PDA

Zobrazit v plné verzi : DreamBox 800

Stránky : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32

tony.m
25.05.2010, 17:56
No a pak tady v bodu 5. si najdeš to rozzipované image v pc a klikneš na ten soubor..nfi a image se Ti nahraje do dreamu a pak se ti v pc na té web stránce objeví 100% tak dáš Upgrade myslím že tam je a čekáš až se dreamn restartuje již s novým image.

A co setingy a diseq, emu atd.?

espat1
25.05.2010, 18:02
Nnnnnno (čo sa týka NTFS pod Gemini):

Predpokladám, že tam máš Gemini 4.6 alebo 4.7.... a to preto (predpokladám), lebo pod Gemini 5.0 by ti NTFS malo ísť bez problémov.

A prečo to nejde v 4.6 resp. 4.7? Lebo nemáš inštalovaný plugin NTFS (read/write)..... resp. nemáš aktivovaný modul NTFS v Kernel Modules...

tony.m
25.05.2010, 18:06
Nnnnnno (čo sa týka NTFS pod Gemini):

Predpokladám, že tam máš Gemini 4.6 alebo 4.7.... a to preto (predpokladám), lebo pod Gemini 5.0 by ti NTFS malo ísť bez problémov.

A prečo to nejde v 4.6 resp. 4.7? Lebo nemáš inštalovaný plugin NTFS (read/write)..... resp. nemáš aktivovaný modul NTFS v Kernel Modules...

Aha, na ten plugin mrknu, a ten Kernel Modules najdu jak?

espat1
25.05.2010, 18:09
Aha, na ten plugin mrknu, a ten Kernel Modules najdu jak?

Blue panel/Settings/Kernel Modules

tony.m
25.05.2010, 18:21
Blue panel/Settings/Kernel Modules

Moc díky!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak to stačilo zapnout v Kernel Module!!!!!!!!!!!!!!!

pat02
25.05.2010, 18:51
Pánové kdo tady používá Geminy ?
A kdo už jede na 5.0 ?
Napiště nějaký krátký hodnocení co je lepší co je horší...co se zlepšilo atd.
Mám 4,7 a nějak se mi nechce poskočit na 5.0 co čtu na Ihadu žádný nadšený ohlasy.
děkuju

espat1
25.05.2010, 19:02
Moc díky!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak to stačilo zapnout v Kernel Module!!!!!!!!!!!!!!!

No vidíš..... :-) A ak si stiahneš aj ten nový driver z Gemini servra (ak ho tam už nemáš z výroby), malo by ti ísť aj nahrávanie na NTFS...

tony.m
25.05.2010, 19:12
No vidíš..... :-) A ak si stiahneš aj ten nový driver z Gemini servra (ak ho tam už nemáš z výroby), malo by ti ísť aj nahrávanie na NTFS...

Driver? Ale ten se nějak jmenuje, ne? Půjde to stáhnout i přes Blue panel. Ale stejně všem moc děkuju za rady a pomoc!!!

whiscool
25.05.2010, 19:22
Dnes som skusil pripojit HDD k dreamboxu 800 cez USB , ale nevie mi ho najst ,moze to tak vobec fungovat ? pripadne ci existuje redukcia z USB na eSata , ci by to vobec tak slo ...

espat1
25.05.2010, 19:28
Driver? Ale ten se nějak jmenuje, ne? Půjde to stáhnout i přes Blue panel. Ale stejně všem moc děkuju za rady a pomoc!!!

Malo by to byť na Gemini servri pod položkou "plugins", pod názvom NTFS(read/write)...

tony.m
25.05.2010, 19:47
Malo by to byť na Gemini servri pod položkou "plugins", pod názvom NTFS(read/write)...

Je jich tam13, ale tenhle mezi nimi není. Je tam loade pgHDD a loade pgUSB.

Calokay
25.05.2010, 20:54
A kdo už jede na 5.0 ?
Mám 4,7 a nějak se mi nechce poskočit na 5.0 co čtu na Ihadu žádný nadšený ohlasy.
děkuju

Nemáš sa kam ponáhľať. Ak si spokojný s 4.7, tak 5.0 ti pravdepodobne nič nové neprinesie. Skôr o niečo prídeš, ako napr. jemné doladenie obrazu už tuším v. 5.0 nemá. Samozrejme, že ti nepôjde cz zvuk na Discovery World a Scifi v Digi a tď. Obrovské problémy sú s pôvodnými (1.5) renderermi ak si upravuješ skin. Tiež niektoré pluginy ti nepôjdu, pokiaľ sa niekto nenájde kto ich prerobí, resp. aspoň prebali v ipk, ak to nevieš.
Musíš zvážiť či ti mierne zlepšenie obrazu (ktoré už nevieš jemne doladiť v menu) a len snáď v defaultnom skine sotva badateľné zrýchlenie prepínania za to stojí? Ale pokiaľ sa chceš hrať, testovať, prerábať, tak iniciatíve sa medze nekladú.;)
S image-om NN2 to s novým kernelom ide dolu vodou,:( tak idem teraz na Allrussin image so shamannovým skinom HD Glass, ktorý ide ako tak, ale úroveň NN2 v. 2.8.4, resp. GP v. 4.7 nedosahuje. Je to môj subjektívny názor, tak ma nekameňujte.:)

a.baloo
25.05.2010, 20:59
Nemáš sa kam ponáhľať. Ak si spokojný s 4.7, tak 5.0 ti pravdepodobne nič nové neprinesie. Skôr o niečo prídeš, ako napr. jemné doladenie obrazu už tuším v. 5.0 nemá. Samozrejme, že ti nepôjde cz zvuk na Discovery World a Scifi v Digi a tď. Obrovské problémy sú s pôvodnými (1.5) renderermi ak si upravuješ skin. Tiež niektoré pluginy ti nepôjdu, pokiaľ sa niekto nenájde kto ich prerobí, resp. aspoň prebali v ipk, ak to nevieš.
Musíš zvážiť či ti mierne zlepšenie obrazu (ktoré už nevieš jemne doladiť v menu) a len snáď v defaultnom skine sotva badateľné zrýchlenie prepínania za to stojí? Ale pokiaľ sa chceš hrať, testovať, prerábať, tak iniciatíve sa medze nekladú.;)
S image-om NN2 to s novým kernelom ide dolu vodou,:( tak idem teraz na Allrussin image so shamannovým skinom HD Glass, ktorý ide ako tak, ale úroveň NN2 v. 2.8.4, resp. GP v. 4.7 nedosahuje. Je to môj subjektívny názor, tak ma nekameňujte.:)

jemne doladenie obrazu sa da doinstalovat... ;) a funguje na 100%

a.baloo
25.05.2010, 21:02
S nejakou vacsou pravdepodobnostou bude struktura rovnaka, tak si mainstalujes prilohu a do /usr/bin/enigma2.sh dopises pred riadok zacinajuci LD_PRELOAD=...
nasledujuce: /usr/local/bin/tpmd.sh

tak som sa s k tomu dostal az dnes. cesty su sice trochu ine, ale upravil som to podla potreby. po restarte vsak stale bezi nieco taketo, vid priloha. je to ok, alebo som nieco "nezvladol"? :rolleyes:

pat02
25.05.2010, 21:24
Calokay !
Děkuju pěkně za krátkou recenzi to mi stačí.
díky měj se

tony.m
25.05.2010, 22:32

A je možné,že ty filmy přehrávané na Dreamu z ext. HDD cukají? Nebo Vám to jede plynule?

espat1
25.05.2010, 23:09
A je možné,že ty filmy přehrávané na Dreamu z ext. HDD cukají? Nebo Vám to jede plynule?

Ak tie HD filmy majú video level 4.1 popr. 4.0 (High Profile Level 4 resp High Profile Level 4.1) tak neexistuje, aby to cukalo. Síce cukať to môže vtedy, ak je prítomná zvuková stopa DTS na prvej pozícii, ktorú samozrejme DM800 nerozpozná. Zaujímavé, že ak DTS zvuková stopa je na druhej alebo ďalšej pozícii, obraz netrhá. V každom prípade je ideálne odstrániť túto zvukovú stopu z mkv kontajnera už aj len kvôli zaberaniu dosť veľkého miesta na disku (1 a pol hodinový DTS záznam môže kľudne zabrať aj 1,5 GB priestoru). Hig Profile level 5.1 kódovanie však DM800 nerozpozná, takýto film je neprehrateľný....

sarant
26.05.2010, 00:47
Ak tie HD filmy majú video level 4.1 popr. 4.0 (High Profile Level 4 resp High Profile Level 4.1) tak neexistuje, aby to cukalo. Síce cukať to môže vtedy, ak je prítomná zvuková stopa DTS na prvej pozícii, ktorú samozrejme DM800 nerozpozná. Zaujímavé, že ak DTS zvuková stopa je na druhej alebo ďalšej pozícii, obraz netrhá. V každom prípade je ideálne odstrániť túto zvukovú stopu z mkv kontajnera už aj len kvôli zaberaniu dosť veľkého miesta na disku (1 a pol hodinový DTS záznam môže kľudne zabrať aj 1,5 GB priestoru). Hig Profile level 5.1 kódovanie však DM800 nerozpozná, takýto film je neprehrateľný....

Cez aký program odstraňuješ DTS zvukovú stopu?

espat1
26.05.2010, 00:50
Cez aký program odstraňuješ DTS zvukovú stopu?

Cez TsMuxerGUI demuxujem na separátne audio a video stopy (resp. titulky), a pomocou MkvMerge spájam do nového mkv kontajnera. Ale niekedy si robím priamo v TsMUxerGUI hneď TS súbor, a len odznačím DTS stopu, aby sa nepreniesla...

jkk
26.05.2010, 01:32
tak som sa s k tomu dostal az dnes. cesty su sice trochu ine, ale upravil som to podla potreby. po restarte vsak stale bezi nieco taketo, vid priloha. je to ok, alebo som nieco "nezvladol"? :rolleyes:

No, nespominal som, ale da sa to tam vycitat, enigmu treba restartovat v intervaloch vacsich ako 2 minuty (resp. mozes si urobit snimku, o 3 min. neskor, ako sa spusti enigma).

a.baloo
26.05.2010, 10:17
No, nespominal som, ale da sa to tam vycitat, enigmu treba restartovat v intervaloch vacsich ako 2 minuty (resp. mozes si urobit snimku, o 3 min. neskor, ako sa spusti enigma).

takze je to "stopnute", aj plugin genuine pise, ze sluzba nebezi, vdaka

duri
26.05.2010, 10:30
Dnes som skusil pripojit HDD k dreamboxu 800 cez USB , ale nevie mi ho najst ,moze to tak vobec fungovat ? pripadne ci existuje redukcia z USB na eSata , ci by to vobec tak slo ...
Aky USB disk 2,5" alebo 3,5" s vlastny zdrojom alebo napajanie cez USB ?.
Ja som otestoval viacere 2.5" USB disky s napajanim cez datovy kabel (bez dalsieho zdroja) a tie mi nenaslo. Ak som vsak pripojil USB disk s vlastnym napajanim tak ten mi naslo a dalo sa s nim v pohode pracovat.

espat1
26.05.2010, 11:19
Aky USB disk 2,5" alebo 3,5" s vlastny zdrojom alebo napajanie cez USB ?.
Ja som otestoval viacere 2.5" USB disky s napajanim cez datovy kabel (bez dalsieho zdroja) a tie mi nenaslo. Ak som vsak pripojil USB disk s vlastnym napajanim tak ten mi naslo a dalo sa s nim v pohode pracovat.

...Alebo treba zapojiť medzi DM a HDD jeden USB HUB s vlastným napájaním, ak 2.5" HDD je už daný, a je bez adaptéru....

Radek.km
26.05.2010, 18:25
A kdo už jede na 5.0 ?
děkuju

mně to na 5.0 docela zamrzá :(

pat02
26.05.2010, 19:57
Jasně zůstanu zatím u 4,7 tam nevím co je to zamrznutí .
Jen mi mrzí že skin enigma2-skin-hd1r2-zombi.mod tu běží s chybnou češtinou.
správně je to až v 5.0 ale nemůžeme chtít všechno že jo..:)

shamann
26.05.2010, 20:01

vyskusaj cvs images, resp. allrussian

tony.m
26.05.2010, 22:15
vyskusaj cvs images, resp. allrussian

Uměl by někdo poradit k čemu jsou jednotlivé funkce v Geminy pod blue panelem v řádku services/daemons?

vld75
27.05.2010, 08:08
http://wiki.blue-panel.com/index.php/The_Gemini%C2%B2_Blue_Panel

aadam
27.05.2010, 13:07
Uz som to tu niekde pisal, ale nejako nikto neodpoveda. Ide niekomu SmargoReader na image Allrusian? Ja som to uz viac krat skusal s img aj predposlednou verziou (tusim zo dna 16.5.2010) a neislo mi to. Nastavenie readera som dal normal a cccam.cfg som upravil ako je to potrebne. Ono m i to neislo ani na Ooozone OE1.6 a priptom Dream Elite 1.3 ide v pohode. V com moze byt problem?

espat1
27.05.2010, 13:20
Uz som to tu niekde pisal, ale nejako nikto neodpoveda. Ide niekomu SmargoReader na image Allrusian? Ja som to uz viac krat skusal s img aj predposlednou verziou (tusim zo dna 16.5.2010) a neislo mi to. Nastavenie readera som dal normal a cccam.cfg som upravil ako je to potrebne. Ono m i to neislo ani na Ooozone OE1.6 a priptom Dream Elite 1.3 ide v pohode. V com moze byt problem?

Nemám osobnú skúsenosť s týmito images, ale beží ti driver pre FTDI (potrebný pre Smargo Readers)? Resp. pozri sa, či máš možnosť niekde v menu Allrussian tento driver aktivovať (spustiť). A pre istotu si cez Win program smartreader.exe vyskúšaj obidve nastavenia pre mód Kernel (Normal, resp. Dreambox).

espat1
27.05.2010, 13:22

...a predpokladám že vieš, že pre OE 1.6 jadro sa reader v cccam.cfg nastavuje úplne odlišne ako pre OE 1.5....

