PDA

Zobrazit v plné verzi : Openbox X- 800 (X-810, X-820)

Stránky : [1] 2 3 4 5

Kema
12.11.2006, 10:14
Zakládám nové téma pro majitele Openboxu X-820 a X-800.

Kema
12.11.2006, 10:40
Tento přijímač mám teprve krátkou dobu. Před tím jsem vlastnil Technisat DIGIT MF4-S který EMUlaci neumožňoval.
Stále jsem četl na různých diskuzních serverech o EMU a tak jsem zatoužil také si něco "odkódovat" a tak jsem hledal pro mě vhodný přijímač, který nebude moc složitý na obsluhu a který bude mít slušnou softwarovou podporu.
Volba padla právě na Openbox X-820.

Přijímač jsem si propojil s počítačem kříženým serial kabelem (null-modem) a začal experimentovat. Firmware 4.91 jsem nahrál podle postupu na ruské stránce :

http://www.openbox.ua/receivers/f300fta/faq.php

Aktuální klíče jsem si stáhl na stránce :

http://www.openbox.info/uno3.htm

Na této stránce jsem si stáhl i editační program POBEdit 0.771, který používám také pro editaci klíčů s koncovkou f3k.

Kema
12.11.2006, 11:04
Editační program POBEdit 0.771 ( a asi i ostatní verze) obsahuje SoftCam Editor a také v menu Options je nabídka SoftCam s dalším výběrem funkcí.
Rád bych se dozvěděl jak tento SoftCam použít.
Prosím tedy o radu.

Vlado Fogo
12.11.2006, 11:33
Editační program POBEdit 0.771 ( a asi i ostatní verze) obsahuje SoftCam Editor a také v menu Options je nabídka SoftCam s dalším výběrem funkcí.
Rád bych se dozvěděl jak tento SoftCam použít.
Prosím tedy o radu.

a tvoj predajca nevie ?? preco chces aby sme tu na fore suplovali pomoc toho kto si nahodi na vyrobok tucnu maržu ?

czech.ferguson
12.11.2006, 11:44
Z http://openbox.ua/download.php si stáhní nový Pobedit 7.75
http://download.openbox.ua/files/pobedit775.rar , nahrej si poslední fw do přijímače 4.91 , zaregistruj se na www.sat.net.ua fórum jsou tam téměř každý den aktualizované klíče f3k .

Kema
12.11.2006, 14:02
a tvoj predajca nevie ?? preco chces aby sme tu na fore suplovali pomoc toho kto si nahodi na vyrobok tucnu maržu ?

Co s tím má společného prodejce?

Kema
12.11.2006, 14:09
Z http://openbox.ua/download.php si stáhní nový Pobedit 7.75
http://download.openbox.ua/files/pobedit775.rar , nahrej si poslední fw do přijímače 4.91 , zaregistruj se na www.sat.net.ua fórum jsou tam téměř každý den aktualizované klíče f3k .

Díky. To ruské forum znám. Jen jsem chtěl ale pomoci s tím SoftCam.
Moc o tom nevím. Umím ten soubor s klíči Softcam.key načíst do SoftCam Editor, ale rád bych věděl co s tím dál.

Co se týký klíčů ve formátu f3k, tak tam je to v pohodě.
Jen jsem se chtěl naučit využívat také ten SoftCam.
Proto jsem ten dotaz položil.

Vlado Fogo
12.11.2006, 17:19
Co s tím má společného prodejce?

a co s tym mame spolocne my ? teda respektive s tvojou lenivostou hladat ??

Kema
12.11.2006, 17:29
Já myslel že forum je od toho aby si lidi navzájem pomáhali.
Tak Sorry.
Prosím o smazání celého tohoto vlákna a také bych chtěl admina požádat o zrušení registrace.
Asi jsem se spletl.

Vlado Fogo
12.11.2006, 18:43
Já myslel že forum je od toho aby si lidi navzájem pomáhali.
Tak Sorry.
Prosím o smazání celého tohoto vlákna a také bych chtěl admina požádat o zrušení registrace.
Asi jsem se spletl.

zlke si to pochopil. forum skuzi na vymienanie informacii, o podelenie sa so svojimi skusenostami atd atd. V ziadnom pripade nesluzi na somrovanie informacii, zaucanie novicov - na to tu mame dlhu historiu a tlacitko search.
nevim, doteraz tomu aspon tak bolo, je tu vsak nove vedenie tak sa mozem mylit

Kema
12.11.2006, 19:19
zlke si to pochopil. forum skuzi na vymienanie informacii, o podelenie sa so svojimi skusenostami atd atd. V ziadnom pripade nesluzi na somrovanie informacii, zaucanie novicov - na to tu mame dlhu historiu a tlacitko search.
nevim, doteraz tomu aspon tak bolo, je tu vsak nove vedenie tak sa mozem mylit

Nechci tě nějak soudit a ani nechci o tobě tvrdit že jsi arogantní (i když si to po tvých příspěvcích myslím), ale bylo by dobré kdyby jsi se po tomto fóru trochu porozhlédl, protože otázky typu "jak" a "co" tu jsou v celku dos časté.
Já si "jen" dovolil optat se co je to ten SoftCam v programu POBEdit a tak sem asi nepatřím.
Každopádně díky. Už jsem si nechal vše vysvětlit od kolegy co se mi přihlásil na ICQ a pomohl, takže toto vlákno klidně můžeš zrušit.
Sice mě to bude mrzet, jelikož se tu mohly sdílet rady ohledně Openboxu X-820, ale nerad bych zacláněl, protože jsem začátečník a ty jsi jednička.
Toť vše.

markos79
12.11.2006, 22:01
ten softcam je na sharing....napr. TPS baliku...skus si to najst na fore www.openbox.info

Kema
12.11.2006, 22:18
ten softcam je na sharing....napr. TPS baliku...skus si to najst na fore www.openbox.info

Děkuji moc.
Já měl problém s tím, že po natažení souboru SoftCam.key a po kliknutí na Update nebo Check program narazil vždy na nějaký řádek který, označil červeně (error) a tím pádem jsem ty klíče nedostal do POBEditu.
Problém byl právě v tom, že jsem neměl v menu Options - SoftCam - aktivní funkci Thread Errora as Warnings. Tím pádem se editor při Update zastavil na prvním nesrozumitelném klíči nebo komentáři a kompilace neproběhla. Jenže to jsem netušil, takže proto jsem zde ten dotaz nahodil.
Tomu "sharingu" moc nerozumím a raději se ani ptát nebudu. Jsou tu totiž někteří, kterým je to proti srsti.
Nerad bych byl zase línej.

kikof
13.11.2006, 09:46
Děkuji moc.
Já měl problém s tím, že po natažení souboru SoftCam.key a po kliknutí na Update nebo Check program narazil vždy na nějaký řádek který, označil červeně (error) a tím pádem jsem ty klíče nedostal do POBEditu.
Problém byl právě v tom, že jsem neměl v menu Options - SoftCam - aktivní funkci Thread Errora as Warnings. Tím pádem se editor při Update zastavil na prvním nesrozumitelném klíči nebo komentáři a kompilace neproběhla. Jenže to jsem netušil, takže proto jsem zde ten dotaz nahodil.
Tomu "sharingu" moc nerozumím a raději se ani ptát nebudu. Jsou tu totiž někteří, kterým je to proti srsti.
Nerad bych byl zase línej.

Přesně, Thread errors as warnings a funguje to :) , aktuální klíče ve fóru, jak psali kolegové přede mnou, přidávám jeden aktuální vzorek (formát F3K pro POBEdit)

Kema
15.11.2006, 16:15
Stejně nechápu, proč nám programátoři POBEditu tolik koplikují život tím, že verze mezi sebou nejsou kompatibilní.
Mám POBEdit 0.771 a klíče ve formátu f3k ze starší verze programu neotevřu - známé hlášení File Corrruped.
Samozřejmě i opačně.

czech.ferguson
15.11.2006, 21:20
až bude nejlepší na celém světě - sranda :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Basti
15.11.2006, 21:55
Stejně nechápu, proč nám programátoři POBEditu tolik koplikují život tím, že verze mezi sebou nejsou kompatibilní.
Mám POBEdit 0.771 a klíče ve formátu f3k ze starší verze programu neotevřu - známé hlášení File Corrruped.
Samozřejmě i opačně.
Cau Kema, asi je to preto ze v POBEdite bola pridana funkcia komentar k BISS klucom - a neskor bola upravena dlzka toho komentaru, cize jednotlive f3k boli nekompatibilne.

Kema
16.11.2006, 13:09
Cau Kema, asi je to preto ze v POBEdite bola pridana funkcia komentar k BISS klucom - a neskor bola upravena dlzka toho komentaru, cize jednotlive f3k boli nekompatibilne.

Aha. No to jsem nevěděl.
Škoda jen, že není komentář u BISS klíčů i v Openboxu.
Ale díky za informaci.

sparatko
16.11.2006, 14:55
Aha. No to jsem nevěděl.
Škoda jen, že není komentář u BISS klíčů i v Openboxu.
Ale díky za informaci.

... pani nemame taky softcam na openbox s AES na TPS ako ma vantage na cely tyzden ???
dik - nechce sa mi to editovat na tyzden do predu ;)

Basti
17.11.2006, 00:43
Keys (POBEdit 0.775 / FW 4.91)

All updated, TPS (16.-24.11.06), BISS

Kema
19.11.2006, 14:06
Mám jeden dotaz.

V souboru Softcam.key jsou také kódy pro BISS. Po kompilaci do POBEditu se ovšem tyto klíče nepřepíšou (ostatní ano) a navíc se vymažou ty které jsem tam měl (myslím BISS).
U formátu klíčů f3k je to OK.
Dá se nastavit POBEdit tak aby načetl spolu s ostatnímy klíči i BISS?

Basti
19.11.2006, 15:57
Nie neda sa to nastavit, pri praci so softcamom este nepodporuje BISS. Je to vidiet aj ked si exportujes svoje kluce do softcamu, tam tiez BISS nie je. Ale tusim by sa to malo spravit, ako sa aj pisalo ze by mali byt tie komentare k BISS klucom zobrazovane v prijimaci. Uvidime ci to pridaju do noveho softu.:)

Millo
22.11.2006, 14:38
Zdravim, ide to niekomu stiahnut? http://www.openbox.info/index/061121_771.f3k

sparatko
23.11.2006, 14:51
Zdravim, ide to niekomu stiahnut? http://www.openbox.info/index/061121_771.f3k

... ked nejde tebe tak nikomu maju problem ale poradim ti stiahni si posledny softcam z dvb-upload tusim 22.11 all update a naimportuj cez sofcam import daj update a pojde ti tps na tento tyzden
... samozrejme po nahrati keys ich resetuj a mas ho v ruke na multivisione :D :D

sparatko
23.11.2006, 14:57
Mám jeden dotaz.

V souboru Softcam.key jsou také kódy pro BISS. Po kompilaci do POBEditu se ovšem tyto klíče nepřepíšou (ostatní ano) a navíc se vymažou ty které jsem tam měl (myslím BISS).
U formátu klíčů f3k je to OK.
Dá se nastavit POBEdit tak aby načetl spolu s ostatnímy klíči i BISS?

