni Asus WL-500G Deluxe se uz ani sehnat neda, je dobre vedet, ze to funguje i na jeho nastupci. Ale stejne je to pouze "kus hardware", ktery se da resit i jinak, jen tento zpusob je elegantni :).
BTW Dreambook taky existuje ;).

ZDK

IRDA
24.10.2006, 20:13
Ještě k tomu připojit třeba tohle (http://www.computer.cz/DetailPage.asp?DPG=59508) (umí to HDTV) a nepotřebujeme ani dreambox.

:D :D :D
IRDA

ZDK
24.10.2006, 20:29
Ještě k tomu připojit třeba tohle (http://www.computer.cz/DetailPage.asp?DPG=59508) (umí to HDTV) a nepotřebujeme ani dreambox.

:D :D :D
IRDA

Tak to uz by asi bylo moc... :). I kdyz by to bylo krasne.

Rozhraní:
USB pro dálkové ovládání
USB 1.1 (Upozornění: Zařízení je nutno připojit přímo k PC, není možné použít USB hub nebo prodlužovací kabel)

Taky EMU by byla velka neznama.
ZDK

IRDA
24.10.2006, 20:37
Já to myslel jenom jako srandu. No EMU by běželo na ASUSU :)

IRDA

vld75
24.10.2006, 20:39
Panove, smekam....
Nejak rychle se podarilo behem chvilky neco, o cem se pise vic nez 1/2 roku - az se tomu nechce verit.
Jeste, kdyby byl nekdo schopen napsat neco, jako "ASUSBook", kde by to bylo polopaticky vysvetleno neznalym a "lenivym" - osobne Linux uz asi do konce zivota nezvladnu. Kdybych toho byl schopen, rad bych se toho ujal, ale tady muzu udelat jen jazykovou korekturu :).

Tak tohle je uplne presne. Kdyz neco delam s linuxem, tak mi pripada, ze linux spis neco nepeknyho dela se mnou.

Engy
24.10.2006, 21:06
Mno nie som linuxak.

Ale ak som dobre pochopil pod DEV/USB by sa malo objavit tts / 0

coz sa mne neobjavi - takze asi nenacita drivery.

(pouzivam aj EDGE ZADACOM na USB a ked ho mam pripojeny tak vtedy si vytvory dany /usb/tts/0 )

Trosku sa aj bill ten modem ked som pustal newcs tak som to skusal aj s odpojenym netom - ale podla vsetkeho neidentifikuje phoenix

Zkuste do bin/start na radku pred insmod ./ftdi_sio.o napsat

rmmod ftdi_sio
Se zadacomem a kazdym dalsim zarizenim se bude posouvat index za tts a bude zalezet, jak jsou za sebou zavedeny ovladace. Viz /tmp/syslog.log

BLUEANT
24.10.2006, 21:37
Zkuste do bin/start na radku pred insmod ./ftdi_sio.o napsat

rmmod ftdi_sio
Se zadacomem a kazdym dalsim zarizenim se bude posouvat index za tts a bude zalezet, jak jsou za sebou zavedeny ovladace. Viz /tmp/syslog.log

hmm nebadam nejako zmenu.
inac v telnete mi to vypise pred spustenim newcs

[admin@(none) bin]$ ./start
Using ./usbserial.o
insmod: A module named usbserial alreade exist

v syslogu - po pripojeni phoenixa

Jan 1 01:05:55 kernel: Device busy for revalidation (usage=1)
Jan 1 01:05:55 FTP server: daemon is started
Jan 1 01:05:56 kernel: hub.c: new USB device 00:04.0-1.4, assigned address 9
Jan 1 01:05:56 kernel: usb.c: USB device 9 (vend/prod 0x403/0x6010) is not claimed by any active driver.
Jan 1 01:05:57 pppd[440]: In file /tmp/ppp/peers/gprs: unrecognized option '/dev/usb/tts/0'

Inac na PM som ti poslal ICQ ak by si mal zaujem podiskutovat ;)

Engy
25.10.2006, 00:34
Pro zajemce driver na ftdi pro Dreambox na ppc (ne dm7025). Zavest na mem dm sel, jestli funguje, posudte sami.

Engy
25.10.2006, 07:26
Pro zajemce driver na ftdi pro Dreambox na ppc (ne dm7025). Zavest na mem dm sel, jestli funguje, posudte sami.

Jo, zapomnel jsem dodat, ze napred se zavadi usbserial.ko a po te ftdi_sio.ko. :D

qwert
25.10.2006, 09:51
Takže by to mělo fungovat i s Asus WL-520G Deluxe ? Nebo radči koupit
WL 500 Deluxe ? Taky se připojuju k žádosti jestli někdo s dotyčných může vytvořit kompletní návod DBOOK.

Vlado Fogo
25.10.2006, 10:13
WL 500 Deluxe ? Taky se připojuju k žádosti jestli někdo s dotyčných může vytvořit kompletní návod DBOOK.

a proc ?? myslis jen tak pro poteseni ?? hmm, az v kramu budou chleb a rohliky davat taky jenom tak pro poteseni snad :D :D

vld75
25.10.2006, 16:14
Preinstaloval jsem ASUS WL-500gP novym firmware Olega WL500gp-1.9.2.7-7f-pre8. Po pripojeni USB Flash disku 512MB Vmax vidim v logu:
Oct 25 12:47:25 kernel: hub.c: new USB device 01:03.2-1, assigned address 4
Oct 25 12:47:32 kernel: /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0: I/O error: dev 08:00, sector 0
Oct 25 12:47:32 kernel: I/O error: dev 08:00, sector 0

Musi se flash disk nejak formatovat, nebo kde muze byt problem? Dik

ZDK
25.10.2006, 17:23
WL 500 Deluxe ? ....
Rada WL-520 nema zde potrebne USB porty, takze bud starsi ASUS WL-500gx (Deluxe), nebo novejsi WL-500gp (Premium).
Ten starsi typ uz asi nebude k sehnani.
ZDK

Vlado Fogo
25.10.2006, 17:49
Rada WL-520 nema zde potrebne USB porty, takze bud starsi ASUS WL-500gx (Deluxe), nebo novejsi WL-500gp (Premium).
Ten starsi typ uz asi nebude k sehnani.
ZDK

de luxe sa daju zohnat este v niektorych shopoch na slovensku a maju aj svoju vyhodu. s tym tvojim cudom sa tak da urobit 2x8 + 2 serial phoenix (serial porty su nevyvedene)

ZDK
25.10.2006, 18:24
de luxe sa daju zohnat este v niektorych shopoch na slovensku a maju aj svoju vyhodu. s tym tvojim cudom sa tak da urobit 2x8 + 2 serial phoenix (serial porty su nevyvedene)
Ano mas jiste pravdu - neni to vsak jen "moje cudo" - vzdyt uz to testuji mimo me temer vsichni ;).
Co tak zkusit pridat pro maximalisty krome seriaku jeste dalsi 1-2? USB porty... :) Bylo by tak misto i na flashdisk - treba interni.
ZDK

Vlado Fogo
25.10.2006, 19:06
Ano mas jiste pravdu - neni to vsak jen "moje cudo" - vzdyt uz to testuji mimo me temer vsichni ;).
Co tak zkusit pridat pro maximalisty krome seriaku jeste dalsi 1-2? USB porty... :) Bylo by tak misto i na flashdisk - treba interni.
ZDK

ono aj z externym HUB-om to slapalo vcelku Ok

janka
25.10.2006, 20:01

Tak vsichni urcite nie..
Pripustam, ze to vyzera celkom zaujimavo, nezda sa mi vsak, ze by to „vsichni“ potrebovali.
Teda predpokladam, ze vacsine z nas vyhovuje to, co ma odskusane a to co slape za beznych okolnosti stabilne.
Snad niekedy v buducnosti po policajnom zatahu, ked uz ina moznost nebude, pustime sa do podobnych testov aj my ostatni :D

ZDK
25.10.2006, 20:45
Tak vsichni urcite nie..
Pripustam, ze to vyzera celkom zaujimavo, nezda sa mi vsak, ze by to „vsichni“ potrebovali.
Teda predpokladam, ze vacsine z nas vyhovuje to, co ma odskusane a to co slape za beznych okolnosti stabilne.
Snad niekedy v buducnosti po policajnom zatahu, ked uz ina moznost nebude, pustime sa do podobnych testov aj my ostatni :D
"Temer vsichni" bylo mineno obrazne v souvislosti s moji neschopnosti v tomto smeru...;).
Taky si nemyslim, ze je to nejake prevratne reseni - pro me to muze byt napr. relativne "ciste reseni jiste (treba domaci) situace". :)
Jestli je to stabilni muzou posoudit az uzivatele, ale jak je videt, zde je vec porad ve vyvoji (hlavne SW, FW).
ZDK

BLUEANT
25.10.2006, 20:57

BINGO ! :)

S tymto ovladacom ide USB phoenix aj na dreamboxe.
Bohuzial momentalne som mal moznost odskusat len s DREAMCRYPT kartou.

V dolnej citacke vsetko OK. V hornej neviem preco - nacita ale newcs potom vyhodi chybu

[ 19:49:11 ] [ Newcamd ] recv: error! 111: Connection refused

Aj ked ak som to pochopil spravne to vyhodi vzdy pri hornej citacke.

A este jednu vec som pobadal - ked bezi newcs tak sa akosi predlzia reakcie na DO. podla prikazu TOP ale nebadat nejake zvysenie CPU.

Fizol
25.10.2006, 21:29
BINGO ! :)

S tymto ovladacom ide USB phoenix aj na dreamboxe.
Bohuzial momentalne som mal moznost odskusat len s DREAMCRYPT kartou.

V dolnej citacke vsetko OK. V hornej neviem preco - nacita ale newcs potom vyhodi chybu

[ 19:49:11 ] [ Newcamd ] recv: error! 111: Connection refused

Aj ked ak som to pochopil spravne to vyhodi vzdy pri hornej citacke.

A este jednu vec som pobadal - ked bezi newcs tak sa akosi predlzia reakcie na DO. podla prikazu TOP ale nebadat nejake zvysenie CPU.
Tá chyba je v nastavení reverz loginu.

BLUEANT
25.10.2006, 21:38
Tá chyba je v nastavení reverz loginu.

JJ to uz som zistil ze sa netyka citacky - kazdopadne v tej hornej mi to zatial nejde.

kanon
26.10.2006, 23:05
Ok tak by som aj ja xcel naskocit do tohoto vlaku. Problem je ze nemam 2xusb ph., uz davnejsie viem, ze asus delux ma uart a konektor na dva serialy tusim priamo na doske iba pripojit kabelaz. Je tu niekto kto sa vydal tymto smerom a ma nejaky pokrok so spojenim serioveho phoenixa s asusom???

Ide vikend a mozno nahrabem trocha casu na pokusy ...

dik za kazdu rozumnu odpoved :)

ZDK
27.10.2006, 13:56
Ok tak by som aj ja xcel naskocit do tohoto vlaku. Problem je ze nemam 2xusb ph., uz davnejsie viem, ze asus delux ma uart a konektor na dva serialy tusim priamo na doske iba pripojit kabelaz.....
Muzu Ti pomoci odkazem (http://wl500g.info/showthread.php?t=1993) , kde se tento problem rozebira. Jak je to s praktickym provozem, vsak netusim.
USB/2xPhoenix bych Ti byl schopen vyrobit, podle podminek zverejnenych tady (http://www.cssf.cz/showthread.php?threadid=18918). Prave zacinam pracovat na dalsich nekolika kouscich tohoto HW a jeste mam nejakou rezervu.
ZDK

kanon
27.10.2006, 16:49
Ok, ak sa da tak by som ho zobral poslem PM. Dikes.

vld75
30.10.2006, 16:56
Zatim se snazim nastavit ASUS WL-500gP ke zkousce. Nainstaloval jsem firmware Olgeg WL500gp-1.9.2.7-7f-pre10.trx. Dal jsem na flashku soubor newcs.tar.gz a udelal to podle navodu Engyho.
Jediny co jsem mel jinak je, ze v tmp/hraddisk ma jeste adresar ftp_pub a ftp_pvt . Soubory byly ve ftp_pub/bin a upravil jsem start.
Tohle jsem mel v systemovym logu:
Oct 30 15:15:52 kernel: usb.c: registered new driver serial
Oct 30 15:15:52 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Generic
Oct 30 15:15:52 kernel: usbserial.c: USB Serial Driver core v1.4
Oct 30 15:15:52 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI SIO
Oct 30 15:15:52 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI 8U232AM Compatible
Oct 30 15:15:52 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232BM Compatible
Oct 30 15:15:52 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT2232C Compatible
Oct 30 15:15:52 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232R Compatible
Oct 30 15:15:52 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for USB-UIRT Infrared Tranceiver
Oct 30 15:15:52 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Home-Electronics TIRA-1 IR Transceiver
Oct 30 15:15:52 kernel: ftdi_sio.c: v1.3.5r1:USB FTDI Serial Converters Driver

Pak jsem pustit ./start z binu. Prikladam log z putty. Bohuzel nemam Phoenixe na zkousku. Nicmene se zda, ze newcs jel, protoze na web rozhrani ukazoval uzivatele apod.
Uz se nekomu podarilo to rozjet? Popr. muze mit nejaky vliv uvedene adresare ftp_pub?

sateliťák
31.10.2006, 09:33
Ide to !!!

Viem ze je to trosku z ineho sudka ako dreambox.
Ale toto riesenie je velmi dobre prave pri pouziti pre dreambox - netreba mat kvoli pripojeniu na NET pusteny PC.

Coz som doteraz nedokazal inac vyriesit s mojim INETom od ORANGE cez modem ZADACOM.

Takze ide skratka len o to ze EXISTUJE FIRMWARE do routera ASUS WL-500 (b, bv2. g. deluxe) ktory ma podporu zadacomu (ale aj niektorych telefonnych kablov ).

Neviete niekto ci ma posledne firmware podporu aj pre usb modem OPTION pre 3G od ORANGE ?Dakujem.

alfsv
31.10.2006, 20:22
Tak som to rozbehal, fw OpenWrt White Russian postup zhruba podla Engy/vld75. Vdaka
BTW: S upgr. WEB-om je k dispozicii podstatne viac nastaveni:)

ZDK
01.11.2006, 00:28
Zatim se snazim nastavit ASUS WL-500gP ke zkousce....Pak jsem pustit ./start z binu. Prikladam log z putty. Bohuzel nemam Phoenixe na zkousku. ....
Oba zbyle moduly bys mohl dostat jeste tento tyden - zkusim je zitra odeslat.
Vidim z konference, ze se cela vec znova posunula temer do finale ;).
Preju hodne uspechu pri testech! :)

@alfsv
Gratuluju !!

