PDA

Zobrazit v plné verzi : DVD rychle ?

sat01
15.12.2003, 09:50
Ahojte,

jak na DVD z TS suborov co najrychlejsie ak nechcem robit upravy, strih, zlozite menu atd.
Zatial to robim cez DS.Jar , Vegas 4, a DVD Architect, ale je to dlhe. Jeden film aj niekolko hodin :-(. Je aj rychlejsia cesta ?

Dakujem za kazdy podnetny navrh
Thready som si presiel ale vsetky postupy su priblizne rovnako dlhe :-(

drax
15.12.2003, 10:38
Jestli chces co nejrychlejsi zpusob, tak vynech Vegas - preved v ds.jar do mpeg2, potom rovnou authoringovy program (DVD architect je zdlouhavy, zkus Ulead DVD MovieFactory. Kdyz je to potom moc velke, prozen to programkem DVD2ONE (podobne bys mohl pouzit i DVDShrink, ale je mene kvalitni) a pak uz jen vypalis.

ferika
15.12.2003, 11:47
Ak sa nemylim, tak Ulead rekonvertuje zvuk na linearny, alebo tak nejak.
Najrychlejsia cesta:

projectx.jar (nasledovnik ds.jar)
V tomto softe je aj jednoduchy editor (vystrihat reklamy pred, v a za filmom) a demultiplexovat na zvuk a video (mpa, mpv subory).

SpruceUp
V tomto DVD authoring softe natiahnes mpv subor (mpa subor s rovnakym menom si natiahne k nemu automaticky sam) - vytvoris jednoduche kapitolky, ulozis na disk a napalis v Nere. Prip. mozes palit rovno zo SpruceUp.

Casove naklady u mna (odhad):

projectx (ostrihat a demux): 3 - 10 min man.praca, 5 min pocitac
SpruceUp (menu a export): 5 - 10 minut man.praca, 5 - 10 min pocitac
Nero (napalit): 15 - 25 min napalovanie, podla dlzky filmu

Max. 1 hodina aj s napalovanim (z toho max. 10 - 20 min rucna praca na masine).

---

Ak chces nieco o projectx a SpruceUp - prosim ta, hladaj tu vo fore, za posledny mesiac sa to tuna rozoberalo velmi detailne, vratane kde, co, ako ...

marmen
15.12.2003, 12:07
kluci jak spojujete nekolik *.TS souboru na jeden pro demux v pojektX,zkousel jsem zde popsane prikazi (S1+S2...),ale ve total commanderu se mi to nejak nedarilo?
mužete mi prosim poradit.

ferika
15.12.2003, 14:16
Nemusis ich spojovat. Pokial maju rovnaky format zvuku a obrazu, tak ich len natiahnes jeden po druhom do files okna v projectx v takom poradi, v ako maju byt pospajane, vystrihnes reklamy, alebo ine nepotrebne casti (editor je vo files - specials) a ono ti z toho urobi JEDEN mpv subor a JEDEN mpa subor. To je vsetko.

Projectx ich spaja automaticky. Meno dostane vysledny audio a video subor podla prveho suboru v poradi.

marmen
15.12.2003, 14:21
diky to jsem nevedel.mam stazeny navod z paraboly na projektX,ale moudrej z toho moc nejsem,vecer budu laborovat.

marmen
16.12.2003, 08:46
to ferika: kde je prosim te ten jednoduchej editor v project X na ostrihani reklam? Zkousel jsem to delat ve Vegasu, ale to je hruza jak se pomalu ty mpeg soubory otviraj.

vinnie
16.12.2003, 15:00
kde sa da stiahnut SpruceUp ? podla moznosti full.

biosun
16.12.2003, 19:29
Ja to robim presne jak ferika.

1. Ds.jar /projectx/
2. MaestroSBT /na vyrobu tituliek do DVD Maestro/
3. DVD Maestro
4. Nero

Pokial chces nejake menu tak potom adobe photoshop a pre pohyblive menu Vegas4.

link na softy napr tu: biosun.org (http://www.biosun.org/index.php)

sadko
16.12.2003, 19:39
zasláno uživatelem: vinnie

skus na olmi.cz

sadko

ferika
17.12.2003, 19:39
Editor v ProjectX: ako som hore pisal

(editor je vo files - specials)

to zn., v otvorenej zalozke files kliknes na prazdnu plochu PRAVYM tlacitkom na mys, z menu si zvolis specials a zadavas strihove body. Od prveho bodu mas zeleny "semafor", to zn. od neho budes mat vsetko vo vyslednom videu, dalsi bod znamena "cut off", semafor je cerveny, od tohto bodu az po nasledujuci bude vsetko vystrihnute, dalsi bod je znovu cut on, semafor zeleny, video bude vo vyslednom subore, ...

To znamena ze strihove body su vzdy na striedacku:

cut on
cut off
cut on
cut off...

Ak zacnes strihat a chces mat dnu vsetko uz od zaciatku, tak si nezabudni vrazit hned na zaciatok prvy strihovy bod. Je to trochu nezvykle, ale na vystrihnutie par reklam je to ok. Mas tam dva druhy znaciek na posun hore-dolu vo filme: pomaly > a rychlo >>. (Samozrejme naspat zase s < a << ) Aj mysou sa da kliknut na casovu os a posunut sa priamo na nejake miesto vo filme. Pri strihu je dobre aj po demuxovani ProjectX nezatvorit - stratis nastavenia a strihove body pracne nastavene!!! - pozri si v mediaplayeri , ci si vystrihal vsetky reklamy a hluche miesta, ak nie vrat sa do projectX a dokonci dielo, este raz demuxuj a skontroluj a az ked vsetko je ok, potom ukonci ProjectX.

Podla poznamky v okienku, tento strih by mal 100% fachcit LEN PRE DEMUX (viz nastavenia v prvej zalozke).

SpruceUp - ja ti Karle nevim, uz je to davno, ale tuna niektori si to nasli tot nedavno. Podelte sa chalani o vase trampoty a linky.
Ja sa musim ospravedlnit, v nasom oddeleni mame siet v prestavbe, pisem cez GPRS privat a som este v praci (vcera do jedenastej v noci), mame tu norsku firmu a zriadujeme novu prijimaciu stanicu na Meteosat. Vcera sme skladali a nastavovali parabolku - stredova, priemer 4,5 metra. Dokedy t budem dneska fachcit, vie len Herrgott a moj sef.

sadko
17.12.2003, 20:10
sadko
zasláno uživatelem: vinnie

skus na olmi.cz

sadko

Podruhý OLMI.CZ tam je napsáno spruceup kliknout na download to ho odkáže na jednu nemeckou stránku zaregistrovat se a může stahovat.Jinak se k full verzi nedostane.

sadko

ferika
17.12.2003, 20:19
Az mi bude v praci zase fachcit siet ... Asi az v piatok, prip. buduci tyzden.

simon56
02.01.2004, 15:41
Ako je to v SpruceUp s nestandardnymi DVD formatmi?Mam takyto problem:Este niekedy davno som si z Premiere nahral Minority Report a teraz by som si to chcel dat na DVD.Lenze film je to dlhy...a ma skoro 4GB po demuxe aj s AC3 zvukom.Rozlisenie je 704x576,takze architekt mi to este aj rekompresuje na 720x576 a potom sa to uz naDVD ani nezmesti.Ulead DVD movie factory to same-vie len half alebo full PAL.(preco sa vlstne da v movie factory dat len 4.4GB na 4.7 GB nosic?A DVD Shrink myslim ze nevie komprimovat samotny MPEG subor(aspon som taku moznost v nom nenasiel).
thanx
simon

Oreginal
02.01.2004, 16:57
Nejlepší program na převod TS do empegu je podle mě Vegas 4.
Přejmenuji třeba v Slamandrovi soubor xxx.ts na xxx.mpeg a natáhnu do Vegas 4.Se zvuku udělám třeba 5.1 waw nebo AC3 a dám vyrenderovat.Pak titulky v SBTMaestro a DVDMaestro a Nero.

simon56
02.01.2004, 17:32
Pytal som sa na nieco ine...no ale nevadi.
Uz tu niekde pisal biosun,ze vegas je nevhodny,ked mas rozhadzane GOP-y.Okrem toho mu trva vyrenderovanie jedneho filmu na 1800-ke athlone aj 10 hodin.:mad:
mfg
simon

biosun
02.01.2004, 18:01
A co tento program: Je to nove a velmi jednoduche. Robi demux na DVD aj mpeg1.

DVR-Studio096eng.zip skus

tu (http://www.up.dvbcs.net/index.php?PHPSESSID=2c5bae59ed9337d7da318ea3b1bf59 79&direction=0&order=&directory=Dreambox/Inne&PHPSESSID=2c5bae59ed9337d7da318ea3b1bf5979)

Je tam aj medicina

simon56
02.01.2004, 23:51
DVR-studio je uz dost stare,ale este stale su to beta verzie a nefunguju vzdy spolahlivo.Ja mam ale momentalne problem s napalovanim.Spruce sa napalovania vzdal,a Nero mi uz zopar tyzdnov vypisuje,ze nemoze palit lebo napalovacku pouziva ina aplikacia.Uz som ho ho aj reinstaloval,ale nepomohlo.Jediny vie Ulead DVD movie factory palit,ale ten mi ten film rekompresne tak,ze sa to na sajbu uz nezmesti.A okrem toho nevie to napalit s AC3 zvukom.Ja si to asi hodim este dnes...:mad:
simon

ferika
03.01.2004, 04:35
Tak po prve - SpruceUp ti napali co len chces. Len si precitaj, co som napisal sem a pojde to (plati aj pre DVD Maestro):

http://satelite.center.sk/showthread.php?s=&threadid=9112&highlight=spruce+editor

S takouto upravou mi berie aj uplne nenormalne rozlisenia, ktore mi kazdy spravny standalone prehravac neprehra, ale jemu je aj to jedno. Po tejto uprave sa sam musis postarat, aby rozlisenie bolo v norme, napr. 720x576, alebo 704x576. Potom to fachci na PC aj na stolnom prehravaci v pohode. (Nezabudnut v SpruceUp dat obrazok pozadia pre menu, inak to "vytoci" vela prehravacov).