...daj si v menu nastroj polozku BISS a resetuj kluce musia sa ti zobrazit ;)
...este neviem ako ich z editujem ked najdem na strankach BISS keys lebo tam nevojde ale urcite bude tiez na to nejaky konvertor ako si mi poslal na CW

sparatko
23.11.2006, 16:49
...daj si v menu nastroj polozku BISS a resetuj kluce musia sa ti zobrazit ;)
...este neviem ako ich z editujem ked najdem na strankach BISS keys lebo tam nevojde ale urcite bude tiez na to nejaky konvertor ako si mi poslal na CW

... uz viem ako na to ;) stay with us :D este nejake testy

sparatko
23.11.2006, 17:37
... uplne jednoducho:
naladit alebo najst trebars megasport na amose
1, menu
2, nastroj
3, biss + OK
4, stlacit resetovanie + OK - zobrazia sa biss kluce
5, dve moznosti :

1, vybrat keys sipkami a potvdit OK ak je key ok trebars na amose tak sa rozbehne obraz a potom exit ulozia sa nastavenia a megasport ide.
2, pridat key alebo z editovat a potvrdit OK a potom exit
pridanie key:
na strankach biss key v tvare ABCDEF67FEDCBA94 (megasport)
do openboxu sa prida len ABCDEFFEDCBA aj video aj audio key rovnako
cize (67)a(94) sa nedavaju

ostatne biss tiez podla tohto ak je key v openboxe tak len vybrat a potvrdit ak nie doplnit
hodne zdaru skusajte ;)

skuste fox tv na 13E key: 1234569CABCDEF67 ;)

Kema
23.11.2006, 18:07
Já dneska přišel na jinou věc. Nejprve jsem si stáhl klíče z Openboxu do POBEditu, tedy jak BISS tak ostatní. Těch BISS mám momentálně zadaných 16.
Pak jsem do POBEditu nahrál SoftCam.key a světe div se, ty BISS (ty moje co mám v Openboxu) v POBEditu zůstaly.
Dám ruku do ohně že při minulých pokusech se toto nikdy nestalo. Vždy po natažení SoftCam.key do POBEditu se BISS vylmazaly. A to i tehdy když jsem tam schválně nahrál nejprve BISS klíče ze souboru f3k.
Nedovedu si to vysvětlit, ale dneska to prostě jde.
Pořád používám stejnou verzi 771.

S tím resetem BISS to asi nefunguje tak jak má. Mě se po resetu vypsalo jen 8 klíčů. Ani jsem nekontroloval jejich aktuálnost. Asi to jsou ty původní co se do Openboxu dostanou s updatem firmware.

misc
23.11.2006, 20:22
Nevie niekto kde zohnat oficialny firmver k X820? Potrebujem rozchodit diablo a nefunguje to.

czech.ferguson
25.11.2006, 13:24
Nevie niekto kde zohnat oficialny firmver k X820? Potrebujem rozchodit diablo a nefunguje to.

A myslíš že k tomu potřebuješ oficiální fw ? Není problém v diablu ?

misc
25.11.2006, 18:30
A myslíš že k tomu potřebuješ oficiální fw ? Není problém v diablu ?

Zrejme ano. :mad: Nefunguje ani v CI Host mode v Cas-studiu. Oficialny firmver 4.90 bez patchov som zohnal, ale ziadna zmena.

Millo
26.11.2006, 16:31
S tím resetem BISS to asi nefunguje tak jak má. Mě se po resetu vypsalo jen 8 klíčů. Ani jsem nekontroloval jejich aktuálnost. Asi to jsou ty původní co se do Openboxu dostanou s updatem firmware.

Mam to same, po resete BISS mi zmiznu kluce, ostane len asi 8 - tie su vzdy rovnake...Niekde som cital ze resetovat treba len po nahrani firmwaru, tak teraz neviem, je treba resetovat po kazdom uploade klucov? Ozaj ma OPENBOX 820 nejake omedzenie na pocet klucov?

Basti
26.11.2006, 17:34
Mam to same, po resete BISS mi zmiznu kluce, ostane len asi 8 - tie su vzdy rovnake...Niekde som cital ze resetovat treba len po nahrani firmwaru, tak teraz neviem, je treba resetovat po kazdom uploade klucov? Ozaj ma OPENBOX 820 nejake omedzenie na pocet klucov?

Resetom sa len obnovia kluce ktore su hned vo firmwari - cize zmazu sa tie ktore sa tam nahraju POBEditom, takze resetovat po kazdom nahrati novych by nemalo ziadny zmysel :)

hnup
26.11.2006, 18:25
Caute.

Mam problem so svojim prijimacom REDION CR 200, ktory bol prerobeny na Openbox X-800 s flaskou V.4.85, bezal v pohode. Ked som sa pokusil nahrat novsiu verziu V 4.91, po dokonceni flashovania a znovupripojeni do siete prijimac uz nenabehol, na display svietia uz len dve bodky. Ked ho chcem znovu naflashovat cez All Updater 1.00, tak vypise OK>> Connection a dalej sa nic nedeje. Diky za pomoc.

Vlado Fogo
26.11.2006, 18:41
Caute.

Mam problem so svojim prijimacom REDION CR 200, ktory bol prerobeny na Openbox X-800 s flaskou V.4.85, bezal v pohode. Ked som sa pokusil nahrat novsiu verziu V 4.91, po dokonceni flashovania a znovupripojeni do siete prijimac uz nenabehol, na display svietia uz len dve bodky. Ked ho chcem znovu naflashovat cez All Updater 1.00, tak vypise OK>> Connection a dalej sa nic nedeje. Diky za pomoc.

obavam sa ze pomoze len jtag,pripadne ext. preprogramovanie flash-ky.
ak nemas ako, kludne to posli, pripadne sa zastav

jezo
27.11.2006, 10:34
obavam sa ze pomoze len jtag,pripadne ext. preprogramovanie flash-ky.
ak nemas ako, kludne to posli, pripadne sa zastav

Ahoj, vyzera ze mas s jtagom skusenosti, tak by som to skusil zneuzit. Chcem si preflashovat koscom sdc3510 na openbox x820. Materialy som si o tom zohnal, aj binarky do openboxu (z 9.2.2006). Nikde som vsak nezohnal binarku pre koscom, tak by som sa chcel spytat, ci je mozne vycitat obsah jtagom, alebo su potektovane? Rad by som mal zadne dvierka pre vratenie do povodneho stavu...

jezo
04.12.2006, 09:56
Cez vikend som to prehral. Islo to bez problemov. Jtag som si urobil zo 74HC244, takze funguje aj s dlhym kablom k pc. A odzalohovat binarku z koskoma sa taktiez dalo. Takze pokial to niekto tiez chce (alebo uz musi) urobit, ma k dispozici mikropajku a nie je uplny mantak, kludne sa do toho puste. Snad len poznamku k osadzaniu konektora do prijmaca. Piny, ktore su na pripojene na zem (cely jeden rad) je problem odsat, lebo su z oboch stran na velkej ploche medi. Lepsie je nechat to tak, osadit len jeden rad pinov a zem + napajanie prepojit kablikom. Napajanie (3.3V) aj tak nebolo na konektore, treba ho najst niekde na doske - napriklad na stabilizatore.

Kema
09.12.2006, 20:45
Tak tu řeším s kamarádem takový nemilý problém. Seknul se mu Openbox X-820. Momentálně ho mám doma a zkouším ho probrat k životu, ale nedaří se. Prý provedl jen toto:
Má tam firmware 4.91 a chtěl tam nahrát nové klíče .f3k POBEditem 0,775 které jsou vydané 8.12. ale POPEdit 0,775 tyto klíče nenačetl a tak si stáhl novou verzi 0,778 a poslal klíče do Openboxu a prý od té doby svítí na displeji jen dvojtečka a nejde vypnout, takže neustále svítí modré ON.
Doma jsem jeho Openbox připojil k datovému kabelu a zkoušíme Openbox probrat k životu, ale nedaří se. Nelze již navázat spojení mezi ním a PC. Myslel jsem že tam nahraji firmware 4.93 a tím ho proberu, ale nejde to. Asi seklá "fleška".
Program All Updater po připojení Openboxu do sítě vypíše hlášku Error Connection.
Pokusil jsem se propojit můj Openbox s jeho přijímařem a přenést data, ale to také nelze.
Nevím co se stalo, ale zjistil jsem že nové klíče mají více BISS řádků, takže to asi bylo tím.
Já to vidím na přeprogramování flesh paměti. Nebo je nějaká možnost návratu?
Co takové přeprogramování stojí?
Pro ostatní co mají Openbox X-820.
Pozor na to, aby jste nedopadli jako tady Martin :-))

gapik
21.12.2006, 00:14
Může mi někdo objasnit, proč když mám FW 4.95, Pobedit 0.791 + poslední f3k klíče ze sat-forum.org - pořád dokola po odeslání tma - pak funkční 10 - 60s když najede klíč a zase zhruba 5 minut tma ... a pořád dokola. Tak proč nová flash s podporou systému TPS Crypt, když to nejede Díky za vysvětlení

Kema
21.12.2006, 07:46
Může mi někdo objasnit, proč když mám FW 4.95, Pobedit 0.791 + poslední f3k klíče ze sat-forum.org - pořád dokola po odeslání tma - pak funkční 10 - 60s když najede klíč a zase zhruba 5 minut tma ... a pořád dokola. Tak proč nová flash s podporou systému TPS Crypt, když to nejede Díky za vysvětlení

To už se probíralo i na serveru Parabola.
Vortimond psal toto:

Oni asi tak jednou za šest minut na chvíli vypínaj AES a jede to jenom na ty starý 16-timístný Viaccess 2.3 klíče. To je kvůli tomu, aby ta změna AES klíče proběhla plynule a nedělalo to oficiálním abonentům problémy, že by se jim třeba na chvilku ztratil obraz nebo tak.

To znamená, že pokud nejsou aktuální klíče pro EMU (a to asi nejsou), tak TPS jde jen v tu chvíly, kdy nejsou zrovna zaklíčované. A klíče se střídají asi každou šestou minutu.

zorbas
22.12.2006, 17:00
Zdravím. Tvůj přijímač je opraven, máš tam sw 4.90
(mám flash dump s takovým softem). Přijímač ti zasílám zítra.
Není v mých časových možnostech brouzdat po ruských stránkách, hledat nové softy atd. Pokud chceš soft novější, pošli mi ho mailem.

Ikdyž lepší bude, když se naučíš přijímač obsluhovat sám, protože stejně budeš muset provádět upgrady pravidelně - tedy pokud nepoužíváš moduly a karty, pak ti stávající soft poslouží několik let bez rizika dalšího "zboření" přijímače. zorbas

Kema
22.12.2006, 18:24
Díky moc.
Já mám na svém Openboxu 4.91.
Ten co jsi opravil je mého budoucího zeťáka.
Kdyby ti to nevadilo, tak tam nahraj 4.95 abych nemusel zase tahat kabely.
Soft jsem poslal na mejl.
A díky moc.
Jo a veselé vánoce.

zorbas
22.12.2006, 19:28
Je tam 4.95 bez problémů. Ať ti to slouží. Příjemné svátky. zorbas

Kema
22.12.2006, 20:15
Je tam 4.95 bez problémů. Ať ti to slouží. Příjemné svátky. zorbas

Ještě jednou DÍKY MOC.
-----------------------

czech.ferguson
26.12.2006, 16:15
V podstaně nic nového pro nás neřeší , tak jenom tak když se někdo bude ptát co je tam nového .....

www.openbox.ua ke stažení

Vlado Fogo
26.12.2006, 22:45
V podstaně nic nového pro nás neřeší , tak jenom tak když se někdo bude ptát co je tam nového .....

www.openbox.ua ke stažení

neviem, 4.95 nejak blbol sharing pri 2 strojoch napojenych cez rs232 a gital karte. zajtra to tam skusim narvat a uvidim ci sa to polepsilo

blackfire
13.01.2007, 19:34
neviem, 4.95 nejak blbol sharing pri 2 strojoch napojenych cez rs232 a gital karte. zajtra to tam skusim narvat a uvidim ci sa to polepsilo

nie je nic nove???