ZDK

vld75
02.11.2006, 17:30
Oba zbyle moduly bys mohl dostat jeste tento tyden - zkusim je zitra odeslat.
Vidim z konference, ze se cela vec znova posunula temer do finale ;).
Preju hodne uspechu pri testech! :)

@alfsv
Gratuluju !!

ZDK

Ahoj, bohuzel zatim neni moc k cemu. V prve rade velky dik za Phoenixe. Bohuzel pod Olegem na Asusu nejede. V putty pri ./start pise:
[admin@(none) /tmp]$ cd harddisk
[admin@(none) harddisk]$ cd ftp_pub
[admin@(none) ftp_pub]$ cd bin
Segmentation fault

V syslogu:
Nov 2 15:44:22 kernel: usb.c: registered new driver serial
Nov 2 15:44:22 kernel: Unable to handle kernel paging request at virtual address 0000000c, epc == c00f585c, ra == c008550c
Nov 2 15:44:22 kernel: Oops in fault.c::do_page_fault, line 192:
Nov 2 15:44:22 kernel: $0 : 00000000 1000fc00 00000000 00000001 c00f7668 00000000 00000000 00000380
Nov 2 15:44:22 kernel: $8 : 81c55000 81e9c920 00000008 00000000 00000000 2abb27a8 00000000 00000000
Nov 2 15:44:22 kernel: $16: c00f7630 c00f7650 81e9c920 00000001 c00e9990 00000001 81c55000 00000000
Nov 2 15:44:22 kernel: $24: 00000018 2ac22170 818a6000 818a7cf0 c0096450 c008550c
Nov 2 15:44:22 kernel: Hi : 00000000
Nov 2 15:44:22 kernel: Lo : 00000000
Nov 2 15:44:22 kernel: epc : c00f585c Not tainted
Nov 2 15:44:22 kernel: Status: 1000fc03
Nov 2 15:44:22 kernel: Cause : 00000008
Nov 2 15:44:22 kernel: Process insmod (pid: 144, stackpage=818a6000)
Nov 2 15:44:22 kernel: Stack: 80111208 8002d750 8030f5a0 00000001 00000000 80111040 00000001
Nov 2 15:44:22 kernel: 00000001 00000000 80111040 800fc024 800fbf94 00000001 00000000 00000000
Nov 2 15:44:22 kernel: 00000000 00000000 818a7d40 80111040 00000000 80237488 00000000 8030f5a0
Nov 2 15:44:22 kernel: 81fa8854 81fa2808 8011122c 00000005 00000002 80208728 0000222e 0000222e
Nov 2 15:44:22 kernel: 00002252 0000003c 00000027 c00f7630 c00f7650 81e9c920 00000001 c00e9990
Nov 2 15:44:22 kernel: 00000001 ...
Nov 2 15:44:22 kernel: Call Trace: [<80111208>] [<8002d750>] [<80111040>] [<80111040>] [<800fc024>]
Nov 2 15:44:22 kernel: [<800fbf94>] [<80111040>] [<8011122c>] [<c00f7630>] [<c00f7650>] [<c00e9990>]
Nov 2 15:44:22 kernel: [<c0096450>] [<c008550c>] [<80010dbc>] [<c008521c>] [<c0084f14>] [<c0084f98>]
Nov 2 15:44:22 kernel: [<c008521c>] [<c0084f14>] [<c0084f14>] [<c0084fd4>] [<c0084f98>] [<800111cc>]
Nov 2 15:44:22 kernel: [<8005a7e8>] [<8005a7c4>] [<c0096458>] [<c0084f14>] [<c0096458>] [<c00841a8>]
Nov 2 15:44:22 kernel: [<c00f7670>] [<c00f7630>] [<c00f7670>] [<c0084108>] [<c0093164>] [<c00f69e8>]
Nov 2 15:44:22 kernel: [<c00f7670>] [<c00f6750>] [<80030500>] [<8001670c>] [<8001259c>] ...
Nov 2 15:44:22 kernel:
Nov 2 15:44:22 kernel: Code: 0080b021 3c04c00f 24847668 <8c43000c> 8c900000 00051040 00451021 000210c0 00a09821
Nov 2 15:44:22 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI SIO

Jeste budou zkouset ruzny veci. Problem asi bude Oleg nebo soubory od Engyho. Tak ted prijit na to, proc jede pod openWRT a ne pod Olegem. Nejaky napad?

BLUEANT
02.11.2006, 17:37
Ahoj, bohuzel zatim neni moc k cemu. V prve rade velky dik za Phoenixe. Bohuzel pod Olegem na Asusu nejede. V putty pri ./start pise:
[admin@(none) ftp_pub]$ cd bin
Segmentation fault

Jeste budou zkouset ruzny veci. Problem asi bude Oleg nebo soubory od Engyho. Tak ted prijit na to, proc jede pod openWRT a ne pod Olegem. Nejaky napad?

No mne to pod KOPPEL (oleg) islo ako som pisal.

Musel som ale rucne zhodit driver ftdi - a rucne nahodit ten od engyho.

Kazdopadne newcs po spusteni zamrzne pri detekcii karty.

vld75
04.11.2006, 02:43
Ahoj,
jen diky umu a trpelivosti Engyho se podarilo rozjet 2xUSB Phoenix na ASUS WL-500gP pod Olegem. Aktualne tam mam ted firmware 1.9.2.7-7f-pre7, ale melo by to jit snad i na jinych verzich Olega. :) :)
Postupne jsem vyzkousel vsechny sloty s kartou CL a spojenim na CCcam. Vzdy bezproblemu nacetl a kartu a funguje.
Takze je to skutecne finale!

PS:Engyho ovladace by mely nasledovat. Jeste jednou dik.

Neodpustim si: :) :) :) :) :) :) :) :)

BLUEANT
04.11.2006, 14:52
Ahoj,
jen diky umu a trpelivosti Engyho se podarilo rozjet 2xUSB Phoenix na ASUS WL-500gP pod Olegem. Aktualne tam mam ted firmware 1.9.2.7-7f-pre7, ale melo by to jit snad i na jinych verzich Olega. :) :)
Postupne jsem vyzkousel vsechny sloty s kartou CL a spojenim na CCcam. Vzdy bezproblemu nacetl a kartu a funguje.

No ak su ine ako tu postol tak som zvedavy tiez by ma to velmi potesilo.

vld75
04.11.2006, 15:23
No ak su ine ako tu postol tak som zvedavy tiez by ma to velmi potesilo.
Ano jsou jine,tohle mam ted v sys logu. Verim, ze je sem brzy da.

Nov 4 13:26:15 kernel: usb.c: registered new driver serial
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Generic
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: USB Serial Driver core v1.4
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI SIO
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI 8U232AM Compatible
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232BM Compatible
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT2232C Compatible
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter detected
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB0 (or usb/tts/0 for devfs)
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB1 (or usb/tts/1 for devfs)
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB2 (or usb/tts/2 for devfs)
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB3 (or usb/tts/3 for devfs)
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232R Compatible
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for USB-UIRT Infrared Tranceiver
Nov 4 13:26:15 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Home-Electronics TIRA-1 IR Transceiver
Nov 4 13:26:15 kernel: ftdi_sio.c: v1.3.5r1:USB FTDI Serial Converters Driver

alfsv
04.11.2006, 15:31
Toto je s povodnym, co tu pastol..

Jan 1 00:00:14 (none) kern.info kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB1 (or usb/tts/1 for devfs)
Jan 1 00:00:14 (none) kern.info kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB0 (or usb/tts/0 for devfs)
Jan 1 00:00:14 (none) kern.info kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter detected
Jan 1 00:00:14 (none) kern.info kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter detected
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for USB-UIRT Infrared Receiver/Transmitter
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Home-Electronics TIRA-1 IR Transceiver
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI SIO
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232BM Compatible
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT2232C Compatible
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI 8U232AM Compatible
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: usb.c: new USB bus registered, assigned bus number 3
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: hub.c: USB hub found
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: hub.c: 4 ports detected
Jan 1 00:00:12 (none) kern.info kernel: ftdi_sio.c: v1.3.5:USB FTDI Serial Converters Driver

Engy
04.11.2006, 22:35
Ahoj,

Takze pokud jsem nic nezmastil, tak v priloze jsou dve verze, jedna pro Oleguv fw a druha pro Koppel fw 1.62. Kdo pouziva pripojeni pres gprs pres ftdi chipset, musi spoustet newcs pred pppd, aby se nacetl spravny driver. Kazdy si samozrejme musi upravit newcs.xml tak, jak mu vyhovuje. Kdyby neco nechodilo, zkouknete log v /tmp/syslog.log

ZDK
05.11.2006, 15:40
Takze pokud jsem nic nezmastil, tak v priloze jsou dve verze, jedna pro Oleguv fw a druha pro Koppel fw 1.62. Kdo pouziva pripojeni pres gprs pres ftdi chipset, musi spoustet newcs pred pppd, aby se nacetl spravny driver. Kazdy si samozrejme musi upravit newcs.xml tak, jak mu vyhovuje. Kdyby neco nechodilo, zkouknete log v /tmp/syslog.log
Dekuji Ti Engy za praci a cas, ktery jsi problemu venoval ! :)
Teto moznosti urcite par jedincu vyuzije, v budoucnu se sam k tomu snad taky dopracuju - jestli bude trochu podrobneji a systematicky zpracovana nejaka kucharka pro "linux lamers"...;)
ZDK

Zako
05.11.2006, 16:01
Dekuji Ti Engy za praci a cas, ktery jsi problemu venoval ! :) .......

Tiez sa pripajam a dakujem. ;)

mmaxx10
05.11.2006, 20:46
Ahoj lze použít Dynamite PHOENIX USB PLUS , nebo jakykoliv usb phoenix ?

Engy
05.11.2006, 21:06
Ahoj lze použít Dynamite PHOENIX USB PLUS , nebo jakykoliv usb phoenix ?

Zalezi na tom, jaky to ma usb<-->RS232 chipset. Jsou podporovany FTDI a pl2303 (ten by se musel dat do startu rucne).

mmaxx10
05.11.2006, 22:00
kde by se dal sehnat a za kolik ?

BLUEANT
05.11.2006, 22:05
Takze tiez potvrdzujem funkcnost na KOPPEL fw 1.61 s novym ovladacom od ENGYho.

Ide mi to spolu aj s NETom cez ZADACOM (s firecrypt kartou mi ale trosku blba dolna citacka - v hornej vsetko OK - zatial neviem ci je to kartou alebo cim - nemam tu inu na odskusanie :) )

ZDK
05.11.2006, 23:23
kde by se dal sehnat a za kolik ?
Vetsinou byla rec o tomto (http://www.cssf.cz/showthread.php?threadid=18918). Zase budu muset nejake vyrobit... ;).
@BLUEANT
Tezko rict, cim by to muze byt - ctecky by mely byt HW rovnocenne.
ZDK

BLUEANT
06.11.2006, 08:20
Vetsinou byla rec o
@BLUEANT
Tezko rict, cim by to muze byt - ctecky by mely byt HW rovnocenne.
ZDK

Z toho vychadzam takze som z toho trosku zmeteny - ale kazdopadne musim to odskusat s inou najlepsie crws kartou - ak ta pojde v pohode tak nieje o com ;)

(mozno to trosku koliduje s tym modemom zadacom - budem musiet odskusat bez neho)

vld75
11.11.2006, 11:18
Takze diky Engymu so podarilo dopracovat autostart a jeste nastaveni firewall pri startu newcs. Vse je umisteno zde:
http://koppel.cz/cdmawifi/projekty/NewCS/

ZDK
11.11.2006, 12:13
Takze diky Engymu so podarilo dopracovat autostart a jeste nastaveni firewall pri startu newcs. Vse je umisteno zde:
Panove,
mate moje velke uznani za kus dobre odvedene prace!
Jen jeden drobny dotaz do diskuze: plati cely tento postup beze zbytku i pro predchozi verzi ASUSe WL-500G Deluxe, tzn. je zmineny FW kompatibilni i s predchozi HW verzi, nebo se neda pouzit? Asi bych se k tomu ctenim dopracoval, ale jiste to bude zajimat majitele predchoziho typu. Mohlo by se treba jeste na zacatku v manualu uvest, jestlize to mozne je - ale Oleg prece vychazel prave z tohoto predchoziho typu.
ZDK

vld75
11.11.2006, 12:32
Panove,
mate moje velke uznani za kus dobre odvedene prace!
Jen jeden drobny dotaz do diskuze: plati cely tento postup beze zbytku i pro predchozi verzi ASUSe WL-500G Deluxe, tzn. je zmineny FW kompatibilni i s predchozi HW verzi, nebo se neda pouzit? Asi bych se k tomu ctenim dopracoval, ale jiste to bude zajimat majitele predchoziho typu. Mohlo by se treba jeste na zacatku v manualu uvest, jestlize to mozne je - ale Oleg prece vychazel prave z tohoto predchoziho typu.
ZDK
Ahoj, v navodu jsou uvdeny software, na kterych jsem to pouzil. Neni problem si najit firmware na Asus od olega v sekci 1.9.2.7-7f
http://files.wl500g.info/asus/custom/oleg/ , nebo od koppel http://koppel.cz/cdmawifi/download/ .
Podminkou jsou balicky od Engyho, ktere na rozdil od drivejsich (tady uverejnenych) obsahuji autostart a drobne upravy. Jestli budou balicky fungovat na starsich verzich olega nebo koppel netusim.
Nebude od veci, pokud by nekdo potvrdil postup pro koppel a 500g Deluxe (oleg, koppel), popr. napsal nejaky zmeny.

ZDK
11.11.2006, 13:38
...Neni problem si najit firmware na Asus od olega v sekci 1.9.2.7-7f
http://files.wl500g.info/asus/custom/oleg/ , nebo od koppel http://koppel.cz/cdmawifi/download/ .
Ano, diky Vladane,
uz jsem se k tomu "docetl" - samozrejme jsou rozdilne pro gP a pro Gx!! Existuji uz ale i novejsi revize tohoto FW (-pre11), nez ta, na ktere jsi to zkousel. Predpokladam, ze ne horsi ;). Koppel ma naopak pro CDMA nizsi (-pre5), doufam, ze zmeny nejsou velke a pro tento ucel nepodstatne.

Podminkou jsou balicky od Engyho, ktere na rozdil od drivejsich (tady uverejnenych) obsahuji autostart a drobne upravy. Jestli budou balicky fungovat na starsich verzich olega nebo koppel netusim.
Urcite by se to melo zkouset s posledni znamou revizi FW...

Nebude od veci, pokud by nekdo potvrdil postup pro koppel a 500g Deluxe (oleg, koppel), popr. napsal nejaky zmeny.
Za toto bych se take primlouval - co treba Zako, BLUEANT... ;)? Ja jsem porad jeste "nedozral" :(.
ZDK

Zako
11.11.2006, 14:00
Mam len gp s poslednym fw od olega WL500gp-1.9.2.7-7f - s tymto je to OK.

