PDA

Zobrazit v plné verzi : VLC & DreamBox

Stránky : [1] 2

vinne2
31.01.2006, 19:07
Zdar, potreboval bych poradit s VLC na poslednim SF Teamu pro DM 7000. Trochu vic tapu, info nic moc.
Potrebuji zprovoznit prenos po siti z Dreamu i pripadne obracene. Jaky VLC player (verze) nainstalovat na PC a co presne do Dreamu? Kde se presne konfiguruje nastaveni pro VLC? Dekuji predem.
Zatim jsem docilil pouze toho, ze mi zamrza Dream :(

vinne2
01.02.2006, 18:17
je muj dotaz tak "mimo" nebo VLC nikdo nepouziva?

fuuzuu
01.02.2006, 21:07
Originally posted by vinne2
je muj dotaz tak "mimo" nebo VLC nikdo nepouziva?

Kua nauc sa trocha pouzivat search...

1. na PC: vlc --extraintf=http
2. povolit porty vo firewalle - standartne TCP 8080, TCP 9090
3. telnet DREAMBOX - vyhladat subor vlc.xml resp. movieplayer.xml (podla toho ktory plugin pouzivas)
4. v 1 z tychto suborov nastavit server ip -> IP adresa tvojho PC, startdir - adresar kde mas filmy, cddrive -> pismenne oznacenie cd/dvd mechaniky
5. spusti plugin a pozeraj...

- ked ma plugin pri ovladani vacsie odozvy tak nemas konektivitu resp.zle nakonfigurovany firewall
- potrebujes docela rychlu masinu na realtime transcoding - u mna 2,13G centrino ide priemerne na cca 70% pri MPG4->MPG2 transcodingu
- MPG4->MPG2 transcoding = stratova kompresia zo stratovej kompresie = urcita strata kvality oproti priamemu prehravaniu MPG4
- pri pokuse zmenit nastavenia pluginu cez dialk.ovl. mi restartuje enigmu

tot vsjo - howgh

PS: a nezabudni - rtfm!

Jacques
01.02.2006, 22:22
Mel bych prosbu na odborniky.... Pri prehravani programu treba UPC z dreama na PC po siti pomoci VLC mi vzdy jede pouze madarsky jazyk . Jde nejakym zpusobem nastavit cesky jazyk? Hledal jsem po fore podobny problem, ale nic jsem nenasel.
Pokud ve VLC prepnu na cestinu, tak pouze ticho. Image SF1,09
Dik za radu.

vinne2
01.02.2006, 22:41
Původně zasláno uživatelem: fuuzuu
Kua nauc sa trocha pouzivat search...

1. na PC: vlc --extraintf=http
2. povolit porty vo firewalle - standartne TCP 8080, TCP 9090
3. telnet DREAMBOX - vyhladat subor vlc.xml resp. movieplayer.xml (podla toho ktory plugin pouzivas)
4. v 1 z tychto suborov nastavit server ip -> IP adresa tvojho PC, startdir - adresar kde mas filmy, cddrive -> pismenne oznacenie cd/dvd mechaniky
5. spusti plugin a pozeraj...

- ked ma plugin pri ovladani vacsie odozvy tak nemas konektivitu resp.zle nakonfigurovany firewall
- potrebujes docela rychlu masinu na realtime transcoding - u mna 2,13G centrino ide priemerne na cca 70% pri MPG4->MPG2 transcodingu
- MPG4->MPG2 transcoding = stratova kompresia zo stratovej kompresie = urcita strata kvality oproti priamemu prehravaniu MPG4

- pri pokuse zmenit nastavenia pluginu cez dialk.ovl. mi restartuje enigmu

tot vsjo - howgh

PS: a nezabudni - rtfm!

THX za odpoved a "kua" search" myslim pouzivam i kdyz netvrdim, ze perfektne :p . Ono se vyrazy o 3 znacich vyhledavaji dost tezko! Nicmene to co jsem nasel je vzdy uz od 1/2 dale.
Z tve odpovedi mi neni uplne jasne jestli popisujes prehravani pomoci VLC pluginu veci z PC pomoci Dramu nebo sledovani na PC pomoci VLC playeru sat vysilani?
Pri pokusech jsem nainstaloval plugin VLC na Dream a nastavil IP serveru a vychozi adresar i mechaniku. Po spusteni pluginu se ukaze nastaveny vychozi adresar i mechanika, ale vse je prazdne (i kdyz napr v mechanice je CD a v adresari data)?

MDK
02.02.2006, 00:50
Nainstalujes VLC (http://www.videolan.org/vlc/ . Na pracovnej ploche najdes ikonu VLC, ides na "properties", a pripojis

koncovku --extraintf=http , takze konecne to bude vyzerat asi takto:"C:\Archivos de programa\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=http . (upozornujem, ze ja mam Windows v spanielcine, takze to "archivos de programa bude asi "program

files".
Nastartujes Videolan, ides ma "options" a v PORT natavis 8080.

V Dreame stiahnes vlc client. Typicky *.so a *cfg do var-tuxbox-plugins, a * subor vlc.xml do var-tuxbox-config.
Tento posledny subor ( vlc.xml) treba modifikovat. Cez totalcomander (ja pouzivam DCC) ides do var-tuxbox-config, najdes

vlc.xml, vojdes dnu, a nastavis to takto: <vlc>
<server ip="ip.tvojho.pc.pc" webif-port="8080" stream-port="31335" user="admin" pass="admin" />
<config startdir="priecinok.kde.mas.filmy." cddrive="pismeno.reproduktor.CD/DVD:" />
Nech ti sluzi ako PRIKLAD:

vlc>
<server ip="193.169.3.102" webif-port="8080" stream-port="31335" user="admin" pass="admin" />
<config startdir="D:\Film" cddrive="g:" />

Nezabudni, ze pripade IP, musis zadat ip POCITACA (nie dreamboxu), teda tam, kde mas filmy.

Potom ten cely salat restartujes, a malo by to fungovat.....

fuuzuu
02.02.2006, 01:01
THX za odpoved a "kua" search" myslim pouzivam i kdyz netvrdim, ze perfektne :p . Ono se vyrazy o 3 znacich vyhledavaji dost tezko! Nicmene to co jsem nasel je vzdy uz od 1/2 dale.
Z tve odpovedi mi neni uplne jasne jestli popisujes prehravani pomoci VLC pluginu veci z PC pomoci Dramu nebo sledovani na PC pomoci VLC playeru sat vysilani?
Pri pokusech jsem nainstaloval plugin VLC na Dream a nastavil IP serveru a vychozi adresar i mechaniku. Po spusteni pluginu se ukaze nastaveny vychozi adresar i mechanika, ale vse je prazdne (i kdyz napr v mechanice je CD a v adresari data)?

Hi! Na to ze si senior member by som ocakaval viac znalosti :) (ale predsa sme len ludia - ja tiez neviem vsetko...)
Upresnim teda ako je to s tym prehravanim:
- to co popisujem je prehravanie filmov ulozenych v PC pomocou Dreamboxu s VLC resp. movieplayer pluginom - na prehravanie VCD/SVCD/DVD ti staci len samba, pokial mas zvukovy vystup z Dreamboxa pripojeneho digitalne na dom.kino - pokial nie tak je problem z AC3 zvukom, ktory Dreambox nevie rozkodovat do analog.zvuk.vystupov; MPEG4 sa musi transkodovat lebo Dreambox nema hw MPEG4 dekoder, na realtime sw dekodovanie je PowerPC v nom pomale...
- naopak je najlepsie nainst.do Dreamboxa sambu resp.nfs alebo nieco podobe a ci uz na pozeranie pouzijes vlc alebo iny prehravac co zvlada MPEG2-TS (napr. mplayer) - to je potom jedno

k tvoju probelmu s VLC pluginom:
- telnet DREAMBOX, ping IP_ADRESA_PC - pozri ci je konektivita...
- spust vlc --extraintf=http potom spusti internetovy prehliadac a daj nasledovnu URL: http://127.0.0.1:8080 - malo by sa ozvat web rozhranie

Cus Bus!

fuuzuu
02.02.2006, 01:05
Originally posted by Jacques
Mel bych prosbu na odborniky.... Pri prehravani programu treba UPC z dreama na PC po siti pomoci VLC mi vzdy jede pouze madarsky jazyk . Jde nejakym zpusobem nastavit cesky jazyk? Hledal jsem po fore podobny problem, ale nic jsem nenasel.
Pokud ve VLC prepnu na cestinu, tak pouze ticho. Image SF1,09
Dik za radu.

Neviem ci ti to bude nieco platne kedze nemam UPC, ale na inych kanaloch odskusane bez problemov - skontroluj si verziu VLC - mam to otestovane s verziou 0.8.4a

Jacques
02.02.2006, 09:26
Taktez pouzivam VLC 0.8.4a a i pri prepnuti na jakykoli dvoujazicny kanal, vzdy u druheho ci tretiho jazyka ticho.
Tak nevím čím to je -Img 1,09 SF Team

mzprx
02.02.2006, 10:03
Mne to tiez nejde inak, ako madarsky.. :-( Asi bude chyba vo VLC.

vinne2
02.02.2006, 18:16
Diky MDK i fuuzuu za smysluplne odpovedi, ted uz se orientuju a je rada na me. Jeste jednou diky i za ochotu.:p

MDK
03.02.2006, 05:57
Diky MDK i fuuzuu za smysluplne odpovedi, ted uz se orientuju a je rada na me. Jeste jednou diky i za ochotu.:p

Nemas zaco...
Iba dodam, ze ja osobne v PC pouzivam verziu 0.71, a v DB verziu 0.84. A funguje to bez problemov....

condorrr
03.02.2006, 20:36
Ked sa to tu rozbehlo ohladne VLC, opítam sa na zvuk z dvd
mne nejde, da sa to neako nastavit nemam moznost prepojit AC3
do veže mam len klasiku.
Keby niekto pomohol aj s titulkami nejde mi to ked pustam na DB
avi a xvid.....ĎAKUJEM

fuuzuu
04.02.2006, 00:50
Originally posted by condorrr
Ked sa to tu rozbehlo ohladne VLC, opítam sa na zvuk z dvd
mne nejde, da sa to neako nastavit nemam moznost prepojit AC3
do veže mam len klasiku.
Keby niekto pomohol aj s titulkami nejde mi to ked pustam na DB
avi a xvid.....ĎAKUJEM

zvuk z dvd: vo vlc.xml resp. movieplayer.xml nastav:
<setup name="DVD" ext="NONE" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" ac3="1" />

Lafin
04.02.2006, 12:09
Nainstaloval som si do PC VLC 0.8.4a, a nejako sa mi nedari nastavit VLC tak, aby som mohol pozerat cez PC satelitne programy... Mam Dreambox 7000, na DB sa viem pripojit pomocou TC...
Poradi mi niekto polopatisticky, kde, a ako nastavit VLC, aby to slapalo....
Dopredu vsetkym velmi pekne dakujem...

condorrr
04.02.2006, 22:19
Originally posted by fuuzuu
zvuk z dvd: vo vlc.xml resp. movieplayer.xml nastav:
<setup name="DVD" ext="NONE" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" ac3="1" />

Možno som tomu dobre nerozumel no moj problem to nevireišilo.
vlc.xml som prepisal

fuuzuu
05.02.2006, 03:59
Originally posted by condorrr
Možno som tomu dobre nerozumel no moj problem to nevireišilo.
vlc.xml som prepisal

mam to otestovane na img Gemini 2.6, plugin movieplayer for gemini 2.6 stiahnuty z webu vyrobcu image cez blue-panel - skus takuto kombinaciu...

fuuzuu
05.02.2006, 04:06
Originally posted by Lafin
Nainstaloval som si do PC VLC 0.8.4a, a nejako sa mi nedari nastavit VLC tak, aby som mohol pozerat cez PC satelitne programy... Mam Dreambox 7000, na DB sa viem pripojit pomocou TC...
Poradi mi niekto polopatisticky, kde, a ako nastavit VLC, aby to slapalo....
Dopredu vsetkym velmi pekne dakujem...

1. spusti webovy prehliadac
2. http://DREAM_IP
3. zvol kanal
4. klikni na vpid
5. nastav vlc ako prehravac na *.m3u
6. pozeraj

PS vo vlc 0.8.4a mi nejdu niektore kanaly - vyzera to byt problem vlc...

Lafin
05.02.2006, 15:22
Dakujem za odpoved, ale nepochopil som, ten bod
1. spusti webovy prehliadac...som v tomto laik...aky webovy prehliadac ? dik

fuuzuu
05.02.2006, 15:43

exporer, firefox, mozilla, seamonkey, konqueror, opera, camino... - neviem co pouzivas...

Lafin
05.02.2006, 18:37
Pouzivam Firefox...
Spustil som Firefox 1.5.0.1,
zadal som adresu mojho Dreamu: 192.168.1.5
Vybral som si program:CT 1
( parabola natočena, na dreame islo CT 1...)
Klikol som na vpid
Otvorilo sa mi okno Winampu, zadal som otvorit...
Winamp sa otvoril a nesiel spustit, ako nazov mi vyhodilo toto: http://192.168.1.5:31339/0,0402,00a2,0058,0059,00a2
Robim nieco nespravne, alebo mam nieco zle nastavene, alebo treba nastavit ?
Ako nastavim VLC na*m3u ?
Dakujem vopred zakazde info...

zajac
05.02.2006, 19:03
Je dolezite aby ste si pri instalacii VLC 0.8.4.a naistalovali aj Active X pluign pri instalacii treba zaskrtnut.... potom do prehliadaca adresa DB....bude pytat meno a heslo ...to iste ako v DB...root a dreabox.....dostanete sa do rozhrania ENIGMY.....zaznam kanalov atd...prepinanie funguje aj ked je DB stanby....posledny krok ...vlavo hore je tlacitko Web-X-TV ak nas naistalovanu active x budes pozerat. Caute

Lafin
05.02.2006, 19:50
Preinstaloval som VLC, zaskrtol isctivex...
potom som opat spustil Firefox, napisal do neho Dreamboxovu adresu...192.168.1.5,
otvorilo sa mi okno Enigmy, nepytalo to heslo...nastavil som program, ktory ide sucasne i vDB, stlacil som Web x tv okono sa otvorilo, ale obraz nenaskocil...netreba este niekde nieco nastavit ?
napr VLC ?
Dik za kazde info

zajac
05.02.2006, 20:24
Preinstaloval som VLC, zaskrtol isctivex...
potom som opat spustil Firefox, napisal do neho Dreamboxovu adresu...192.168.1.5,
otvorilo sa mi okno Enigmy, nepytalo to heslo...nastavil som program, ktory ide sucasne i vDB, stlacil som Web x tv okono sa otvorilo, ale obraz nenaskocil...netreba este niekde nieco nastavit ?
napr VLC ?
Dik za kazde info

Skus nekodovany kanal RTL atd..

Lafin
05.02.2006, 20:39
uz mi obraz naskocil, ale zamrza to...Ide i kodovany program, len obraz je stvocekovy a zamrza...:o(

WaVe_99
05.02.2006, 22:27
Ja jsem uz boj se sledovanim DB na PC vzdal, proste to podle me korektne nebezi, furt to zamrza atd. Zkusil jsem vsechny programy atd. ale nic... Ale nastesti to neni zas tak dulezita vec :-)

fuuzuu
06.02.2006, 00:36
Pouzivam Firefox...
Spustil som Firefox 1.5.0.1,
zadal som adresu mojho Dreamu: 192.168.1.5
Vybral som si program:CT 1
( parabola natočena, na dreame islo CT 1...)
Klikol som na vpid
Otvorilo sa mi okno Winampu, zadal som otvorit...
Winamp sa otvoril a nesiel spustit, ako nazov mi vyhodilo toto: http://192.168.1.5:31339/0,0402,00a2,0058,0059,00a2
Robim nieco nespravne, alebo mam nieco zle nastavene, alebo treba nastavit ?
Ako nastavim VLC na*m3u ?
Dakujem vopred zakazde info...

tools - options - downloads - view & edit actions

fuuzuu
06.02.2006, 01:21
1. nezabudnite si nainstalovat cam-config -> pri gemini bue-panel - addons - cam-config -> bez neho ide sice pozerat kodovane kanaly, ale nie streamovat (testovane s camd3)
2. VLC ma vo svojej poslednej verzii 0.8.4a problemy s prehravanim niektorych transport streamov - v logoch mam nasledovne: libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 12, expected 0) for PID 512 - odporucam odskusat starsie verzie resp. prejst na mplayer - ten vsak nespolupracuje s webovym rozhranim - komfortne pozeranie zabezpecuju specializovane prehravace - napr. mgrab - http://www.marst.net , dreamtv - http://www.dream-multimedia-tv.de/dreamtv/, resp. pod linux moj dreamview - najdete ho tu na fore...