Vlado Fogo
13.01.2007, 19:37
nie je nic nove???

a co by malo byt ?? na openboxoch to samozrejme chodi v emu.

kuxoft
13.01.2007, 22:25
Vlado, pôjde to aj s 4.86 firmwerom?

Vlado Fogo
13.01.2007, 22:42
Vlado, pôjde to aj s 4.86 firmwerom?

na tom som to skusal ..

nevim, chlopi neprovokujte zbytocne z navodmi, doporucujem vsetko riesit cez PM, terazky vypadli niektore blokre, prepinace aale aj METRO prijimace s emu a ine dovazane shity. nabuduce to moze byt ostatne alebo nam to mozu zneprijemnit do kompletnej vymeny kariet tak ako napriklad paket TPS vo viaccesse

josef2207
13.01.2007, 23:52
na tom som to skusal ..

nevim, chlopi neprovokujte zbytocne z navodmi, doporucujem vsetko riesit cez PM, terazky vypadli niektore blokre, prepinace aale aj METRO prijimace s emu a ine dovazane shity. nabuduce to moze byt ostatne alebo nam to mozu zneprijemnit do kompletnej vymeny kariet tak ako napriklad paket TPS vo viaccesse

nepletete si tu verzi s novou FW4.96?Nechápu jak změním v Openboxu x820 u CW RSA.

vlasti
14.01.2007, 12:32
Kde by som stiahol aktualne EMU /Cz/ ?

dik

sparatko
14.01.2007, 20:27

dik

... na openboxe uz sa maka chvilku vydrz :) ...

Motyl.
14.01.2007, 20:40

dik

na co? chces tahat to co tam uz aj tak mas ???
zadaj si key a mozes cumet

czech.ferguson
14.01.2007, 21:08
na co? chces tahat to co tam uz aj tak mas ???
zadaj si key a mozes cumet

Také mam nejraději , zadej KEY ...........
a kde jich chceš zadat náhodou nechceš poradit ?

Motyl.
14.01.2007, 21:26
Také mam nejraději , zadej KEY ...........
a kde jich chceš zadat náhodou nechceš poradit ?

menu -1117-cryptoworks-0D 03 04 riadok 02,12
este nejaky dotaz ???

vlasti
14.01.2007, 21:38
este nejaky dotaz ???

Takze EMU je uz priamo v softe?

Vlado Fogo
14.01.2007, 21:44
Takze EMU je uz priamo v softe?

potrebujes k tomu este nejaku prirucku ?? myslym ze Motyl. to napisal tak zrozumitelne ze aj blondynka musi byt na koni :D

josef2207
14.01.2007, 21:47
este nejaky dotaz ???

Nemůžu se ubránit dojmu že Vlado Fogo a Motyl jsou jediní co na Openboxu mají CS link v emu.Osobně mám za to že nás tahají za nos.Když tomu tak není,tak tu dejte soubor .f3k.

czech.ferguson
14.01.2007, 21:50
potrebujes k tomu este nejaku prirucku ?? myslym ze Motyl. to napisal tak zrozumitelne ze aj blondynka musi byt na koni :D

To bude asi tím že nejsem blondýna ale černoška tak jsem to nepochopila .......... Kdyby to napsal někdo polopaticky tak snad .........

vlasti
14.01.2007, 21:50

Jasne, dedo vseved, hlavne ze si ty na koni :) .

Basti
14.01.2007, 21:54
Nemůžu se ubránit dojmu že Vlado Fogo a Motyl jsou jediní co na Openboxu mají CS link v emu.Osobně mám ya to že nás tahají za nos.Když tomu tak není,tak tu dejte soubor .f3k.
Motyl. to tu napisal dost zrozumitelne, neviem co este chces...

Vlado Fogo
14.01.2007, 22:01
To bude asi tím že nejsem blondýna ale černoška tak jsem to nepochopila .......... Kdyby to napsal někdo polopaticky tak snad .........

hmm, tak pre cernosky je tu zvlast navod, mozes ho potom prezentovat aj na svojom fore, budeš geroj :D
kukni v CW keys do digiturku a to co tam zbadas skus modifikovat pre czechlink

BTW:
Ti co maju rediona zevraj jako tvrdi lietajuci kolega maju zial smolu

sparatko
14.01.2007, 22:13
Nemůžu se ubránit dojmu že Vlado Fogo a Motyl jsou jediní co na Openboxu mají CS link v emu.Osobně mám za to že nás tahají za nos.Když tomu tak není,tak tu dejte soubor .f3k.

... takze chvilku som makal a funguje cs na openboxe pani maju pravdu, treba ponorit nos a pojde vam to ;) ;)

bwd
15.01.2007, 12:10
este nejaky dotaz ???

Sorry, čo to znamená riadok 02,12? Nie som blondýnka, ale na koni z toho tiež nejako nie som. (Pobedit, aj emulátor na prístoji zvládam.)

bwd
15.01.2007, 13:08
Ospravedlňujem sa, neskoro som si prečítal predchádzajúce príspevky - takže už som ticho. :-)

Jano11
15.01.2007, 19:00
Sorry, čo to znamená riadok 02,12? Nie som blondýnka, ale na koni z toho tiež nejako nie som. (Pobedit, aj emulátor na prístoji zvládam.)
Pre odfarbene blondýnky

02 60 8c.........
12 6D FC.......

chiros125
15.01.2007, 20:10
CZ LINK ok,Openbox X 820

sparatko
15.01.2007, 23:27
CZ LINK ok,Openbox X 820

... vazne ??? neverim :D :D :D ...

czech.ferguson
16.01.2007, 20:56
Je sice super že to chodí , ale proč kolem toho tolik tajností ?
Na gsmobil fóru je náplň *.f3k tak stačí poslat do přijímače .

Tataniko
17.01.2007, 15:31
Tak som sa hral s Redionom, prerobil ho na openbox 820, hral som sa dalej az som to cele ......., Na masine svietia len dve botky a s PC vobec nekomunikuje, pri odosielani firmware som zrejme vypol stroj zo zasuvky skor ako sa ma. Vie mi niekto pomoct???? PROSIIIIM

kuxoft
17.01.2007, 15:43
Tak som sa hral s Redionom, prerobil ho na openbox 820, hral som sa dalej az som to cele ......., Na masine svietia len dve botky a s PC vobec nekomunikuje, pri odosielani firmware som zrejme vypol stroj zo zasuvky skor ako sa ma. Vie mi niekto pomoct???? PROSIIIIM

Dával si tam akú verziu firmware keď zdochol?

Tataniko
17.01.2007, 16:19
Dával si tam akú verziu firmware keď zdochol?

openbox 4.96

Vlado Fogo
17.01.2007, 16:19

kamosko len cez JTAG alebo externym preprogramovanim flash
kludne sa zastav pripadne to posli

kuxoft
17.01.2007, 16:27
openbox 4.96

Redion sa da cez RS232 prerobiť len po verziu 4.88. Pri novšej zdochne. Skús tam nahrať 4.88 a ak to nepôjde, dohodni sa z Vladom.

sparatko
17.01.2007, 16:29
Redion sa da cez RS232 prerobiť len po verziu 4.88. Pri novšej zdochne. Skús tam nahrať 4.88 a ak to nepôjde, dohodni sa z Vladom.

... uz tam nenahra nic len cez jtag ...

kuxoft
17.01.2007, 16:45
keď som sa bavkal s CZ, keď nešiel, omylom som poslal klúče z POBEDIT 0.8 a skapalo to ... Po zapnutí dve bodky, už som ho chcel zabaliť a poslať ... skúsíl som nahrať 4.88 a išlo ... som sa ale zapotil ... Ale aj tak odporučujem prorobiť na Openbox cez JTAG. Redion nema žiadnu podporu ...

Vlado Fogo
17.01.2007, 17:13
keď som sa bavkal s CZ, keď nešiel, omylom som poslal klúče z POBEDIT 0.8 a skapalo to ... Po zapnutí dve bodky, už som ho chcel zabaliť a poslať ... skúsíl som nahrať 4.88 a išlo ... som sa ale zapotil ... Ale aj tak odporučujem prorobiť na Openbox cez JTAG. Redion nema žiadnu podporu ...

tak tak, navyse prerabkou ziska uzivatel nielen dalsi kodovaci system (BISS) ale aj moznost sharingu ci uz medzi 2 prijimaci cez klasicky null modem kabel alebo cez RS232 + PC a internet aj zdielacku na klasicky newcamd, camd ale i rdgd server.
za tu cenu co sa predava je to otca a materi hodné :D :D

kuxoft
17.01.2007, 17:41
... zatial mi ide čo potrebujem, ale aj aj si ho nechám ofleškovať JTAGom. V blízkej dobe sa Ti Vlado určite ozvem ...

Tataniko
17.01.2007, 17:42

diky za radu vyskusam to....aj ked ten Vlado je asi istesi:)

Ylva
17.01.2007, 23:27
Chcem sa len opytat ci ide na Openboxe 820 CI Kabel Doutschland na Astre 23,5°E ?
V ziadnom f3k subore na http://www.openbox.ua/ nevidim kluce a viem ze to ide na inich STB.
TIA.

bryndziar42
18.01.2007, 12:00
Mam dotaz, kto poradi s akym motorom bezi USALS na OPenboxe820 bez problemov?

kuxoft
18.01.2007, 12:53
Mam dotaz, kto poradi s akym motorom bezi USALS na OPenboxe820 bez problemov?

SG2100 - OK

kofi99
21.01.2007, 20:25
mozno to sem nepatri, ale chcem sa opytat, planujem si kupit prijimac OpenBox X-820, ci je to dobra volba, alebo sa obzriet po niecom inom, a co vsetko tento prijimac dokaze, hlavne co dokaze odblokovat.

sparatko
21.01.2007, 21:55
Chcem sa len opytat ci ide na Openboxe 820 CI Kabel Doutschland na Astre 23,5°E ?
V ziadnom f3k subore na http://www.openbox.ua/ nevidim kluce a viem ze to ide na inich STB.
TIA.

... podla softu otvor pobedit a v sekcii keys si naimportuj softcam ktory stiahnes hocikde na nete ;) a potom to len posli do prijimaca ...

sparatko
21.01.2007, 21:56
mozno to sem nepatri, ale chcem sa opytat, planujem si kupit prijimac OpenBox X-820, ci je to dobra volba, alebo sa obzriet po niecom inom, a co vsetko tento prijimac dokaze, hlavne co dokaze odblokovat.

... kup si nebudes banovat dokaze toho ovela viac ako si myslis ;) ...

Ylva
21.01.2007, 22:19
... podla softu otvor pobedit a v sekcii keys si naimportuj softcam ktory stiahnes hocikde na nete ;) a potom to len posli do prijimaca ...

No jo to mam ale je black scren. Aky je tam presny ident ? 11 01 nefunguje !
Tebe to ide ????
TIA.

