PDA

Zobrazit v plné verzi : DreamBox 800

Stránky : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Bruty
27.11.2009, 08:23
toto su zmeny v drivers:

* some fast winding and slowmotion fixes
* fix strange audio noise on skip fast forward/backward (2nd try)
* improved position after seek/play transition a bit (2nd try)
* improved playback engine (lower cpu load)
* small fix for modem support

petr333
27.11.2009, 12:16
Ja som to vyriesil nalepenim dvoch pasivnych chladicov a to mam vo vnutry 500 GBa HDD na ktory sa casto nahrava. DM800-vka ide bez problemov. Byva spustena kazdy den min 8 hod. o vikendoch od rana do vecera a nezaznamenal som ani jeden vypadok a ani problemy s nahravanim, navyse nie je umiestnena na otvorenom priestranstve ale zasunuta v stoliku. :)

muzes prosim te rict co mas v DM800 za img. ?

a jak napajis vantilatory ?

petr333
27.11.2009, 13:03
muzes prosim te rict co mas v DM800 za img. ?

a jak napajis vantilatory ?

tet sem si vsiml ze ventilatory nemás :)

tak se omlouvam:)

Pedros972
27.11.2009, 13:53
Ja som to vyriesil nalepenim dvoch pasivnych chladicov a to mam vo vnutry 500 GBa HDD na ktory sa casto nahrava. DM800-vka ide bez problemov. Byva spustena kazdy den min 8 hod. o vikendoch od rana do vecera a nezaznamenal som ani jeden vypadok a ani problemy s nahravanim, navyse nie je umiestnena na otvorenom priestranstve ale zasunuta v stoliku. :)

A kam si nalepil tie pasivne chladice?Ja mam jeden na procaku,ale u mna hreje hlavne tuner a to fakt dost.Zatial tam mam,len polozeny vetrak z vrchu napajany z usb.Funkcne,ale vypada to hrozne.

nandi11
27.11.2009, 17:17
Nove ovladace pro DM800...

Co je noveho nevim...

Po isntalaci slape v pohode...

PS: Uz to jsem kolega daval, ale toto je pro rucni instalaci: copy to /tmp/

This is an experimental driver release! The latest stable is 20091118

vlado691
27.11.2009, 19:07
ahoj, potreboval by som pomoct pri tvorbe swapu v EDG, ak ho dám aktivovat, urobí stale crash, EDG mám v BA a vo flashi OOzzon

Robby
27.11.2009, 20:13
ahoj, potreboval by som pomoct pri tvorbe swapu v EDG, ak ho dám aktivovat, urobí stale crash, EDG mám v BA a vo flashi OOzzon
protiotazka: aky ma vyznam tvorba swapu na dm800 ?

sisiak
27.11.2009, 20:21
A kam si nalepil tie pasivne chladice?Ja mam jeden na procaku,ale u mna hreje hlavne tuner a to fakt dost.Zatial tam mam,len polozeny vetrak z vrchu napajany z usb.Funkcne,ale vypada to hrozne.

na to ti staci prilepit pasivne chladice na tuner a potom spustit vrtulu vo vnutri boxu,pokial na vrchny dekel prilepis zvnutra pasku tak ti potom bude vzduch cirkulovat po boxe a "vyfuci" az bokom.
u mna to funguje na 100% a to mam aj interny hdd.

KREATOR
27.11.2009, 20:36
protiotazka: aky ma vyznam tvorba swapu na dm800 ?

http://www.cssf.cz/showpost.php?p=335576&postcount=156

Robby
27.11.2009, 21:20
http://www.cssf.cz/showpost.php?p=335576&postcount=156
boli casy ked som swap na hdd zapnuty mal a okom bez dakych testov som si nevsimol rozdiel v rychlosti

mam pocit ale ze sa hdd potom nezastavi a na flash dat swap sa da ale nezalezi na rychlosti zapisu samotnej flash ?

preto som napisal ze na dm800, lebo mam pocit ze dm800ka ma viac pamate ako napr. dm600 s e2, a pokial neprekrocim spotrebu pamate tak na co mi je swap ?

btw: viem ze windoze su hlupe a ked mam pc s 500 mb ram tak swapuju na dalsich 500 ale ked dokupim napr. 2000 mb ram a vypnem swap tak su tak sproste ze kludne zdochnu, hoci predtym im 500 ram + 500 swap na tom samom pc stacilo na spolahlivu pracu

pytam sa: je aj linux tak hlupy ako windoze ?

vlado691
27.11.2009, 21:21
asi pre Shamana
ked dám do telnetu free vyjde mi toto v prílohe, ale ked pozerám tv v lavom hornom rohu sa mi točí koliesko EDG, to znamená , že asi nestíha RAM

nebudeš taký dobrý a nepozrieš sa nato.. dík

jkk
28.11.2009, 00:46
asi pre Shamana
ked dám do telnetu free vyjde mi toto v prílohe, ale ked pozerám tv v lavom hornom rohu sa mi točí koliesko EDG, to znamená , že asi nestíha RAM

Skus to urobit pod inym skinom alebo ho vytvor cez BA, a popis,
naco ho vlastne potrebujes. Ja som videl iba doporucenia pre pouzitie
pri formatovani vacsich diskov. Treba si uvedomit, ze swap jednoducho
ramku nenahradi :-(
To tociace kolecko moze byt aj nedostatocne cpu atd...

satfans
28.11.2009, 01:56
Dobrý večer
Chtěl bych poprosit jestli my někdo neporadí.
Nainstaloval jsme si Geminy 4.40
Ccam a news/cs 1.66
V samotném Ccamu my chodí čtečka karet normálně ale když přepnu na news/cs 1,66 tak my čtečka nejde.
Ve starším geminy to jelo i pod news/cs
Neporadí my někdo kde je chybička....
děkuju

shamann
28.11.2009, 10:22
asi pre Shamana

nebudeš taký dobrý a nepozrieš sa nato.. dík

skus novu instalaciu edg a hned to skus, prvdepodobne podla crashlogu doslo k poskodeniu configu, prip. skus nastavit swap cez BA, ja to robim vzdy cez BA, a nemam problem

shamann
28.11.2009, 10:27
boli casy ked som swap na hdd zapnuty mal a okom bez dakych testov som si nevsimol rozdiel v rychlosti

mam pocit ale ze sa hdd potom nezastavi a na flash dat swap sa da ale nezalezi na rychlosti zapisu samotnej flash ?

preto som napisal ze na dm800, lebo mam pocit ze dm800ka ma viac pamate ako napr. dm600 s e2, a pokial neprekrocim spotrebu pamate tak na co mi je swap ?

btw: viem ze windoze su hlupe a ked mam pc s 500 mb ram tak swapuju na dalsich 500 ale ked dokupim napr. 2000 mb ram a vypnem swap tak su tak sproste ze kludne zdochnu, hoci predtym im 500 ram + 500 swap na tom samom pc stacilo na spolahlivu pracu

pytam sa: je aj linux tak hlupy ako windoze ?

je tazko popisat, co presne sa deje, ale zo skusenosti, pokial nie je zapnuty swap, dochadzalo, v oozoone, edg k spomalovaniu az zamrzaniu image, pritom so pri kontrolovani vyuziti ram vzdy mal este free, vseobecne sa doporucuje swap vzdy nastavit, pouzivam 64MB na USB, a vsetky problemy so spomalenim/mrznutim zmizli

Robby
28.11.2009, 10:50
je tazko popisat, co presne sa deje, ale zo skusenosti, pokial nie je zapnuty swap, dochadzalo, v oozoone, edg k spomalovaniu az zamrzaniu image, pritom so pri kontrolovani vyuziti ram vzdy mal este free, vseobecne sa doporucuje swap vzdy nastavit, pouzivam 64MB na USB, a vsetky problemy so spomalenim/mrznutim zmizli
diki moc za osobne skusenosti, skor som cakal ze sa ozve daky linux guru co nam povie kde je server

... zatial podla tvojich skusenosti to vypada ze linux je rovnako hlupy ako windoze co sa swapu tyka ... jeeej kde su tie zlate casy s amiga os kde swap nebol v mode ale zato bol dynamicky ram disk vzdy 100% plny kde sa ukladali docasne subory co na 99% pripadov stacilo, samozrejme bolo mozne cokolvek premerovat na disk ale naco, nebolo to potrebne

netko
28.11.2009, 12:12
dnes som nastavil DM800 a P168W-V2 podla icekillera a slape ako ma ale P168W-V1 nevie rady prve styri idu no druhe nie

KREATOR
28.11.2009, 13:46
dnes som nastavil DM800 a P168W-V2 podla icekillera a slape ako ma ale P168W-V1 nevie rady prve styri idu no druhe nie

Hod sem screenshot ako si mal nastaveny P 168W-V1.
Staci 4 a 5 LNB

satfans
28.11.2009, 14:18
Dobrý večer
Chtěl bych poprosit jestli my někdo neporadí.
Nainstaloval jsme si Geminy 4.40
Ccam a news/cs 1.66
V samotném Ccamu my chodí čtečka karet normálně ale když přepnu na news/cs 1,66 tak my čtečka nejde.
Ve starším geminy to jelo i pod news/cs
Neporadí my někdo kde je chybička....
děkuju
Nikdo by my opravdu nedokázal poradit ??
Mám udělanou lokální sít.Klienti chodí bez problému ale u mě v 800 kde je server a karta my karta nejde...

Robby
28.11.2009, 16:43
Chodí absolutne bez chyby mám ma T85 3 kusy, 2 používam na DM8000 a tretí na DM600 mám Quad LNB 10x z EMP som sa trápil rok.Doporučujem
tak som si ho kupil, zial musim povedat ze aj pri zapojeni sat+switch+lnb dokaze hlavne pri rychlom prepinani zblbnut a to aj v tedy ak beham iba po samotnom jednom lnb (uncommited, 3),
presne taketo chyby robili aj verzie emp centaury 168w2 bez povestneho naletovaneho kondenzatora

motor sa mi sice pohol ale potom uz zase ne, tak zacinam byt zufaly, nepomohlo ani zvysenie napatia

jedna sa o tento prepinac

Počet vstupov: 10
Počet výstupov: 1
Priechodzí útlm: 3dB
Kmitočtový rozsah: 950-2150MHz
Určený pre vonkajšiu montáž
6 spôsobov programovania:
Mode 1: normal DiSEqC 1,0 alebo 2,0 (ABCD), max. 4 LNB
Mode 2: normal DiSEqC 1,1 alebo 2,1, max. 10 LNB
Mode 3: DiSEqC 1,0 alebo 2,0 + Toneburst A/B, max. 6 LNB
Mode 4: do budúcnosti-nový DiSEqC protokol, do 10 LNB
Mode 5: DiSEqC 1,1 alebo 2,1 uncommitted, do 10 LNB
Mode 6: DiSEqC 1,2 alebo 2,2, do 10 LNB
Mode 7: Mode 5+Modus 6
Nízky príkon: 12-20V/30mA

pouzivam nan Mode 5: DiSEqC 1,1 uncommitted

ma niekto bezchybne uspesne zapojeny tento prepinac v kaskade ? (sat+switch+motor+lnb) alebo (sat+switch+switch+lnb)

netko
28.11.2009, 17:49
Staci 4 a 5 LNB

musim sa k tomu dostat az vecer

nandi11
28.11.2009, 18:39
Nove ovladace pro DM800...

Co je noveho nevim...

Po isntalaci slape v pohode...

PS: Uz to jsem kolega daval, ale toto je pro rucni instalaci: copy to /tmp/

Skuste pls niekto FilmboxHD na 23,5 mi sekne sem tam obraz, zvuk ne.
Robi to aj ked dam starsiu verziu ovladacov a spodny okraj obrazovky sa hybe. :( :( :(
Dik.

Robby
28.11.2009, 19:19
Skuste pls niekto FilmboxHD na 23,5 mi sekne sem tam obraz, zvuk ne.
Robi to aj ked dam starsiu verziu ovladacov a spodny okraj obrazovky sa hybe. :( :( :(
Dik.
ide v pohode

netko
28.11.2009, 23:33
Staci 4 a 5 LNB

config.keyboard.keymap=dream-de.kmap
config.misc.rcused=1
config.misc.firstrun=false
config.misc.initialchannelselection=false
config.misc.languageselected=false
config.misc.defaultchosen=false
config.misc.videowizardenabled=false
config.av.videoport=DVI
config.av.videomode.DVI=1080i
config.Nims.0.configMode=advanced
config.Nims.0.advanced.sat.3592.lnb=4
config.Nims.0.advanced.sat.192.lnb=2
config.Nims.0.advanced.sat.130.lnb=3
config.Nims.0.advanced.sat.235.lnb=1
config.Nims.0.advanced.sat.48.lnb=5
config.Nims.0.advanced.sats=48
config.Nims.0.advanced.lnb.1.diseqcMode=1_1
config.Nims.0.advanced.lnb.1.commitedDiseqcCommand =AA
config.Nims.0.advanced.lnb.3.diseqcMode=1_1
config.Nims.0.advanced.lnb.3.commitedDiseqcCommand =BA
config.Nims.0.advanced.lnb.2.diseqcMode=1_1
config.Nims.0.advanced.lnb.2.commitedDiseqcCommand =AB
config.Nims.0.advanced.lnb.5.diseqcMode=1_1
config.Nims.0.advanced.lnb.5.commitedDiseqcCommand =AA
config.Nims.0.advanced.lnb.4.diseqcMode=1_1
config.Nims.0.advanced.lnb.4.commitedDiseqcCommand =BB
config.osd.language=cs_CZ
config.tv.lastroot=1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "bouquets.tv" ORDER BY bouquet;
config.skin.primary_skin=Kerni-HD1/skin.xml

KREATOR
28.11.2009, 23:53
...takze LNB 1 az 4 mas Nepotvrzeny Diseqc prikaz input 1 a od 5 az 8LNB daj Nepotvrzeny Diseqc prikaz input 2.
Ostatne polozky nemen.
5LNB AA
6LNB AB
7LNB BA
8LNB BB vsetko input 2

PS: Toto je thread o DM 800 a otazka mala byt smerovana do ineho vlakna

Robby
29.11.2009, 01:06
PS: Toto je thread o DM 800 a otazka mala byt smerovana do ineho vlakna

sice mas pravdu ale problemy s emp 168w1 boli prave na dreame

takto to vypada potom

config.Nims.0.advanced.lnb.1.uncommittedDiseqcComm and=1
config.Nims.0.advanced.lnb.2.uncommittedDiseqcComm and=1
config.Nims.0.advanced.lnb.3.uncommittedDiseqcComm and=1
config.Nims.0.advanced.lnb.4.uncommittedDiseqcComm and=1
config.Nims.0.advanced.lnb.5.uncommittedDiseqcComm and=2
config.Nims.0.advanced.lnb.6.diseqcMode=1_1
config.Nims.0.advanced.lnb.6.commitedDiseqcCommand =AB
config.Nims.0.advanced.lnb.6.uncommittedDiseqcComm and=2
config.Nims.0.advanced.lnb.7.diseqcMode=1_1
config.Nims.0.advanced.lnb.7.commitedDiseqcCommand =BA
config.Nims.0.advanced.lnb.7.uncommittedDiseqcComm and=2
config.Nims.0.advanced.lnb.8.diseqcMode=1_1
config.Nims.0.advanced.lnb.8.commitedDiseqcCommand =BB
config.Nims.0.advanced.lnb.8.uncommittedDiseqcComm and=2
btw: po odoslani sa tam objavuju medzery (wysiwyg_editor?) ktore tam skutocne zadane nejsu commitedDiseqcCommand=

toto si dopln podla potreby

config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=6
config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=7
config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=8

ak budes editovat subor /etc/enigma2/settings
tak je nutny killall enigma2

netko
29.11.2009, 20:35
sice mas pravdu ale problemy s emp 168w1 boli prave na dreame

takto to vypada potom

btw: po odoslani sa tam objavuju medzery (wysiwyg_editor?) ktore tam skutocne zadane nejsu commitedDiseqcCommand=

toto si dopln podla potreby

config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=6
config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=7
config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=8

ak budes editovat subor /etc/enigma2/settings
tak je nutny killall enigma2

toto slape v pohode DIK

config.Nims.0.configMode=advanced
config.Nims.0.advanced.sats=235
config.Nims.0.advanced.sat.3592.lnb=4
config.Nims.0.advanced.sat.192.lnb=2
config.Nims.0.advanced.sat.130.lnb=3
config.Nims.0.advanced.sat.235.lnb=1
config.Nims.0.advanced.sat.48.lnb=5
config.Nims.0.advanced.lnb.1.uncommittedDiseqcComm and=1
config.Nims.0.advanced.lnb.1.commandOrder=uct
config.Nims.0.advanced.lnb.3.uncommittedDiseqcComm and=1
config.Nims.0.advanced.lnb.3.commandOrder=uct
config.Nims.0.advanced.lnb.2.uncommittedDiseqcComm and=1
config.Nims.0.advanced.lnb.2.commandOrder=uct
config.Nims.0.advanced.lnb.5.uncommittedDiseqcComm and=2
config.Nims.0.advanced.lnb.5.commandOrder=uct
config.Nims.0.advanced.lnb.4.uncommittedDiseqcComm and=1
config.Nims.0.advanced.lnb.4.commandOrder=uct

satfans
30.11.2009, 05:29
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat když budu mít např. 3X DM 800 a u každého bude externí HDD přes esata na kterém budou nahrávky.
Je možno pak pak ty HDD připojovat,střídat, nezávisle na jaký box chci aby nahrávky zustali zachované a šli normálně dál používat v jakém koliv boxu ihned.
nebo to takto nejde a HDD budu muset formátovat a přijdu o nahrávky a bude hrát jen na boxu na jakém byl prvně pripojen.
děkuju za vysvětlení

Bruty
30.11.2009, 07:22
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat když budu mít např. 3X DM 800 a u každého bude externí HDD přes esata na kterém budou nahrávky.
Je možno pak pak ty HDD připojovat,střídat, nezávisle na jaký box chci aby nahrávky zustali zachované a šli normálně dál používat v jakém koliv boxu ihned.
nebo to takto nejde a HDD budu muset formátovat a přijdu o nahrávky a bude hrát jen na boxu na jakém byl prvně pripojen.
děkuju za vysvětlení

Da sa to.Nahravky ti zostanu

nalim2
01.12.2009, 13:01
Potreboval by som pomoc s takýmto problémom.Cez TC som vymazal skiny
ktoré som predtým stiahol z addons.Po restarte mi box bootuje brz prestávky.
Mám tam GP 4.4.Ako z toho von?Ďakujem za rady.Pokiaľ bol nutný DreamUp,tak ktorý ?