V parametroch SpruceUp si nastav, ze mas cielovy nosic s kapacitou napr. 10GB !!! Jemu to nevadi a nebude pindat. Ked budes mat vysledny film taky velky, ze by "pretiekol" DVDcke za roh, tak po skonceni authoringu zavri SpruceUp, nastartuj Shrink (najlesia je ta beta verzia, ved zistis preco, ak budes kopcit originalne DVDcka, hehe) a ulozis to cele trosku "zmrsknute" do ineho adresara. A ten uz mozes napalit, Shrink ti to skrese presne na velkost jednej DVDcky.

Napalujem Nerom 5.5.10.54 (tusim posledny ofic. update %-kovej verzie) a jede to. Aj s LG aj so Sony. Plus aj minus. R aj RW. Len obcas mi povie, ze nasiel jeden byjt v jednom subore rozdielny, ale ked to porovnam v inom softe, tak tie subory su identicke. Prehrava to na kazdej masine.

Ak mas problemy s nestandardnym rozlisenim, najlepsia cesta je to, co som napisal tuna:

http://satelite.center.sk/showthread.php?s=&threadid=9260&highlight=resize+nielen

Funguje to perfis, len to trva take 4 hodiny. Vysledok je super. Filmy s rozlisenim 544 vacsinou roztiahnem na 704 horizontalne a ked vsetko dobre nastavim (VBR, 3 pass) tak vysledok je spica aj ked to nastavim tak, ze napriek vyssiemu rozliseniu subor bude rovnako velky, ako ten povodny. samozrejme, resize robim uz po demuxe a len pre mpv subor, mpa ponecham tak, ako je.

Pre DVD s AC3 zvukom, alebo s viacjazycnym doprovodom je super DVD Maestro (po patchi ako v uvode).

Pozn.: Obcas, ked skoncim SpruceUp, tak urobim "trojhmat" - ctrl-alt-del a pzriem sa na procesy. Stava sa totiz, ze SpruceUp zostane akticny aj po ukonceni a treba ho killnut manualne!!! Inak stale blokuje niektore subory, ktore sa potom nedaju vymazat atp.

catdog
03.01.2004, 12:09
Zrovna jsem si hral se Shrekem a docela jednoduse to slo s ds.jar a InterVideo WinDVD Creator 2. Za 5 minut jsem se vyznal ve vsech menu, pak jsem spustil tvorbu DVD a rano bylo vsechno spravne vypalene vcetne menu na DVD+RW.

drax
03.01.2004, 13:24
2 ferika:
Sorry, ale pouzivat na prasamplovani Shrink, je silenost - ten program vypousti uplne prasarny. Ma-li se to delat nejakym primitivnim programem, tak napr. DVD2ONE mamnohem lepsi vystup.

ferika
03.01.2004, 13:43
Neviem, o akych "prasarnach" pises. DVD2ONE som skusal, aj Shrink a pri kompresii tak do 15% nerobi ani jeden viditelne artefakty. A to mi staci na vsetky zaznamy z CT1, CT2, Prima, ktore su trochu nafuknute. Vacsiu kompresiu v Shrinku som ani neskusal. Podla mna, ked uz treba viac, tak je ten postup, co som vyskusal v linku c.2 v predoslom prispevku dokonalejsi. Tak dokazem zmrsknut video z Primy aj na velkost 1/2 DVD disku (potom mi tam vlezu 2 kusy) bez toho, aby som mal viditelne zhorsenu kvalitu. Ale chce to pohrat sa s tym a trva to urcite dlhsie, nez ta bajecna chut zuvacky! Pri stlacani zaznamu z Primy len na velkost DVD sa mi to jednoducho neoplati - jedine, ze by to bol film minimalne 2-hodinovy. Skusim sa pohrat aj s tym DVD2ONE, ale Shrink beta mi napr. odstrani blokovanie tych "nepreskocitelnych" uvodnych reklam a upozorneni v originalnych DVDckach, takisto mi kopiruje region free atp. Staci nastavit. Ani CSS mu nerobi problemy.
Je celkom mozne, ze DVD2ONE je dokonalejsi pri vyssich kompresnych pomeroch. Nakoniec, je to (aj) software za peniaze (mozno sa da kupit aj za Koruny???) a Shrink3.0beta je freeware. Tak by som od DVD2ONE predsa len trochu vyssiu kvalitu ocakaval (aj ked to u ofic. softu nebyva pravidlom).

drax
03.01.2004, 13:54
2 filmy z Primy na 1 DVD? Zkousel jsem to nekolika zpusoby a mohu zodpovedne rict, ze vysledek je mizerie vzdy. Na 50hertzove televizi je vse v poradku, ale na 100hertzove je videt "pixelovateni".

ferika
03.01.2004, 13:58
Skusim. Ale nesorsie - vcil musim upratat asi 10 filmov na DVD.

sadko
03.01.2004, 16:45
Ahoj FERIKA

Píšeš že ve Shrinku to jde skompresovat .Ja to skoušel jak v Shrinku 3.0beta5 a taky DVD2ONE 1.3.0 v PC to šlo všechno OK ale jak Jsem to napálil na DVD-R tak mi to v DVD přehravači píše "DISK ERROR" takže to asi nemám ve Shrinku a v DVD2ONE správně nastavené můžete Mi někdo napsat jaké je nastavení Shrinku. Díky

sadko

Quido56
03.01.2004, 22:17
Původně zasláno uživatelem: simon56
DVR-studio je uz dost stare,ale este stale su to beta verzie a nefunguju vzdy spolahlivo.Ja mam ale momentalne problem s napalovanim.Spruce sa napalovania vzdal,a Nero mi uz zopar tyzdnov vypisuje,ze nemoze palit lebo napalovacku pouziva ina aplikacia.Uz som ho ho aj reinstaloval,ale nepomohlo.Jediny vie Ulead DVD movie factory palit,ale ten mi ten film rekompresne tak,ze sa to na sajbu uz nezmesti.A okrem toho nevie to napalit s AC3 zvukom.Ja si to asi hodim este dnes...:mad:
simon

musíš si stáhnout novou verzi:

http://www.haenlein-software.de/DOWNLOAD/DVR-Studio098eng.zip

:D :D :D

ferika
04.01.2004, 00:47
@sadko

Ked si v SpUp-e urobim DVD do nejakeho adresara na disku, tak si to po prve prehram napr. pod PowerDVD. Ako zakladna kontrola. Ked to nejde na PCcku prehravat, tak to mozes rovno zabalit.
Tak. Potom poviem v Shrinku "open files", otvorim vo videoadresari VIDEO_TS.IFO a kliknem na backup. Na tento ucel si urobim novy adresar a nastavim Shrink na dokladnu analyzu (perform deep analysis). V preferences musis mat nastavenu spravnu velkost cieloveho media a bloku output files mam zakliknute vsetky tri opcie. Tak - a backup mi vytvori subory, ktore presne pasuju na disk.

Ta tvoja chyba bude asi v tom, ze tie subory su nespravne napalene - ci uz fyzikalne (necitatelne medium - niektore prehravace maju "radsej" plusR, niektore minusR, atd), pripadne ten tvoj napalovaci soft napali napr.subory v nespravnom poradi.Prehravace maju rady subory v presne urcenom poradi. Taketo problemy som mal s jednou starsou verziou Nera !!! Po update na poslednu patkovu verziu uz nemam problemy. Prip. pouzi soft podla doporucenia inych kolegov, ktori s nim maju dobre skusenosti.

zadors
04.01.2004, 11:18
Hmm pekne.. Ja jsem to vyresil uplne jinak.Nic z toho co zde bylo receno me nevyhovovalo.Koupil jsem Divx video za 5000,- . Filmy nahravam na DM.Pak stahnu do PC, v PVA prevedu do MPG. Ve virtual dubu je se striham udelam kompresi vetsinou do Xvid.Filmy maji velikost tak 1100MB az 1700 MB.Vypalim na na DVD-R.Pokud jsou titulky pridam do adresare filmu jen ve formatu *.srt. A hotovo. Prace asi na 2 hodiny. Uzitek-vice filmu na jednom mediu.

pavelpt
04.01.2004, 13:00
Původně zasláno uživatelem: zadors
Hmm pekne.. Ja jsem to vyresil uplne jinak.Nic z toho co zde bylo receno me nevyhovovalo.Koupil jsem Divx video za 5000,- . Filmy nahravam na DM.Pak stahnu do PC, v PVA prevedu do MPG. Ve virtual dubu je se striham udelam kompresi vetsinou do Xvid.Filmy maji velikost tak 1100MB az 1700 MB.Vypalim na na DVD-R.Pokud jsou titulky pridam do adresare filmu jen ve formatu *.srt. A hotovo. Prace asi na 2 hodiny. Uzitek-vice filmu na jednom mediu.

Tak to je řeč.

Já jsem nad tím spekuloval, protože mpeg2 formát, když jsem mu ubral na rozsahu (bitrate nebo rozlišení) tak kvalita nebyla dobrá, jinak co film to 1 DVD, navíc delší filmy se na 4,7 G DVDr bez ubrání na kvalitě prostě nevlezou.

Na rozdíl od Zadors jsem šel ještě dál a koupil do PC Skystar2 (2 100 Kč) a nahrávám přímo do mpeg2 dál postupuji jako Zadors.
Každému zaručuji, že DVD přehrávač s podporou MPG4 formátu je opravdu dobrý. Hardwarové dekodování je úplně o něčem jiném než v PC a výstupy z těchto přehrávačů lze pustit i na projektor.
Na 1 DVD se mi vleze asi 5 normálních filmů. Ani absence menu jako v DVD se mi nezdá takovou nevýhodou, protože si mohu dát různé věci do rúzných adresářů a tím mám vlastně menu.
Pavel

ferika
04.01.2004, 13:24
Mam casovy problem - jeden film, ktoreho spracovanie by mi trvalo dlhsie nez 30 min, je pre mna neakceptovatelny. Teraz cez sviatky isli vselijake filmy, tak som za tyzden napalil 25 DVDciek a mam este dalsich 20 filmov, co mam v pocitaci, alebo v Dreame.