WaVe_99
06.02.2006, 01:48
Ja jsem zkousel i Mgrab, stejny problemy jako kdyz to poustim primo v mplayeru pomoci starsi verze DBRecieveru, zatuhne to, pak se nespusti obraz, atd. Treba nekde delam chybu ja, ale nepripada mi to tak...

mzprx
06.02.2006, 09:19
Podla mojich skusenosti, obraz stvorcekuje a mrzne, ak je DB v standby a chcem po nom, aby dekodoval zakodovany program. Napr. TA3 ide cez VLC v standby ok, ale STV 1 nie, je potrebné zobudit DB. Aj tak to sice obsas trochu sekne, ale ethernet nie je prave najidealnejsia siet na prenos video streamu (hlavne 10 Mbit). Spectrum a podobne programy z nemenovaneho balika idu zrejme vdaka nizkemu datovemu toku plynulejsie.
Stale vsak cez ten Active-X plugin mam len madarsky zvuk na upc baliku. Ked ulozim vpid a ten link spustim vo VLC, tak sa da stream normalne vybrat a ide ten spravny. ked to ide cez WEB interface z Gemini 2.6, tak tam sice svieti "Czech", ale ide to po madarsky. Zrejme sa sudruhovia z NDR niekde sekli....

fuuzuu
06.02.2006, 15:22
Originally posted by mzprx
Podla mojich skusenosti, obraz stvorcekuje a mrzne, ak je DB v standby a chcem po nom, aby dekodoval zakodovany program. Napr. TA3 ide cez VLC v standby ok, ale STV 1 nie, je potrebné zobudit DB. Aj tak to sice obsas trochu sekne, ale ethernet nie je prave najidealnejsia siet na prenos video streamu (hlavne 10 Mbit). Spectrum a podobne programy z nemenovaneho balika idu zrejme vdaka nizkemu datovemu toku plynulejsie.
Stale vsak cez ten Active-X plugin mam len madarsky zvuk na upc baliku. Ked ulozim vpid a ten link spustim vo VLC, tak sa da stream normalne vybrat a ide ten spravny. ked to ide cez WEB interface z Gemini 2.6, tak tam sice svieti "Czech", ale ide to po madarsky. Zrejme sa sudruhovia z NDR niekde sekli....

ja taketo skusenosti nemam - pozeram vacsinou v standby a nemam problemy - obcas niektory hdtv kanal trosku zastvorcekuje - ale to by hadam chcelo nastavit vacsiu cache - zatial som s tym neexperimentoval

dnes sa uz vacsinou huby v sietach nepouzivaju ale pouzivaju sa switche takze problem nevidim ani v sirke pasma ale skor to vypada na problemove sietovky v niektorych dreamboxoch...

UPC nemam - neporadim - iba ze by si zasharoval :-)

Jacques
09.02.2006, 23:19
Je tu nekdo, kdo muze s jistotou potvrdit, ze pri pouziti VLC 0.8.4a ci jine verze, mu jde prepinat mezi jazyky?
Pokud ne, poradi nekdo nejaky jiny program ktery umoznuje prehravat DTV z dreamboxu na PC po siti 100MB a1 G proc.?

Programu je tu zminenych hodne,/dreamTV.../ ale vsechny maji jedno krome VLC spolecne a to ze sezerou tak 100000000% vykonu PC.
Pomuze nekdo dobrou radou ?
Dekuji.

fuuzuu
10.02.2006, 00:23
Je tu nekdo, kdo muze s jistotou potvrdit, ze pri pouziti VLC 0.8.4a ci jine verze, mu jde prepinat mezi jazyky?
Pokud ne, poradi nekdo nejaky jiny program ktery umoznuje prehravat DTV z dreamboxu na PC po siti 100MB a1 G proc.?

Programu je tu zminenych hodne,/dreamTV.../ ale vsechny maji jedno krome VLC spolecne a to ze sezerou tak 100000000% vykonu PC.
Pomuze nekdo dobrou radou ?
Dekuji.

VLC 0.8.4a mi bez problemov prepina jazyky v linuxe aj v M$win...

mzprx
10.02.2006, 09:02
Prepina ti to aj cez plugin v IE alebo len v playeri spustenom cez Win XP ?

fuuzuu
10.02.2006, 10:10
Prepina ti to aj cez plugin v IE alebo len v playeri spustenom cez Win XP ?

neviem o tom ze by sa vo vlc plugine dal prepinat jazyk - vlc pustam tak ze vo web interfaci kliknem na vpid a zvolim vlc...

PS: podpora MPEG2-TS je vo vlc dost bugova - v poslednej verzii mi casto nenabieha obraz - da sa to vyriesit cez menu: Navigation -> Program -> najst spravnu hodnotu...

mzprx
11.02.2006, 11:55
Ak mas gemini (ja mam 2.6), tak kliknes vlavo hore na WEB-X-TV, otvori sa ti okno vlc, kde mozes prepinat kanal a mas tam aj tlacitka EPG, VIDEO, AUDIO, INFO atd. Tam ked kliknes na audio, da ti na vyber audio streamy a to, ci to ma byt stereo. Tam to vsak audio neprepne, zostava to stale madarsky (na UPC programoch), napriek tomu ze zobrazi audio "CZECH". Bohuzial po madarsky ovladam len par anatomickych nazvov, ktore sa nehodia do dobrej spolocnosti :-))
Cez vipd to audio prepina, ale chyba mi tam ten komfort...

fuuzuu
11.02.2006, 13:40
Ak mas gemini (ja mam 2.6), tak kliknes vlavo hore na WEB-X-TV, otvori sa ti okno vlc, kde mozes prepinat kanal a mas tam aj tlacitka EPG, VIDEO, AUDIO, INFO atd. Tam ked kliknes na audio, da ti na vyber audio streamy a to, ci to ma byt stereo. Tam to vsak audio neprepne, zostava to stale madarsky (na UPC programoch), napriek tomu ze zobrazi audio "CZECH". Bohuzial po madarsky ovladam len par anatomickych nazvov, ktore sa nehodia do dobrej spolocnosti :-))
Cez vipd to audio prepina, ale chyba mi tam ten komfort...

mozne riesenie: dvojklik na film - sposobi fullscreen - potom stlacit l ako language..
problem je asi v tom ze po zmene audio stopy dochadza k informovaniu dreamboxa a nie vlc...
ale aj tak je to stale lepsie ako v pripade mplayera kde viem audio stopu zmenit len restartom prehravaca

Jacques
11.02.2006, 15:12
A neslo by alespon v DB prehodit audiotrack 1 /madarsky/ s audiotrackem 2/ cesky/??

SF Team 1,09

Jacques
11.02.2006, 15:24
I kdyz primo zadam po spusteni VLC http://IPDB:31339/0,0096,009700a1,0097
kde prave 0a1 je audio v CZ, tak jen ticho! Proc?
Kdyz zadam 0a0, tak jde zvuk,ale madarsky...
Je chyba ve VLC 0.8.4a nebo v SF 1.0.9 img nebo jeste nekde jinde?

mzprx
11.02.2006, 20:02
Originally posted by fuuzuu
mozne riesenie: dvojklik na film - sposobi fullscreen - potom stlacit l ako language..
problem je asi v tom ze po zmene audio stopy dochadza k informovaniu dreamboxa a nie vlc...
ale aj tak je to stale lepsie ako v pripade mplayera kde viem audio stopu zmenit len restartom prehravaca

Vyzera to tak, ze to je zatial jedine riesenie, chyba je na 99% v tom VLC Active-X plugine.

fuuzuu
12.02.2006, 03:01
I kdyz primo zadam po spusteni VLC http://IPDB:31339/0,0096,009700a1,0097
kde prave 0a1 je audio v CZ, tak jen ticho! Proc?
Kdyz zadam 0a0, tak jde zvuk,ale madarsky...
Je chyba ve VLC 0.8.4a nebo v SF 1.0.9 img nebo jeste nekde jinde?

vidim ze Ti to HBO2 neda pokoj...

tym, ze umlcis nepotrebne audio streamy, nedojde k zmene PMT a VLC natvrdo pusti prvu audio stopu, ktorou ostane madarcina aj ked bude umlcana...

mas 3 moznosti:
1. spustit vlc http://DREAMIP:31339/0,0096,0097,00a0,00a1,00a2,00a3,0097 a menu audio -> audio track -> zvol si
2. spustit vlc http://DREAMIP:31339/0,0096,0097,00a0,00a1,00a2,00a3,0097 a zvuk.stopy sa prepinaju pomomcou klavesy l ako language
3. spustit vlc http://DREAMIP:31339/0,0096,0097,00a0,00a1,00a2,00a3,0097 --audio-language cze

PS: pouzivam Gemini 2.7 a s prepinanim jazykov vo VLC 0.8.4a nemam ziadny problem

Jacques
13.02.2006, 08:51
Diky za info, delam to dle bodu 2 a jde to cesky.

hajduk
05.01.2007, 10:46
PLS poradte aka je aktualna moznost prehravania filmu divX cez VLC samozrejme s titulkami.

PLS pod akymi verziami VLC to slape?

Skusal som aj cez web interface dreamu to spustit, aj cez plugin vlc ale bez uspechu. Pouzivam najnovsi VLC player 0.8.6

JURO227
05.01.2007, 11:36
PLS poradte aka je aktualna moznost prehravania filmu divX cez VLC samozrejme s titulkami.

PLS pod akymi verziami VLC to slape?

Skusal som aj cez web interface dreamu to spustit, aj cez plugin vlc ale bez uspechu. Pouzivam najnovsi VLC player 0.8.6

Pouzivam vlc086 a prehraval som ixvid . Tytulky som neskusal.Jedine co som nastavoval vo VLC je
...nastavenie...rozhranie...hlavne rozhranie..zaskrtnut ovladanie pomocou HTTP. Ci mas spravne nastaveny VLC
zistis ak zadas http://localhost:8080 . Film treba spustit vo VLC a potom spustit plugin v DM. Ak mas spravne nastavenu cestu DM k filmu na PC musi to ist.

moto
05.01.2007, 19:51
Pouzivam vlc086 a prehraval som ixvid . Tytulky som neskusal.Jedine co som nastavoval vo VLC je
...nastavenie...rozhranie...hlavne rozhranie..zaskrtnut ovladanie pomocou HTTP. Ci mas spravne nastaveny VLC
zistis ak zadas http://localhost:8080 . Film treba spustit vo VLC a potom spustit plugin v DM. Ak mas spravne nastavenu cestu DM k filmu na PC musi to ist.

Nájde sa dobrá duša s patričnou dávkou trpezlivosti a prezradí, ako nastaviť komunikáciu VLC pluginu v dreame s VLC prehrávačom v PC?
Už to dlhšiu dobu skúšam bez úspechu a tu teraz čítam, že to musí ísť.
Spojenie dream-Pc funguje.

hajduk
06.01.2007, 11:55
Nemam asi spravne nastaveny VLC. Stale mi to nejde. Ani ked zadam url a ani pluginom neviem prezerat subory.

V nastaveniach som zaskrtol rozhranie http. Este treba nieco nastavit?

JURO227
06.01.2007, 12:41
V nastaveniach som zaskrtol rozhranie http. Este treba nieco nastavit?[/QUOTE]

Skus spustit enigmu cez Http a lavom stlpci ...stream...settings....server settings...nastav ip tvojho PC a cestu k filmu, pripadne cd mechaniku. Nezabudni povolit porty vo firewall. Potom resetni enigmu v DM a spusti plugin vlc v DM. V geminy to ide . Cau.

hajduk
06.01.2007, 12:55
V nastaveniach som zaskrtol rozhranie http. Este treba nieco nastavit?

Skus spustit enigmu cez Http a lavom stlpci ...stream...settings....server settings...nastav ip tvojho PC a cestu k filmu, pripadne cd mechaniku. Nezabudni povolit porty vo firewall. Potom resetni enigmu v DM a spusti plugin vlc v DM. V geminy to ide . Cau.[/QUOTE]

Mam colloseum a tam mi to nejde

Xcap2
06.01.2007, 23:21
Ahoj funguje nekomu prehravani filmu z pc na dream pres VLC??
Mam RU dream 1.09 last public version a nejak na to nemohu prijit. Potrebuji na to nejaky plugin do dreamu? Opacne me to funguje. Z dreamu na PC to jede krasne. Diky za odpovedi.
by Hypnos.

Vlado Fogo
06.01.2007, 23:44
Ahoj funguje nekomu prehravani filmu z pc na dream pres VLC??
Mam RU dream 1.09 last public version a nejak na to nemohu prijit. Potrebuji na to nejaky plugin do dreamu? Opacne me to funguje. Z dreamu na PC to jede krasne. Diky za odpovedi.
by Hypnos.

a tu akoze v tomto threade sa bavime o jablkach a hruskach alebo co ??

Xcap2
06.01.2007, 23:49
a tu akoze v tomto threade sa bavime o jablkach a hruskach alebo co ??

No jenom sem chtel vedet jestli to nekdo zkousel na Ru. Ale ty asi ne.
Diky.

Vlado Fogo
07.01.2007, 00:25
No jenom sem chtel vedet jestli to nekdo zkousel na Ru. Ale ty asi ne.
Diky.
a v com je ine ru ked tam dotiahnes prislusny plugin ako ostatne image , mozno v tom ze geminy ma podporu tlaciarne a rus nie ale to ti je v tomto pripade nanic

Xcap2
07.01.2007, 19:22
a v com je ine ru ked tam dotiahnes prislusny plugin ako ostatne image , mozno v tom ze geminy ma podporu tlaciarne a rus nie ale to ti je v tomto pripade nanic

OK. Ja sem se jenom ptal ptze me to vzdy restartovalo dream kdyz jsem se snazil spustit ten plugin. Mozno to nebyl prave na Rusa ale nikde jiny jsem nenasel. Proto jsem se ptal.

Vlado Fogo
07.01.2007, 19:27
OK. Ja sem se jenom ptal ptze me to vzdy restartovalo dream kdyz jsem se snazil spustit ten plugin. Mozno to nebyl prave na Rusa ale nikde jiny jsem nenasel. Proto jsem se ptal.

no z ohladom na to ze last rudream mal uz aj nejaku tu sviecku na torte vby som doporucoval nejaky starsi plugin.
BTW: preco ostavas stale u rusa ??

bivoy
07.01.2007, 21:21
Pls mam problem, kdyz se chci divat z PC na programy z dreamboxu, konkretne ted polsat, tak dreambox pres web rozhrani spravne straemuje jen nektere programy, u nekterych se v exploreru objevi oranzovy kuzel a obraz/zvuk zadny (TVP1, Cinemax, Discovery), nektere stejne kodovane ze stejneho paketu jedou pres web v pohode (TVN turbo, TVN 7 atd).
Image je Sf team predposledni, EMU newcamd 6.10b, nainstalovano posledni VLC.
Mam neco blbe nastavene ?

Xcap2
07.01.2007, 21:40
no z ohladom na to ze last rudream mal uz aj nejaku tu sviecku na torte vby som doporucoval nejaky starsi plugin.
BTW: preco ostavas stale u rusa ??

Nemam s nim zadne problemy.Zkousel jsem ruzne Image a jak jsem narazil na rusa tak sem u nej zustal a pouze jsem upgradoval. Bohuzel uz skoncila ofiko podpora. Hdd v nem funguje uplne bez problemů, Emu zatim take.
Ktery pouzivas ty?? Mohl by jsi me nejaky doporucit?
THX.

Calokay
05.02.2007, 11:23
Je to probl&#233;m, ktor&#253; som pr&#225;ve teraz doriešil. Je to jednoduch&#233;, treba nastaviť IP Dreamu napr. 192.168.1.3 ten ist&#253; ako m&#225;š na FTP a spustiť stream kliknut&#237;m. Nainštaloval som VLC prehr&#225;vač najnovš&#237; s česk&#253;m menu a rozbalil som k nemu cestu pri inštal&#225;ci&#237; VLC streamu v total comandery. Obraz je bez trhania plynul&#253; na AMD 64 3000 + s ramkou 1GB a grafikou Ge force 6600, LCD LG 1440x900 pix. Tymto ďakujem všetk&#253;m, ktor&#237; mi pomohli.

-=tHUNDEr=-
05.02.2007, 14:45
Nemam s nim zadne problemy.Zkousel jsem ruzne Image a jak jsem narazil na rusa tak sem u nej zustal a pouze jsem upgradoval. Bohuzel uz skoncila ofiko podpora. Hdd v nem funguje uplne bez problemů, Emu zatim take.
Ktery pouzivas ty?? Mohl by jsi me nejaky doporucit?
THX.
Offic. podpora skoncila uz hooodne davno.
A neoficialna v tomto momente bezi, len nie je aktualizovana.
Mozno sa to opat pohne k lepsiemu, ale nebudem predbiehat... Zalezi, ci bude niekto ochotny pomoct...