Bruty
01.12.2009, 14:08
Potreboval by som pomoc s takýmto problémom.Cez TC som vymazal skiny
ktoré som predtým stiahol z addons.Po restarte mi box bootuje brz prestávky.
Mám tam GP 4.4.Ako z toho von?Ďakujem za rady.Pokiaľ bol nutný DreamUp,tak ktorý ?

zmazal si aj folder,ktory bol pre aktivny skin.Jedina zachrana je ak si vedel nazov foldera nanovo nakopirovat folder s obsahom daneho skinu.
Po restarte uz by mal nabehnut.

nalim2
01.12.2009, 15:21
Bruty,ďakujem za ochotu pomôcť.Nakoľko gemini vydali aj 4.5 rozhodol som sa preflashovať box.Chválabohu to na prvykrát prebehlo bez problémov.

pat02
01.12.2009, 23:00
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat někoho kdo jede na geminy.
Nahrál jsme poslední Geminy 4,50 a mám po nahrání viditelné !!! zhoršení obrazu neostré,bez kontrastu,hlavně na SD to bije do očí.
Je my divné že nikdo si nestěžuje.
Prosím někoho kdo jede na Geminy a dal tam 4,5 jak mu to ukazuje..
díky

adamis
01.12.2009, 23:07
Rada je poměrně jednoduchá - nejezdi na Gemini. Stále si tu někdo stěžuje na Gemini a stále a stále to tam cpete. Tak se už od toho odpoutejte a zkuste třeba EDG Nemesis se skinem HD Glass 9 - úplně jiná pohádka a funguje to...

Satko
02.12.2009, 07:33
Zdravím.
Nahrál jsme poslední Geminy 4,50 a mám po nahrání viditelné !!! zhoršení obrazu neostré,bez kontrastu,hlavně na SD to bije do očí.
díky

No ja mám gemini 4.5 a práve sa mi zdá obraz najlepší zo všetkých samozrejme s poslednými drivermi a to som vyskúšal všetké img :)

pat02
02.12.2009, 07:41
Rada je poměrně jednoduchá - nejezdi na Gemini. Stále si tu někdo stěžuje na Gemini a stále a stále to tam cpete. Tak se už od toho odpoutejte a zkuste třeba EDG Nemesis se skinem HD Glass 9 - úplně jiná pohádka a funguje to...
No tyhle rady co máš Ty jsou uplně nejlepší !!
Ted něco nejde vzniknul problém "tak to nepužívejte"..to jsou dobrý rady.

pat02
02.12.2009, 07:44
No ja mám gemini 4.5 a práve sa mi zdá obraz najlepší zo všetkých samozrejme s poslednými drivermi a to som vyskúšal všetké img :)
díky už jsme to pořešil.
Oni tam přidali do menu že si mužeš sám nastavit obraz jas,kontrast atd..a od nich to bylo totálně rozhozený
Dal jsme Default nastavení a ok.

Calokay
02.12.2009, 13:28
Zdravím.
díky

Najnovšie images vrátane gemini 4.50 majú rozšírene nastavenie obrazu až s 8 druhmi nastavenia. Potrebné je v menu>systém/rozšírené nastavenie obrazu to detailne nastaviť. Pretože je to defaultne nastavené v stredných polohách, tak to malokomu môže vyhovovať. Treba sa s tým pohrať a ide to OK.:)

Ukážkový screenshot je z Newnigmi2 v. 2.8.1, kde to funguje podobne ako v gemini 4.50. Po doplnení najnovšich ovládačov aj gemini 4.50 funguje dobre, (pozri príspevky vyššie). Takže s odstupom času musím uznať podstatné zlepšenie image-u gemini 4.50 oproti starším verziam.

Calokay
02.12.2009, 13:53
QUOTE=pat02;356360]díky už jsme to pořešil.
Oni tam přidali do menu že si mužeš sám nastavit obraz jas,kontrast atd..a od nich to bylo totálně rozhozený
Dal jsme Default nastavení a ok.[/QUOTE]

NewNigma2 toto nastavenie používa už od leta.;) Aspoň vidieť, kto je na špičke vo vývoji images.:p

nalim2
02.12.2009, 14:47
Najnovšie images vrátane gemini 4.50 majú rozšírene nastavenie obrazu až s 8 druhmi nastavenia. Potrebné je v menu>systém/rozšírené nastavenie obrazu to detailne nastaviť. Pretože je to defaultne nastavené v stredných polohách, tak to malokomu môže vyhovovať. Treba sa s tým pohrať a ide to OK.:)

Ukážkový screenshot je z Newnigmi2 v. 2.8.1, kde to funguje podobne ako v gemini 4.50. Po doplnení najnovšich ovládačov aj gemini 4.50 funguje dobre, (pozri príspevky vyššie). Takže s odstupom času musím uznať podstatné zlepšenie image-u gemini 4.50 oproti starším verziam.

Ešte tak vedieť čo znamenajú tie posledné štyri riadky.Posledný asi vyhladzuje obraz.

pat02
02.12.2009, 15:45

Jasně díky za info
Ano ona to možnost nastavení je v Gem.4,5 je nová.Ale bohužel si myslím že to tam je jen na parádu..protože žádné vylepšení obrazu s tím opravdu udělat nejde.
Až když se dá nahoře default nastavení tak se to vrátí tak jak to má být...
hlavně že to ukazuje zase normálně
dík

petr333
02.12.2009, 15:51
ahoj ,

newnigma 2 v2.8.1

nevíte nekdo jaké je nastavení v menu OSD setting pro zobrazeni HD picon

stahnu ulozim na USB ale co dál...

Calokay
02.12.2009, 16:50
ahoj ,

newnigma 2 v2.8.1

nevíte nekdo jaké je nastavení v menu OSD setting pro zobrazeni HD picon

stahnu ulozim na USB ale co dál...

Je to trošku nejasne formulovaná otázka, ale sa ti pokúsim obsiahlejšie zodpovedať. Ak pod HD piconom rozumieš rozlíšenie 100x60 tak potrebuješ mať zapnutý HD skin ! Až vtedy ti pôjdu HD picony. Tieto picony sa umiestňujú do media/ba/picon (pri USB a BA). Na rozlišení piconu nezáleží. Záleží na tom akú máš obrazovku piconov v infobare. Ak je SD, tak ti pôjdu len časti HD piconov.
Shamanov HD Glass ide len do v. HD7b, pokusy boli s HD8. Pozri si stránku:http://www.newnigma2.to/wbb2/board.php?boardid=13&sid=4baf2b03bed63a677c2984d2b94bb791, konkrétne:http://www.newnigma2.to/wbb2/thread.php?threadid=5167&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=2
Ak by si používal HD9 (táto verzia pre image NN2 nie je urobená), tak piconov providerov sa umiestňuje do media/usb/piconProv.
Čo sa týka nastavenia OSD settingu je nastavený štandardne takto: BP (modré tl. DO) NewNigma2 Services>OSD setings>OSD Preferences. Potom nastavenie pre picony na USB je > viď scr a výsledok HD piconov v image NN2 new v image NN2 v.2.8.1;)
Potom môžeš si vybrať HD picony, ktoré sú na stiahnutie originálne (NN2).:cool: Prípadne si urobiť lepšie vlastné,:) alebo použiť najkvalitnešie od ftryskaca.:p

PaJaSoft
02.12.2009, 16:52
pat02: Mosquito je dalsi zpusob obnovy obrazu - projevuje se hlavne v souvislych plochach - treba jemny pravidelny vzor, souvisla plocha - kterou vsak na TV diky interferenci techniky vidis ponekud jinak... - stejnou vec pouziva i PS3 (a udajne je desne vypocetne narocna - ta technika - tak bych to resil opatrne)...

petr333
02.12.2009, 17:17
Je to trošku nejasne formulovaná otázka, ale sa ti pokúsim obsiahlejšie zodpovedať. Ak pod HD piconom rozumieš rozlíšenie 100x60 tak potrebuješ mať zapnutý HD skin ! Až vtedy ti pôjdu HD picony. Tieto picony sa umiestňujú do media/ba/picon (pri USB a BA). Na rozlišení piconu nezáleží. Záleží na tom akú máš obrazovku piconov v infobare. Ak je SD, tak ti pôjdu len časti HD piconov.
Shamanov HD Glass ide len do v. HD7b, pokusy boli s HD8. Pozri si stránku:http://www.newnigma2.to/wbb2/board.php?boardid=13&sid=4baf2b03bed63a677c2984d2b94bb791, konkrétne:http://www.newnigma2.to/wbb2/thread.php?threadid=5167&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=2
Ak by si používal HD9 (táto verzia pre image NN2 nie je urobená), tak piconov providerov sa umiestňuje do media/usb/piconProv.
Čo sa týka nastavenia OSD settingu je nastavený štandardne takto: BP (modré tl. DO) NewNigma2 Services>OSD setings>OSD Preferences. Potom nastavenie pre picony na USB je > viď scr a výsledok HD piconov v image NN2 new v image NN2 v.2.8.1;)
Potom môžeš si vybrať HD picony, ktoré sú na stiahnutie originálne (NN2).:cool: Prípadne si urobiť lepšie vlastné,:) alebo použiť najkvalitnešie od ftryskaca.:p

dekuji

pekne jsi to popsal a hlavne si mi moc pomohl

jeste jednou dekuji

petr333
02.12.2009, 17:27

ja jsem nastavil na zkousku podle tvého obrázku a obraz je neskutečně lepsi

až se to nechce věřit :):)

adamis
02.12.2009, 19:31
No tyhle rady co máš Ty jsou uplně nejlepší !!
Ted něco nejde vzniknul problém "tak to nepužívejte"..to jsou dobrý rady.

Nemyslel jsem to zle, pate. Jen se mi zdálo, že si dost uživatelů na Gemini stěžuje, tak jsem jenom navrhnul jiné řešení. Já jsem taky dal na doporučení použít ten Nemesis a jsem opravdu spokojen, takže doporučuji dál. Ale nikoho do toho nenutím, to bych nerad... Zdravím :)

pat02
02.12.2009, 20:43
Nemyslel jsem to zle, pate. Jen se mi zdálo, že si dost uživatelů na Gemini stěžuje, tak jsem jenom navrhnul jiné řešení. Já jsem taky dal na doporučení použít ten Nemesis a jsem opravdu spokojen, takže doporučuji dál. Ale nikoho do toho nenutím, to bych nerad... Zdravím :)
Jasně ani já to tak nemyslel vše ok.
Prostě Geminy jedu co se patlám v dreamboxech.Prostě už vím kde co je je to rychlovka.A zase to tak neovládám takže nedocením ty fuknce a vychytávky co mají asi ty "namáklejší" image...
Měj se cau

velkepivo
04.12.2009, 14:49
Chcem dat SSD disk do DM800. Mate niekto s SSD diskom vlozenym v boxe niekto skusenosti? Nebude dream mrznut?

PaJaSoft
04.12.2009, 15:40
Daji se nejak vypnout "presypaci hodiny" v obraze? Nabilo (v0.12) ma 3 ctverce a animovanou sipku, Newnigma (2.8.1) ma animovana dve ozubena kola...

Stve mne, ze se co cca 5s na 1-2s objevi pri prehravani TS streamu (HD) v prehravaci medii... A to prestoze obraz ani zvuk neskyta... Navic po takovem prehravani (opustim prehravac jeho ukoncenim) se stejny "efekt" zobrazuje i pri prave vysilanem HD streamu (treba CT HD)... - po restartu celeho boxu je vysilany stream opet OK a efekt jsem nevidel (i kdyz v Nabilo v12 to bylo obas a nepravidelne i pri tomto, Newnigma zatim drzi).

Nemam klon, prehravani zkousnu (i kdyz kdo je zmlsany PS3 asi to pretaceni a 5s prodlevy v odezvach tezko (jako ja) rozchazi), ale u vysilani mi to silne vadi...

Staci nakopnout..Diky

petr333
04.12.2009, 17:31
zdravím,

po nahrání img.newnigma2 v2.8.1 ma stav vnitřní paměni 101/142 MB kontrola přes BP...system information/memory

je to tak správně ?

nemá být větší část volná ?

dá se smazat ?

hledám cestu jak mít co nejstabilnější provoz DM

snad jsem se vyjádřil srozumitelně :):)

kamoško
04.12.2009, 17:42
Ak to má byť obyvačkový box, stačí raz nastaviť, naučiť manželku ovládanie a nie je žiadny problém.
Ak chcete testovať, môžte na druhom klone (to je adrenalín, možno) alebo si kúpte origo.:p

Robby
04.12.2009, 20:53
Daji se nejak vypnout "presypaci hodiny" v obraze? Nabilo (v0.12) ma 3 ctverce a animovanou sipku, Newnigma (2.8.1) ma animovana dve ozubena kola...

Stve mne, ze se co cca 5s na 1-2s objevi pri prehravani TS streamu (HD) v prehravaci medii... A to prestoze obraz ani zvuk neskyta... Navic po takovem prehravani (opustim prehravac jeho ukoncenim) se stejny "efekt" zobrazuje i pri prave vysilanem HD streamu (treba CT HD)... - po restartu celeho boxu je vysilany stream opet OK a efekt jsem nevidel (i kdyz v Nabilo v12 to bylo obas a nepravidelne i pri tomto, Newnigma zatim drzi).

Nemam klon, prehravani zkousnu (i kdyz kdo je zmlsany PS3 asi to pretaceni a 5s prodlevy v odezvach tezko (jako ja) rozchazi), ale u vysilani mi to silne vadi...

Staci nakopnout..Diky
mizerny procak v dm nestiha

- iny img co ma menej aktivnych sluzieb (napr. geminy je stabilnejsi)
- vypnut rucne sluzby co nepotrebujes
- update dakych "stable" ovladacov ktore omylom nevytazuju procesor
- chladit box

Calokay
05.12.2009, 12:38
zdravím,

po nahrání img.newnigma2 v2.8.1 ma stav vnitřní paměni 101/142 MB kontrola přes BP...system information/memory

je to tak správně ?

nemá být větší část volná ?

dá se smazat ?

hledám cestu jak mít co nejstabilnější provoz DM

snad jsem se vyjádřil srozumitelně :):)

Keďže kapacita internej pamäte (flash) má obmedzenú a len nevyhnutne potrebnú kapacitu, je potrebné použiť externú pamäť USB kľuč, alebo CF podľa toho aký prijimač máš a čo podporuje.
Pri NN2 v. 2.8.1 je objem image pri DM 800 39 MB komprimovaných, čo je cca 42 MB po nainštalovaní. Pri DM 8000 má tento image 47,3 MB komprimovaných, čo môže byť cca 51 MB po nainštalovaní. Ty uvádzaš až dvojnásobný objem. Predpokladám, že máš na flash uložené aj picony a iné súčasti plugínov, ktoré by mali byť na externej pamäti uložené.

Stabilnejšie riešenie je multiboot Barry Allan (BA) a všetky images nainštalovať na externú pamäť. Vo flash je dobre mať najnovší OoZooN a všetko ostané na USB, alebo CF. Image vo flash nepoužívať na sledovanie programov a ani na flash neinštalovať addony, plugíny, picony a pod. OoZoon vo flash má tú výhodu, že po aktualizácií SW na webe automatický ponúkne možnosť Updatu na aktuálnu verziu image a zároveň aktualizuje aj verziu BA,ovládačov, BL (secondstage). Po potvrdení update všetky aktualizácie prebehnú automatický a spoľahlivo.

nalim2
05.12.2009, 13:41
Chcem si previesť box na kombináciu,ktorú popisuješ,len neviem stále,či je BA
bezpečný pre klon.Je to už nejako jasné?

Calokay
05.12.2009, 15:11

Mám originál, tak ti skôr poradia odborníci na klony brutty, kamoško a iný.;)

Bruty
05.12.2009, 15:58

BA nie je bezpecny pre klon.pouzi meoboot

nalim2
05.12.2009, 16:26
A ktoré image by bolo najvhodnejšie potom do flash?

shamann
05.12.2009, 17:18

najlepsie oozoon patchnuty

valer kapucin
05.12.2009, 20:40

Ja mam napr. Meoboot a:
Yes -image po instalacii
No - na cakacke

zilab
05.12.2009, 21:29
Ja mam napr. Meoboot a:
Yes -image po instalacii
No - na cakacke

A ten Meoboot roste prosim kde?

shamann
05.12.2009, 21:32

na nabilosate

pat02
05.12.2009, 21:44
Zdravím
Mohl by my někdo poradit ohledně Av recieveru 5,1 a ve spojení DM 800.
Nikdy bych si asi Av Rec nekoupil ale podědil jsem starší ONKYO 474 tak jsem si řekl že to zkusím...
Upozornuju že s nějakým DD nemám vubec zkušenosti tak omluvte "blbé" dotazy.
Propojil jsem optickým kabelem v nastavení AV v boxu dal AC3 Downmix "Ne" a Onkyo mě detekovalo a hlásilo to co bylo v D.digital.paráda..
Problém ovšem je že když vypnu AV recie.a koukám dal jen přes TV tak zase musím v menu DM 800 AC3 Downmix "Ano" protože jinak mám ticho.Docela otrava to přepínat..
Ale hlavně mám problém že všechny ostatní programy které nehrajou v DD my hrajou strašně potichu !!! takové utlumené..Dám zpět na program s DD a zvuk hlasitý,paráda.Dám zpět na obyč stereo a potichu..
Rád bych si přes reciever pustil i nějaká rádia atd...ale je to tak utlumené že to nemá smysl..
Není to tím že to je spojené jen optikou ?? ono to ani jinak na 800 nejde,
Muže my někdo poradit jak případně nastavit DM 800,nebo co je špatně.
Děkuju.