BLUEANT
11.11.2006, 14:04
Za toto bych se take primlouval - co treba Zako, BLUEANT... ;)? Ja jsem porad jeste "nedozral" :(.
ZDK

Ja nevidim dovod preco by to nemalo ist.
firmwary sa vacsinou robia pre vsetky typy - (wl-500b, g, deluxe, gp) ked sa tam da spravny aby slapalo AP tak to musi ist.

Dokonca v KOPPEL 1.62 by to malo ist este jednoduchsie len nahranim danych suborov na USBFLASH - a po zastrceni by to malo hned slapat.

(cakam na zapojenie DSL - aby som mohol odpojit asusa z prevadzky so zadacomom)

alfsv
11.11.2006, 14:08
Ja mam gd s poslednym fw od olega WL500gx-1.9.2.7-7f - s tym je to tiez OK, az na autostart. Tam mi pise toto:

[admin@Asus bin]$
[admin@Asus bin]$ ./autostart
./autostart: ./autostart: 4: cannot create /usr/local/sbin/post-mount: Directory nonexistent
./autostart: ./autostart: 5: cannot create /usr/local/sbin/post-mount: Directory nonexistent
chmod: /usr/local/sbin/post-mount: No such file or directory
tar: Removing leading '/' from member names
tmp/local/
tmp/local/root/
-rw-r--r-- 1 admin root 120 Nov 11 12:06 /tmp/flash.tar.gz
Check saved image and type "/sbin/flashfs commit" to commit changes
Commited.
======================================
Automatic start of NewCS installed
Zrejme niekde robim chybu, skusal som aj v USB/FTP STVORIT batak, ale nic. I

Engy
11.11.2006, 23:06
Ja mam gd s poslednym fw od olega WL500gx-1.9.2.7-7f - s tym je to tiez OK, az na autostart. Tam mi pise toto:

[admin@Asus bin]$
[admin@Asus bin]$ ./autostart
./autostart: ./autostart: 4: cannot create /usr/local/sbin/post-mount: Directory nonexistent
./autostart: ./autostart: 5: cannot create /usr/local/sbin/post-mount: Directory nonexistent
chmod: /usr/local/sbin/post-mount: No such file or directory
tar: Removing leading '/' from member names
tmp/local/
tmp/local/root/
-rw-r--r-- 1 admin root 120 Nov 11 12:06 /tmp/flash.tar.gz
Check saved image and type "/sbin/flashfs commit" to commit changes
Commited.
Automatic start of NewCS installed
Zrejme niekde robim chybu, skusal som aj v USB/FTP STVORIT batak, ale nic. I

Staci pred autostartem dat prikaz
mkdir /usr/local/sbin Opravim ty sobory.

alfsv
12.11.2006, 08:26
Staci pred autostartem dat prikaz
mkdir /usr/local/sbin Opravim ty sobory.
Dik...zafungovalo:)

qwert
22.11.2006, 15:35
Nemá někdo tušení proč se nemůžu připojit k rotru přes TC ? Po kontrole USB jsem zjistil ,že mám vytvořené potřebné adresáře ftp_pub a ftp_pvt ale v tom adresáři nemám vytvořené žádné adresáře podle uživatelských jmen.Vyplnim User Account List.Dám Apply ,finish,save.

qwert
22.11.2006, 16:38
Dec 31 13:00:17 USB storage: ext3 fs mounted to /tmp/harddisk
Dec 31 13:00:17 FTP server: daemon is started
Dec 31 13:00:22 FTP server: user from 192.168.1.135 is rejected
Podle logu mě FTP odmítá ale proč ?

Zako
22.11.2006, 19:25
Skus to tu:
http://koppel.cz/conferences/index.php

qwert
23.11.2006, 09:12
Mám firmware na Asus Gp od olega v 1.9.2.7-7f
Password:
[jumbo@(none) root]$ cd /tmp/harddisk/ftp_pub
[jumbo@(none) ftp_pub]$ ls -la
drwxr-xr-x 2 jumbo root 1024 Dec 31 13:03 .
drwxr-xr-x 5 jumbo root 1024 Dec 31 1969 ..
-rw-r--r-- 1 jumbo root 2696192 Dec 31 13:03 newcs_Oleg.tar.gz
[jumbo@(none) ftp_pub]$ tar zxf newcs_Oleg.tar.gz
tar: Invalid gzip magic
[jumbo@(none) ftp_pub]$
Zkoušel jsem to tam skopírovat i pomocí TC a přepsat atributy.Ty ale přepsat nejdou.Zkoušel jsem i změnit firmware a furt nic.Dík za každou pomoc

baris
23.11.2006, 09:25
Mám firmware na Asus Gp od olega v 1.9.2.7-7f
Password:
drwxr-xr-x 2 jumbo root 1024 Dec 31 13:03 .
drwxr-xr-x 5 jumbo root 1024 Dec 31 1969 ..
-rw-r--r-- 1 jumbo root 2696192 Dec 31 13:03 newcs_Oleg.tar.gz
[jumbo@(none) ftp_pub]$
Zkoušel jsem to tam skopírovat i pomocí TC a přepsat atributy.Ty ale přepsat nejdou.Zkoušel jsem i změnit firmware a furt nic.Dík za každou pomoc
su 2 moznosti.. bud mas stary tar alebo je subor poskodeny a nesedi checksum. tipujem na druhu moznost.

vld75
23.11.2006, 09:40
M&#225;m firmware na Asus Gp od olega v 1.9.2.7-7f
Password:
drwxr-xr-x 2 jumbo root 1024 Dec 31 13:03 [1;34m.[0m
drwxr-xr-x 5 jumbo root 1024 Dec 31 1969 [1;34m..[0m
-rw-r--r-- 1 jumbo root 2696192 Dec 31 13:03 [0;0mnewcs_Oleg.tar.gz[0m
[jumbo@(none) ftp_pub]$
Zkoušel jsem to tam skop&#237;rovat i pomoc&#237; TC a přepsat atributy.Ty ale přepsat nejdou.Zkoušel jsem i změnit firmware a furt nic.D&#237;k za každou pomoc

Ahoj, ja jsem mel nejdriv taky problemy. Nefungoval uplne korektne telnet a tak jsem nainstaloval 1.9.2.7-7f-pre7 od Olega. Jeste jsem musel vymenit flash disk (Kingstone). Podle tohoto navodu to 100% funguje:

Engy
23.11.2006, 09:44
Nektere internetove prohlizece ten tar.gz iniciativne rozbali, tak zkuste "tar xf .....tar.gz". Jakou mate velikost toho souboru.

qwert
23.11.2006, 13:04
Nektere internetove prohlizece ten tar.gz iniciativne rozbali, tak zkuste "tar xf .....tar.gz". Jakou mate velikost toho souboru.
Velikost souboru tar.gz je 2696192 b

qwert
23.11.2006, 13:15
[Tak potvrzuji byla špatná velikost souboru.Stahoval jsem to přes Operu asi 100 x.Tedka jsem to stahnul Getright a vše je ok.Nechápu proč to tak blbě stahovalo přestu operu.Dík Pavel

qwert
23.11.2006, 13:55
Všechno už funguje jak má.Tedka se jenom zeptám na povolení uživatelů.Myslím tím povolení více portů.
Jeden port je jasnej
iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 10112 -s 212.212.212.212
to funguje,ale jak povolit najednou více portů třeba 3.10112,10113,10114

Engy
23.11.2006, 13:59
Všechno už funguje jak má.Tedka se jenom zeptám na povolení uživatelů.Myslím tím povolení více portů.
Jeden port je jasnej

Bud rozepsat kazdy zvlast nebo
iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 10112:10114 -s 212.212.212.212

vld75
23.11.2006, 14:03
Jeden port je jasnej
Staci upravit soubor start v /bin je tady uvedeno:
#iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 10110
#iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 10111
odstranit # a upravit na uzivatele. Nebo pres telnet postupne povolit porty.

qwert
23.11.2006, 15:23
Bud rozepsat kazdy zvlast nebo
iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 10112:10114 -s 212.212.212.212

Toto je ale povoleno od 10112 do 10114. Já ale potřebuju povolit 3 samostatné porty. třeba 10112 12113 27521 Doposud jsem to provozoval na pc pod Linuxem a tam jsem psal
iptables -I INPUT -s 212.212.212.212 -p tcp -m mport 10012,15021,25869 -j ACCEPT což tady ale nejde

Engy
23.11.2006, 15:26
Tak to rozepis na vice radku.

qwert
23.11.2006, 15:46
Tak to rozepis na vice radku.
budu muset: poslední nezdar je ten že se nenačte žádná karta viz log [ NewCS ] Process ID is: 489
[ 13:12:59 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyUSB0

[ 13:12:59 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyUSB0
[ 13:12:59 ] [ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyUSB0
[ 13:12:59 ] [ Loader ] Reset failed ...
[ 13:12:59 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 27429

[ 13:12:59 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyUSB1

[ 13:12:59 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyUSB1
[ 13:12:59 ] [ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyUSB1
[ 13:12:59 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 21241

[ 13:12:59 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyUSB2

[ 13:12:59 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyUSB2
[ 13:12:59 ] [ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyUSB2
[ 13:12:59 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 23687

[ 13:12:59 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyUSB3

[ 13:12:59 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyUSB3
[ 13:12:59 ] [ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyUSB3
[ 13:13:00 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 20263

[ 13:13:00 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyUSB4

[ 13:13:00 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyUSB4
[ 13:13:00 ] [ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyUSB4
[ 13:13:00 ] [ Loader ] Reset failed ...
[ 13:13:00 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 25437

[ 13:13:00 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyUSB5

[ 13:13:00 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyUSB5
[ 13:13:00 ] [ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyUSB5
[ 13:13:00 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 27325

[ 13:13:00 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyUSB6

[ 13:13:00 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyUSB6
[ 13:13:00 ] [ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyUSB6
[ 13:13:01 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 24025

[ 13:13:01 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyUSB7

[ 13:13:01 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyUSB7
[ 13:13:01 ] [ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyUSB7
[ 13:13:01 ] [ Loader ] Reset failed ...
[ 13:13:01 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 22325

[ 13:13:01 ] [ NewCS ] Ready to GO! :)
[jumbo@(none) bin]$
přitom v PC to šlape ok

Engy
23.11.2006, 15:48
To bude asi tim, ze v asusu jsou ctecky v /dev/usb/tts/0 atd

qwert
23.11.2006, 16:56
To bude asi tim, ze v asusu jsou ctecky v /dev/usb/tts/0 atd

jj to bylo ono dík

qwert
25.11.2006, 20:59
Vše už běží ok.Tedka chci sprovoznit SSH tunel.Jak ho mám sprovoznit na tom Asusu? Dík za případnou odpovědˇ

Engy
25.11.2006, 21:03
Vše už běží ok.Tedka chci sprovoznit SSH tunel.Jak ho mám sprovoznit na tom Asusu? Dík za případnou odpovědˇ

SSH viz http://oleg.wl500g.info, jinak v Koppel firmwaru je openvpn.

qwert
25.11.2006, 21:44
Podle toho návodu jsem to zprovoznil.Dostal jsem přidělenej klíč,ale pomocí putty a návodu zde
http://www.solnet.cz/info/putty/index.html#nastaveni se nemůžu třes shh furt připojit

merlinx
25.11.2006, 23:33
Vše už běž&#237; ok.Tedka chci sprovoznit SSH tunel.Jak ho m&#225;m sprovoznit na tom Asusu? D&#237;k za př&#237;padnou odpovědˇ
Pokud chces pres putty tunnelovat spojeni, musis pro kazdou slouzbu ktera posloucha na nejakym portu nastavit tak, ze v putty - tunnels - Source port (zde nastavis port na ktery se budes pripojovat lokalne) - Destination - zde zadas ip_adresu stroje na kterem bezi sluzba kterou budes tunelovat_dvojtecka_port_na kterem ta sluzba bezi na tom vzalenem stroji. Pro kazdou sluzbu (port) musis vytvorit novou options, pak to ulozis pod jednu session viz priloha.
Potom se na sluzbu volas localhost:port_tunnelovane slouzby
Napr. v priloze tunneluji rdp vzdaleneho stroje a to tak, ze ze vzdaleny ip 192.168.200.100 na portu 3389 (standardni port rdp) presmeruji na localhost:3390 (na jiny port je proto, ze windows si mysli, ze mu rdp bezi lokalne i kdyz nebezi, proto ji mam na jinem lokalnim protu nez je na vzdalenem)

merlinx
25.11.2006, 23:41
Podle toho návodu jsem to zprovoznil.Dostal jsem přidělenej klíč,ale pomocí putty a návodu zde
http://www.solnet.cz/info/putty/index.html#nastaveni se nemůžu třes shh furt připojit
Pokud se chces s putty pripojovat pomoci klicu, ktere jsi vygeneroval na linuxu, musis si klic prevest do formatu pro putty. Je na to nastroj puttygen.
Vice najdes na strankach putty napr. zde najdes vse potrebne:
http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/faq.html

qwert
26.11.2006, 10:55
Myslel jsem že by to šlo i jednodušeji.Přesměrování portů pomocí SSH

Nejprve se podíváme na přesměrování pomocí SSH. Příkaz ssh má nepovinné parametry:
-L port1:host2:port2

a
-R port1:host2:port2

Je-li zadán některý z nich, začne ssh po vytvoření spojení poslouchat na TCP portu port1. Je-li zadán parametr -L, poslouchá na počítači, ze kterého se spojujete (lokálním), je-li zadán -R, poslouchá na počítači, na nějž se spojujete (vzdáleném). Pokud na dotyčný port přijde spojení, SSH ho protuneluje svým šifrovaným kanálem ("vedle" normálního přenosu příkazů) a z počítače na druhém konci tunelu (v případě -L vzdáleného, u -R lokálního) se spojí na port port2 počítače host2. K čemu to může být dobré?Ale takto to asi u asusu nejde.Čerpal jsem z
http://www.root.cz/clanky/tuneluji-tunelujes-tunelujeme-presmerovani-portu/ Pomocí příkazů iptables by to bylo nejlepší.

merlinx
26.11.2006, 19:13
Myslel jsem že by to šlo i jednodušeji.Přesměrov&#225;n&#237; portů pomoc&#237; SSH

Nejprve se pod&#237;v&#225;me na přesměrov&#225;n&#237; pomoc&#237; SSH. Př&#237;kaz ssh m&#225; nepovinn&#233; parametry:
-L port1:host2:port2

a
-R port1:host2:port2

Je-li zad&#225;n někter&#253; z nich, začne ssh po vytvořen&#237; spojen&#237; poslouchat na TCP portu port1. Je-li zad&#225;n parametr -L, poslouch&#225; na poč&#237;tači, ze kter&#233;ho se spojujete (lok&#225;ln&#237;m), je-li zad&#225;n -R, poslouch&#225; na poč&#237;tači, na nějž se spojujete (vzd&#225;len&#233;m). Pokud na dotyčn&#253; port přijde spojen&#237;, SSH ho protuneluje sv&#253;m šifrovan&#253;m kan&#225;lem ("vedle" norm&#225;ln&#237;ho přenosu př&#237;kazů) a z poč&#237;tače na druh&#233;m konci tunelu (v př&#237;padě -L vzd&#225;len&#233;ho, u -R lok&#225;ln&#237;ho) se spoj&#237; na port port2 poč&#237;tače host2. K čemu to může b&#253;t dobr&#233;?Ale takto to asi u asusu nejde.Čerpal jsem z
http://www.root.cz/clanky/tuneluji-tunelujes-tunelujeme-presmerovani-portu/ Pomoc&#237; př&#237;kazů iptables by to bylo nejlepš&#237;.

jo tak jak to chces by to slo,ale ne s putty, pokud to chces na windows musis pouzit neco jineho, napr. toto: http://sshwindows.sourceforge.net/
pak muzes ssh pouzivat z prikazove radky a uplatnit tunnelovani jak popisuji na rootu.

qwert
28.11.2006, 09:54
Nakonec jsem udělal SSH přes přístupovej klíč.Tedka ale řešin povolení adres.Vše proběhne vpořádku uložim nastavení
flashfs enable
flashfs save
flashfs commit
po zadání iptables –L INPUT –vn všechny adresy ukáže co jsou povolený.Ale po vytažení routru s napájení už po zadání iptables –L INPUT –vn tam žádný adresy povolený nejsou.Proč se to neuloží ?