Jonka
22.02.2007, 23:26
Ahoj.

Tak uz jsem taky KONECNE presvedcil svuj DM7000, ze mi pres VLCF krasne chrousta z PC Divx.

Timto dekuji vsem zde na foru za navody, hlavne Divx snadno a rychle...:)

Uz se ale nekomu podarilo prehrat Divx pres VLCF i s titulkama ?

Zkousel jsem ruzne prepinace --sub-autodetect-file atd. a nic.

Na PC VLC bere titule krasne, ale pres LAN do DM7000 - :mad:

PODARILO SE TO UZ NEKOMU ???

Diky, J.

p.s. Pouzivam Gemini 3.2

vvf
23.02.2007, 18:26
Ahoj.

Tak uz jsem taky KONECNE presvedcil svuj DM7000, ze mi pres VLCF krasne chrousta z PC Divx.

Timto dekuji vsem zde na foru za navody, hlavne Divx snadno a rychle...:)

Uz se ale nekomu podarilo prehrat Divx pres VLCF i s titulkama ?

Zkousel jsem ruzne prepinace --sub-autodetect-file atd. a nic.

Na PC VLC bere titule krasne, ale pres LAN do DM7000 - :mad:

PODARILO SE TO UZ NEKOMU ???

Diky, J.

p.s. Pouzivam Gemini 3.2

no mne sa podarilo pustat titulky na dreame ale nie pomoocu ovladaca, treba k tomu aj trochu potukat do klavesnici na PC..

ozvi sa mi na ICQ ja ta odnavigujem... popis sa mi tu nechce pisat.
250-213-916

lowec
27.02.2007, 01:45
Dreambox v základním "file manageru" má filtr jen pro soubory mp3, z videa pak mpg, případně vob, ale nikoliv AVI. Znamená to že tedy AVI neumí přehrávat (z namountovanýho disku)? Existuje nějaký plugin, který by to uměl?

klaraz
27.02.2007, 08:28
Dreambox v základním "file manageru" má filtr jen pro soubory mp3, z videa pak mpg, případně vob, ale nikoliv AVI. Znamená to že tedy AVI neumí přehrávat (z namountovanýho disku)? Existuje nějaký plugin, který by to uměl?
Treba si uvedomit, ze AVI je oznacenie len pre kontajner ktory moze "zastresovat" a zastresuje rozne typy komprimacii suborov ci uz obrazu alebo zvuku.
Moze to byt mpg4,divx,DV,huffey....tych typov je dost - urcite to ale nie je mpg komprimacia.
Dream ma HW podporu len na mpg,mpg2 komprimaciu - tato sa pouziva pri TS - satelitnom vysielani alebo pri DVD diskoch.Z toho vyplyva ze by to musel robit softwareovo na co je jeho vykon nedostatocny.
Takze smola...

lowec
27.02.2007, 12:19
... Z toho vyplyva ze by to musel robit softwareovo na co je jeho vykon nedostatocny.
Takze smola...

No, zní to logicky, nicméně co třeba přehrávače Kiss, nebo Medial Player D-link 320 (určitě jich je spousta), všechny jsou relativně staré, všechny jsou na stejném principu Linuxu a tyto soubory (až na výjimky) přehrají. (Používají uPnP protokol s nutností media serveru - nevím, zda to má vliv na potřebný výkon...)

Jonka
27.02.2007, 19:53
@vvf
jeste jednou diky...

@all

Fakt se tady NIKOMU nepodarilo poustet Divx i s titulema pres dalkac :confused: ?

klaraz
27.02.2007, 20:52
No, zní to logicky, nicméně co třeba přehrávače Kiss, nebo Medial Player D-link 320 (určitě jich je spousta), všechny jsou relativně staré, všechny jsou na stejném principu Linuxu ...)

Nejde o operačný systém /je jedno či ide o Linux alebo win alebo.../ide o hw akceleráciu divx a to tieto stroje majú v sebe v podobe nejakého čipu ktorému zjednodušene povedané procesor len dodáva dátový tok a ten čip to dekoduje s výstupom do obrazového modulátora...Ide o to že takýto čip Dreambox nema...lebo ako som už uvádzal má čip ktorý vie akcelerovať len mpeg dátový stream.

Joe Novy
27.02.2007, 21:23
da sa prehrat iba streamovanim s PC pomocou VLC cez Webif rozhranie.
Alebo cez plugin VLCF v dreame, ale zaroven musi byt pustene VLC v PC.
Detaily najdes v inych temach....

klaraz
27.02.2007, 21:56

&#193;no vďaka v&#253;počtov&#233;mu v&#253;konu PC a "geni&#225;lnemu" programu VLC sa m&#244;že na strane PC konvertorovať d&#225;tov&#253; tok z divx online na MPEG2 a tak&#253;to d&#225;tov&#253; tok posielať do DBoxu kde sa prij&#237;ma cez sieť už streamovan&#253; mpeg2, tak ako keby to šlo zo satelitu...to je princ&#237;p.

lowec
27.02.2007, 22:17

Jo jo, v tom to asi bude, a používaj to určitě i ty ostatní přístroje. Jen se mi tady teda nepodařilo najít nějaký stručný smyslupný návod jak to zprovoznit. VLCF plugin mám, ale není k němu návod, takže jsem ho nerozhejbal...

drieg
06.03.2007, 12:35
Zdravím všechny a prosím o pomoc.
Přes veškeré snahy se mi stále nedaří rozchodit streaming z PC do DM7000 s konfigurací Geminy 3.40 & VLCF 1.2.0 & VLC 0.8.6a. Situace je následující:

PC WinXP, SP2 (192.168.0.3):
-VLC 0.8.6a nastaven, zaškrtnuto HTTP remote control interface
-http://localhost:8080 v IE bezi, ohlasí se webové rozhraní VLC
-pustím z něj video, nastavím http streaming, port 9090, spustím přehravání, běží. Spustím další instanci VLC, ve které otevřu daný http stream (http://192.168.0.3:9090), video se přehrává. V netstat jse vše v pořádku, vidím komunikaci přes port 9090.
-firewall vypnutý

DM7000(192.168.0.2):
-nastaveny parametry streamingu ve web-if (IP serveru 192.168.0.3, porty 8080 a 9090,..., CD Drive: e:, adresář d:\film) - viz. přiložený /var/tuxbox/config/movieplayer.xml
-stejně nastavený profil pro VLCF 1.2.0 (/var/etc/movieplayer_example3.xml - viz. priloha)

Co se děje:
Právě, že nic, resp. nevím, jak DMB přinutit, aby se přepnul na stream z PC. Při pokusu z web-if, po zadani cesty k souboru a kliknutim na file se pusti VLC, problikne cesta k souboru něco jako C:\Documents and Settings\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\8PA34HUB\movieplayer[1].m3u, kde samozřejmě žadny *m3u soubor není, takže se nic neděje.

Kdyz jej vytvořím řučne (viz. příloha), spustí se streaming, ale na DMB nic, nechce stream zobrazovat. Apropos, v jakem režimu má DMB být? Musí být aktivován VLCF plugin, nebo ne?

Ani s pokusy s VLCF nevedly k úspěchu. Neustále to píše, že na straně PC to nenachází VLC (ačkoli je spustněný) - viz. obrazky v příloze. Jakoby se DMB vubec nedostal na PC. Přitom pokud se do něj natelnetim a dám netstat - vidim spojení. Divné, že se mi z něj nedaří zpětny ping na PC.

Další otázka - jak je zajištěn přístup k adresáři s filmy v PC a jednotce DVD (v mém pířadě d:\film a e:)? Musim to v PC nějak nasdílet? Jak? K čemu je login a heslo (admin) ve web-if nastevni VLC?

Díky.

Joe Novy
06.03.2007, 18:24
toto som posielal do sukromnych sprav, kopirujem to sem

Re: VLC

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj,

idealne je mat nainstalovany novy gemini 3.4.
VLCF 1.2.0
na PC VLC 0.8.6a

Potom v pc zeditovat movieplayer.xml (pozor! editovat iba s textvym editorom, ktory nepridava do suboru ziadne specialne znaky - napr.winvi.exe alebo vi.exe - stiahni niekde z internetu).

Movieplayer.xml
* do server ip napis IP adresu pocitaca, kde mas ulozene videa. Idealne, ked mas na pocitaci aj na dreame nastavene pevne IP (nie pridelovane cez dhcp)
* webif port a streaming port nechaj tak ako su v tom mojom movieplayer.xml
* do startdir napis oznacenie svojich diskov (startdir je harddisk alebo adresar v nom, cddrive je oznacenie DVDROM). Disk/adresar a DVDROM ba mali mat nastavene v PC zdielanie. Ja namiesto DVDROM pouzivam virtualny DVD (DaemonDVD), do ktorych si vzdy mountnem nejaky DVD ISO subor...
* potom movieplayer.xml nakopiruj do dreamboxu /var/tuxbox/config/

* na PC vo VLC nemusis v settingoch nastavovat nic. Ale na plochu v PC si urob ikonu VLC, chod do nej cez prave tlacitko mysi a v zalozke ODKAZ nastav nieco v tomto zmysle: "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=http
ide o pridanie tej casti, ktora nasleduje za vlc.exe....

* potom v PC spusti VLC cez tu nastavenu ikonu a nechaj to pustene

* vo VLCF v dreame chod do settings a nastav pouzivanie modu VLC0.8.5 (potom exit/restart VLCF)

* potom by sa ti po spusteni VLCF mali zobrazit na dreame adresar/disk zadefinovany v movieplayer.xml a zadefinovane DVD (ak je v nom DVD disk)

* po spusteni AVI / video suboru by sa malo spustit prehravanie

* na dreame potlac HELP button na zistenie ako sa VLCF ovlada

dufam, ze som nic nezabudol

Joe

Citace:
Původně odeslal petulko52
Caf,

mam na teba prosbu. S VLC sa uz babrem pekne dlho. Vzdy sa na to vykaslem pretoze to neviem rozbehnut. Mozes mi pomoct please. Dakujem. V dreame mam nainstalovany VLCF 1.2.0 co som si stiahol klasicky s ADOONov v GEMINI. Na compe mam teraz posledny VLC media player 0.8.6a. Chcel by som cez DREAM pozerat AVIcka.

Hral som sa s tym movieplayer.xml, potom tym s tym sprievodcom na VLC media playery. Skusam IP addresy a tak...ale proste mi to nejde. Ak budes mat cas, please. skus mi sem hodit nejaky STEP BY STEP. Dakujem

Mozes aj na email prazno@prazno.com

Joe Novy
06.03.2007, 18:28
este movieplayer.xml

zajac
06.03.2007, 19:42
[QUOTE=drieg;222506]Zdravím všechny a prosím o pomoc.
Přes veškeré snahy se mi stále nedaří rozchodit streaming z PC do DM7000 s konfigurací Geminy 3.40 & VLCF 1.2.0 & VLC 0.8.6a. Situace je následující:

Prave som to skusil na cerstvo nainstalovany g 3.4 a slape to na prvy krat. Staci pouzit navod od jura227 a musi ti to ist. Take hlasky to dava ak nemas spravne nastavenu cestu na tvoj server . web enigma ...seting...c:\film ale pred spustenim pluginu v dm musis pustit vlc aj film

libco
06.03.2007, 22:47
[QUOTE=drieg;222506]Zdravím všechny a prosím o pomoc.

Prave som to skusil na cerstvo nainstalovany g 3.4 a slape to na prvy krat. Staci pouzit navod od jura227 a musi ti to ist. Take hlasky to dava ak nemas spravne nastavenu cestu na tvoj server . web enigma ...seting...c:\film ale pred spustenim pluginu v dm musis pustit vlc aj film

Skúšal to už niekto v dm500s, a poslednom sfteame?

drieg
09.03.2007, 13:24
Diky vsem za podmety, nicmene me snazeni je stale bezvysledne. Delam to presne podle navodu, ale plugin porad hlasi, ze nenachazi na druhe strane VLC (ackoli je pustene) a hazi chyby.

Zda se, ze komunikace ze strany DM7000 k PC nejak selhava. Stale me zarazi, ze mi nejde ping z DMB na PC (prihlasim se z PC telnetem na DMB, dam ping na IP pocitace a nic. Muze to pls nekdo vyzkouset?

Zda se mi, ze na DMB chybi zaznam v arp tabulce, nicmene arp prikaz jsem v DMB nenasel. Jsou na to nejake alternativni nastroje v DMB?

Taky me napadlo, jestli neni problem v nejake sitove sluzbe ci protokolu na PC, mam tam toto:
Client for MS Network
Check Point SeuRemote
File&Print. Sharing...
Network Monitor Driver
IP (TCP/IP)

Dik.

petulko52
20.03.2007, 13:20
Pokial ti prehravanie divxov z PC cez DREAM ide, dalej citat nemusi. Ak nevies ako na to alebo mas problem, skus toto:

Potrebujes:
1. VLC Media Player - download (http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html)
2. VLCF plugin - download (http://petulko52.host.sk/index.php?dir=dreambox/)
3. IPcko tvojho compu a DB v tvare 192.168... (to co potrebujes pre komunikaciu s DB )

Nainstaluj VLC media player na compe

Rozbal "vlcfplugin.rar" a napoj sa na DREAMBOX. Do VAR / TUXBOX / PLUGINS prekopirues subory (vlcf.cfg a vlcf.so)

Teraz sa napoj na DREAMBOX cez WEB ROZHRANIE. Mozes na to pouzit DCC alebo jednoducho napis do adresy prehliadaca IP adresu tvojho DREAMBOXu. Budes potrebovat meno a heslo co je klasika root a dreambox (ak to nebolo zmenene).

Teraz si v ENIGMA WEB INTERFACE. V lavom menu kliknes na STREAM. Teraz si kliknes na SETTINGS. V SERVER SETTINGS musi byt nastavena SERVER IP ADDRESS. Musi tam byt IP tvojho POCITACA (opat 192.168...). Ak nie je, klines EDIT a das tam svoju adresu a kliknes na CHANGE. Zavries okno. Teraz klines na VYHLADAT, najdes si film. Teraz kliknes na FILE. Mne automaticky otvara cez FIREFOX program VLC.EXE. Ak tebe nie, myslim ze to mozes SAVEnut na plochu a spustit to odtial cez VLC player. Ako nahle mi naskoci VLC player, par sekund na to mu naskoci aj obraz na TV (ten plugin na DREAMe nespustas!!!)

Este par poznatkov. Vzdy som to pouzival len na GEMINI ale bol problem s DRTICom ktory mi nesiel spustit. Teraz mam NABILO v06 a slape to super. Inak pokial ti nenaskoci obraz do 20-30 sekund, vypni VLC player a skus to znova. Ak to nepojde, asi mas zlu SERVER IP ADDRESS.

MDK
20.03.2007, 23:57
Dalsia mozna kombinacia

petsoftr
24.03.2007, 14:32
Z vonka sa dostanem do dreama 7000 ale ked chcem spustit web-x-tv cez IE tak mi ostane len VLC kuzelka a dalej nic. Mam nainstalovany na winxp vlc086.
Co vsetko mam nastavit este?
Dik.
Pozn. pouzivan SFTeam a z PC v lokalnej sieti s dreamom mi to slape.

machura
24.03.2007, 17:15
Z vonka sa dostanem do dreama 7000 ale ked chcem spustit web-x-tv cez IE tak mi ostane len VLC kuzelka a dalej nic. Mam nainstalovany na winxp vlc086.
Co vsetko mam nastavit este?
Dik.
Pozn. pouzivan SFTeam a z PC v lokalnej sieti s dreamom mi to slape.

kdyz instalujes vlc, nezapomen si zaskrtnout plugin pro linux.

bojina
29.03.2007, 10:15
toto som posielal do sukromnych sprav, kopirujem to sem

Re: VLC

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj,

idealne je mat nainstalovany novy gemini 3.4.
VLCF 1.2.0
na PC VLC 0.8.6a

Potom v pc zeditovat movieplayer.xml (pozor! editovat iba s textvym editorom, ktory nepridava do suboru ziadne specialne znaky - napr.winvi.exe alebo vi.exe - stiahni niekde z internetu).

Movieplayer.xml
* do server ip napis IP adresu pocitaca, kde mas ulozene videa. Idealne, ked mas na pocitaci aj na dreame nastavene pevne IP (nie pridelovane cez dhcp)
* webif port a streaming port nechaj tak ako su v tom mojom movieplayer.xml
* do startdir napis oznacenie svojich diskov (startdir je harddisk alebo adresar v nom, cddrive je oznacenie DVDROM). Disk/adresar a DVDROM ba mali mat nastavene v PC zdielanie. Ja namiesto DVDROM pouzivam virtualny DVD (DaemonDVD), do ktorych si vzdy mountnem nejaky DVD ISO subor...
* potom movieplayer.xml nakopiruj do dreamboxu /var/tuxbox/config/

* na PC vo VLC nemusis v settingoch nastavovat nic. Ale na plochu v PC si urob ikonu VLC, chod do nej cez prave tlacitko mysi a v zalozke ODKAZ nastav nieco v tomto zmysle: "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=http
ide o pridanie tej casti, ktora nasleduje za vlc.exe....