Pavel S.
27.05.2010, 14:00
Chlapi, jste tu borci před DM, prosím vás, nedokázal by někdo poradit, zda by DM dokázal domácí sdílení s Vantage 7100S ?
Vantage server - DM klient, obráceně to prý nejde.
Mám velkou chuť koupit si DM a žena se nechce zbavit Vantage, už se mi z toho vaří mozek.

aadam
27.05.2010, 14:14
...a predpokladám že vieš, že pre OE 1.6 jadro sa reader v cccam.cfg nastavuje úplne odlišne ako pre OE 1.5....
Ano, viem. Aj som tak nastavil. Pisem, ze mi to na Dream Elite 1.3 (OE1.6) ide, takze to budem mat asi spravne.

tony.m
27.05.2010, 18:48
http://wiki.blue-panel.com/index.php/The_Gemini%C2%B2_Blue_Panel

Hezký, dík, ale Němčina mi nic neříká. Věršina mi je jasná, ale některé položky od řádkem services/daemons nebím co udělají když je vypnu nebo zapnu. Dík!

http://www.dm8000.cz/nahled/dm7025/wlan/usb_wlan.htm

espat1
28.05.2010, 13:48
Hezký, dík, ale Němčina mi nic neříká. Věršina mi je jasná, ale některé položky od řádkem services/daemons nebím co udělají když je vypnu nebo zapnu. Dík!

http://www.dm8000.cz/nahled/dm7025/wlan/usb_wlan.htm

Bez toho, že si to dopredu nenaštudujes na webe, neodporúčam vypínať nič.... a pochybujem, že ti tu niekto napíše ku každej jednej položke, čo to znamená a na čo to slúži... :)

Odporúčam ísť po bodoch, napísať riadok do google, a dať si vyhľadať čo to ku konkrétnemu bodu a prečítať....

voko3
28.05.2010, 19:02
Prosim o radu
Jak lze prehrat nahrane filmy na DB7000 po ethernetu v DB800 a naopak.
Např.nahraji film v DB7000 ale sledovat ho chci pomoci DB800.

tony.m
28.05.2010, 23:37
Prosim o radu

A kčemu využiju plugin VLC přehrávač v Dreamu. Můžu pomocí něj přehrávat třeba filmy, které mám v PC jenž mám připojený pomocí sítě k dreamu? Díky!

shamann
29.05.2010, 09:56
A kčemu využiju plugin VLC přehrávač v Dreamu. Můžu pomocí něj přehrávat třeba filmy, které mám v PC jenž mám připojený pomocí sítě k dreamu? Díky!

ano, spravne si si odpovedal sam

tony.m
29.05.2010, 10:39
ano, spravne si si odpovedal sam

No jo, ale jak to nastavit? A jak se to dělá?

grun
29.05.2010, 11:33
jakej je teda rozdíl?

shamann
29.05.2010, 12:16
No jo, ale jak to nastavit? A jak se to dělá?

v pc spustis vlc player s volbou:

vlc.exe --intf wxwin --extraintf=httpv dreame si spustis plugin vlc, nastavis server ( tvoje pc) - vyplnis nastavenia, pripojis sa na takto nadefinovany server - hotovo

tony.m
29.05.2010, 12:38
v pc spustis vlc player s volbou:

vlc.exe --intf wxwin --extraintf=httpv dreame si spustis plugin vlc, nastavis server ( tvoje pc) - vyplnis nastavenia, pripojis sa na takto nadefinovany server - hotovo

A nemusím v Dreamu nastavovat automont přes bluepanel nebo tak něco?
A tohle: intf wxwin --extraintf=http najdu pod jakýmazáložkama?

shamann
29.05.2010, 16:02
A nemusím v Dreamu nastavovat automont přes bluepanel nebo tak něco?
A tohle: intf wxwin --extraintf=http najdu pod jakýmazáložkama?

ziaden automount ani nic podobne nie je treba

tuto volbu nastav - pozri obrazok

satfans
29.05.2010, 17:24
Já bych se docela přimluvil a poprosil.
Nemohl by někdo kdo by měl chut a čas pro "neschopné" jako já do sekce návody udělat podrobný popis jak to nakonfigurovat i ve VLC v dremu i v PC.
Přiznám se zkoušel jsem to i si o tom četl a hledal dost a dost nikdy se mi to nezdařilo.Ani nevím co přesně nastavit v pluginu VLC v dreamu a ani v PC...
Třeba tabulku obrázek co sem dal Shamman samozřejmě ve VLC/PC mám ale samozřejmě trocui jinak.Všeobecné,kompaktibilita atd. ...nikde nevidím.
Nerozchodil jsme to ani nevím jak doposud...když se to nepovede o život nejde ale kdyby někdo měl chut na podrobný návod předem děkuju.
A asi opravdu podrobněji to co se možná zdatným PC uživatelum zdá jako samozřejmé tak pro někoho (všichni neumí vše) muže být tvrdý oříšek..
díky

tony.m
29.05.2010, 17:46

VLC v Dreamu nainstalovaný mám, ale přeci kněmu nemůžu jen tak změnit příponu. To musí jít někde po spouštění ve vlastnostech, ne? Nebo si mám nainstalovat další VLC jen pro Dream?

Dále mám problém s připojením k dreamu přes Internet. Plugin Webinterfeace mám nastavený dobře, ale hrabal jsem se v krnel modules a v automont a něco jsem tam změnil a nevím jak to vrátit. Jak to má kdo nastavené? Díky!

shamann
29.05.2010, 19:11
VLC v Dreamu nainstalovaný mám, ale přeci kněmu nemůžu jen tak změnit příponu. To musí jít někde po spouštění ve vlastnostech, ne? Nebo si mám nainstalovat další VLC jen pro Dream?

Dále mám problém s připojením k dreamu přes Internet. Plugin Webinterfeace mám nastavený dobře, ale hrabal jsem se v krnel modules a v automont a něco jsem tam změnil a nevím jak to vrátit. Jak to má kdo nastavené? Díky!

ak chces spustat program s nejakou volbou: vytvor si zastupcu niekde a pomenuj ho ( u mna vlc pre dream) a pridaj zadanu volbu, pri verziach vlc 1.0 a vyssie sa takto spusteny vlc objavi iba v procesoch, "neotvori sa klasicky ako program", samozrejme mozes ho sucasne spustit na pc bez tejto volby, a otvori sa normalne - mozes ho pouzivat, aj ked subezne ho pouzivas ako server

ten druhy problem: obnov image zo zalohy, alebo flashni znova - bude to najjednoduchsia cesta

shamann
29.05.2010, 19:19
Já bych se docela přimluvil a poprosil.
Nemohl by někdo kdo by měl chut a čas pro "neschopné" jako já do sekce návody udělat podrobný popis jak to nakonfigurovat i ve VLC v dremu i v PC.
Přiznám se zkoušel jsem to i si o tom četl a hledal dost a dost nikdy se mi to nezdařilo.Ani nevím co přesně nastavit v pluginu VLC v dreamu a ani v PC...
Třeba tabulku obrázek co sem dal Shamman samozřejmě ve VLC/PC mám ale samozřejmě trocui jinak.Všeobecné,kompaktibilita atd. ...nikde nevidím.
Nerozchodil jsme to ani nevím jak doposud...když se to nepovede o život nejde ale kdyby někdo měl chut na podrobný návod předem děkuju.
A asi opravdu podrobněji to co se možná zdatným PC uživatelum zdá jako samozřejmé tak pro někoho (všichni neumí vše) muže být tvrdý oříšek..
díky

pozri moj prispevok predtymto - nastavenie volby v pc

nastavenie vlc v dreame, pozri prilohu

samozrejme je predpoklad povoleny vlc vo firewalle (port 8080), ak je pouzity

voko3
29.05.2010, 20:36
Prosim o radu

Myslel jsem přimo z DB7000 na DB800 bez použití PC

DB7000 GEMINI 460
DB800 GEMINI 4.6

shamann
29.05.2010, 20:38
Myslel jsem přimo z DB7000 na DB800 bez použití PC

DB7000 GEMINI 460
DB800 GEMINI 4.6

aky problem? pouzi nfs, uz sa tu o tom popisalo hodne;)

tony.m
29.05.2010, 20:49
ak chces spustat program s nejakou volbou: vytvor si zastupcu niekde a pomenuj ho ( u mna vlc pre dream) a pridaj zadanu volbu, pri verziach vlc 1.0 a vyssie sa takto spusteny vlc objavi iba v procesoch, "neotvori sa klasicky ako program", samozrejme mozes ho sucasne spustit na pc bez tejto volby, a otvori sa normalne - mozes ho pouzivat, aj ked subezne ho pouzivas ako server

ten druhy problem: obnov image zo zalohy, alebo flashni znova - bude to najjednoduchsia cesta

flashnout znova, to je práce na dlouho, ne?

tony.m
29.05.2010, 21:31

Mně by stačilo, kdyby mi někdo komuto funguje popsal jak má zapnuté nebo vypnuté Kernel moduly a daemons services. Díky!

shamann
29.05.2010, 22:00

urcite rychlejsie, ako hladanie, restartovanie a skusanie, nove flashnutie z komplet nakonfigurovanim ( pouzitim zaloh konfigov a settingu ) trva cca 15min (+/- 5min)

tony.m
29.05.2010, 22:31
urcite rychlejsie, ako hladanie, restartovanie a skusanie, nove flashnutie z komplet nakonfigurovanim ( pouzitim zaloh konfigov a settingu ) trva cca 15min (+/- 5min)

A jak se zálohují setingy a config? Je fakt, že už testuju a testuju celý odpoledne. A co zvolit nabídku Tovární nastavení?

shamann
29.05.2010, 22:54
A jak se zálohují setingy a config? Je fakt, že už testuju a testuju celý odpoledne. A co zvolit nabídku Tovární nastavení?

ojoj, to su zaklady prace s dreamom......

dreamboxedit - zalohuj settings, alebo pouzi backup v software manager

configy emulatorov,( ak nejake pouzivas:D, zrejme mas u seba), si prekopiruj, ak ich nemas u seba v pc

tovarne nastavenie nepouzivaj

tony.m
29.05.2010, 23:13
ojoj, to su zaklady prace s dreamom......

dreamboxedit - zalohuj settings, alebo pouzi backup v software manager

configy emulatorov,( ak nejake pouzivas:D, zrejme mas u seba), si prekopiruj, ak ich nemas u seba v pc

tovarne nastavenie nepouzivaj

myslíš plugin Backup? Zvláštní je, že přs Total comander se tam připojím, jen ten Internet nejde a tudíž stream obrazu!

tony.m
30.05.2010, 10:40

Ve vlastnostech mi to tam prostě nejde zadat, vždycky to píše, že zadaný cíl je neplatný. No notebooku ve W7 se to povedlo, ale na stolnímPC v XP to nejde. Jak na to?

shamann
30.05.2010, 11:14
Ve vlastnostech mi to tam prostě nejde zadat, vždycky to píše, že zadaný cíl je neplatný. No notebooku ve W7 se to povedlo, ale na stolnímPC v XP to nejde. Jak na to?

v XP vytvor si zastupcu niekde a pomenuj ho ( u mna vlc pre dream) a pridaj zadanu volbu

tony.m
30.05.2010, 11:36
v XP vytvor si zastupcu niekde a pomenuj ho ( u mna vlc pre dream) a pridaj zadanu volbu

No právě, toho zástupce tvořím a zadám volbu a když to chci použít tak to hlásí, že zadaná cesta neexistuje.

shamann
30.05.2010, 11:42
No právě, toho zástupce tvořím a zadám volbu a když to chci použít tak to hlásí, že zadaná cesta neexistuje.

tu volbu pridavas v casti ciel za ", ale nezabudni tam nechat jednu medzeru, teda napr. takto:

"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=http

dodko89
30.05.2010, 11:52
caute,

mam teraz tri nove dm800, nahodil som si tam gemini 5.0 a cccam 2.1.4 a jeden z tych dm mi odmieta citat kartu (skylink alebo gital)...

ked si pustim cccam z command line, tak v logoch pise rozne hlasky typu "card detect fail", "cannot init card"....

ked si pustim web interface k cccam, tak obcas kartu pecita a obcas pise, ze tam nie je...

nemate niekto s tymto skusenost ? HW problem ?

dik

shamann
30.05.2010, 11:58
caute,

mam teraz tri nove dm800, nahodil som si tam gemini 5.0 a cccam 2.1.4 a jeden z tych dm mi odmieta citat kartu (skylink alebo gital)...

ked si pustim cccam z command line, tak v logoch pise rozne hlasky typu "card detect fail", "cannot init card"....

ked si pustim web interface k cccam, tak obcas kartu pecita a obcas pise, ze tam nie je...

nemate niekto s tymto skusenost ? HW problem ?

dik

skus dat configu toto:

SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 3500000

tony.m
30.05.2010, 12:16
tu volbu pridavas v casti ciel za ", ale nezabudni tam nechat jednu medzeru, teda napr. takto:

"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=http

Tak se konečně povedlo, moc díky! Ale při přehrávání z NTB přes wi-fi obraz cuká, nemám snížit bitrate?

shamann
30.05.2010, 12:35
Tak se konečně povedlo, moc díky! Ale při přehrávání z NTB přes wi-fi obraz cuká, nemám snížit bitrate?

to je problem wifi - nedostatocna rychlost, znizenie bitrate nepomoze

dodko89
30.05.2010, 12:49
skus dat configu toto:

SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 3500000

nefunguje....
skusal som aj inu verziu cccam aj scam...nejde

ten vypis z cmd vyzera asi takto:

11:45:10.484 CCcam: ==============================================
========================
11:45:10.488 CCcam: starting CCcam 2.1.4 compiled on Jan 30 2010@16:28:03
11:45:10.488 CCcam: ================================================== ==========
==========
11:45:10.489 CCcam: online using nodeId eec93a75342e967
11:45:10.499 CCcam: dvb api3 detected
11:45:10.502 CCcam: BCM detected
11:45:10.502 CCcam: create 8 cam device(s)
11:45:12.007 CCcam: cryptoworks card found
11:45:12.948 CCcam: card added to broker with caid d70
11:45:13.280 CCcam: readKeyfile: cannot open /var/keys/SoftCam.Key or not found
11:45:13.281 CCcam: readKeyfile: cannot open /var/keys/AutoRoll.Key or not found
11:45:13.281 CCcam: static cw not found or bad
11:45:13.282 CCcam: parsed 0 entries from /var/etc/CCcam.prio
11:45:13.405 CCcam: added 1274 provider names from /var/etc/CCcam.providers
11:45:13.406 CCcam: added 4 channel names from /var/etc/CCcam.channelinfo
11:45:13.409 CCcam: server started on port 12000
11:45:14.431 CCcam: found cryptoworks caid: 0xd03 ecmpid: 0xca id: 0x0
11:45:14.432 CCcam: found cryptoworks caid: 0xd70 ecmpid: 0xd4 id: 0x0
11:45:14.433 CCcam: found cryptoworks caid: 0xd0f ecmpid: 0xde id: 0x0
11:45:14.433 CCcam: found cryptoworks caid: 0xd96 ecmpid: 0xe8 id: 0x0
11:45:14.434 CCcam: found irdeto caid: 0x624 ecmpid: 0xf2 id: 0x0
11:45:14.435 CCcam: cam[0] set PMT for sid=1f42
11:45:14.436 CCcam: start EMM
11:45:14.454 CCcam: local ecm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000) sid 0x1f42
11:45:14.596 CCcam: EMM demux 1 set
11:45:14.597 CCcam: EMM: not interested in 0D03:000000
11:45:14.608 CCcam: EMM: start filter on cryptoworks emmpid: 0x66 caid: 0xd70 id
: 0x0
11:45:14.609 CCcam: EMM: not interested in 0D96:000000
11:45:14.615 CCcam: EMM: start filter on irdeto emmpid: 0x68 caid: 0x624 id: 0x0
11:45:14.617 CCcam: local ecm <- card /dev/sci0 error
11:45:14.618 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd70 id:0x0 pid:0xd4 Cryptoworks CA
ID 70
11:45:14.658 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd03 id:0x0 pid:0xca Cryptoworks CA
ID 03
11:45:14.754 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd0f id:0x0 pid:0xde Cryptoworks CA
ID 0F
11:45:14.976 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:14.978 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 error
11:45:15.056 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd96 id:0x0 pid:0xe8 Unknown
11:45:15.654 CCcam: chid 0000
11:45:15.655 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0x624 id:0x0 pid:0xf2 Euro1080 (23E
/7E)
11:45:15.754 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd70 id:0x0 pid:0xd4 Cryptoworks CA
ID 70
11:45:15.860 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd03 id:0x0 pid:0xca Cryptoworks CA
ID 03
11:45:15.950 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd0f id:0x0 pid:0xde Cryptoworks CA
ID 0F
11:45:16.256 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd96 id:0x0 pid:0xe8 Unknown
11:45:16.480 CCcam: cryptoworks card found
11:45:16.856 CCcam: chid 0000
11:45:16.857 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0x624 id:0x0 pid:0xf2 Euro1080 (23E
/7E)
11:45:17.951 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd70 id:0x0 pid:0xd4 Cryptoworks CA
ID 70
11:45:18.060 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd03 id:0x0 pid:0xca Cryptoworks CA
ID 03
11:45:18.150 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd0f id:0x0 pid:0xde Cryptoworks CA
ID 0F
11:45:18.448 CCcam: card added to broker with caid d70
11:45:18.449 CCcam: start EMM
11:45:18.467 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd96 id:0x0 pid:0xe8 Unknown
11:45:18.571 CCcam: EMM demux 1 set
11:45:18.572 CCcam: EMM: not interested in 0D03:000000
11:45:18.577 CCcam: EMM: start filter on cryptoworks emmpid: 0x66 caid: 0xd70 id
11:45:18.578 CCcam: EMM: not interested in 0D96:000000
11:45:18.585 CCcam: EMM: start filter on irdeto emmpid: 0x68 caid: 0x624 id: 0x0
11:45:19.052 CCcam: chid 0000
11:45:19.053 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0x624 id:0x0 pid:0xf2 Euro1080 (23E
/7E)
11:45:19.641 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:19.715 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 error
11:45:19.859 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:19.859 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 ok
11:45:20.018 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:20.020 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 error
11:45:21.942 CCcam: cryptoworks card found
11:45:22.888 CCcam: card added to broker with caid d70
11:45:22.889 CCcam: start EMM
11:45:22.945 CCcam: EMM demux 1 set
11:45:22.946 CCcam: EMM: not interested in 0D03:000000
11:45:22.952 CCcam: EMM: start filter on cryptoworks emmpid: 0x66 caid: 0xd70 id
11:45:22.953 CCcam: EMM: not interested in 0D96:000000
11:45:22.958 CCcam: EMM: start filter on irdeto emmpid: 0x68 caid: 0x624 id: 0x0
11:45:22.981 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:23.061 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 error
11:45:24.157 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd70 id:0x0 pid:0xd4 Cryptoworks C
AID 70
11:45:24.257 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd03 id:0x0 pid:0xca Cryptoworks C
AID 03
11:45:24.352 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd0f id:0x0 pid:0xde Cryptoworks C
AID 0F
11:45:24.556 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd96 id:0x0 pid:0xe8 Unknown
11:45:25.154 CCcam: chid 0000
11:45:25.155 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0x624 id:0x0 pid:0xf2 Euro1080 (23E/
7E)
11:45:25.259 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd70 id:0x0 pid:0xd4 Cryptoworks C
AID 70
11:45:25.358 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd03 id:0x0 pid:0xca Cryptoworks C
AID 03
11:45:25.381 CCcam: cryptoworks card found
11:45:25.454 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd0f id:0x0 pid:0xde Cryptoworks C
AID 0F
11:45:25.768 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd96 id:0x0 pid:0xe8 Unknown
11:45:26.332 CCcam: card added to broker with caid d70
11:45:26.333 CCcam: start EMM
11:45:26.356 CCcam: chid 0000
11:45:26.357 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0x624 id:0x0 pid:0xf2 Euro1080 (23E/
7E)
11:45:26.445 CCcam: EMM demux 1 set
11:45:26.446 CCcam: EMM: not interested in 0D03:000000
11:45:26.452 CCcam: EMM: start filter on cryptoworks emmpid: 0x66 caid: 0xd70 id
11:45:26.453 CCcam: EMM: not interested in 0D96:000000
11:45:26.459 CCcam: EMM: start filter on irdeto emmpid: 0x68 caid: 0x624 id: 0x0
11:45:26.466 CCcam: local ecm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000) sid 0x1f42
11:45:26.627 CCcam: local ecm <- card /dev/sci0 error
11:45:26.628 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd70 id:0x0 pid:0xd4 Cryptoworks C
AID 70
11:45:26.654 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd03 id:0x0 pid:0xca Cryptoworks C
AID 03
11:45:26.770 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd0f id:0x0 pid:0xde Cryptoworks C
AID 0F
11:45:26.958 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd96 id:0x0 pid:0xe8 Unknown
11:45:27.242 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:27.243 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 ok
11:45:27.557 CCcam: chid 0000
11:45:27.557 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0x624 id:0x0 pid:0xf2 Euro1080 (23E/
7E)
11:45:28.825 CCcam: cryptoworks card found
11:45:29.803 CCcam: card added to broker with caid d70
11:45:29.804 CCcam: start EMM
11:45:29.953 CCcam: EMM demux 1 set
11:45:29.954 CCcam: EMM: not interested in 0D03:000000
11:45:29.960 CCcam: EMM: start filter on cryptoworks emmpid: 0x66 caid: 0xd70 id
11:45:29.961 CCcam: EMM: not interested in 0D96:000000
11:45:29.967 CCcam: EMM: start filter on irdeto emmpid: 0x68 caid: 0x624 id: 0x0
11:45:30.351 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:30.351 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 error
11:45:32.658 CCcam: local ecm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000) sid 0x1f42
11:45:32.819 CCcam: local ecm <- card /dev/sci0 error
11:45:32.820 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd70 id:0x0 pid:0xd4 Cryptoworks CA
ID 70
11:45:32.860 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd03 id:0x0 pid:0xca Cryptoworks CA
ID 03
11:45:32.955 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd0f id:0x0 pid:0xde Cryptoworks CA
ID 0F
11:45:33.052 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd96 id:0x0 pid:0xe8 Unknown
11:45:33.250 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:33.250 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 ok
11:45:33.488 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:33.489 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 error
11:45:33.512 CCcam: local emm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000)
11:45:33.513 CCcam: local emm <- card /dev/sci0 error
11:45:33.654 CCcam: chid 0000
11:45:33.654 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0x624 id:0x0 pid:0xf2 Euro1080 (23E
/7E)
11:45:33.758 CCcam: local ecm -> card /dev/sci0 0xd70(0x000) sid 0x1f42
11:45:33.758 CCcam: local ecm <- card /dev/sci0 failure from cache
11:45:33.758 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd70 id:0x0 pid:0xd4 Cryptoworks CA
ID 70
11:45:33.872 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd03 id:0x0 pid:0xca Cryptoworks CA
ID 03
11:45:33.954 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd0f id:0x0 pid:0xde Cryptoworks CA
ID 0F
11:45:34.256 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd96 id:0x0 pid:0xe8 Unknown
11:45:34.854 CCcam: chid 0000
11:45:34.854 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0x624 id:0x0 pid:0xf2 Euro1080 (23E
/7E)
11:45:34.954 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd70 id:0x0 pid:0xd4 Cryptoworks CA
ID 70
11:45:34.964 CCcam: card detect fail
11:45:35.058 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd03 id:0x0 pid:0xca Cryptoworks CA
ID 03
11:45:35.150 CCcam: cam[0] ecm odd nok caid:0xd0f id:0x0 pid:0xde Cryptoworks CA
ID 0F
11:45:35.472 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0xd96 id:0x0 pid:0xe8 Unknown
11:45:36.057 CCcam: chid 0000
11:45:36.058 CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0x624 id:0x0 pid:0xf2 Euro1080 (23E
/7E)
11:45:37.111 CCcam: card detect fail
11:45:40.179 CCcam: cryptoworks card found
11:45:41.138 CCcam: card added to broker with caid d70

shamann
30.05.2010, 13:15
nefunguje....
skusal som aj inu verziu cccam aj scam...nejde

....

skus ine image, prip. newcs

dodko89
30.05.2010, 13:58
skus ine image, prip. newcs

skusil som este mgcamd 1.35a/newcs 1.67 a to tiez nejde...
ked si pozriem web rozhranie od newcs, tak v user status vidim iba ako nabiehaju Bd ECM. Ok ECM mam nula...

ma zmysel skusat aj iny image ?
skusal som gemini 5.0 a 4.7 ...

dik

tony.m
30.05.2010, 14:04
Mně by stačilo, kdyby mi někdo komuto funguje popsal jak má zapnuté nebo vypnuté Kernel moduly a daemons services. Díky!

Nepošle mi to někdo jak to má v Gemini nastavené? Díky!

dodko89
30.05.2010, 14:41
skusil som este mgcamd 1.35a/newcs 1.67 a to tiez nejde...
ked si pozriem web rozhranie od newcs, tak v user status vidim iba ako nabiehaju Bd ECM. Ok ECM mam nula...

ma zmysel skusat aj iny image ?
skusal som gemini 5.0 a 4.7 ...

dik

vyskusal som uz aj nabilosat a chova sa to rovnako...
zvysne dva dm800 funguju normalne...
moze to byt nejaka HW vada ?

shamann
30.05.2010, 15:07
vyskusal som uz aj nabilosat a chova sa to rovnako...
zvysne dva dm800 funguju normalne...
moze to byt nejaka HW vada ?

pokial je to ta ista karta, tak to vyzera na chybu samotneho dm, ak mas inu kartu, tak vyskusaj

tony.m
30.05.2010, 15:15
Nepošle mi to někdo jak to má v Gemini nastavené? Díky!

Jak má kdo zapnuté nebo vypnuté Kernel moduly a daemons services v Gemini? Stačilo by ofotit obrazovku!??? Děkuji předem.

dodko89
30.05.2010, 17:09
pokial je to ta ista karta, tak to vyzera na chybu samotneho dm, ak mas inu kartu, tak vyskusaj

mam dve karty gital a skylink - obe sa v nom chovaju rovnako...teda nejdu.
vo zvysnych dm800, ktore mam v rovnakej konfiguracii sa chovaju normalne.
takze tento kus budem musiet asi vyreklamovat...

jkk
30.05.2010, 20:13
Jak má kdo zapnuté nebo vypnuté Kernel moduly a daemons services v Gemini? Stačilo by ofotit obrazovku!??? Děkuji předem.

Pre sietove spojemie s internetom na spustenych sluzbach a natiahnutych moduloch nezalezi. Pokial sa daju vyuzivat sluzby na LANke, tak chybu hladaj na brane (gateway), ktora ti sprostredkovava pripojenie do internetu. Prikaz "route" ti vypise ip adresu brany (riadok zacinajuci slovom default).

tony.m
30.05.2010, 22:23
Pre sietove spojemie s internetom na spustenych sluzbach a natiahnutych moduloch nezalezi. Pokial sa daju vyuzivat sluzby na LANke, tak chybu hladaj na brane (gateway), ktora ti sprostredkovava pripojenie do internetu. Prikaz "route" ti vypise ip adresu brany (riadok zacinajuci slovom default).

Přes DCC nebo Total comander se do Dreamu dostanu když zadám ip adrsu. Ale když zadám tu samou adresu v Internetovém prohlížeči, tak to nenaběhne. Ale jen od té doby, co jsem něco v těch procesech změnil. Taky sharing mi jede normálně i test sítě v Dreamu.

shamann
30.05.2010, 22:40
Přes DCC nebo Total comander se do Dreamu dostanu když zadám ip adrsu. Ale když zadám tu samou adresu v Internetovém prohlížeči, tak to nenaběhne. Ale jen od té doby, co jsem něco v těch procesech změnil. Taky sharing mi jede normálně i test sítě v Dreamu.

povol si v pluginoch web interface

tony.m
30.05.2010, 22:43
povol si v pluginoch web interface

To mám snad dobře. A jak to tam má být přesně nastavené?

helour
30.05.2010, 23:28

Hmm...

ale nieco poslane na port 80 mu (ak funguje web interface) musi odpovedat, a to nieco je daemon pre web interface, napr. httpd (Little Apache). Nie je to sice modul ale sluzba a ta sa vo vypise sluzieb - daemonov veru nachadza.

tony.m
30.05.2010, 23:37
Hmm...

ale nieco poslane na port 80 mu (ak funguje web interface) musi odpovedat, a to nieco je daemon pre web interface, napr. httpd (Little Apache). Nie je to sice modul ale sluzba a ta sa vo vypise sluzieb - daemonov veru nachadza.

A tam musím mít nastavenej port 0080? Tak jsem to zapnul a najednou jsem se dostal Little Apache a dál nic, je tam červená internetová stránka. Dle mě musím ještě něco zapnout. Ale co?
A co NFS server a dynamic DNS client?

libco
31.05.2010, 14:16
sice mas pravdu ale problemy s emp 168w1 boli prave na dreame

takto to vypada potom

btw: po odoslani sa tam objavuju medzery (wysiwyg_editor?) ktore tam skutocne zadane nejsu commitedDiseqcCommand=

toto si dopln podla potreby

config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=6
config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=7
config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=8

ak budes editovat subor /etc/enigma2/settings
tak je nutny killall enigma2

Platí toto aj na 168w2?

espat1
31.05.2010, 14:21
A tam musím mít nastavenej port 0080? Tak jsem to zapnul a najednou jsem se dostal Little Apache a dál nic, je tam červená internetová stránka. Dle mě musím ještě něco zapnout. Ale co?
A co NFS server a dynamic DNS client?

Existuje webinterface pre samotný dreambox (uzívateľská obsluha samotného prístroja) a taktiež môže dreambox fungovať, ako web server (Little Apache) pr evlastnú webovú stránku. Nakoľko však dreambox má logicky len jednu IP adresu, rozlíšiť ich je možné jedine tak, že sa priradia rôzne prístupové porty. Z týchto portov vie identifikovať dreambox, či sa chce user dostať na webinterface užívatľského rozhrania dreamboxu, alebo na vlastnoručne vytvorenú webovú stránku (logicky ten webserver - little Apache ti dá len základnú Červenú stránku, lebo si ty, ako admin prístroja nenaprogramoval žiadnu webovú stránku, ktorú by obsluhoval Little Apache webserver).

Defaultne http protokol používa port 80. Ak však na danom zariadení s jednou IP adresou beží viac služieb vyuźivajúcich http protokol, treba ich navzájom odlíšiť rôznymi číslami portov.

Predstav si, že na tom dreamboxe ti ešte beží napr. ešte aj cardserver, ktorý má tiež svoje webové rozhranie (či už na sledovanie, alebo na aktívne zasahovanie do spôsobu behu cardservra - ako napr. Newcs). Logicky v konfiguračnom súbore tohto cardservra treba nastaviť ďalší port, na ktorom bude toto webové rozhranie dostupné. A z tohoto ďalej logicky vyplýva, že ak sa chceš dostať na tento server, treba tento port zadať v rámci URL adresy.

Napr.: http://192.168.1.10:8002 (kde port 8002 znamená, že sa má zobraziť webové rozhranie cardservra)

Ak zadáš len http://192.168.1.10 tak sa ti otvorí webinterface dreamboxu, lebo webinterface má port 80 (ak si ho nezmenil). A číslo 80 netreba písať, nakoľko je to defaultný port pre http....

A ak si vytvoríš vlastnú webovú stránku, ktorej serverom bude Little Apache webserver bežiaci na dreamboxe, takisto mu treba prideliť port v jeho nastaveniach. A ak tento port zadáš v URL adrese, tak sa ti otvorí tvoja vlastná naprogramovaná webová stránka (ak existuje)...

Čo sa týka NFS servra (Network file system), on zabezpečuje zdielanie súborov na dreamboxe pre iné vonkajšie zariadenia.

DYNDNS client zase zabezpečuje to, že na stránke http://dyndns.org zriadená doména bude mať priradenú stále tvoju aktuálnu IP adresu (ktorá sa ti môže meniť kvôli dynamickému prideľovaniu IP adresy do internetu zo strany tvojho internetového providera). Po lopatisticky: vytvoríš si napr. doménový názov "mojdreambox.dnsalias.com", ku torému bude dynamicky priraďovaná stále tvoja aktuálna IP adresa, aby ťa mohli zastihnúť tvoji kllienti zvonku, pričom oni sa vôbec nemusia starať o to, že tvoja IP adresa môže byť stále iná. A na to slúži tento klient, aby zabezpečil oznámenie zmeny tvojej IP adresy dyndns servru.