Jano11
21.01.2007, 23:17
No jo to mam ale je black scren. Aky je tam presny ident ? 11 01 nefunguje !
Tebe to ide ????
TIA.
Chces ID Stlac PAL NTSC vidis aj ID 1801

tu mas ale nejde vsetko

kikof
22.01.2007, 11:58
S ohledem na budoucnost, jaká je funkčnost těchto karet v univerzální čtečce ? Fungují nebo jen s určitým firmwarem ??
Díky za info.

sparatko
22.01.2007, 12:06
S ohledem na budoucnost, jaká je funkčnost těchto karet v univerzální čtečce ? Fungují nebo jen s určitým firmwarem ??
Díky za info.

... karta gital chodi bez problemov ( spolu aj s kartou skylink v dorobenej citacke ) ale mal som vyhrady pri testoch ...
... obcas sekne (zakockuje) obraz pri zapnutom emu, tak isto je trocha problem pri sharingu medzi dvoma prijimacmi, pricom trade chodi bez problemov aj popri emu aj share ...

Basti
22.01.2007, 16:49
Chces ID Stlac PAL NTSC vidis aj ID 1801

tu mas ale nejde vsetko

Na tie keys nejde KD, vsak openbox nema v softe ani RSA pre KD - takze to asi tazko pojde, a inak KD ID 11 01...

kuxoft
22.01.2007, 16:53
ani mne nejde KD na x820, na skystar2 ide ...

Basti
22.01.2007, 17:14
ani nepojde, treba asi novy soft, tu kluce podla mna nepomozu.

...poniektori si asi mylia KD a Prem.International.

kuxoft
22.01.2007, 17:35

súhlasím, podľa mňa tiež jedine s novým softom ...

KD - http://www.lyngsat.com/packages/kabel.html

Prem.Int. - http://www.lyngsat.com/packages/premiereint.html

Jano11
22.01.2007, 19:15

Poniektory slubuju ze sa polepsia a posledny pohar cerveneho si nedaju.

blackfire
22.01.2007, 19:38
súhlasím, podľa mňa tiež jedine s novým softom ...

KD - http://www.lyngsat.com/packages/kabel.html

Prem.Int. - http://www.lyngsat.com/packages/premiereint.html

a viete si to naladit ked je to FEC 9/10 ????

Basti
22.01.2007, 20:47

Nie to je DVB-S2, iba normalne DVB-S (3/4) - tie 3tp.

sparatko
22.01.2007, 22:38

... paneboze uz sa to pytalo "xyz" ludi tak trocha citaj ... :mad:

bryndziar42
23.01.2007, 08:32
Chlapi zacinam s Openbox820 a neviem si rady. Do masiny som hodil soft 4.96 a natiahpl kluce. Nemozem ale rozchodit D+. Novy kluc som cez DO praskol do riadku 00 a 01. Kluc je urcite spravny. Ostatne co som skusal je v poriadku [Premiere, Easy,ORF, CSlink,Sky link]vsetko OK. Len D+ nemozem rozbehnut. Nevie niekto poradit. Este dnes skusim asi preinstalovat soft. Ak ma niekto kluc skoncovkou f3k, kde mu vsetko beha poslite prosim.Dik za pomoc.

kuxoft
23.01.2007, 09:33
Chlapi zacinam s Openbox820 a neviem si rady. Do masiny som hodil soft 4.96 a natiahpl kluce. Nemozem ale rozchodit D+. Novy kluc som cez DO praskol do riadku 00 a 01. Kluc je urcite spravny. Ostatne co som skusal je v poriadku [Premiere, Easy,ORF, CSlink,Sky link]vsetko OK. Len D+ nemozem rozbehnut. Nevie niekto poradit. Este dnes skusim asi preinstalovat soft. Ak ma niekto kluc skoncovkou f3k, kde mu vsetko beha poslite prosim.Dik za pomoc.

skús toto ...

blackfire
23.01.2007, 10:03
... paneboze uz sa to pytalo "xyz" ludi tak trocha citaj ... :mad:

To by si nebol ty keby si sa neozval. Ja som to myslel samozrejme ironicky. Neviem naco robit také halo okolo KD ked v podstate na tých troch TP idu stanice ktoré idu aj volne. Samozrejme ze viem ze fec9/10 sa neda na nasich strojoch naladit (openbox, illusion.) . Takže ma mrzi, že som vyzeral jak hlupák.

Ylva
23.01.2007, 18:29
Na tie keys nejde KD, vsak openbox nema v softe ani RSA pre KD - takze to asi tazko pojde, a inak KD ID 11 01...

Skoda myslel som si to ked ani na rusakoch neni soft s KD :(
Aj tak ti dakujem za spravu.

silvercord
29.01.2007, 18:32
firmware 4.97

Podporuje:
96 satelitných družíc
4000 transpordérov
7000 tv kanálov
2000 rádio kanálov
oprava problémov s titulkami
sledovanie presného času zo zásuvky
optimalizovaná grafika pri listovaní apod.
aktualizováná databáza o družiciach
opravenie zvuku pri radio kanáloch

použiť nový pobedit 0.81

http://download.openbox.ua/files/OPENBOX-X820/Openbox_x820_4.97_20070129.zip

http://download.openbox.ua/files/pobedit081.zip

Silvercord

sparatko
30.01.2007, 00:09
firmware 4.97

Podporuje:
96 satelitných družíc
4000 transpordérov
7000 tv kanálov
2000 rádio kanálov

použiť nový pobedit 0.81

Silvercord

... ked uz si to tu tak pekne vypisal tak ako je to s opravneniami a zmenou kluca na karty cz a sk ???
...skusal si ??? ...

Siko
30.01.2007, 00:26
... ked uz si to tu tak pekne vypisal tak ako je to s opravneniami a zmenou kluca na karty cz a sk ???
...skusal si ??? ...

mna by skor zaujimala tato zvlastna funkcia:
:D

kuxoft
30.01.2007, 00:46
v rozvodoch 220V tečú aj rôzne iné signály a nikto sa nad tým ani nepozastaví ... :eek:
tak napr. ako vedia elektrické akumulačné kachle (či ako sa im nadáva), že sa majú nabyť v noci?
po sieti sa púšťajú rôzne signály na spúšťanie či zastavenie spotrebičov, prípadne nejaké info o čase ...
Inak tomu celkom nerozumiem načo to tam pridali, keď čas x820 sa aj doteraz nastavil sám ... ;)

Siko
30.01.2007, 00:52
v rozvodoch 220V tečú aj rôzne iné signály a nikto sa nad tým ani nepozastaví ... :eek:
tak napr. ako vedia elektrické akumulačné kachle (či ako sa im nadáva), že sa majú nabyť v noci?
po sieti sa púšťajú rôzne signály na spúšťanie či zastavenie spotrebičov, prípadne nejaké info o čase ...
Inak tomu celkom nerozumiem načo to tam pridali, keď čas x820 sa aj doteraz nastavil sám ... ;)

si myslim ze elektricke kurenia sa pustaju a vypinaju frekvenciou,urcite ale nie 50Hz :) A co tak po tej elektrike tahat uz aj nove keys,setting,emu,vsak ked hodiny mozu ist :D

kuxoft
30.01.2007, 01:08
si myslim ze elektricke kurenia sa pustaju a vypinaju frekvenciou,urcite ale nie 50Hz :) A co tak po tej elektrike tahat uz aj nove keys,setting,emu,vsak ked hodiny mozu ist :D

:D jj, treba to ukrajincom napísať nech sa vykašlú na hodinky a radšej nech ťahá mašinka užitočnejšie veci z 220V ... ;)

sparatko
30.01.2007, 15:11
:D jj, treba to ukrajincom napísať nech sa vykašlú na hodinky a radšej nech ťahá mašinka užitočnejšie veci z 220V ... ;)

... len aby ste nedoplacali za elektriku pani :D :D :D ...

... to: siko - preto ti neslo emu a keys do chalupy kvoli tomu isticu :D :D :D ...

doktor46
30.01.2007, 16:41
... len aby ste nedoplacali za elektriku pani :D :D :D ...

... to: siko - preto ti neslo emu a keys do chalupy kvoli tomu isticu :D :D :D ...

...JA ZASA MYSLIM ZE TO BUDE TYMI MEDENYMI OKAPMI CO MA!!!!!!!!!!...:D :D :D

silvercord
30.01.2007, 18:02
OPENBOX X-820 PLUS NEW
Digitálny satelitný prijímač s 2x univerzálnou čítačkou a 2 CI slotmi.

viac na: http://www.1cdc.sk/product_info.php/cPath/1_72/products_id/1118

Viete niekto niečo o tomto prijímači ? Oficialne ukrajinské stránky taký model nepoznajú.

sparatko
30.01.2007, 19:53
OPENBOX X-820 PLUS NEW

Viete niekto niečo o tomto prijímači ? Oficialne ukrajinské stránky taký model nepoznajú.

... ale jasne pozname :p ked si das dorobit do 820 druhu citacku trebars na cz a sk kartu :D :D :D tak mas potom 2 x citacka a 2 x CI ...

bryndziar42
02.02.2007, 14:26
Nemozem z Amosa rozchodit tento program, ide vobec v EMU, nevie niekto poradit ako na to. Kluce v Biss su v poriadku, zadaval som cez kabel aj rucne cez DO. Vsetko je OK, len tento sportovy kanal nemaka. Nemam ten prijimac dlho este to nemam moc zmaknute. Ked nahram kluce F3K, rozbehne sa CS-link, Sky link, Peme..., D+atd, potom nahram TPS.bin rozbehnu sa francuzi. No ked sa vratim na ASTRU D+ uz nejde. Co robim spatne? Pomohlo iba ked som spolocne do POBeditu nataihol kluce F3K splu s TPS.bin, potom to uz maka, no MEGASPORT nie.

sparatko
02.02.2007, 19:40
Nemozem z Amosa rozchodit tento program, ide vobec v EMU, nevie niekto poradit ako na to. Kluce v Biss su v poriadku, zadaval som cez kabel aj rucne cez DO. Vsetko je OK, len tento sportovy kanal nemaka. Nemam ten prijimac dlho este to nemam moc zmaknute. Ked nahram kluce F3K, rozbehne sa CS-link, Sky link, Peme..., D+atd, potom nahram TPS.bin rozbehnu sa francuzi. No ked sa vratim na ASTRU D+ uz nejde. Co robim spatne? Pomohlo iba ked som spolocne do POBeditu nataihol kluce F3K splu s TPS.bin, potom to uz maka, no MEGASPORT nie.

... toto je kluc biss do openboxa na megasport "ABCDEFFEDCBA"ale skus si precitat toto http://www.cssf.cz/showthread.php?t=26231&page=2
uz som to tu spominal mozno na to prides ;) ...

kuxoft
03.02.2007, 01:17

prepni na MEGASPORT, dajsi Menu-Nastroje-Biss zadaj video Audio key a OK. Mal by Ti naskočiť obraz ...