Engy
28.11.2006, 09:57
Nakonec jsem udělal SSH přes přístupovej klíč.Tedka ale řešin povolení adres.Vše proběhne vpořádku uložim nastavení
flashfs enable
flashfs save
flashfs commit
po zadání iptables –L INPUT –vn všechny adresy ukáže co jsou povolený.Ale po vytažení routru s napájení už po zadání iptables –L INPUT –vn tam žádný adresy povolený nejsou.Proč se to neuloží ?

A kde delate to povoleni? Musite bud ve startu k newcs nebo v /usr/local/sbin/post-firewall

Vlado Fogo
28.11.2006, 11:08
nevim, cez vikend som testol koppela cdma 1.62 s dvoma prevodnikmi USB -->8phoenix (cize 16 kariet) a bol som hodne sklamany. ten driver si robil co chcel. raz kartu korektne nacital a 2 nie alebo opacne. takze zo 16 korektne fungovalo max 8 kariet aj to do 5 min nejake 2 az 3 padli
takze u mna navrat k openwrt a uplne inemu driveru

Garion
28.11.2006, 12:08
Muzes napsat vice? nejak tomu moc nerozumim co pises.
1.Jaky pouzivas ASUS?
2.Pripojujes ctecky pres USB HUB nebo co je (2x prevodnik USB)?
3. Pouzivas Phoenix od ZDK?

nevim, cez vikend som testol koppela cdma 1.62 s dvoma prevodnikmi USB -->8phoenix (cize 16 kariet) a bol som hodne sklamany. ten driver si robil co chcel. raz kartu korektne nacital a 2 nie alebo opacne. takze zo 16 korektne fungovalo max 8 kariet aj to do 5 min nejake 2 az 3 padli
takze u mna navrat k openwrt a uplne inemu driveru

Vlado Fogo
28.11.2006, 12:11
Muzes napsat vice? nejak tomu moc nerozumim co pises.
1.Jaky pouzivas ASUS?
2.Pripojujes ctecky pres USB HUB nebo co je (2x prevodnik USB)?
3. Pouzivas Phoenix od ZDK?

1, 500g de luxe
2, 8-smickova verzia od ZDK
3, ano

Garion
28.11.2006, 12:40
Diky za upresneni :)

1, 500g de luxe
2, 8-smickova verzia od ZDK
3, ano

qwert
29.11.2006, 16:57
A kde delate to povoleni? Musite bud ve startu k newcs nebo v /usr/local/sbin/post-firewall
připojim se pomocí putty a zadávám jednotlivá pravidla pomocí příkazů iptables.Jinak v adresáři /usr/local/sbin žádná složka post-firewall není

Engy
30.11.2006, 13:58
připojim se pomocí putty a zadávám jednotlivá pravidla pomocí příkazů iptables.Jinak v adresáři /usr/local/sbin žádná složka post-firewall není

Tak tam ten soubor zalozte. Vice viz http://oleg.wl500g.info a nebo to pridejte do startu co je u newcs.

qwert
30.11.2006, 18:25
Tak tam ten soubor zalozte. Vice viz http://oleg.wl500g.info a nebo to pridejte do startu co je u newcs.

Do startu jsem to zkoušel přidávat takto príklad:
iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 10112 -s 232.212.212.212
iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 10112 -s 262.212.212.212

a to nefungovalo.Tam jdou povolit jen porty pro všechny uživatele ne ?Podle toho návodu od Olega jsem udělal vše jenom toto mě nějak nejde.Můžete popsat přesnej postup ?Třeba na PM.

ZDK
30.11.2006, 18:42
....Můžete popsat přesnej postup ?Třeba na PM.
Prosim o poznatky a zkusenosti s provozem radeji sem do fora - at se muzou take ostatni poucit, kde muze dojit k chybam.
Diky.
ZDK

merlinx
30.11.2006, 21:03
Do startu jsem to zkoušel přidávat takto príklad:
iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 10112 -s 232.212.212.212
iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 10112 -s 262.212.212.212

a to nefungovalo.Tam jdou povolit jen porty pro všechny uživatele ne ?Podle toho návodu od Olega jsem udělal vše jenom toto mě nějak nejde.Můžete popsat přesnej postup ?Třeba na PM.

nevim presne co mas v umyslu,ale pokud chces z venku (z ip 212.212.212.212) povolit pristup dovnitr,tak bys to mel mit nejak takto:
iptables -A INPUT -p TCP -m tcp -s 212.212.212.212 --dport 10112 -m state --state NEW -j ACCEPT

a pokud to vkladas do nejakyho souboru, ktery pravidla spousti pri startu, nezapomen nastavit prava pro spusteni napr.
"chmod 755 soubor_s_iptables"

Zako
30.11.2006, 21:06
vsetko najdete tu :
ostatne je vec toho ako sa nakonfiguruje asus.
A to uz nie je tema dreamboxu!
;)

merlinx
30.11.2006, 21:22
vsetko najdete tu :
;)

hmmm, moc pekny navod, ja davam ale radeji prednost opewrt. Jinak dik za link

qwert
30.11.2006, 22:05
vsetko najdete tu :
;)
Přesně to jsem psal podle toho NÁVODU to dělám.Vše funguje jak má.po zadání iptables –L INPUT –vn se ukážou povolený všechny ip adresy.Když ale asuse vytánu z napájení a opět připojím ta po zadání iptables –L INPUT –vn už neukáže žádný povolený adresy.

Zako
30.11.2006, 22:25
To znamena ze to co si zadal ni je nikde ulozene a asus nevie o tom ze to ma spustit aj po restarte.
na to aby sa ti spustili veci okolo firwevallu pri starte asusu sluzi subor post-firewall.
Standardne sa v asuse nenachadza, treba ho vytvorit a zapisat do flash.
akonahle su tieto podmienky splnene, asus sa nastartuje aj s parametremy uvedenymi v subore post-firewall.
Ak som to napisal nejako nezrozumitelne , pardon :)

merlinx
30.11.2006, 22:57
To znamena ze to co si zadal ni je nikde ulozene a asus nevie o tom ze to ma spustit aj po restarte.
na to aby sa ti spustili veci okolo firwevallu pri starte asusu sluzi subor post-firewall.
akonahle su tieto podmienky splnene, asus sa nastartuje aj s parametremy uvedenymi v subore post-firewall.

napsal jsi to dobre, ja jen doplnim, ze ty iptables chainy muze do asuse do nvram ukladat primo a to: nvram set iptables...
Ulozeni prikazem:nvram commit
Pro nahlednuti do nvram zda je to vse ulozene slouzi prikaz: nvram show | sort

Engy
01.12.2006, 10:31
napsal jsi to dobre, ja jen doplnim, ze ty iptables chainy muze do asuse do nvram ukladat primo a to: nvram set iptables...
Ulozeni prikazem:nvram commit
Pro nahlednuti do nvram zda je to vse ulozene slouzi prikaz: nvram show | sort

U Olega to pres nvram myslim nejde. Koukam do zdrojovek a nikde to tam nevidim.

qwert
01.12.2006, 13:06

Právě oto mě jde já ho nemůžu vytvořít podle toho návodu od Olega.
#!/bin/sh
# create directory
mkdir -p /usr/local/sbin
# edit file using vi editor
vi /usr/local/sbin/post-firewall
# make this file executable (very important)
chmod +x /usr/local/sbin/post-firewall

Co mám přesně dát za příkazy ,abych ho vytvořil a zapsal do flash ?

merlinx
01.12.2006, 18:17
U Olega to pres nvram myslim nejde. Koukam do zdrojovek a nikde to tam nevidim.

nechci se hadat, nevim to presne, uz jsem delsi dobu zadneho asuse s firmware od olega nedelal,ale matne si vzpominam, ze kdysi, kdyz vysel asus wl500b na trh, nacpal jsem tam olegovo sw a pak jsem do nvram zapisoval prikaz na spusteni sciptu na zavedeni modulu s podporou klienta co jsem mel na flash

alfsv
01.12.2006, 19:23
Ja som v Olegovi pospustal taketo
iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport <port newcs> -s
a potom som to takto zapisal
flashfs enable
flashfs save
flashfs commit
a je to tam aj po vypnuti z napajania:)

merlinx
01.12.2006, 20:31
Ja som v Olegovi pospustal taketo
iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport <port newcs> -s
a potom som to takto zapisal
flashfs enable
flashfs save
flashfs commit
a je to tam aj po vypnuti z napajania:)

joooo, ano mas pravdu, ted si vzpominam, tenkrat jsem do asuse neuploadoval fw od olega, jen jsem vlastne pridaval na flash ovladace a scripty, kterymi jsem spoustel konfiguraci a zavadel ovladac pro clienta. Na to jsem pouzival pro zapis do nvram prikazy nvram set... atd.. . U olegovo fw jsem to pak po case jeste zkousel a tam jsou to opravu prikazy co uvadis. U openwrt se pouzivaji take prikazy nvram set ... . Tak se omlouvam za mylne informace? Je to preci jen nejakej ten cas co jsem si s prvnim asusem wl500b a olegovo fw hral.

qwert
01.12.2006, 20:58
Ano není to přímo věc dreamboxu.Určitě to ale s tím souvisí. A Jinak proto jsem to taky chtěl řešit přes PM .Tady Oleg to popisuje.Tips and tricks
Customizing firewall
The simplest way to customize your firewall is to write the /usr/local/sbin/post-firewall script. This script is executed right after the built-in firewall script finishes executing. For general firewall questions please visit netfilter site. If you've examined the filesystem right after the initial firmware installation you will notice that /usr/local directory is empty. You will need to manually create both /usr/local/sbin directory and then create /usr/local/sbin/post-firewall script. So, the sequence could be as following (lines, starting with # are comments, except the first line which is REQUIRED)
#!/bin/sh
# create directory
mkdir -p /usr/local/sbin
# edit file using vi editor
vi /usr/local/sbin/post-firewall
# make this file executable (very important)
chmod +x /usr/local/sbin/post-firewall
After that you need to "activate" your changes. It's a good idea to test post-firewall before committing changes. So, if your script does not expect any args, just type
/usr/local/sbin/post-firewall
Check output for errors. And verify that iptables state is something you've expected by typing
iptables -L -v
iptables -L -v -t nat
Once you've done you can proceed with committing changes like this
# prepare image
flashfs save
# commit it to flash once you've checked, that file size does not exceed 64k
flashfs commit
# if you have not enabled flashfs yet type this as well
flashfs enable
Reboot your router and it should then use your file.

Here is the /usr/local/sbin/post-firewall sample (which I've used in my setup)
#!/bin/sh
# set default policy
iptables -P INPUT DROP
# remove last default rule
iptables -D INPUT -j DROP
# deny ftp access from WAN
iptables -D INPUT -p tcp -m tcp -d "$2" --dport 21 -j ACCEPT
# Allow access to ssh server from WAN
iptables -A INPUT -p tcp --syn --dport 22 -j ACCEPT
# start wshaper
wshaper start "$1" 1000 220
Tady odkaz http://oleg.wl500g.info/
a tady se má asi ten sddon stáhnout
http://www.netfilter.org/news.html#2006-09-28 Prostě jenom to trochu sesumírovat kdo trochu rozumí Linuxu.Jak jsem psal možno řešit přes PM nebo icq.

Zako
03.12.2006, 16:01
Zdravim,
zaujimalo by ma, ked nam uz na asuse bezi samba, nfs, ftp, newcs server, neskusali ste niekto na nom spustit ggrab?
( http://www.menzebach.de/ )

V suvislosti s Dm500 by to mohlo byt celkom zaujimave riesenie nahravania na usb hdd pripojeneho k asusu.

Dik.

sateliťák
12.12.2006, 19:15
Nevie mi niekto poradit ci bude fungovat internetove pripojenie od T-Mobile /Rychly internet -stolovy modem/http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=uvodna-stranka&follow=%3F1235&partner=c1 v spojeni s ASUSOM WL-500gP/Ako router/???

Zako
12.12.2006, 19:32
del.......................

Fizol
12.12.2006, 19:40
Nevie mi niekto poradit ci bude fungovat internetove pripojenie od T-Mobile /Rychly internet -stolovy modem/http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=uvodna-stranka&follow=&#37;3F1235&partner=c1 v spojeni s ASUSOM WL-500gP/Ako router/???

A čo tak použiť rovno toto:

http://www.siemens.cz/siemjet/cz/home/ic/wirelessModules/gsm/Main/18426.jet

sateliťák
12.12.2006, 20:02
A čo tak použiť rovno toto:

http://www.siemens.cz/siemjet/cz/home/ic/wirelessModules/gsm/Main/18426.jet

No ale Rychly internet je uz na technologii UMTS a to ten router od Siemensu asi podla specifikacii nepodporuje.

alfsv
12.12.2006, 20:29
Rychly internet od T-Mobile NIE JE UMTS, ale nech Ti je utechou, ze stolovy modem cez ethernet ide s KAZDYM ROUTROM!! / co ma na WANe ethernet. Nastavis na WANe automaticke pridelovanie IP providerom a je to!!

sateliťák
12.12.2006, 22:43
Rychly internet od T-Mobile NIE JE UMTS, ale nech Ti je utechou, ze stolovy modem cez ethernet ide s KAZDYM ROUTROM!! / co ma na WANe ethernet. Nastavis na WANe automaticke pridelovanie IP providerom a je to!!