* potom v PC spusti VLC cez tu nastavenu ikonu a nechaj to pustene

* vo VLCF v dreame chod do settings a nastav pouzivanie modu VLC0.8.5 (potom exit/restart VLCF)

* potom by sa ti po spusteni VLCF mali zobrazit na dreame adresar/disk zadefinovany v movieplayer.xml a zadefinovane DVD (ak je v nom DVD disk)

* po spusteni AVI / video suboru by sa malo spustit prehravanie

* na dreame potlac HELP button na zistenie ako sa VLCF ovlada

dufam, ze som nic nezabudol

Joe

Citace:
Původně odeslal petulko52
Caf,

mam na teba prosbu. S VLC sa uz babrem pekne dlho. Vzdy sa na to vykaslem pretoze to neviem rozbehnut. Mozes mi pomoct please. Dakujem. V dreame mam nainstalovany VLCF 1.2.0 co som si stiahol klasicky s ADOONov v GEMINI. Na compe mam teraz posledny VLC media player 0.8.6a. Chcel by som cez DREAM pozerat AVIcka.

Hral som sa s tym movieplayer.xml, potom tym s tym sprievodcom na VLC media playery. Skusam IP addresy a tak...ale proste mi to nejde. Ak budes mat cas, please. skus mi sem hodit nejaky STEP BY STEP. Dakujem

Mozes aj na email prazno@prazno.com

Zkoušel to někdo na 7020 s Geminy 3.40 ? Udělal jsem vše co tu bylo popsáno a stále problém :

- po spuštění play chapter.. buffering status 16 % a dost
- když udělám nějakou změnu v nastavení network stream ve VLC na PC, tak se to někdy chytne a přehrávání z mechaniky na DM jede, ale nejde mi přepnout zvuková stopa a nejdou zapnout titulky, přitom na VLC playeru na PC to jde

Joe Novy
29.03.2007, 22:46
este ma ten VLCF nejake muchy.
Ak sa to bude sekat na tych 16&#37;, tak to skus spustit az od druhej kapitoly a potom pretocit na prvu. U mna to zabralo.

bojina
30.03.2007, 08:12
este ma ten VLCF nejake muchy.
Ak sa to bude sekat na tych 16%, tak to skus spustit az od druhej kapitoly a potom pretocit na prvu. U mna to zabralo.

To už jsem taky zkoušel a je to to samé.

Xcap2
30.03.2007, 21:22
Ahoj funguje nekomu prehravani DVD?? Pismeno jednotky mam nastavene ale kdyz dam otevrit tak se sice VLC spusti ale posuvnik se nezobrazi. U avi to funguje super. Akorat me nefunguji titulky. Nevite co s tim?
Predem dekuji za rady. Navod jsem pouzil od petulko52.

ElDegess
07.04.2007, 12:22
Ahojte, viem sa dostať z dreamu na disk v PC s filmami, ale st&#225;va sa mi, že u niektor&#253;ch filmoch sa spust&#237; len zvuk. M&#244;že to byť rozl&#237;šen&#237;m? Napr. videoklipy ktor&#233; s&#250; s rozl&#237;šen&#237;m 480x576 (AR4:3) pr&#237;padne 720x576 (AR4:3) id&#250; v pohode,
keď to ist&#233; sk&#250;šam s filmom v rozl&#237;šen&#237; 672x368, 640x480 pr&#237;p. 672x496 tak sa spust&#237; len zvuk bez obrazu. Sk&#250;šal som to aj postupom ktor&#253; uv&#225;dza "petulko52" ale nedar&#237; sa, resp. st&#225;le je to bez obrazu a len so zvukom. S&#250; nejak&#233; odpor&#250;čan&#233; rozl&#237;šenia aby mi to telka zobrala? Vďaka za odpoveď.

Jonka
28.06.2007, 21:57
Tak tu mame VLC-F 103 pro Geminy 3.4, 3.5 (3.6).

To uz pise :

Stream 1 - film.avi
Stream 2 - film.sub

sub - not registered yet

Jak tomu mam rozumet ???

RAZROK
11.07.2007, 23:48
Pls mam problem, kdyz se chci divat z PC na programy z dreamboxu, konkretne ted polsat, tak dreambox pres web rozhrani spravne straemuje jen nektere programy, u nekterych se v exploreru objevi oranzovy kuzel a obraz/zvuk zadny (TVP1, Cinemax, Discovery), nektere stejne kodovane ze stejneho paketu jedou pres web v pohode (TVN turbo, TVN 7 atd).
Image je Sf team predposledni, EMU newcamd 6.10b, nainstalovano posledni VLC.
Mam neco blbe nastavene ?

MAM PRESNE TEN ISTY PROBLEM, PORADTE NIEKTO PROSIM.

pobox
12.07.2007, 13:07
aj u mna sa to sprava asi velmi podobne (resp. skor nahodnejsie):
--------------------------------------------------------------

este nedavno sa mi nedarilo takmer vobec (WEB-X-TV & DM500)

teraz mi to uz konecne skor bezi ako nebezi - asi tak 66% uspesnost
DM500 & Gemini 3.60 / PC & WinXP (sp2) & VLC 0.8.6c (& IE 6)
(nikde som nic nenadstavoval)

pri kliknuti priamo na WEB-X-TV (v prilozenom obr. vyznacene cervenou) mi zvycajne obraz nenaskoci (resp. otvori sa mi okno WEB-X-TV s oranzovou kuzelkou)

ak vsak potom uz zacnem prepinat priamo v otvorenom okne WEB-X-TV (v pravo dole - v prilozenom obr. vyznacene zelenou) - je to uz uspesnejsie.

takze stava sa mi obcas (obcas az tych cca 33% :D), ze po prepnuti na inu stanicu obraz nenabehne, ale po niektorom dalsom prepnuti na onu stanicu obraz zvycajne nakoniec nabehne.

niekedy mi to dokonca dokazalo zblbnut az tak, ze ziadna stanica uz nechcela nabehnut - pomohol tusim jedine restart DM500 :(

-------------------------------------------------------------------------
poznamka:
na uvod to doporucujem odskusat najskor pri nekodovanych staniciach :rolleyes:
napr. pri DM7020S (original image, UPC karta & CAM modul) som mal uspesnost hadam az tych 99%

pobox
31.07.2007, 14:56
este som pozabudol dodat, ze pri sledovani cez spominane WEB-X-TV sa mi akosi nedari prepnut audio PID - teda napr. pri niektorych staniciach z UPC (napr. HBO2) nabehne madarcina - prepnut audio na cestinu sa mi jednoducho nedari :(

fli
16.08.2007, 00:08
Sprav prevod z divx na mpeg a slape to

pikaso
06.09.2007, 19:36
vsechno hezky emuzu najit vlc ani movi v dreamu a movi sem stahl i nainstaloval poradi nekdo prosim

jediu
14.09.2007, 09:49
mam Geminy 4 + plugin VLCF, VLC 0.8.6c.

prehravam filmy z PC, to beha.
problem je, ze pokud preskakuju ve filmu na jiny cas, nebo pouziji pauzu, rozhodi se mi zvuk od obrazu.
ma nekdo podobny problem?

joe7
14.09.2007, 10:39
mam Geminy 4 + plugin VLCF, VLC 0.8.6c.

prehravam filmy z PC, to beha.
problem je, ze pokud preskakuju ve filmu na jiny cas, nebo pouziji pauzu, rozhodi se mi zvuk od obrazu.
ma nekdo podobny problem?

Mam presne tie iste problemy, doteraz som si myslel, ze je chyba u mna...

nandi11
17.09.2007, 16:01
Mam presne tie iste problemy, doteraz som si myslel, ze je chyba u mna...
Ja mam zas problem, ze obraz pri prehravani z PC do DB seka a robia sa kocky :(

Calokay
18.09.2007, 11:03
M&#244;že mi niekto poradiť, ktor&#233; HDTV programy moment&#225;lne id&#250; cez VLC stream v PC. A ak&#233; s&#250; minim&#225;lne požiadavky na PC, aby to išlo bez sekania Vďaka

ewzenek
05.10.2007, 15:08
Včera jsem přešel z Gemini 3.6 na 4.0 a nedaří se mi nakonfigurovat VLCF final.

Mám dm500S a server s win 2003 a vlc 0.8.6c.

Pod 3.6 se starším klientem vlc vše fungovalo ok ale klient vlcf stále píše že není spojení se serverem.
Ip adresa, firewall, vše zůstalo stejné.

Nevíte kde by mohla být chyba? Děkuji az pomoc

BLUEANT
05.10.2007, 18:59
Včera jsem přešel z Gemini 3.6 na 4.0 a nedaří se mi nakonfigurovat VLCF final.

Mám dm500S a server s win 2003 a vlc 0.8.6c.

Pod 3.6 se starším klientem vlc vše fungovalo ok ale klient vlcf stále píše že není spojení se serverem.
Ip adresa, firewall, vše zůstalo stejné.

Nevíte kde by mohla být chyba? Děkuji az pomoc

Skus inu verziu VLC.

ewzenek
05.10.2007, 19:30
Myslíš verzi na server nebo do dreamu sehnat starší verzi?

Ve starší verzi klienta se oditoval movieplayer.xml a v novym var/tuxbox/config/vlcf_original.xml jsem dobře?

Unikat
21.10.2007, 19:29
Neda?í se mi spustit p?es webinterface stream z dreamu. Mám 7025 používám Webif Extension for Gemini2 v0.8.1 mám poslední gemini a VLC 0.8.6c. Mám vistu a IE poslední. V IE zadám adresu dreamu pak vyberu položku Box Control pak webxTV a objeví se položka WebX-TV (alt m. streamts)
když na ní kliknu objeví se chyba Web nem?že zobrazit tuto stránku. Poda?ilo se n?komu na 7025 rozjet stream do PC? A jestli ano tak jak?

xandy
21.10.2007, 22:43
stream z DB pres VLC na PC na ktery je zapojeny DLP videoprojektor mne funguje bez problemu. Bohuzel se mi spolecne VLC nepodarilo rozchodit FFDSHOW (to mi bezi pouze u Mplayeru a ostatnich).
FFDSHOW potrebuju nutne kvuli upscallingu (obraz se pri projekci priblizuje HD formatu a je to uplne o necem jinym).
Jeste k tomu se mne nepodarilo rozchodit SAMBU tak abych se mohl z PC pripojit na HDD v DB jako na sitovy disk.
Jedinou moznost tedy pokud chci fiilmy z DB sledovat v lepsi kvalite pres PC na videoprojektoru mam, ze si to musim nahrat na HDD do DB, pak natahnout na HD v PC a pak spustit napr. mediaplayer classic se kterym chodi FFDSHOW v pohode (s prislusnym upscalingovym presetem).

Hledal jsem jiny streamovaci SW se kterym by FFDSHOW chodilo ale napr. ten DreamTV je dost nepouzitelny..
Mate nekdo zkusenosti s VLC+FFDSHOW a poradite ? Pokud VLC+FFDSHOW nefunguje (neco jsem takoveho i nekde zaslechl) existuje srovnatelna alternativa k VLC na streamovani filmu z DB ktera by chodila s FFDSHOW ??

predem dik

a.baloo
27.10.2007, 10:30
Myslíš verzi na server nebo do dreamu sehnat starší verzi?

Ve starší verzi klienta se oditoval movieplayer.xml a v novym var/tuxbox/config/vlcf_original.xml jsem dobře?

Aby vlc final fungoval, je treba podla vlcf_original.xml vytvorit subor vlcf.xml, pripadne si premenuj vlcf_original.xml na vlcf.xml, prepis IP a bude ti to chodit.

nepon
28.10.2007, 12:46
caute
vy sa mate ked v pohode pozerate HDTV kanaly
mne ich dream 7025 vobec nechce naladit a nechapem preco

ewzenek
28.10.2007, 22:16
Aby vlc final fungoval, je treba podla vlcf_original.xml vytvorit subor vlcf.xml, pripadne si premenuj vlcf_original.xml na vlcf.xml, prepis IP a bude ti to chodit.

Supr, tak to bylo ono. Já bych na to nepřišel. Dík za pomoc

catdog
29.10.2007, 03:28
Nechtelo se mi zacinat nove vlakno a je to vcelku k tehle diskuzi. Rozjel jsem prehravani DVD z mechaniky pocitace na DB7000 s Gemini 4 s pomoci weboveho rozhrani, ale neni to uplne ono. Co dve vteriny mi obraz jemne cukne- mozna zamrzne par frame-u, stava se vam to taky?
Pocitac ma velkou rezervu ve vykonu a na siti taky neni problem. Asi je to zpusobeno vlc a transkodovanim, mate s tim nekdo podobnou zkusenost a da se to nejak spravit?

ewzenek
06.11.2007, 21:16
Mám DM 500S image gemini a používám VLCF final. Přehrávání funguje dobře jen prosím o radu proč nejde ovládat hlasitost při přehrávání? Mám ještě ten starší /černý/ typ ovladače.

Jo a ještě jeden problém. Mám televizi 16:9 a filmy které jsou širokoúhlé tak jsou zoomovaný a nejsou vidět titulky. Filmy v 4:3 jsou v normálním poměru. Víte jak na to. Děkuji

hitman
10.11.2007, 14:39
Mám DM 500S image gemini a používám VLCF final. Přehrávání funguje dobře jen prosím o radu proč nejde ovládat hlasitost při přehrávání? Mám ještě ten starší /černý/ typ ovladače.

Jo a ještě jeden problém. Mám televizi 16:9 a filmy které jsou širokoúhlé tak jsou zoomovaný a nejsou vidět titulky. Filmy v 4:3 jsou v normálním poměru. Víte jak na to. Děkuji
Hlasitost musíš zesílit přes WEB rozhraní.Potom to jede.;)

hitman
24.11.2007, 23:42
Jak prosim spustit titulky na VLC Frontery?
Diky moc

hitman
29.11.2007, 21:37
Nevíte jak nastavit VLC Fronter,aby se dal spustit na dvou televizích s rozdílnými filmy? Diky moc

Xcap2
02.12.2007, 21:28
Ahoj diky navodum zde se me podarilo rozjet stream z PC do DM. Ale nejdou me zobrazovat titulky. Poradite prosim?

PS musim mit nainstalovany drtic?

hitman
02.12.2007, 23:22
Ahoj diky navodum zde se me podarilo rozjet stream z PC do DM. Ale nejdou me zobrazovat titulky. Poradite prosim?

PS musim mit nainstalovany drtic?
Ve VLC nastavení,video,titulky/OSD,use subtitle file;)

Xcap2
02.12.2007, 23:31

jj diky moc, hele a daji se i zmensit pripadne zmenit barva? zkousel jsem to nastavit jako male ale jsou porad velky jako krava :)

hitman
11.12.2007, 11:35
jj diky moc, hele a daji se i zmensit pripadne zmenit barva? zkousel jsem to nastavit jako male ale jsou porad velky jako krava :)
Nastavení,Titulky/OSD,vykreslovač textu.Je tam barva i velikost;)

hitman
11.12.2007, 11:40
Jede někomu VLCF v gemini 4.1? Ve var/tuxbox/config jsem přepsal a upravil VLCF.xml a nejede. Nevíte kde je chyba?
Diky moc

Xcap2
11.12.2007, 14:48
Jede někomu VLCF v gemini 4.1? Ve var/tuxbox/config jsem přepsal a upravil VLCF.xml a nejede. Nevíte kde je chyba?
Diky moc

jj jede, ale jestli se ten soubor nejmenuje jinak. Kouknu se doma

ewzenek
12.12.2007, 23:27
Pod Gemini 4.1 vlcf rc21 na dm 500s streamování divx naprosto supr, jen se mi nedaří štelovat hlasitost. VLC 0.8.6d je naplno a na dreamu mi ovladač na zvuk nereaguje a jde dost potichu. Mám ještě ten starý černý ovladač. Nevíte PLS co stím?

ewzenek
12.12.2007, 23:30
Diky moc

přejmenuj na vlcf.xml . Jinak já po odinstalování rc18 a instalaci rc21 musel udělat factory reset, protože se dream resetoval

hitman
13.12.2007, 09:54
Pod Gemini 4.1 vlcf rc21 na dm 500s streamování divx naprosto supr, jen se mi nedaří štelovat hlasitost. VLC 0.8.6d je naplno a na dreamu mi ovladač na zvuk nereaguje a jde dost potichu. Mám ještě ten starý černý ovladač. Nevíte PLS co stím?
Hlasitost musíš zesílit přes WEB rozhraní.Potom to jede.Pust si film a přes web to zesil.

jonathandorme
14.12.2007, 02:05
Ahojte,

mohol by mi prosim Vas niekdo povedat ako mozem pozrat MPG4 cez VLC. MPG2 ide dobre ale ked prepnem na MPG4 kanal tak mi skape Firefox aj IE.