Cez rekompresiu bezne natlacim 2 filmy na DVD v kvalite na nerozoznanie od originalu. Nakoniec - vcera som nahraval "Utecieme na zapad" s Nicholsonom z Kabel1 a malo to asi 2,3GB - v originalnom formate bez upravy. Takto to aj vysielali. Mam radsej originalny format (co je samozrejme max. kvalita - lepsia nemoze byt) a kompatibilitu so standardnymi prehravacmi. Ale ked ma niekto cas a potrebuje nutne setrit disky, tak aj horeuvedene je dobre riesenie, to uznavam.

Satko
04.01.2004, 13:54
Cau zadors co mas aky divix prehravac za 5000 co rozbaluje aj titulky k filmu lebo orava to nedokaze?:)

drax
04.01.2004, 14:04
Původně zasláno uživatelem: ferika

Cez rekompresiu bezne natlacim 2 filmy na DVD v kvalite na nerozoznanie od originalu. Nakoniec - vcera som nahraval "Utecieme na zapad" s Nicholsonom z Kabel1 a malo to asi 2,3GB - v originalnom formate bez upravy. Takto to aj vysielali. Mam radsej originalny format (co je samozrejme max. kvalita - lepsia nemoze byt) a kompatibilitu so standardnymi prehravacmi. Ale ked ma niekto cas a potrebuje nutne setrit disky, tak aj horeuvedene je dobre riesenie, to uznavam.
Rekomprese a 2 filmy na DVD k nerozeznani od originalu? Ale, ale... Uz jsem se k tomu jednou vyjadroval: podivej se na to na stohertzove televizi a uvidis, ze je to hnus - a nepomuze ti sebelepsi kodek...

zadors
04.01.2004, 14:11
Původně zasláno uživatelem: Satko
Cau zadors co mas aky divix prehravac za 5000 co rozbaluje aj titulky k filmu lebo orava to nedokaze?:)

Technosonic MP 101 dodavatel www.elko.cz

pavelpt
04.01.2004, 14:36
Původně zasláno uživatelem: drax
Rekomprese a 2 filmy na DVD k nerozeznani od originalu? Ale, ale... Uz jsem se k tomu jednou vyjadroval: podivej se na to na stohertzove televizi a uvidis, ze je to hnus - a nepomuze ti sebelepsi kodek...

Souhlasím, 2 filmy na DVD to může být average bitrate asi jako na SVCD a to lze bez váhání srovnat s Divx.
Original DVD používá VBR až do 9.5 Mb, takže 2 hodinový film se nemůže vejít v plné kvalitě na jednostranné DVD.
Bez pocitu ztráty kvality lze takové filmy sledovat pouze na malé obrazovce tak do 52 cm, do kina to fakt nejde.Proto jsem přešel na MPG4, protož kvalitu SVCD dosáhnu hravě a archivace je nesrovnatelná.Navíc další vlastnosti, které dostanu do TV jako Webradio,streamování videa po síti ( i po internetu),předpoověď počasí a další blbosti ......

hifi
04.01.2004, 18:15
sa divam ako to tu vsetko degradujete, hosi hanbite sa!!

ak to valite do divx,xvid,svcd atd tak to mozete rovno nahravat na vhs a dig.satelit zahod a kup si analog.
chces dva filmy na jedno dvd? to ta zrujnuje mat kazdy film na jednom nosici? na slovensku stoji dvd nosic 37Sk. to je fakt moc.
to si radsej ten film dodrbem aby sa mi na tak drahe medium toho vyslo viac.
chces mat zpracovany a vypaleny film co najrychlejsie? cim dlhsie tak hadam kvalitnejsi proces, tak ked urychlit, akurat kupou kvalitneho hw.

mam Intel P4-2,4Ghz/800Mhz FSB,2GB RAM dual channel
1.
filmy ztahujem cez LAN pomocou programu TSMan ktory mi jednotlive *.ts subory spoji do jedneho (cca 10min)
2.
ts subor demuxujem pomocou projectX na *.mpv a *.mpa popripade *.ac3 (cca 5min)
3.
pomocou TMPG Encoder vytvorim zo suborov *.mpv a *.mpa vysledny *.mpg so zodpovedajucim rozlisenim a bitrate pre dvd (cca 2hod)
4.
subor *.mpg vlozim do Sonic Foundry DVD Architect a vytvorim vob,ifo,bup potrebne pre vyrobu dvd. ak mam *.mpg subor v spravnom formate, tak authoring netrva dlhsie ako 40min
5.
pokial su v zazname aj reklamy, ktore treba vystrihnut, tak strihanie prevadzam zasadne s pomocou programu TMPG DVD Author, a najlepsie po prvej authorizacii este raz z uz vytvorenych vobov.striha presnejsie a nehrozi posuv zvuku(cca 20min)
6.
vsetko co som takto vytvoril necham prejst cez dvd2one, ktory to spravne usporiada a vyreze menu.(cca 8min)
7.
vypalim cez Nero a pioneer A06 , cas zalezi na medii a napalovacke

ked mi nejaky film vyjde nad 4,3GB tak ho dam na dve media

uz tu toho bolo popisaneho dost, skusil som vsetky mozne postupy. pokial chcete mat film relativne kvalitny-musite to robit takto.
ak vam na kvalite nezalezi, staci len *.mpv a *.mpa vlozit do ifoedit do dvd author zalozky a mate voby hotove za cca7min
pokial to co chcete vypalit na dvd najprv neprejde cez dvd2one-moze sa stat ze na niektorych stolnych prehravacoch vam to nepojde.

alebo:vratme obcianske a vylezme znova na stromy...

ostry obraz,cisty zvuk

pavelpt
04.01.2004, 21:24
Jeětě před půlrokem bych se za tvůj příspěvek bil. Fakt je,že pokrok se nedá zastavit.Uviděl jsem Divx udělané z dobrého zdroje HARDWAROVĚ dekodované na projektoru a ěel jsem si koupit MPG4 přehrávač. Že to bude asi dobré svědčí i to, že se do toho pouští více a více firem.

ferika
04.01.2004, 21:59
@HiFi

Tiez celkom fajn postup. Len nechapem tento vyrok:
" ... ak vam na kvalite nezalezi, staci len *.mpv a *.mpa vlozit do ifoedit do dvd author zalozky a mate voby hotove za cca7min ... "

Ak to robim tak, ako doteraz:

TS cez FTP do PCcka
Cut, convert a join cez XPROJECT na mpa a mpv
DVD authoring cez Sp.Up
VOBy napalim cez Nero na DVD

, tak neviem, preco by som mal mat stratu kvality. Tie VOBy predsa su vlastne originalny TS stream, ktory bol vysielany zo satelitu, ktory bol len bezstratovo prevedeny na iny format. Proste, len "balenie" je ine, obsah a kvalita zodpovedaju 1:1 originalu. Takze nemam sajnu, kde by sa mi ta kvalita mala stratit?

Navyse, ked stiahnem film, napr z CT1, ktory je vysielany s temer konstantou bitovou rychlostou okolo 7-8 MBit/s (skoro) bez ohladu na obsah a tento prekonvertujem v profesionalnom niekolkoprechodovom programe na VBR 2 az 9,5 MBit/s - tak naozaj musim velmi rozmyslat, kde by sa mi kvalita tak velmi mohla stratit.

Naviac - vela programov, ci filmov je vysielanych uz zo satelitu v takej bitovej rychlosti, ze vysledny subor ma velkost niekedy len 2- 2,5 GB ! Ked potom dva taketo programy napalim horeuvedenym sposobom na DVD - netratim na kvalite ani bit. Lepsiu kvalitu, nez vysielalo studio predsa nemozem dosiahnut!

Problem mam aj tak standardne len s filmami z Czechlinku. Pokial tie neprecnievaju viac, nez o 5 - 10% tak ani s DVD2ONE alebo Shrink nemam problemy. Pokial ano - tak idem cez rekompresovanie v dobrom softe.

Pozn.: Pohladal som niekolko "shrinknutych" DVDciek a idem prepojit player na televizor - 100Hz, 72cm uhlopriecka.

---

PC: AMD 3200MHz, 2 x 512MB RAM DDR dual chanell, HD 2 x 120 GB / 7200 rpm / 8MB cache / RAID0 SATA array, writer LG 4040B, Sony DRU500A, media Sony a Verbatim (vacsinou plusR)

ferika
04.01.2004, 22:01
Apropos - DVDckami nesetrim. Komprimujem, ci inac upravujem LEN VTEDY, ked mi jeden jediny film nechce vliezt na jednu DVD. (Nerozdelujem na dve). Inac zasadne napalujem tak, ako to stanica vysielala - bez stlacania, bez rekonverzie! V originalnej kvalite.

biosun
04.01.2004, 22:09
Bod 1 mozes zrusit ved to ti spravi projectx sam.
bod 3 no neviem mozno pre SVCD ale pre DVD ked vacsina filmov je v 720x576 pre PAL. Myslim ze je to strata 2 hod., pokial je vsak kvalita vyrazne lepsia tak potom s Tebou suhlasim.
bod 4 Sonic Foundry DVD Architect a co titulky? Podla mna je dobre sa trochu pohrat s menu adobe photoshop a vegas a potom klasika DVDMaestro. /Ostatne softy su prilis drahe a o nic viac toho nevedia. Napr nacitanie tituliek u Sonicu a Maestra je neporovnatelne. Sonic vypustil uz tolko softu pre authoring ze uz ani sami nevedia, co je naozaj najlepsie vid.Producer a to ma byt profesionalny soft?/
bod 7 no neviem ci dve media... To je prave pripad SVCD. No a nie kazdeho bavi menit disky.

ferika
05.01.2004, 00:20
Pokial maju povodne TS subory rozlisenie 704x576, alebo 740x576 a po orezani a demuxovani v PROJECTX maju pod 4,5GB, tak sa s tym ani nebavim. Len si pozriem, ci mi nahodou dva taketo filmy nevlezu na jednu DVD. Ak nie - sorry, tak tam dam len jeden a mam na disku trosku nevyuziteho fleku - no a co? Neva! Je to najlepsia varianta, pretoze vsetky operacie s TS subormi az po vytvorenie finalneho DVD su bezstratove! Preto vysledna DVD je presne rovnako kvalitna, alebo nekvalitna, ako vysielany original! Kazda rozprava o tom, ci to ide kvalitnejsie je nezmysel (podla mna). Ziadna upravovana kopia nemoze byt lepsia, nez original. Ani ostrejsia, ani nebude mat menej artefaktov, ani ... Vzdy bude len a len horsia.