Quido56
04.02.2007, 11:16
OPENBOX X-820 PLUS NEW

myslim ze se chlapec trochu spletl , ma to byt asi X810 se dvemi cteckami

Basti
04.02.2007, 16:30

Ozaj ono tu novu funkciu "sledovanie presného času zo zásuvky" tusim niekto zle prelozil z tej rustiny :), pretoze v softe bola pridana moznost manualne nastavit cas a 220V sa tam spominalo preto - ze ked nastavime cas rucne a chceme aby sme mali znova presny cas z druzice, tak treba sat odpojit od 220V a nie ze sa nam v openboxe podla toho nastavi cas :D

Basti
04.02.2007, 16:36
myslim ze se chlapec trochu spletl , ma to byt asi X810 se dvemi cteckami

Ale ani nie, pretoze naozaj na tej stranke (http://www.1cdc.sk/index.php/cPath/1_72?osCsid=96e779eb236af8c939d0dff67bbdb60b) maju X810 ozacenu ako X800 PLUS. Tak podla toho by potom X820 PLUS mala byt 830 :) ale o tej som este naozaj nikde nic na openbox.ua alebo sat.net.ua nevidel.

kikof
04.02.2007, 17:55
Ozaj ono tu novu funkciu "sledovanie presného času zo zásuvky" tusim niekto zle prelozil z tej rustiny :), pretoze v softe bola pridana moznost manualne nastavit cas a 220V sa tam spominalo preto - ze ked nastavime cas rucne a chceme aby sme mali znova presny cas z druzice, tak treba sat odpojit od 220V a nie ze sa nam v openboxe podla toho nastavi cas :D

Přesně tak jak píšeš, to původní byl špatný překlad:)

stano1
05.02.2007, 23:53
firmware 4.97

Podporuje:
96 satelitných družíc
4000 transpordérov
7000 tv kanálov
2000 rádio kanálov

použiť nový pobedit 0.81

Silvercord

čo presne znamená oprava problémov s titulkami - diakritika v EPG?

sparatko
07.02.2007, 03:56
čo presne znamená oprava problémov s titulkami - diakritika v EPG?

... to su tie male pismenka na obrazovke ked si stlacis tlacitko EPG na DO - dialkovy ovladac ;) :D ...

czech.ferguson
10.02.2007, 21:20
T*S auto ( konečně ) ,
a nevím jeslináhodou už vyslyšeli zbožná přání od RE a dalších DION-ú s vyladěním EPG pro Czechlink na A3 ...

stano1
12.02.2007, 23:18
... to su tie male pismenka na obrazovke ked si stlacis tlacitko EPG na DO - dialkovy ovladac ;) :D ...

šparatko, aj po nahraní nového fw mi idú na CZ linku písmenka v EPG stále tak debilne ako išli

neporozumel som tvojej odpovedi?

miro2100
14.02.2007, 16:42
Zdravim panove,vie ze je to forum na 800 ale potreboval by som nahrat emu do X600 a neviem to nikde najst,malo by to sediet s Fergusonom 6018 alebo 6318 ale treba zmenit hlavicku,mozete mi poradit ako?

Ylva
15.02.2007, 23:14
Zdravim panove,vie ze je to forum na 800 ale potreboval by som nahrat emu do X600 a neviem to nikde najst,malo by to sediet s Fergusonom 6018 alebo 6318 ale treba zmenit hlavicku,mozete mi poradit ako?
Ja davam na X-600 soft z 6018 ale nic sa nestane ked das aj 6318.
Hlavicku netreba prepisovat- mam to odskusane !

miro2100
16.02.2007, 13:43
Ja davam na X-600 soft z 6018 ale nic sa nestane ked das aj 6318.
Hlavicku netreba prepisovat- mam to odskusane !

Dik skusim

czech.ferguson
19.02.2007, 20:09
Mírný pokrok v mezích ........ sw 4.99 mimo jiné AU ....

miroja
20.02.2007, 15:40
Vecer flesujem,uz sa tesim :)

kuxoft
20.02.2007, 18:35
Nájde sa niekto ochotný poradiť s JTAG. Chcem si sám flešnúť REDIONa na OpenBox ...

Spájkovačku mám ... :D

sparatko
20.02.2007, 21:59
Nájde sa niekto ochotný poradiť s JTAG. Chcem si sám flešnúť REDIONa na OpenBox ...

... este cin, trebars kolofoniu par schem, soft, a dump a mozes zacat :D :D :D ...

Vlado Fogo
20.02.2007, 22:53

aku spajkovacku mas ?? poznam cloveka co isiel s trafopajkou do CI modulu a ten to neprezil. takze jak mas nieco medzi trafopajkou a letovackou na rýny (okapy) tak to prenechaj niekomu s prislusnym vybavenim

kuxoft
20.02.2007, 22:54
... este cin, trebars kolofoniu par schem, soft, a dump a mozes zacat :D :D :D ...

všetko nachystané ... len či je to OK ? :confused:

kuxoft
20.02.2007, 23:02
aku spajkovacku mas ?? poznam cloveka co isiel s trafopajkou do CI modulu a ten to neprezil. takze jak mas nieco medzi trafopajkou a letovackou na rýny (okapy) tak to prenechaj niekomu s prislusnym vybavenim

trocha v tejto oblasti robím, takže nieje problém robiť aj s týmto:
http://www.cooperhandtools.com/europe/electronics_products/weller/desoldering/WMD3.htm

Kema
21.02.2007, 12:07
trocha v tejto oblasti robím, takže nieje problém robiť aj s týmto:
http://www.cooperhandtools.com/europe/electronics_products/weller/desoldering/WMD3.htm

Ahoj.
Kdyby jsi se pustil do bastlení toho JTAG pro Openbox, nechtělo by se ti zbastlit hned dva najednou? Měl bych také zájem.
Co by to asi tak stálo?

jezo
21.02.2007, 14:11

Prerabal som si nedavno koscoma na openbox. Na jednoduchu otazku som nedostal odpoved, ale poradil som si aj sam. Islo to bez problemov. Co potrebujes vediet?

kuxoft
24.02.2007, 15:02

Tak hlásim úspešné prerobenie Rediona na Openbox cez JTAG.
Chcelo to veľa čítať a googlovať ...
Už je v ňom 4.99 ...

Jedine JEZO mi poradil. Začo mu ďakujem.

kuxoft
24.02.2007, 15:12
Ahoj.
Kdyby jsi se pustil do bastlení toho JTAG pro Openbox, nechtělo by se ti zbastlit hned dva najednou? Měl bych také zájem.
Co by to asi tak stálo?

treba spájkovať na dosku prijímača ... ak si trúfaš tak Ti môžem poslať postup ...

pajas
25.02.2007, 15:34
Mám openbox 820 a Motor Digipower - SG 2100, DiSEqC 1.2. Natoči se to jednu stranu a nevím co stím. Muže my někdo poradit?

Ylva
25.02.2007, 17:19
Mám openbox 820 a Motor Digipower - SG 2100, DiSEqC 1.2. Natoči se to jednu stranu a nevím co stím. Muže my někdo poradit?
Popis podrobnejsie. Mam tuto zostavu uz davno a 80 az 45 v pohode.

czech.ferguson
25.02.2007, 17:56
Udělej reset motoru , zkus to točit ručně tlačítky na motoru , pokud to nejde tak
asi je chyba v motoru , pokud to jde ručně tak udělej tovární nastavení přijímače ...A pokud ani to nezabere tak nevím ....

pajas
25.02.2007, 20:30
...A nemusí byt nějaký spec. seting?

kuxoft
25.02.2007, 20:37
...A nemusí byt nějaký spec. seting?

a prestalo ti to ísť, alebo si to akurát zmontoval ...??? :confused:

pajas
25.02.2007, 20:39
Dal jsem nový přístroj

Zbyněk
25.02.2007, 21:26
A co reset limit v menu.

Vlado Fogo
25.02.2007, 21:51
Dal jsem nový přístroj

no tak ked to chces robit pre bussines tak sa budes musiet este vela ucit..

hmm najradsej mam predajcov co sa ucia na CSS fore :D

czech.ferguson
25.02.2007, 22:17
A ty ses to naučil kde ? Na Vumlu , nebo ses už narodil tak chytrý ?

Vlado Fogo
25.02.2007, 22:58
A ty ses to naučil kde ? Na Vumlu , nebo ses už narodil tak chytrý ?

vravi sa sice ze trafena hus zagaga, ale terazky som teba nemyslel ... :D :D

kuxoft
28.02.2007, 21:09
Názorná ukážka ako sa dá prerobiť Redion na Openbox ... ;)

sparatko
28.02.2007, 21:45
Názorná ukážka ako sa dá prerobiť Redion na Openbox ... ;)

... podla tvojej ukazky si to naozaj moze prerobit kazdy :D :D :D ...

Siko
28.02.2007, 23:16
@kuxoft
poukazoval si nam aky mas stol pre PC,aj klavesnicu mas ciernu a su na nej pismenka ako mam ja,pajkovacka a cin sa malo kde vidi ti poviem :p....
Ak si myslis ze s tymi drotkami co maju na konci dake rezistory niekomu pomozes na zmenu RED na OPEN tak myslim ze by musel byt asi kuzelnik :D

@sparatko
model 820+ z drotikom dozadu je zaplaveny po celom SK :)

kuxoft
01.03.2007, 09:02
@Siko
ak sa niekto cíti na kúzelníka a má chuť čarovať, kľudne mu pošlem aj knihu kúziel RED=OPEN ... ;)

tonik1
02.03.2007, 18:45
Jdou nahrávat externí titulkyk filmům přes RS232, jak např u Fergusonů 7318 ?

czech.ferguson
04.03.2007, 12:26
Jdou nahrávat externí titulkyk filmům přes RS232, jak např u Fergusonů 7318 ?

Nejde , a jestli půjde ? Toť otázka .....

kuxoft
04.03.2007, 23:40
nový POBedit 0,86 ...
http://webfile.ru/1334284

+nejaké opravy v názvoch kanálov
+nemecký jazyk
*optimalizácia s COM portom
*autoload posledného settingu
-nejaká úprava Favorits

Basti
05.03.2007, 12:29
Tak po nejakej dobe som znovu pripravil slovenčinu pre POBEdit 0.86 :)
(predtým bývala uverejnená na jednej nemenovanej stránke, ale kedže k nej nebola žiadna odozva - a nebol som si istý či je všetko dobre preložené, tak som s prekladom na nejaký čas prestal).
Takže teraz by som bol rád, ak by ste napísali kde v preklade sú nejaké chyby, prípadne čo by sa mohlo nahradiť inými výrazmi (nechcem aby ten preklad vyzeral ako strojovo preložený, a možno aj nie všetky položky som preložil dobre).
Zatiaľ je to taká beta-verzia, tak ju môžete vyskúšať a napísať kde sú chyby. :)

Slovenčina pre POBEdit 0.86:

kuxoft
05.03.2007, 12:46
Tak po nejakej dobe som znovu pripravil slovenčinu pre POBEdit 0.86 :)
(predtým bývala uverejnená na jednej nemenovanej stránke, ale kedže k nej nebola žiadna odozva - a nebol som si istý či je všetko dobre preložené, tak som s prekladom na nejaký čas prestal).
Takže teraz by som bol rád, ak by ste napísali kde v preklade sú nejaké chyby, prípadne čo by sa mohlo nahradiť inými výrazmi (nechcem aby ten preklad vyzeral ako strojovo preložený, a možno aj nie všetky položky som preložil dobre).
Zatiaľ je to taká beta-verzia, tak ju môžete vyskúšať a napísať kde sú chyby. :)

Slovenčina pre POBEdit 0.86:

vďaka za slovenčinu ... hneď večer idem testovať ...
predtým som mal pre verziu asi 7, bola OK - ani neviem kde som ju stiahol.
:)

mal by si ju poslať ukrajincom nech ju dajú priamo do inštalácie ;)