A to už ti vôbec nechcem pliesť hlavu s tým, že tvoja verejná adresa na internet je de facto adresa tovjho routra (nemáš zvlášt verejné adresy na všetky tvoje zariadenia za routrom), takže sa to komplikuje ešte tým, že aj v routri treba nastaviť tzv. portforwarding... :-)

Robby
31.05.2010, 16:54
config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=6
config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=7
config.Nims.0.advanced.sat.??.lnb=8

Platí toto aj na 168w2?
ano takto napr.

config.Nims.0.advanced.sat.282.lnb=2

v podstate na168w2 sa pouzivaju uncommited (nepotrvdene) prikazy,

config.Nims.0.advanced.lnb.2.diseqcMode=1_1
config.Nims.0.advanced.lnb.2.uncommittedDiseqcComm and=2
config.Nims.0.advanced.lnb.2.commandOrder=uct

- cervene je cislo LNB a COMMAND (zmenis cervene v 3 riadkoch a mas dalsie lnbcko)
- zelene je discq mod 1.1
- modre znamena nepotvrdeny a je prvy v poradi

btw: nemam novy model 168w odskusany ale uz vyrabaju s jumpermi-prepinacmi, su naboku a tam sa da asi vlastne nastavit ci to bude un/commited takze clovek ma vyhodu ze v jednom vyrobku ma 168w1 a 168w2

tony.m
31.05.2010, 18:54
Existuje webinterface pre samotný dreambox (uzívateľská obsluha samotného prístroja) a taktiež môže dreambox fungovať, ako web server (Little Apache) pr evlastnú webovú stránku. Nakoľko však dreambox má logicky len jednu IP adresu, rozlíšiť ich je možné jedine tak, že sa priradia rôzne prístupové porty. Z týchto portov vie identifikovať dreambox, či sa chce user dostať na webinterface užívatľského rozhrania dreamboxu, alebo na vlastnoručne vytvorenú webovú stránku (logicky ten webserver - little Apache ti dá len základnú Červenú stránku, lebo si ty, ako admin prístroja nenaprogramoval žiadnu webovú stránku, ktorú by obsluhoval Little Apache webserver).

Defaultne http protokol používa port 80. Ak však na danom zariadení s jednou IP adresou beží viac služieb vyuźivajúcich http protokol, treba ich navzájom odlíšiť rôznymi číslami portov.

Predstav si, že na tom dreamboxe ti ešte beží napr. ešte aj cardserver, ktorý má tiež svoje webové rozhranie (či už na sledovanie, alebo na aktívne zasahovanie do spôsobu behu cardservra - ako napr. Newcs). Logicky v konfiguračnom súbore tohto cardservra treba nastaviť ďalší port, na ktorom bude toto webové rozhranie dostupné. A z tohoto ďalej logicky vyplýva, že ak sa chceš dostať na tento server, treba tento port zadať v rámci URL adresy.

Napr.: http://192.168.1.10:8002 (kde port 8002 znamená, že sa má zobraziť webové rozhranie cardservra)

Ak zadáš len http://192.168.1.10 tak sa ti otvorí webinterface dreamboxu, lebo webinterface má port 80 (ak si ho nezmenil). A číslo 80 netreba písať, nakoľko je to defaultný port pre http....

A ak si vytvoríš vlastnú webovú stránku, ktorej serverom bude Little Apache webserver bežiaci na dreamboxe, takisto mu treba prideliť port v jeho nastaveniach. A ak tento port zadáš v URL adrese, tak sa ti otvorí tvoja vlastná naprogramovaná webová stránka (ak existuje)...

Čo sa týka NFS servra (Network file system), on zabezpečuje zdielanie súborov na dreamboxe pre iné vonkajšie zariadenia.

DYNDNS client zase zabezpečuje to, že na stránke http://dyndns.org zriadená doména bude mať priradenú stále tvoju aktuálnu IP adresu (ktorá sa ti môže meniť kvôli dynamickému prideľovaniu IP adresy do internetu zo strany tvojho internetového providera). Po lopatisticky: vytvoríš si napr. doménový názov "mojdreambox.dnsalias.com", ku torému bude dynamicky priraďovaná stále tvoja aktuálna IP adresa, aby ťa mohli zastihnúť tvoji kllienti zvonku, pričom oni sa vôbec nemusia starať o to, že tvoja IP adresa môže byť stále iná. A na to slúži tento klient, aby zabezpečil oznámenie zmeny tvojej IP adresy dyndns servru.

A to už ti vôbec nechcem pliesť hlavu s tým, že tvoja verejná adresa na internet je de facto adresa tovjho routra (nemáš zvlášt verejné adresy na všetky tvoje zariadenia za routrom), takže sa to komplikuje ešte tým, že aj v routri treba nastaviť tzv. portforwarding... :-)

Moc díky za vyčerpávající odpověď. Akorát pořád nevím, co jsem kde změnil, že se nyní nemůžu dostat na defaultní internetovou stránku pro obsluhu dreamu. Ja fakt, že jsem resetoval router a on mi přidělil pro Dream novou IP adresu. Dříve byla 192.168.2.103 a teď je 192.168.2.100. Změnil jsem podle toho nastavení síťové karty, webinterface, ale ještě někde musí být něco blbě a já nevím co.
Když za to dám to 80, tak jsem na litle Apache, když tam dám to 8002 tak jsem na Cardserveru. Takže mám blbě asi jen ten port.

tony.m
31.05.2010, 19:42
Moc díky za vyčerpávající odpověď. Akorát pořád nevím, co jsem kde změnil, že se nyní nemůžu dostat na defaultní internetovou stránku pro obsluhu dreamu. Ja fakt, že jsem resetoval router a on mi přidělil pro Dream novou IP adresu. Dříve byla 192.168.2.103 a teď je 192.168.2.100. Změnil jsem podle toho nastavení síťové karty, webinterface, ale ještě někde musí být něco blbě a já nevím co.
Když za to dám to 80, tak jsem na litle Apache, když tam dám to 8002 tak jsem na Cardserveru. Takže mám blbě asi jen ten port. A co je UPNP client?

duri
31.05.2010, 20:47
A co je UPNP client?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Plug_and_Play

espat1
31.05.2010, 23:03
Když za to dám to 80, tak jsem na litle Apache, když tam dám to 8002 tak jsem na Cardserveru. Takže mám blbě asi jen ten port.

Tak sa pozri v plugine "Webinterface", (Green button/Webinterface) aký port tam máš nastavený.... resp. si ho zmeň na aký chceš...

A vypni si ten Apache webserver v services/Daemons....

A daj si fixnú adresu pre dreambox (podľa možnosti mimo oblasti DHCP servra)...

libco
01.06.2010, 09:00
ano takto napr.

v podstate na168w2 sa pouzivaju uncommited (nepotrvdene) prikazy,

- cervene je cislo LNB a COMMAND (zmenis cervene v 3 riadkoch a mas dalsie lnbcko)
- zelene je discq mod 1.1
- modre znamena nepotvrdeny a je prvy v poradi

btw: nemam novy model 168w odskusany ale uz vyrabaju s jumpermi-prepinacmi, su naboku a tam sa da asi vlastne nastavit ci to bude un/commited takze clovek ma vyhodu ze v jednom vyrobku ma 168w1 a 168w2

Presne ten typ s jumpermi mám.;)

Len je zaujímavé, že je rozdielne nastavenie na rozdielnych img. Konkrétne na edg nemesis je iné ako na allrusian.

Ketivs
01.06.2010, 09:02
Tak sa pozri v plugine "Webinterface", (Green button/Webinterface) aký port tam máš nastavený.... resp. si ho zmeň na aký chceš...

A vypni si ten Apache webserver v services/Daemons....

A daj si fixnú adresu pre dreambox (podľa možnosti mimo oblasti DHCP servra)...

Ked mam ten webinterface, a zadam do prehliadača IP boxu, tak mi otvorí slušné ovládanie boxu cez web. Nemám tam ale možnosť upgrade IMG. Pripravujem sa na to cez RS232, ale bolo by to jednoduchšie cez web. Vie nikto poradiť? Treba odinstalovať ten plugin webinterface? Dík.

espat1
01.06.2010, 09:17
Ked mam ten webinterface, a zadam do prehliadača IP boxu, tak mi otvorí slušné ovládanie boxu cez web. Nemám tam ale možnosť upgrade IMG. Pripravujem sa na to cez RS232, ale bolo by to jednoduchšie cez web. Vie nikto poradiť? Treba odinstalovať ten plugin webinterface? Dík.

Bolo to tu už párkrát napísané, ale budiš:

podmienka - DM800 musí byť napojený na router so zapnutou DHCP službou

Vypni Dreambox (preruš prúd)

Stlač a DRŽ predný gombík (jediný) a počas držania gombíka daj Dreambox pod prúd.

Počkaj, kým ti naskočí jedna IP adresa na OLED displey-i.

Pusť gombík.

Zadaj do svojho web prehliadača na PC túto IP adresu. Objaví sa ti "servisné" menu dreamboxu, cez ktoré môžeš meniť (nahrať) image...

Ketivs
01.06.2010, 09:29

Stlač a DRŽ predný gombík (jediný) a počas držania gombíka daj Dreambox pod prúd.

Pusť gombík.

Zadaj do svojho web prehliadača na PC túto IP adresu. Objaví sa ti "servisné" menu dreamboxu, cez ktoré môžeš meniť (nahrať) image...

Všetko mi je jasné ale mna to hodí do webcontrol a nie do servisného módu ...

libco
01.06.2010, 09:53

Tam ťa môže hodiť len keď máš box normálne nabootovaný.

dedo_samouk
01.06.2010, 10:26

tak isto som mal aj ja, poresila to reklamacia

libco
01.06.2010, 10:33
tak isto som mal aj ja, poresila to reklamacia

Ja by som ešte pred reklamáciou vyskúšal RS232 a Dreamup.

dedo_samouk
01.06.2010, 11:00
Ja by som ešte pred reklamáciou vyskúšal RS232 a Dreamup.

RS232 i DreamUp v poriadku, OK, kto ma cakat hodinu na nahrati img. Mojho odoslali do Nemec (cakal som prez 6 tyzdni, ale prisol fungel novy), musim poklopat, zatial funguje dobre.

libco
01.06.2010, 11:11
RS232 i DreamUp v poriadku, OK, kto ma cakat hodinu na nahrati img. Mojho odoslali do Nemec (cakal som prez 6 tyzdni, ale prisol fungel novy), musim poklopat, zatial funguje dobre.

Za 6 týždňov by som prišiel minimálne o rodinu, ak nie o život. :D

shamann
01.06.2010, 11:21

hm, a to uz ako, odkial si vezme web control???? to by ma zaujimalo, ked image este nebezi???

espat1
01.06.2010, 11:33

Ešte raz: objavila sa ti IP adresa na OLED display-i? Ak áno, a zadal si túto IP adresu do web browsera na PC, tak neexistuje ,aby ti nabehol webinterface ( tak ako písal Shamann, nábeh image je v statuse STOPPED)

Ak sa ti však neobjavila IP adresa, a nezostala na OLED, tak akú IP adresu si zadal do prehliadača???

voko3
01.06.2010, 20:30
aky problem? pouzi nfs, uz sa tu o tom popisalo hodne;)

Asi neumim hledat. Nic jsem nenasel. Prosim o nakopnuti. :mad:

tony.m
01.06.2010, 20:39

Pusť gombík.

To je jasné, když chci nahrát nové image. A co když chci jen upgradovat? Zústanou mi tam setingy, emu atd.?

tony.m
01.06.2010, 20:45
Tam ťa môže hodiť len keď máš box normálne nabootovaný.

Nastavil jsem v routeru původní IP adresu a už to šlape. Všem moc díky za čas, který věnovali mé pomoci. Teď mám problém s pluginem Mosaic v Geminy. Obras jednotlivých programů mám mimo tu mřížku. Neví někdo co s tím? Díky!

unaveny
02.06.2010, 21:19
Při bootu mi satelit pokaždé zamrzne. Při odpojení exter. HD normálně nabootuje. Zkoušel jsem ho namontovat ale systém ho vůbec nevidí. HD mám připojený přes e-sata. Když ho připojím přes usb tak se mi v systému ukáže. Image mám DreamEliteBH_DM800_123A . Když jsem měl nainstalovaný OE1.5 tak to jakš tak šlo ale teď zkouším OE1.6 a ne a ne ten HD rozchodit.
Hraju si s tím tři dny a už mi došlo. Je nějaký image 1.6 který pracuje s e sata bez problému?

jkk
03.06.2010, 01:40
Je nějaký image 1.6 který pracuje s e sata bez problému?

No v changelogu k oe1.6 (resp. k pouzitemu jadru) bola spominana skromnejsia podpora pre niektore HDD. Nebude to aj tvoj pripad?

tony.m
03.06.2010, 15:54
No v changelogu k oe1.6 (resp. k pouzitemu jadru) bola spominana skromnejsia podpora pre niektore HDD. Nebude to aj tvoj pripad?

Nemá někdo návod na Image Nabilosat Blackhole? Jak stáhnout setingy, emu atd.? Díky!

shamann
03.06.2010, 16:13
Nemá někdo návod na Image Nabilosat Blackhole? Jak stáhnout setingy, emu atd.? Díky!

settings - ako pre vsetky images - dreamboxedit/dreamset v pc
emu- cez bp myslim, nepamatam ako to tam je

shamann
03.06.2010, 16:13

jj, presne tak ....

stepan001
03.06.2010, 17:37
settings - ako pre vsetky images - dreamboxedit/dreamset v pc
emu- cez bp myslim, nepamatam ako to tam je
v modrém panelu ne, ale v zeleném panelu. Tam stahneš vše.

tony.m
03.06.2010, 17:54
v modrém panelu ne, ale v zeleném panelu. Tam stahneš vše.

A nejdřív musím stáhnout setingy a teprve pak naladít kanály? A jak nastavit diseq. Mám čtyři satelity: Astra 23 a 19, Hotbird 13 a Thor 1E.

stepan001
03.06.2010, 18:22
A nejdřív musím stáhnout setingy a teprve pak naladít kanály? A jak nastavit diseq. Mám čtyři satelity: Astra 23 a 19, Hotbird 13 a Thor 1E.

nejdřív musíš nakonfigurovat tuner a potom bych dal aut. prohledat tuner. Setingy bych v tomto případě nestahoval.

shamann
03.06.2010, 18:24

clovece, mas v tom hokej, prestuduj si dreambook....;)

tony.m
03.06.2010, 18:30
clovece, mas v tom hokej, prestuduj si dreambook....;)

Už jsem to všechno zapomněl jak jsem to dlouho nedělal a v DB500s to bylo jinak.

tony.m
03.06.2010, 18:34
nejdřív musíš nakonfigurovat tuner a potom bych dal aut. prohledat tuner. Setingy bych v tomto případě nestahoval.

Setingy už jsem stáhnul, teď se mi to tam plete. Jak je dostanu pryč?

stepan001
03.06.2010, 18:43
Setingy už jsem stáhnul, teď se mi to tam plete. Jak je dostanu pryč?
přehled-modré tl. - menu-odebrat buket

tony.m
03.06.2010, 18:51
přehled-modré tl. - menu-odebrat buket

I v Nabilosat?

stepan001
03.06.2010, 19:11
I v Nabilosat?
no jistě, otv. si ty favorite/seting/ a přes tl. menu dávej odebrat buket. Je to jednoduché, trošku zkoušej.

tony.m
03.06.2010, 19:13
no jistě, otv. si ty favorite/seting/ a přes tl. menu dávej odebrat buket. Je to jednoduché, trošku zkoušej.

Nechápu, čím začnu?

tony.m
03.06.2010, 20:14
Nechápu, čím začnu?