Preto vtedy, ked mi jeden film aj po orezani reklamy este stale preteka za roh, tak sa rozhodnem bud pre Shrink (smrsknutie o max. 10%), alebo resize cez frameserver a dobry mpeg2 konverzny softver. Viz prispevok spred 1-2 tyzdnov na tuto temu. Vysledky su perfis, ale je mi samozrejme, ze tu sa uz jedna o manipulacie s videosubormi, ktore VZDY znizuju kvalitu! Aj keby boli neviemako super prevedene a s neviemako perfektnym softverom.
A preto aj vtedy, ked mi video nezodpoveda rozlisenim DVD norme, musim tiez siahnut po prekonvertovani, ako to popisuje napr. Hifi v bode 3. svojho postupu. Je to aj v tomto pripade jedina operacia v celom postupe, ktora je stratova a znizuje kvalitu vysledku.

Preto suhrnom povedane: Prekonvertovanie videa robim len:

1.) Ak rozlisenie nezodpoveda norme
2.) Vysledne video je pridlhe na jednu DVD
3.) Ak platia aj obidva predosle body sucasne

sadko
05.01.2004, 01:55
ferika

Tak Jsem Stáhnul tu samou verzi Nera ale při instalaci Mi to píše"NERO-BURNING ROM NOT DETECTED ON YOUR" a Ja nevím co s tím.Dělalo to i Tobě?

sadko

ferika
05.01.2004, 02:10
Ak si si stiahol ten update od Ahead, tak tam musis mat nainstalovanu nejaku predoslu verziu, v tomto pripade nejaku V.5.xx.xx - on to len updatne (to je slovencina!). Tipujem, ze by to mohlo byt.

sadko
05.01.2004, 02:38
ferika

Ja stáhnul verzi NERO:5.5.10.54 a dal Jsem ji na plochu atu předešlou verzi 6.0.3 Jsem odinstaloval takže budu muset stáhnout ještě jednu verzi 5xxxxxx?

sadko

robson
05.01.2004, 13:31
Pres svatky jsem si hral s prevody filmu z DB na DVD. Prosel jsem vsechny prizpevky ve foru na toto tema a vyzkousel vetsinu doporucovanych aplikaci. Nakonec jsem si vytvoril nasledujici nazor.

Pokud je film ve spravnem formatu tak nejrychlejsi a uzivatelsky nejpratelstejsi SW byl Ulead Movie factory. Je to velice uzivatelsky prijemne, ale na druhou stranu je to rizene sablonami, ktere urcuji limity teto aplikace. Pokud film nepotrebuje zmenu rozliseni, pak priprava trva cca 5 minut, aplikace vytvori potrebnou DVD strukturu za cca 30 min a pak uz jenom palit.

Druhy velice dobry soft se mi zdal SpruceUp. Co mne vsak na nem stve, ze pokazde kdyz nacitate novy asset (mpeg) do projektu, tak on si ho nejprve prochazi a vytvari pomocne soubory ve stejnem adresari, coz trva vecnost. (cca 5 minut) Nastroj na vytvareni kapitol neni az tak super jako je u Ulead, ale zase na druhou stranu SW umoznuje vytvorit pomerne cokoliv, co si prejete (je mene limitovany). Jsou tam urcita omezeni, ale daji se nakonec nejak obejit.

Skutecny DVD authoring SW je DVD maestro. (Sonic Scenarist mi nejak nesedl). Avsak learning curve je celkem velka. Po najakem case neni problem vytvorit DVD-cko z nahraneho filmu celkem rychle, ale porad to neni to co bych si predstavoval. Muj problem je, ze bych chtel mit samostatnou stranku kapitol s malymi obrazky fungujicimi jako tlacitka na jednotlive kapitoly. Zatim co prvni dva softy jsou vice uzivatelsky orientovane a udelaji tuto praci za vas, DVD maestro vyzaduje, aby jste si tyto podklady pripravili sami. A tady vidim problem. Hodne prispivatelu na tema DVD mastering psalo, ze se jim jedna o to aby ten proces vyroby byl rychly. Takze traveni hodin nad vyrobou pozadi s tlacitkami ktere jsou obrazky z filmu neni asi nikoho idea. Pochopitelne, nikdo to nedela jako komercni video na prodej a tak neni ochotny stravit nad tim tolik casu.
A tady prichazi moje otazka. Nevi nekdo o nejakem softiku, ktery by mi pomohl rychle vyrobit ty potrebne pozadi pro DVD maestro pri pouziti mpegu daneho filmu a tak mi umoznil vyuzit ty neomezene moznosti ktere tento SW nabizi.

Predem dekuji za vsechny namety.

ferika
05.01.2004, 13:54
Update na tu verziu, co som uviedol, je mozny len z verzie 5.xx. Alebo plna verzia 6.xx. Ale ked ti to s nou strajkuje, tak neviem. Uz som zistil, ze Ahead v nepravidelnych intervaloch robi v Nere dobre blbiny, hlavne pri paleni DVDciek! Zhruba kazda tretia verzia ma dobre bugy. Ta moja fachci dobre s oboma napalovackami.
Napaluje perfis, len mi tak pri kazdej piatej DVDcke povie, ze porovnanie suborov na disku a DVD zistilo rozdiel v jednom-jedinom bajte! Ked to porovnam v inom programe (total comander ap.), tak su oba subory identicke!

ferika
05.01.2004, 14:07
Pripajam sa k prosbe predrecnika a v ostatnom s nim uplne suhlasim!

Mam 2 moznosti na rychly DVD authoring - ak mi staci jeden zvukovy doprovod, tak Sp.Up je rychla a velmi pekna moznost aj s jednoduchym menu (len kapitoly) s obrazkovymi buttonmi generovanymi na jedno kliknutie priamo softom.

Ak treba AC3 zvuk, prip. viacjazycny doprovod (alebo moznost AC3, Dolby, mpeg - zvuk volitelny), tak Maestro. Je to perfis soft, ale kto chce menu, plati to, co povedal kolega - namahava manualna praca.

Riesim to tym, ze ked naozaj mam viac zvuk. doprovodov, tak beriem Maestro a vymazem mu polozku menu! Naklikam si kapitolky a skompilujem. Vysledkom je DVD, ktora automaticky startuje bez menu (nezabudnut urcit startovaci bod), ma moznost vyberu zvuku, po kapitolkach je mozno skakat vpred a vzad pomocou tlacitka na ovladaci. Az na absenciu menu je tam vsetko, co potrebujem.

simon56
05.01.2004, 14:35
Ono to nemusi byt sposobene nerom,ked ti nejaka verzia nejde.Napriklad mne chodi Photopaint 9 v pohode,ale verzia 11 mi uz ani nenastartuje-vypise mi hlasenie "füllmusterdatei nicht gefunden",pricom ten subor tam je!Ten isty program chodi na bratovom kompe v pohode.Takze mnohokrat staci malicka chyba vo Windows systeme,aby ti nejaka verzia robila blbosti.Pochybujem,ze by Ahead vypustil nejaku verziu,ktoru poriadne neotestovali.Aj ja som mal teraz problemy s Nerom(pisal som to v tomto Threade) a na jednom nemeckom boarde mi poradili,ze ked si nainstalujes nejaky napalovaci soft,je dobre deaktivovat napalovaciu sluzbu Windowsu,co som aj urobil-a cuduj sa svetu-nero mi uz zase pali.

Ina tema:mam dva filmy(bourne identity,tuxedo),jeden ma 2.6 GB,druhy 2.4 GB(to som spocital x-projektom vyrobene .m2v a .ac3 subory-naco su vlastne .mpa subory?Ved DVD prehravac urobi obycajne stereo aj z AC3 zvuku.Ci to nerobia vsetky prehravace?)Co mi doporucujes,aby som to mohol dat na jeden nosic-stlacit to DVD shrinkom,alebo obidva prekomprimovat na half-PAL(352x576)?Pri ktorom systeme bude lepsia kvalita obrazu?
thanx
simon

simon56
05.01.2004, 14:53
Ako je to vlastne s AC3 u SpruceUp?Nejak som nepochopil to,co som cital v jednom navode:
"Was SpruceUp so interessant macht, ist die einfache Möglichkeit, Kapitelübersichten mit Vorschaubildern zu generieren, die Unterstützung von 5.1-Kanal AC3 Audio (wird allerdings nicht enkodiert) und die überhaupt sehr einfache Arbeit mit dem Programm."
Co znamena,ze sa nedekoduje?
mfg
simon

pavelpt
05.01.2004, 17:25
Původně zasláno uživatelem: simon56
.

Ina tema:mam dva filmy(bourne identity,tuxedo),jeden ma 2.6 GB,druhy 2.4 GBsimon

2,4 + 2,6 = asi 5, jestliže chceš "jenom" stereo zvuk tak předělej AC3 do MP2, už tím zmenšíš velikost DVDschrink tomu už ubere jenom trochu a vlezou se ti oba filmy na 1 DVD.
Když ubíráš rozlišení, výsledek je vždy nejistý o čemž svědčí existence asi 28 metod jak to dělat (bilinear, precise bilinear atd.) a nikdo ještě neřekl, která je nejlepší.

ferika
05.01.2004, 17:51
Moja verzia Sp.Up-u to robi tak, ze ked dam ako zvuk AC3, tak mi ho prekoduje automaticky na mpeg format. Takze - prehravat to ide, ale len stereo.