Basti
06.03.2007, 00:47
mal by si ju poslať ukrajincom nech ju dajú priamo do inštalácie ;)

Však možno neskôr, zatiaľ neviem či je to aj dobre preložené - v tzv. "satelitnom slangu" :)

kuxoft
06.03.2007, 00:59
narýchlo som to prebehol vyzerá OK. Aj keď ENG nieje problém, ale SK určite poteší a myslím, že nie len mňa. :)

metodej
07.03.2007, 19:00
Mozem poprosit o radu kde by som mohol zohnat kluce na openbox x820?Prosim okrem stranky openbox.ua..Rustinu neovladam.Dakujem za odpoved

matiasko
07.03.2007, 19:34
nahral som sw 4.99, kluce sice z januara,ale SK by malo ist a nejde
treba este nejako emu aktivovat?
dakujem za radu

sparatko
07.03.2007, 20:30
dakujem za radu

... ano MENU a 1117 pri softe 4.99 musis urobit reset keys, samozrejme patch zapnut...

matiasko
07.03.2007, 21:12
... ano MENU a 1117 pri softe 4.99 musis urobit reset keys, samozrejme patch zapnut...

super pomohlo. dakujem.

kuxoft
07.03.2007, 22:47
dakujem za radu

MENU - 1117 - PATCH=Zapnout

sparatko bol rýchlejší ... asi to bude tým futbalom, že dlho píšem odpoveď.

kuxoft
07.03.2007, 22:54
Mozem poprosit o radu kde by som mohol zohnat kluce na openbox x820?Prosim okrem stranky openbox.ua..Rustinu neovladam.Dakujem za odpoved

http://www.sat-upload.net/index.php?&direction=0&order=&directory=Prijimace/Openbox/KEY

matiasko
07.03.2007, 23:09
http://www.sat-upload.net/index.php?&direction=0&order=&directory=Prijimace/Openbox/KEY

Kluce som nahral, ale D+ nic.:confused:Kde moze byt chyba?

koren179
07.03.2007, 23:35
Kluce som nahral, ale D+ nic.:confused:Kde moze byt chyba?

stiahni si pobedit 0.84 alebo 0.86 v založke kluče - softcam editor otvor nový softcam.key -kompilovať-aktualizovať kľúče a nahraj do openboxu.

nie som doma tak neviem či ide d+

matiasko
07.03.2007, 23:38
stiahni si pobedit 0.84 alebo 0.86 v založke kluče - softcam editor otvor nový softcam.key -kompilovať-aktualizovať kľúče a nahraj do openboxu.

nie som doma tak neviem či ide d+

uz je to ok. thx.

matiasko
08.03.2007, 20:15
Onscreen display kmita a je mierne rozmazany.
TV obraz OK. Nepomaha ani prehranie SW.
Stalo sa taketo nieco uz niekomu????

kuxoft
09.03.2007, 01:44
http://webfile.ru/1339369

+pridaná slovenčina
+niečo k BISS kľúčom, asi popis pri kanáloch (ach tá ruština)
*zmena ikoniek
*mazanie Sat. a Transp. cez CTRL+Del

matiasko
09.03.2007, 10:08
na noc som ho vypol a rano OK. onscreen obraz v poriadku.
asi mu bolo teplo :-)

matiasko
15.03.2007, 20:28
http://download.openbox.ua/files/pobedit088.zip

matiasko
15.03.2007, 20:29
http://download.openbox.ua/files/OPENBOX-X810/Openbox_x810_4.99fix_modulator.zip

Basti
15.03.2007, 21:25

http://rapidshare.com/files/21017877/pobedit0882.rar.html
or
http://webfile.ru/1346493
or
http://depositfiles.com/files/696669

matiasko
17.03.2007, 16:09
N 1101 00 9AF11CE0871C9791 ;Kabel Home
N 1101 01 1FFF4099851B867D ;
rucne som nahodil a nepomohlo.
nema niekto vhodnu napln aby slapal KD? thx.

Vlado Fogo
17.03.2007, 17:26
N 1101 00 9AF11CE0871C9791 ;Kabel Home
N 1101 01 1FFF4099851B867D ;
rucne som nahodil a nepomohlo.
nema niekto vhodnu napln aby slapal KD? thx.

no to musis najskor kolegom rusom povedat az nahodia prisliusne rsa do zakladneho firmware a ked to uz budu robit nech tam hodia aj rsa tabulky polskej cyfry +

czech.ferguson
17.03.2007, 20:59
no to musis najskor kolegom rusom povedat az nahodia prisliusne rsa do zakladneho firmware a ked to uz budu robit nech tam hodia aj rsa tabulky polskej cyfry +

Když už tak bych řekl ukrajinci ... asi jsi četl www.satkurier.pl ?

http://www.satkurier.pl/?systemy_kodowania/&kat=50&id=36003

Vlado Fogo
17.03.2007, 21:11
Když už tak bych řekl ukrajinci ... asi jsi četl www.satkurier.pl ?

http://www.satkurier.pl/?systemy_kodowania/&kat=50&id=36003

ja som stara struktura, ziadni cesi a slovaci ale cechoslovaci a ziadny ukrajinci, litovci ale rusi :D

peto75
24.03.2007, 12:07
V POBEdit som si vsimol, ze niektorych providerov mam pod viacerymi ID, napriklad TURNER v crypto je OD035C aj OD0360. Ma to tak byt alebo je to duplicita ? Inak TURNER mi ide.
Je nejaky zoznam kde by som podla provider id zistil name alebo opacne? Pripadne kde si o tom mozem nastudovat na nete viac pls?
Dakujem

Vlado Fogo
24.03.2007, 14:14
V POBEdit som si vsimol, ze niektorych providerov mam pod viacerymi ID, napriklad TURNER v crypto je OD035C aj OD0360. Ma to tak byt alebo je to duplicita ? Inak TURNER mi ide.
Je nejaky zoznam kde by som podla provider id zistil name alebo opacne? Pripadne kde si o tom mozem nastudovat na nete viac pls?
Dakujem

a tak isto vidis aj niekolkokrat UPC 15w alebo donedavna aj easy Tv .. To je záhada čo ??

peto75
24.03.2007, 14:48
a tak isto vidis aj niekolkokrat UPC 15w alebo donedavna aj easy Tv .. To je záhada čo ??

Cakal som podobnu odpoved od teba Vladko, ale nie je to az take hrozne :)
a co keby si mi teraz aj odpovedal nato, naco som sa pytal ?

Vlado Fogo
24.03.2007, 16:11
Cakal som podobnu odpoved od teba Vladko, ale nie je to az take hrozne :)
a co keby si mi teraz aj odpovedal nato, naco som sa pytal ?

vsetko je na nete a dobry rozcestnik na to je tu (http://www.google.sk)

peto75
24.03.2007, 16:49
vsetko je na nete a dobry rozcestnik na to je tu (http://www.google.sk)

Dobry tip aj pre ostatnych clenov ako odpovedat , len potom aky je zmysel tohto fora? Kazdopadne dik aspon za odpoved na prvu otazku ,google mi je samozrejme znamy a pozivam.

Vlado Fogo
24.03.2007, 16:56
Dobry tip aj pre ostatnych clenov ako odpovedat , len potom aky je zmysel tohto fora? Kazdopadne dik aspon za odpoved na prvu otazku ,google mi je samozrejme znamy a pozivam.

no casy ked pecene holuby padali priamo do ust su davno prec, teraz tu mame trhovy mechanizmus, ale ak trvas na tom mozem vypracovat special pre teba zoznam providerov, ale kamosko zadara to nebude .. lenivcom nepodporujem !!
Zmysel tohoto fora je jasny, usmernit alebo pomoct s prvymi krokmi pri prijme SAT tv a nie davat kompletne navody naviac k neoficialnemu prijmu, co je u nas ale aj v o vsetkych krajinach trestne

luna
27.03.2007, 13:10
Ahoj .. tchán má Openbox F-100
a ptá se mě jestli mu bude šlapat D+
vím že mu to zezačátku šlo, ale po změně klíčů (nebo kódování) ne
chtěl jsem ručně přepsat klíče z těchto stránek do přístroje ...
ale je to 32znakovej klíč .. a tam je u providera N 4001 pouze 16 míst .... jsem z toho jelen ...
můžete mi někdo pomoct?
vím že to nesouvisí s SS2 ale prosím prosím

obrázek malá ukázka co v tom krámu je za kódování ....
ale NAGRU2 tam nevidím .. tak nevím ...

musím upgradovat firmware? nebo co mám dělat prosím o radu

Jinak v nastavení je tam 8bit key nagra .. a nejde to přepnout na jinou hodnotu ...

czech.ferguson
29.03.2007, 21:05
Openbox F-100 , je v podstatě Ferfuson AF2818 s modulátorem , nebo AF3018/3318 , soft je jednoduše přenesitelný přes změnu hlavičky např autoarioner , Auc heditv .... www.gsmobil.net , www.laki.dvhk.pl atd

luna
02.04.2007, 14:49
Openbox F-100 , je v podstatě Ferfuson AF2818 s modulátorem , nebo AF3018/3318 , soft je jednoduše přenesitelný přes změnu hlavičky např autoarioner , Auc heditv .... www.gsmobil.net , www.laki.dvhk.pl atd

Fajn zkusil jsem to upgradovat a vždycky mi to hodí .. WRONG HEADER

přitom jsem to odevřel v hexeditu ... a uložil jako DSR5001 což je modulátor OPENBOX F100 .. z laki sosám klíče pro DSR5001

Tuner Ekvivalent Type Ver. Model
DSR-5001 Openbox-1700_F-100 GRC ARS1 S170EC

používám autoarioner ....

prosím poraďte:confused:

Basti
02.04.2007, 18:28
Nový POBEdit - ver. 0.89

http://rapidshare.com/files/23832229/pobedit089.rar.html
or
http://slil.ru/24168939
or
http://dump.ru/files/5/5243168105/

kuxoft
06.04.2007, 12:55
http://download.openbox.ua/files/pobedit0891.zip

luna
10.04.2007, 10:16
Ahoj .. tchán má Openbox F-100
a ptá se mě jestli mu bude šlapat D+
vím že mu to zezačátku šlo, ale po změně klíčů (nebo kódování) ne
chtěl jsem ručně přepsat klíče z těchto stránek do přístroje ...
ale je to 32znakovej klíč .. a tam je u providera N 4001 pouze 16 míst .... jsem z toho jelen ...
můžete mi někdo pomoct?
vím že to nesouvisí s SS2 ale prosím prosím

obrázek malá ukázka co v tom krámu je za kódování ....
ale NAGRU2 tam nevidím .. tak nevím ...

musím upgradovat firmware? nebo co mám dělat prosím o radu

Jinak v nastavení je tam 8bit key nagra .. a nejde to přepnout na jinou hodnotu ...

