PDA

Zobrazit v plné verzi : UPC problem - "douctovanie kampane"

profik12345
27.03.2008, 09:50
mal som UPC viac ako 2 roky. mal som zakladny balik programov.
po uplynuti 2 rokov som chcel od zmluvy odstupit, prihlasili sa mi operator z UPC a ponukol mi za doplatok 99 Sk dalsie 2 programy na dalsi 1 rok.
suhlasil som, pricom som ziadne papiere nepodpisoval, bola to komunikacia len cez telefon.
po uplynuti 1 roka mi prisiel sek na 899 SK (t.j. ziadne akciove ceny) preto som ich telefonicky kontaktoval, ze chcem definitivne od zmluvy odstupit.
na odporucanie operatora som podal pisomnu ziadost na odstupenie od zmluvy s UPC. vypovedna doba bola 3-mesacna, platil som tieto 3 mesiace 899 Sk/mes.
nasledne na to mi prisiel sek na 8.000 SK na ktorom bolo napisane "douctovanie kampane".
neviem co to vsetko ma znamenat, preco mam zaplatit 8.000 Sk ked mi oni sami povedali ze po 3 mesiacoch bude medzi upc a mnou zmluva ukoncena.
tento sek prisiel postou, nie doporucene.
poradte mi prosim niekto co mam robit.

milo pepino
27.03.2008, 10:05
mal som UPC viac ako 2 roky. mal som zakladny balik programov.
po uplynuti 2 rokov som chcel od zmluvy odstupit, prihlasili sa mi operator z UPC a ponukol mi za doplatok 99 Sk dalsie 2 programy na dalsi 1 rok.
suhlasil som, pricom som ziadne papiere nepodpisoval, bola to komunikacia len cez telefon.
po uplynuti 1 roka mi prisiel sek na 899 SK (t.j. ziadne akciove ceny) preto som ich telefonicky kontaktoval, ze chcem definitivne od zmluvy odstupit.
na odporucanie operatora som podal pisomnu ziadost na odstupenie od zmluvy s UPC. vypovedna doba bola 3-mesacna, platil som tieto 3 mesiace 899 Sk/mes.
nasledne na to mi prisiel sek na 8.000 SK na ktorom bolo napisane "douctovanie kampane".
neviem co to vsetko ma znamenat, preco mam zaplatit 8.000 Sk ked mi oni sami povedali ze po 3 mesiacoch bude medzi upc a mnou zmluva ukoncena.
tento sek prisiel postou, nie doporucene.
poradte mi prosim niekto co mam robit.

predpokladám, že ked si telefonoval s operátorom / poprvé/ tak si uviedol aj svoj PIN a rodné číslo. Tieto hovory sú všetky nahrávané a archivované. takže majú dôkaz o tom, že si si to objednal. Pravdepodobne si súhlasil s novou "akciou" v trváni 2 rokov ale pri platbe +99 SK v prvom roku. V druhom roku už mala byť cena bežná, nie akciová. Ty si ale odstúpil od zmluvy predčasne / po 1 roku / a preto tá zmluvná pokuta.

nenapísal si nič podrobnejšie, tak presne neviem čo a ako, skús presnejšie opísat. Ale v každom prípade to bola zo strany zamestnanca call centra minimálne nekorektnosť. Môžeš aj na PM mi napísat

Green
27.03.2008, 12:35
Moj nazor je tento:

Z toho plynie jedine poucenie: Co je psano to je dano.
(TREBA CITAT AJ TIE PODMIENKY PISANE 5mm PISMOM:D )

Ale zopar otazok ma napada aj ked niesom pravnik:
1. Operator callcentra ta urcite poucil o tom co sa stane, ked odstupis od zmluvy predcasne?
2. Overoval si zamestnanec tvoju totoznost?
3. V case uzavretia dodatku k zmluve si bol opravneny tento dodatok odsuhlasit? (Napriklad zmluva bola pisana na ineho clena domacnosti a ty si este nedovrsil 18rok zivota, co asi nieje podla profilu tvo pripad mas tam 38.)