Cize pojde to aj napr. s touto sunkou ?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26250

alfsv
13.12.2006, 00:14
Nie je dovod aby neslo.. citat z popisu..
.....WAN portu s konektorem RJ-45, nakonfigurovat typ připojení (statické, dynamické, PPPoE) jednoduchým .....:)

Zako
03.01.2007, 11:56
Poprosim o radu.
Aky USB HUB doporucujete k WL500gp?
Ten co mam (hu-4440p od trustu) mi v asuse nefunguje.
Ak mate nejake odskusane, poprosim o typ.. ;)

Dik

BLUEANT
03.01.2007, 14:44
Poprosim o radu.

Dik

Neviem preco ti to nejde - ja mam nejaky lacny z LIDLA za 300,- ci 400,- a ide bez problemov. (som mal za to ze musia ist vsetky - doma skusim pozriet aky to je)

ZDK
03.01.2007, 15:21
Neviem preco ti to nejde - ja mam nejaky lacny z LIDLA za 300,- ci 400,- a ide bez problemov. (som mal za to ze musia ist vsetky - doma skusim pozriet aky to je)
Ja nad tim taky moc nepremyslel, ale treba je s tim problem?
Kazdopadne by chodit mely USB HUBy postavene na Cypress IC (CY7C65640x) - jeden typ napr. prodavan pod oznacenim USM-204.
ZDK

Vlado Fogo
03.01.2007, 15:26
Ja nad tim taky moc nepremyslel, ale treba je s tim problem?
Kazdopadne by chodit mely USB HUBy postavene na Cypress IC (CY7C65640x) - jeden typ napr. prodavan pod oznacenim USM-204.
ZDK

a ako je to s tym napajacim konektorom, trosku by mi teraz pri 2x 8usb bodlo napajat karty externe a nie len z usb. kedysi som to skusal pod newcs a nechodilo to, je to prosim ta funkcne ??

ZDK
03.01.2007, 15:57
a ako je to s tym napajacim konektorom, trosku by mi teraz pri 2x 8usb bodlo napajat karty externe a nie len z usb. kedysi som to skusal pod newcs a nechodilo to, je to prosim ta funkcne ??
Priznam se, ze jsem to dal nezkousel - tu max. sestavu mas zatim jen Ty ;). Nemeril jsem ani proudovy odber jednotliveho modulu, ale zkusim se na to podivat, az budu mit nejaky hotovy. Doufam ale, ze to nebude tak zle, i kdyz pri tech 16 Phoenixech se to opravdu nascita - jenom LEDky uz vezmou cca 100mA :(.
ZDK

BLUEANT
03.01.2007, 16:00
Priznam se, ze jsem to dal nezkousel - tu max. sestavu mas zatim jen Ty ;). Nemeril jsem ani proudovy odber jednotliveho modulu, ale zkusim se na to podivat, az budu mit nejaky hotovy. Doufam ale, ze to nebude tak zle, i kdyz pri tech 16 Phoenixech se to opravdu nascita - jenom LEDky uz vezmou cca 100mA :(.
ZDK

A nepostaci samotne napajanie HUBU ?

ZDK
03.01.2007, 16:11
A nepostaci samotne napajanie HUBU ?
Prave proto se tady pouziva napajeni jen po USB kabelech (2x) - s tim externim u konkretniho typu HUBu byl nejaky problem...
ZDK

vld75
03.01.2007, 16:18
Poprosim o radu.

Dik
Ja jsem mel model 14.99.5025R USB HUB made in China. Ma peknou nalepku hi-speed Certified USB tm :) .

ZDK
03.01.2007, 16:38
Ja jsem mel model 14.99.5025R USB HUB made in China. Ma peknou nalepku hi-speed Certified USB tm :) .
Ano, to je ten, co jsem popsal v predchozim - uvnitr ma napsany typ USM-204 ;).
ZDK

alfsv
03.01.2007, 16:39
Prave proto se tady pouziva napajeni jen po USB kabelech (2x) - s tim externim u konkretniho typu HUBu byl nejaky problem...
ZDK

mam odkusane 4xUSB/2phoenix z USB cez mini USB HUB Targus solo USB kabel a aj dodavana USB/napajanie rozdvojka. No problem..

Zako
03.01.2007, 18:14
Diky za typ ale daleko som sa nedostal. Usb Huby co tu spominate som ani za pomoci kamarata google nenasiel :(
To to je ten co mi nechce ist : http://shop.pocitac.sk/zbozi/rozbocovac-trust-4-port-usb2-mini-hub-hu-4440p/detail.aspx?p=z:73022

miro58
18.01.2007, 22:16
P&#225;ni,m&#225;m kombin&#225;ciu Zadacom a router AsusWL ,sk&#250;šal som nov&#253; modem3G od Orange ,ale spolupr&#225;ca s routerom m&#237;nusov&#225; čo ma veľmi tr&#225;pi.Existuje nejak&#253; router kompatibiln&#253; ?
D&#237;k

Igy2005
23.01.2007, 11:01
mal by som otazku, ide s tymto ASUS routerom aj nasledovna vec:
mam wan pripojenie, a obcas mi vypadne chcel by som si este zohnat EDGE usb modem od Orange, a mat 2x WAN jednu cez Ethernet a druhu cez USB, tu usb ako backup ak mi vypadne Ethernet, samozrejme tak aby sa to prepinalo samo...

BLUEANT
23.01.2007, 11:22
mal by som otazku, ide s tymto ASUS routerom aj nasledovna vec:
mam wan pripojenie, a obcas mi vypadne chcel by som si este zohnat EDGE usb modem od Orange, a mat 2x WAN jednu cez Ethernet a druhu cez USB, tu usb ako backup ak mi vypadne Ethernet, samozrejme tak aby sa to prepinalo samo...

Myslim ze koppel FW to ma

pozri na ich we a forum - www.koppel.cz

vld75
29.01.2007, 14:35
Po case jsem se vratil k testovani ASUS 500gP a newcs servru. Zkousel jsem firmware koppel 1.63 a Oleg 1.9.2.7-7f - newcs 1.19 a CL a SL kartu. V obou pripadech je problem pri startu a nacitani karty. Probehne nekolikrat restart ctecek a vysledek je pak :

252 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml
253 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml
254 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml
255 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml
256 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml
257 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml
258 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml
259 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml
260 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml
261 vld75 1036 S /tmp/harddisk/bin/./newcs -C /tmp/harddisk/bin/./newcs.xml

v prubeho logu newcs probiha nekolikrat tato hlaska:
20:15:38 ] [ Phoenix ] Setting 2 Stop bits on node /dev/usb/tts/2
[ 20:15:38 ] [ Phoenix ] Setting Baud to standard 9600
[ 20:15:38 ] [ Phoenix ] Echo mismatch
[ 20:15:38 ] [ Phoenix ] Echo mismatch :(

Postupne nacitani je v souboru newcslog.txt

Mate s tim nejakou zkusenost, popr. kde hledat chybu. Dik

PS: jeste kousek syslogu
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial deregistering driver Home-Electronics TIRA-1 IR Transceiver
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial deregistering driver USB-UIRT Infrared Tranceiver
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial deregistering driver FTDI FT232R Compatible
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial deregistering driver FTDI FT2232C Compatible
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now disconnected from ttyUSB0
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now disconnected from ttyUSB1
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now disconnected from ttyUSB2
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now disconnected from ttyUSB3
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial deregistering driver FTDI FT232BM Compatible
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial deregistering driver FTDI 8U232AM Compatible
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial deregistering driver FTDI SIO
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI SIO
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI 8U232AM Compatible
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232BM Compatible
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT2232C Compatible
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter detected
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB0 (or usb/tts/0 for devfs)
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB1 (or usb/tts/1 for devfs)
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB2 (or usb/tts/2 for devfs)
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB3 (or usb/tts/3 for devfs)
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232R Compatible
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for USB-UIRT Infrared Tranceiver
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Home-Electronics TIRA-1 IR Transceiver
Jan 28 20:15:23 kernel: ftdi_sio.c: v1.3.5r1:USB FTDI Serial Converters Driver

Vlado Fogo
29.01.2007, 15:27
Po case jsem se vratil k testovani ASUS 500gP a newcs servru. Zkousel jsem firmware koppel 1.63 a Oleg 1.9.2.7-7f - newcs 1.19 a CL a SL kartu. V obou pripadech je problem pri startu a nacitani karty.

ja som testy na asuse zavrhol.
driver tu publikovany je len suche skompilovanie toho zdrojaku co je na offic stranke, jeho autor silou mocou chcel nieco vytvorit a pritom pozabudol na take veci ako procedura PTS, parita alebo co je hlavny problem RESET karty. takze bios 5 karty chodia s velikymi problemami, bios 3v47 ide v jednej citacke, ale v druhej nemoze byt ziadna ina karty s paritou even, takze sa to da vyriesit pouzitim viaccess karty atd atd. tych problemov je tam viac nez dost.
inak co sa tyka tvojho logu tak zrejme si zle zaviedol driver, pripadne pouzil zly

Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232R Compatible
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for USB-UIRT Infrared Tranceiver
Jan 28 20:15:23 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Home-Electronics TIRA-1 IR Transceiver
Jan 28 20:15:23 kernel: ftdi_sio.c: v1.3.5r1:USB FTDI Serial Converters Driver

vld75
29.01.2007, 17:04
Diky,
zavedeni driveru jsem opravil, ale vysledek je stejny.

Ted:
Jan 29 16:00:20 FTP server: user vld75 logged in from 192.168.1.56
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI SIO
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI 8U232AM Compatible
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232BM Compatible
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT2232C Compatible
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter detected
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB0 (or usb/tts/0 for devfs)
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB1 (or usb/tts/1 for devfs)
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB2 (or usb/tts/2 for devfs)
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to ttyUSB3 (or usb/tts/3 for devfs)
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232R Compatible
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for USB-UIRT Infrared Tranceiver
Jan 29 16:00:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Home-Electronics TIRA-1 IR Transceiver
Jan 29 16:00:29 kernel: ftdi_sio.c: v1.3.5r1:USB FTDI Serial Converters Driver

ZDK
29.01.2007, 18:49
ja som testy na asuse zavrhol.
driver tu publikovany je len suche skompilovanie toho zdrojaku co je na offic stranke, jeho autor silou mocou chcel nieco vytvorit a pritom pozabudol na take veci ako procedura PTS, parita alebo co je hlavny problem RESET karty. takze bios 5 karty chodia s velikymi problemami, bios 3v47 ide v jednej citacke, ale v druhej nemoze byt ziadna ina karty s paritou even, takze sa to da vyriesit pouzitim viaccess karty atd atd. tych problemov je tam viac nez dost.
.....
Vlado,
mohl by jsi prosim jeste vyzkouset odstraneni toho C, o kterem jsem Ti psal?
Mam tuseni, ze by to mohlo nejak souviset mozna i s tim RESETem? Ja to v pracovnich podminkach vyzkouset nemuzu. Jeste bych pozadal o dopresneni finalnich hodnot tech Q (3.57/3.68/6?) - toto uz na Tvem foru. Diky.
ZDK

Flavius
29.01.2007, 22:17
:confused: Jsem na tom podobne pokud je ve spodni ctecce karta CONAX a v horni CRYPTOWORKS najede pouze karta CRW a to po trech a vice restartech spis mi to pripada jako nahoda. Pokud ve spodni ctecce neni zadna karta a v horni je CRW tak nenajede. Pokud je ve spodni ctecce CRW take nenajede.

Vlado Fogo
29.01.2007, 22:57
Vlado,
mohl by jsi prosim jeste vyzkouset odstraneni toho C, o kterem jsem Ti psal?
Mam tuseni, ze by to mohlo nejak souviset mozna i s tim RESETem? Ja to v pracovnich podminkach vyzkouset nemuzu. Jeste bych pozadal o dopresneni finalnich hodnot tech Q (3.57/3.68/6?) - toto uz na Tvem foru. Diky.
ZDK

oki, zajtra sa na tie kondiky vrhnem, stabilitu mozes potom vyskusat aj ty, (nejak sa mi to po tyzdni marodky tu na servise nakopilo takze nestihacka.)
ak robis 3 krystalovu verziu + 4 ako clock pre ftdsio chip tak tam hod tak jako pises 3,57 + 3,68 + 6 Mhz

ZDK
30.01.2007, 13:04
oki, zajtra sa na tie kondiky vrhnem, stabilitu mozes potom vyskusat aj ty, (nejak sa mi to po tyzdni marodky tu na servise nakopilo takze nestihacka.)
ak robis 3 krystalovu verziu + 4 ako clock pre ftdsio chip tak tam hod tak jako pises 3,57 + 3,68 + 6 Mhz
OK, klidne, az Ti to vyjde - jen pak dej prosim vedet :). Rad bych to uz udelal bez tech C, ktere jsou podle me nesmyslne a spis funkci 6MHz oscilatoru zhorsuji.
Tu "trikrystalovou" verzi jsem myslel jen na pokus (nedaji se tam bohuzel udelat v soucasne podobe zapojeni 3 nezavisle oscilatory, daji se jenom 2). Jestlize FTDI potrebuje k cinnosti 6MHz, tak pri kombinaci 3.57/3.68 by se musel ten samostatny 6MHz oscilator "dobastlit", jinak to nejde :(.
Bezproblemova je jen kombinace 6/3.57, nebo 6/3.68 - tech 6MHz tam totiz musi byt vzdy, je to spolecny CLCK i pro FTDI.
ZDK

Garion
31.01.2007, 01:00
Prisel jsem na zajimavou vec. (aspon pro me) :D

Na Asusu mam nainstalovane OpenWRT a mel jsem pripojene dve 2xctecky USB do USB hubu a flash disk primo do Asusu. Na testovani jsem mel v jedne ctecce kartu co se dodava k DB (srajda porno) a druha karta Opos 1.05 . Vse behalo vpohode . Jelikoz jsem jsem jednu dvojctecku odstranil chtel jsem odpojid i USB hub. V tom mi ale nastala pakarna jelikoz se karty prestali nacitat. nebo s nacetli s chybou. Nebo se nacetla pouze jedna karta.
Pri znovu zapojeni hubu vse zase zaclo fungovat.
hub pouzivam tento
http://www.alza.cz/usb-hub-i-tec-mini-4-1-port-d65365.htm

Treba tento poznatek nekomu pomuze.