Tak po několikatýdením hledání na netu¨, jsem zjistil, že pravděpodobně existují klíče s 16ti i 8mi místy je to pravda?
např.:

N 1101 X1 03;
N 4101 00 0FFA0F261692B862A4BE8E2223022E63 ;D+
N 4101 01 D26CD044593CE764ACE2AFC250EBBEA7 ;D+

a

N 4001 00 D26CD044593CE764 ;Digital+
N 4001 01 ACE2AFC250EBBEA7 ;Digital+
N 4101 00 D26CD044593CE764 ;Digital+
N 4101 01 ACE2AFC250EBBEA7 ;Digital+

je to pravda?

takže by pak stačilo najít aktuální ty kratší .. a ručně je naeditovat do přístroje ...

kuxoft
10.04.2007, 11:42
po niekoľkotýždňovom hľadaní si toho veľa nenaštudoval ... :confused:

N 4101 00 CC4363C6BA7EE0C0CAF7F61F1A4FE1D3
=
00 CC4363C6BA7EE0C0
10 CAF7F61F1A4FE1D3

N 4101 01 22FAD0B74D8A15B34ADF3328D63028AB
=
01 22FAD0B74D8A15B3
11 4ADF3328D63028AB

luna
10.04.2007, 13:04

=
00 CC4363C6BA7EE0C0
10 CAF7F61F1A4FE1D3

=
01 22FAD0B74D8A15B3
11 4ADF3328D63028AB

AHA takže klasickej klíč 16 pozic se napíše do dvou řádků ..

moc se tomu nevěnuju ... zprovozňuju to u tchána ... a tam jezdíme 1x za 3 týdny ....

takže něco zkusím a pak zase 3 neděle čekám a pak zase ... atd

takže si mě naučil jak rozdělit klíče .. jen nechápu proč mi to někdo neporadil na začátku ... na první příspěvek .....

díky ... dám ti + reputaci za pomoc :) ;) díky moc

kuxoft
10.04.2007, 14:20
zopár užitočných odkazov nájdeš aj tu:
http://www.ferguson.wz.cz/

luna
17.04.2007, 14:06

=
00 CC4363C6BA7EE0C0
10 CAF7F61F1A4FE1D3

=
01 22FAD0B74D8A15B3
11 4ADF3328D63028AB

tak jsem napsal klíče dle tvého návodu a nic:( safra .... nechápu to ...
když přepnu na taquilu tak problikává nagra/ seca/ irdeo / ... atd a pořád dokola a nic se neděje ... :(

sparatko
17.04.2007, 14:15
... chalani je tu nejake ticho kazdemu funguje skylink ??? ;) :) ak ano tak je to v poriadku ;) ...

matiasko
17.04.2007, 20:32
... chalani je tu nejake ticho kazdemu funguje skylink ??? ;) :) ak ano tak je to v poriadku ;) ...

No tak aby nebolo ticho, nieco prihodim......:D
oprava sky*ink
treba iba pridat 2 riadky
02 D7 40 79 B6 32 34 9E 76
12 CA 84 03 21 AB 92 35 33

ale myslim, ze na para*ola.cz to uz kazdy nasiel:)

matiasko
17.04.2007, 20:40
tak jsem napsal klíče dle tvého návodu a nic:( safra .... nechápu to ...
když přepnu na taquilu tak problikává nagra/ seca/ irdeo / ... atd a pořád dokola a nic se neděje ... :(

skus key
01 D49EA4A6868AE841
11 A1F3FFBAC74E6F0F
teraz som to dal do X-810 a vsjo OK :)

Basti
17.04.2007, 21:20
Nový POBEdit - ver. 0.895

http://rapidshare.com/files/26510735/pobedit_0895.rar.html

czech.ferguson
17.04.2007, 21:38
No tak aby nebolo ticho, nieco prihodim......:D
oprava sky*ink

ale myslim, ze na para*ola.cz to uz kazdy nasiel:)

je to OK , šlape zase na chvíli

miro2100
18.04.2007, 21:08
Zdravim ,viem ze to nepatri sem ,ale dolozil so kluce a nejako mi to nejde,kde robim chybu ,dik za odpoved

oprava sky*ink

sparatko
18.04.2007, 21:13
Zdravim ,viem ze to nepatri sem ,ale dolozil so kluce a nejako mi to nejde,kde robim chybu ,dik za odpoved

oprava sky*ink

... myslim ze budes musiet pockat na opravu softu od autora ...

czech.ferguson
18.04.2007, 21:38
... myslim ze budes musiet pockat na opravu softu od autora ...

Nebo to mezitím zase změnili ?

Vlado Fogo
18.04.2007, 22:49

oprava sky*ink

aaaa preco do sekcie s nazvom openbox pleties tento cerep, ha ??

El Monto
19.04.2007, 10:01
Pouzivam 2x Openbox X-800 na vzajomne zdielanie karty G*t*l cez RS-232C co funguje spolahlivo az na program CT2 a na HBO ktore mi idu len v prijimaci kde mam kartu vlozenu.
Mate niekto skusenost s takymto alebo podobnym problemom.

sparatko
19.04.2007, 10:20
Pouzivam 2x Openbox X-800 na vzajomne zdielanie karty G*t*l cez RS-232C co funguje spolahlivo az na program CT2 a na HBO ktore mi idu len v prijimaci kde mam kartu vlozenu.
Mate niekto skusenost s takymto alebo podobnym problemom.

... a v polozke sharing mas ident 0D0F ??? ...

Ivanhoe
22.04.2007, 22:18
treba spájkovať na dosku prijímača ... ak si trúfaš tak Ti môžem poslať postup ...

Cauko prosim ta pomoz aj mne chcem to vyskusat.Hladam uz dva intenzivne dni akurat mam napln ale nemam JTAG a ako ho zapojit.Bud taky dobry.
Dakujem ;)

hopkirk
23.04.2007, 10:10
mam openbox 820 po nahrati klucov sa nerozbehol. pozapnuti do siete svieti infra led a na displeji dvojbodka. Nereaguje na dialkove ovladanie nekomunikuje cez pobedit. Vie nikto poradit ako to rozhybat? dik

josef2207
23.04.2007, 10:43
mam openbox 820 po nahrati klucov sa nerozbehol. pozapnuti do siete svieti infra led a na displeji dvojbodka. Nereaguje na dialkove ovladanie nekomunikuje cez pobedit. Vie nikto poradit ako to rozhybat? dik

Zřejmě jsi nahrál nové klíče do příliš staré verze firmware,které tento objem klíčů neakceptuje.Stačí natáhnout poslední verzi FW 4.99fix a problém by měl být vyřešen.

Ylva
24.04.2007, 00:06
Novy fw na radu 8xx- podpora TPS ( odskusane 10873 V ) uprava v rezime TXT,uprava v kod. seca/mediaguard -Rai,oprava na 820 -ke s cam modulom na beze Neotion (iba pri prijme paketu StaGate ) na Expresse 80°e -este som neskusal a dalsie drobne zmeny -velmi prijemne .

stano1
27.04.2007, 07:57
Daju sa na openboxe zdiaľať aj dve karty súčastne cez RS232 (SK + CZ
)? Viem že na niektorých prijimačoch nie, len jedna.
Dík

Vlado Fogo
27.04.2007, 10:34
Daju sa na openboxe zdiaľať aj dve karty súčastne cez RS232 (SK + CZ
)? Viem že na niektorých prijimačoch nie, len jedna.
Dík

v pohodicke daju

stano1
27.04.2007, 12:28
A ešte raz,
obe karty môžu byť v jednom prijimači? (Samozrejme asi každá vo svojom CW, lebo nejaká prepínačka by asi neprepinala na prijimači ktorý je v danú chvíľu v pohotovostnom stave).
Alebo môžu byť jedna karta v jednom a druhá v druhom prijimači, a každá si môže použivať svoj CW? (A zdieľali by sa navzájom)

Dík

Vlado Fogo
27.04.2007, 12:49
A ešte raz,
obe karty môžu byť v jednom prijimači? (Samozrejme asi každá vo svojom CW, lebo nejaká prepínačka by asi neprepinala na prijimači ktorý je v danú chvíľu v pohotovostnom stave).
Alebo môžu byť jedna karta v jednom a druhá v druhom prijimači, a každá si môže použivať svoj CW? (A zdieľali by sa navzájom)

Dík

pokial to mas dorabku citacky cize redion 300 alebo redion 500 prepalene na prislusny openbox nejdu zdielat obe karty z jedneho prijimaca pretoze funguje len jedna. cela finta pridavnej citacky spociva v prepinani 0/12 volt. takze z toho vyplyva ze 1 karta v 1 prijimaci a druha v druhom

stano1
27.04.2007, 14:10
Je mi to jasné.
Dík

sparatko
01.05.2007, 03:40
Je mi to jasné.
Dík

... este doplnim pokial by si mal openbox 810 tak mozes nezavisle zdielat medzi dvoma prijimacmi 810 az 4 karty ;) ...

alex57
02.05.2007, 14:51
Poprosil by som o pomoc pri nastaveni motora s X82O-kou.
Mam tiahlovy 18" motor SuperJack, externy DiseqC tiez SuperJack.
S H5500 funguje bez akychkolvek problemov.
Akonahle pripojim Openbox, kurzormi dokazem prinutit antenu otacat sa, ale aj ked dam poziciu ulozit, pri prechode na inu (hociktoru) druzicu ostane stat. Vyzera to akoze si Openbox nezapamata danu poziciu. Vyskusal som uz co sa dalo, ale asi mam dve lave ruky a nie som schopny to rozchodit.

Za akukolvek radu vopred dakujem.

airlive
11.05.2007, 13:53
nemáte niekto klúče na SL link pre túto mašinku?

stano1
11.05.2007, 14:01

už asi mesiac, 5 min a našiel by si to aj tu, alebo kdekoľvek inde

W 0D0320 02 D7 40 79 B6 32 34 9E 76
W 0D0320 12 CA 84 03 21 AB 92 35 33

bwd
11.05.2007, 14:25
Sem sa už otvorene posielajú kľúče?

airlive
11.05.2007, 14:37
už asi mesiac, 5 min a našiel by si to aj tu, alebo kdekoľvek inde

W 0D0320 02 D7 40 79 B6 32 34 9E 76
W 0D0320 12 CA 84 03 21 AB 92 35 33

pridal som ich tam a nič,neviem čo robím zle ale sú tam riadky 01 a 11 kde sú samé nuly,mám tieto prepísať.Ešte som toto nerobil dakujem ti za odpoveď

stano1
11.05.2007, 14:47
pridal som ich tam a nič,neviem čo robím zle ale sú tam riadky 01 a 11 kde sú samé nuly,mám tieto prepísať.Ešte som toto nerobil dakujem ti za odpoveď

v prílohe...

airlive
11.05.2007, 15:00
v prílohe...

som z toho zúfalý mám tam všetko ako v prílohe no stále nič

kuxoft
11.05.2007, 15:08
som z toho zúfalý mám tam všetko ako v prílohe no stále nič

a EMU máš zapnuté?

airlive
11.05.2007, 15:09
a EMU máš zapnuté?

cz paket ide ok tak asi ano

stano1
11.05.2007, 18:52
cz paket ide ok tak asi ano

akú verziu softu máš?
podľa mňa ti to musí ísť

airlive
11.05.2007, 18:53
v prílohe...

nepotrebujem tam dáku inú verziu EMU?

airlive
11.05.2007, 19:20
akú verziu softu máš?
podľa mňa ti to musí ísť

zavádzací soft.1.02
soft 0F70V1060
H/W verzia S500C
aktualizácia 06/03/2007

czech.ferguson
11.05.2007, 20:28

A čo to je Redion II. ( II. jakosť ? ) opensat 7000xci

kuxoft
11.05.2007, 21:32

opensat 7000xci ??? to som si len teraz všimol ... nie je toto Openbox X- 820 (X-800) vlákno ???? :confused:

Si najskôr rozmysli kam dáš otázku ...