Vdaka

sadko
14.12.2007, 04:11
Ahojte,

mohol by mi prosim Vas niekdo povedat ako mozem pozrat MPG4 cez VLC. MPG2 ide dobre ale ked prepnem na MPG4 kanal tak mi skape Firefox aj IE.

Vdaka

podívej se tady http://www.cssf.cz/showthread.php?t=18873

sadko
DM-7000S
Nemesis-3.2

machura
16.12.2007, 19:53
podarilo se nekomu, aby VLCF bral titulky, aniz by se musel vybrat vzdy soubor s titulky?
Tzn, aby kdykoliv, kdyz vyberu AVI a mam ve stejne slozce titulky se stejnym jmenem, se titulky aut. vybraly ? Dle predvoleb by to melo byt mozne, praxe je vsak jina...

Imrisko
24.12.2007, 09:30
Vie mi niekto poradit ci sa da cez Vistu spustit VCLF. Na XP mi bezi bez problemov. Mam Gemini 4.2 DB7000.
Imrisko

kubisek78
24.12.2007, 23:36
podarilo se nekomu, aby VLCF bral titulky, aniz by se musel vybrat vzdy soubor s titulky?
Tzn, aby kdykoliv, kdyz vyberu AVI a mam ve stejne slozce titulky se stejnym jmenem, se titulky aut. vybraly ? Dle predvoleb by to melo byt mozne, praxe je vsak jina...
Zrovna nad tím laboruji a mám částečný úspěch (odzkoušeno na dvou filmech):
Nastavení - Stream output - Sout stream - Transcode (zapnout pokročilá nastavení)
Mám zatrženo následující (odrolovat dolů):
Destination subtitles codec
Vykreslovač písma Freetype2
Logo video filter (asi nemusí být)
Logo sub filter

Ale na oplátku zase bádám nad tím, aby se mi obraz na TV (4:3) neuřízl na letterbox 16:9, nevybádal to už někdo?

machura
26.12.2007, 10:14
Zrovna nad tím laboruji a mám částečný úspěch (odzkoušeno na dvou filmech):
Nastavení - Stream output - Sout stream - Transcode (zapnout pokročilá nastavení)
Mám zatrženo následující (odrolovat dolů):
Destination subtitles codec
Vykreslovač písma Freetype2
Logo video filter (asi nemusí být)
Logo sub filter

Ale na oplátku zase bádám nad tím, aby se mi obraz na TV (4:3) neuřízl na letterbox 16:9, nevybádal to už někdo?

Takze ty v VLCF vyberes "test_film.avi" a jestlize film ma ve stejne slozce titulky "test_film.srt", tak se zacne prehravat film s titulky ?

Co jsi myslel tim "neurizl na 16:9 letterbox" ? U me, v jakem formatu ten film je v AVI, v takovem se zobrazi na TV...

Imrisko
26.12.2007, 15:26
Pri pusteni DVD na vclf nabehne obraz s org. zvukom, ako sa da zmenit zvukova stopa. Na vlc som zmenil zvuk na slovencinu ale nepomohlo to. Stale ide org. zvuk.
Imrisko

STE
26.12.2007, 15:39
U mna pomaha nasledovne:

http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=21461&stc=1&d=1198676331

http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=21462&stc=1&d=1198676331

Akurat neviem ci tie kody krajin su v poriadku, ale pokial tam das cze a spustis vo vlc na PC DVD a spusti sa ti v pozadovanej zvukovej stope, potom by to malo byt ok aj na sat

Imrisko
26.12.2007, 16:13
Na vlc OK /svk/ ale na vlcf stale org. zvuk.
Imrisko

minik11
26.12.2007, 16:25
U mna pomaha nasledovne:

http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=21461&stc=1&d=1198676331

http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=21462&stc=1&d=1198676331

Akurat neviem ci tie kody krajin su v poriadku, ale pokial tam das cze a spustis vo vlc na PC DVD a spusti sa ti v pozadovanej zvukovej stope, potom by to malo byt ok aj na sat

Mne to pomohlo..dik

machura
26.12.2007, 16:41
tak na Gemini a VLCF RC21 automaticka volba titulku funguje, ale VLCF sam o sobe neni nijak moc stabilni oproti vlcf1.3...

Pockam, az bude pro PLi.

Karoo
27.12.2007, 21:23
Ahoj! Mám DM 7025 s nainstalovanym GEMINI 3.20. Dnes sem si na něj nainstaloval VLC PLAYER ( tuším verze 1.25). Když spustím na mém PC VLC media player, tak se mi na ve VLC na DREAMBOXU zobrazí všechny diskové jednotky a já si musím vybrat soubor který chci přehrát. Je nějaká možnost jak určit aby Drembox šel rovnou do určené složky kde mám videa? Znáte nějaký způsob jak si VLC vybere titulky sám? Vím že se titulky řeší i v předešlýcho topikách, ale nějak sem tomu neporozuměl.Díky

machura
27.12.2007, 22:20
Ahoj! Mám DM 7025 s nainstalovanym GEMINI 3.20. Dnes sem si na něj nainstaloval VLC PLAYER ( tuším verze 1.25). Když spustím na mém PC VLC media player, tak se mi na ve VLC na DREAMBOXU zobrazí všechny diskové jednotky a já si musím vybrat soubor který chci přehrát. Je nějaká možnost jak určit aby Drembox šel rovnou do určené složky kde mám videa? Znáte nějaký způsob jak si VLC vybere titulky sám? Vím že se titulky řeší i v předešlýcho topikách, ale nějak sem tomu neporozuměl.Díky

Neznam 7025, ale v Gemini 4.2 a Enigma1 je to v souboru vlcf.xml - misto disku se da konkretni cesta. Titulky automaticky zna jen VLCF-Final RC21 (soucasti Gemini 4.2). A nic se tam nemusi extra nastavovat, jen se zaskrtne "autodetect subtitle files" v Nastaveni-Video-Titulky/Osd .

Xcap2
27.12.2007, 23:24
Neznam 7025, ale v Gemini 4.2 a Enigma1 je to v souboru vlcf.xml - misto disku se da konkretni cesta. Titulky automaticky zna jen VLCF-Final RC21 (soucasti Gemini 4.2). A nic se tam nemusi extra nastavovat, jen se zaskrtne "autodetect subtitle files" v Nastaveni-Video-Titulky/Osd .

A musi se jeste upravovat zastupce VLC? Myslim cil.

machura
28.12.2007, 00:22
A musi se jeste upravovat zastupce VLC? Myslim cil.
do zastupce VLC musis pridat na konec --intf wxwin --extraintf=httpdat
Takze to pak vypada:
"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=httpdat

kubisek78
29.12.2007, 17:00
Takze ty v VLCF vyberes "test_film.avi" a jestlize film ma ve stejne slozce titulky "test_film.srt", tak se zacne prehravat film s titulky ?

Přesně tak, titulky se mi vyberou samy. Filmy ovšem nespouštím přes VLCF, ale přes webové rozhraní Enigmy. VLCF se mi zatím nepodařilo rozjet (a zatím nad tím nebádám).

Co jsi myslel tim "neurizl na 16:9 letterbox" ? U me, v jakem formatu ten film je v AVI, v takovem se zobrazi na TV...
Když si pustím film 4:3, je na TV vše OK. Pokud si ale pustím třeba nějaký wide screen, třeba 2,2:1, tak na TV se mi z toho vždycky udělá 16:9. Obraz se nezdeformuje, ale je to výřez. Možná to bude něco ve VLC, protože i titulky jsou vidět normálně a zarovnávají se na 16:9.

Co se mi ale stává a co mě pěkně s**e, když si takhle spustím nějaký film, nikdy se mi nevydrží přehrávat déle, než 5 minut. Po 5 minutách (někdy i dříve) to zdechne. Výkonem "převodního" PC to není, zkoušel jsem to i na C2D notebooku, zátěž procesoru se pohybovala kolem 25 %. Mám IP Box 250, AB Enigma a VLC 086c, dělá to někomu taky?

schwinn
29.12.2007, 18:30
Zdravim, je nejaka moznost ako dost napr live stream z pc resp z netu tak aby sa zobrazoval cez dream na TV ? ak nie neva

kubisek78
31.12.2007, 01:29
Přesně tak, titulky se mi vyberou samy. Filmy ovšem nespouštím přes VLCF, ale přes webové rozhraní Enigmy. VLCF se mi zatím nepodařilo rozjet (a zatím nad tím nebádám).

Nedalo mi to a rozjel jsem už i VLCF. Titulky se opravdu samy nevyberou (nutno zvolit ručně), pokud film spustím přes webové rozhraní Enigmy, jsou titulky OK.

Problém, že se po několika sekundách až minutách přehrávání ukončí, přetrvává i přes VLCF. :mad: :mad: :mad:

tomiboy
08.01.2008, 22:18
1. spusti webovy prehliadac
2. http://DREAM_IP
3. zvol kanal
4. klikni na vpid
5. nastav vlc ako prehravac na *.m3u
6. pozeraj

PS vo vlc 0.8.4a mi nejdu niektore kanaly - vyzera to byt problem vlc...

Ani mne nejdu niektore programy.
Do konca mi to funguje tak ze napr. pozeram TV JOJ, prepnem kanal cez HTTP napr na TV MARKIZA a ta nejde, prepnem znovu na TV JOJ a ani ta nejde, zopakujem prepnutie na TV MARKIZU a uz zrazu ide. Nie vzdy to ale funguje.
Vie niekto poradit v com moze byt problem?

klaraz
09.01.2008, 00:44
Koli tymto problemom so spustanim VLC som uz davno integroval do wdrtica spustanie streamu z neho - asi to nikto nevyuziva
takze wdrtic/Stream DB/Get DB stream/navolenie zvuku(titulky)/Run VLC
Ak sa prepne na DB program je opat treba spustit
Get DB stream/navolenie zvuku(titulky)/Run VLC
...

brank0
10.01.2008, 15:56
Prosim vas, daju sa niako prehrat titulky, ked si pustim cez dreambox film z PC, pomocou VLCpluginu, na pocitaci mi bezi VLCplayer v telke pekne bezi film, len neviem k nemu dat titulky. Lebo ked bezi VLCplugin, Drtic sa neda s nim pustit naraz. Alebo je niaky soft, ktory nahra titulky priamo do .avi filmu a ten potom pustim len cez vlc player? dakujem velmi pekne za odpoved, snad ma niekto pochopil :)

machura
10.01.2008, 20:37
Prosim vas, daju sa niako prehrat titulky, ked si pustim cez dreambox film z PC, pomocou VLCpluginu, na pocitaci mi bezi VLCplayer v telke pekne bezi film, len neviem k nemu dat titulky. Lebo ked bezi VLCplugin, Drtic sa neda s nim pustit naraz. Alebo je niaky soft, ktory nahra titulky priamo do .avi filmu a ten potom pustim len cez vlc player? dakujem velmi pekne za odpoved, snad ma niekto pochopil :)

procti si to tak o 1-2 stranky a je to tam popsany.

bull
05.02.2008, 19:14
Zdravim vsetkych, mohli by ste mi sem niekto hodit plugin VLCF? Neviem sa k nemu dostat a cez gemini img sa mi to neda stiahnut koli nedostatku miesta vo var.

Pokusam sa rozbehnut streaming z PC na dream, ale nedari sa mi. Pozhanal som si nejaky vlcf ale po nainstalovani tam nemam movieplayer.xml resp. vlc.xml ako pise fuzuu v prispevku #3. V navode, ktory dal petulko52 v prispevku #68 zasa nefunguju download linky a takziez pri nastavovani parametrov cez web rozhranie mi to nechce ulozit nove hodnoty.

dakujem vopred za subor a za akukolvek radu

andrassy
05.02.2008, 20:32
Zdravim vsetkych, mohli by ste mi sem niekto hodit plugin VLCF? Neviem sa k nemu dostat a cez gemini img sa mi to neda stiahnut koli nedostatku miesta vo var.

Pokusam sa rozbehnut streaming z PC na dream, ale nedari sa mi. Pozhanal som si nejaky vlcf ale po nainstalovani tam nemam movieplayer.xml resp. vlc.xml ako pise fuzuu v prispevku #3. V navode, ktory dal petulko52 v prispevku #68 zasa nefunguju download linky a takziez pri nastavovani parametrov cez web rozhranie mi to nechce ulozit nove hodnoty.

http://www.paytv.ws/ Budeš sa musieť zaregistrovať. Chcel som Ti nahrať ten súbor zo svojho počítača, ale nepustilo ho to.

kolombo
05.02.2008, 21:27

Tady je ...odmazat .zip

petulko52
05.02.2008, 22:15
Tu mas ten original co tam bol uz skor

P.S.: Inak podaril sa niekomu rozbenhnut VLC na 600PVR? Myslim na prehravanie DIVX cez DM.

bull
07.02.2008, 14:40
Dakujem za ten vlcf plugin, ale neda sa mi to prekopirovat do var/tubox/config koli nedostatku miesta vo var.
Neviete mi niekto poradit ako to obist a nainstalovat napr. na zdielany disk do PC? - aby to fungovalo.
Pozeral som do var a mam nainstalovany len jeden skin X-line a keysupdater a nic viac - pamat var vykazuje 88% full:confused:

co s tym poradte

bull
08.02.2008, 01:28
pls

poradte ako nasmerovat plugin vlcf niekam inam nez do var (napr. HDD v PC) aby s nim dream vedel pracovat

cz-Ufon
08.02.2008, 02:32
pls

poradte ako nasmerovat plugin vlcf niekam inam nez do var (napr. HDD v PC) aby s nim dream vedel pracovat
Mam dojem ze to funguje pouze ve Var nebo internim HDD v Dreamu nebo na FlashDisku.Jinam to zrejme nenarves.
Mozna ti nekdo poradi jak napsat Path ale takovej odbornik nejsem,teprve s DreamBoxem zacinam.

Lucifer
08.02.2008, 09:26
Dakujem za ten vlcf plugin, ale neda sa mi to prekopirovat do var/tubox/config koli nedostatku miesta vo var.
Neviete mi niekto poradit ako to obist a nainstalovat napr. na zdielany disk do PC? - aby to fungovalo.
Pozeral som do var a mam nainstalovany len jeden skin X-line a keysupdater a nic viac - pamat var vykazuje 88% full:confused:

co s tym poradte

Stahni si komplet VAR k sobe do PC a projed to co tam tolik zabira. (jde to i pres FTP ale stourani se v tom "lokalne" je pohodlnejsi) Urcite tam toho bude vic nez co popisujes.

bull
09.02.2008, 00:18
Stahni si komplet VAR k sobe do PC a projed to co tam tolik zabira. (jde to i pres FTP ale stourani se v tom "lokalne" je pohodlnejsi) Urcite tam toho bude vic nez co popisujes.

skusil som to podla tvojej rady, ale zda sa mi, ze tam fakt nie je nic navyse.
Celkovo vo var mi vykazuje po stiahnuti na lokalny disk 2,6MB - neviem ako je to mozne, ked podla infa z img Gemini mi hlasi celkovu kapacitu var 1,8MB a volne je uz len 216 KB

Prikladam obrazok so subormi vacsimi ako 50 KB, ktore maju dokopy viac ako 1,7MB:confused:
Je tam nieco co tam nepatri alebo je nieco extremne velke??

dajte mi aspon radu ako to sprejazdnit na usb kluci v dreame. dik za kadze info

bull
10.02.2008, 16:08
tak s tou pamatou var asi nic neurobim

ale viete mi niekto dat navod ako prelinkovat zlozku var na USB disk aby to fungovalo?
Dakujem za kazdu odpoved

teak
16.02.2008, 00:02
skusam stream z vlc do dreamu, vsetko som nastavil, ale ked si dam webinterface a vyberem si file na prehravanie, vygeneruje mi to subor movieplayer.m3u. lenze ten subor mi sice vlc otvori ale na telke sa len ukaze cierna obrazovka a nejde ani obraz ani zvuk

nalim2
19.02.2008, 10:00
VLC som upravil podľa návodu z paraboly.cz /kapitola Dreambox/ a príjem z boxu do PC sa vyriešil.Doporučujem vždy vypnúť sledovaný program vo VLC pred prepnutím na iný kanál.

andrassy
19.02.2008, 13:09
Pri pozeraní Dreamboxu na PC mi niektoré kanály na PC neotvorí - objaví sa tam ten "dopravný" kužeľ. Pritom na TV sú normálne pozerateľné. Napríklad na Hotbirde mi otvorí Eurosport CE, ale neotvorí ESPN. V čom môže byť chyba? Vďaka za odpoveď.

nalim2
19.02.2008, 14:09
Ja neotváram programy cez WEB-X-TV ale cez VLC.WEB-X-TV mi na NB kostíčkuje- VLC cez webrozhranie otvoriť /záložka vpravo/,potom zvolím kanál a kliknem vpid-otvoriť.Nabehne bezchybný obraz.Tam sa mi kužele na rozdiel od WEB-X-TV vôbec nezobrazujú.VLC mám 0.8.6d.Keď sa to spustí takto,tak je to automaticky otvárané ako m3u.

nalim2
19.02.2008, 16:00
Pri pozeraní Dreamboxu na PC mi niektoré kanály na PC neotvorí - objaví sa tam ten "dopravný" kužeľ. Pritom na TV sú normálne pozerateľné. Napríklad na Hotbirde mi otvorí Eurosport CE, ale neotvorí ESPN. V čom môže byť chyba? Vďaka za odpoveď.