Skor ako vyhladas pravnika skus trochu zagooglovat:
http://www.google.sk/search?hl=sk&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ask%3Aofficial&q=%22ustna+zmluva%22&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=

Green
27.03.2008, 12:54
250
ZÁKON
z 9. mája 2007
o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady
č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov

http://www.cpscoop.sk/cps_sk/prilohy/2007061502.pdf

milo pepino
27.03.2008, 13:00
Moj nazor je tento:

Z toho plynie jedine poucenie: Co je psano to je dano.
(TREBA CITAT AJ TIE PODMIENKY PISANE 5mm PISMOM:D )

Ale zopar otazok ma napada aj ked niesom pravnik:
1. Operator callcentra ta urcite poucil o tom co sa stane, ked odstupis od zmluvy predcasne?
2. Overoval si zamestnanec tvoju totoznost?
3. V case uzavretia dodatku k zmluve si bol opravneny tento dodatok odsuhlasit? (Napriklad zmluva bola pisana na ineho clena domacnosti a ty si este nedovrsil 18rok zivota, co asi nieje podla profilu tvo pripad mas tam 38.)

Skor ako vyhladas pravnika skus trochu zagooglovat:
http://www.google.sk/search?hl=sk&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ask%3Aofficial&q=%22ustna+zmluva%22&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=

vidíš to ma nenapadlo bod 3. Ale aj tak je to neférové jednanie od nich.

Green
27.03.2008, 13:08
Ten vyssie uvedeny link na zakon sa oplati precitat je to iba 14 stran.

milo pepino
27.03.2008, 13:38
Ten vyssie uvedeny link na zakon sa oplati precitat je to iba 14 stran.

už to mám stiahnuté v PC a večer v klidku prečítám, teraz veľa roboty, klúče sa menily na jednej platforme, v druhej prehodily verzie, panevropsku za madarskú. Tak mám telefony a blázinec tak trocha.

slavicek
28.03.2008, 10:10
Ked uzavres s UPC zmluvu, tak v podmienkach je napisane, ze 12 mes. s 15 viazanostou a pocas viazanosti nesmies davat ziadnu vypoved. Dalsie 3 mesiace musis zaplatit v plnej vyske (bez kampane), podla platneho cennika. UPC, chce este touto cestou vyryzovat od ludi. :((((

kertos
28.03.2008, 13:30
Ked uzavres s UPC zmluvu, tak v podmienkach je napisane, ze 12 mes. s 15 viazanostou a pocas viazanosti nesmies davat ziadnu vypoved. Dalsie 3 mesiace musis zaplatit v plnej vyske (bez kampane), podla platneho cennika. UPC, chce este touto cestou vyryzovat od ludi. :((((

pri 15 mesacnej viazanosti mozes dat vypoved hned po 12. mesiaci. Trojmesacna vypovedna lehota tak konci neskor ako viazanost

slavicek
28.03.2008, 15:14
pri 15 mesacnej viazanosti mozes dat vypoved hned po 12. mesiaci. Trojmesacna vypovedna lehota tak konci neskor ako viazanost
To je jasne, ze uz po 12 mes. mozes dat vypoved, ale tie 3 mesiace platis v plnej vyske t.j zakladny balik 799SK namiesto 399sk, Plus 66sk namiesto 199sk.

kertos
28.03.2008, 15:59
To je jasne, ze uz po 12 mes. mozes dat vypoved, ale tie 3 mesiace platis v plnej vyske t.j zakladny balik 799SK namiesto 399sk, Plus 66sk namiesto 199sk.

no jo :)

Mas v zmluve akciovu cenu len na 12 mesiacov a chcel by si ju na 15, ci ako? :rolleyes:

Je dobre sa aj pozriet na to, co pri uzatvarani zmluvy podpisujes

Green
28.03.2008, 16:20
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=26992

slavicek
28.03.2008, 16:44
no jo :)

Mas v zmluve akciovu cenu len na 12 mesiacov a chcel by si ju na 15, ci ako? :rolleyes:

Je dobre sa aj pozriet na to, co pri uzatvarani zmluvy podpisujes

Ja taky problem nemam :) skor ten co otovoril tuto temu

profik12345
28.03.2008, 20:12
sak ale uz preslo 24 mesiacov viazanosti, a potom mi dali tu akciu za 99 SK kedze som sa chcel odhlasit(po viac ako 2 rokoch).
secko prebehlo len telefonocky, ziadne zmluvy ani nic podobne som uz potom nepodpisoval.

milo pepino
29.03.2008, 13:19
sak ale uz preslo 24 mesiacov viazanosti, a potom mi dali tu akciu za 99 SK kedze som sa chcel odhlasit(po viac ako 2 rokoch).
secko prebehlo len telefonocky, ziadne zmluvy ani nic podobne som uz potom nepodpisoval.

prečítal si si všetky príspevky ? máš to tam niekde hore napísane