Sat-fans1
05.12.2009, 21:54
Najdeš ho i tady na fóru v sekci DreamBox Plugins,Addons... příspěvek #1140 :)

valer kapucin
05.12.2009, 21:55
na nabilosate

Ano jasne,odtial som mal verziu PureFlash multiboot ,len pre klony ju bolo treba trosku upravit. Upravenu mozno najst na notoricky znamej adrese pre klony.To je image do flashky.Na tomto ficim ja.
Existuje ale aj samostatny plugin Meoboot na manual instal.

Benda
05.12.2009, 23:20
Zdravím
Mohl by my někdo poradit ohledně Av recieveru 5,1 a ve spojení DM 800.
Nikdy bych si asi Av Rec nekoupil ale podědil jsem starší ONKYO 474 tak jsem si řekl že to zkusím...
Upozornuju že s nějakým DD nemám vubec zkušenosti tak omluvte "blbé" dotazy.
Propojil jsem optickým kabelem v nastavení AV v boxu dal AC3 Downmix "Ne" a Onkyo mě detekovalo a hlásilo to co bylo v D.digital.paráda..
Problém ovšem je že když vypnu AV recie.a koukám dal jen přes TV tak zase musím v menu DM 800 AC3 Downmix "Ano" protože jinak mám ticho.Docela otrava to přepínat..
Ale hlavně mám problém že všechny ostatní programy které nehrajou v DD my hrajou strašně potichu !!! takové utlumené..Dám zpět na program s DD a zvuk hlasitý,paráda.Dám zpět na obyč stereo a potichu..
Rád bych si přes reciever pustil i nějaká rádia atd...ale je to tak utlumené že to nemá smysl..
Není to tím že to je spojené jen optikou ?? ono to ani jinak na 800 nejde,
Muže my někdo poradit jak případně nastavit DM 800,nebo co je špatně.
Děkuju.

Co se týče AC3 Downmix ne a ticha v TV tak s tím nic nenaděláš. Aby to hrálo tak by TV musela mít DolbyDigital dekoder.
A co se týče toho slabýho zvuku oprotï DD tak ten zvuk musíš zesílit na Dramboxu. Při zesilování či zeslabování v Dreamu se zvuk v DD v zesilovači nemění ale ostatní jo.

zilab
05.12.2009, 23:27
Najdeš ho i tady na fóru v sekci DreamBox Plugins,Addons... příspěvek #1140 :)

Diky nasel jsem to, jen se mi to po naistalovani jaksi hrouti. Ve flashi gemini 4.2. Musi tam byt to Nabilo?

nandi11
05.12.2009, 23:27
Sry uzzzzzzz

Calokay
05.12.2009, 23:56
Diky nasel jsem to, jen se mi to po naistalovani jaksi hrouti. Ve flashi gemini 4.2. Musi tam byt to Nabilo?
Vie niekto poradiť kde stiahnuť emu (CCcam 2.1.3) a CCcam info pre Edg Nemesis? Pol roka som ho nepoužíval tak to neviem nájsť. Vopred vďaka

shamann
06.12.2009, 07:51

nie nemusi, do flash si daj co chces, a nasledne meoboot - v podstate ten isty postup ako s BA

prikladam instalak

shamann
06.12.2009, 07:52
Vie niekto poradiť kde stiahnuť emu (CCcam 2.1.3) a CCcam info pre Edg Nemesis? Pol roka som ho nepoužíval tak to neviem nájsť. Vopred vďaka

priamo cez BP a addon manager - download extra, musis mat extra.url v /etc

Calokay
06.12.2009, 09:05
priamo cez BP a addon manager - download extra, musis mat extra.url v /etc

Dowload extra tam nie je a ani nemám šajnu, kde sa dá stiahnúť do etc extra.url? :confused:

zilab
06.12.2009, 09:16
nie nemusi, do flash si daj co chces, a nasledne meoboot - v podstate ten isty postup ako s BA

prikladam instalak

Diky ja jiz ho tam nahral, ale kdyz na nej v pluginech kliknu, tak se to cele zhrouti - crash a restartuje.

Sat-fans1
06.12.2009, 09:19
Dowload extra tam nie je a ani nemám šajnu, kde sa dá stiahnúť do etc extra.url? :confused:

Už se to tu řešilo několikrát,nakopíruj soubor do var/etc a v BP se ti objeví Download extra a tam najdeš co potřebuješ

pat02
06.12.2009, 09:38
Co se týče AC3 Downmix ne a ticha v TV tak s tím nic nenaděláš. Aby to hrálo tak by TV musela mít DolbyDigital dekoder.
A co se týče toho slabýho zvuku oprotï DD tak ten zvuk musíš zesílit na Dramboxu. Při zesilování či zeslabování v Dreamu se zvuk v DD v zesilovači nemění ale ostatní jo.
Ahoj.
Je to opravdu jak píšeš zvuk zesílíš při obyčejném stereu jen dreamboxem.
nooo každopádně je to nějak funkční i když trochu krkolomějším zpusobem to vypínání AC3 downmix atd..ale jede to.
Takže to jak se to chová je normální vlastnost ve spojení DM800/optický kabel/AV reciever ??
Děkuju měj se

valer kapucin
06.12.2009, 09:43
Diky ja jiz ho tam nahral, ale kdyz na nej v pluginech kliknu, tak se to cele zhrouti - crash a restartuje.
Mozno lepsie by bolo ho instalovat v surovom image Nabilosat DM800 Pure Flash multiboot,kde je uz integrovany.

Calokay
06.12.2009, 10:59
Už se to tu řešilo několikrát,nakopíruj soubor do var/etc a v BP se ti objeví Download extra a tam najdeš co potřebuješ
Vďaka za pomoc. Aj keď tu na fore strávim značný čas, nestíham všetko sledovať.

Benda
06.12.2009, 16:25
Ahoj.
nooo každopádně je to nějak funkční i když trochu krkolomějším zpusobem to vypínání AC3 downmix atd..ale jede to.
Takže to jak se to chová je normální vlastnost ve spojení DM800/optický kabel/AV reciever ??
Děkuju měj se

Přesně tak.

duri
07.12.2009, 13:34
Viem mi niekto poradit aky USALS motor k Dreamboxu 800 ?

baris
07.12.2009, 14:01

stab hh120

nalim2
Jednoduchý návod:Odskúšané na GP 4.5 a USB 4 a 8GB v hornom slote

Menu-nastavenie-systém-Recording paths....

Všetky štyri položky nastaviť na /media/sda1/
Nastav napr. "Default movie location" daj na DO OK a potom cez DO-Bouquet
pridaj požadovaný do Bookmarks a potvrď OK.Keď sa zmenia všetky štyri položky znova potvrdiť zeleným.

Potom už stačí na DO stlačiť červené a zvoliť spôsob nahrávania.Napr.
"Pridať nahrávanie nekonečno"-OK.Nahravanie ukončiť znava stlačením červenej na DO a "Zastaviť nahrávanie"-OK
Potom na DO stlačiť "Video" -zobrazí sa ponuka nahratých programov.Nabehni na požadovaný a OK.Prehrávanie sa ovláda cez farebné tlačítka na DO.
Ďalšie úpravy nahratého programu /vymazanie,strih atď/ cez tlačítko"Video a Menu" na DO.
Návrat do realu potom cez DO a "TV".
Mne to funguje absolútne bez problémov.

Calokay
Ahoj.
Děkuju měj se

Používanie domáceho kina je problematické, hoci zvuk je veľmi kvalitný. Potrebný by bol plugin na zvuk, ktorý by tento problém a aj iné riešil. Mne najviac vadí, niekedy až drastické zvýšenie hlasitosti pri reklamách. Vtedy nastáva rýchle hľadanie dialkového od DK, pretože zvuk AC3 (pri vypnutom downmixe) nestiahnem DO od dreamu. Ak sa rýchlo nenajde, tak to "huláka":mad:
Súkromne som s týmto problémom oslovil viacerých tvorcov pluginov, ale nikomu sa do toho akosi nechce. Potrebný by bolo urobiť limiter, kde by sa nastavila max. hlasitosť a vyššia by bola už utlmená napr. pri reklamách, alebo surovohlasitých akčných scénach, kde subwoofer drása nervy ľuďom nielen vo vedľajších miestnostiach, ale aj u susedov.:mad: Možno, že to riešia nejaké nové funkcie DK, ale ja mám staršie, kde to nie je možné nastaviť.:(
Vie s tým niekto pomôcť? :confused:

Calokay
07.12.2009, 14:23

Pri výbere je potrebné zvážiť všetky okolnosti.
1, akú veľkú antému chceš používať Ak chceš používať väčšiu anténu napr. 120 cm, tak rozhodne HH 120. Ak použiješ napr. HH 100, tak je to na úkor spoľahlivosti, bezpečnosti a životnosti. Nedaj sa zlákať predstavou, že máš ľahkú hliníkovú parabolu, ktorá neváži veľa. Motor sa vyberá nie k voli váhe paraboly, ale veľkosti odporovej plochy pri víchrici. Taktiež aj záťaž zmrznutého snehu urobí svoje pri namáhaní motora.
2, Rozsah motora v °! Niektoré motory majú rozsah len + 55°-55°, prípadne +60°, -60° . Takže ak máš referenčný satelit napr. Astru 19°E, tak tiu nanatočí na 45° W! Pričom výrobca hrdo hlása HH = od horizontu k horizontu.
Uvedom si, že motor a dobre nastavená anténa prežije aj niekoľko dreamov. Ja používam motor SuperJack z r. 1999. Okrem toho mám aj SG 2100. Tak si dobre zváž akú značku a aký kvalitný motor chceš, čo do zaťaženia a rozsahu otáčania.;) Nie nič príjemné, keď v treskúcej zime ho musíš opravovať.:mad:

mirekpolon
07.12.2009, 15:03
SG-2100 jedine mam s nim dobre skusenosti.

adamis
07.12.2009, 15:10

používám k 800ce SG-2100 - cca 3 roky bez nejmenších problémů... ;)

Robby
07.12.2009, 15:44
mam stab 120 par rokov fungoval spolahlivo na humax5400 a aj na dreambox 600, na 800ke zacali mierne problemy, trebalo zvysit napatie, celu minulu zimu mi sla dm600ka + stab bez zvyseneho napatia ok, na jar som to nahodil na dm800 a problemy zacali, koncom jari az do jesene to fungovalo v celku ok na 800ke dokonca aj po pridani multiprepinacu (kaskada),
od jesene do teraz odmieta fungovat za prepinacom, samotny bez prepinaca ide

http://www.tvsatnitra.sk/components/com_virtuemart/shop_image/product/854b26769b7d2e74f8a27a689843dcdc.jpg

pozna niekto tento druh motoru ?

DiSEqC motor powertech DG 240 (http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/motory/diseqc-motor-dg-240?vmcchk=1) alebo DiSEqC motor povertech DG 380S (http://www.tvsatnitra.sk/components/com_virtuemart/shop_image/product/3e5c94eafc0b07e936bc6e5502bf472e.jpg)

ma niekto spolahlivo v zime v lete zapojeny daky motor v kaskade (sat+prepinac+motor) ?

duri
07.12.2009, 15:45
Ako novacik a zatial clovek co nevlastni dreambox mam otazku.
Pre spojazdnenie skylink karty na dreamboxe je potrebne nainstalovat cccam 2.0.11_1 alebo tento plugin uz je priamo nainstalovany (predinstalovany) v dreamboxe ? Ak nie, je mozne ho instalovat cez dreambox ktory je pripojeny na internet alebo rucne stiahnut instalacku a nakopirovat do patricnych adresarov?

Taktiez pre studijne ucely je mozne sledovat ai ine programy napr. (Kabel Deutschland), staci len vlozit softcam.key do adresara /var/keys.

Calokay
07.12.2009, 15:45
používám k 800ce SG-2100 - cca 3 roky bez nejmenších problémů... ;)

Plne súhlasím, že SG2100 je dobrá voľba. Mne funguje od jari 2005 tiež bez problémov. Jeho výhodou je aj to, že má rotačnú časť na upevnenie antény umiestnenú dolu. Takto sa neudržuje sneh na pohyblivých tesniacich častiach, nevniká tam voda, ktorá v zime zamŕza. Stab HH (aspoň tie čo som videl) mali rotačnú časť smerovanú hore čo môže byť v chladnejších klimatických podmienkach v zime problém. Takže treba zvážiť aj celkovú konštrukciu motora, spôsob umiestnenia, resp. upevnenia motora - stožiar, stenový držiak (konzola), zábradlie balkóna a pod.

duri
07.12.2009, 15:46
mam stab 120 par rokov funguval spolahlivo na humax5400 a aj na dreambox 600, na 800ke zacali mierne problemy, tebalo zvysit napatie, celu minulu zimu mi sla dm600ka + stab ok, na jar som to nahodil na dm800 a problemy zacali, koncom jari az do jesene to fungovalo v celku ok na 800ke dokonca aj po pridani multiprepinacu (kaskada)

http://www.tvsatnitra.sk/components/com_virtuemart/shop_image/product/854b26769b7d2e74f8a27a689843dcdc.jpg

pozna niekto tento druh motoru ?

DiSEqC motor powertech DG 240 (http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/motory/diseqc-motor-dg-240?vmcchk=1) alebo DiSEqC motor povertech DG 380S (http://www.tvsatnitra.sk/components/com_virtuemart/shop_image/product/3e5c94eafc0b07e936bc6e5502bf472e.jpg)

ma niekto spolahlivo v zime v lete zapojeny daky motor v kaskade (sat+prepinac+motor) ?

co znamena zvysit napatie ? a akym sposobom ?

Calokay
07.12.2009, 16:01
Ako novacik a zatial clovek co nevlastni dreambox mam otazku.
Pre spojazdnenie skylink karty na dreamboxe je potrebne nainstalovat cccam 2.0.11_1 alebo tento plugin uz je priamo nainstalovany (predinstalovany) v dreamboxe ? Ak nie, je mozne ho instalovat cez dreambox ktory je pripojeny na internet alebo rucne stiahnut instalacku a nakopirovat do patricnych adresarov?

Taktiez pre studijne ucely je mozne sledovat ai ine programy napr. (Kabel Deutschland), staci len vlozit softcam.key do adresara /var/keys.

Emulátory saz pravidla nenachádzajú v image-i. Potrebné je ich nainštalovať. Keďže máš on-line pripojenie na internet, tak to nie je problém stiahnúť cez BP a nainštalovať on-line. Taktiež umožňuje manuálnu inštaláciu. Okrem toho je možné použiť aj BackUp zálohu od niektorého z kolegov z fora. Takže sa dni, či týždne netrápiš kým sa to všetko naučíš.:p Všetko je to aj dobrých vzťahoch s kolegami na fore.;)
Ak chceš sledovať KD, tak musíš mať prijímač DVB S2, (HD).
SoftCam ide do usr/keys.;)
Takže DM HD PPV s enigmou 2 (E2) je stroj dosť odlišný od ostatných s (E1) Ako napr. DM 7000,7020, DM 500,600 a pod. Takže sa veľa vecí budeš učiť ako nové.;)

duri
07.12.2009, 16:06
Emulátory saz pravidla nenachádzajú v image-i. Potrebné je ich nainštalovať. Keďže máš on-line pripojenie na internet, tak to nie je problém stiahnúť cez BP a nainštalovať on-line. Taktiež umožňuje manuálnu inštaláciu. Okrem toho je možné použiť aj BackUp zálohu od niektorého z kolegov z fora. Takže sa dni, či týždne netrápiš kým sa to všetko naučíš.:p Všetko je to aj dobrých vzťahoch s kolegami na fore.;)
Ak chceš sledovať KD, tak musíš mať prijímač DVB S2, (HD).
SoftCam ide do usr/keys.;)
Takže DM HD PPV s enigmou 2 (E2) je stroj dosť odlišný od ostatných s (E1) Ako napr. DM 7000,7020, DM 500,600 a pod. Takže sa veľa vecí budeš učiť ako nové.;)

Mozes mi poskytnut teda tvoju zalohu systemu, ak tam mas rozbehany skylink ? Inak co znamena BP ?

Calokay
07.12.2009, 16:11
co znamena zvysit napatie ? a akym sposobom ?
V rozšírenom nastavení je možné tieto zmeny robiť. Ak používate kaskádu, tak to zrejme s USALS nepôjde. Vtedy je potrebné manuálne všetko programovať - pre každý satelit zvlášť.

duri
07.12.2009, 16:16
V rozšírenom nastavení je možné tieto zmeny robiť. Ak používate kaskádu, tak to zrejme s USALS nepôjde. Vtedy je potrebné manuálne všetko programovať - pre každý satelit zvlášť.

Neviem co je kaskada, bude to len prepojenie jedneho satelitu na jedno zariadenia.

Calokay
07.12.2009, 16:22
Mozes mi poskytnut teda tvoju zalohu systemu, ak tam mas rozbehany skylink ? Inak co znamena BP ?
BP = blue panel = modré tlačítko na DO (diaľkovom). Začiatočníkom je dobré založiť si skype učet a prvú inštaláciu robiť s niekým skúseným on-line.

duri
07.12.2009, 16:25
BP = blue panel = modré tlačítko na DO (diaľkovom). Začiatočníkom je dobré založiť si skype učet a prvú inštaláciu robiť s niekým skúseným on-line.

Dakujem za informacie

Calokay
07.12.2009, 16:30
Neviem co je kaskada, bude to len prepojenie jedneho satelitu na jedno zariadenia.
Pod kaskádou rozumiem napr. zapojených viac DISEQC prepínačov, alebo motor a prepínač konvertorov.

kamoško
07.12.2009, 16:30
Duri, ty si musíš najprv ujasniť čo vlastne chceš (teda aké máš požiadavky na sledovanie sat tv = jedna družica, viac družíc, karta bez kearty, emulácia, share, HD, SD ....). Potom to sem napíš a môžme sa baviť ďalej.
Teraz mi to pripadá tak, ako by si chcel prejsť zo škôlky piamo na vyskokú školu.:p
Ale ak máš nejaký sat prijímač a s ním už nejaké skusenosti, môžem sa mýliť.

duri
07.12.2009, 16:38
Duri, ty si musíš najprv ujasniť čo vlastne chceš (teda aké máš požiadavky na sledovanie sat tv = jedna družica, viac družíc, karta bez kearty, emulácia, share, HD, SD ....). Potom to sem napíš a môžme sa baviť ďalej.
Teraz mi to pripadá tak, ako by si chcel prejsť zo škôlky piamo na vyskokú školu.:p
Ale ak máš nejaký sat prijímač a s ním už nejaké skusenosti, môžem sa mýliť.