Všechno už skoro mám, jenm plugin VLC mi to nechce nainstalovat ale hlavně mi to nečte kartu na CS link. Čím to mám rozchodit? Teď mám image nabilosat blackhole.

shamann
03.06.2010, 21:06
Už jsem to všechno zapomněl jak jsem to dlouho nedělal a v DB500s to bylo jinak.

no zo settingom sa pracuje takisto :cool:

shamann
03.06.2010, 21:07
Všechno už skoro mám, jenm plugin VLC mi to nechce nainstalovat ale hlavně mi to nečte kartu na CS link. Čím to mám rozchodit? Teď mám image nabilosat blackhole.

pouzi nejaky cardreader - scam, cccam, mgcamd + newcs

Ketivs
04.06.2010, 08:19
hm, a to uz ako, odkial si vezme web control???? to by ma zaujimalo, ked image este nebezi???

Aha , čiže to treba yadať IP pri bootovaní? Ja som to robil až pri nabehnutí boxu. Predtým som mal 7000-ku a tam bol update img.
Vyskúšam keď prídem domov.
:)

libco
04.06.2010, 09:19
Aha , čiže to treba yadať IP pri bootovaní? Ja som to robil až pri nabehnutí boxu. Predtým som mal 7000-ku a tam bol update img.

Priateľu, tu na fóre najdeš všetko, len treba trošku hľadať a čítať.
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=33174

Calokay
04.06.2010, 10:00

Dôležitý oznam pre všetkych pre všetkých, čo zmenia prijímače z SD - E1 (DM 500,600,7000) na HD - E2 (DM 500 HD, 800 HD, 8000 HD).
Potrebné je si jasne uvedomiť, že HD prijímače sú takmer úplne odlišné (hoci sú od toho istého výrobcu) v porovnaní s SD, čo sa týka ich prvého uvedenia do prevádzky schopného stavu!! :eek:;)
Ak sa nechcete točiť v kruhu chybných úkonov (naučených a zafixovaných z SD prijímača) tak je potrebné zmeniť myslenie. Takmer polovica znalosti z SD prijímača vám bude zbytočná a bude viesť ku chybným krokom a následným chybám a nezdarom pri pokusoch o sprevádzkovanie nového prijímača. To si treba jasne uvedomiť.;)
Preto je potrebné si preštudovať návody, ktoré sú pribalené k HD prijímaču, ale najmä tie, ktoré urobil napr. libco. Pri prvom a následných nastavovaniach ich dodržiavať, kým sa to nenaučíte.;) Ušetrite tým nielen nervy, ale aj čas, námahu a radosť z nového prijímača bude o to väčšia. :p

shamann
04.06.2010, 10:38
Dôležitý oznam pre všetkych pre všetkých, čo zmenia prijímače z SD - E1 (DM 500,600,7000) na HD - E2 (DM 500 HD, 800 HD, 8000 HD).
Potrebné je si jasne uvedomiť, že HD prijímače sú takmer úplne odlišné (hoci sú od toho istého výrobcu) v porovnaní s SD, čo sa týka ich prvého uvedenia do prevádzky schopného stavu!! :eek:;)
Ak sa nechcete točiť v kruhu chybných úkonov (naučených a zafixovaných z SD prijímača) tak je potrebné zmeniť myslenie. Takmer polovica znalosti z SD prijímača vám bude zbytočná a bude viesť ku chybným krokom a následným chybám a nezdarom pri pokusoch o sprevádzkovanie nového prijímača. To si treba jasne uvedomiť.;)
Preto je potrebné si preštudovať návody, ktoré sú pribalené k HD prijímaču, ale najmä tie, ktoré urobil napr. libco. Pri prvom a následných nastavovaniach ich dodržiavať, kým sa to nenaučíte.;) Ušetrite tým nielen nervy, ale aj čas, námahu a radosť z nového prijímača bude o to väčšia. :p

velmi ekne sito napisal, tento oznam by trebalo "priklincovat" ako samostatny oznam ;)

shamann
04.06.2010, 10:39

ked si pozries manual k boxu, uvidis to tam pekne popisane

adamis
05.06.2010, 11:57
velmi ekne sito napisal, tento oznam by trebalo "priklincovat" ako samostatny oznam ;)

Přidávám se k pochvale, je to moc pěkně napsané, ale myslím si, že to stejně nezabrání některým z nás státi se "průkopníky slepých uliček" po vzoru našeho velkého učítele Járy Cimrmana... Šáhněte si do svědomí, kdo z vás nevybalil svoji první DM800ku, nenarval tam první image, který našel a po chvíli se nedivil nápisu na displeji "NO CA..." :D:D:D

libco
05.06.2010, 13:13
Přidávám se k pochvale, je to moc pěkně napsané, ale myslím si, že to stejně nezabrání některým z nás státi se "průkopníky slepých uliček" po vzoru našeho velkého učítele Járy Cimrmana... Šáhněte si do svědomí, kdo z vás nevybalil svoji první DM800ku, nenarval tam první image, který našel a po chvíli se nedivil nápisu na displeji "NO CA..." :D:D:D

Najlepšia je vlastná skúsenosť. :p
Ja nie som výnimka. :D

libco
05.06.2010, 14:58
ak budes editovat subor /etc/enigma2/settings
tak je nutny killall enigma2

Robby, nedá sa mi killnúť enigma2.

root@dm800:~# killall enigma2
killall: cannot kill pid 1869: No such process
killall: cannot kill pid 1875: No such process
killall: cannot kill pid 1925: No such process
root@dm800:~#

Aramis
05.06.2010, 15:22
Potřebuji poradit v jedné věci.mám dejme tomu stanici kde jsou třeba 3 zvukové doprovody a já bych tam potřeboval mít pouze jeden a to cz zvuk,kde nebo v jakém programu můžu zbývající zvukové doprovody odstranit ,pokud to vůbec jde?

paran
05.06.2010, 15:27
Potřebuji poradit v jedné věci.mám dejme tomu stanici kde jsou třeba 3 zvukové doprovody a já bych tam potřeboval mít pouze jeden a to cz zvuk,kde nebo v jakém programu můžu zbývající zvukové doprovody odstranit ,pokud to vůbec jde?

pocet zvukovych stop,titulku apod. doplnku muze ovlivnit pouze provider. Jinak moc nechapu k cemu by Ti to pomohlo???

Robby
05.06.2010, 16:17
pocet zvukovych stop,titulku apod. doplnku muze ovlivnit pouze provider. Jinak moc nechapu k cemu by Ti to pomohlo???
no ono enigma si vybera co nahra zo streamu transpodera, takze jedine mozne riesenie je si sam preprogramovat enigmu

take cosi sa uz v minulosti robilo ale kvoli epg, napr. skandinavci maju epg v streame nestandardne tak ako aj sky it, sky gb, ... a niekto vzal zdrojaky ku konkretnej verzii enigmi a prerobil to aby stremu slo epg ... aj to krasne fungovalo

nevyhoda takeho riesenia je ze clovek ked to spravi musi zostat na svojej patchnutej verzii navzdy

btw: buhuzial rozne tymi (nabilo, pli, ..) co akoze vydavaju "vlastne" image, iba cosi pridavaju v menu nic viac, hoci by mohli sami kompilovat enigmu a pridat tam rozoznavanie anglickeho, talianskeho, polskeho, skandinavskeho epg a popripade dat do nastavenia moznost nahravat kanal iba so zvolenymi zvukovyi stopami, ... a cojaviemcoeste

Robby
05.06.2010, 16:19

tak pouzi brutal kill

killall -9 enigma2

... alebo da sa aj jednoducho vytiahnut box z elektriky

libco
05.06.2010, 16:31
tak pouzi brutal kill

... alebo da sa aj jednoducho vytiahnut box z elektriky

Ja som to pôvodne pochopil tak, že mám najprv killnúť enigmu2 a až potom robiť zmeny.

libco
05.06.2010, 16:36
Momentálne ťahám "sim201e-75-EDG-Nemesis-1.0-dm800-20091224", lebo na staršom DM800 klone (sim1) s edg nemesis mi disqc idú bez problémov. Dúfam, že nebude problém s tunerom.

espat1
05.06.2010, 17:18

Predpokladám, že máš na mysli tzv. off-line riešenie, t.j. dodatočnú editáciu záznamu. Ak nie, tak som
zle predpokladal... :-) Pre každý prípad off-line risěnie: jednoducho použi program TsMuxer (má aj GUI) pod Windows, načítaj si nahraný TS súbor, a jednoducho si odznač nepoztebné zvukové stopy a vygeneruj nový TS súbor. Je to hotové za pár minút, limitujúcim faktorom de facto je len zapisovacia rýchlosť HDD...

Aramis
05.06.2010, 18:42
Predpokladám, že máš na mysli tzv. off-line riešenie, t.j. dodatočnú editáciu záznamu. Ak nie, tak som
zle predpokladal... :-) Pre každý prípad off-line risěnie: jednoducho použi program TsMuxer (má aj GUI) pod Windows, načítaj si nahraný TS súbor, a jednoducho si odznač nepoztebné zvukové stopy a vygeneruj nový TS súbor. Je to hotové za pár minút, limitujúcim faktorom de facto je len zapisovacia rýchlosť HDD...

Ano,ten TsMuxer jsem zkoušel ale třeba u History HD z Upc mi to ten program ukáže jen 3 zvukové stopy: Eng.Pol.a Mad a cz stopa tam není to nechápu a přitom nahraný pořed je také i v cz zvuku.
Normálně nahraný pořad jsem přetáhl do pc pomocí programu Mediainfo jsem se podíval jestli tam jsou 4 zvukové stopy a jsou tam ale v TsMuxer jsou pouze 3 stopy mimo Cz tomu nerozuzumím.

tony.m
05.06.2010, 20:52
Ano,ten TsMuxer jsem zkoušel ale třeba u History HD z Upc mi to ten program ukáže jen 3 zvukové stopy: Eng.Pol.a Mad a cz stopa tam není to nechápu a přitom nahraný pořed je také i v cz zvuku.
Normálně nahraný pořad jsem přetáhl do pc pomocí programu Mediainfo jsem se podíval jestli tam jsou 4 zvukové stopy a jsou tam ale v TsMuxer jsou pouze 3 stopy mimo Cz tomu nerozuzumím.

Tak jsem nahrál nové Image,místo Geminy Nabilohole a nemůžu rozchodit sharing. Včem dělám chybu. Vše jsem tam nakopíroval jak bylo dřív. Nění něco v tomto Image jinak? Díky!

libco
05.06.2010, 20:58
Tak jsem nahrál nové Image,místo Geminy Nabilohole a nemůžu rozchodit sharing. Včem dělám chybu. Vše jsem tam nakopíroval jak bylo dřív. Nění něco v tomto Image jinak? Díky!

Sťahoval si camd do boxu priamo z netu a potom upravoval cez nejaký dobrý editor, alebo si len prekopčil zálohu z toho starého?

tony.m
05.06.2010, 22:15
Sťahoval si camd do boxu priamo z netu a potom upravoval cez nejaký dobrý editor, alebo si len prekopčil zálohu z toho starého?

Camd jsem si stáhnul z netu přes blue panel a nainstaloval. Jelo to v geminy i v blackhole. Do keys hodím upravený newcamd list a jelo to. Jenže to Black hole jsem musel znova flashnout a teď to nejede. Vše ostatní síťové připojení jede.

clasicrock
05.06.2010, 22:30
Camd jsem si stáhnul z netu přes blue panel a nainstaloval. Jelo to v geminy i v blackhole. Do keys hodím upravený newcamd list a jelo to. Jenže to Black hole jsem musel znova flashnout a teď to nejede. Vše ostatní síťové připojení jede.

do keys si dej upraveny newcamd a jeste si uprav newcs ve var/tuxbox,treba tam mas nekde chybku,stane se ze se tam stahnou dva suobory newcs a newcamd list ten je potreba vymazat.

libco
05.06.2010, 22:30

Takže si stiahol len camd a nie configy?

tony.m
05.06.2010, 22:49
Takže si stiahol len camd a nie configy?

Doufám, že je včetně configů. Má být komplet!

libco
05.06.2010, 22:53
Doufám, že je včetně configů. Má být komplet!

Ja som ťa pochopil tak, že si tam nakopčil už hotový config.

Warder
05.06.2010, 23:18
# Enigma is of 05.06.2010
# the plugins are of 05.06.2010
# the drivers are of 28.05.2010
# new kernel 2.6.18-r5
# secondstage is 76
# changes at Enigma&#178; can be pursued HERE

# my changes at oe:

# own bootlogo's, artwork by clumsy and BVB01
# with satellites.xml - enigma&#178; by Reinh@rd
# changes of dccamd start
# dccamd not included in image, can be installed via plugin download

Stahuj TU. (http://www.oozoon.de/progs/images/dm800/OoZooN-Image-dm800-20100605.nfi)

Warder
05.06.2010, 23:39
Enigma2: Experimental
Machine: Dreambox dm800
Date: 20100605
Issuer: Dream Multimedia

Stahovat mozete TU. (http://www.dreamboxupdate.com/opendreambox/1.6/dm800/images/experimental-dm800_20100605.nfi)

Warder
05.06.2010, 23:54
Image- Experimental-4.06.2010 - OE1.6
Enigma-Experimental-4.06.2010
Secondstage- ......Version: 76

New:
infobar- 1xOK, secondinfobar- 2xOK
emumanager- long blue
pluginmanager-long green
networkserver
Filename allrussian-proect-dm800-04.06.2010.nfi.zip

Filesize 38 MB

Created On: 06/04/2010 21:49

Stahovat mozete TU. (http://www.sat-planet.net/redirector.php?do=nodelay&url=http%3A%2F%2Fptown-networks.ath.cx%2Fulc%2Fdocman%2Fallrussian-proect-dm800-04.06.2010.nfi%2Fdownload.html)

Warder
05.06.2010, 23:56
Stahovat mozeteTU. (http://www.sat-planet.net/redirector.php?do=nodelay&url=http%3A%2F%2Fwww.pli-images.org%2Fmodules%2Ffile_downloads%2Ffile_downl oads.php%3Ffd_id%3D1%26dir%3D%2Fdm800%26file%3DOpe nPLi-unstable-dm800-20100605.zip)

jkk
06.06.2010, 16:37

Ono to vypisuje, ze taky proces neexistuje, cize nie je co zabijat.
Kedze normalne bezi viac procesov enigmy a prikaz chcel zabit aj tie,
ktore sa medzitym ukoncili (procesy su postupne ukoncovane prikazom
kill jeden za druhym a v case od spustenia prikazu po cas, v ktorom
prisiel na rad ukon zabitia toho povedzme druheho rovnomenneho procesu
ten bol uz ukonceny), je to normalne spravanie - vid vystup prikazu

ps|grep enigma2|grep -v grep
Inac potom sa automaticky startuje znovu vdaka zapisu v /etc/inittab.

libco
06.06.2010, 16:46
Díky, jkk.

masters
06.06.2010, 17:37
Zdravim.Pochopil jsem spravne,ze do img gemini 4.7 se daji prehravat dvb modules 2.6.12.5.1 a do gemini 5.0 zase jen 2.6.18.7.3?A na netu jsem nasel secondstage 76-r1 da se pouzit do dm 800 pri gemini 4.7?Nebo je to jen do 5.0?Jak to poznam?Ptam se, abych neco neposkodil v img nebo v dm.Diky.

shamann
06.06.2010, 21:48
Zdravim.Pochopil jsem spravne,ze do img gemini 4.7 se daji prehravat dvb modules 2.6.12.5.1 a do gemini 5.0 zase jen 2.6.18.7.3?A na netu jsem nasel secondstage 76-r1 da se pouzit do dm 800 pri gemini 4.7?Nebo je to jen do 5.0?Jak to poznam?Ptam se, abych neco neposkodil v img nebo v dm.Diky.

ano, pochopil si to spravne

tony.m
06.06.2010, 23:48
Presne ten typ s jumpermi mám.;)

Len je zaujímavé, že je rozdielne nastavenie na rozdielnych img. Konkrétne na edg nemesis je iné ako na allrusian.