PS: Vlado Fogo ma pravdu ze problem je asi v ovladaci ctecek.
Ale takto mi to zatim funguje.

merlinx
10.02.2007, 14:45
Zdravim vsechny borce, zkousel jsem na ASUS WL500Gp s openwrt rozjet newcs,ktery nekolik dni (cca ctyri tydny) pracoval naprosto bez problemu. Nyni jsem si poridil od kamarada jeho starsi variantu WL500g, nebot 500Gp jsem mel zapujceny.Nahral jsem do neho stejnou verzi openwrt se stejnymi doplnujicimy balicky jako u predchoziho, ovladace ftdi, newcs a konfiguraci newcs taktez. Problem ktery mam je ten, ze nejsem schopny z mgcand klienta prijimat zaznamy z UxC. Newcs kartu nacte, vcetne klicu, opravneni. Mgcamdem se na newcs pripojim,ale neni schopny dekodovat (pise mi to v logu do konzole).Je divne ze newcs si o emm rekne ale to je vse. Czlink karta a Premiere karta jede dobre. Konfigurace newcs je troufam si rici dobra, protoze tu samou jsem pouzival na asusu wl500Gp a tam to bylo naprosto bez problemu. Jeste jsem nezkousel pouzit jineho klienta (to jeste vyzkousim). Nemate pls nekdo podobnou zkousenost ?

vld75
10.02.2007, 15:18
napada me jen, ze na UxC karte nejsou zapisy. Vyzkousel bych kartu primo v boxu a znovu prosel konfiguraci - hlavne povoleni portu ve firewallu.

merlinx
10.02.2007, 15:56
napada me jen, ze na UxC karte nejsou zapisy. Vyzkousel bych kartu primo v boxu a znovu prosel konfiguraci - hlavne povoleni portu ve firewallu.

Na te UxP karte jsou aktualni zapisy i je ten newcs precte. Karta v jinym newcs jede bez problemu (i v tom predchozim asusu se stejnym newcs a newcs konfiguraci) tak jak jsem jiz psal.

vld75
12.03.2007, 18:37
...... u tech 2 karet, ale experti, kteri to uz rozjizdeli, zkusenosti maji i s vetsim poctem karet - je to tak Vladane? :)
Mozna by bylo lepe resit toto uz v jinem threadu...
ZDK

tak uz jsme v tom sparvnem threadu. :)
Na Olegu me to slo pouze s 1 kartou, pokud jsem pridaval dalsi, tak se mi to nepodarilo korektne rozjet.
Pak jsem s pomoci IRDY a jeho prispevku naistaloval X-wrt http://x-wrt.org/ .
Postupne se mi to pomoci navodu podarilo rozjet k spokojenosti i jine veci.
http://www.macsat.com/macsat/content/category/3/14/30/
Posledni mesic jsem to testoval s openvpn a zadny problem jsem nezaznamenal. Z doslechu vim, ze funguje spolehlive i kombinace ruznych karet ...

alfsv
12.03.2007, 18:52
Ja mam inu zvlastnost: mam 500gd a aj 500gp. ked dam Open-Wrt, tak to chodi aj s 2-mi dvojcitackami na oboch. Ked nahram posledneho Olega /7f/ do oboch, tak na 500gd mi chodia 2 CW karty v jednej USB dvojcitacke /ZDK/. Ten isty USB key a USB 2-phoenix dam do 500gp a bezi len spodna CW karta, druhu nacita vzdy ako 0D00. Poriesil som to tak, ze spustam 2x newcs, pre kazdu citacku zvlast a chodi to.

Zako
12.03.2007, 19:03
Testujem olega cca od 10/06, na usb hdd/120gb mi bezi samba,nfs,ftp,openvpn + na usb Flash 126mb server + 2*usbPh (bez problemu). vsetko je to pripojene cez usb hub.
Usb hdd pouzivam ako externy hdd pre dm500/SF a ipbox200/SF (nfs server).
Je pravda ze koli hw moznostiam som viac ako dve kreditky neskusal :)

vld75
25.03.2007, 15:00
Jeste jsem se vratil k Oleg firmware a nasel jsem zajimavy odkaz na mozne reseni s ovladaci (usbserial.o and ftdi_sio.o) :

http://forum.atisat.hu/viewtopic.php?t=1556
http://wl500g.info/showthread.php?p=25733#post25733

Jestli nekdo budete zkouset, tak dejde vedet. Mel by se odstranit hlaska "Echo mismatch" error pri nacitani karet.

Vlado Fogo
27.03.2007, 20:02
Jeste jsem se vratil k Oleg firmware a nasel jsem zajimavy odkaz na mozne reseni s ovladaci (usbserial.o and ftdi_sio.o) :

http://forum.atisat.hu/viewtopic.php?t=1556
http://wl500g.info/showthread.php?p=25733#post25733

Jestli nekdo budete zkouset, tak dejde vedet. Mel by se odstranit hlaska "Echo mismatch" error pri nacitani karet.

no v 500 de luxe neslape, ani sa nepokusi vytvorit v /dev/ adresar tts s portami

Vlado Fogo
27.03.2007, 20:05
tak uz jsme v tom sparvnem threadu. :)
Na Olegu me to slo pouze s 1 kartou, pokud jsem pridaval dalsi, tak se mi to nepodarilo korektne rozjet.
Pak jsem s pomoci IRDY a jeho prispevku naistaloval X-wrt http://x-wrt.org/ .
Postupne se mi to pomoci navodu podarilo rozjet k spokojenosti i jine veci.
http://www.macsat.com/macsat/content/category/3/14/30/
Posledni mesic jsem to testoval s openvpn a zadny problem jsem nezaznamenal. Z doslechu vim, ze funguje spolehlive i kombinace ruznych karet ...

chces povedat ze si na oleg firmware nainstaloval nadstavbu pre openwrt cize uplne odlisny firmware.. hmm.. nemas to len popletene ??

calotka
28.03.2007, 10:08
Zkousim rozjet ASUSgp podle navodu na koppel.cz. Firmware Oleg, newcs Oleg, karta Czechlink a 1x USB/2Phoenix ZDK. Po spusteni newcs nedojde k nacteni karty. Zkousel jsem jak phoenix, tak smartmouse mod, ale vysledek je porad stejny, pri nacitani hlasi Reset failed. Nemuzete me nekdo nakopnout, kde by mohla byt chyba? Diky

Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Generic
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: USB Serial Driver core v1.4
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI SIO
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI 8U232AM Compatible
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232BM Compatible
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT2232C Compatible
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter detected
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: Buffer size for bulk_in is 64 modem reports 64
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: Buffer size for bulk_out is 64 modem reports 64
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to /dev/usb/tts/0
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter detected
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: Buffer size for bulk_in is 64 modem reports 64
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: Buffer size for bulk_out is 64 modem reports 64
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: FTDI FT2232C Compatible converter now attached to /dev/usb/tts/1
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for FTDI FT232R Compatible
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for USB-UIRT Infrared Tranceiver
Jan 1 01:09:29 kernel: usbserial.c: USB Serial support registered for Home-Electronics TIRA-1 IR Transceiver
Jan 1 01:09:29 kernel: ftdi_sio.c: v1.3.5r1:USB FTDI Serial Converters Driver

[ NewCS ] Process ID is: 290
[ 01:11:34 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/usb/tts/0
[ 01:11:34 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/usb/tts/0
[ 01:11:34 ] [ Phoenix ] Setting Parity to: EVEN
[ 01:11:34 ] [ Phoenix ] Setting 2 Stop bits on node /dev/usb/tts/0
[ 01:11:34 ] [ Phoenix ] Setting Baud to standard 9600
[ 01:11:34 ] [ Phoenix ] Normal RESET on node /dev/usb/tts/0
[ 01:11:36 ] [ Loader ] Reset failed ...
[ 01:11:36 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 10110
[ 01:11:36 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/usb/tts/1
[ 01:11:36 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/usb/tts/1
[ 01:11:36 ] [ Phoenix ] Setting Parity to: EVEN
[ 01:11:36 ] [ Phoenix ] Setting 2 Stop bits on node /dev/usb/tts/1
[ 01:11:36 ] [ Phoenix ] Setting Baud to standard 9600
[ 01:11:36 ] [ Phoenix ] Normal RESET on node /dev/usb/tts/1
[ 01:11:37 ] [ Loader ] Reset failed ...
[ 01:11:37 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 10111
[ 01:11:37 ] [ NewCS ] Ready to GO! :)

calotka
02.04.2007, 22:41
Tak uz je to ok. Chyba byla ve firmware, s timhle http://oleg.wl500g.info/1.9.2.7-7f/ je to ok. Pak nastal jeste dalsi problem s resetem karet - echo mismatch, ale ten jsem odstranil prepnutim ctecek do modu smartmouse a vlozenim radku "<reset>inverse</reset>" do newcs.xml.

ZDK
03.04.2007, 02:27
Tak uz je to ok. Chyba byla ve firmware, s timhle http://oleg.wl500g.info/1.9.2.7-7f/ je to ok. Pak nastal jeste dalsi problem s resetem karet - echo mismatch, ale ten jsem odstranil prepnutim ctecek do modu smartmouse a vlozenim radku "<reset>inverse</reset>" do newcs.xml.
Diky za info s tim funkcnim Olegovym FW pro ASUSe. Taky jsem neco nasel, z dob minulych, kde se o dilcim problemu s RESETem u USB/2xPhoenix psalo a resilo se to podobne - viz Fizolovy prispevky: http://www.cssf.cz/showthread.php?t=20829
Je otazkou, jestli to takto nechat default (invertovat 2x signal RESET HW i SW), nebo spis softwarove upravit NewCS. Mozna chybi jen nejaka rutina (timeout) pro spravny nabeh a ustaleni oscilatoru? Toto ale nevyresime ;).
ZDK

Zako
03.04.2007, 08:30

No ak by si cital tochu aj forum na kopell.cz, tak by si tam nasiel aj moj prispevok (http://koppel.cz/conferences/viewtopic.php?p=6123&highlight=inverse#6123) na tuto temu ;)

2 ZDK
jedna citacka je nastavena HW ako smartmouse a 6,0mhz jedna ako phoenix a 3,57mhz , na obydve je aplikovany SW reset inverse.

Zako
03.04.2007, 10:19
No ak by si cital tochu aj forum na kopell.cz, tak by si tam nasiel aj moj prispevok (http://koppel.cz/conferences/viewtopic.php?p=6123&highlight=inverse#6123) na tuto temu ;)

2 ZDK
jedna citacka je nastavena HW ako smartmouse a 6,0mhz jedna ako phoenix a 3,57mhz , na obydve je aplikovany SW reset inverse.

Oprava: Obydve citacky su hw v rezime smartmouse ..... "chybicka se vludila" :D

Zako
03.04.2007, 12:00
Testujem olega cca od 10/06, na usb hdd/120gb mi bezi samba,nfs,ftp,openvpn + na usb Flash 126mb server + 2*usbPh (bez problemu). vsetko je to pripojene cez usb hub.
Usb hdd pouzivam ako externy hdd pre dm500/SF a ipbox200/SF (nfs server).
Je pravda ze koli hw moznostiam som viac ako dve kreditky neskusal :)

Tak uz som skusil aj 4 kreditky, zapojenie to iste + pribudol dalsi 2*usbPh zapojene ako smartmouse (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=9658&d=1135802566) a pouzity sw reset inverse
Vsetko ide tak ako ma ;)

Vlado Fogo
03.04.2007, 13:50
Tak uz som skusil aj 4 kreditky, zapojenie to iste + pribudol dalsi 2*usbPh zapojene ako smartmouse (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=9658&d=1135802566) a pouzity sw reset inverse
Vsetko ide tak ako ma ;)

mas toho novsieho asusa 500gp alebo starsiu radu ?, mne na tom starom de luxe ani za svet

ZDK
03.04.2007, 14:22
mas toho novsieho asusa 500gp alebo starsiu radu ?, mne na tom starom de luxe ani za svet
A zkousel jsi prehodit ty 0R zespodu desky na HW RESET INVERSE (SmartMouse) rezim? Myslim podle ohlasu, ze uz to chodi vice lidem i s tim starsim (podle me na tento ucel vyhodnejsim) WL-500g Deluxe se spravnou verzi FW...?
ZDK

Vlado Fogo
03.04.2007, 14:41
A zkousel jsi prehodit ty 0R zespodu desky na HW RESET INVERSE (SmartMouse) rezim? Myslim podle ohlasu, ze uz to chodi vice lidem i s tim starsim (podle me na tento ucel vyhodnejsim) WL-500g Deluxe se spravnou verzi FW...?
ZDK

skusal som aj to .. proste 2 karty cw za sebou to ma problem nacitat a to este mam PTS na no, cize nerobi sa procedura pts a karta slape na zakladnej frekv 9600 b

Flavius
03.04.2007, 15:01
Zbytecne to komplikujete. vld75 ma pravdu a vi presne o cem mluvi.

Zako
03.04.2007, 15:18
Mam gp a slape to ako hodinky.

Spociatku mi nenacitalo jednu kartu ale zavada bola mechanicka - studeny spoj (predsa uz tak na to dobre nevidim :D)

Ps: neviem co je "Echo mismatch" nikdy sa mi to neobjavilo pri starte newcs (v1.19 rc12)

Ps2: este sa mi stalo ze bol knflikt portov, ale na to hadam nemusim ..... ?! :)

ZDK
03.04.2007, 15:27
... zavada bola mechanicka - studeny spoj (predsa uz tak na to dobre nevidim :D)
Jsem na tom podobne - bez lupy uz to delat nejde... (SMD 1206 se jeste daly, 0805 a mensi uz ani nahodou).
Podstata je, ze to ve finale chodi :p.
ZDK

vld75
03.04.2007, 18:24
Zbytecne to komplikujete. vld75 ma pravdu a vi presne o cem mluvi.

to bych tak moc nerekl, v konfiguraci newcs mam velke mezery i ostatni veci mi moc nerikaji ...
jen se snazim

mmaxx10
14.04.2007, 14:24
Ahoj nevite nekdo proc mi najede new** ale nevidi mi to kartu ?
Dik za odpovedi mmaxx10 :confused:

STE
10.05.2007, 13:13
Tak som uspesne spojazdnil Asus WL-500gP OLEG FW a NewCS. Musim sa podakovat vsetkym co prispievali v tomto fore, sice mi trochu trvalo kym som to spojazdnil, no vdaka navodu od Vld75 a jeho ale aj prispevkom inych uzivatelov vsetko funguje k uplnej spokojnosti.
Este raz dakujem :cool:

Darebaak
15.07.2007, 15:41
Zdarec,
mate nekdo rozchozene seriove porty na ASUSu 500gx - 500gP?

Co jsem se zatim docetl a dohledal, tak vsude se zatim psalo pouze ohledne vyvedeni serioveho portu z 500gx (deluxe), ale ohledne 500gP (premium) ani zminka.