Je v obehu este jedna verzia, ale tu nemam. Snad by niekto, kto ju ma, mohol povedat, ci je lepsia, alebo ci je to to iste.

To moje: Ver.1.0 Build 1061B

ferika
05.01.2004, 18:21
@simon
Shrink je dobry na max. 10-15% zmensenie.

Na viac je lepsi postup cez frameserver a rekonverziu (hladaj tema "resize" - tam som dal navod).
Ono podla toho navodu, napr. cez TMPEGENC, ci najlepsie CCESP sa da nielen zmenit rozlisenie - ja by som ale toto nerobil, pokial mas DVD konformne rozlisenie uz v originale - ale sa daju upravit nastavenia bitrate tak, ze soft ti perfektne koriguje bitovu rychlost dolu az na 1 -1,5 MBit/s pre nekontrastne sceny s minimalnym pohybom, aby zase naplno vyuzil maximalnu povolenu rychlost az do 9 -9,5 MBit/s pri pohybovych, alebo komplexnych scenach. Priemernu rychlost pritom mozes nastavit tak, aby sa na DVD zmestilo vsetko, co potrebujes s minimalnymi vizualnymi stratami.

Maly tip - nemusis konvertovat vsetko - pre kontrolu ti staci, ked si vyberies niekolkosekundovy usek (napr. na konci filmu, kde posledne pohybove sceny prechadzaju do titulkov) a na tomto useku si skontrolujes kvalitu konverzie.

simon56
05.01.2004, 18:39
Original geschrieben von ferika
Moja verzia Sp.Up-u to robi tak, ze ked dam ako zvuk AC3, tak mi ho prekoduje automaticky na mpeg format. Takze - prehravat to ide, ale len stereo.

Je v obehu este jedna verzia, ale tu nemam. Snad by niekto, kto ju ma, mohol povedat, ci je lepsia, alebo ci je to to iste.

To moje: Ver.1.0 Build 1061B

Mas Pravdu!Nemam sice este 6 reprakov,ale Minority report,ktory som authoroval v spruce som uz urobil s AC3 zvukom-a moj Panasonic mi aj ukaze na displayi vsetkych 6 reproduktorov,ked to prehravam,ale prave som skusil pustit center,subwoofer a surroundy na hi-fi vezu a nejde z nich nic.Idu len dva frontove repraky.Nechapem,preco mi to ukazuje vsetkych 6 boxov.Ked napalim film so stereo zvukom,tak mi ukaze len 2 boxy na displayi.
Nevie niekto,k comu sluzia tlacitka "VSS" a "cinema" na DVD-playeri.VSS sa da nastavit na VSS1,VSS2 a VSS off.Nemam manual...
mfg
simon

simon56
05.01.2004, 19:01
Original geschrieben von ferika

Ak treba AC3 zvuk, prip. viacjazycny doprovod (alebo moznost AC3, Dolby, mpeg - zvuk volitelny), tak Maestro. Je to perfis soft, ale kto chce menu, plati to, co povedal kolega - namahava manualna praca.

A nedaju sa pouzit do maestra tie "rychlo" urobene menu zo spruce alebo inych softov?Viem,ze ked som authoroval v Movie Factory,tak som vo "working" zlozke nasiel bitmapove obrazky vsetkych menu.Maestra nemam,takze neviem,ci by sa dal nejak prinutit,aby tie kapitoly aj zacinal podla tych thumbnailov na menu.
mfg
simon

ferika
05.01.2004, 20:31
Prave som to pozeral. V tomto pathe mam obrazky, co som klikol v SpUpe ako pozadie:

C:\Programme\Spruce Technologies\SpruceUp\Style Gallery\DefaultStyle\Backgrounds

Vsetky ako BMP s velkostou okolo 1MB. Obrazky, ktore su ako preddefinovane buttons su tuna:

C:\Programme\Spruce Technologies\SpruceUp\Style Gallery\DefaultStyle\Buttons

Vsetky ako psd format. Ale nenasiel som nikde obrazky, ktore robi ako kapitolky - je celkom mozne, ze ich vytvara az po spusteni kompilacie - ved v case designu este nevie, aku finalnu velkost tieto obrazky budu mat a ktore vlastne realne pouzijem. Mozno, ze informacia o nich je v subore, ktory by mozno islo do Maestra importovat - je to subor, ktory je v sade DVD suborov navyse - napr. untitled.lay. Ked sa donho pozries, tak tam mas taketo nieco (vyrez):

C h a p t e r 1 5  “Z “Ú&ordm; –Ž
C h a p t e r 1 6 

Myslim si, ze tuna su zakopane tie kapitoly a odkazy na ich poziciu v zdrojovom subore. Ak sa pdobre pamatam, tak niekde v DVDMaestro som videl import tohto suboru.

NAJST - VYSKUSAT! Mozno to pojde!

ferika
05.01.2004, 20:56
Mimochodom - ked sa demuxuju, alebo inac spracovavaju TS subory v PROJECTX, tak je tam velmi jednoduchy a ucinny indikator kvality zakodovania suboru. Nalavo bezi indikator, ktory krivkou a cifernou hodnotou indikuje bitovu rychlost (bitovy profil) momentalne spracovavaneho suboru. Ak krivka a momentalna ciselna hodnota pekne kmitaju od temer nulovej hodnoty az po maximum, tak je vidiet, ze subor bol kvalitne kodovany variabilnou bitovou rychlostou (konstantna kvalita). Teda, rychle zmeny vo videu a komplexne sceny boli kodovane vysokou bitovou rychlostou - nevyrazne miesta a pomale az staticke sceny zase nizkou bitovou rychlostou.
Takato je optimalne kodovana nahravka a tazko ju nejako vylepsit bez celkoveho zhorsenia kvality.

ALE!

Ak je vidiet, ze krivka je temer konstantna a ciselna hodnota bitovej rychlosti je temer nemenna - to znamena, ze video bolo kodovane konstantnou bitovou rychlostou (premenna kvalita) a tuna sa da vela vylepsit. V takomto videu su pomale a nevyrazne miesta filmu kodovane zhruba rovnako vysokou bitovou rychlostou, ako rychle a komplexne useky! Ak taketo video podla navodu v prispevku "Resize ... " prekodujeme napr. s pouzitim frameservera a dobreho MPEG kodera na dobre nastavenu VBR (variable bitrate), tak mu zoptimalizujeme priebeh bitovej rychlosti na temer konstantnu KVALITU. Tie miesta (staticke, monotonne), ktore boli kodovane zbytocne vysokou bitovou rychlostou sa automaticky zakoduju s podstatne nizsou bitrate bez viditelnej straty kvality voci ostatnym pasazam! Kvalita zaznamu sa skoro 100% zachova a celkova dlzka vysledneho suboru sa zmensi pri vhodnom nastavenie bezpecne asi o 1/3 !!!

---

Ako priklad - povodne video bolo kopdovane temer konstantnou bitovou rychlostou asi od 5000 do 6000 bit/s. Prekodujeme nasledovne:

Nastavime VBR

Minimalna bitrate - 500 bit/s

Priemerna bitrate (urcuje dlzku vysledneho videa) asi 1/2 az 1/3 povodnej hodnoty, teda 4000 bit/s

Maximalna bitrate = max. bitrate povodneho zaznnamu (prip. plus 10 az 20 % rezerva na zachovanie max. kvality) - 7000 bit/s

Ako vidime, maximalna bitrate je dokonca vyssie, nez maximum povodneho zaznamu, takze akcne miesta a miesta s velmi komplexnou strukturou zostanu v kvalite temer na 100%kvalite. Ostatne miesta budu pri zachovani konstantnej kvality kodovane primerane svojmu obsahu - co zaruci velmi dobry kompromis medzi kvalitou a mnozstvom bajtov. To umozni znizit priemernu rychlost az na 1/2, tym sa nam aj vysledny subor zmensi na tuto velkost. NApriek tomu kvalita zostane na velmio dobrej urovni proti povodnemu zaznamu.

biosun
05.01.2004, 21:15
A co tak mrknut do registrov a vymazat tam tieto somariny.
V bode:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

a vymazat LowerFilters a UpperFilters. Nasledne urobit restart PC
a hura mozes instalovat napr. Nero .6.3.0.2 (http://www.cdr.cz/files/software/Ahead/Nero6302.exe) a .cestina k nemu (http://www.cdr.cz/files/software/Ahead/NBR6302CSY.exe)

A natiahnut si posledny Nero 6 Pozor nie posledne 5-kove verzie. Tam nastala chyba pre XP... Chyba sa hlasi pri instalacii alebo az po nej ked nenajde napr. Tvoju mechaniku.

sadko
05.01.2004, 23:11
biosun

Díky za pomoc vymazal Jsem LowerFilters dokonce tam byl dvakrát ,UpperFilters tam nebyl vůbec.Nero 60023 Jsem měl nainstalovaný ale nechtěl Mi vypálit soubory které přešli cez DVD2one nebo Shrink respektíve vypálil je ale v nesprávnem pořadí takže nešli přehrát na domacím kině stále psalo "DISC ERROR" ty same soubory napálené Nero 5.5.10.50 Mi klidně přečet.Myslíš že když tam dám Nero 6.3.0.2 tak Mi to bude pálit stejně jako 5.5.10.50 nebo 5.5.10.54?

sadko

hifi
05.01.2004, 23:56
nechcel som tu vyvolat vojnu ktory postup je lepsi.
biosun aj ferika a dalsi viete o co ide a rozumiete
sa tomu. chcel som len povedat ze robit nieco na ukor
casu a medii nema vyznam.
ked si zoberiete ze dobry film na lisovanom dvd ma aj
8GB a ked vypustite vsetky titulky,menu a das tam len jeden
zvuk tak stale si za 4,4GB a ked sa chces zmestit na
jedno medium tak niekde musis ubrat a to uz na ukor kvality
jasne ze ked niekto kuka na telku o uhlopriecke 51cm
a z repracikov telky je mu to jedno.
a ked este aj toto chcete davat do divx-u, tak potom neviem..

zoberme si nahravku symfonickeho orchestra v perfektnej
akustickej sale. ked tam sedis a pocuvas je to nieco co sa
neda opisat.
niekto to nahral pomocou desiatok kvalitnych mikrofonov na
vinylovu platnu kde je signal analogovy-spojity a ked tuto
platnu pocuvas na serioznej aparature, tak je to parada
ale uz to nieje ono...
potom niekto vymyslel CD, prevrat jak svina ale kazdy vie
ze su to len vzorky niekolko tisic za sekundu do urcitej
bitovej hlbky(analyzu nejdem robit).tychto vzoriek je sice
dost ale uz to nieje spojity signal a nieco tam chyba.
zacal sa udavat novy kvalitativny smer-zvuk v kvalite CD.
tot CD sa stalo nastupcom platne, zvuk je fakt dobry ale
platne ja o niecom inom a zivy koncert tiez.
potom prisla do mody MP3. Zovzoriek z CD sa vypustia nejakym
algoritmom urcite bity a dostanes 1/5 kapacity CD a kvalita
zvuku porovnatelna s CD...

z toho by si clovek myslel ze mp3-ka je v podstate to iste
ako nahravka na vinyle, alebo nebodaj zivy koncert.