Teraz som si všimol že to pozeráš cez Dreamview.Skús webrozhranie.
1,zadaj do riadku na vyhľadávanie v Internet Exploreri IP svojho Dreama.
2,Do tabuľky ktorá sa ti objaví zadaj meno a heslo Dreama.
3,Objaví sa ti ovládač-postupuješ podľa horného návodu.

Lucifer
19.02.2008, 16:27
me se osvedcil celkem Dreamstream - http://www.dream-multimedia-tv.de/dreamstream/ - jede pouzitelne i na slabsim PC (overeno na Asus EEE pidinotebooku :D), jen to mohlo mit lip vyresene nacitani boquetu (nepamatuje si naposledy otevreny).

vinne2
19.02.2008, 21:31
Ja zas po vsech moznych testech pouzivam nakonec EnigmaTools.

Lucifer
19.02.2008, 22:37
Ja zas po vsech moznych testech pouzivam nakonec EnigmaTools.

zkusil jsem, dokonce i ta cestina je tam ode mne :) - ale nevim proc, proste mi v tom VLC stream nejede. Vidim ze data tecou, ale misto obrazu jen VLC "kužel". Na stejnem PC DreamStram jede. Nemam logice vysvetleni, jde o cerstve nainstalovane WinXP...

andrassy
20.02.2008, 09:52
Ďakujem za rady, ale bohužiaľ, žiadny pozitívny výsledok. Kanály, ktoré mi neotvoril Dreamview, sa neotvorili ani v Dreamstreame, ani v Enigma Tools. Vyzerá to tak, akoby tie streamovacie programy neboli schopné rozkódovať Cyfrowy Polsat, aj keď v TV to bez problému pozerám. Takže sa na PC asi nebudú dať pozerať. Ešte raz vďaka za snahu pomôcť.

martinkos
26.02.2008, 14:53
Netušíte někdo, jak a jestli je to vůbec možné, zprovoznit streamování přes VLC na DM... Jde mi asi o následující: Mám zaplacený přenos extraligy na PC. (O2Hokej). Jelikož není technicky možné propojit PC s TV (jsou daleko od sebe, v jiných místnostech), rád bych přijímaný stream z O2Hokej načítal do VLC a po síti poslal do DM, k zobrazení na TV. Standardně mi chodí, když přes plugin v DM spouštím filmy na hdd v PC. Ale jestli lze i naznačené streamování, to netuším.

lowprize
02.03.2008, 17:26
Rozjel jsem si VLCF.
Filmy se mi nacitaji, kamen urazu je ovsem ve zvuku. Film sice bezi krasne plynule, titulky viditelne, zvuk bohuzel nezvuci. Puvodne jsem si myslel ze mam spatne nastaveny transcode (prikladam radek i pro mp3). Zkousel jsem prehravat i samostane MP3 a vysledek stejny. Dal jsem zkousel ohulit telku na plno jestli neni vztup prilis nizky. A ted jsem skoncil tady :)
Ma nekdo podobmou zkusenost nebo dokonce reseni jak z toho ven?

Samostatne VLC na locale bezi vcetne zvuku.
Config:
DM500, GEMINI 4.3.1

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1" ?>
<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="/XSLMPSettings.xsl"?>
<vlc>
<server name="set1" ip="192.168.1.2" webif-port="8080" stream-port="9090" user="admin" pass="admin" /> <!-- you can use max 4 server and config sets -->
<config name="set1" startdir="d:" cddrive="c:" />
<codec mpeg1="mpgv" mpeg2="mp2v" audio="mpga" />
<setup name="SVCD" pic="mp4.png" ext="NONE" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mpeg2" Videosize="352x576" Audiorate="192" Audiotranscode="0" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="VCD" pic="mp4.png" ext="NONE" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mpeg1" Videosize="352x576" Audiorate="192" Audiotranscode="0" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="DVD" pic="default.png" ext="NONE" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="mpg.png" ext="MPG" Videorate="1000" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="mpg.png" ext="MPEG" Videorate="1000" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="mpg.png" ext="M2P" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mpgv" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="0" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="mpg.png" ext="MPV" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mpgv" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="0" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="mpg.png" ext="DAT" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mpgv" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="0" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="divx.png" ext="AVI" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="divx.png" ext="MOV" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="wmv.png" ext="WMV" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mpgv" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="h264.png" ext="H264" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mpgv" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="mp4.png" ext="MP4" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mpgv" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="divx.png" ext="DIVX" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="default.png" ext="ASF" Videorate="1000" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="default.png" ext="TS" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="0" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="dvd.png" ext="VOB" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="0" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="dvd.png" ext="ISO" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="0" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="dvd.png" ext="BIN" Videorate="1000" Videotranscode="0" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="0" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />
<setup name="File" pic="mp3.png" ext="MP3" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="" />
<setup name="File" pic="mp3.png" ext="WMA" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="" />
<setup name="File" pic="mp3.png" ext="WAV" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="" />
<setup name="File" pic="mp3.png" ext="OGG" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="" />
<!--Feel free to add filextensions as you like. Every listet extension will be proceed now. Example below-->
<!--setup name="File" ext="RATDVD" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="720x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" /-->
</vlc>

aspar
03.03.2008, 09:53
[QUOTE=lowprize;281184]Rozjel jsem si VLCF.
Filmy se mi nacitaji, kamen urazu je ovsem ve zvuku. Film sice bezi krasne

VLC
Mne beží vlc bez problémov skús pridať hlasitosť aj na DB a v počítači skontroluj nastavenie prehrávača, možno nemáš zapnutý správny zvukový kanál a nakoniec skús zvuk pustiť cez domáce kino mne to beží aj cez DK
Pozri sa sem príspevok 95 od Lucifera
http://www.cssf.cz/showthread.php?p=274670&highlight=zvuk#post274670 #

lowprize
03.03.2008, 10:09
U me to nebude ac3 pac sem si 100% jisty ze zvuk je v mpeg layer 3 a i kdyby jsem se sekl tak mi ani mp3 soubory nejedou.

Du badat dal. Dik moc, jdu si prolezt cele vedlejsi vlakno.

Kiker
03.03.2008, 17:26
U me to nebude ac3 pac sem si 100% jisty ze zvuk je v mpeg layer 3 a i kdyby jsem se sekl tak mi ani mp3 soubory nejedou.

Du badat dal. Dik moc, jdu si prolezt cele vedlejsi vlakno.

ak si sa hral s nastavenim vlc, tak skus ho resetnut na defaultne nastavenie...

PCborec
02.04.2008, 12:25
chtěl sem se zeptat, jestli jde u DM500s streamovane vice stanic a na počitači i přepinat, nebo jde streamovat pouze jedna stanice..

itsme
02.04.2008, 21:33
... len jedna stanica

Lucifer
03.04.2008, 09:27
...ale muzes si ji pres webmenu prepinat

sadko
11.06.2008, 10:53
Ahoj

do včerejška mi VLC fungovalo,jak má,ale dnes jsem se chtěl dívat na programy na PC a najednou mi jde jenom zvuk a píše mi to takovou hlášku "HARDWARE YUV OVERLAY DIRECTX OUTPUT",přitom při instalaci jsem měl DirectX zaškrtlej.Stalo se to už někomu nebo má s tím někdo zkušenost a může mi poradit?Díky za odpovědi.

sadko

DM-7000s
Nab-Darkstar 7000

fero1
11.06.2008, 11:04
do DM 7000S s Genini 4.40 nainstalovat TuxBox Commander 1.15 a jak ? postup , díky za odpovédi

sadko
11.06.2008, 12:28
Tak jsem to vyřešil 4x jsem to přeinstaloval a stále nic až jsem tam dal verzi VLC 0.8.6.b a vše zase funguje jak má.Tak už mi nemusíte schánět pomoc.Dík.

sadko

DM-7000s
Nab-Darkstar 7000

milosh
03.07.2008, 10:26
Zdravím.
Zkoušel jste už někdo streamovat na DM800? Já jsem si nainstaloval VLC 0.8.6h s mozilla plugin, ve firefoxu jsem otevřel web interface a dal streaming. Otevřelo se mi okno s videem, dokonce šlo i přepínat kanály, ale vždy po pár vteřinách se video se zaseklo. Zavřel jsem firefoxe a když jsem ho znovu otevřel, video už nenaběhlo.

Neexistuje nějaká lepší a hlavně stabilnější alternativa, jak dostat video z DM800 do počítače? VLC je totiž sám o sobě dost nestabilní i když toho hodně umít. Koukal jsem na dreamstream, ale ten asi zatím neexistuje pro enigmu 2 :(

BTW to web rozhraní na DM800 není nic moc, na staré dobré DM500 to vypadá mnohem lépe. Jinak používám Gemini 3.50. Moc dobrý image, i když se s ním občas DM800 rebootne :)

libco
03.07.2008, 11:07
Zdravím.
Zkoušel jste už někdo streamovat na DM800? Já jsem si nainstaloval VLC 0.8.6h s mozilla plugin, ve firefoxu jsem otevřel web interface a dal streaming. Otevřelo se mi okno s videem, dokonce šlo i přepínat kanály, ale vždy po pár vteřinách se video se zaseklo. Zavřel jsem firefoxe a když jsem ho znovu otevřel, video už nenaběhlo.

Neexistuje nějaká lepší a hlavně stabilnější alternativa, jak dostat video z DM800 do počítače? VLC je totiž sám o sobě dost nestabilní i když toho hodně umít. Koukal jsem na dreamstream, ale ten asi zatím neexistuje pro enigmu 2 :(

BTW to web rozhraní na DM800 není nic moc, na staré dobré DM500 to vypadá mnohem lépe. Jinak používám Gemini 3.50. Moc dobrý image, i když se s ním občas DM800 rebootne :)

Nemám stroj s enigma2, ale vyskúšaj všetky dostupné programy z dreamboxworld.com v zložke tools, možno niečo pôjde.;)

milosh
03.07.2008, 17:50
Nemám stroj s enigma2, ale vyskúšaj všetky dostupné programy z dreamboxworld.com v zložke tools, možno niečo pôjde.;)

Bohužel stránka dreamboxworld.com nějak nefunguje :( Vlevo se sice zobrazí nabídka downloads -> tools, kliknu na to a to je tak všechno. Pohledal jsem tedy jinde a stáhnul bitcontrol. uvidím jak to bude chodit.

itsme
03.07.2008, 17:52
Vyskusaj Mplayer na winoch http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html ja to pouzivam na Linux-e a streamovanie ide bez problemov

anfr
21.09.2008, 10:39
potřeboval bych poradit se streamováním z PC do Dreamu. Zkoušel jsem VLC už na 3 IMG: PLI, Gemini a Nemesis a stream ze 2 PC, ale pořád mi to vyhazuje stejnou chybu: Unable to open 'C:\DOCUME~1\FRANTI~4\LOCALS~1\Temp\Dobytí severního pólu.mpg'
Myslím, že nastavení mám dobře.
Děkuji za pomoc.

itsme
21.09.2008, 13:28
potřeboval bych poradit se streamováním z PC do Dreamu. Zkoušel jsem VLC už na 3 IMG: PLI, Gemini a Nemesis a stream ze 2 PC, ale pořád mi to vyhazuje stejnou chybu: Unable to open 'C:\DOCUME~1\FRANTI~4\LOCALS~1\Temp\Dobytí severního pólu.mpg'
Děkuji za pomoc.

daj este nazov suboru PIČA S MAKČEŇOM !!!!! .. vyhod medzery a diakritiku a vsetko ti pojde

shamann
23.09.2008, 14:32
vlcf_1.8.0_Gemini450_fix

martinkos
26.09.2008, 20:35
Citace:
Původně odeslal anfr Zobrazit příspěvek
Děkuji za pomoc.

daj este nazov suboru PIČA S MAKČEŇOM !!!!! .. vyhod medzery a diakritiku a vsetko ti pojde

No tak to není pravda. Před několika dny mi vše chodilo naprosto bez chyby. Pak jsem musel nainstalovat nový systém, nastavil jsem vše jako předtím a dělá mi to úplně stejně, taky nevím co s tím. Rozhodně mezery, háčka a čárky s tím nemají nic společného, protože, když zadám příkaz ručně do prohlížeče
Ješte pro upřesnění: IP adresa je adresa vaše DM, ne mého!

http://192.168.0.141/cgi-bin/movieplayer.m3u?command=start&mrl=F:\Movie\Dobytí severního pólu.mpg

jde to bez problémů. Takže bych taky rád, aby mě někdo nakopnul. A když už jsme u toho zadávání příkazu ručně, tak něco pro fanoušky hokeje. tv.hokej, vysílá živě většinu utkání každého kola ELH. Takže stačí do prohlížeče zadat

http://192.168.0.141/cgi-bin/movieplayer.m3u?command=start&mrl=mms://streaming.o2active.cz/Budejovice_nizsi?MSWMExt=.asf

no a máte to na TV. Všiml jsem si, že stačí měnit název města, kde jsou domácí a vysílá se z jejich stadionu. Např. ... Zlin_nizsi?MSWMExt=.asf apod.

libco
26.09.2008, 21:53
Práve dnes som sa s tým trošku pohral. (http://www.cssf.cz/showthread.php?goto=newpost&t=32339);)

anfr
27.09.2008, 13:26
Takže už se mi to podařilo rozchodit. Díky libco za "nakopnutí". Problém byl v asociaci souborů .m3u, které jsem měl přiřazeny k Wiampu. Odinstaloval jsem Winamp i VLC, vyčistil registry, znovu nainstaloval VLC a už to běží.
Mimochodem běží i soubory s diakritikou. Nehodlal jsem na ten příspěvek výše ani reagovat.

jack68
11.10.2008, 19:23
Zkousel jsem experimentovat a nahral jsem misto img sf team novy img gemini 4.2 Po dlouhem badani jsem vse nastavil aby mi jeli porady.Nainstaloval jsem si vlc a vse uspesne nakonfiguroval.Problem je v tom ze jakykoliv se mi po 15 sekundach vypne :( Kde muze bych chyba??

libco
11.10.2008, 19:46
Zkousel jsem experimentovat a nahral jsem misto img sf team novy img gemini 4.2 Po dlouhem badani jsem vse nastavil aby mi jeli porady.Nainstaloval jsem si vlc a vse uspesne nakonfiguroval.Problem je v tom ze jakykoliv se mi po 15 sekundach vypne :( Kde muze bych chyba??

Napíš aký máš box.;)

jack68
12.10.2008, 10:05
Napíš aký máš box.;)

mam inetbox s 300

dusino
12.10.2008, 11:20
mam inetbox s 300

A este stale experimentujes, alebo uz mas "adios amigos" ?
Ja na tvojom mieste by som s tym Gemini velmi opatrne ...

libco
12.10.2008, 12:07
Ja na tvojom mieste by som s tym Gemini velmi opatrne ...

Gemini po verziu 4.2 môže v pohode používať.

jack68
12.10.2008, 20:18
Ja na tvojom mieste by som s tym Gemini velmi opatrne ...stale experimentuji :) Ted nemuzu zanic na svete dojit nato jak nastavit abych mohl stahovat klice a nenahravat je pres ftp.Oproti sf team mam spoustu pluginu ale nevim ktery je ten spravny.Poradil by jste mi?

libco
12.10.2008, 20:35
stale experimentuji :) Ted nemuzu zanic na svete dojit nato jak nastavit abych mohl stahovat klice a nenahravat je pres ftp.Oproti sf team mam spoustu pluginu ale nevim ktery je ten spravny.Poradil by jste mi?