Takze prechadzam z PC (SS2) na Dreambox. Samozrejme viac druzic s pouzitim motora (s funkciou STAB) a Skylink (aj HD, preto sekcia 800, neskor aj share). Otazky som daval pretoze chcem co najviac vediet predtym ako sa do toho pustim, resp. chcem si co najviac veci pripravit.

Robby
07.12.2009, 16:39
Přiložené souboryhttp://www.cssf.cz/images/attach/zip.gifextra.zip (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=32108&d=1260087473) (477 Bytů, 31 zobrazení)
chlapci nenajde sa tu niekto co uz tento subor upravil pre e2, taz ze uz sum tam odkazy na e2 gemini, nabilo, lt5, ...

dabet
07.12.2009, 16:53
Chcel by som prejst na HD,tak rozmyslam nad Dreamom 800(doteraz fungujem na DM500 - asi 3 roky),doporucili by ste mi ho?S tym chladenim je to fakt tak blbe?alebo je nieco ine na baze linuxu?:confused:

digitman
07.12.2009, 20:46
Chcel by som prejst na HD,tak rozmyslam nad Dreamom 800(doteraz fungujem na DM500 - asi 3 roky),doporucili by ste mi ho?S tym chladenim je to fakt tak blbe?alebo je nieco ine na baze linuxu?:confused:

Dreambox je dreambox mal som 800 chodila dobre nechladil som a HDD som mal externý, teraz som prešiel na 8000, ale to len preto lebo má viac možností viac slotov da sa dorobiť DVD atď. Ale DM800 doporučujem v každom prípade.

kamoško
07.12.2009, 20:52

Len rozmýšľaj, Vianoce sú za dverami....:p

netko
07.12.2009, 21:57
nemusis hned donho montovat HDD.... externe - USB alebo eSata ide tak isto.

Zlodej

cau mozes mi prosim poradit ako pripojit esata nejde mi pripojit alebo neviem ako? dik

Calokay
07.12.2009, 22:01
chlapci nenajde sa tu niekto co uz tento subor upravil pre e2, taz ze uz sum tam odkazy na e2 gemini, nabilo, lt5, ...

Pri čítaní "pribalového letáku" to trochu miatne:D,
Clarke-tech models all
Extra.url file to be included in var/etc

ITGate models all

Models 7000-500-56x0

Models 500plus-600-7020
Extra.url file to be included in /etc

Ale keď som to nakopíroval do etc a ono to funguje aj pre edg nemesis E2. ;)

Calokay
07.12.2009, 22:23

Keď som ho kúpil tak som dal na vrch 60x60 mm ventilátor zo sériového coolera pre PC HDD. Náklady cca 3 eura. Funguje to báječne: V lete pri 28° C izbovej teplota DM 800 kulminovala na 35°C pri 2 hodinovom nahrávaní/prehrávaní. Teraz ide non stop bez náhravania pri teplote v miestnosti 20-21°C a teplota HDD je 24°C - viď scr. Spotreba DM 800 od 12W do 18W, takže vyššie náklady na energiu máme pri úsporných dvoch žiarivkách.;) Celý dream je studený ako psí čumák na mraze.:D
Treba kupovať a nešpekulovať, lebo Vianoce sú za dverami a ceny pôjdu hore bezprostredne pred Vianocami.:rolleyes:

Robby
08.12.2009, 00:46
Pri čítaní "pribalového letáku" to trochu miatne:D,

Ale keď som to nakopíroval do etc a ono to funguje aj pre edg nemesis E2. ;)
nemam problem to spustit v dm800 e2, ale obavam sa ze funkny download dalsich plugin servrov zo softom pre enigma1 je mi asi nanic na dm800 kde treba enigma2 pluginy

slo mi o to ci uz nikto kukol do

/media/ba/ba/NabiloBlackHole
/media/ba/ba/geminy
/media/ba/ba/LT-Fifth.8
...

a z jednolivych img copy/paste do toho xml suboru preplacnut cesty na servre s e1 obsahom s cestami na e2

dabet
08.12.2009, 09:14
Keď som ho kúpil tak som dal na vrch 60x60 mm ventilátor zo sériového coolera pre PC HDD. Náklady cca 3 eura. Funguje to báječne: V lete pri 28° C izbovej teplota DM 800 kulminovala na 35°C pri 2 hodinovom nahrávaní/prehrávaní. Teraz ide non stop bez náhravania pri teplote v miestnosti 20-21°C a teplota HDD je 24°C - viď scr. Spotreba DM 800 od 12W do 18W, takže vyššie náklady na energiu máme pri úsporných dvoch žiarivkách.;) Celý dream je studený ako psí čumák na mraze.:D
Treba kupovať a nešpekulovať, lebo Vianoce sú za dverami a ceny pôjdu hore bezprostredne pred Vianocami.:rolleyes:
Ok tak pojdem do toho.Aka cena je momentalne,tak cca?:)Zmestim sa pod 300Eur(samozrejme original,nie clon)?

shamann
08.12.2009, 09:24
Ok tak pojdem do toho.Aka cena je momentalne,tak cca?:)Zmestim sa pod 300Eur(samozrejme original,nie clon)?

orig. 428 €, pozri sem, maju biely alebo cierny (http://www.1cdc.sk/index.php?cPath=106&osCsid=u5ucdkaadi0me85agfc2dll0i7)

do 24 hod ho mas doma

pat02
08.12.2009, 17:27

Tak jsem si s tím dnes pohrál v geminy a obraz se stal opravdu ještě "luxusnější" i rodina která je k satelitnímu vysílání nevšímavá a apatická hlásila že se to vysílání na satelitu obrazově zlepšilo......:D
Hlavně "scaler sharpes" dělá zázraky v obraze vyleze spoustu detailů které normálně vidět nejsou

premekv
09.12.2009, 00:35
Zdravim vsechny, vidim ze jste jiz dost zkuseni uzivatele DM800, take jsem si ho poridil. Chtel bych se zeptat jestli nekdo zkousel kolik zvladne 800ka obslouzit klientu na share? Diky za odpoved

emilrig@cbox.cz
09.12.2009, 07:02
Zdravim vsechny, vidim ze jste jiz dost zkuseni uzivatele DM800, take jsem si ho poridil. Chtel bych se zeptat jestli nekdo zkousel kolik zvladne 800ka obslouzit klientu na share? Diky za odpoved
800 nemá nic spol. ( obslouzit klientu na share ) jde o emu a config ....

nalim2
09.12.2009, 11:30
Nevie mi niekto poradiť,či existuje tento pligin na 800-vku a ako sa k nemu môžem dostať? Dík.

shamann
09.12.2009, 13:01
Nevie mi niekto poradiť,či existuje tento pligin na 800-vku a ako sa k nemu môžem dostať? Dík.

nie, nie je, existuje iba nejaka akoze modifikacia, ale nie je to nic extra

KREATOR
10.12.2009, 00:17
Tak jsem si s tím dnes pohrál v geminy a obraz se stal opravdu ještě "luxusnější" i rodina která je k satelitnímu vysílání nevšímavá a apatická hlásila že se to vysílání na satelitu obrazově zlepšilo......:D
Hlavně "scaler sharpes" dělá zázraky v obraze vyleze spoustu detailů které normálně vidět nejsou

pat hoď sem screenshot z "Video enhancement setup" ako to máš nastavené
pod geminy
Dik

adamis
10.12.2009, 00:26

Docela jsi mě uklidnil s tou rodinou. Moje rodina čumí na UPC a když to přepnu na Nova HD, tak to vůbec nepoznaj!!!! To bych vylít z kůže - já se s tím patlám ve dne v noci a oni takhle.... :(:(:(

Brilant
10.12.2009, 00:27

muzes se podelit pls o complet nastavene hodnoty ? ne vsichni maji cit pro krasny obraz... Dik ;)

Robby
10.12.2009, 01:15
muzes se podelit pls o complet nastavene hodnoty ? ne vsichni maji cit pro krasny obraz... Dik ;)
jj chlapci ak sa budete delit, najlepise by bolo miesto obrazku napisat rovno cislo hodnoty na kazdom riadku napr.

222
23
128
...

vdaka vopred

pat02
10.12.2009, 05:22
Moje hodnoty
Ale myslím že to stejně nemá cenu protože každý má z nás jiné "oko" a líbí se mu něco jiného.A Navíc každá TV podává jinej obraz sama o sobě atd...

Kontrast 128/256
Saturat. 121/256
Hue 128/256
Světlos, 128/256
Scaler s. 20/26 Tady obrovsé zlepšení v detailech
Block. 0/5 Hodnoty stejné neviděl jsem žádnou změnu
Mosquit, 0/5 Taky jsem nepostřehl změnu
Digital con. 2/5

shamann
10.12.2009, 07:40
- buffer empty detection changes for /dev/dvb/.../videoX, audio0 and /dev/pvr (this is needed for current enigma2)

- more acurate timestamp queries (fixes seeking in some conditions)

- video freeze fixes (this fixes black picture in timeshift start)

- faster audio/video resync in some playback conditions

nalim2
11.12.2009, 19:53
http://www.sat-a-dvbt.eu/?p=236 skúsil to niekto,ja tu jednotku do video nemám kam dať/dreamset/.

Robby
11.12.2009, 21:59
http://www.sat-a-dvbt.eu/?p=236 skúsil to niekto,ja tu jednotku do video nemám kam dať/dreamset/.
mozna v normalnom setingu z inetu to ide, mas liktu tak mozno preto

v okne oplne naspodu tu jednotku zadat ide, daj si compare z kingofsat na 28.5 a 28.2

vlado691
12.12.2009, 11:51

Funguje to podla návodu, ITV HD nastavené...

duri
13.12.2009, 15:13
Ma niekto skusenosti s prepojenim externeho USB Disku s DM 800? Skusal som 2 rozne USB disky (2,5") bez externeho napajania a tie som nerozbehal. Rozbehal som len 3,5" USB disk s externym napajanim. Skusal som na nom nahravat (zatial len cca 3-4 minuty) a bezalo to v pohode pokial som nechcel nahravat HD stanice na skylinku (okrem bebehd) - nahraty obraz sekal a kostickoval, nebolo mozne sledovanie. Ten disk ma ntfs sytem, pomohlo by mu keby mal ext2(3) ?
A dalsia vec kedze ten 3,5" usb disk pouzivam na nieco ine, co doporucujete kupit, rozmyslal som nad http://www.toshibapc.sk/?Mode=Sti&StiId=98375 alebo je lepsie kupit nejaky sietovy disk napr. a potom v dreamboxe tento disk mapovat (ak je to mozne?)
Nechcem a ani nemozem vlozit disk do DM (zaruka)

grun
13.12.2009, 16:22
nastavil jsem parametry a ITV HD se objeví,ale obraz se sekne a zůstane
trčet fotka a dál to nepokračuje.Není ještě nějaká finta v nastavení aby se
rozjel normál ke koukání?

Calokay
13.12.2009, 16:24
Ma niekto skusenosti s prepojenim externeho USB Disku s DM 800? Skusal som 2 rozne USB disky (2,5") bez externeho napajania a tie som nerozbehal. Rozbehal som len 3,5" USB disk s externym napajanim. Skusal som na nom nahravat (zatial len cca 3-4 minuty) a bezalo to v pohode pokial som nechcel nahravat HD stanice na skylinku (okrem bebehd) - nahraty obraz sekal a kostickoval, nebolo mozne sledovanie. Ten disk ma ntfs sytem, pomohlo by mu keby mal ext2(3) ?
A dalsia vec kedze ten 3,5" usb disk pouzivam na nieco ine, co doporucujete kupit, rozmyslal som nad http://www.toshibapc.sk/?Mode=Sti&StiId=98375 alebo je lepsie kupit nejaky sietovy disk napr. a potom v dreamboxe tento disk mapovat (ak je to mozne?)
Nechcem a ani nemozem vlozit disk do DM (zaruka)

1,Vložením HDD do dreamu nestrácaš záruku!;) Jedine, že by ti takúto nezmyselnú podmienku dal predajca,:( o čom pochybujem.
2, Kupovať USB/ESATA HDD za 225 eur je dosť nákladné. Otázne je či 2 TB HDD zaplníš do vtedy kým ti bude slúžiť dream? HDD sa nekupujú do rezervy, pretože ich cena ide rapídne dolu.
HDD sa vyberá podľa pomerného kritétria cena/objem dát, resp. porovnávaním cien/1GB.
3,Treba brať do úvahy aj celkovú spotrebu HDD (šetriace HDD ECO/green power) v tomto jednoznačne víťazia 2,5" HDD.
Ja mám 2,5" 500GB (4x menší) a za 8 mesiacov som nezaplnil ani 100 GB. Používam ho denne, napr. dnes som nahrával 2 hodinový koncert Madonny.
Ide ticho a pri prehrávaní si pravdepodobne dream vypína tuner, tak jeho spotreba aj s dreamom je paradoxne nižšia ako pri sledované programov
(bežiacom tunery).
Rozhodnutie je na tebe akú alternatívu zvoliš.

vlado691
13.12.2009, 16:24

neviem, ja som to nastavil presne podla toho a ide to v pohode..

klivo
13.12.2009, 17:53
1,Vložením HDD do dreamu nestrácaš záruku!;) Jedine, že by ti takúto nezmyselnú podmienku dal predajca,:( o čom pochybujem.
2, Kupovať USB/ESATA HDD za 225 eur je dosť nákladné. Otázne je či 2 TB HDD zaplníš do vtedy kým ti bude slúžiť dream? HDD sa nekupujú do rezervy, pretože ich cena ide rapídne dolu.
HDD sa vyberá podľa pomerného kritétria cena/objem dát, resp. porovnávaním cien/1GB.
3,Treba brať do úvahy aj celkovú spotrebu HDD (šetriace HDD ECO/green power) v tomto jednoznačne víťazia 2,5" HDD.
Ja mám 2,5" 500GB (4x menší) a za 8 mesiacov som nezaplnil ani 100 GB. Používam ho denne, napr. dnes som nahrával 2 hodinový koncert Madonny.
Ide ticho a pri prehrávaní si pravdepodobne dream vypína tuner, tak jeho spotreba aj s dreamom je paradoxne nižšia ako pri sledované programov
(bežiacom tunery).
Rozhodnutie je na tebe akú alternatívu zvoliš.

oki, klidne od tebe koupim dreama 800, narvu si tam HDD a za pul roku vyjde nove revize desky a ja chci jit s dobou tak vyskratuju na sbernici a nasledne u tebe bez problemu vyreklamuji. a ty samozrejme mi to bez reptani vymenis.. takze daj nacionale a jdeme do toho :eek:

kamoško
13.12.2009, 17:59
Botafogo, nehnevaj.:p

Robby
13.12.2009, 19:33

Funguje to podla návodu, ITV HD nastavené...

no teraz som to nastavil podla navodu a mam tam toto

Calokay
13.12.2009, 20:03
oki, klidne od tebe koupim dreama 800, narvu si tam HDD a za pul roku vyjde nove revize desky a ja chci jit s dobou tak vyskratuju na sbernici a nasledne u tebe bez problemu vyreklamuji. a ty samozrejme mi to bez reptani vymenis.. takze daj nacionale a jdeme do toho :eek:

Mám asi príliš malé IQ, alebo vysoké morálne zásady, aby som pochopil, čo "tím chtel básnik řici"?:confused:

nalim2
13.12.2009, 20:48

Nevysiela vraj v kuse

adamis
13.12.2009, 20:52
Buď v klidu, čekal jsem zázraky a mám tam to samé, co ty... :mad:

Robby
13.12.2009, 21:09
Buď v klidu, čekal jsem zázraky a mám tam to samé, co ty... :mad:
nj su okaslany, ostanem pri sky uk

celkom to kukat viem zo zapnutymi eng. txt titulkami akurat ze su prilis male, da sa to niekde v dm800 nastavit na vacsie pismo ?

klivo
13.12.2009, 23:26
Mám asi príliš malé IQ, alebo vysoké morálne zásady, aby som pochopil, čo "tím chtel básnik řici"?:confused:

....jenom to ze blbej zvyk vkladani HDD nebo dvd rom uzivatelem do drymu tady zavedl abkom z topolcan.. u PC kdyz jsi chces navysit nebo pridat HDD bud ti to udela primo prodejce, aneb si strhnes plombu a konec zarukam.
Tak tady priteli z dolneho uhorska nepis bachorky typu: : " Jedine, že by ti takúto nezmyselnú podmienku dal predajca " páč je to úplne normalní a legalní věc .. HOWK

digitman
14.12.2009, 09:18
....jenom to ze blbej zvyk vkladani HDD nebo dvd rom uzivatelem do drymu tady zavedl abkom z topolcan.. u PC kdyz jsi chces navysit nebo pridat HDD bud ti to udela primo prodejce, aneb si strhnes plombu a konec zarukam.
Tak tady priteli z dolneho uhorska nepis bachorky typu: : " Jedine, že by ti takúto nezmyselnú podmienku dal predajca " páč je to úplne normalní a legalní věc .. HOWK

Si na velkom omyle žiadny stroj, do ktorého sa dá niečo primontovať vrátane HDD som nedostal zablombovaný a to úž sa venujem tejto technike neaký rok, iné je ak je v Dreame zabudovaný HDD od dodávateľa, a to je len vec kupujúceho či si zakúpi zariadenie z HDD z blombou, alebo bez HDD a dokonca solidný obchodníci pribalia ku káblom a redukciam aj blombovaciu nálepku,, ktorú si tam po osadení môžeš nalepiť a hlavne neurážaj Slovákov o dolných uhroch. Však to aj svedčí o tvojej reputácii " 0 "

klivo
14.12.2009, 09:35
Si na velkom omyle žiadny stroj, do ktorého sa dá niečo primontovať vrátane HDD som nedostal zablombovaný a to úž sa venujem tejto technike neaký rok, iné je ak je v Dreame zabudovaný HDD od dodávateľa, a to je len vec kupujúceho či si zakúpi zariadenie z HDD z blombou, alebo bez HDD a dokonca solidný obchodníci pribalia ku káblom a redukciam aj blombovaciu nálepku,, ktorú si tam po osadení môžeš nalepiť a hlavne neurážaj Slovákov o dolných uhroch. Však to aj svedčí o tvojej reputácii " 0 "

jasne a kromne plomby davaji i orazenej blocek bez datumu, a datumovku k gratis tomu, aneb dobry prodejce dava nekonecnou zaruku, no ne ?
...och divne je to tam u vas

P.S: a na puntiky a kaslu

digitman
14.12.2009, 15:35
jasne a kromne plomby davaji i orazenej blocek bez datumu, a datumovku k gratis tomu, aneb dobry prodejce dava nekonecnou zaruku, no ne ?
...och divne je to tam u vas

P.S: a na puntiky a kaslu

Nepochopil si to, ja beriem tovar z veľkoskladu a nie z bežného obchodu a AB COM je aj veľkoobchod. Býva praxou, že zákazník si kúpil odo mňa box a pokiaľ sa mu pokazí a ja to pošlem neserioznemu distribútorovi tak to radšej zalepím blombou, no zatiaľ sa mi to nestalo aby som to lepil a moji dodávatelia mi nikdy vrámci záruky nerobili problémy a reklamáciu a uznali ju. A pokiaľ niekto ide pájkovačkou do príjmača može tam byť aj blomba, toto nikto nevyreklamuje preto ja ta blomba zbytočná. Pokiaľ ide o dlžku záruky každý zákazník ma paragon, alebo faktúru ty asi žiješ v Albansku keď takéto niečo vypustíš do eteru na každom paragone a faktúre je dátum bez dátumu nemá doklad platnosť vrámci obchodného zákonníka

digitman
14.12.2009, 15:36
Na záver bavme sa o technike a nie o hlúpostiach.