Budem sa hadat do krve s tym co si to mysli ze to NIEJE TAK.

teraz si to aplikujte na filmy a posudte sami ci sa vam oplati
nahravat filmy z kanalov ktore vysielaju s malym bitrate a
malym rozlisenim,chcet to mat spracovane co najrychlejsie a
co najviac filmov na jednom mediu a potom to este scucnut na
najnovsi vydobitok vedy a techniky ktoreho kvalita je "porovnatelna
s originalom"

...mozno ani blue disk nebude uspokojenim

Quido56
06.01.2004, 00:31
Původně zasláno uživatelem: hifi

neda opisat.
ale uz to nieje ono...

s originalom"

Svatá pravda!!!
:D :D :D

Dominik
06.01.2004, 02:05

neda opisat.
ale uz to nieje ono...

s originalom"

Tak jsem si dal práci a porovnával bitrate na různých satelitních programech...Zvítězila CT 1,CT 2 = 7,1 MB/s,ostatní placené tv se pohybovali mezi 2,5-5,5 MB/s.Originál DVD film má cca 8-9 MB/s,takže si sami udělejte obrázek....Vlastním projekční SONY 100 Hz s úhl.116 cm a tady už je kvalita obrazu poznat podstatně...U menších TV 50 Hz(do 72 cm) tak velké rozdíly nejsou znatelné.....Programů na editaci,střih a authoring filmu z dreamu je více,ale ne vždy je konečný výsledek stejně dobrý....Já používám Vegas 4(umí pracovat s ,,ts,,) a Adobe Premiere 7...
Co se týká vypalování 2 filmů na 1 DVD,tak si myslím,že to je krok zpět,a nemá to z DVD kvalitou nic společného....

:D

ferika
06.01.2004, 04:04
Suhlasim s poslednymi prispevkami az na jednu drobnost - rychlost spracovania nemusi ist na ukor kvality. Myslim tym kvalitu obrazu a zvuku. O menu a fajnovostiach navigacie samozrejme nehovorim. Myslel som to skor takym stylom, ze mam stiahnuty film na Hd ako TS - a ako ho dostat na DVD bez staraty kvality. Rychlo - znamena pre mna, ze niekedy vynecham tvorbu menu uplne, dam len neviditelne kapitoly, po ktorych mozem skakat ovladacom vpred/vzad a dam tam podla moznosti vsetky zvukove doprovody. Kvalit a je zhodna s vysielanym originalom, pokial sa mi to zmesti na DVD bez nejakych dalsich uprav.

K signalu na CT1 atp. Je dost kvalitny, ale ked si ho pozriete, tak je kodovany vlastne CBR, teda konstantnou bitovou rychlostou. Teda aj statickych a malo komplexnych pasazach drzi vysoku bitovu rychlost. V pripade potreby sa da, bez velkej straty kvality prekodovat na VBR s konstantnou kvalitou, cim sa umozni vtesnat to na jednu DVD v prijatelnej kvalite.

Ale samozrejme - najkvalitnejsi je signal v najvyssej bitovej rychlosti. A ked niekto kopiruje superkvalitny DVD original a potrebuje zachovat kvalitu najvyssieho stupna, tak rozdeleniu na dve DVD sa nevyhne. Plny suhlas.

Ja som svoj postoj pisal predovsetkym z hladiska uzivatela, ktory DVDcka nekopiruje, ale nahrava to, co dostava z "eteru". No a tam sa da vselico vhodne upravit. Nastastie, toto nie je polemika, kazdy povedal, aky recept na vyrobu DVD je prenho najoptimalnejsi a pripadny zaujemca si moze vybrat. A o to nam snad islo.

---

PS:
Keby mal niekto napad, ako vyrobit pre DVD Maestro menu, alebo len obrazkove kapitoly takym rychlym sposobom, ako sa to da v SpruceUp-e, tak by som bol absolutne spokojny. DVD Maestro je spica, len vyroba vizualne prijatelnych kapitol je pre mna tazkopadna a zdlhava.

robson
06.01.2004, 11:10
Originally posted by robson
Pres svatky jsem si hral s prevody filmu z DB na DVD. Prosel jsem vsechny prizpevky ve foru na toto tema a vyzkousel vetsinu doporucovanych aplikaci. Nakonec jsem si vytvoril nasledujici nazor.

.....

A tady prichazi moje otazka. Nevi nekdo o nejakem softiku, ktery by mi pomohl rychle vyrobit ty potrebne pozadi pro DVD maestro pri pouziti mpegu daneho filmu a tak mi umoznil vyuzit ty neomezene moznosti ktere tento SW nabizi.

Predem dekuji za vsechny namety.

Tak vcera jsem se sam pokousel neco najit na Internetu, co by mi pomohlo vyresit me dilema. Sice jsem nenasel presne co potrebuji, ale narazil jsem na aplikaci jmenem DVD menu studio 1.1, ktere v podstate nahrazuje plne photoshop s tim, ze je usite na miru na tvorbu DVD menu. A co vice. Dokaze vysledek prace primo exportovat do nejrozsirenejsich DVD authoring aplikaci, jako napr. DVD maestro, Scenarist a pod. Rozhodne bych doporucil se na to mrknout, vypada to velice dobre a i cena je velice rozumna. Udelatka najdete na http://astalavista.box.sk
Bohuzel, to co jsem od toho presne ocekaval to neumi.

Nicmene na popud Simon56 jsem se dival znovu na Movie factory a skutecne v posledni fazi, kdyz zadate vytvoreni DVD v pracovni slozce jsou vytvorene obrazky vsech menu, vcetne masek. Takze tady to se jevi jako jedna mozna cesta.

robson
06.01.2004, 11:15
A jeste dotaz. Pokousim se prekodovat pomoci Tmpegenc nahrany film do formatu vhodneho pro DVD. Vse jede OK, ale kdyz si prohlidnu vysledek, tak v urcitem okamziku se film zastavi, takze vidim pouze staticky obrazek a posouva se pouze cas. Originalni nahravku muzu prehrat v pohode. Zkousel jsem to vicekrat se stejnym filmem a porad je to na stejnem miste. Stalo se mi to i u jinych filmu, i kdyz uz par filmu jsem uspesne prekodoval. Domnivam se, ze se jedna o nejake poruseni struktury GOP, co nema vliv na prehravani, ale pri prekodovani to havaruje.

Neporadi mi nekdo co s tim?

pavelpt
06.01.2004, 17:14

neda opisat.
ale uz to nieje ono...

s originalom"

Po přečtení jsem začal uvažovat nad tím, jestli je soubor po rozbalení ze zipu stejně dobrý jako před sbalením.:D

ferika
07.01.2004, 00:47
@robson

Dik, stahujem. Dufam, ze nepraskne download, potrva to asi hodinu.

K tvojmu problemu - mal som par podobnych problemov. Hlavne, ked som nieco strihal nie priamo v ProjectX, ale v nejakom striznom softe - tak mi to obcas podobne kikslo. Niektore z tych fajlov som rozchodil tak, ze som ich rekodoval. Najlepsi by bol asi ccesp. Cez frameserver. Ten nie je taky vyberavy, ako DVD authoring softy. Samozrejme, ako sa v tejto debate uz zo vsetkych stran povedalo, rekodovanie je operacia, ktora znizuje kvalitu. Uz to nebude len "prebaleny" original. Skus vyhladat prispevok "Resize ..." a v skripte avr vypustit riadok na resize. Teda taky skript bude len simulovat avi subor namiesto povodneho mpeg-u. A cce to "zozerie" aj s chlpami. A vyrobi novy mpeg subor, vycisteny s perfektnymi parametrami - myslim tym GOPy a celkovu strukturu fajlu, nie kvalitu. Ta bude o chlp mensia, podla nastavenia.
Ak to nepojde, tak potom este skus realny prevod mpeg na avi (realne, napr. cez VirtualDub-mpeg2 s pouzitim Morgan mjpeg kodeku), ale aj pri pouziti mjpeg kodeku budes na avi potrebovat asi 15gb (na slusnu kvalitu). A potom znovu prekodovat na mpeg.