Nahrál jsem do Dreamu nové Image (Black hole) a po nějaké době, když chci přepnout emu, tak program nenajede ani když tam vrátím to původní. U Geminy to nedělalo. Musím Dream vypnout a chvíli nechat vystydnout. Neví někdo co s tím? Díky!

libco
07.06.2010, 15:43
Nahrál jsem do Dreamu nové Image (Black hole) a po nějaké době, když chci přepnout emu, tak program nenajede ani když tam vrátím to původní. U Geminy to nedělalo. Musím Dream vypnout a chvíli nechat vystydnout. Neví někdo co s tím? Díky!

Ak to nerobilo na gemini, prečo sa k nemu nevrátiš?
Príčina môže byť v prehrievaní, chladíš ho? Nie je horúci v časti tuneru?

Pedros972
08.06.2010, 01:46
Moze sem niekto prosim upnut secondstage loader bl76 na gemini 5.0
Dreambox je original dm800.Flashol som tam pred casom gemini 5.0,ale teraz dost casto zamrza obraz.Vcera som si vsimol,ze ked dam vypisat l grep pise to ,ze tam mam secondstahe 75-r0
Mam zalohu BL76 z boxu vo formate bin,ale to nejde flashnut
Dik

KREATOR
08.06.2010, 02:17
.....ssl 76

shamann
08.06.2010, 08:41
.....ssl 76

este ti tam chybaju dalsie 2 subory

prikladam posledny ...r1

Robby
08.06.2010, 12:19
http://www.cssf.cz/images/attach/rar.gifdreambox-secondstage-dbg_76-r1_dm800.rar (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=34958&d=1275975654) (868 Bytů, 4 zobrazení)
http://www.cssf.cz/images/attach/rar.gifdreambox-secondstage-dev_76-r1_dm800.rar (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=34959&d=1275975659) (871 Bytů, 4 zobrazení)

a tie dva kratke subory su tiez potrebne ?

tony.m
08.06.2010, 15:12
http://www.cssf.cz/images/attach/rar.gifdreambox-secondstage-dbg_76-r1_dm800.rar (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=34958&d=1275975654) (868 Bytů, 4 zobrazení)
http://www.cssf.cz/images/attach/rar.gifdreambox-secondstage-dev_76-r1_dm800.rar (http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=34959&d=1275975659) (871 Bytů, 4 zobrazení)

a tie dva kratke subory su tiez potrebne ?

A můžu dát na klon 800HD se sim1.0 novější bootloader než 72? Chtěl byl, aby mi na něm jelo Geminy 5.0.! Na strankách (ismarty.cz), kde jsem tento DB koupil toto image u tohoto klonu nabízejí ke stažení. Díky.

masters
08.06.2010, 15:16
Mam dm 800 s gemini 4.7.Chci se zeptat, pres jaky plugin se daji orezat nahravky na hdd?Myslim tim pred a po nahranem poradu nebo reklamy v nem.Nebo je nejaky plugin jiz primo v gemini 4.7.Nasel jsem v nem jen editor strihu,tam si udelam zacatek a konec filmu,ale ten zbytek nejde samzat,takze nejde upravit.Po prevedeni do PC tam je opet cely filnm i s reklamama nebo s upoutavkama pred i po filmu.Co s tim?Diky.

Pedros972
08.06.2010, 20:40
Dik chlapy za ten secondstage,ale mam este jednu otazocku.
Takz ked ma gemini 5.0 dam tam BL76 a ked sa vratim na gemini 4.7 musim tam dat BL75,alebo moze ostat ten BL76.
Pretoze ked vracam image zo zalohy tak to tam nahrava bez bootloaderu,takze tam ostane posledny nahrany.
Dik

shamann
08.06.2010, 22:06
Dik chlapy za ten secondstage,ale mam este jednu otazocku.
Takz ked ma gemini 5.0 dam tam BL76 a ked sa vratim na gemini 4.7 musim tam dat BL75,alebo moze ostat ten BL76.
Pretoze ked vracam image zo zalohy tak to tam nahrava bez bootloaderu,takze tam ostane posledny nahrany.
Dik

4.7 a 5.0 je rozdiel v pouzitom jadre, takze multibootom to nepojde korektne

Robby
09.06.2010, 01:34
Mam dm 800 s gemini 4.7.Chci se zeptat, pres jaky plugin se daji orezat nahravky na hdd?Myslim tim pred a po nahranem poradu nebo reklamy
iste je to daGde viac krat popisane .... doporucujem precitat cele vlakno dm800, ak sa ti zda dlhe tak to bude tym ze sa tu ludia bez citania vypytuju na to same dokola ako to prave robis aj ty

- pobehaj pluginy a stiahni si secko co sa strihu tyka, ... mena neviem
- v jenom kde sa edituje oznacenie od-do si nastavis co treba mazat
- v dalsom plugine to das vykonat

trva to dost dlho, lebo sa zalozi novy subor a tam sa postupne pridavaju kusky tvojho strihu a ked je to hotove plugin povodny subor s reklamami zmaze

sulak
10.06.2010, 13:38
Zdravim
Mlady chtel nahrat do DB 800HD (orginal) novy image,ale na obrazovce je napsano error "No CA Found" a nejde to vytahnutim napajeni a stiskem vypinace dat do bootovaciho stavu jake jsou moznosti to zprovoznit
za pomoc Dik
nahraval tam DreamEliteBH_DM800_133D2-sim2-ramiMAHER

pavlicekpetr
10.06.2010, 13:42
Zdravim
Mlady chtel nahrat do DB 800HD (orginal) novy image,ale na obrazovce je napsano error "No CA Found" a nejde to vytahnutim napajeni a stiskem vypinace dat do bootovaciho stavu jake jsou moznosti to zprovoznit
za pomoc Dik

Jen RS232 a DreamUP .

cz-Ufon
10.06.2010, 13:44
Prepsal BL takze kabel RS232 programek DreamUP.Priste nenahravat vse co najdes na NETu ;)

Zdravim
za pomoc Dik

nalim2
10.06.2010, 13:50
Zdravim
za pomoc Dik

Od ramiho sú patche pre klony a nie sú vhodné pre originály. Ja tam tiež pchám všetko čo nájdem s boxom sa ti nestane nič,len musíš znova DreamUp.

sulak
10.06.2010, 13:57
Od ramiho sú patche pre klony a nie sú vhodné pre originály. Ja tam tiež pchám všetko čo nájdem s boxom sa ti nestane nič,len musíš znova DreamUp.

pls mohl by jsi mi to upresnit postup pro DreamUp proto ze se nechyta a porad tu hlasku vypisuje
Moc dik

libco
10.06.2010, 14:04
pls mohl by jsi mi to upresnit postup pro DreamUp proto ze se nechyta a porad tu hlasku vypisuje
Moc dik

Tu (http://www.cssf.cz/showthread.php?t=33174), postupuj od 5. príspevku.
DreamUp nájdeš v Downloads.

nalim2
10.06.2010, 14:07
1, Box vytiahnúť zo siete
2, Prepojiť box a PC RS 232 cross
3, Otvoriť DreamUp a zadať port
4, Klik na conect
5, Box do siete
6, :eek::eek:

sulak
10.06.2010, 14:58
1, Box vytiahnúť zo siete
2, Prepojiť box a PC RS 232 cross
3, Otvoriť DreamUp a zadať port
4, Klik na conect
5, Box do siete
6, :eek::eek:

Moc dik jeste ze mi tu zbyl kabel od DB7000 jen jeste otazecku to se nahrava tak dlouho?

stepan001
10.06.2010, 15:18
Moc dik jeste ze mi tu zbyl kabel od DB7000 jen jeste otazecku to se nahrava tak dlouho?

Asi tak hodinu

Calokay
10.06.2010, 16:04
audio ovládače:
postup pre 1.5 bol zverejnený tu: http://www.cssf.cz/showthread.php?p=365311#post365311

Do príslušného adresára prepísať zložku extra.

Calokay
10.06.2010, 16:09
audio ovládače:
postup pre 1.5 bol zverejnený tu: http://www.cssf.cz/showthread.php?p=365311#post365311

Ak zvuk nenabehne tak prepísať aj ďalšie súbory z prílohy. Ak použivate BA, tak to musíte urobiť v image-i vo flash!

Môže to niekto otestovať a dať vedieť či mu cz zvuk nabehol v programoch Discovery World a Discovery Sci Fi?

sulak
10.06.2010, 16:11
Asi tak hodinu

Dik trochu mne to zaskocilo

Warder
10.06.2010, 16:54
WHAT IS NEW ?

Enigma2 CVS: Experimental 3 jun 2010

Drivers: 20100605

Seconstage: 76

New Bootlogo By Army

New Skin Army Smoke HD

New Check for correct image in flash

New Dream Elite own pathed kernel

New Usb Tuner Panel for drivers donwload

Stahuj TU (http://rapidshare.com/files/396452506/DreamEliteBH_DM800_133D.nfi)

freee21
10.06.2010, 16:57
moze aj do klona?

nalim2
10.06.2010, 18:37
audio ovládače:

Na klone totálny krach.

shamann
10.06.2010, 20:27
moze aj do klona?

no moze, ale potom katastrofa :D:D

freee21
11.06.2010, 02:06
tak zase taka katastrofa to nebola,ja som to tam narval,akurta nemal tuner..nahral povodne,ide ako to aj bolo..

nalim2
11.06.2010, 09:50
Veď to,nemal tuner. Nebol problém to vrátiť späť.

baris
11.06.2010, 11:42
aspon nahrate filmy sa dali pozerat ? :-)

Calokay
11.06.2010, 16:30
tak zase taka katastrofa to nebola,ja som to tam narval,akurta nemal tuner..nahral povodne,ide ako to aj bolo..

Tak pomôže stiahnuť tu: http://www.oozoon.de/main_en.html a nainštalovať do flash najnovší oozoon (pre DM 800) 05.06.2010 - OoZooN Image E&#178; "experimental" OE 1.6 , alebo bu-flash-F16-0806.nfi (v týchto dvoch to 100% ide), ale potom musíte dať aj BA 5.1.27 a ten je potrebné manuálne spustiť nasledovne: menu/moduly/ barry allen > setup-boot option > rc device: a tam si vyberte a potvrďte dev/input/event0. ;) Potom pôjde cz zvuk vo všetkých images v BA na USB (CF) aj staších 1.6, tak si ich zálohujte:) Zaberie to dosť času, ale na lepšie riešenie som neprišiel.:confused::rolleyes:

shamann
11.06.2010, 18:50
Tak pomôže stiahnuť tu: http://www.oozoon.de/main_en.html a nainštalovať do flash najnovší oozoon (pre DM 800) 05.06.2010 - OoZooN Image E&#178; "experimental" OE 1.6 , alebo bu-flash-F16-0806.nfi (v týchto dvoch to 100% ide), ale potom musíte dať aj BA 5.1.27 a ten je potrebné manuálne spustiť nasledovne: menu/moduly/ barry allen > setup-boot option > rc device: a tam si vyberte a potvrďte dev/input/event0. ;) Potom pôjde cz zvuk vo všetkých images v BA na USB (CF) aj staších 1.6, tak si ich zálohujte:) Zaberie to dosť času, ale na lepšie riešenie som neprišiel.:confused::rolleyes:

ale tu ide asi o klon, ked som dobre cital posledne prispevky, a ten image bu-flash... je to nejaka "sukromna verzia" predpokladam;):rolleyes::cool:

ba od verzie ...25 potrebuje tuto upravu za pouzitia last drivers in flash, tento "problem" bol v ba v pociatocnych verziach, kde bolo nutne nastavovat rc;)

maxelko
11.06.2010, 19:35
mám nainštalované to čo mám v popise nižšie

pri Ozzone a Newenigme mi neustale bliká červená kontrolka na prijímači /aj v standby/, pri newenigme nezobrazuje v standby ani čas, kde by mohol byť problém?

všetko ide inak v pohode

shamann
11.06.2010, 19:40
mám nainštalované to čo mám v popise nižšie

pri Ozzone a Newenigme mi neustale bliká červená kontrolka na prijímači /aj v standby/, pri newenigme nezobrazuje v standby ani čas, kde by mohol byť problém?

všetko ide inak v pohode

presne to, co som ti uz pisal, vo flash mas image z poslednymi drivrami a bl76r1, ale image v usb mas s inou modifikaciou jadra + pouziju sa drivre z flash, a tym padam to sice funguje, ale krkolomne, a mozes byt rad, ze ti to vobec ide, do flash si daj posledny oozoon, alebo orig. dmm, a na usb nesmies pouzit image so starsimi drivrami v popise

maxelko
11.06.2010, 20:14
sorry ozzon nebliká

bliká all russian - to beriem ten je z apríla

ale newenigma je bl76 a kernel 2.6.18

presne to, co som ti uz pisal, vo flash mas image z poslednymi drivrami a bl76r1, ale image v usb mas s inou modifikaciou jadra + pouziju sa drivre z flash, a tym padam to sice funguje, ale krkolomne, a mozes byt rad, ze ti to vobec ide, do flash si daj posledny oozoon, alebo orig. dmm, a na usb nesmies pouzit image so starsimi drivrami v popise

shamann
11.06.2010, 20:45
sorry ozzon nebliká

bliká all russian - to beriem ten je z apríla

ale newenigma je bl76 a kernel 2.6.18

len datum vydania ti u newnigmy nezarucuje pouzite posledne drivre, a okrem toho uz je bl76r1

Calokay
12.06.2010, 10:44
len datum vydania ti u newnigmy nezarucuje pouzite posledne drivre, a okrem toho uz je bl76r1

Presne tak ako píšeš. Posledné images od NN2 (1.6) či snapshot, alebo NN2 v.3.0 nedosahujú takú úroveň ako OE 1.5 napr. NN2 v 2.8.2 - 4, ktoré boli na špičke spolu s GP 4.5 -7 vo vývoji.
Teraz používam na bežné pozeranie Allrussian proect z 4.6.2010, ktorý ide v pohode. Prepínanie je pomerne rýchle aj s náročnejšími skinmi. Nepamätám sa kedy som videl zelenú obrazovku (crash) pri inštalácií, alebo úpravach ak som neurobil fatálnu chybu.
Záleží však aj na tom kto si na aký image (jeho obsluhu) zvykol a ktorú "značku" preferuje.

Warder
12.06.2010, 12:07
Image- Experimental-04.06.2010 - OE1.6
Enigma-Experimental-04.06.2010
Secondstage- ......Version: 76

Stahovat mozete TU (http://rapidshare.com/files/395295054/allrussian-proect-dm800-04.06.2010.nfi.zip.html)

Warder
12.06.2010, 21:12
sphinx img for dm800
for internal flash as base for multiboot

OE : 1.6
enigma: 20100610
enigma plugins: 20100610
drivers: 20100605
ssl : 76
new patched kernel

Stahovat mozete TU (http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/attachment.php?attachmentid=102552)

rad
14.06.2010, 23:23
V poslednich image OE 1.6 pada DVD player, zkouseno na oozoon, allrusian, merlin. Nevite nekdo jak to napravit?

paran
15.06.2010, 02:22
V poslednich image OE 1.6 pada DVD player, zkouseno na oozoon, allrusian, merlin. Nevite nekdo jak to napravit?

co mas za DVD v dm800?