Calokay
14.12.2009, 16:36
Na záver bavme sa o technike a nie o hlúpostiach.

Presne tak digitmann.
1, Kúpil som už druhý nový dream a žiadne plomby tam neboli. Kupoval som od výhradneho dovozcu, nie cez priekupníkov!!!
2,Preto neviem pochopiť na čo by tam bola v uživatekom manuali :
kap. 7. Práca s pevným diskom str. 43-50, ak by to bolo výrobcom uživateľom zakázané.
7.1 Montážne inštrukcie - presný popis inštalácie.
Alebo priekupníci tieto manuály v Slovenskom jazyku ani nedávajú zákazníkom a porušujú platnú legislatívu? Tak to treba napraviť a zoscanovaný návod na montáž HDD zverejniť!!!
Ak by to nebola nezmyselná podmienka predajcu ( za účelom ľahkého zisku) tak by výrobca Dreammedia a výhradný dovozca bol dal rigoróznu podmienku: Montáž HDD výhradne v odbornom servise!!! Čo určite nedal.
Potom by vôbec nebola v manuále kapitola 7 zameraná na montáž HDD!

Navyše toto forum je o tom ako začiatočníkom a menej pokročilým poradiť a nie ich ošmeknúť za to, čo si môžu urobiť pomerne ľahko za pár minút sami, "...pri dodržaní všetkých bezpečnostných zásad pri práci s elektrickými zariadeniami" - citát druhej vety str. 43 manuálu.;) Kto to nezvládne, tak nech si to dá v akomkoľvek PC servise odborne namontovať, ale nech neplatí nehorázne poplatky špekulantom za pár minút práce s predraženými HDD!:mad:
Alebo je toto forum o Public Relation priekupnických firiem, o reklame výrobkov, ktoré majú títo priekupníci v portfoliu? Tak to by už bolo na čase, že by ste mali začať Tomikovi platiť za aj za skrytú reklamu.;):(

sulak
14.12.2009, 17:35
Presne tak digitmann.
1, Kúpil som už druhý nový dream a žiadne plomby tam neboli. Kupoval som od výhradneho dovozcu, nie cez priekupníkov!!!
2,Preto neviem pochopiť na čo by tam bola v uživatekom manuali :
kap. 7. Práca s pevným diskom str. 43-50, ak by to bolo výrobcom uživateľom zakázané.
7.1 Montážne inštrukcie - presný popis inštalácie.
Alebo priekupníci tieto manuály v Slovenskom jazyku ani nedávajú zákazníkom a porušujú platnú legislatívu? Tak to treba napraviť a zoscanovaný návod na montáž HDD zverejniť!!!
Ak by to nebola nezmyselná podmienka predajcu ( za účelom ľahkého zisku) tak by výrobca Dreammedia a výhradný dovozca bol dal rigoróznu podmienku: Montáž HDD výhradne v odbornom servise!!! Čo určite nedal.
Potom by vôbec nebola v manuále kapitola 7 zameraná na montáž HDD!

Navyše toto forum je o tom ako začiatočníkom a menej pokročilým poradiť a nie ich ošmeknúť za to, čo si môžu urobiť pomerne ľahko za pár minút sami, "...pri dodržaní všetkých bezpečnostných zásad pri práci s elektrickými zariadeniami" - citát druhej vety str. 43 manuálu.;) Kto to nezvládne, tak nech si to dá v akomkoľvek PC servise odborne namontovať, ale nech neplatí nehorázne poplatky špekulantom za pár minút práce s predraženými HDD!:mad:
Alebo je toto forum o Public Relation priekupnických firiem, o reklame výrobkov, ktoré majú títo priekupníci v portfoliu? Tak to by už bolo na čase, že by ste mali začať Tomikovi platiť za aj za skrytú reklamu.;):(

Máš naprostou pravdu já volal prodejci a ten mi jednoznačně odpověděl,at si montáž provedu dle instrukcí v dodaném manuálu a pokud chci tak mám DB poslat.DB jsem kupoval u SAT2000

milo pepino
14.12.2009, 18:02
vždyť je to přece logický, proč do toho furt někdo šťourá ?

Ani u jednoho PVR stb, které prodávám není zablombovaná skříňka. Protože zákazník si múže dodat vlastní HDD. a většinou jsou u všech přiloženy i kabely. Vyjímka je, když si zákazník objedná už stb s HDD. Někteří velkododavatelé dodávají stb s HDD zablombované.

digitman
14.12.2009, 20:05
vždyť je to přece logický, proč do toho furt někdo šťourá ?

Ani u jednoho PVR stb, které prodávám není zablombovaná skříňka. Protože zákazník si múže dodat vlastní HDD. a většinou jsou u všech přiloženy i kabely. Vyjímka je, když si zákazník objedná už stb s HDD. Někteří velkododavatelé dodávají stb s HDD zablombované.

100% súhlas...Ďalej o technike

helour
14.12.2009, 21:32
... a HDD mam vonku. Najskor som si myslel, ze predajca netusi, ze sa tam moze montovat HDD. Teraz ale neviem... Aj tak by som ho nechal vonku, lebo filmy striham, upravujem a napalujem na PC. Preniest disk, zapojit do esata a prehrat data je daleko rychlejsie ako to tahat cez wifi. Mimochodom to mozem vsetko strihat priamo na externom disku.

PS: Keby som mal ten prehlad o HTPC ako teraz, urcite by som si radsej poskladal mini-itx PC (len o malo drahsi) ako kupoval dream, a mal by som aj twin tuner, ktory by sa nam (rodine) velmi zisiel.

premekv
16.12.2009, 00:42
Zdravím všechny,

mám dotázek?

mám doma 3x DM500 + 1xUPC kartu, používám newcs + mgcamd, zvládám si to nastavit vše sám taky aby to fungovalo (sdílení), SW Gemini 4.2 nahrávám přes Flashwizard 6.4

chtěl bych stávající obměnit za 3xDM800
dotaz zní jestli vše budu dělat stejným způsobem jako na DM500 - tedy jestli je hodně podobné
a jestli jede dobře upscaling

Budu tady postupně hledat ale potřebuji se rychle rozhodnout a vzhledem k ceně ........ si raději nechám poradit

Díky.

Zdravim, prosim o pomoc, poridil jsem si DM 800 UPC a jeden DM500. Na 800 chci provozovat kartu a sdilet ji pro DM500. Neposkytnul by jsi mi prosim tve cfg soubory a par rad jak to nastavit?
Diky za odpoved

vlado691
16.12.2009, 08:47

Ahoj podarilo sa ti to rozchodiť? Mne to urobilo tiež, obraz sa zasekne a stojí...Ked tam bol ten monoskop, tak som to nemal ako vyskušat, včera večer ked tam išiel nejaký program, tak chyba.
Dík

inetbox300
16.12.2009, 13:41
Dotaz na skutecnou pamet v DM800...

Podle vyrobce a manualu byl mel mi tento box 256MB/RAM

Ale kdyz dam v menu Info/Hardware tak mu ukazuje cca: 140MB/RAM

Prosim o info jak je to u vas co mate DM800HD Origo...

Diky

grun
16.12.2009, 22:43
ITV HD zatím ne,ale hodně se psalo , že OK tak nevím
když jsem to dělal kdysi pokus omyl tak jsem tam nemohl dostat obraz,ale
mluvilo to, takže někdo komu to valí at poradí

paran
17.12.2009, 04:27
ITV HD zatím ne,ale hodně se psalo , že OK tak nevím
když jsem to dělal kdysi pokus omyl tak jsem tam nemohl dostat obraz,ale
mluvilo to, takže někdo komu to valí at poradí

problem je v tom ze pri poslani settingu do dreamu dojde ke spatnemu zapisu ITV HD do soubou /etc/enigma2/lamedb najdi si v souboru lamedb zapis na ITV HD a uprav ho takto:
ITV HD
p:BSkyB,c:000d49,c:03090d,c:040d4a,c:050001,f:4
0f15:011a0000:07f1:0002:134:0

a bude to OK;)

jeste dodam ze pred podobnymy upravamy je dobre si zalohovat puvodni soubor!

pat02
17.12.2009, 08:10
Chtěl bych se zeptat jdou vám nahrávat i rádia na HDD ?? Vždy to šlo bez problému ale ted na Geminy 4,5 už se nenahraje žádné rádio...
Neví někdo kde muže být problém?
dík

nalim2
17.12.2009, 09:38
Ako je možné,že môžem nahrávať iný program ako pozerám?Myslel som,že na to treba dvojtunerový box.Nahrávam na externý HDD 250GB s týmto režimom:
media-sda1/horný USB slot/-napr.pridať nahrávanie/ukončiť po tejto udalosti/.
Ak si na DO cez tlačítko BOUQUET dám prehľad kanálov,tak tie ktoré môžem pri nahrávaní iného pozerať mám vysvietené na bielo.Vysvetli mi niekto,ako to funguje?

digitman
17.12.2009, 09:43
Ako je možné,že môžem nahrávať iný program ako pozerám?Myslel som,že na to treba dvojtunerový box.Nahrávam na externý HDD 250GB s týmto režimom:
media-sda1/horný USB slot/-napr.pridať nahrávanie/ukončiť po tejto udalosti/.
Ak si na DO cez tlačítko BOUQUET dám prehľad kanálov,tak tie ktoré môžem pri nahrávaní iného pozerať mám vysvietené na bielo.Vysvetli mi niekto,ako to funguje?

Možeš nahrávať programy z jedného transpordera napríklad keď nahrávaš STV1, tak možeš súčastne nahrávať alebo pozerať STV2, Markízu a Doma:D

nalim2
17.12.2009, 10:02
Takže záver je taký,že môžeme súčastne nahrávať všetky vysvietené programi.To je superrr!!!a ešte niektorý pozerať.
Na skúšku som nahrával 5 programov naraz a šiesty pozeral.

digitman
17.12.2009, 10:03
Takže záver je taký,že môžeme súčastne nahrávať všetky vysvietené programi.To je superrr!!!a ešte niektorý pozerať.

Presne tak Dream je dream a to nehovorím o DM8000 tam to je omnoho lepšie:D

nalim2
17.12.2009, 10:25
To ti verím,ale nečakal som to od môjho klonika za 220 Eur/aktívny tichúčky chladič-box absolútne nehreje/.Mám tam BL 75.

milo pepino
17.12.2009, 10:29
To ti verím,ale nečakal som to od môjho klonika za 220 Eur/aktívny tichúčky chladič-box absolútne nehreje/.Mám tam BL 75.

jj je to ak, hlavne nezabudni, že ked zmeníš nahrávaný program, napriklad zmeníš V na H a nebo Hi za Lo tak sa ti aj zmenia programy na ktoré sa môžeš pozerať. Takže to bude vždy trocha iné.

super stroj pozerám, že tam máš likra setting, nemáš s tým problém? je tu o tom diskusia

Bruty
17.12.2009, 10:57

njn treba spravne napisat fake BL75...Je to prepisany BL70....

nalim2
17.12.2009, 11:05
Nič lepšie zatiaĺ aj napriek nedostatkom neexistuje.Taliani robia pre seba,Poliaci pre seba atď...

valer kapucin
17.12.2009, 11:06

....alebo 72.

nalim2
17.12.2009, 11:07

Je tam sim 2.1.0

Robby
17.12.2009, 11:12
jj je to ak, hlavne nezabudni, že ked zmeníš nahrávaný program, napriklad zmeníš V na H a nebo Hi za Lo tak sa ti aj zmenia programy na ktoré sa môžeš pozerať. Takže to bude vždy trocha iné.

super stroj pozerám, že tam máš likra setting, nemáš s tým problém? je tu o tom diskusia
ak ma dakto likru a nic nehlada a znova po case si da likru tak do ide v pohode, problemu su ak v tom setingu cosi pridavas hladas a pod.

pat02
17.12.2009, 11:27
ak ma dakto likru a nic nehlada a znova po case si da likru tak do ide v pohode, problemu su ak v tom setingu cosi pridavas hladas a pod.
Nevím co je za problém se settingem likra...možná určitá averze některých po jeho přání zde nepublikovat nevím..(jen my to napadlo)
Určité maličkosti se najdou na všem ale konkrétně ve spojitosti s DM 800 chodí jeho setting) bez problému.
V settingu mohu editovat,přidávat,manuálně stahovat i editovat v samotném dreamboxu(to byl problém u enigmy1),prostě doslova "psí kusy" a vše drží..
Mám box na motoru a disequ 8/1 a přepíná jak blesk...
Co je tedy konkrétně !! za problém? .....

shamann
17.12.2009, 12:02
Nevím co je za problém se settingem likra...možná určitá averze některých po jeho přání zde nepublikovat nevím..(jen my to napadlo)
Určité maličkosti se najdou na všem ale konkrétně ve spojitosti s DM 800 chodí jeho setting) bez problému.
V settingu mohu editovat,přidávat,manuálně stahovat i editovat v samotném dreamboxu(to byl problém u enigmy1),prostě doslova "psí kusy" a vše drží..
Co je tedy konkrétně !! za problém? .....

co som ja zistil, tak v nekompatibilite satellites.xml s lamedb a satellites.xml v image ( ide hlavne o problem pri images, ktore sa updatuju)

satellites.xml, ktore tu davam ja su plne kompatibilne zhodne s updatovanymi images

nalim2
17.12.2009, 13:40
Stručné zhrnutie možnosti sledovania pozemnej TV a nahrávania na boxe:

DIGI: TV /sledovanie/ .............. BOX /sledovanie+nahrávanie/
Markíza alebo JOJ .............. CT1,CT2,Nova,Prima,STV1,STV2,STV3
STV1 alebo STV2 .............. Markíza,JOJ

UPC: STV1 alebo STV2 ............. CT1,CT2,Nova,Prima,Markíza,JOJ
Markíza,JOJ,STV2 ........... STV1

Sky/Cs link STV1,STV2,Markíza,JOJ ........... CT1,CT2,Príma
STV1,STV2,Markíza,JOJ .......... Nova
JOJ ............ STV1,STV2,STV3,Markíza
STV1,STV2,Markíza ............. JOJ

Pokiaľ teda chcema pozerať Markízu alebo JOJ-ku a ostatné nahrávať je najlepšie DIGI.
Pokiaľ chceme pozerať STV1 alebo STV2 a ostatné nahrávať je najlepšie UPC.