Ak ani toto nepojde - tak to vidim cerne. Este keby niekto üpoznal dobry soft na opravu posahanych mpeg suborov. Ale ja som sa dosial k ziadnemu ozaj pouzitelnemu nedostal. Ozaj, raz som donutil Spruce, aby mi vzal subor tak, ze som ho znovu muxnul s TMPEGENC a este raz demuxoval s ProjectX. Asi jeden z tych softov to trocha poopravil. Neviem ktory, ale potom to islo.

xandy
07.01.2004, 08:57
to se mi na souborech z DB NIDKY nepovedlo. Dyk prece CCE SP zere bez frameserveru jenom soubory AVI !!! vubec nezere mpg ani nic jinyho jenom kdyz frameerverujes.
Jestli se ti to povedlo napis prosimte jak popr. jaky dalsi specialni SW/nastaveni si k tomu pouzil.
Jak jsem psal v jinem prispevku CCESP se mi taky libi neb je rychlej jako bleskl *proti TTMPEG

Xandy

sat01
07.01.2004, 11:06
Mam problem s kapitolami pri prehravani na stolnom DVD. Ak DVD nahram bez kapitol (v SpruceUp) prehravac mi to prehraje bez problemov. Ak vsak dam viac (8-9) kapitol tak na stol. prehtavaci, ako aj v inej mechanike DVD mi to zatvrdne pri poslednych 2-3 kap.. Na povodnej DVD vypalovacke LG to ide bez problebov.

robson
07.01.2004, 12:45
Zdravim vsechny nadsence z tohoto threadu.
Vcera jsem testoval a zkoumal DVD-lab 1.3.1 a byl jsem tak nadseny, ze jsem se rozhodl napsat par radku o tom co to umi. Dale to budu to srovnavat s Ulead Movie Factory, SpruceUp a DVD Maestro.
Na zacatek musim rict, ze DVD-lab se jevi jako profesionalni nastroj s uzivatelskym rozhranim ktere zvladne kazdy pocitacove gramotny i bez dlouheho studia manualu. Takze muzete si uzit neomezene kreativity bez nutnosti nastudovat tuny manualu.

Nejdrive zminim tvorbu kapitol a vytvareni tlacitek s odpovidajicimi obrazky z filmu. V aplikaci je zabudovana moznost nechat si automaticky detekovat kapitoly. Aplikace projde cely film a hleda prechody. Kdyz najde prechod, tak to oznaci jako zacatek nove kapitoly. Sice to nemusi presne sedet s logickymi kapitolami, ale s tim jsem se stejne nikdy moc neparal a faktem je, ze takto definovane kapitoly aspon nezacinaji v pulce slova :-). Jako druha moznost je vytvorit kapitoly v pevne stanovenych intervalech. SW nema primo funkci na to, ale podporuje tvorbu kapitol z textoveho souboru. Takze si vytvorite textak s casy treba odstupnovanymi po peti minutach a ten pak nactete a dilo je hotovo. A samozrejme ani posledni moznost - manualni tvorba kapitol v aplikaci neschazi. Kdyz to srovnam s vyse jmenovanymi aplikacemi, tak vychazi mi nasledujici. Ulead ma pene rozhrani na automatickou tvorbu kapitol v zadanych intervalech a manualne, ale DVD-lab to dotahl rozhodne dale. Tvorba kapitol v SpruceUp je mala nocni mura. Soupatko v okne na definici kapitol je tak necitlive, ze trva celou vecnost nastavit kapitoly presne tak jak si to predstavujete. A nakonec DVD maeastro. Mne nefunguje preview window, coz jak jsem z manualu vyrozumel chybi mi HW dekoder, takze pozici ve filmu sleduji na mrnavem okynku velikosti 3x2 cm, coz je daleko od idealniho.
Dalsi vec - vytvareni menu s obrazky kapitol. Na tento ucel jsou uz pripravene sablony, takze za dva kliky je prace hotova. Najste spokojeni se sablonami? Behem chvilky si udelate svou vlastni sablonu, kterou pak muzete pouzivat pro vsechny dalsi filmy. A co kdyz porad nejste spokojeni. Chcete menu, ktere by nemelo stejny pocet kapitol na kazde strance. I v teto situaci je proces je velice rychly a pohodlny. Pro nacteni obrazku kapitoly staci jediny klik. Pak je tam nadherna funkce na srovnani velikosti obrazku. Takze si udelate jeden obrazek ve velikosti jakou chcete vysledne mit a ostatni obrazky jedinym klikem prizpusobite na stejnou velikost. A jako bonbonek je barevne tonovani obrazku primo v aplikaci :-0 Vytvari to velice zajimave efekty, ktere pusobi docela profesionalne.
A kdyz uz zminuji menu, tak urcite bych podotknul, ze aplikace podporuje i "motion menus", takze pozadi nemusi byt staticky obrazek, ale muze byt mpeg video.
Z dalsich zajimavych vlastnosti bych vyjmenoval otevrenost aplikace. Tim minim to, ze aplikace nejenom podporuje vstupy z nejrozsirenejsich grafickych aplikaci jako Photoshop, ale posporuje i vystupy. Takze kdyz uz jste v uzkych, tak sve dilo vyexportujete treba jenom jako menu a pak v jine aplikaci udelate to co DVD-lab nativne neumi. Osobne bych rekl, ze snad k takove situaci nedojde, ale je to tam. Dale je tam primo zabudovany Tmpgenc a bitrate kalkulator, coz je prijemne.
Ale co je asi nejdulezitejsi. Aplikace ma vse nastavene na automatiku. Takze kdyz nekdo zacina, tak proste udela jen to co je potreba a veci jako presun kurzoru z tlacitak na tlacitko a podobne veci z vyssi divci skoly prenecha na programu. Ale jak se vice seznamite s aplikaci, neni problem automatiku vypnout a udelat si to po svem.
A jeste jedna vec. Narozdil od SpruceUp pri nacitani videa do assets to nic nevytvari, takze video je okamzite nacteno a muzete zacit pracovat. Snad uz jenom mala poznamka na konec. Jak jsem uz spomenul, aplikace podporuje photoshop pro tvorbu statickych obrazky a masek. Ale podporuji i svuj vlastni produkt DVD menu studio, coz si mysilm, ze pokud nepracujete denne s photoshopem a nemate uz spostu veci predpripravenych je urcite rychlejsi a jednoduchsi na praci a ve finale udela stejnou praci jako photoshop.

Na zaver bych jenom rekl, ze co se tyce navrhu aplikace hosi z Mediachance udelali kus dobre prace a ode mne maji 1+. Zatim jsem nemel cas si dvd i zkompilovat a vypalit, ale doufam, ze tam snad problemy nebudou.

PS: Vycet vsech kladnych vlastnosti rozhodne neni ani z daleka kompletni, ale uz i tak se mi zda, ze muj clanek vyzniva jako levna reklama na tento SW :-) Ujistuji vsechny, ze nic z toho nemam, a ze jsem chtel pouze se podelit o zkusenost.

ferika
09.01.2004, 00:40
@Robson - uz som pocul chvalu na tento soft - asi ked dokukam, tak idem tahat!
Len jedna malickost:

Tvorba kapitol v SpruceUp je mala nocni mura. Soupatko v okne na definici kapitol je tak necitlive, ze trva celou vecnost nastavit kapitoly presne tak jak si to predstavujete.
Ked si zacnes hrat s tym "soupatkem", tak skus tlacitka vpravo/vlavo na klavesnici. A ide to pojednotlivych obrazkoch (alobo GOPoch, neviem, ale je to uz dostatocne jemne). Nemusis vsetko robit mysou.

@sat01 - urobil som prevazne v SpUp asi stovku DVD. Vsetky mi idu na stolnom prehravaci aj ked vyuzijem maximum (25) kapitol.
Napalujem na Sony500 a LG, +/-. Podobne problemy nepoznam. Skusal som aj Maestro bez menu a vizualne stvarnenych kapitol aj TMPEGENCDVD. Vsetko OK. Tak -neporadim.

@xandy - pisal som - bez frameserveru, ale s realnym prevodom na avi (mjpeg kodovane). Pisem MJPEG, nie MPEG! To je rozdiel. Motion JPEG znamena format avi, ktory ma kazdy obrazok kodovany separatne (ako to uz v AVI tak chodi - ziadne skupinove kodovanie na pokracovanie, ziadne GOPy). Na slusnu kvalitu treba nastavit kvalitu asi 92 - 95%, potom potrebujes asi 15GB na 1,5 hodinovy film. Vysledok je echtovne AVI - co je zakladny format, ktory berie kazdy verzia ccesp. Skus pozriet v nete na Morgan MJPEG codec. Je to ten isty kodek, co berie aj hardverovo kodovane AVI subory zo strihovych kariet Miro (neskorsie premenovane na Pinnacle), napr. DC10, DC30 atp. Kto strihal video s opatovnym nahravanim spat na video, tak pozna urcite.

simon56
09.01.2004, 12:08
poslal som ti nieco na mail.
mfg
simon

Chairman
09.01.2004, 13:06
Ahoj, mám opačný problém, potřeboval bych editor VOB souborů, poradíte čím. Mám DVD vypálené na DVD rekordéru s tunerem a potřebuji se zbavit reklam.

Díky CH.

robson
09.01.2004, 13:16
Originally posted by Chairman
Ahoj, mám opačný problém, potřeboval bych editor VOB souborů, poradíte čím. Mám DVD vypálené na DVD rekordéru s tunerem a potřebuji se zbavit reklam.

Díky CH.

Mam za to, ze DVD-lab zvladne i tento ukol. Urcite umi import VOB souboru, a mam za to i kdyz jsem to nezkousel, ze umi i strihy.

Chce to vyzkouset.

Dej vedet, jak si dopad.

ferika
09.01.2004, 20:16
Ak nic ine, tak skus demuxovat VOBy na ProjectX, vystrihat (mozno aj priamo tie VOBy by isly) napr. MPEG2VCR, ci TMPEGENC a znovu urobit DVD authoring - Spruce, Meastro, DVDlab, ...

@Robson - stiahol som, naistaloval. ALE! Ako v tom urobit viacjazycny doprovod. Hlavne o ten mi ide. AC3 ma az tak nezaujima.
Mam takto napr. film "Stara puska" s Romy Schneiderovou vo francuzstine, nemcine aj cestine - rad by som to konecne dostal vsetko na jednu sajbu. Aj bez menu. Na tom mi az tak nezalezi. Musi to hrat a musi sa tomu dat prepinat zvuk. V DVDlab som nasiel len jeden zvukovy doprovod. Da sa to rozsirit aspon na 2-3 ???

ferika
09.01.2004, 20:37
@Simon56

Nicevo neprislo!

ferika
10.01.2004, 01:42
@robson

A nakonec DVD maeastro. Mne nefunguje preview window, coz jak jsem z manualu vyrozumel chybi mi HW dekoder, takze pozici ve filmu sleduji na mrnavem okynku velikosti 3x2 cm, coz je daleko od idealniho.