Prvni co me k tomu trklo byl vypis z logu pri bootovani:
Jan 1 01:00:02 kernel: Serial driver version 5.05c (2001-07-08) with MANY_PORTS SHARE_IRQ SERIAL_PCI enabled
Jan 1 01:00:02 kernel: ttyS00 at 0xb8000300 (irq = 3) is a 16550A
Jan 1 01:00:02 kernel: ttyS01 at 0xb8000400 (irq = 3) is a 16550A

Tak jsem se pripojil pres telnet a dle vypisu by to mohlo jit taky.
[admin@(none) root]$ more /proc/tty/driver/serial
serinfo:1.0 driver:5.05c revision:2001-07-08
0: uart:16550A port:B8000300 irq:3 baud:114583 tx:707 rx:0 RTS|DTR
1: uart:16550A port:B8000400 irq:3 tx:0 rx:0 CTS|DSR|CD
[admin@(none) root]$

Kdyz jsem dohledal nejake fotky te 500gP, je videt ze tam jsou opravdu nejake neosazene piny, otazkou je zda jsou funkcni.

Engy
16.07.2007, 09:21
Kdyz jsem ladil jadro, tak jsem si udelal prevodnik TTL<-->RS232 a fungovalo to. Konzola si tedy drzi jeden seriovy port, druhy by mel byt volny.

Darebaak
16.07.2007, 16:50
Kdyz jsem ladil jadro, tak jsem si udelal prevodnik TTL<-->RS232 a fungovalo to. Konzola si tedy drzi jeden seriovy port, druhy by mel byt volny.

Takze by mel stacit jakykoliv prevodnik s MAX232?
Hmm, napr. dokonala verze odzkousena s WL 500gx je zde: http://wl500g.info/showthread.php?t=1993

Prosimte, jak je to mysleno s tim prvnim portem a konzolou? To jako, ze nejde uvolnit pro externi HW?
Ono v tom vyse uvedenem clanku o tech portech pro 500gx taky o tom neco pisou, ale neni mi to zatim z toho zcela jasne, budu si to muset poradne precist.

Engy
16.07.2007, 17:05
Zkousel jsem to s 500gP a bylo to 3.3V TTL. Uvolnit jsem to nezkousel ale jadro tam pri bootu vypisuje "sve".

Darebaak
16.07.2007, 22:26
Aha, je treba pozorne cist, tedy je potreba pouzit MAX3232 pro 3,3V ne puvodni MAX232 ... je treba pro nej zajet nekam do kramu.

Tady je nejaky dalsi popis pro zprovozneni Serial/UART: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/User_talk:Oxo

a hned k tomu popis jak ozivit mrtvou cihlu: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2507

No, teoreticka priprava je dulezita ...

Darebaak
19.07.2007, 12:02
Zdarec,

Do Asus WL500gp jsem pres webove rozhrani (PC s winXP) nahral novy WL500gp-1.9.2.7-7g-USB-1.65.trx z http://koppel.cz/cdmawifi/download/165/ -> 1.65 stabilní verze.

Pak jsem ve stejnem PC s winXP naformatoval Usb Flash Disc na FAT a vytvoril directory -> ftp_pub a ftp_pvt.
Pres Total Commander nakopiroval newcs_CDMA.tar.gz.

Vypis syslogu pro overení připojení Usb Flash Disku v systémovém logu na routru:
...
...
Jan 1 01:00:06 kernel: Vendor: ChipsBnk Model: Flash Disk Rev: 2.00
Jan 1 01:00:06 kernel: Type: Direct-Access ANSI SCSI revision: 02
Jan 1 01:00:06 kernel: Attached scsi removable disk sda at scsi0, channel 0, id 0, lun 0
Jan 1 01:00:06 kernel: SCSI device sda: 514560 512-byte hdwr sectors (263 MB)
Jan 1 01:00:06 kernel: sda: Write Protect is off
Jan 1 01:00:06 kernel: Partition check:
Jan 1 01:00:06 kernel: p1
Jan 1 01:00:06 kernel: USB Mass Storage support registered.
...
...
Jan 1 01:00:16 kernel: VFS: Can't find ext3 filesystem on dev sd(8,0).
Jan 1 01:00:16 kernel: MSDOS FS: Using codepage 852
Jan 1 01:00:16 kernel: MSDOS FS: IO charset cp852
Jan 1 01:00:16 kernel: FAT: bogus logical sector size 20487
Jan 1 01:00:16 kernel: VFS: Can't find a valid FAT filesystem on dev 08:00.
Jan 1 01:00:16 kernel: FAT: freeing iocharset=cp852
Jan 1 01:00:16 kernel: FAT: bogus logical sector size 20487
Jan 1 01:00:16 kernel: VFS: Can't find ext3 filesystem on dev sd(8,1).
Jan 1 01:00:16 kernel: MSDOS FS: Using codepage 852
Jan 1 01:00:16 kernel: MSDOS FS: IO charset cp852
Jan 1 01:00:17 USB storage: vfat fs mounted to /tmp/harddisk
Jan 1 01:00:17 FTP server: daemon is started

Nicmene pri trivialnim rozbalovani mam podobny problem jako http://www.cssf.cz/showpost.php?p=206203&postcount=108.

(none) login: admin
Password:
[admin@(none) root]$ cd ..
[admin@(none) local]$ cd ..
[admin@(none) harddisk]$ ls -la
drwxr-xr-x 4 admin root 16384 Jan 1 01:00 .
drwxr-xr-x 1 admin root 0 Jan 1 2000 ..
drwxr-xr-x 2 admin root 4096 Jan 1 01:18 ftp_pub
drwxr-xr-x 2 admin root 4096 Jul 18 2007 ftp_pvt
[admin@(none) ftp_pub]$ ls -la
drwxr-xr-x 2 admin root 4096 Jan 1 01:18 .
drwxr-xr-x 4 admin root 16384 Jan 1 01:00 ..
-rwxr-xr-x 1 admin root 2696192 Jan 1 1980 newcs_CDMA.tar.gz
[admin@(none) ftp_pub]$ tar zxf newcs_CDMA.tar.gz
[admin@(none) ftp_pub]$

Timto se nemohu hnout uz z prvniho kroku.

Checksum je OK, tak me napada zda je funkcni gzip anebo je problem s Usb Diskem, protoze me zarazi tento vypis:
Jan 1 01:00:16 kernel: VFS: Can't find ext3 filesystem on dev sd(8,0).

Ale nevim jak to ma byt OK, zbytek vypisu syslogu na CDMA neni uveden. Muzete mi jej tedy nekdo prosim poskytnout?

Diky za pomoc.

P:S. VDR jsem rozjizdel skoro 4 roky, tak toto snad bude rychlejsi.

Engy
19.07.2007, 12:57
No je tam i odpoved, tedy ze to tvuj prohlizec iniciativne rozbalil, takze vynech pismenko "z" v parametrech taru a melo by to jet.

Darebaak
19.07.2007, 19:41
No je tam i odpoved, tedy ze to tvuj prohlizec iniciativne rozbalil, takze vynech pismenko "z" v parametrech taru a melo by to jet.

Myslis takto ??? (taky jsem si toho vsimnul ale nic se nedelo)

(none) login: admin
Password:
[admin@(none) root]$ cd ..
[admin@(none) local]$ cd ..
[admin@(none) ftp_pub]$ tar xf newcs_CDMA.tar.gz
tar: Invalid tar magic
[admin@(none) ftp_pub]$

Zajimave, gzip a tar ve vypisu dle "tab, tab" jsou. Tak se asi opet vyskytnul Murphyho syndrom ... vyskytuji se vyjimky a nic nejde standardnim postupem, safra.

Musi se to rozpakovat v tom routru, nestaci kdyz to rozbalim na jinem stroji?
A co ta FAT je to normalni, jak to ma byt?
Prosimte v cem jsi ten Usb Flash Disc formatoval ???
Diky za dalsi pokus.

Engy
19.07.2007, 22:56
Nejdriv si to zkus stahnout necim jinym, aby se to nerozbalilo. Formatovani je myslim popsane na oleg.wl500g.info.

Darebaak
20.07.2007, 01:40
Diky moc, tak nakonec treti "windofs free" pokus se jiz zdaril. Newcs_CDMA.tar.gz jsem stahnul v jinem PC (Debian s VDR) pomoci firefoxu, a pak uz to slo rozbalit jak v tom PC, tak i v routru Asusu dle popisu.
Hned jsem to testnul, takze po startu serveru pomoci ./start to kupodivu nabehlo.
Dale jsem doplnil dalsi zaznamy device pro 3 a 4 ctecku (mam polovicni verzi ZDK integrovany USB2Phoenix s HUBem -> 4 ctecky). Po restartu to tedy uz vypisuje vsecky 4 sice s chybou, ale protoze nejsou jeste nastaveny.
Takze ted je potreba doplnit, nastavit a odladit newcs.xml.
Uvidime kde se to dale zvykne.

Darebaak
21.07.2007, 00:03
Zdarec, tak server se rozjel, ledky postupne blikaji u vsech ctecek ale protoze neznam jak to ma byt spravne, tak nevim zdali je to OK nebo mi nejak blbne html stranka toho newcs, viz priloha.

Popis sestavy: 500gp, CDMA FW. Jsou to 4 ctecky (tzn. dve dvouctecky s integrovanym hubem).

LMK68
22.07.2007, 18:31
Jaký filesystem má mít USB disk, který se připojuje k Asusu? Musí to bát EXT3 nebo postačuje FAT?

merlinx
22.07.2007, 19:26
Jaký filesystem má mít USB disk, který se připojuje k Asusu? Musí to bát EXT3 nebo postačuje FAT?
postaci FAT, musis mit nainstalovny balicek kmod-vfat , pro ext3 musis mit nainstalovany balicek kmod-ext3.

LMK68
24.07.2007, 22:09
Mam funkcni kartu Czechlink a chtel bych ji nasdilet pres USB Phoenix od ZDK a Asus WL500gP. Pouzil jsem firmware Oleg a navod z koppel.cz. Bohuzel mi newcs vypisuje tohle:
insmod: A module named usbserial already exists
Reading Config file from /tmp/harddisk/ftp_pub/bin/./newcs.xml
TCP-log password is disabled!
level: normal
type: init
output: all
logger config: level 1 type 3 output 255
Console log options: level 1 type 3
log file: /tmp/newcs.log
File log options: level 1 type 3
udp log: host 192.168.1.10 port 1000
UDP log options: level 1 type 3
tcp port: 3001
TCP log options: level 1 type 3
[ 20:59:22 ] [ Box detect ] Box type 1
[ 20:59:22 ] [ Config ] Option <Seca-PPV> for device 0 (phoenix0) not present, defaulting to NO
[ 20:59:22 ] [ Config ] /dev/usb/tts/1 ECM priority: hard
[ 20:59:22 ] [ Config ] Option <autosid> for device 0 (phoenix0) not present, defaulting to NO
[ 20:59:22 ] [ Config ] No SIDFILTER is configured, disabling SidOverride for device 0 (phoenix0)!
[ 20:59:22 ] [ Config ] Option <Seca-PPV> for device 1 (phoenix1) not present, defaulting to NO
[ 20:59:22 ] [ Config ] /dev/usb/tts/2 ECM priority: hard
[ 20:59:22 ] [ Config ] Option <autosid> for device 1 (phoenix1) not present, defaulting to NO
[ 20:59:22 ] [ Config ] No SIDFILTER is configured, disabling SidOverride for device 1 (phoenix1)!
[ 20:59:22 ] [ Config ] Option <spider> not present for User: dummy, defaulting to NO
[ 20:59:22 ] [ EMM Cache ] Initialising Cache with 10 entries
[ 20:59:22 ] [ ECM Cache ] Initialising Cache with 10 entries
[ NewCS ] Process ID is: 266
[ 20:59:22 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/usb/tts/1
[ 20:59:22 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/usb/tts/1
[ 20:59:22 ] [ Phoenix ] Setting Parity to: EVEN
[ 20:59:22 ] [ Phoenix ] Setting 2 Stop bits on node /dev/usb/tts/1
[ 20:59:22 ] [ Phoenix ] Setting Baud to standard 9600
[ 20:59:22 ] [ Phoenix ] Inverse RESET on node /dev/usb/tts/1
[ 20:59:24 ] [ Loader ] Reset failed ...
[ 20:59:24 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 10110
[ 20:59:24 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/usb/tts/2
[ 20:59:24 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/usb/tts/2
[ 20:59:24 ] [ Phoenix ] Setting Parity to: EVEN
[ 20:59:24 ] [ Phoenix ] Setting 2 Stop bits on node /dev/usb/tts/2
[ 20:59:24 ] [ Phoenix ] Setting Baud to standard 9600
[ 20:59:24 ] [ Phoenix ] Inverse RESET on node /dev/usb/tts/2
[ 20:59:25 ] [ Loader ] Reset failed ...
[ 20:59:25 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 10111
[ 20:59:25 ] [ NewCS ] Ready to GO!

Muj newcs.xml vypada takhle:
<?xml version="1.0"?>
<newCSconfig>
<readers name="Card Readers">
<device>
<name>phoenix0</name>
<type>Phoenix</type>
<node>/dev/usb/tts/1</node>
<mhz>357</mhz> <!-- or 357 -->
<parity>even</parity>
<reset>inverse</reset>
<export>yes</export>
<enabled>yes</enabled>
<blocksa>no</blocksa>
<blockua>no</blockua>
<blockga>no</blockga>
<!-- <boxkey>0000000000</boxkey> -->
<PTShandshake>no</PTShandshake>
<crypto-special>no</crypto-special>
<carddetect>no</carddetect>
<newcamd_port>10110</newcamd_port>
<priority>hard</priority> <!-- hard is default -->
<sid>
<allow>
<!-- valid value for id are:
4 numbers, if the service id is 3 numbers, add a 0 infront of it. -->
<id></id>
</allow>
<deny>
<id></id>
</deny>
</sid>
</device>

<device>
<name>phoenix1</name>
<type>Phoenix</type>
<node>/dev/usb/tts/2</node>
<mhz>357</mhz> <!-- or 357 -->
<parity>even</parity>
<reset>inverse</reset>
<export>yes</export>
<enabled>yes</enabled>
<blocksa>no</blocksa>
<blockua>no</blockua>
<blockga>no</blockga>
<!-- <boxkey>0000000000</boxkey> -->
<PTShandshake>no</PTShandshake>
<crypto-special>no</crypto-special>
<carddetect>no</carddetect>
<newcamd_port>10111</newcamd_port>
<priority>hard</priority> <!-- hard is default -->
<sid>
<allow>
<id></id>
</allow>
<deny>
<id></id>
</deny>
</sid>
</device>
</readers>
<cache>
<emm>10</emm>
<ecm>10</ecm>
</cache>
<debug>
<level>normal</level>
<type>init</type>
<output>all</output>
<logfile>/tmp/newcs.log</logfile>
<console_options></console_options>
<file_options></file_options>
<udp_host>192.168.1.10</udp_host>
<udp_port>1000</udp_port>
<udp_options></udp_options>
<tcp_port>3001</tcp_port>
<tcp_options></tcp_options>
</debug>
<newcamdserver>
<enabled>yes</enabled>
<name>bla</name>
<deskey>01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14</deskey>
<userfile></userfile>
<user>
<name>dummy</name>
<password>dummy</password>
<au>on</au>
</user>

</newcamdserver>
</newCSconfig>

Dekuji moc za nakopnuti.

alfsv
24.07.2007, 22:16
@LMK68
Skus odmazat toto:
<reset>inverse</reset>
mam dojem, ze mas prepojky na phoenix a davas tam reset ako v mode smouse.