Predpokladom je,že je možný príjem všetkých programov na všetkých družiciach.

espat1
17.12.2009, 16:22
Možeš nahrávať programy z jedného transpordera napríklad keď nahrávaš STV1, tak možeš súčastne nahrávať alebo pozerať STV2, Markízu a Doma:D

Ja len upresním, že z toho istého transpondéra môžeš pri nahrávaní pozerať len tie kanály, ktoré majú rovnakú polarizáciu s práve nahrávaným kanálom....(vertical alebo horizontal)

Robby
17.12.2009, 16:25
Co je tedy konkrétně !! za problém? .....uz som na to odpovedal ktoremu slovu si celkom nerozumel ?

co som ja zistil, tak v nekompatibilite satellites.xml s lamedb a satellites.xml v image ( ide hlavne o problem pri images, ktore sa updatuju)

satellites.xml, ktore tu davam ja su plne kompatibilne zhodne s updatovanymi images
jj presne tak, zial ziadne satellites.xml (i ked aktualizovane) niesu korektne, najvacsie problemy su na satelitoch ktore su kusok od seba

0.8 a 1.0 west
4.8 a 5.0 east
25.5 a 26.0 east
28.2 a 28.5 east
skutocne jednoznacne a korektne ak mate na tom samom lnb nahodene 2 to iste teda napr.
0.8 west - lnb8
1.0 west - lnb8
vtedy seting napr. cez dreamset funguje spravne aj s updatom z internetu napr z kingofsat
skutocne spravna volba je kingofsat+dreamset pretoze rozlisuje oba 0.8 a 1.0 west, potom sa ziadne problemy nekonaju
inak vid dole na obrazku z geminy je mozny update satellites.xml ale tam je to nespravne zjednodusene je tam iba 0.8 west

zial aj kingofsat+dreamset 45.0 East az 30 West aj ked mate vsetko v poriadku je problem z jedine s dvojicou 4.8 east (http://en.kingofsat.net/tv-4.8E.php) a 5.0 east (http://en.kingofsat.net/tv-5.0E.php), na 5.0 je iba budapest tv duplikat

na zaver je viac moznosti ako updatovat setting, spomenem aspon 2:

- nenarocny pohodlny clovek pouzije hotovy setting (likru a pod.)
- narocnejsi si spravi vlastny seting+favority a importuje si z kingofsat cez dreamset

pat02
17.12.2009, 17:11
uz som na to odpovedal ktoremu slovu si celkom nerozumel ?

jj presne tak, zial ziadne satellites.xml (i ked aktualizovane) niesu korektne, najvacsie problemy su na satelitoch ktore su kusok od seba

0.8 a 1.0 west
4.8 a 5.0 east
25.5 a 26.0 east
28.2 a 28.5 east
skutocne jednoznacne a korektne ak mate na tom samom lnb nahodene 2 to iste teda napr.
0.8 west - lnb8
1.0 west - lnb8
vtedy seting napr. cez dreamset funguje spravne aj s updatom z internetu napr z kingofsat
skutocne spravna volba je kingofsat+dreamset pretoze rozlisuje oba 0.8 a 1.0 west, potom sa ziadne problemy nekonaju
inak vid dole na obrazku z geminy je mozny update satellites.xml ale tam je to nespravne zjednodusene je tam iba 0.8 west

zial aj kingofsat+dreamset 45.0 East az 30 West aj ked mate vsetko v poriadku je problem z jedine s dvojicou 4.8 east (http://en.kingofsat.net/tv-4.8E.php) a 5.0 east (http://en.kingofsat.net/tv-5.0E.php), na 5.0 je iba budapest tv duplikat

na zaver je viac moznosti ako updatovat setting, spomenem aspon 2:

- nenarocny pohodlny clovek pouzije hotovy setting (likru a pod.)
- narocnejsi si spravi vlastny seting+favority a importuje si z kingofsat cez dreamset

Ok rozumím.Pěkně vysvětlené asopn jsem zase o něco moudřejší.
Ahoj

nandi11
17.12.2009, 19:48
changes:
------------
* fixes for the new buffer empty / decoder finished detection
* fix possible driver mem allocation problems
* more stable transition between different audio/video streamtypes (i.e. this fixes no more working mp3 output after playback a avi/mkv/mpg file)
* small fixes for more stable pcr/pts sync handling

grun
17.12.2009, 22:46
bohužel zádrhel je jinde v lamedb to je dobře a stejně tvrdne obrázek
ITV HD

jkk
18.12.2009, 00:23
bohužel zádrhel je jinde v lamedb to je dobře a stejně tvrdne obrázek
ITV HD

A ked zmenis na
290e:011a0000:090b:003b:1:0
ITV HD
p:BSkyB,c:000d49,c:030d49,c:040d4a,c:050001,f:5
?

grun
18.12.2009, 08:36
odzkoušíme uvidíme,díky

grun
19.12.2009, 00:17
st290e:011a0000:090b:003b:1:0
ačilo přepsat , tento řádek a obraz OK
po přepsání i druhého řádku , též OK

masoprst
19.12.2009, 01:38
Zdravím chlapi,
mám problém s DM800, který byl asi tři měsíce odstavený mimo provoz, do odstavení normálně fungoval.
Teď po zapnutí se na displeji objeví jenom
Dream Multimedia
dhcp...
/flash/vmlinuz.gz
Na TV se zobrazuje jenom splash screen gemini.
a nic se neděje (ani hodinu, dvě...)
Tak jak stroj pár měsíců stál jsem zapoměl všechny triky.
Netušíte někdo jak ho rozjet bez přeflashování ?
Mám v něm dost specifických nastavení a nechci o ně přijít.

Pochopitelně, když podržím zmáčknuté tlačítko off/on a zapíchnu zdroj,
dream přes DHCP načte IP adresu z DHCP serveru a zpřístupní se bootloader, takže přeflashování možní, ale...

Díky za alespoň trochu nápomocnou odpověď.

PS.
Co se technické úrovně rad týče, považuju se za linuxáka, programátora a trošičku i hackera, takže můžete spustit i zasvěceně :).

Robby
19.12.2009, 07:28
Zdravím chlapi,
mám problém s DM800, který byl asi tři měsíce odstavený mimo provoz, do odstavení normálně fungoval.
Dream Multimedia
dhcp...
/flash/vmlinuz.gz
Tak jak stroj pár měsíců stál jsem zapoměl všechny triky.
Netušíte někdo jak ho rozjet bez přeflashování ?
Mám v něm dost specifických nastavení a nechci o ně přijít.

Pochopitelně, když podržím zmáčknuté tlačítko off/on a zapíchnu zdroj,
dream přes DHCP načte IP adresu z DHCP serveru a zpřístupní se bootloader, takže přeflashování možní, ale...

Díky za alespoň trochu nápomocnou odpověď.

PS.
Co se technické úrovně rad týče, považuju se za linuxáka, programátora a trošičku i hackera, takže můžete spustit i zasvěceně :).- cez ftp ak to ide skus premenovat skin ktory sa pouziva
alebo ak nepomoze
- premenuj /etc/enigma2/settings
ci sa ti spusti install

jkk
19.12.2009, 12:53
Dream Multimedia
dhcp...
/flash/vmlinuz.gz
[cvik]
PS.
Co se technické úrovně rad týče, považuju se za linuxáka, programátora a trošičku i hackera, takže můžete spustit i zasvěceně :).

LNBcka su nastavene podla reality? Funguju na inom prijmaci?
Reaguje box na dialkove ovladanie? Ake procesy bezia v boxe?

masoprst
19.12.2009, 14:10
K LNB a dálkovému ovládání je ještě dlouhý kus cesty.
Ten Box vůbec nenabootuje.
Poznatek: po té, co jsem v nastavení bootloaderu (přes telnet) vypnul DHCP a zapnul pevnou IP se mi po normálním restartu (zapnutí napájení bez stisku tlačítka) místo nápisu dhcp... zobrazuje ta pevná IP, ale do boxu se nejde nijak připojit

Když restartnu box do bootloaderu (zapnutí napájení se stisknutým tlačítkem), zobrazuje se IP a k boxu se normálně připojím přes http a telnet.
Jak jsem zjistil pomocí portscanu, jsou telnet a http jediné dva otevřené porty.
Chystám se ho flashnout, protože to bude asi nejrychlejší cesta.

masoprst
19.12.2009, 14:15
Teď bych spíš vaši poradenskou činnost směroval jiným směrem:
Mám z dreamu stažený soubor FLASH - je to obraz interní flashe určený k debugu, nikoli ke zpětnému nahrání do dreamu.

Nevíte, jak z toho souboru vyextrahovat ty původní nastavení. ?

jkk
19.12.2009, 15:36
K LNB a dálkovému ovládání je ještě dlouhý kus cesty.
Ten Box vůbec nenabootuje.
Poznatek: po té, co jsem v nastavení bootloaderu (přes telnet) vypnul DHCP a zapnul pevnou IP se mi po normálním restartu (zapnutí napájení bez stisku tlačítka) místo nápisu dhcp... zobrazuje ta pevná IP, ale do boxu se nejde nijak připojit

Když restartnu box do bootloaderu (zapnutí napájení se stisknutým tlačítkem), zobrazuje se IP a k boxu se normálně připojím přes http a telnet.
Jak jsem zjistil pomocí portscanu, jsou telnet a http jediné dva otevřené porty.
Chystám se ho flashnout, protože to bude asi nejrychlejší cesta.

Cize ked zapnes napajanie boxu, a pockas trebars 5 min, nenabehne
ani inetd, aby sa sa pozrel do vnutra cez telnet?
Je ten box studeny?
Ten druhy stav pri pridrzani tlacitka pri starte je IMHO normalny,
box pripraveny na zmenu konfiguracie v Biose, zalohu, alebo preflasovanie.

jkk
19.12.2009, 15:39
Teď bych spíš vaši poradenskou činnost směroval jiným směrem:
Mám z dreamu stažený soubor FLASH - je to obraz interní flashe určený k debugu, nikoli ke zpětnému nahrání do dreamu.

Nevíte, jak z toho souboru vyextrahovat ty původní nastavení. ?

Skusil by som vyextrahovat vsetko nastrojom nfidump, kt. existuje
pre mipsel a je napr. sucastou guteminovho pluginu lowfat.

masoprst
19.12.2009, 18:25
Cize ked zapnes napajanie boxu, a pockas trebars 5 min, nenabehne
ani inetd, aby sa sa pozrel do vnutra cez telnet?
Je ten box studeny?
Ten druhy stav pri pridrzani tlacitka pri starte je IMHO normalny,
box pripraveny na zmenu konfiguracie v Biose, zalohu, alebo preflasovanie.

Nevím teď přesně, jestli icmp zajišťuje inetd, ale box nejde ani pingnout.
po zapnutí napájení jsem ho nechal i 2h. Box byl studený, musel jsem ho přeflashovat. Teď už jenom vymyslet tu staženou zálohu fleše (jak se do ní dostat)
(zatím to vypadá jako jffs2 image, ale moc tomu nedávám)
Zkusím hledat někde návod

xxxe
19.12.2009, 20:26
A ked zmenis na
290e:011a0000:090b:003b:1:0
ITV HD
p:BSkyB,c:000d49,c:030d49,c:040d4a,c:050001,f:5
?

Tak já mám ten stejný problém a přepis nezabírá.Nemůžeš sem hodit tvůj přepsaný?
Restartuju i enigmu potom a stejně stojí obraz a jde jen zvuk.
Nahrávka na HDD je ale v pořádku.

Díky

kamoško
19.12.2009, 20:57
Tak já mám ten stejný problém a přepis nezabírá.Nemůžeš sem hodit tvůj přepsaný?
Díky

A rozumieš tomu? Alebo to je jedno? ;-)

xxxe
19.12.2009, 21:10
A rozumieš tomu? Alebo to je jedno? ;-)

A čemu jako musíš rozumět u koncertu?:) Ale spi dál.

Ne že tuhle muziku musím ale chtěl jsem vidět jaký mají obraz atd.

kamoško
19.12.2009, 21:33
Sorry xxxe, nie som vo svojej koži, tak som si rýpol. Už sa to nebude opakovať.
Ešte raz prepáč.

xxxe
19.12.2009, 21:41
Sorry xxxe, nie som vo svojej koži, tak som si rýpol. Už sa to nebude opakovať.
Ešte raz prepáč.

Nemusíš se omlouvat.:) Taky si občas do někoho šťouchnu:D

jkk
19.12.2009, 23:14

A po restarte enigmy sa zachovali sa zachoval nove
hodnoty v lamedb?

jkk
19.12.2009, 23:53
Nevím teď přesně, jestli icmp zajišťuje inetd, ale box nejde ani pingnout.
po zapnutí napájení jsem ho nechal i 2h. Box byl studený, musel jsem ho přeflashovat. Teď už jenom vymyslet tu staženou zálohu fleše (jak se do ní dostat)
(zatím to vypadá jako jffs2 image, ale moc tomu nedávám)

Ten nepodareny ping moze znamenat hocico, ale kludne je mozne,
ze sa jadru nepodarilo namountnut rootfs, a tam to zostalo visiet.
Nenapada ma vsak sposob, ako to vyzistit :-(
S tou zalohou netusim, pod cygwinom mi file hlasi:
$ file FLASH
FLASH: \012- COM executable\012- for DOS

xxxe
20.12.2009, 06:59
A po restarte enigmy sa zachovali sa zachoval nove
hodnoty v lamedb?

Teď tam je zas ITV HD
1921:00c00000:03fa:0001:135:0

jkk
20.12.2009, 22:16
Teď tam je zas ITV HD
1921:00c00000:03fa:0001:135:0

Neuviedol si to kompletne, ten posledny riadok uz patri dalsiemu programu,
a chyba ti tam prvy.
Skus tam dat vsetky tri riadky, ako som uviedol, a restartuj enigmu cez
telnet prikazom: killall -9 enigma2 (alebo v krajnom
pripade drastickejsie cez prerusenie napajania).

vlado691
21.12.2009, 09:15
Záleží od typu TV napríklad ak pripojíš Samsung, ktorí nebol nikdy pripojený cez HDMI tak je niekedy problém a vypíše, že nemá signál nakoľko hdmi komunikuje aj z TV táto skúsenosť bola získana na 5 tich Samsungoch každý bol iný typ a jeden Sony. Riešil som to tak, že som pripojil najprv Scart či to chodí a ako to je nastavené a potom som pripojil HDMI a scart odpopjil po chvíli sa to chytilo.
Vyskúšaj a ak to nepôjde musíš vyskúšať na inom TV, alebo iný zdroj HDMI na svojom TV jednoduchá vylučovacia metóda.

ahoj, chcem sa opýtať či ti prepne automaticky tv ked zapneš dreambox cez HDMI, ako to je pri scartke.Poprípade ako to nastaviť, aby by prepol tv na STB.
Dík

adamis
21.12.2009, 09:21
ahoj, chcem sa opýtať či ti prepne automaticky tv ked zapneš dreambox cez HDMI, ako to je pri scartke.Poprípade ako to nastaviť, aby by prepol tv na STB.
Dík

Zdarec - mám plazmičku PANASONIC 46" a DM800 klon. První zapínám televizi, naskočí automaticky na DVB-T a píše, že není signál. Jakmile zapnu Dreama, hned se automaticky vstup změní na HDMI a jede to... Propojeno kabelem HDMI-DVI... :)

Nejsem si úplně jistej, ale mám dojem, že jsem nic nenastavoval - zkus se kdyžtak podívat do menu televize.

xxxe
21.12.2009, 09:24
U mně to taky přepíná samo jak to zapnu.

Siko
21.12.2009, 09:28
Zdarec - mám plazmičku PANASONIC a DM800 klon. První zapínám televizi, naskočí automaticky na DVB-T a píše, že není signál. Jakmile zapnu Dreama, hned se automaticky vstup změní na HDMI a jede to... Propojeno kabelem HDMI-DVI... :)

To je preto,lebo mas support uz hdmi 1.3 ,starsie plazmy Panasonic tento support este nemali a preto treba nastavit manualne AV vzdy pri zapnuti TV.Niekde som cital,ze v servisnom menu sa to da zmenit aby po pusteni bolo preferovane HDMI vstup ale ako sa dostanem do servisneho menu Panasonic pre plazmy som sa nedocital.

Sat-fans1
21.12.2009, 09:52
Už si nepamatuju přesně ten postup,ale pokud si dobře vzpomínám tak "držet -/V na panelu na plasmě, 3x stiskni 0 na dálce a pak pusť -/V ".
Najde se tam doba provozu v hodinách atd.

chocholousek
21.12.2009, 10:48
Už si nepamatuju přesně ten postup,ale pokud si dobře vzpomínám tak "držet -/V na panelu na plasmě, 3x stiskni 0 na dálce a pak pusť -/V ".
Najde se tam doba provozu v hodinách atd.

Nepamatujes, on hleda hotelove menu nikoliv servisni, kde se da nastavit aby se po zapnuti TV automaticky navolil HDMI a to musi drzet -/V a 3x stiskni TV/AV a tam to nastavit. :D

masters
21.12.2009, 11:29
Nepamatujes, on hleda hotelove menu nikoliv servisni, kde se da nastavit aby se po zapnuti TV automaticky navolil HDMI a to musi drzet -/V a 3x stiskni TV/AV a tam to nastavit. :D

Jde to nejak nastavit -DM800+TV samsung le32a656?Propojeno pres hdmi kabel.Kdyz zapnu dm ,tak mi to proste neprepne na to hdmi,ale musim precvakat na DO source pres ext1 a2 az na hdmi.Diky.

grun
21.12.2009, 16:25
no bohužel nejsi sám už se to tu řešilo , asi budeš muset cvakat dálkou sám
samsung pozná většinou zase přístroje od sama

vlado691
21.12.2009, 17:55

Tak toto sa asi nevztahuje na plazmu Samsung ?

xxxe
21.12.2009, 19:39
Neuviedol si to kompletne, ten posledny riadok uz patri dalsiemu programu,
a chyba ti tam prvy.
Skus tam dat vsetky tri riadky, ako som uviedol, a restartuj enigmu cez
telnet prikazom: killall -9 enigma2 (alebo v krajnom
pripade drastickejsie cez prerusenie napajania).

Tak až budou zas vsílat něco,testnu ještě.Dík

seaman
22.12.2009, 12:01
Hosi,
mam Dreambox 800 par dni a zda sa mi, ze chladic procesora je hlucny, nie je to hluk, ktory sposobuje prudiaci vzduch, ale ako keby tam nieco rezonovalo, preto by som rad skusil vymenit za nejaky iny. Aky ma rozmer? Resp. aky kupit?

Pytam sa preto, lebo som mimo domova v zahranici a nemozem to odmerat a rad by som ho kupil este teraz pred vianocami a skusil to vymenit.

Dakujem

... inak co sa tyka prehrievania, nemam s Dreamboxom problem, tak nebudem riesit ziadne dodatocne riesenia...

nandi11
22.12.2009, 12:10
Hosi,
mam Dreambox 800 par dni a zda sa mi, ze chladic procesora je hlucny, nie je to hluk, ktory sposobuje prudiaci vzduch, ale ako keby tam nieco rezonovalo, preto by som rad skusil vymenit za nejaky iny. Aky ma rozmer? Resp. aky kupit?

Pytam sa preto, lebo som mimo domova v zahranici a nemozem to odmerat a rad by som ho kupil este teraz pred vianocami a skusil to vymenit.

Dakujem

... inak co sa tyka prehrievania, nemam s Dreamboxom problem, tak nebudem riesit ziadne dodatocne riesenia...

1. Skus sa pozriet do ineho threadu, v ktorom sa pise o chaldení DM.
2. DM800 HD nema ziadne chladenie.
3. Ak si kupil DM800HD a ma chladenie, bol si podvedeny, pretoze je to klon a nie original.