Prečítaj si pozorne toto vlákno (http://www.cssf.cz/showthread.php?t=28986), posledné úpravy sú ny konci.

ac3
17.11.2008, 17:39
Chcel by som sa len spýtať či to niekto rozchodil aj na DM 5620-S s posledným SFteam-om?.....snažím sa o to druhý deň:-))))))))

tomnet
03.12.2008, 18:49
Zdravicko panove. Rozbehl uz nekdo VLC z DM800 na win Vista? Nebo pomoci jakehokoli jineho programu? Zkousim to mesic a bez vysledku.

jkk
03.12.2008, 23:49
Zdravicko panove. Rozbehl uz nekdo VLC z DM800 na win Vista? Nebo pomoci jakehokoli jineho programu? Zkousim to mesic a bez vysledku.

V podstate je to mozne (vlc), ale velmi nestabilne, IMHO netreba tomu
venovat moc casu (u mna XP). Zasa milionty-raz zelezo predbehlo softver :-(

chocholousek
04.12.2008, 06:58
Zadny problem! VLC pod WV jede normalne a streamovani z DM mi jede taky normalne, zkousim to denne!

P.S. pri instalaci zatrhni instalaci rozsireni pro prohlizece myslim ze to pomuze.

tomnet
07.12.2008, 23:32
Zadny problem! VLC pod WV jede normalne a streamovani z DM mi jede taky normalne, zkousim to denne!

P.S. pri instalaci zatrhni instalaci rozsireni pro prohlizece myslim ze to pomuze.

Kdyz dam pres Stream Service otevrit jakykoli program, ukaze se mi "AppData\Local\Temp\stream-13.m3u nemohl být otevřen, protože se objevila neznámá chyba.

Je mi líto. Zkuste ho nejdříve uložit na disk a pak soubor otevřít."

Nicmene se ve spravci stahovani objevi a musim zadat pravym "kopirovat stahovany odkaz" a ten vlozit primo do VLC do "open file/network" potom to jede ok. Pridat do zastupce VLC "--intf wxwin --extraintf=http" nepomuze, naopak VLC nenabehne. Mozna je to tim, ze Visty opravdu stoji za ho... .
Diky za rady.

Chocholousek: jakou verzi VLC pouzivas? Nektera mi nejela vubec, posledni 0.9.2.0 pouze postupem co jsem psal.
Mam 64bit Vista Ultimate

chlpo
08.12.2008, 11:37
Rozchodil som VLC na Vista64 a nema problema .. no relativne nema problema . pretoze s linuxom tam bude neustale nejaky problem ..

--intf wxwin --extraintf=http (vlozenie do prikazoveho riadku pomaha)

zaznamenal som len jediny problem .. neinstalujte poslednu verziu .. je nestabilna .. ja som si nainstaloval verziu 0.8.6i ktora s dreamom bezi lepsie .. stabilnejsie .. ackolvek niektore filmy neprehra .. po asi 30 sekundach mi jeden film zatuhol .. a potom jeden film mi prehral tak ze som mal dost velky zooom na telke .. cize ako keby nevedel ten obraz spravne napasovat do telky .. ale bezi to . a da sa to pozerat .. zvuk je synchronizovany .. cize tiez pozitivum .. uz to len odladit tak aby to ficalo .. rozmyslam ze skusim verziu 0.8.6a (instalovanu do vista64) ktora by mala byt v pohode ... proste to treba presne napasovat na dream ..

do dreamu som si nainstaloval z Geminy servra posledny vlc player .. neviem teraz cislo .. nechce sa mi ist na to pozriet . :-) pouzivam Geminy 4.4 a Dream 600 . Mozno by pomohlo keby sa niektore veci ukladali na hdd do kesky .. ale aj teraz to fici .. len ako som spomenul niektore filmy nie .. niektore filmy uplne dokonale .. ale to bude asi pouzitym kodekom .. s tym uz ja ako uzivatel moc nenarobim .. :-))

cize zaver .. poucenie ..

nie vzdy posledna verzia v linuxe je ta najlepsia .. urcite .. 0.9.x verziu nepouzivat .. mrzne ako v rusku :-)

dsp
08.12.2008, 19:31
Nedari se mi rozchodit streamovani z Dreamu do PC. Nainstaloval a nastavil jsem vse potrebne (viz. navody), ale streamovani nefunguje. Spojeni mezi Dreamem a PC je funkcni. Prehravani opacnym smerem (PC to Dream) je v pohode funkcni. Uz nevim kde delam chybu. Snazim se to pustit pres web interface, ikonu strem Service. Porad mi to pise tuto hlasku (pro CT24 v Digi):

Unable to open 'http://dreamip:8001/1:0:1:B68:8:1:E06B18F:0:0:0:'

Mam DM800, Gemini 3.90, VLC 0.8.6i
Dik

shamann
08.12.2008, 20:59
Nedari se mi rozchodit streamovani z Dreamu do PC. Nainstaloval a nastavil jsem vse potrebne (viz. navody), ale streamovani nefunguje. Spojeni mezi Dreamem a PC je funkcni. Prehravani opacnym smerem (PC to Dream) je v pohode funkcni. Uz nevim kde delam chybu. Snazim se to pustit pres web interface, ikonu strem Service. Porad mi to pise tuto hlasku (pro CT24 v Digi):

Unable to open 'http://dreamip:8001/1:0:1:B68:8:1:E06B18F:0:0:0:'

Mam DM800, Gemini 3.90, VLC 0.8.6i
Dik

pouzi plugin vlc player, nakonfiguruj si server priamo v plugine, napr. IP pc, adresar v PC, kodovanie video - ano, bitrate - 9000, rozlisenie 720x576/16:9/25fps, subtitle - ano, audio encode - ano, mp3, 48khz, v PC spust vlc player s volbou --intf wxwin --extraintf=http, po vybere servera a stlacenia OK v dream-e sa ti zobrazi cesta, ktoru si nadefinoval v nastaveni servera;)

dsp
08.12.2008, 23:43
pouzi plugin vlc player, nakonfiguruj si server priamo v plugine, napr. IP pc, adresar v PC, kodovanie video - ano, bitrate - 9000, rozlisenie 720x576/16:9/25fps, subtitle - ano, audio encode - ano, mp3, 48khz, v PC spust vlc player s volbou --intf wxwin --extraintf=http, po vybere servera a stlacenia OK v dream-e sa ti zobrazi cesta, ktoru si nadefinoval v nastaveni servera;)

nastavil jsem vse dle instrukci, vybral server, zobrazila se cesta, vse proslo OK a co mam udelat dale?

chlpo
14.12.2008, 19:51

Když si pustím film 4:3, je na TV vše OK. Pokud si ale pustím třeba nějaký wide screen, třeba 2,2:1, tak na TV se mi z toho vždycky udělá 16:9. Obraz se nezdeformuje, ale je to výřez. Možná to bude něco ve VLC, protože i titulky jsou vidět normálně a zarovnávají se na 16:9.

Co se mi ale stává a co mě pěkně s**e, když si takhle spustím nějaký film, nikdy se mi nevydrží přehrávat déle, než 5 minut. Po 5 minutách (někdy i dříve) to zdechne. Výkonem "převodního" PC to není, zkoušel jsem to i na C2D notebooku, zátěž procesoru se pohybovala kolem 25 %. Mám IP Box 250, AB Enigma a VLC 086c, dělá to někomu taky?

Aj ja mam sem tam dany problem .. Je to ale asi pouzitym kodekom alebo niecim podobnym, lebo to nerobi pri vsetkych filmoch .. a ten vyrez ma serie .. preco to nevie zobrazit v relativnej velkosti k moznostiam tv ? ja mam sony lcd 40 palec s rozlisenim 1360X768
ake podla vas by som mal zadat rozlisko do vlcf.xml ?? pre prehravanie avi ? aky bitrate ? inac vsetko funguje relativne dobre :-) a na viste 64bit to nemrzne :-)

konyczcz
14.12.2008, 19:55
jenom podotknu chybu co jsem delal sam.... Zapni VLC na PC a nic vic Vzdycky jsem spustil VLC a laboroval jsem se spustenim....... Az potom jsem se vratil k tomu navodu a cely ho poradne precetl... Potom jsem si to uvedomil, proc se dava ke spousteci ten dalsi dodatek.....

chocholousek
15.12.2008, 07:30
Chocholousek: jakou verzi VLC pouzivas? Nektera mi nejela vubec, posledni 0.9.2.0 pouze postupem co jsem psal.
Mam 64bit Vista Ultimate

Posledni stahoval jsem myslim minuly tyden novou ale jedou mi i predchozi na cislo verze si bohuzel nevspomenu.

andrassy
15.12.2008, 11:02
Najjednoduchšie by bolo, keby si si nainštaloval do PC software DREAMVIEW. Po spustení vlc na PC potom stačí kliknúť na Dreamview a vybrať si program, ktorý chceš na PC pozerať.

Majo771
15.12.2008, 12:33
Skusal niekto rozbehat VLC player cem VPN tunel zatial mi to nejde

adamicaopica
21.12.2008, 18:57
Jak je na tom kvalitativne stream pres VLC smer PC --> Dreambox u Dreamboxu 800 popr. 8000 ? pri mem DM 500 dochazi pri vetsim mnozstvi pohybu ke zretelnemu kostickovani, coz je velice neprijemne. na monitoru PC vypada vse O.K.
Jdou streamovat i mkv apod. a v jake vystupni kvalite ?

dik

eduardjg
14.01.2009, 21:12
Ahojte, pls po prehrati gemini z 4.31 na 4.6 mi uplne prestal chodit stream tv kanalu na PC. Doposial som pouzival dreamstream uplne bez problemov... a teraz na 4.6tke to vobec nejde, dokonca to uplne zhodi DM500S.. ko.. a musim ho dat rebootnut.

Da sa s tym nieco urobit, je chyba u mna... alebo je problem v 4.6tke.

Dik za odpoved

pat02
16.01.2009, 11:33
Dobrý den
Přeinstaloval jsem notebook a po přinstalaci my nechodí VLC.
Anebo česky:):
Přes webový rozhraní so dostanu do boxu zvolím kanál,dám web X TV na daném kanále ten nabíhá otevře se okno ale obrazovka zustává černá bez obrazu.Přitom ten "náběh" to je vše v pořádku.Chybu to nehlásí žádnou.VLC mám poslední,plugin active X také nainstalován před instalací to nottesu to chodil.Na všech boxech ted nic.
Děkuju

adamicaopica
16.01.2009, 14:06
jaky pouzivas prohlizec ? zkus pokombinovat Explorer, Firefox, Opera ... I ruzne verze Exploreru (6 x 7) se chovaji ruzne ... np. VLC stream mi jel na Firefox 2, ale na IE 6 ne, a ted mi jede na IE 7, ale nejede na Firefox 3

Trucker
16.01.2009, 14:24
jakou verzi VLC mas?Zkus napr. vlc-0.8.6e-win32

pat02
16.01.2009, 15:50
díky.
Opera chodí.Dokonce na DM 500 si poradí ze streamem daleko lépe než IE.
DM 800chodí v opeře taky i když někdy má problém.
IE my nechodí mám nejnovější prohlížeč tam bude asi ten problém.
Až bude čas zkusím to starší VLC 0.8.6e.
Díky

Novak
17.01.2009, 16:27
Umí DM500s přehrát divx ze síťového disku? Existuje nějaký plugin? Předem díky za info...

chocholousek
17.01.2009, 16:44
Umí DM500s přehrát divx ze síťového disku? Existuje nějaký plugin? Předem díky za info...

Zacni tu (http://www.cssf.cz/showthread.php?t=22255), priznam se ze na DM 500 jsem to nikdy neskousel ale s DM 7020 to chodilo na 1*...:)

tryme
17.01.2009, 21:38
Mám OPTIBOX 2200 shodný s Dreamboxem 500.
Snažím se propoji PC s DM abych mohl koukat na nahrané filmy
mám nahraný v DM "SifTeam-1.9.3C-500MV.img / movieplayer_nokia9k8.xml"
v PC "VLC media player"

Když to všechno spustím tak v DM se mi načtou pouze složky (příklad NAHRÁVKY,NOVÉ FILMY) ,ale nevidím nahrané filmy.

Prosím o pomoc. Jura

Novak
18.01.2009, 20:27
nemuze me sem dat nekdo link na stazeni funkcniho vlcf do dreamu dm500s a gemini 4 .1? Uz nevim kde hledat....predem moooccccccc dikyyy

addka
03.02.2009, 14:56
Vie tu prosim vas niekto poradit ako si nahram nieco z DM tak aby mi to nekladalo v subore PS? Skusal som zaskrknut iny format pred naharnim do pc ale stale to uklada v PS.

KUREDOL
12.02.2009, 19:05
avi na db800 jede ale jenom H264 (cifs - vzdálený hdd) u divx a xvid mne nespustilo obraz. Má někdo jinej dojem?pojem? radu? ahoj

KUREDOL
15.02.2009, 02:14
nemuze me sem dat nekdo link na stazeni funkcniho vlcf do dreamu dm500s a gemini 4 .1? Uz nevim kde hledat....predem moooccccccc dikyyy

dyť v geminy to máš přímo v downloadu.
citace "a.baloo" Aby vlc final fungoval, je treba podla vlcf_original.xml vytvorit subor vlcf.xml, pripadne si premenuj vlcf_original.xml na vlcf.xml, prepis IP a bude ti to chodit.

terazky som to vyzkúšal a ono to funguje.čus

KUREDOL
15.02.2009, 02:34

no a k veci

addka
16.02.2009, 19:13
Ja mam DM 7000s a mne to nahrava iba do suboru, ktory mi ulozi ako ps. ASF/WMV zaskrknem a nahra to aj tak v ps. Ine mi neotvory! Vie niekto co s tym aby to ukladalo napr. v Divix? Dik.

danix
20.02.2009, 16:31
Potřebuji přehrát divX z PC na DM.Vše mám nastaveno dle přiložených návodů.V DM mám g4.3.Při spuštění vlcf vidím soubor,ale VLC v PC okamžitě zkolabuje a DM se restartuje.FW mám v PC vypnutý.:(:(:(

bull
21.02.2009, 16:08
mozno je to sprosta otazka, ale...

pokusam sa sprejazdnit pozeranie filmov v notebooku cez VLC media player 0.9.8 v PC a VLCF 1.8.0 v Dreamboxe. Vsetko by fungovalo OK len zvuk z prehravaneho DVD neviem dostat na Dreambox.
Cital som nejake prispevky na fore a vsade sa pise ze Dream nevie pracovat s AC3 zvukom.

Nemal by sa problem s AC3 vyriesit ak to prehravam pomocou VLC (ten by si mal zvuk rozkodovat), ktory by mal AC3 zvuk posielat v prehratelnej forme na Dream? Alebo sa mylim?
Neexistuje moznost ako rozbehnut zvuk z klasickeho filmoveho DVD na Deamboxe cez VLC?

adamicaopica
27.02.2009, 10:33
ahoj,

mate nekdo zpusob, jak streamovat *.avi z PC do DM 800 na image Newnigma II ? V Download plugins jsem zadne VLC nenalezl, taktez ve Web interface neni zadna polozka Stream. Pri namountovanem HDD *.avi-cka vidim, ale pres plugin Prehravac medii prehraju pouze *.mpeg.

dik

shamann
27.02.2009, 10:44
ahoj,

mate nekdo zpusob, jak streamovat *.avi z PC do DM 800 na image Newnigma II ? V Download plugins jsem zadne VLC nenalezl, taktez ve Web interface neni zadna polozka Stream. Pri namountovanem HDD *.avi-cka vidim, ale pres plugin Prehravac medii prehraju pouze *.mpeg.

dik

musis mnainstalovat do pluginov vlc, nastavit server v plugine

cez web chodi, ale nie vo vsetkych browseroch, lepsie je pouzit dreamstream, chodi v pohode

Pablo Domingo
03.03.2009, 17:52
Mám DM800, Gemini2 ver.4.1, na počítači VLC player media player 0.9.8a, pře blue jsem si stáhnul VLC video player v.2.5 a mám problém s nakonfigurováním serveru. Stream z DM na PC jede v pohodě, ale potřebuj&#239; rozjet obrácený směr - z PC na DM800. Nastavení serveru mám toto:

Server Profil Name tady mám nějaký název (nevím, ale co tady má být, zda opravdu jen nějaký název nebo třeba název počítače, z kterého budu hrát)
Enter VLC-Server as FQDN or IP-Adress tady jsem ponechal IP Address
Server Adress 192.168.1.50 (IP adresa PC)
HTTP Port 08080
Movie Directory DM800 (zde mám asi chybu, protože celá cesta je D:/DM800, ale nevím jak to tam mám napsat,protože dvojtečku nemohu vybrat)
DVD Device (leave empty for default) F (zde nevím, zda by nemělo být F: nebo F:/)
Transcode MPEG/DVD Video ano
Video Codec MPEG2
Video Bitrate 9000
Video Norm 720x576 (16:9) @ 25fps (PAL)
Overscan Correction (in % of Video width) 000 (toto nevím, co to je)
Subtitle overlay ano
Transcode MPEG/DVD Audio ano
Audio Codec MPEG Layer 3 (mp3)
Audio Bitrate 128
Audio Samplerate 48000
Audio Channels 2

Prosím poraďte, v čem je chyba?

shamann
03.03.2009, 18:35
Mám DM800, Gemini2 ver.4.1, na počítači VLC player media player 0.9.8a, pře blue jsem si stáhnul VLC video player v.2.5 a mám problém s nakonfigurováním serveru. Stream z DM na PC jede v pohodě, ale potřebuj&#239; rozjet obrácený směr - z PC na DM800. Nastavení serveru mám toto:

Server Profil Name tady mám nějaký název (nevím, ale co tady má být, zda opravdu jen nějaký název nebo třeba název počítače, z kterého budu hrát)
Enter VLC-Server as FQDN or IP-Adress tady jsem ponechal IP Address
Server Adress 192.168.1.50 (IP adresa PC)
HTTP Port 08080
Movie Directory DM800 (zde mám asi chybu, protože celá cesta je D:/DM800, ale nevím jak to tam mám napsat,protože dvojtečku nemohu vybrat)
DVD Device (leave empty for default) F (zde nevím, zda by nemělo být F: nebo F:/)
Transcode MPEG/DVD Video ano
Video Codec MPEG2
Video Bitrate 9000
Video Norm 720x576 (16:9) @ 25fps (PAL)
Overscan Correction (in % of Video width) 000 (toto nevím, co to je)
Subtitle overlay ano
Transcode MPEG/DVD Audio ano
Audio Codec MPEG Layer 3 (mp3)
Audio Bitrate 128
Audio Samplerate 48000
Audio Channels 2

Prosím poraďte, v čem je chyba?