Vlado Fogo
11.05.2007, 22:52
opensat 7000xci ??? to som si len teraz všimol ... nie je toto Openbox X- 820 (X-800) vlákno ???? :confused:

Si najskôr rozmysli kam dáš otázku ...

opensat = redion = koscom = openbox co sa tyka HW ale aj vyzoru
softwarovo je to lahsi odvar rediony a kridla tomu da az externy flash na openbox 8x0

kuxoft
11.05.2007, 23:26
softwarovo je to lahsi odvar rediony a kridla tomu da az externy flash na openbox 8x0

to som si domyslel podľa S500C ...

ja len že tu maturujeme prečo mu to nejde a on ho určite má bez ukrajinských krídel ...

@airlive
ak nejde, dať si ho flešnúť cez JTAG na Openbox ... a potom sa už lieta ...

airlive
12.05.2007, 00:02
to som si domyslel podľa S500C ...

ja len že tu maturujeme prečo mu to nejde a on ho určite má bez ukrajinských krídel ...

@airlive
ak nejde, dať si ho flešnúť cez JTAG na Openbox ... a potom sa už lieta ...

chlapci díky všetkým,dal som tam novú verziu softu z mája a ide to ako raketa,ešte raz dík všetkým,myslím že nik nevie všetko ale spoločne sa to dá zvládnuť

kuxoft
12.05.2007, 00:25
chlapci díky všetkým,dal som tam novú verziu softu z mája a ide to ako raketa,ešte raz dík všetkým,myslím že nik nevie všetko ale spoločne sa to dá zvádnuť

... tak je dobre. Jasne, že nikto nevie všetko, preto sem chodíme ... :)

czech.ferguson
12.05.2007, 00:32

Další nepodařená kopie OpenBoxu ......
Hodně štěstí ...
Jak se to bude jmenovat příště
OpenFOGO ?

kuxoft
12.05.2007, 00:42
Hodně štěstí ...
OpenFOGO ?

Myslím že neexistuje niečo ako kópia.
Hardvér robí pre všetkých jeden kórejec a je len na softvéri čo to potom dokáže.
A momentálne majú asi najlepší soft Openboxáci ...

Vlado Fogo
12.05.2007, 01:27
Hodně štěstí ...
OpenFOGO ?

ked mas dostatok prachov tak ti tam korejcik napise aj opentrulko :D
ked nemas dostatok prachov tak si vybavis vyhradne zastupenie a zaregistrujes ochrannu znamku na nazov Openxxx
ak sa nahodou objavi niekto iny s openboxami, vyplaces sa na ramene ukrajincovi, ale aj tak ti je to trt platne bo sa vzdy najde niekto kto si ten isty kus "zeleza" nazve po svojom, hold tak to uz chodi

BTW: inak pekne fotky tej budovy zeleznicnej stanice na kysuciach :D :D :D

bwd
13.05.2007, 19:03

Zřejmě jsi nahrál nové klíče do příliš staré verze firmware,které tento objem klíčů neakceptuje.Stačí natáhnout poslední verzi FW 4.99fix a problém by měl být vyřešen.

Mám ten istý problém, a pri pokuse uploadovať nový firmware zahlási F300_Updater Communications error. Nemá niekto nejaký nápad, čo by sa s tým dalo urobiť? Keďže porucha nastala údajne po pokuse uploadovať settingy, je celkom dobre možné, že v OpenBoxe bol starý FW. Čo ale teraz s tým, keď sa nový FW nedá uploadovať?

Vlado Fogo
13.05.2007, 20:49
Mám ten istý problém, a pri pokuse uploadovať nový firmware zahlási F300_Updater Communications error. Nemá niekto nejaký nápad, čo by sa s tým dalo urobiť? Keďže porucha nastala údajne po pokuse uploadovať settingy, je celkom dobre možné, že v OpenBoxe bol starý FW. Čo ale teraz s tým, keď sa nový FW nedá uploadovať?

jedine preflashnut JTAGOM na cisty openbox

czech.ferguson
13.05.2007, 21:20

Pokud dobře čtu tak se jedná o Openbox a né Klon ? Pokuj je to teda Openbox zkus to znovu přehrát nějakým firmvérem , občas se to chytne , jinak Jtag ..

bwd
13.05.2007, 22:54
Pokud dobře čtu tak se jedná o Openbox a né Klon ? Pokuj je to teda Openbox zkus to znovu přehrát nějakým firmvérem , občas se to chytne , jinak Jtag ..

Áno, je to originál OpenBox 820, neviem aký FW tam bol originál, viem len, že niekto tam chcel poslať settingy pre a s POBedit 0.897 a prijímač sa takto odmlčal. Ja som skúšal len raz uploadnúť nový FW, keď to nešlo, vzdal som to. Počkám do zajtra, keď vyjde opravený 5.01 a budem trpezlivo skúšať, keď hovoríš, že je nádej, že sa chytne. Možno skúsim aj nejaké iné, staršie, mám ich niekoľko.

kuxoft
13.05.2007, 23:11
Áno, je to originál OpenBox 820, neviem aký FW tam bol originál, viem len, že niekto tam chcel poslať settingy pre a s POBedit 0.897 a prijímač sa takto odmlčal. Ja som skúšal len raz uploadnúť nový FW, keď to nešlo, vzdal som to. Počkám do zajtra, keď vyjde opravený 5.01 a budem trpezlivo skúšať, keď hovoríš, že je nádej, že sa chytne. Možno skúsim aj nejaké iné, staršie, mám ich niekoľko.

Ak Ti to skapalo pri nahrávaní settingu, tak by malo pomôcť nahranie firmvéru klasickým spôsobom cez RS232. Mne to šlo. :)

stano1
13.05.2007, 23:56
dal som kamarátovi do Anglicka openboxa, má posledný firmware (5.0), tu sme ho predladili, Astru3A, Astru1 a HotBird. Na stene kde teraz býva má nejakú parabolu (cca 60cm) a bola niekde natočená. Neviem čo tam presne Ang. chytajú, ale tuším nejaké tie Sky, ale neviem presne na akých družiciach. Dal tam novú LNB a keď to pozapája a dá ktorýkoľvek prog z rôznej družice, vždy mu píše "Service not running". Kde je chyba? Má to zle natočené, alebo niečo iné?
Tu nám to všetko šlo v pohode. Po stlačení tlač. "Option" na DO mu kvalita signálu nabehne aj na 90%. Nevieme však čo je to za družicu, keď nič nejde.

Dík

sparatko
14.05.2007, 22:31
dal som kamarátovi do Anglicka openboxa, má posledný firmware (5.0), tu sme ho predladili, Astru3A, Astru1 a HotBird. Na stene kde teraz býva má nejakú parabolu (cca 60cm) a bola niekde natočená. Neviem čo tam presne Ang. chytajú, ale tuším nejaké tie Sky, ale neviem presne na akých družiciach. Dal tam novú LNB a keď to pozapája a dá ktorýkoľvek prog z rôznej družice, vždy mu píše "Service not running". Kde je chyba? Má to zle natočené, alebo niečo iné?
Tu nám to všetko šlo v pohode. Po stlačení tlač. "Option" na DO mu kvalita signálu nabehne aj na 90%. Nevieme však čo je to za družicu, keď nič nejde.

Dík

... a co tak skusit vyhladat programy cez ten transponder ked ti ukazuje signal aby si zistil na akej druzici si ??? potom jednoducho zistis z akeho sat su tie programy ;) ...

bwd
14.05.2007, 22:50
Ak Ti to skapalo pri nahrávaní settingu, tak by malo pomôcť nahranie firmvéru klasickým spôsobom cez RS232. Mne to šlo. :)

Išlo, ale až na x-tý pokus so všelijakými verziami, ktoré som mal v archíve, pri jednej sa chytil a potom sa už dal pekne preflashnúť na 5.00, ktorú predtým vytrvalo odmietal. Aj dnešnú novú 5.01 prijal bez problémov.

stano1
14.05.2007, 23:06
... a co tak skusit vyhladat programy cez ten transponder ked ti ukazuje signal aby si zistil na akej druzici si ??? potom jednoducho zistis z akeho sat su tie programy ;) ...

Dík za radu, prsne to zrobil a zistili sme že sme skutočne boli na 28,2° Astra2. Na západ má stenu, preto mu nešlo nič iné. V každom prípade si už poradí, keď vie kde je.
Ešte jedna otázočka. Astra1 a Hotbird podľa vyžarovacieho diagramu by mala ísť v pohode. Na Astru 3 bude ale asi potrebovať väčšiu parabolu. Je niekde pod Londýnom, čiže bližšie k Slovensku, no neviem koľka by tá parabola min. musela byť. Tá jeho 60-ka bude určite malá. Však?

kuxoft
15.05.2007, 00:15
Išlo, ale až na x-tý pokus so všelijakými verziami, ktoré som mal v archíve, pri jednej sa chytil a potom sa už dal pekne preflashnúť na 5.00, ktorú predtým vytrvalo odmietal. Aj dnešnú novú 5.01 prijal bez problémov.

mne to skapalo pri 4.88 a oživoval som to s 4.88, na prvý pokus (to som mal ešte Redion, softom upraveného na openbox).
Ono to vyzerá, že akú verziu softu tam máš s takou to aj rozbehneš, a potom už ide aj novšia ...

bwd
15.05.2007, 00:21
mne to skapalo pri 4.88 a oživoval som to s 4.88, na prvý pokus (to som mal ešte Redion, softom upraveného na openbox).
Ono to vyzerá, že akú verziu softu tam máš s takou to aj rozbehneš, a potom už ide aj novšia ...

Asi to bude tak. Ja som nevedel, aká verzia bola v tom OpenBoxe keď skapal, dostal sa ku mne až potom, keď bol po smrti, takže je dobré pre takéto prípady si archivovať staré verzie FW. A hlavne, pred uploadom settingov alebo kľúčov na neznámy stroj skontrolovať verziu FW v ňom.

bwd
15.05.2007, 00:27
Dnes bola zverejnená nová verzia.

bwd
15.05.2007, 00:31
pobedit_0897fix.zip (http://www.dobak.eu/openbox/pobedit_0897fix.zip)

sparatko
15.05.2007, 17:50
Dík za radu, prsne to zrobil a zistili sme že sme skutočne boli na 28,2° Astra2. Na západ má stenu, preto mu nešlo nič iné. V každom prípade si už poradí, keď vie kde je.
Ešte jedna otázočka. Astra1 a Hotbird podľa vyžarovacieho diagramu by mala ísť v pohode. Na Astru 3 bude ale asi potrebovať väčšiu parabolu. Je niekde pod Londýnom, čiže bližšie k Slovensku, no neviem koľka by tá parabola min. musela byť. Tá jeho 60-ka bude určite malá. Však?

... s tou 60cm asi nepochodite ale ked date 80cm a 0,2dB lnb tak by ste nemali mat problem znamy to ma vo florencii a ide to v pohode ;) ...

bwd
15.05.2007, 17:58
... s tou 60cm asi nepochodite ale ked date 80cm a 0,2dB lnb tak by ste nemali mat problem znamy to ma vo florencii a ide to v pohode ;) ...

Vyžarovacie charakteristiky 23,5°E:

Astra 1D
http://www.ses-astra.com/corpSite/imagesShared/footprints/0_astra_1D_H_single.jpg
Astra 3A
http://www.ses-astra.com/corpSite/imagesShared/footprints/0_astra_3a_H.jpg