Alpy
15.06.2010, 18:23
Měl jsem doma asi 3 hod. DM800 HD orig. ke zprovoznění pro kamaráda.
Přes DreamUp jsem tam natáhl Gemini 5 / z 29.4.2010 /. Nastavil jsem síť ,
konfigraci pro motor , dodal setting přes dreamboxedit. Doplnil keksy
a přes net tam natáhl mgcamd. Vše okay , jen na závěr jsem chtěl
zkusit připojení k TV přes přiložený HDMi - DMi kabel . Do té chvíle jsem měl dreambox propojený s TV přes SCART a vše okay. Pak jsem zmodifikoval
v A/V nastavení ze SCART na DMI , ale pokud jsem SCART rozpojil ,přišel jsem
signál v TV. Pokusil jsem ještě chvilku pár kombinací v A/V nastavení a
nic nevedlo k cíli , pouze opětovné zapojení SCART. / i když nekorespondovalo
s nastavením v A/V menu dreamboxu.
Přístroj jsem vrátil kamarádovi , takže dál experimentovat bude už on , až se s tím trochu naučí...
Prosím o odpověď , zda chyba ve mně / něco jsem opomenul ??? /,
či pravděpodobně možný vadný přístroj či kabel . HDMI konektory v TV
naprosto funkční /test z HD DVD rekorderu/ . Zkoušel jsem to na full HD TV Panasonic .

rad
15.06.2010, 18:30
co mas za DVD v dm800?

Myslim prehravani dvd z hdd, ale to je jedno, prehravac se vubec nespusti, zelena obrazovka a restart gui. Crashlog se na hdd neulozi.

Robby
15.06.2010, 21:21
Prosím o odpověď , zda chyba ve mně / něco jsem opomenul ??? /,
či pravděpodobně možný vadný přístroj či kabel . HDMI konektory v TV
naprosto funkční /test z HD DVD rekorderu/ . Zkoušel jsem to na full HD TV Panasonic .

mozne je selico, mal som kamosov dm na nastavenie doma, rozbalovalo som to ja a hdmi slo/neslo
bol vadny konektor, hybal sa, viem ze stacilo preletovat ale bolo to nove - slo to na reklamaciu

paran
15.06.2010, 21:55
Myslim prehravani dvd z hdd, ale to je jedno, prehravac se vubec nespusti, zelena obrazovka a restart gui. Crashlog se na hdd neulozi.

podle meho se Ti "perou" ovladace ve flash a na USB.

rad
15.06.2010, 22:03
podle meho se Ti "perou" ovladace ve flash a na USB.

Ve flash mam oozoon a tam je to to samy. Uz mam ten crashlog.

shamann
15.06.2010, 22:13
Ve flash mam oozoon a tam je to to samy. Uz mam ten crashlog.

otvor plugin.py a hladaj chybu v casti createsummry v definicii skin, alebo pouzi skin, ktory ma definiciu pre dvdplayer - DVDSummary, skusil by som najjednoduchsie pozriet skin.xml a screen - DVDSummary, ci existuje, ak nie pridaj si ju, a malo by byt vsetko ok, ak je, tak hladaj chybu v def createsummary v samotnom plugine

pouzi nejaku default definiciu, napr.:

<screen name="DVDSummary" position="0,0" size="132,64">
<widget source="session.CurrentService" render="Label" position="0,0" size="132,64" font="Regular;45" halign="center" valign="top" >
<convert type="ServicePosition">Remaining</convert>
</widget>
</screen>

rad
15.06.2010, 22:50
otvor plugin.py a hladaj chybu v casti createsummry v definicii skin, alebo pouzi skin, ktory ma definiciu pre dvdplayer - DVDSummary, skusil by som najjednoduchsie pozriet skin.xml a screen - DVDSummary, ci existuje, ak nie pridaj si ju, a malo by byt vsetko ok, ak je, tak hladaj chybu v def createsummary v samotnom plugine

pouzi nejaku default definiciu, napr.:

<screen name="DVDSummary" position="0,0" size="132,64">
<widget source="session.CurrentService" render="Label" position="0,0" size="132,64" font="Regular;45" halign="center" valign="top" >
<convert type="ServicePosition">Remaining</convert>
</widget>
</screen>

OK,uz to jede. Stacilo vlozit sekci DVDSummary do skin.xml. Diky moc shamann

sulak
19.06.2010, 14:42
Jak spravne nastavit aby mohlo byt prepinani image DO kdyz nastavim 1 tak to nejde
dik

paran
19.06.2010, 20:19
Jak spravne nastavit aby mohlo byt prepinani image DO kdyz nastavim 1 tak to nejde
dik

tak zkus 2

Calokay
19.06.2010, 22:14
dik

Pozeral si toto http://www.cssf.cz/showpost.php?p=378118&postcount=5910 :confused:;) Predpokladám, že sa ti jedná o prepínanie imeges v multiboote.

shamann
19.06.2010, 22:58
tak zkus 2

po 2 mu "zdochne" RC uplne, a moze instalovat vsetko znova:mad:

sulak
20.06.2010, 08:07
Pozeral si toto http://www.cssf.cz/showpost.php?p=378118&postcount=5910 :confused:;) Predpokladám, že sa ti jedná o prepínanie imeges v multiboote.

ano do verze 5.1.26 bez problemu az 5.1.27 a 28

paran
20.06.2010, 08:36
po 2 mu "zdochne" RC uplne, a moze instalovat vsetko znova:mad:

bylo mysleno 2 jako druha volba /dev/input/event0 s tim ze volba 1 je default.

shamann
20.06.2010, 09:02
bylo mysleno 2 jako druha volba /dev/input/event0 s tim ze volba 1 je default.

potom ok, tak to ma byt

sulak
20.06.2010, 11:03
potom ok, tak to ma byt

Dekuji je to tak funguje

a.modry
20.06.2010, 11:28
Ahoj, dotaz ohledně swapu. Je swap "aktivní", i když je HDD (2,5" interní) ve stavu "spánku"? Btw mám jednu partiton, swap jsem na ní vytvořil o velikosti cca 280mega. Díky...

a.modry
20.06.2010, 11:35
Ještě jedna věc - jakým tlačítkem aktivuji PIP? Mám Gemini5...

KREATOR
20.06.2010, 11:40
Ahoj, dotaz ohledně swapu. Je swap "aktivní", i když je HDD (2,5" interní) ve stavu "spánku"? Btw mám jednu partiton, swap jsem na ní vytvořil o velikosti cca 280mega. Díky...

- odskúšaj si príkazom free v telnete. Ukáže dostupnú pamäť včetne swapu.
PS: nie je 280MB je zbytočne veľa ?

a.modry
20.06.2010, 11:53
Z 250gb to nehraje roli, stejně tolik nenahrávam. Zkoušel jsem teď naformátovat disk přímo z menu a píše umount failed...

Xcap2
20.06.2010, 11:59
Z 250gb to nehraje roli, stejně tolik nenahrávam. Zkoušel jsem teď naformátovat disk přímo z menu a píše umount failed...

Disk musis nejdrive umountnout, tj nesmi byt pouzivan. Potom ti pujde naformatovat. Nezapomen ho potom znova moutnout do adresare hdd.

a.modry
20.06.2010, 13:13
díky za radu, vše ok. udělal jsem si i zálohu, kdyby něco :-). zatím ale pořád nevím, jak aktivovat ten PIP a druhá věc - sundal jsem ten pekelnej větráček a nalepil tam pasiv z jedný starý vga. furt mi totiž nejde do hlavy, proč originaly ho maji a klony ne, kdyz jde o ten samej procesor. budu doufat, ze se to uchladí... :-). a k tomu se váže poslední otázka - ve standby se "vypíná" tuner a vše ostatní jede?diky moc

sulak
20.06.2010, 14:09
Zdravim
Mam prosbu nainstaloval jsem do posledniho OoZoonu enigma2-plugin-camd-mgcamd.1.35_2.4-r0_mipsel.rar a po restatru jej nemohu najit kde bych ho mel najit a spustit
Dekuji

aadam
20.06.2010, 14:24
Zdravim
Mam prosbu nainstaloval jsem do posledniho OoZoonu enigma2-plugin-camd-mgcamd.1.35_2.4-r0_mipsel.rar a po restatru jej nemohu najit kde bych ho mel najit a spustit
Dekuji

Modre tlacitko-script

Warder
20.06.2010, 15:40
Enigma2: 20.100.621
Enigma2-plugin: 20.100.621
Enigma2-pelli: 20.100.621

Stahovat mozete TU (http://feed.dreambox-tools.info/1.6/Images/Merlin-2.Excalibur_OE-1.6-dm800-20100620.nfi)

Antonín
23.06.2010, 08:12
Mlě jsme v ruce přístroj, který byl koupen jako originál, vypadal jako originál, ale choval se občas jako klon - Hardware could not be verified. 0x1800f
Nemělo to nic společného s klonem, ale byl to vadný tuner, který po zahřátí generoval tuto chybu, která "zvonku" vypadala stejně.

shamann
23.06.2010, 08:40
Mlě jsme v ruce přístroj, který byl koupen jako originál, vypadal jako originál, ale choval se občas jako klon - Hardware could not be verified. 0x1800f
Nemělo to nic společného s klonem, ale byl to vadný tuner, který po zahřátí generoval tuto chybu, která "zvonku" vypadala stejně.

to iste mi robil dm800, pokial som neurobil ucinne chladenie, odvtedy ziadna takato hlaska, dm je 100% orig. kupeny v case, ked este klony neexistovali

Antonín
23.06.2010, 10:58
Ano, ochlazení tuneru způsobí odstranění chyby.
Nezkoumal jsem až tak, která součástka to přesně v tuneru je. Ten tuner je hodně teplý.

(Přístroj skutečně originál byl taky, i když koupen v době klonů, origo SIM.)

Konstrukce DM800 se mi nelíbí ani za mák. To soudruzi němečtí inženýři nevymysleli moc dobře. Nač naňahňat díly s poměrně velkým příkonem na jeden malý flek...topící procesor je přikryt ještě teplejším tunerem...nedovedu si představit, co by se dělo, kdyby do toho skutečně někdo přidal ještě disk s dalšími pár watty. Kdyby tentýž přijímač dali do standardní bedny 42cm, tak by se to nejspíše uchladilo hezky samo běžnou cirkulací vzduchu. Divím se, že neudělají klon -- ale velký. To by teprve byl trhák. Dala by se tam klidně vracit i obyč 3,5" HDD, mohlo by to mít interní USB a další vymoženosti. A hlavně by to dávalo smysl a nutně by to mělo větší životnost. Prostě jenom stejný hw (pro sw kompatibilitu) malinko roztahaný do větší bedny. Stejně ty klony jsou fakt klony a ne kopie. Tak proč už neudělat potřebnou úpravu.

shamann
23.06.2010, 11:29
Ano, ochlazení tuneru způsobí odstranění chyby.
Nezkoumal jsem až tak, která součástka to přesně v tuneru je. Ten tuner je hodně teplý.

(Přístroj skutečně originál byl taky, i když koupen v době klonů, origo SIM.)

Konstrukce DM800 se mi nelíbí ani za mák. To soudruzi němečtí inženýři nevymysleli moc dobře. Nač naňahňat díly s poměrně velkým příkonem na jeden malý flek...topící procesor je přikryt ještě teplejším tunerem...nedovedu si představit, co by se dělo, kdyby do toho skutečně někdo přidal ještě disk s dalšími pár watty. Kdyby tentýž přijímač dali do standardní bedny 42cm, tak by se to nejspíše uchladilo hezky samo běžnou cirkulací vzduchu. Divím se, že neudělají klon -- ale velký. To by teprve byl trhák. Dala by se tam klidně vracit i obyč 3,5" HDD, mohlo by to mít interní USB a další vymoženosti. A hlavně by to dávalo smysl a nutně by to mělo větší životnost. Prostě jenom stejný hw (pro sw kompatibilitu) malinko roztahaný do větší bedny. Stejně ty klony jsou fakt klony a ne kopie. Tak proč už neudělat potřebnou úpravu.

jj, plne suhlasim, idealne je to "prekopat" do inej krabice

Pedros972
23.06.2010, 18:55
No neviem,ale u dreamu to fakt zalezi kus od kusu.
Ja mam dm800 origos sice mam zhora vetrak nad tunerom a chladim,ale skusal som ho vypnut aj na 5/6 hodin.Slapal na hd programoch a 2hod. som nahraval a ziaden problem.
A to mam este v boxe vlozeny disk.
Pravda je,ze po vypnuti vetraku sa daju na boxe varit vajicka,ale este sa mi nestalo,ze zamrzol,alebo vyhodil nejaku chybu.

Warder
23.06.2010, 21:21
- PCR fixes (i.e. fixes the dm800 HDMI connection lost problem)
dm800

- revert some video output code changes (this fixes the MP4 playback problem introduced with 20100528 drivers)

Freny
23.06.2010, 23:25
No neviem,ale u dreamu to fakt zalezi kus od kusu.
Ja mam dm800 origos sice mam zhora vetrak nad tunerom a chladim,ale skusal som ho vypnut aj na 5/6 hodin.Slapal na hd programoch a 2hod. som nahraval a ziaden problem.
A to mam este v boxe vlozeny disk.
Pravda je,ze po vypnuti vetraku sa daju na boxe varit vajicka,ale este sa mi nestalo,ze zamrzol,alebo vyhodil nejaku chybu.

Ja mám tiež vložený disk a nemám ani urobené chladenie a box sa mi ešte ani raz nesekol a nezamrzol neviem či je to naozaj iné na každom kuse ale ja som s mojím nedmieru spokojný ale väčšia krabica by sa aj mne viac páčila

dodko89
24.06.2010, 22:20
caute,
snazim sa rozchodit na dm800 wifi...
pouzivam asus wl-167
box ho normalne najde, nakonfigurujem, pripoji sa na siet aj funguje...
ale prejde par minut, spojenie spadne a ked vojdem do konfiguracie siete tak cely box zmrzne a musim restartovat...
nemate niekto nejake skusenosti ?

mam gemini 5.0

dakujem

ds1
25.06.2010, 10:37
caute,
snazim sa rozchodit na dm800 wifi...
pouzivam asus wl-167
box ho normalne najde, nakonfigurujem, pripoji sa na siet aj funguje...
ale prejde par minut, spojenie spadne a ked vojdem do konfiguracie siete tak cely box zmrzne a musim restartovat...
nemate niekto nejake skusenosti ?

mam gemini 5.0

dakujem

mne to fungovalo s gemini,black hole,takze asi ti pomoze reinstal gemini.Pozri sa tiez na stranku I had ci podporuje tvoj asus.

patrik1974
25.06.2010, 10:48
mne to fungovalo s gemini,black hole,takze asi ti pomoze reinstal gemini.Pozri sa tiez na stranku I had ci podporuje tvoj asus.

Chodia tieto

Asus wl-167g (rt73 chipset)
D-Link AirPlus G DI-524
Belkin F5D7050de mit Zydas 1211b Chipsatz
in

# Rev. 1 -> FCC ID: K7S7050
# Rev. 2 -> FCC ID: K7S7050A
# Rev. 3 -> FCC ID: K7S7050B
# Rev. 4 -> FCC ID: RAXWN4501H

D-Link DWL-G122 Revision C1
Edimax EW-7318Ug
Hama WLAN-USB-Stick 54 Mbps / 00062744
JCG JWL-G122R
Longshine LCS-8131G3
Linksys WUSB54GC < nicht in Rev. 3
Linksys WSUB160N -Treiber ZD1211B
Lutec WLA-54L Chipsatz: Zydas ZD1211b
Minitar ZD1211B - Zydas Chipsatz
MSI US54SE II
MSI US54EX <- gute Funktionalität, einfache Einbindung, laut unsren Usern.
Preis ab ca. 9 € im Netz
Ovislink - RA 73 Chipset
SMC WLAN USB 2.0 SMCWUSB-G EU
Sitecom WL113 -Treiber RT73 [WPA2 NEIN/ WEP JA]
Sweex LW053 Chipsatz RT2571WF der Treiber WLAN RT73 ist der aktuelle
Treiber für Chipsatz RT2571
Topcom Skyr@cer USB 4001g (rt73 chipset)
TP-Link TL-WN321G V 3.5
TP-Link TL-WN321G V 3.6
TP-Link TL-WN321G V 3.0
TP-Link TL-WN322G

Alebo working chipsets:
Ralink RT2570,
RT2501USB
RT2070 Chipsatz RT2070L Chipsatz <- ACHTUNG L geht nicht!
Ralink R73 sowie der
Zydas 1211b
RT2501USB

ALebo Not working:
AVM N Stick
FRITZ!WLAN USB Stick der Firma AVM
D-Link DWL-G122 Revision A1 und B1
Linksys WUSB54GC Ver.3 RT2070 Chipsatz
Medion XG-701A
NETGEAR WRN111
Belkin F5D7050de mit Zydas 1211b Chipsatz REV 5.
Zyxel G-202 v1

dodko89
25.06.2010, 11:21

no ten usb wifi modul samozrejme funguje...len proste neudrzi spojenie...
supol som tam gemini 4.7 a uz to ide normalne...
ale neviem preco 5.0 robi taketo problemy...

norberto15
27.06.2010, 14:03
Potreboval by som od vas radu.
Mam v dreame usb mam ho aj mountnute, ale stale sa mi nedari dostat picony na usb.
usb mam 4 Gb, zatial tam mam picony v cca 12 MB, ale dalsie tam nemozem nijak dostat- stale mi to vypisuje prenos neuspesny, akokolvek to skusam stale nic.
picony s[ v spravnom formate.
prosim poradte co s tym.