: najdes pod 0, takisto/ - ak das presnu cestu skoci priamo na nu, ak nie tak uvidis vsetky drive, staci ponechat /
na PC ale musis mat spusteny vlc player s volbou --intf wxwin --extraintf=http

Pablo Domingo
03.03.2009, 19:13
: najdes pod 0, takisto/ - ak das presnu cestu skoci priamo na nu, ak nie tak uvidis vsetky drive, staci ponechat /
na PC ale musis mat spusteny vlc player s volbou --intf wxwin --extraintf=http

děkuji, tak už vidím na disk do počitače, jen nevím, jaké video kodeky to přehraje, zkusil jsem video s kodekem xvid a nic se nezobrazí. Ale podle toho nastavení serveru to umí přhrát jen asi mpeg2 s audio mp3..? Je to tak? Nebo co všechno mohu přehrávat?

cz-Ufon
03.03.2009, 20:21
Nebo co všechno mohu přehrávat?

Prehrajes vsechno - AVI ; DivX,XVid ........ vse uz zalezi jak aktualni kodeky mas v PC
MPEG-I ; MPEG-II ; MP3 ti dream prehraje sam.

shamann
03.03.2009, 20:25
děkuji, tak už vidím na disk do počitače, jen nevím, jaké video kodeky to přehraje, zkusil jsem video s kodekem xvid a nic se nezobrazí. Ale podle toho nastavení serveru to umí přhrát jen asi mpeg2 s audio mp3..? Je to tak? Nebo co všechno mohu přehrávat?

vyuziva sa streaming, t.j. vlc player v PC dekoduje a vytvara datovy stream, ktory dream prijme a s volbou transcode tento stream prevedie na pozadovane nastavenie

Pablo Domingo
03.03.2009, 22:29
cz_Ufon, shamann - díky za odpovědi, už mi to fachčí..;)

fista
06.03.2009, 12:36
Nevíte někdo, jak opravit to, že při sledování "on line" programů na PC nelze přepnout zvuk na český. Na PC mám nainstavovaný VLCéčko a u programů, kde je základ maďarština, musím poslouchat na PC maďarštinu, i když na TV jede čeština.

pesso
06.03.2009, 14:32
Nevíte někdo, jak opravit to, že při sledování "on line" programů na PC nelze přepnout zvuk na český. Na PC mám nainstavovaný VLCéčko a u programů, kde je základ maďarština, musím poslouchat na PC maďarštinu, i když na TV jede čeština.

Vo vlc treba v panely zvuk prepnut na cestinu.

kulic
09.03.2009, 23:07
Zdravim,neviete mi niekto poradit prečo mi nejde prehrat v DM avi film z integrovanym českym dabingom film ktory mam uloženy v PC (tam ide prehrat v poho) ma cca 1,5 Gb, ostatne avi,Dvix mi idu prehrat v pohode,treba použit nejake ine nastavenie ako u klasických avi formátov?

Jimi
10.03.2009, 21:31
Dotaz ohledně nastavení VLC v.0.8.6h , klient z Dm nahlásí že komunikuje s VLC v PC, což je vidět ale nespojí se. Adresy, porty vše je OK. Dík

shamann
10.03.2009, 21:47
Dotaz ohledně nastavení VLC v.0.8.6h , klient z Dm nahlásí že komunikuje s VLC v PC, což je vidět ale nespojí se. Adresy, porty vše je OK. Dík

a ako vidis ze komunikuje, ked sa nespoji?

napis na akom dreame/image to skusas

Jimi
10.03.2009, 22:32

DM7000, img Nabilo Darkstar

Jimi
10.03.2009, 22:34

DM7000, img Nabilo Darkstar
komunikaci sleduji ve zprávě na VLC

pv2
16.03.2009, 00:53
Zdravim vsetkych, neporadi niekto funkcny vlcf plugin pre Geminy 4.60? Ziaden mi nejako nejde spustit.

rechtorr
25.03.2009, 16:10
Citace:
Původně odeslal anfr Zobrazit příspěvek
Děkuji za pomoc.

No tak to není pravda. Před několika dny mi vše chodilo naprosto bez chyby. Pak jsem musel nainstalovat nový systém, nastavil jsem vše jako předtím a dělá mi to úplně stejně, taky nevím co s tím. Rozhodně mezery, háčka a čárky s tím nemají nic společného, protože, když zadám příkaz ručně do prohlížeče
Ješte pro upřesnění: IP adresa je adresa vaše DM, ne mého!

http://192.168.0.141/cgi-bin/movieplayer.m3u?command=start&mrl=F:\Movie\Dobytí severního pólu.mpg

jde to bez problémů. Takže bych taky rád, aby mě někdo nakopnul. A když už jsme u toho zadávání příkazu ručně, tak něco pro fanoušky hokeje. tv.hokej, vysílá živě většinu utkání každého kola ELH. Takže stačí do prohlížeče zadat

http://192.168.0.141/cgi-bin/movieplayer.m3u?command=start&mrl=mms://streaming.o2active.cz/Budejovice_nizsi?MSWMExt=.asf

no a máte to na TV. Všiml jsem si, že stačí měnit název města, kde jsou domácí a vysílá se z jejich stadionu. Např. ... Zlin_nizsi?MSWMExt=.asf apod.

rechtorr
funguje to este?
http://192.168.0.141/cgi-bin/moviepl...i?MSWMExt=.asf
[url]moja ip dreamboxu http://192.168.0.151/cgi-bin/moviepl.Zlin_nizsi?MSWMExt=
ak ano co mam zle?
alebo posli celu adresu a ja zmenim len IP
DIK
moja prva sprava tak sory

-------------------------------------------------
DB 500
vlc funkcne
digi tv

sadko
30.03.2009, 18:52
Ahoj
mam problém s přehravaním programu v Notebooku kde mám nainstalovaný VLC media player 0.9.8a-win32 v Dreamu 800 ve flash mám NabiloBlackHole-09.Dream a Notebook spolupracujou,když zapnu v Notebooku program který je puštěný v Dreamu tak v pohodě naskočí,dokonce u některých to můžu i přepinat a v Notebooku jedou bez toho aby se změnil program v Dreamu,ale když to přepnu třeba na Viasat History tak mi vyhodí tuhle hlášku
Váš vstup se nezdařilo otevřít:
VLC se nepodařilo otevřít MRL 'http://192.168.x.x:8001/1:0:1:4F79:427:1:C00000:0:0:0:'. Zkontrolujte logy pro detaily.

Ale když přepnu na Viasat History v Dremu tak ho můžu v klidu sledovat i v Notebooku.Jak to že pak jsou logy v pořádku?
Neměl někdo podobné problémy,nebo co dělat s těmi logy jak je zkontrolovat popřipadě změnit?

Předem dík za odpovědi.

sadko

mller
30.03.2009, 22:27
Chtel bych ve svem DM8000 / Gemini2 4,1 /pomoci programu VLC prehravat filmy ve formatu DivX.V notebooku mam naistalovany VLC Media player 0.9.8a a DM pres modre tl. stazeny plugin VLC a v nem jsem zadal v nastaveni IP adresu notebooku.V PC mam spusteny VLC a spusteni VLC v DM se mi zobrazi ozubena kolecka a porad nic a nakonec musim DM restartovat.Nevite nekdo v cem je chyba?Diky za rady.

Ruben
31.03.2009, 19:06
Potřebuji vědět, zda jde ovládat dreambox 800, přes příkazový řádek? Jedná se mi o přepínání programů, a následně stream VLC programem do PC. Zkoušel jsem nadefinovat příkaz ve VLC v PC na automatické zpuštění určeného programu, ale jde to pouze u programů stejného paketu. Neznáte někdo způsob jak přepnout program, a zároveň spustit VLC stream na PC? Děkuji

pv2
03.04.2009, 21:33
Zdravim vsetkych, neporadi niekto funkcny vlcf plugin pre Geminy 4.60? Ziaden mi nejako nejde spustit.

Takze ak to niekomu pomoze, slape to s vid prilohu + na PC vlc 0.8.6h, povolit na PC v brane firewall vynimky pre port 8080,9090, editovat vlcf.xml podla navodu, + nastavenie vlc na PC taktiez podla navodu a slape to ako vino. Hlavny problem bol v brane Firewall.

mirusz
19.04.2009, 19:33
Preji vsem krasny nedelni podvecer, mam dotaz. Vlcf na DM 500 funguje, prehraji z PC vsechno ale obraz je takovy trhany a je videt ze neco nestiha. Tak nevim, sit je 100 Mb/s, PC z nehoz to taham je Intel Atom 1,6 GHz s pameti 2GB. Nevite nekdo v cem muze byt problem? Mam pocit jako by se proste nektere snimky po ceste ztratily a 25 snimku za vterinu urcite neprobehne. Diky moc. Jo a zvuk jede naprosto v pohode bez jedineho vypadku.

itsme
19.04.2009, 22:41
Preji vsem krasny nedelni podvecer, mam dotaz. Vlcf na DM 500 funguje, prehraji z PC vsechno ale obraz je takovy trhany a je videt ze neco nestiha. Tak nevim, sit je 100 Mb/s, PC z nehoz to taham je Intel Atom 1,6 GHz s pameti 2GB. Nevite nekdo v cem muze byt problem? Mam pocit jako by se proste nektere snimky po ceste ztratily a 25 snimku za vterinu urcite neprobehne. Diky moc. Jo a zvuk jede naprosto v pohode bez jedineho vypadku.

srackova sietovka v DB500-ke ... uz sa to tu velakrat rozoberalo

mirusz
20.04.2009, 00:48
srackova sietovka v DB500-ke ... uz sa to tu velakrat rozoberalo

myslel jsem si to ale i tak diky

procpe03
21.04.2009, 18:17
nejde mi nainstalovat do DM 7025 Vlc Player.... pise ze nema misto kam se zaradit...kdyz to vezmu pres Total Commander a chci tam vytvorit slozku ktera tam byla ae uz neni tak ji nemuzu vytvorit..dekuji esi odpovite

19marek19
22.04.2009, 13:21
Mam nasledovny problem.. Chcem pozerat program z dreamu v PC. Za puzitia sw bitcontrol dreambox to ide vsetko ako ma...Dokonca ja programy z vyssim datovym tokom idu OK. Ale ked to chcem pozerat cez VLC tak sa prehravnie ani nespusti... Obcas niekedy nabehne cierna orazovka... Nejde to ani cez web-x-tv ani v firefoxe ani v IE.. VLC je nainstalovane komplet aj z pluginmy... Skusal som aj ine verzie VLC aj iny image do dreamu, nabilo gemini a stale nic... Nefunguje to ani ked dam priamo do VLC link z dreamu... A viem, ze kedysi davno mi to takto bez problemov fungovalo. Potrebujem pouzit VLC na prekonvertovanie signalu a pustenie dalej do internetu...

lolo6
22.04.2009, 13:56
Mam nasledovny problem.. Chcem pozerat program z dreamu v PC. Za puzitia sw bitcontrol dreambox to ide vsetko ako ma...Dokonca ja programy z vyssim datovym tokom idu OK. Ale ked to chcem pozerat cez VLC tak sa prehravnie ani nespusti... Obcas niekedy nabehne cierna orazovka... Nejde to ani cez web-x-tv ani v firefoxe ani v IE.. VLC je nainstalovane komplet aj z pluginmy... Skusal som aj ine verzie VLC aj iny image do dreamu, nabilo gemini a stale nic... Nefunguje to ani ked dam priamo do VLC link z dreamu... A viem, ze kedysi davno mi to takto bez problemov fungovalo. Potrebujem pouzit VLC na prekonvertovanie signalu a pustenie dalej do internetu...

A OS na PC je aky? Pokial myslis Windovs, tak to slape na s verziou VideoLan v0.86h, ktoru najdes tu http://www.dreamboxworld.com/dbw/php//index.php?option=com_content&task=view&id=449&Itemid=122

Skusal som to i na OpenSuse, ale ten protestuje proti tak nizkej verzii.

19marek19
22.04.2009, 14:06
na pc je windows xp cz sp3 a v dreame je gemini 4.6...teraz idem do roboty, potom to skusim...

Tak som neodolal a skusil som to... Ide to to presne ako ma :-) Dakujem, velmi pekne...

vinci
23.04.2009, 20:08
zdravim, mam takovou potiz. podarilo se mi zprovoznit streamovani z dreama pres net.
ne sice pres IE s pluginem VLC(to jde bajecne po lokale) ale pres dreamview i pres VLC.
problem spociva v tom, ze datovy tok je na moje pripojeni na strane dreama k netu prilis velky.
Netusi nekdo z vas jak donutit dream nebo VLC jak ten tok snizit? napr. CT2 jede v rozliseni 640x576 z toho vypliva tok..me by stacilo treba polovic. jen aby se tok snizil. dik za kazdy nakopnuti.

libco
23.04.2009, 20:43
zdravim, mam takovou potiz. podarilo se mi zprovoznit streamovani z dreama pres net.
ne sice pres IE s pluginem VLC(to jde bajecne po lokale) ale pres dreamview i pres VLC.
problem spociva v tom, ze datovy tok je na moje pripojeni na strane dreama k netu prilis velky.
Netusi nekdo z vas jak donutit dream nebo VLC jak ten tok snizit? napr. CT2 jede v rozliseni 640x576 z toho vypliva tok..me by stacilo treba polovic. jen aby se tok snizil. dik za kazdy nakopnuti.

Keď to zistíš, daj vedieť. Asi budeš prvý, kto to chce vyskúšať.:)

chocholousek
23.04.2009, 20:51

Obavam se ze datovy tok nena primo z rozlisenim nic spolecneho. Datovy tok je takovy jaky je vysilan ze satelitu!

19marek19
24.04.2009, 00:18

Da sa to a na to je prave VLC dobry... On totiz vie nielen stream z dreamu prehrat, ale on ho vie prekonvertovat na iny format z nizsim datovym tokom. Sam som to tak pouzival a fungovalo to super.

vinci
24.04.2009, 09:48
a poradis jak?

vinci
24.04.2009, 10:07
Obavam se ze datovy tok nena primo z rozlisenim nic spolecneho. Datovy tok je takovy jaky je vysilan ze satelitu!
no datovy tok ktery leze z dreama pri streamovani napr po lanu rozhodne s rozlisenim jako takovym spolecneho neco ma.
cim vysi rozliseni tim vetsi tok.(pokud tedy budu pocitat se stejnym "kodovanim" obrazu.samozrejme necekam a ani nechci, aby mi dream sam zkonvertoval obraz z mpeg2 do wmv nebo jinych reletivne pri malem dat. toku koukatelnych formatu.na to dream nema proc. vykon.
proto predpokladam ze omezeni na strane VLC by bylo fajn, ale asi nepomuze.
slaby misto je inet pripojeni u dreamu, proto to potrebuji omezit uz na jeho strane. za kazdou radu nebo pripominku dik

chocholousek
24.04.2009, 16:30
cim vysi rozliseni tim vetsi tok.

No vidim ze o kodovani videa moc nevis ono to de klidne udelat i naopak video s mensim rozlisenim a presto muze mit datovy tok vissi nez video s vissim rozlisenim, ale hadat se nebudu vyskousej si a uvidis! :o