LMK68
24.07.2007, 22:39
@LMK68
Skus odmazat toto:
<reset>inverse</reset>
mam dojem, ze mas prepojky na phoenix a davas tam reset ako v mode smouse.

ZDK me napsal ze me to nsatvil na smartmouse, psal jsem mu nez to vyrabel na co to potrebuju.

alfsv
24.07.2007, 22:49
ZDK me napsal ze me to nsatvil na smartmouse, psal jsem mu nez to vyrabel na co to potrebuju.
tak potom je to ok..
ja bezim na jednom phoenixe a na druhom smouse..

LMK68
25.07.2007, 09:25
tak potom je to ok..
ja bezim na jednom phoenixe a na druhom smouse..

OK to bohuzel neni, protoze mi to nebezi, viz vypis po spusteni Newcs :-(

Zako
25.07.2007, 11:12
citacky zacinaju nulou, takze asi takto:

Prva: <node>/dev/usb/tts/0</node>
Druha: <node>/dev/usb/tts/1</node>

A este skus toto
<PTShandshake>Yes</PTShandshake>

A ten reset si nechaj prepnuty na inverse.

;)

LMK68
25.07.2007, 11:22
citacky zacinaju nulou, takze asi takto:

Prva: <node>/dev/usb/tts/0</node>
Druha: <node>/dev/usb/tts/1</node>

A este skus toto
<PTShandshake>Yes</PTShandshake>

A ten reset si nechaj prepnuty na inverse.

;)

Ja to mam tts/1 a tts/2 protoze mam na USBcku jeste 4G modem od Tmobilu, vypisuje me to tak system log na Asusu. Zbytek vyzkousim. Diky za rady.

ZDK
25.07.2007, 12:11
Ja to mam tts/1 a tts/2 protoze mam na USBcku jeste 4G modem od Tmobilu, vypisuje me to tak system log na Asusu. Zbytek vyzkousim. Diky za rady.
Jeste malinko doplnim HW informacemi:
Spodni ctecka = "nizsi" port
Horni ctecka = "vyssi" port
Karty zasouvat chipem dolu.
Kontrola rezimu Smartmouse/Phoenix (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=9658&d=1135802566) (Reset=Inverse/Reset=Normal)
ZDK

LMK68
25.07.2007, 12:35
Jeste malinko doplnim HW informacemi:
Spodni ctecka = "nizsi" port
Horni ctecka = "vyssi" port
Karty zasouvat chipem dolu.
Kontrola rezimu Smartmouse/Phoenix (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=9658&d=1135802566) (Reset=Inverse/Reset=Normal)
ZDK

Dekuji za doplneni. Doufam, ze se to brzo vyresi.

alfsv
25.07.2007, 13:34
Dekuji za doplneni. Doufam, ze se to brzo vyresi.

V prilohe mas moj test config, bezi mi na 500gD - Oleg 1.9.2.7-7f. /skusal som ho aj na 500gP /openwrt/. USB dvojcitacka -prepojky v mode smouse- by ZDK . Skusal som CW a aj VIA. No problem.:) Hodne zdaru

LMK68
25.07.2007, 13:36
V prilohe mas moj test config, bezi mi na 500gD - Oleg 1.9.2.7-7f. /skusal som ho aj na 500gP /openwrt/. USB dvojcitacka -prepojky v mode smouse- by ZDK . Skusal som CW a aj VIA. No problem.:) Hodne zdaru

Diky moc, vyzkousim to vecer doma.

LMK68
25.07.2007, 15:51
Jeste mam jeden dotaz, ten firmware pro Asus od Olega nebo z Koppelu musi byt nahrany jen na flashce pripojene pres USBcko nebo staci preflashovat firmware primo v Asusu a flashku tim padem nepotrebuju? Diky za odpoved.

Engy
25.07.2007, 15:54
Firmware se nahrava vzdy do asuse, na usb flashce mate jen newcs.

alfsv
25.07.2007, 15:56
samo ze treba naflashovat do asusu, na USB mas len to. co je treba pre newcs.. /napr. adresare "bin a lib.." + obvykle adr. ftp_pub a ftp_pvt.

LMK68
25.07.2007, 16:04
samo ze treba naflashovat do asusu, na USB mas len to. co je treba pre newcs.. /napr. adresare "bin a lib.." + obvykle adr. ftp_pub a ftp_pvt.

OK diky, tak uz sem asi "doma" proc to zlobi. Jsem uplne zapomel preflashovat firmware, myslel jsem si, ze staci ten newcs Oleg :eek: diky za nakopnuti.

SpeedNet
25.07.2007, 16:16
otazka ! neslo by rozbehat aj newcamd server miesto newcs ????

Engy
25.07.2007, 16:17
Slo, kdyz budete mit newcamd pro mips. Ale proc, kdyz funguje newcs?

pEEEda
25.07.2007, 16:32
Jeste mam jeden dotaz, ten firmware pro Asus od Olega nebo z Koppelu musi byt nahrany jen na flashce pripojene pres USBcko nebo staci preflashovat firmware primo v Asusu a flashku tim padem nepotrebuju? Diky za odpoved.

Ahoj.
Hlavní důvody proč se v případě instalace newcs do ASUSe musí použít USBdisk (flashdisk) jsou:
asus má významnou část filesystemu read only není dosti místa na instalaci uživatelského SW (např. newcs) přímo v ASUSovi

Podle mých zkušeností je v ASUSOvi dostatek místa jen na instalaci základních komponent (kernel moduly) a jen základních aplikací. Jakékoliv další rozšíření (+ jejich závislosti) musíš nainstalovat do připojeného flashdisku kvůli nedostatečnému diskovému prostoru Asuse. Funkčnost instalace jednotlivého FW s newcs bez flashdisku nemohu vyvrátit. Možná v některé minimalistické variantě by se to tam vešlo, nezkoušel jsem. Kdo si z hlavy pamatuje velikost volného místa po čisté instalaci openwrt odpoví okamžitě a přesně.

Podle mne není nutné flashovat firmware ASUSe za podmínek:

existující firmware podporuje připojení usb disků(má funkční modul)
existující firmware podporuje usbserial modul/ovladač(má funkční modul)
seženeš kompatibilní modul kompilovaný pro Tvůj Firmware (např. pro openwrt jistě existuje)

Důvody, proč kolegové nasazují konkrétně Koppel či Oleg firmware neznám. Stabilita, problémy, tuhnutí?? Kolegové, pochlubte se zkušenostmi...

Ahoj. Snad Ti informace pomůže.

pEEEda

LMK68
26.07.2007, 00:01
tak po vecernich pokusech bohuzel stale zadny pokrok :-( nahral sem tam posledni firmware od koppelu cdma v1.65 kvuli podpore tmobile modemu 4G) pak sem nahral soubory ktery jste mi poslali a vysledek je stale stejny, po spusteni newcs mi to vypisuje reset failed :-( tak uz teda vazne nevim

slavo
26.07.2007, 00:30
tak po vecernich pokusech bohuzel stale zadny pokrok :-( nahral sem tam posledni firmware od koppelu cdma v1.65 kvuli podpore tmobile modemu 4G) pak sem nahral soubory ktery jste mi poslali a vysledek je stale stejny, po spusteni newcs mi to vypisuje reset failed :-( tak uz teda vazne nevim

Skontroluj tie prepojky, ci si naozaj v smartmouse rezime. Ja som dostal citacky v rezime phoenix a kedze sa mi nechcelo pajkovat, nesiel som cestou Olega, ale OpenWRT. Niekolko mesiacov mi to funguje k uplnej spokojnosti.

Este maly dodatok. Vo phoenix rezime sa mi to s Olegom nepodarilo rozchodit, reset (inverse/normal) nefungoval a mal som podobne problemy, ako ty.

vld75
26.07.2007, 08:34
...Důvody, proč kolegové nasazují konkrétně Koppel či Oleg firmware neznám. Stabilita, problémy, tuhnutí?? Kolegové, pochlubte se zkušenostmi...

Ahoj. Snad Ti informace pomůže.

pEEEda
Duvod ma kazdy asi jiny. Ja mam pocit, ze proste Oleg kazdy zna, je k nemu asi vic imformaci a podoba se orginalnimu firmwaru s web rozhranim a nastavovanim. V podstate jsem s nim taky zacinal az pak jsem zjistil, ze je nejaky koppel. Ten ma, ale obrovskou vyhodu v mozosti pripojeni USB modemu a zalozniho pripojeni k internetu (mimo asi i jinych vyhod). Navod na instalaci newcs existuje, jen by se mohl trochu poupravit. Videl bych to na pridani fotky nastaveni smouse a upozorneni na reset v newcs.xml - i kdyz kazdy koho to zajima cte vlakno a zna ...
Openwrt (xwrt) diky web rozhrani neni zadny problem zvladnout. Informaci je taky dost (staci cist co napsal IRDA). Z hlediska ovladani SFTP, editace souboru pres web mi proste vyhovuje nejvic. Newcs je funkcni i bez flash disku (misto po instalaci si uz nepamatuji), ale je tam celkove asi 5,8M a odhadl bych po instalaci tak 50% zaplneno. Flashdisk je dobra volba z hlediska funkcnosti.

LMK68
26.07.2007, 09:06
Je nejakej jednoduchej zpusob jak bezpecne zjistim ze je USB Phoenix v poradku a ze je nastaveny na smartmouse. Zjistim to treba pripojenim k pocitaci a pustenim newcs pro windows? Nebo je i nejaky lepsi zpusob?

ZDK
26.07.2007, 10:31
Je nejakej jednoduchej zpusob jak bezpecne zjistim ze je USB Phoenix v poradku a ze je nastaveny na smartmouse. Zjistim to treba pripojenim k pocitaci a pustenim newcs pro windows? Nebo je i nejaky lepsi zpusob?
Kazdy vyrobeny USB/2xPhoenix testuji ve ctecim rezimu s obema kmitocty (prectu jim nekolikrat pomoci starsiho softu PicBinEdit interni EEPROM ve FUN karte ktera ma starsi obsah 6in1 - nutne spravne nastaveni, ale tento soft jako jeden z mala totiz pracuje i s porty vyssimi, nez COM2).
Tvuj Phoenix je nastaven jako SmartMouse - u poslednich vyrobenych kusu prehazuji propojky na Phoenix uz jen na prani. Kontrolu muzes jednoduse provest po odsroubovani spodniho dilu krabicky. Zatim jsem reklamaci na funkcnost HW nemel, ale stat se muze cokoli ;).
ZDK

LMK68
26.07.2007, 11:41
Kazdy vyrobeny USB/2xPhoenix testuji ve ctecim rezimu s obema kmitocty (prectu jim nekolikrat pomoci starsiho softu PicBinEdit interni EEPROM ve FUN karte ktera ma starsi obsah 6in1 - nutne spravne nastaveni, ale tento soft jako jeden z mala totiz pracuje i s porty vyssimi, nez COM2).
Tvuj Phoenix je nastaven jako SmartMouse - u poslednich vyrobenych kusu prehazuji propojky na Phoenix uz jen na prani. Kontrolu muzes jednoduse provest po odsroubovani spodniho dilu krabicky. Zatim jsem reklamaci na funkcnost HW nemel, ale stat se muze cokoli ;).
ZDK

Ja uz prave nevim kde by mohla byt chyba, ale verim, ze tvuj USB Phoenix je ok, musim hledat dal, snad na to brzo prijdu.

slavo
26.07.2007, 12:20

Tu je este pekne foto od ZDK, kde je vidiet prepojky :
http://www.cssf.cz/showpost.php?p=156628&postcount=18

petrE39
26.07.2007, 13:01
Mam takovy dotaz jestli me nekdo neporadi jak mountnout flas disk.Mam drem 500 s-asus jako wifi klienta pripojenyho na net a pc.Povedlo se me mountnout disk v pc ,ale porad nemuzu pripojit usb disk co mam v asusu.Vim ze je to pro spoustu lidi tady trivialni,a napisou at hledam,ale hledal sem dva dny a nic sem nenasel tak kdyby byl nekdo ochotnej poradit tak predem dik.Jo a fimware v asusu je oleg 1.9.2.7.7g a v dreamu nabilo v8.

vlasto33
26.07.2007, 14:14
A tiez ako zdielat - mountnut USB HDD pripojeny k ASUS WL500gp s Oleg 1.9.2.7.7g cez NFS pripadne Sambu. Ako a co nastavit v ASUSe a ako previest mount disku k DM500 vke aby sme na Usb HDD mohli nahravat po sieti. Dik za pomoc

kalanagg
26.07.2007, 14:26
Zdravím.Mám dotaz.
Je možné zprovoznit na Asusu 500gp z fw od Engy nebo Oleg to aby na usb nebo ext.hdd asusu byla složka var z dremu a aby načítal dream z této složky.(protože na 500+5620 je absence usb,hdd.).
Dékuji za případné rady.

LMK68
26.07.2007, 14:54

Jak presne udelam to ze se me spusti spravny driver ftdi_sio.o? Jak ho mam zamenit? Diky moc za pomoc

Bobik
26.07.2007, 15:04
Na 99,9% nemas nastaveny
reset inverse

Green
26.07.2007, 15:48
Poradte aky firmware dat do wl-500gp. Potrebujem telnet a pritom zachovat nastavovacie web rozhranie.
OpenWrt alebo Oleg? Popripade sem dajte aj linky smerujuce priamo na firmware co pouzivate.

alfsv
26.07.2007, 15:51
OpenWrt je podstatne tvarnejsi...:)

Green
26.07.2007, 16:02
OpenWrt je podstatne tvarnejsi...:)
Vies mi poslat link, stranka OpenWrt je pre mna spanielska dedina.
Nasiel som iba (v 1.1 Via Asus web interface) toto: Whiterussian-rc5, jffs2, 4MB.
http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Hardware/Asus/WL500GP?highlight=&#37;28OpenWrtDocs/Hardware%29

Je to najnovsia verzia? Instaluje sa v pohode cez web rozhranie?