Satko
22.12.2009, 22:06
1. Skus sa pozriet do ineho threadu, v ktorom sa pise o chaldení DM.
2. DM800 HD nema ziadne chladenie.
3. Ak si kupil DM800HD a ma chladenie, bol si podvedeny, pretoze je to klon a nie original.

Prečo by mal byť podvedený ved niektorý predajcovia už montujú ventilátory aj do origošov

nalim2
22.12.2009, 22:23
Pokiaľ všetko funguje ako má je to klon a treba to reklamovať.

adamis
22.12.2009, 22:29
Pokiaľ všetko funguje ako má je to klon a treba to reklamovať.
Možná jsem blbej, ale tahle věta podle mě postrádá smysl a nějak tomu příspěvku nerozumím... :confused:

Crusader
22.12.2009, 23:39
asi myslel

Pokiaľ všetko NEfunguje ako má je to klon a treba to reklamovať.

nandi11
22.12.2009, 23:56
Prečo by mal byť podvedený ved niektorý predajcovia už montujú ventilátory aj do origošov

1. Jasne a hlavne tie Cinske hlucne......(naco sa mimochodom clovek stazuje)
2. Daj na takeho predajcu link.

:D :D :D :D

pat02
23.12.2009, 05:58
Zdravím potřeboval bych poradit co s tím...
Dnes v noci jsem nahrával na HDD něco s ITV HD(tam byl vždy s nahráváním problém).Začal jsem nahrávat a pak jsme zadal klasicky jak má box dlouho nahrávat.Když jsem se ráno vzbudil tam box ještě stále nahrával !! a vypnutí nahrávání v menu nebylo možné..tak jsme odpojil box od sítě.Nahrávky na HDD byli nahrávka s itv HD ale jen asi 15 minut do doby než sem v noci zadával časování..
restartoval jsme box a od té doby HDD není vidět v boxu,ani přes FTP není,nahrávky nikde.....
Muže my někdo poradit co s tím ???jak postupovat?? Inicialzovat HDD nejde chová se to že v boxu není...
že o nahrávky sbírané asi rok přijdu s tím se smiřuju...ale co udělat aby HDD znova "šlapal"..
Děkuju za pomoc

pat02
23.12.2009, 06:33
Tak ted jsem ještě zkusil protože tu mám ještě jednu 800 kterou jsem připravoval pro kolegu připojit HDD k ní a ten box normálně vidí a nabízí inicializaci...
Tak jsem zase připojil HDD na muj vlastní box a i ten HDD už opět vidí a nabízí inicializaci..Nahrávky bohužel nikde....je už to definitivní že nahrávky z HDD jsou fuč...a mužu dát inicializovat nebo je ještě nějaká možnost ??Případně jak postupovat..
dík

kertos
23.12.2009, 06:34
Hosi,

Dakujem

predpokladam, ze mas vo vnutri DM nahodeny maly vetrak 2x2. Staci ked sa do dreama dostane trochu prachu a prejavuje sa to presne tak ako popisujes. Viacmenej je tam ten maly vetrak aj tak zbytocny a moc toho neochladi, kedze najviac sa v DM hreje tuner.
Vyhod ten maly vetrak von a kup v ktorejkolvek PC predajni vetrak 8x8, pripoj k usb a poloz ho na vrch boxu.
btw. u mna dobra skusenost s vetrakom arctic fan 8r

Satko
23.12.2009, 07:28
predpokladam, ze mas vo vnutri DM nahodeny maly vetrak 2x2. Staci ked sa do dreama dostane trochu prachu a prejavuje sa to presne tak ako popisujes. Viacmenej je tam ten maly vetrak aj tak zbytocny a moc toho neochladi, kedze najviac sa v DM hreje tuner.
Vyhod ten maly vetrak von a kup v ktorejkolvek PC predajni vetrak 8x8, pripoj k usb a poloz ho na vrch boxu.
btw. u mna dobra skusenost s vetrakom arctic fan 8r

to ti ale nepomôže keď tam máš hdd tak chladí akurát hdd skús pozrieť v alza sk tam majú vetráky určite tam máš 3*3 a výšku 0.8 :)

kertos
23.12.2009, 07:50
to ti ale nepomôže keď tam máš hdd tak chladí akurát hdd skús pozrieť v alza sk tam majú vetráky určite tam máš 3*3 a výšku 0.8 :)

asi si len necital pozorne moj prispevok, HDD v boxe urcite nemam, kedze pchat HDD do tak maleho priestoru ma ani len nenapadlo :)
Vetrak 3x3 na tom v lete nie je o moc lepsie ako ten 2x2, co cinania davaju default do klonov resp na zivotnosti elektorolyt. kondenzatorov ti ani jeden ani druhy moc neprida
Ked vetrat tak poriadne a nie len tak pre dobry pocit

xxxe
23.12.2009, 07:58
asi si len necital pozorne moj prispevok, HDD v boxe urcite nemam, kedze pchat HDD do tak maleho priestoru ma ani len nenapadlo :)
Vetrak 3x3 na tom v lete nie je o moc lepsie ako ten 2x2, co cinania davaju default do klonov resp na zivotnosti elektorolyt. kondenzatorov ti ani jeden ani druhy moc neprida
Ked vetrat tak poriadne a nie len tak pre dobry pocit

To je pravda.Ale ty co nemaj vůbec žádný tak je čeká asi smrt boxu.Testnul jsem jeden klon bez pasivu jen asi 5 minut a o procesor jsem si spálil prst!

ra334
23.12.2009, 10:27
Ahoj chci se zeptat kde v Gemini2 4.5 najdu záložku s nastavením na sleep time HDD mám EXT disk v 3,5" rámečku připojeném přes USB

rona
23.12.2009, 10:54
Ahoj chci se zeptat kde v Gemini2 4.5 najdu záložku s nastavením na sleep time HDD mám EXT disk v 3,5" rámečku připojeném přes USB

Mám sice vnitřní HDD,ale myslím,že to bude stejné i u ext.-Blue panel-Device manager-nastavení,při předpokladu,že máš HDD přimountovaný.

ra334
23.12.2009, 11:18
no jo ale tam mám jenom červené mount/unmount zelené inicializovat a modré symlink ještě můžu dát OK na položce HDD ale tam je jen výpis nastavených hodnot . HDD mám samoržejmě namountovaný a vše funguje jak má jen to vypínání....

KREATOR
23.12.2009, 11:29
no jo ale tam mám jenom červené mount/unmount zelené inicializovat a modré symlink ještě můžu dát OK na položce HDD ale tam je jen výpis nastavených hodnot . HDD mám samoržejmě namountovaný a vše funguje jak má jen to vypínání....

...mal by si to tam mať takto

rona
23.12.2009, 11:30

U mě na vnitřním HDD položka nastavení je,ale divné je,že tam máš mount/unmount.Pokud je disk připojen mělo by tam být jen unmount,nebo unmout/remove a v rohu u ikony musí být malý zelený trojuhelníček,v opačném případě je nutno zmáčknout červené a disk připojit.

ra334
23.12.2009, 11:42
máš pravdu mám tam jen remove/unmount a na disku zelený trojúhelníček mám takže je správně namountovaný . Položku nastavení tam ale nemám je docela možné že prostě u připojení USB se tento parametr chybí. Na druhou stranu když jsem testoval img. new enigma který je v DM 800 jako defaultní img. tak tam jsem tento parametr nastavit mohl přesto že jsem stale na USB, že by nějaký problém v GP 4.5 ?! každopádně zkusím propojit e-sata kabelem a uvidíme

chocholousek
23.12.2009, 12:01
Dnes v noci jsem nahrával na HDD něco s ITV HD(tam byl vždy s nahráváním problém).Začal jsem nahrávat a pak jsme zadal klasicky jak má box dlouho nahrávat.Když jsem se ráno vzbudil tam box ještě stále nahrával !! a vypnutí nahrávání v menu nebylo možné..tak jsme odpojil box od sítě.Nahrávky na HDD byli nahrávka s itv HD ale jen asi 15 minut do doby než sem v noci zadával časování..
restartoval jsme box a od té doby HDD není vidět v boxu,ani přes FTP není,nahrávky nikde.....
Muže my někdo poradit co s tím ???jak postupovat?? Inicialzovat HDD nejde chová se to že v boxu není...
že o nahrávky sbírané asi rok přijdu s tím se smiřuju...ale co udělat aby HDD znova "šlapal"..
Děkuju za pomoc

pokusil bych se HDD opravit pomoci e2fsck

root@dm800:~# e2fsck --h
Usage: e2fsck [-panyrcdfvtDFV] [-b superblock] [-B blocksize]
[-I inode_buffer_blocks] [-P process_inode_size]
[-l|-L bad_blocks_file] [-C fd] [-j external_journal]
[-E extended-options] device

Emergency help:
-p Automatic repair (no questions)
-n Make no changes to the filesystem
-y Assume "yes" to all questions
-c Check for bad blocks and add them to the badblock list
-f Force checking even if filesystem is marked clean
-v Be verbose
-b superblock Use alternative superblock
-B blocksize Force blocksize when looking for superblock
-j external_journal Set location of the external journal
-l bad_blocks_file Add to badblocks list
-L bad_blocks_file Set badblocks list

pat02
23.12.2009, 13:42
pokusil bych se HDD opravit pomoci e2fsck

root@dm800:~# e2fsck --h
Usage: e2fsck [-panyrcdfvtDFV] [-b superblock] [-B blocksize]
[-I inode_buffer_blocks] [-P process_inode_size]
[-l|-L bad_blocks_file] [-C fd] [-j external_journal]
[-E extended-options] device

Emergency help:
-p Automatic repair (no questions)
-n Make no changes to the filesystem
-y Assume "yes" to all questions
-c Check for bad blocks and add them to the badblock list
-f Force checking even if filesystem is marked clean
-v Be verbose
-b superblock Use alternative superblock
-B blocksize Force blocksize when looking for superblock
-j external_journal Set location of the external journal
-l bad_blocks_file Add to badblocks list
-L bad_blocks_file Set badblocks list

Děkuju kouknu na to!

shamann
24.12.2009, 09:23
* small internal memory allocation speedup
* fix not working radio service with corrupt pcr again
* small change on alps_bsbe2 tuner 22Khz handling

Sat-fans1
24.12.2009, 22:29
Gemini2 v4.6
Enigma from 24.12.2009

An overview over most functions can be found here
Gemini-Wiki

Function Buttons:
* BLUE - Blue Panel (BP)
* BLUE long - Picture in Picture (DM7025)
* 2x BLUE - BP -> Gemini Extras
* BLUE RED - File-Manager
* RED - Recording (not for DM8000)
* GREEN - Quickbutton / Subservices
* YELLOW - Timeshift (not for DM8000)

Extras:
* Addon and Plugin Server
* Cryptinfos of the channel or Cam, Stick Cam to certain channels
* Function for managing many daemons / server (BP -> Services/Daemons)
* optical enhancements like HD-skin, additional icons or modification of the channel list
* Manager for format, setup or mount devices (BP -> Device-manager)
* Additional EPG-functionality like Autosave, Refresh or different EPG-format view
* Particular addons like Dreamnetcast, Jukebox, Calendar, eMail or eTorrent, just to name some of them
* Quickbutton, to define functionality of the Green button via menun
* Detailled information about your Dreambox (Menu -> Information)
* File-Manager, which can handle different format-types, regardless whether it is a picture-, audio-, videoformat, playlists, torrent, scripts or DVD-files (BP -> File-Manager)
* complete handling of hard disks, DVD-drives, USB-Sticks changed to udev (system handels those devices by itself)

Information about many other functions, like "the GP2 Controlr", Rezapp or the other settings can be found at the IhaD-Board or our Wiki.

New:
* Kernel prepared for Multiboot
* CryptSymbols can be displayed as images now (for example look inside the xkin.xml)
* The Jukebox can handle Audio-CDs now (for DM800 and DM7025 you have to install further 2 LIBS). Please load the driver for CDFS (BP->Settings->Kernel-Modules)
* The Jukebox can show 3 covers at the same time now, which are cached too (settings in the Jukebox menu)
* We saved about 20 screens at the skins (Info at BPskin.py)
* Small InfoScreen in Menu->Info->Gemini-Config about the settings Gemini saves and manages. The config file can be saved immediately (ie for Backup)
* TPMD (TPM-Daemon by DMM) can be deactevated by BP->Daemons
* USB devices will be mounted by their names now
* NTFS-Filesystem (Windows) can be mounted as Read-Write (This has to be installed from BP->Settings->Extensions->GeminiServer->Plugins
* Fan- and Temperaturesensors added to the Hardwareoverview (Menu-Info-Hardware)

Fixes + Updates:
* Jukebox, Dreamnetcast
* Skin
* Network Information (Menu->Info->Hardware)
* see CVS

Important:
* Just use skins, which are adaptet for this Version, otherwise Enigma won't boot anymore!

This image doesn't contain any keys or softcams!
Backups or other modified images are not released by us
and won't be supported in any way!!!

Download via Database

Thank you and have fun
Your Gemini-Team
http://www.i-have-a-dreambox.com

zum support thread im board

rad
24.12.2009, 23:30
Da se s timto prijimacem zprovoznit Diablo ? Napada me varianta s programatorem CAS3, ktery by se pripojil do usb portu.Prosim vas nepiste ze je to blbost, ze to neprinese nic navic, znamy ho mel doted s Humaxem a nechce ho prodavat pod cenou.

vlado691
25.12.2009, 12:21
Gemini2 v4.6
Enigma from 24.12.2009

An overview over most functions can be found here
Gemini-Wiki

Function Buttons:
* BLUE - Blue Panel (BP)
* BLUE long - Picture in Picture (DM7025)
* 2x BLUE - BP -> Gemini Extras
* BLUE RED - File-Manager
* RED - Recording (not for DM8000)
* GREEN - Quickbutton / Subservices
* YELLOW - Timeshift (not for DM8000)

Extras:
* Addon and Plugin Server
* Cryptinfos of the channel or Cam, Stick Cam to certain channels
* Function for managing many daemons / server (BP -> Services/Daemons)
* optical enhancements like HD-skin, additional icons or modification of the channel list
* Manager for format, setup or mount devices (BP -> Device-manager)
* Additional EPG-functionality like Autosave, Refresh or different EPG-format view
* Particular addons like Dreamnetcast, Jukebox, Calendar, eMail or eTorrent, just to name some of them
* Quickbutton, to define functionality of the Green button via menun
* Detailled information about your Dreambox (Menu -> Information)
* File-Manager, which can handle different format-types, regardless whether it is a picture-, audio-, videoformat, playlists, torrent, scripts or DVD-files (BP -> File-Manager)
* complete handling of hard disks, DVD-drives, USB-Sticks changed to udev (system handels those devices by itself)

Information about many other functions, like "the GP2 Controlr", Rezapp or the other settings can be found at the IhaD-Board or our Wiki.

New:
* Kernel prepared for Multiboot
* CryptSymbols can be displayed as images now (for example look inside the xkin.xml)
* The Jukebox can handle Audio-CDs now (for DM800 and DM7025 you have to install further 2 LIBS). Please load the driver for CDFS (BP->Settings->Kernel-Modules)
* The Jukebox can show 3 covers at the same time now, which are cached too (settings in the Jukebox menu)
* We saved about 20 screens at the skins (Info at BPskin.py)
* Small InfoScreen in Menu->Info->Gemini-Config about the settings Gemini saves and manages. The config file can be saved immediately (ie for Backup)
* TPMD (TPM-Daemon by DMM) can be deactevated by BP->Daemons
* USB devices will be mounted by their names now
* NTFS-Filesystem (Windows) can be mounted as Read-Write (This has to be installed from BP->Settings->Extensions->GeminiServer->Plugins
* Fan- and Temperaturesensors added to the Hardwareoverview (Menu-Info-Hardware)

Fixes + Updates:
* Jukebox, Dreamnetcast
* Skin
* Network Information (Menu->Info->Hardware)
* see CVS

Important:
* Just use skins, which are adaptet for this Version, otherwise Enigma won't boot anymore!

This image doesn't contain any keys or softcams!
Backups or other modified images are not released by us
and won't be supported in any way!!!

Download via Database

Thank you and have fun
Your Gemini-Team
http://www.i-have-a-dreambox.com

zum support thread im board

Poradí niekto ako mám postupovat aby som videl hdd aj usb, tento image som nainštaloval do flash, predtým som tam mal oozoon a tam ten disk a usbo bol vidieť.Dík za rady

ra334
25.12.2009, 17:30
Děkuju za pomoc

mám ten samý problém jako pat02, akorát při klasickém nahrávání z DVB-S HDD teď propojen přes USB. Co stím ?

erikk
25.12.2009, 17:55
Neskusal niekto nahodit na DM800 geminy 4.6? Ja som to skusil a hned som sa vratil k 4.5 nakolko na 4.6 mi strasne mrzol box.

Bruty
25.12.2009, 18:14
Neskusal niekto nahodit na DM800 geminy 4.6? Ja som to skusil a hned som sa vratil k 4.5 nakolko na 4.6 mi strasne mrzol box.

vsetko ide ok....chyba u teba

pmaster
25.12.2009, 18:16
ako mozem prehravat film z HDD v DM800 v formate h.264 potrebujem neaky kodek ale ten ma zariadenie samo v sebe alebo neaky prehravac? kedze dvb S2 je pustane v tomto kodeku predpokldam ze bi to malo fungovat..