KREATOR
27.06.2010, 14:23
Mam v dreame usb mam ho aj mountnute, ale stale sa mi nedari dostat picony na usb.
usb mam 4 Gb, zatial tam mam picony v cca 12 MB, ale dalsie tam nemozem nijak dostat- stale mi to vypisuje prenos neuspesny, akokolvek to skusam stale nic.
prosim poradte co s tym.

A si si istý že ich dávaš ozaj na usb ? ... "nenatlačil" si ich omylom do flash ?
Skús dať reštart enigma a ak bude ciklický reštart tak je to tak, "zahltil" si pamäť.

norberto15
27.06.2010, 15:27
nie daval som ich spravne, to som si isty

shamann
28.06.2010, 19:11
prosim poradte co s tym.

skus iny image, resp. skontroluj mounty, pravdepodobne mas zle mountnuty usb

dusanm
29.06.2010, 20:55
Prajem dobrý večer,

Na novom DM 800 HD mám problém s ladením uvedeného prijímača s použitím motora SM2 UNI. Podarilo sa mi naladiť len jeden satelit - 19,2E. Pravdepodobne bude problém v komunikácii DM a motora.

Zostava: DM2 UNI, AL85, SM2 UNI, LNB Golden interstar GI-201 PlaTINUM X
sOFT : Dream Elite Black Hole, Enigma : 2010-04-15 Experomental, Image: Experimental 2010-04-19

Za radu ďakujem.

Pre úplnosť DM je klon

shamann
29.06.2010, 21:58
Prajem dobrý večer,

Na novom DM 800 HD mám problém s ladením uvedeného prijímača s použitím motora SM2 UNI. Podarilo sa mi naladiť len jeden satelit - 19,2E. Pravdepodobne bude problém v komunikácii DM a motora.

sOFT : Dream Elite Black Hole, Enigma : 2010-04-15 Experomental, Image: Experimental 2010-04-19

Za radu ďakujem.

Pre úplnosť DM je klon

na inych(podla popisu) ti funguje? pouzivas usals? koaxy su ok? lnb bezi ok aj na inych sat?

dusanm
29.06.2010, 22:44
na inych(podla popisu) ti funguje? pouzivas usals? koaxy su ok? lnb bezi ok aj na inych sat?

Parabola s LNB chodí na DM 7000 bez problémov.
Pri nastavení tuneru na DM800 mám nastavené Usals aj s patričnými hodnotami súradníc miesta príjmu. Dokonca som použil aj seting stiahnutý z hannibal.net.
Raz sa mi podarilo nejak nastaviť aj 23,5, ale potom to znova prestalo ladiť.
Stále to však nenatočí parabolu. Už uvažujem, či nemám dať geminy.

shamann
29.06.2010, 22:55
Parabola s LNB chodí na DM 7000 bez problémov.
Pri nastavení tuneru na DM800 mám nastavené Usals aj s patričnými hodnotami súradníc miesta príjmu. Dokonca som použil aj seting stiahnutý z hannibal.net.
Raz sa mi podarilo nejak nastaviť aj 23,5, ale potom to znova prestalo ladiť.
Stále to však nenatočí parabolu. Už uvažujem, či nemám dať geminy.

nikdy nie je na skodu vyskusat iny image, skus si to s oozoonom, ale kedze mas klon, tak to ale moze byt problem...

dusanm
29.06.2010, 23:04
nikdy nie je na skodu vyskusat iny image, skus si to s oozoonom, ale kedze mas klon, tak to ale moze byt problem...

Mám v úmysle dať tam najnovšie Gemini upravené pre klona s BL76 a Sim2.01.
Len neviem, či to bude prínosom. Nielen v úplnosti, ale aj v rýchlosti a v spolupráci s vstavaným HDD.

shamann
29.06.2010, 23:06
Mám v úmysle dať tam najnovšie Gemini upravené pre klona s BL76 a Sim2.01.
Len neviem, či to bude prínosom. Nielen v úplnosti, ale aj v rýchlosti a v spolupráci s vstavaným HDD.

to je ta smola s klonmi, gemini, no neviem, ved uvidis, za pokus nic nedas, testuj v multiboote

a.baloo
30.06.2010, 10:00
Prajem dobrý večer,

Za radu ďakujem.

Pre úplnosť DM je klon

neviem aky mas dlhy kabel k motoru od DM, ale ja ked som presiel na DM800 z DM7000, musel som na DM800 zvysit napajanie motora, inak mi to raz tocilo a raz nie. pritom DM7000 s parabolou "vrtela" bez zvyseneho napajania jedna radost.

duri
30.06.2010, 10:47
Prajem dobrý večer,

Za radu ďakujem.

Pre úplnosť DM je klon

Ahoj tak ako ti poradil chlap vyssie, mne ked som mal dlhsi kabel cca 50m tak mi dreambox nepretacal motor na dany satelit resp. sa choval tak ze pretocil a potom sa vratil spat na astru na 19°, ked som zmensil dlzku kabla na nejakych 30m (nemeral som to) tak uz mi motor s dreamom funguje v pohode.

duri
30.06.2010, 10:47
neviem aky mas dlhy kabel k motoru od DM, ale ja ked som presiel na DM800 z DM7000, musel som na DM800 zvysit napajanie motora, inak mi to raz tocilo a raz nie. pritom DM7000 s parabolou "vrtela" bez zvyseneho napajania jedna radost.

ako zvysim napajanie motora z DM800 ?

shamann
30.06.2010, 11:04
ako zvysim napajanie motora z DM800 ?

v nastaveni tunera, pri kazdom lnb

St3vq0
30.06.2010, 13:10
mal som ten isty problem s motorom ze mi netocil a po vymene konventora to ficalo ako ma....

fery
01.07.2010, 10:38
Mohl by mi nekdo napsat co to znamena,chci se prihlasit na www.cardsharing.ws Ale kdyz mi to prelozi prekladac "Zadejte druhý znak pro slovo " CardServer " Tak nevim co tam mam napsat.
Anglicky
Enter the second character of the word "CardServer"
Diky

fery
01.07.2010, 10:52
Uz to mam.

Warder
02.07.2010, 16:11
http://s53.radikal.ru/i142/1006/79/2d79908a06be.jpg

Download english lang version
- own skins HD-line-Domica2с & HD-Line_Tuxbox (as default)
- Inside gprs kernel modules for modern Nokia, Motorolla & Samsung mobile phones via usb cable.
- No softcams and keys inside image (automaticaly download softcam from addon server, configs available from addons, as "domica-conf-emu_name").
- Small bug fixes.

http://i073.radikal.ru/1006/df/5f05e7817340.jpg

- In addons also:
bash - linux bourne again shell
nano - console text editor
ctorrent - console bittorrent client
djmount & uShare - client & server uPNP и DLNA
dreambox-meoboot
enigma2-plugin-extensions-barryallen - 5.1.26 - Barry Allen Image Multiboot for DM 7025, 800, 8000
enigma2-plugin-extensions-xmltvimport - import xmltv files in EPG cash for enigma2 from internet
enigma2-plugin-extensions-merlinpg - Merlin's multiEPG plugin
domica-aspectratioswitch - Enigma2 AspectRatioSwitch plugin
domica-bitrate - Enigma2 Simple Bitrate plugin
domica-fontmagnifier
domica-pauli
domica-suomipoeka
domica-spinnerselector

http://s59.radikal.ru/i164/1006/b8/6cad8d9b408b.jpg

Skins:
domica-skin-blue-shadow - 1.0-r0 - Skin domica-skin-blue-shadow
domica-skin-essen72 - 1.0-r0 - Skin domica-skin-essen72
domica-skin-glamourx - 1.0-r0 - Skin domica-skin-glamour-X-infinity
domica-skin-hd-line-domica-2c - 1.0-r0 - Skin HD-Line_domica-2c
domica-skin-hd-line-tuxbox - 1.0-r0 - Base skin HD-Line_Tuxbox
domica-skin-lt6 - 1.0-r0 - Skin domica-skin-lt6
enigma2-skin-basic-hd - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: basic-hd
enigma2-skin-brushedalu-hd - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: brushedalu-hd
enigma2-skin-dreammm-hd - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: dreammm-hd
enigma2-skin-dreamtv-hd - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: dreamtv-hd
enigma2-skin-dtv-hd - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: dtv-hd
enigma2-skin-elgato-hd - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: elgato-hd
enigma2-skin-nemesis.blackbox - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.blackbox
enigma2-skin-nemesis.blueline - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.blueline
enigma2-skin-nemesis.blueline.extended - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.blueline.extended
enigma2-skin-nemesis.blueline.single - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.blueline.single
enigma2-skin-nemesis.chromeline - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.chromeline
enigma2-skin-nemesis.chromeline.cobolt - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.chromeline.cobolt
enigma2-skin-nemesis.flatline - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.flatline
enigma2-skin-nemesis.flatline.blue - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.flatline.blue
enigma2-skin-nemesis.glassline - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.glassline
enigma2-skin-nemesis.greenline - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.greenline
enigma2-skin-nemesis.greenline.extended - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.greenline.extended
enigma2-skin-nemesis.greenline.single - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.greenline.single
enigma2-skin-nemesis.greyline - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.greyline
enigma2-skin-nemesis.greyline.extended - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.greyline.extended
enigma2-skin-nemesis.greyline.single - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.greyline.single
enigma2-skin-nemesis.shadowline - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: nemesis.shadowline
enigma2-skin-simple - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: simple
enigma2-skin-swain - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: swain
enigma2-skin-swain-hd - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: swain-hd
enigma2-skin-ultraviolet - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: ultraviolet
enigma2-skin-very-simple - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: very-simple
enigma2-skin-very-very-simple - experimental-cvs20100213-r0
enigma2-skin-yads-hd - experimental-cvs20100213-r0 - Enigma2 Skin: yads-hd

Stahovat mozete TU (http://rapidshare.com/files/404446906/domica-5.0-image-dm800-20100629093051-en-ssl76.nfi.zip.html)

dusanm
02.07.2010, 18:57
Tak som do tej 800 dal gemini5 a po počiatočných problémoch som to rozchodil aj keď motor chvíľu protestoval. Dĺžka kábla nebola problémom, ale bolo nutné správne nastaviť tuner.
Teraz mám už len jeden problém a to je inštalácia Mgcamu 1.35. Zo servru gemini mi nejde stiahnuť, tak hľadám súbor pre inštaláciu z tmp adresára dreamu.
Dúfam, že sa u niekoho nájde.
Vopred ďakujem

Warder
03.07.2010, 21:37
# here comes my latest dm800 Image from Enigma&#178; "experimental" OE 1.6 branch.
# Enigma is of 03.07.2010
# the plugins are of 03.07.2010
# the drivers are of 23.06.2010
# new kernel 2.6.18-r5
# secondstage is 76
# changes at Enigma&#178; can be pursued HERE

# OE Build Configuration:

# BB_VERSION = "1.8-dream"
# TARGET_ARCH = "mipsel"
# TARGET_OS = "linux"
# MACHINE = "dm800"
# DISTRO = "opendreambox"
# DISTRO_VERSION = "1.6.0"
# TARGET_FPU = "soft"

Stahovat mozete priamo zo stranok OOZOON (http://www.oozoon.de/progs/images/dm800/OoZooN-Image-dm800-20100703.nfi)

nandi11
06.07.2010, 22:37
Mam DM800 HD Origo, hdd 200 gb, usb 4 db, flash: DE 1.3.3, multiboot, a vo var/log mi do suboru message vypisuje toto: vid. prilozeny subor, mozete mi niekto helfnut? Dik.

A po restarte zas toto dookola:
Jul 6 21:52:41 dm800 user.warn kernel: set current avs auto aspect to 4:3
Jul 6 21:52:41 dm800 user.warn kernel: set wss 8 on display 0
Jul 6 21:52:41 dm800 user.warn kernel: set wss 8 on display 1
Jul 6 21:52:41 dm800 user.warn kernel: set sb to 3(2)

helour
07.07.2010, 14:41
1. Vratit sa k image s OE1.5, OE1.6 este nemaju opatchovane vsetky ovladace
2. Skusit iny HDD

satfans
07.07.2010, 15:46
Dbrý den.
Nemohl by někdo poradit...
DM 800 originál . Geminy 5,0 , ext.samsung HDD 1,5 TB.
Připojím HDD v boxu v devices manager je normálně vidět dám inicializovat vše ok.
Ale když chci nahrávat stálě mi to píše chybovou hlášku že pamět 100mb je příliš malá..
Je mi jasný asi že se to pokouší asi nahrávat na vnitřní pamět..
děkuju za pomoc

baris
07.07.2010, 16:12
Mam DM800 HD Origo, hdd 200 gb, usb 4 db, flash: DE 1.3.3, multiboot, a vo var/log mi do suboru message vypisuje toto: vid. prilozeny subor, mozete mi niekto helfnut? Dik.

A po restarte zas toto dookola:
Jul 6 21:52:41 dm800 user.warn kernel: set current avs auto aspect to 4:3
Jul 6 21:52:41 dm800 user.warn kernel: set wss 8 on display 0
Jul 6 21:52:41 dm800 user.warn kernel: set wss 8 on display 1
Jul 6 21:52:41 dm800 user.warn kernel: set sb to 3(2)

a co konkretne ti nefunguje ?

shamann
07.07.2010, 16:33
Dbrý den.
Nemohl by někdo poradit...
DM 800 originál . Geminy 5,0 , ext.samsung HDD 1,5 TB.
Připojím HDD v boxu v devices manager je normálně vidět dám inicializovat vše ok.
Ale když chci nahrávat stálě mi to píše chybovou hlášku že pamět 100mb je příliš malá..
Je mi jasný asi že se to pokouší asi nahrávat na vnitřní pamět..
děkuju za pomoc

vytvor zlozku movie na hdd, prip. skontroluj v menu-nastavenia....recording paths

nandi11
07.07.2010, 17:21
a co konkretne ti nefunguje ?

Konkretne to zacne tak blbnut, ze sekne program akokeby sa zalagoval, po chvilke sa rozbehne a zas. Po restarte ok.

satfans
07.07.2010, 17:44
vytvor zlozku movie na hdd, prip. skontroluj v menu-nastavenia....recording paths
Díky
na HDD složku movie mám dokonce je tam kratolinká nahrávka co se tam vešla.
Ten Recording paths ..kde to je ?? a co by tam mělo být nastavené ??
ještě jednou dík