Sat-fans1
25.12.2009, 18:18
• Based on Ghost repository
• Enigma 2.6 Experimental of: 24.12.2009
• Enigma2-Plugins of: 24.12.2009
• Linux version 2.6.12-r13
• Web Interface: 1.6rc3
• Busybox 1.01-r15
• Date image 24.12.2009
• OE 1.5
• Bitbake 1.4.2
• Secondstage 75-r0
• Drivers date 23.12.2009

Function Buttons:
• BLUE - Nemesis Panel
• BLUE > 1s Extensions
• 2x BLUE - Addons
• YELLOW – Timeshift
• YELLOW > 1s Plugins
• GREEN– EPG Control Center
• GREEN > 1s subservices
• RED – Record Menu

Main Features:
• Nemesis Panel 1.0
• No enigma Restart after setting install by Blue Panel
• No enigma Restart after plugins install by Blue Panel
• Fully support for e2_loadepg
• Restart enigma2 not needed to load EPG data in cache, after e2_loadepg execution
• Support for your own scripts
• Manage Start/Stop Services
• Manage Start/Stop Services at boot
• New Manage Kernel Modules
• New System information
• Start/Stop emu-cardserver separately
• Support for your own addons server
• Picon OSD by Channel Name or Reference
• Support fo LCD picon by Channel Name or Reference
• Mode Vision for LCD Brightness
• Support for SWAP files
• Inadyn Support, EZ-IpUpdate Support
• Proxy Support
• Support for Smargo
• Samba server, Samba client, NFS Server
• Run linux command
• Choice for Input Box (default) or VirtulaKeyBoard (Experimental), for EPG Search and Run Command
• Fixed Mediaset EPG
• Added EPG black list,excluding channel in MHW epg (see /etc/enigma2/epg.blacklist)
• Full Support for DVD playback/writer
• Support for mkv files
• Support for new BA
• Add support for formatting USB Device

Extra Info Bar:
• Manual or Automatic Show
• Can setting Auto-show delay
• Can setting ECM info delay
• Can setting EMM Info delay
• Orbital position info for lot of SAT
• Show/Hide Network info
• Emu-Cs info
• Lot of info

EPG Control Center:
• Setting EPG location USB, CF or HDD
• Integrated CrossEPG v 0.3.2 loader directly form Sat, (Upgradable) by skaman
• Integrated CrossEPG plugin by skaman
• Support for SKY e SKY-IT-UK (2 sat) and australiasat
• Manual EPG download
• Scheduled EPG download, via Enigma2 Timer
• Load EPG directly in enigma2 cache without restart enigma2
• Backup EPG enigma2 Cache
• Erasing EPG enigma2 Cache support
• Fixed enigma2 crash for EPG descriptor problem
• Log for scheduled download
• EPG search
• EPG search history

----------------------------------------------------------------------------------------------

Plugins:

• Extensions:
AutoTimer
CDInfo
Cronmanager
CutListEditor
DVDBackup
DVDBurn
DVDPlayer
EPGSearch
GenuineDreambox
GraphMultiEPG
IMDb
MediaPlayer
MediaScanner
Modem
MovieCut
MovieRetitle
MyTube
PicturePlayer
StayUP
Tuxtxt
VlcPlayer
WebInterface

• SystemPlugins:
CrossEPG
FrontprocessorUpgrade
Hotplug
NetworkBrowser
NetworkWizard
PositionerSetup
Satfinder
SetPasswd
SkinSelector
SoftwareManager
VideoEnhancement
Videomode
VideoTune
WirelessLan

Kernel Modules:

• OpenVpn (tun)
• Usb To Serial (usbserial, ftdi-sio, pl2303)
• Nfs Server (nfsd)
• smbfs
• udf

Special Thanks to developper skaman for CrossEPG
Special Thanks to developper Claudio72 for StayUP
Special Thanks to Lukkino for opentv source code

Regards:
- developper and betatester.
- Bootlogo 1.0 and graphics by Server

=================================================

!!! ATTENZIONE - IMPORTANTE:
!!! QUESTO FIRMWARE NON CONTIENE CHIAVI, NE' EMULATORI, NE' INDIRIZZI PER SCARICARE MATERIALE ILLEGALE DI NESSUN TIPO.
!!! EDG-NEMESIS NON E' RESPONSABILE IN NESSUN MODO DELL'USO CHE GLI UTENTI NE FARANNO, DI LORO SPONTANEA VOLONTA'.

!!! WARNING - IMPORTANT DISCLAIMER:
!!! THIS FIRMWARE DOES NOT INCLUDE KEYS, NO EMULATORS, NO URLS FOR DOWNLOADING ILLEGAL STUFFS OF ANY TYPE.
!!! EDG-NEMESIS IS NOT RESPONSIBLE IN ANY WAY FOR WHAT THE USERS WILL DO WITH THIS FIRMWARE.

HOME SITE:
http://www.edg-nemesis.tv

HOME FORUM:
http://www.dreamboxonline.com/forums/index.php

maraka
25.12.2009, 23:16
Da se s timto prijimacem zprovoznit Diablo ? Napada me varianta s programatorem CAS3, ktery by se pripojil do usb portu.Prosim vas nepiste ze je to blbost, ze to neprinese nic navic, znamy ho mel doted s Humaxem a nechce ho prodavat pod cenou.

Mel si koupid DM8000 :-) Ale pres USB CAS3 patrne neda, to by nekdo musel napsat driver - patrne primo Duolabs, takze to blbost patrne bude.

maraka
25.12.2009, 23:21
Mě přišla na mysl lepší featurka, kdyby Dreambox uměl VoiceControl, že bych ho ovládal hlasem, on to umí každý telefon za pár šupů * tak proč ne dreambox? Slyšeli jste o něčom takovém?

*) přečte vám i česky SMSky, vbysloví jméno volajícího, přečte kompletní Menu, poslechne a na povel spustí příkaz bez zdlouhavého brouzdání menu, vytočí volaného na základě hlasového povelu ...

A pokud ne (přece jen tohle je poměrně sofistikovaná věc, funkce AutoScan, která začně v zadaném intervalu projíždět booklet (každý progr. zobrazí na např. 10s), existuje tohle někde??

rad
25.12.2009, 23:25
Mel si koupid DM8000 :-) Ale pres USB CAS3 patrne neda, to by nekdo musel napsat driver - patrne primo Duolabs, takze to blbost patrne bude.

Nejaky rozsirujici CI slot neexistuje ? Ctecky karet jde rozsirit ? Phoenix myslim fachci nebo ne ?

Robby
26.12.2009, 01:25
Mě přišla na mysl lepší featurka, kdyby Dreambox uměl VoiceControl, že bych ho ovládal hlasem, on to umí každý telefon za pár šupů * tak proč ne dreambox? Slyšeli jste o něčom takovém?

*) přečte vám i česky SMSky, vbysloví jméno volajícího, přečte kompletní Menu, poslechne a na povel spustí příkaz bez zdlouhavého brouzdání menu, vytočí volaného na základě hlasového povelu ...

A pokud ne (přece jen tohle je poměrně sofistikovaná věc, funkce AutoScan, která začně v zadaném intervalu projíždět booklet (každý progr. zobrazí na např. 10s), existuje tohle někde??
hehe ved este neni silvester a na vianoce tolko chlastat ze sa nehambis :):):)

Calokay
26.12.2009, 10:32
Nejaky rozsirujici CI slot neexistuje ? Ctecky karet jde rozsirit ? Phoenix myslim fachci nebo ne ?

Všetko je vyriešené aj pre DM 800. ;) Príjemné vzdelávanie na túto tému je tu:http://www.cssf.cz/showthread.php?t=30973&page=154.
Chalani z tohoto fora robia tieto usb čítačky za cca polovičnú cenu. :p
Prajem pekné sviatočné vzdelávanie.

clasicrock
26.12.2009, 12:16
panove funkuje tento pluing i na dm 800?

shamann
26.12.2009, 12:25
panove funkuje tento pluing i na dm 800?

nie, je len pre 8000

rad
26.12.2009, 15:04
Všetko je vyriešené aj pre DM 800. ;) Príjemné vzdelávanie na túto tému je tu:http://www.cssf.cz/showthread.php?t=30973&page=154.

Ten odkaz me hodi zpatky sem. Je spatne nebo je to mysleny ze mam napred vic cist?:confused:

Calokay
26.12.2009, 16:38
Ten odkaz me hodi zpatky sem. Je spatne nebo je to mysleny ze mam napred vic cist?:confused:

Áno, ale na stranu 154, kde sme to pred pol rokom riešili.;) Sleduj diskusiu od príspevku 3066 a nn. dozvieš sa čo potrebuješ vedieť. Terajší prehľad o cenách usb čítačiek nemám.:confused:

Calokay
27.12.2009, 09:40
Pre úplnosť, okrem toho je aj samostatný thread, ktorý sa touto problematikou zaoberá:http://www.cssf.cz/showthread.php?t=31342

vlado691
27.12.2009, 09:41
Mám dm800 a plazmu Samsung PS50B850, potreboval by som čo najlepšie nastavit AV a Autoresolution, dakujem za rady a poskytnuté nastavenia

sisiak
27.12.2009, 09:46
Mám dm800 a plazmu Samsung PS50B850, potreboval by som čo najlepšie nastavit AV a Autoresolution, dakujem za rady a poskytnuté nastavenia

no to by si skor mal hladat niekde v google review a best settings for HD :) priamo k tvojej TV

velkepivo
27.12.2009, 12:43

Predpokladam, ze ti ide o kvalitu obrazu. Ja som nastavoval takto:
1. na DM (gemini 4.60): menu-nastavenie-system-doladenie obrazu (postup podla instrukcii)
2. po polnoci zvykne STV2 vysielat monoskop, tam si telku vies pekne doladit (podla vlstneho oka)
3. na DM menu-nastavenie-system-video enhancement setting (podla oka) - ale tiez na monoskope

je dobre nastavovat obraz na monoskope, lebo tam vidis aj malicke odchylky, ktore telka/DM vie a teda mozes telku/DM aj jemne doladit. ja som sa s nastavovanim obrazu na monoskope babral dobre 2 hodiny, ale je to podstatne lepsi sposob, ako ladit pri pohyblivych obrazkoch, kde jemne rozdiely nezbadas. Samozrejme, niektore telky vyzaduju "spravny kablik v spravnej dierke", pozri manual od telky.

maraka
27.12.2009, 13:34

Jen pripomenu, ze co jsem psal byla odpoved ne na USB citacku, ale na pripojeni Diabla Light k Dreamboxu 800 :-)

maraka
27.12.2009, 13:40
* small internal memory allocation speedup
* fix not working radio service with corrupt pcr again
* small change on alps_bsbe2 tuner 22Khz handling

nevite o pluginu, ktery je schopen zobrazit presne povely do tuneru (resp. vystup z tuneru do kabelu), napr. na liste co se zobrazi po stisku OK anebo do logu?

Potreboval bych tam videt napeti 13/18V a DiSEqC povely...

masters
27.12.2009, 18:20
nevite o pluginu, ktery je schopen zobrazit presne povely do tuneru (resp. vystup z tuneru do kabelu), napr. na liste co se zobrazi po stisku OK anebo do logu?

Potreboval bych tam videt napeti 13/18V a DiSEqC povely...

Zdravim.Muzete mi prosim nekdo poradit?Mam dm800 s img gemini 4.6,koupil jsem k nemu ext.hdd WD my book home 750gb.Mam ho propojeny pres e-sata kabel,hdd ma sve napajeni.V menu jsem ho inicializoval,je tam 715,4gb volneho mista.Problem-kdyz dam restart dm-vytahnu z el.-pote pripojim kabely k hdd,zapnu dm aby nabootoval,nahravam v pohode,dokoncim nahravku,mam nastaveny v menu uspat disk po 10s.Ale kdyz chci nahravat dalsi porad/je jedno po kolika hod. nebo dnech/nejde to.Musim opet tvrde restartovat dm s odpojenim kabelu od hdd.Asi se nechce probrat ten hdd ze spanku.Nastavuje se jeste neco v menu?Ma nekdo s timto take problem?Jak to vyresit?Uz si s tim nevim rady.Diky za odpovedi.

inetbox300
27.12.2009, 18:32
Dej si Gemini 4.5 do DM800HD....

masters
27.12.2009, 18:45
Dej si Gemini 4.5 do DM800HD....

Mel jsem tam i gemini 4.5,vysledek stejny.Img to nebude.Jen upresnim,ze kdyz chci opet nahravat,tak mi to pise chybu Aby bylo mozno nahravat nahr. porad musi se prepnout na nahr.porad nebo tak neco.po restartu dm/vytazeni ze site a odpojeni kabelu od hdd/to opet jde,tak nevim.

shamann
27.12.2009, 20:25
Mel jsem tam i gemini 4.5,vysledek stejny.Img to nebude.Jen upresnim,ze kdyz chci opet nahravat,tak mi to pise chybu Aby bylo mozno nahravat nahr. porad musi se prepnout na nahr.porad nebo tak neco.po restartu dm/vytazeni ze site a odpojeni kabelu od hdd/to opet jde,tak nevim.

skor by som podozrieval hdd - je mozne, ze prejde do "zvlastneho spiaceho" rezimu, z ktoreho ho dm nevie prebrat

Robby
28.12.2009, 01:30
skor by som podozrieval hdd - je mozne, ze prejde do "zvlastneho spiaceho" rezimu, z ktoreho ho dm nevie prebrat

mam samsung story ext, sam sa uspava na dm i na pc netreba to z dm nastavovat, zobudza sa tiez sam po dopyte

ak to tvoj disk robi rovnako, vypni uspavanie disku v dm nastaveniach

sateliťák
28.12.2009, 13:17
• Based on Ghost repository
• Enigma 2.6 Experimental of: 24.12.2009
• Enigma2-Plugins of: 24.12.2009
• Linux version 2.6.12-r13
• Web Interface: 1.6rc3
• Busybox 1.01-r15
• Date image 24.12.2009
• OE 1.5
• Bitbake 1.4.2
• Secondstage 75-r0
• Drivers date 23.12.2009

Function Buttons:
• BLUE - Nemesis Panel
• BLUE > 1s Extensions
• 2x BLUE - Addons
• YELLOW – Timeshift
• YELLOW > 1s Plugins
• GREEN– EPG Control Center
• GREEN > 1s subservices
• RED – Record Menu

Main Features:
• Nemesis Panel 1.0
• No enigma Restart after setting install by Blue Panel
• No enigma Restart after plugins install by Blue Panel
• Fully support for e2_loadepg
• Restart enigma2 not needed to load EPG data in cache, after e2_loadepg execution
• Support for your own scripts
• Manage Start/Stop Services
• Manage Start/Stop Services at boot
• New Manage Kernel Modules
• New System information
• Start/Stop emu-cardserver separately
• Support for your own addons server
• Picon OSD by Channel Name or Reference
• Support fo LCD picon by Channel Name or Reference
• Mode Vision for LCD Brightness
• Support for SWAP files
• Inadyn Support, EZ-IpUpdate Support
• Proxy Support
• Support for Smargo
• Samba server, Samba client, NFS Server
• Run linux command
• Choice for Input Box (default) or VirtulaKeyBoard (Experimental), for EPG Search and Run Command
• Fixed Mediaset EPG
• Added EPG black list,excluding channel in MHW epg (see /etc/enigma2/epg.blacklist)
• Full Support for DVD playback/writer
• Support for mkv files
• Support for new BA
• Add support for formatting USB Device

Extra Info Bar:
• Manual or Automatic Show
• Can setting Auto-show delay
• Can setting ECM info delay
• Can setting EMM Info delay
• Orbital position info for lot of SAT
• Show/Hide Network info
• Emu-Cs info
• Lot of info

EPG Control Center:
• Setting EPG location USB, CF or HDD
• Integrated CrossEPG v 0.3.2 loader directly form Sat, (Upgradable) by skaman
• Integrated CrossEPG plugin by skaman
• Support for SKY e SKY-IT-UK (2 sat) and australiasat
• Manual EPG download
• Scheduled EPG download, via Enigma2 Timer
• Load EPG directly in enigma2 cache without restart enigma2
• Backup EPG enigma2 Cache
• Erasing EPG enigma2 Cache support
• Fixed enigma2 crash for EPG descriptor problem
• Log for scheduled download
• EPG search
• EPG search history

----------------------------------------------------------------------------------------------

Plugins:

• Extensions:
AutoTimer
CDInfo
Cronmanager
CutListEditor
DVDBackup
DVDBurn
DVDPlayer
EPGSearch
GenuineDreambox
GraphMultiEPG
IMDb
MediaPlayer
MediaScanner
Modem
MovieCut
MovieRetitle
MyTube
PicturePlayer
StayUP
Tuxtxt
VlcPlayer
WebInterface

• SystemPlugins:
CrossEPG
FrontprocessorUpgrade
Hotplug
NetworkBrowser
NetworkWizard
PositionerSetup
Satfinder
SetPasswd
SkinSelector
SoftwareManager
VideoEnhancement
Videomode
VideoTune
WirelessLan

Kernel Modules:

• OpenVpn (tun)
• Usb To Serial (usbserial, ftdi-sio, pl2303)
• Nfs Server (nfsd)
• smbfs
• udf

Special Thanks to developper skaman for CrossEPG
Special Thanks to developper Claudio72 for StayUP
Special Thanks to Lukkino for opentv source code

Regards:
- developper and betatester.
- Bootlogo 1.0 and graphics by Server

!!! ATTENZIONE - IMPORTANTE:
!!! QUESTO FIRMWARE NON CONTIENE CHIAVI, NE' EMULATORI, NE' INDIRIZZI PER SCARICARE MATERIALE ILLEGALE DI NESSUN TIPO.
!!! EDG-NEMESIS NON E' RESPONSABILE IN NESSUN MODO DELL'USO CHE GLI UTENTI NE FARANNO, DI LORO SPONTANEA VOLONTA'.

!!! WARNING - IMPORTANT DISCLAIMER:
!!! THIS FIRMWARE DOES NOT INCLUDE KEYS, NO EMULATORS, NO URLS FOR DOWNLOADING ILLEGAL STUFFS OF ANY TYPE.
!!! EDG-NEMESIS IS NOT RESPONSIBLE IN ANY WAY FOR WHAT THE USERS WILL DO WITH THIS FIRMWARE.

HOME SITE:
http://www.edg-nemesis.tv

HOME FORUM:
http://www.dreamboxonline.com/forums/index.php

A kde do akeho adresara sa dava extra.url ...dal som do var/etc a nejde file xml is not correctly formated

digitman
28.12.2009, 14:24
A kde do akeho adresara sa dava extra.url ...dal som do var/etc a nejde file xml is not correctly formated

sú tam väčšinou dve prílohy extra.txt a extra.url, alebo tak neako preto treba prepísať buď to txt na url, ale tam nakolpírovať ten správny extra.url zmeniť atrtibuty a prípadný reštart