Ak pojdes do menu->preferences->display a zakliknes Display thumbnail in realview ... , tak budes mat aj previev vo velkom okienku a nielen v tej postovej znamke hore.

---

Ale - opakujem - umoznuje DVD lab aj viacjazycny doprovod?
Ak ma uz niekto skusenosti s DVD Menu studio, pripadne v spojeni s DVD Maestrom, prosim strucny navod, alebo link na ozaj dobry navod. Robil som to zatial podla jeho helpu, ale nie je to ono - zakopavam na detailoch.

simon56
10.01.2004, 11:26
pozeral si aj ten "zamq.ac.at"?
simon

simon56
10.01.2004, 11:43
Vynatok z recenzie DVDlab:

DVD-lab importiert AC3- und DTS-Dateien und kann in MPEG-Dateien Video- und Audio-Strom trennen. Reicht die Funktionalität einmal nicht aus, lassen sich zusätzlich externe Programme einbinden – etwa BeSweet für die Transcodierung von Audio-Dateien oder Steinbergs Nuendo für die AC3-Codierung. Damit geht DVD-lab einen großen Schritt auf Profi-Anwender zu. Die werden allerdings die Möglichkeit vermissen, mehrere Audiospuren und Untertitel pro Movie anzulegen – zukünftige Versionen sollen dieses kleine Manko beheben. :mad:

Alles klar?
mfg
simon

ferika
10.01.2004, 17:52
Dankeschön. Ich habe schon gedacht, dass ich was wichtiges übersehen habe.

No teda, tak sa musim dalej pasovat s Maestrom. Uz ma niekto realne skusenosti s MAestrom a tym softom na robenie menu?

Dokial ten DVDlab nebude vediet viac zvukovych doprovodov, je pre mna uplna jednicka, co sa tyka bleskoveho vytvarania jednoduchych menu SpruceUp. Az na tu potrebu importu vstupnych suborov, ktory trva par minut (ale pri tom nemusim sediet pri masine, maka to samo), tak este ani jeden soft nebol taky rychly s kapitolami. Moj jediny problem su DVD s viacerymi zvukmi, prip, s AC3. Ak to s tym menu v DVD Menu Studio nepojde aspon spolovice tak rychlo, ako v SpUpe, tak na to kaslem, a budem robit DVD v MAestro bez menu. Ide to - kapitoly na skakanie vpred/vzad, prepinanie zvukoveho doprovodu atp. ide aj bez menu. Jednoducho sa v Meastre menu vymaze a nastavi sa autostart na prvu kapitolu. Taka DVDcka startuje sama od prvej kapitoly, da sa skakat po kapitolach a da sa prepinat zvukovy doprovod - aj AC3. Viac nepotrebujem. Ked som v razi, tak musim robit aj 5-6 DVD za den, ak nechcem kupovat dalsi HD. Uz mam aj tak 6 kusov HDciek plnych. To uz staci.

ferika
10.01.2004, 17:54
@Simon56
To je firemna adresa, k tej sa zvonku nedostanem. Az v pondelok.

simon56
10.01.2004, 20:05
Uz vidim,ze ti to aj tak nepomoze,takze to ani neponahla :D

Vie mi niekto vysvetlit,aky je rozdiel medzi AC3 dolby 2/0 a normalnym stereo zvukom?Pri niektorych filmoch nahratych este z premiere direkt mi vypise dolby 2/0,pri inych zase dolby 5.1.
mfg
simon

ferika
10.01.2004, 21:11
Sposob kodovania. Stereo mozem mat na DVD aj PCM aj v MPEG formate. Stale su to 2 kanaly, ale inak balene.

simon56
10.01.2004, 23:59
Tak sa spytam takto: ma to nejaku vyhodu napalit zvuk dolby 2/0 namiesto stereo?
mfg
simon

ferika
11.01.2004, 17:07
Ani nie. Ale - je to ako s tym rekodovanim videa. Prevod medzi formatmi zvuku, to nie je len "prebalenie" do ineho obalu (ako v pripade TS - MPEG - MPV/MPA), to je kompletne prekodovanie - teda s tym prichadza nutne strata informacii a zhorsenie kvality. Mozno mierne a nepocutelne, ale predsa. Pokial mozem, tak DVD robim v softe, ktory ma nenuti robit konverziu medzi audio formatmi. Ved DVD norma pozna aj MPEG layer2, aj AC3 2.0. Tak pouzi soft, ktory ti ponecha povodny format. Ak mas v povodnom signali aj mpeg aj ac3 kodovany zvuk, rozhodni sa sam.
Otazka pre expertov - je rozdiel v kvalite zvuku medzi mpeg a ac3? Mpeg je asi o polovicu mensi, ale subjektivne som nepozoroval horsiu kvalitu u mpeg kodovaneho signalu. Mozno ma niekto iny nazor?

pavelpt
11.01.2004, 18:21
Původně zasláno uživatelem: ferika
Otazka pre expertov - je rozdiel v kvalite zvuku medzi mpeg a ac3? Mpeg je asi o polovicu mensi, ale subjektivne som nepozoroval horsiu kvalitu u mpeg kodovaneho signalu. Mozno ma niekto iny nazor?

Záleží na tom, na které straně stojíš.

Je mezi tím takový rozdíl jako v obrazu mezi mpeg2 a DivX. Kdo to chce vidět ten ten rozdíl vidí a se zvukem je to to stejné. Kdo to chce slyšet ten to slyší.

Jinak http://www.doom9.org/

robson
12.01.2004, 10:50
Originally posted by ferika
Dankeschön. Ich habe schon gedacht, dass ich was wichtiges übersehen habe.

No teda, tak sa musim dalej pasovat s Maestrom. Uz ma niekto realne skusenosti s MAestrom a tym softom na robenie menu?

Dokial ten DVDlab nebude vediet viac zvukovych doprovodov, je pre mna uplna jednicka, co sa tyka bleskoveho vytvarania jednoduchych menu SpruceUp. Az na tu potrebu importu vstupnych suborov, ktory trva par minut (ale pri tom nemusim sediet pri masine, maka to samo), tak este ani jeden soft nebol taky rychly s kapitolami. Moj jediny problem su DVD s viacerymi zvukmi, prip, s AC3. Ak to s tym menu v DVD Menu Studio nepojde aspon spolovice tak rychlo, ako v SpUpe, tak na to kaslem, a budem robit DVD v MAestro bez menu. Ide to - kapitoly na skakanie vpred/vzad, prepinanie zvukoveho doprovodu atp. ide aj bez menu. Jednoducho sa v Meastre menu vymaze a nastavi sa autostart na prvu kapitolu. Taka DVDcka startuje sama od prvej kapitoly, da sa skakat po kapitolach a da sa prepinat zvukovy doprovod - aj AC3. Viac nepotrebujem. Ked som v razi, tak musim robit aj 5-6 DVD za den, ak nechcem kupovat dalsi HD. Uz mam aj tak 6 kusov HDciek plnych. To uz staci.

Aha ....
No na tu vicenasobnou zvukovou stopu jsem nejak pozapomnel. Je to totiz jednoduche. Filmy ktere jsem nahral z Premiery, mely AC3 v nemcine, a tou ja nesprechtim. Takze jsem nemel potrebu nahrat vice zvukovych stop a tak jsem to zapomnel i otestovat.

Pres vikend jsem v DVD-labu udelal tri DVDcka a byl jsem nesmirne spokojen s funkcnosti. Nasel jsem par velice malych drobnosti, co mi trosku schazeli, ale jinac super. Zkusim jim tam poslat email s navrhem na vylepseni (vcetne tech zvukovych stop) a uvidime, jak se to vyvine.

jvanac
12.01.2004, 13:10
nezkouseli jste nekdo DVR-studio od Haenlein-software, docela me nadchlo, nebot jsem se nejak nepopral s tou javou pro DS.jar, zkuste to nekdo a napiste nazor, diky

robson
12.01.2004, 14:32
Originally posted by jvanac
nezkouseli jste nekdo DVR-studio od Haenlein-software, docela me nadchlo, nebot jsem se nejak nepopral s tou javou pro DS.jar, zkuste to nekdo a napiste nazor, diky

Pouzivam ho, ale je to porad beta verze a ma to spoustu much. Ale kdyz zrovna funguje, tak svuj ucel urcite dobre splni. Co mi v nem vsak chybi jsou davkove prikazy. Zadat davku k sestrihani a demultiplexovani a nechat to jet.

simon56
12.01.2004, 18:01
Mozno predsa len existuje soft s ktorym sa da rychlo urobit pekne menu a vie aj vsetko ostatne,co jeden authoringovy soft vediet ma!Pisem "mozno" preto,lebo som ho este neskusal.

ADOBE ENCORE DVD

Zopar informacii:Samozrejme spolupracuje s Photoshopom,s After Effekts aj s Premiere.Do menu sa daju priamo vkladat subory vytvorene vo Photoshope.Rozlozenie objektov vratane vrstiev,efekty,to vsetko sa aj po vlozeni do prostredia Encore DVD zachova.Ku kazdemu videoklipu sa da doplnit 8 roznych zvukovych stop a 32 titulkovych stop!Jednoduche uzivatelske prostredie s mnozstvom nastaveni.
Slape ale len pod Win XP!
mfg
simon

ferika
12.01.2004, 23:53
DVD Quickbuilder 2.27

Pozna to niekto? Ako to rozchodit? Vyzera to na velmi maly a velmi silny softik. Vie niekto viac?

eol
13.01.2004, 16:58
Nepracoval jsem s ním , co o něm vím je že nepracuje s titulky a umí jen dvě zvukové stopy. Myslím taky, že už stejně jako spruceUp není dále vyvíjen. (Informace z doom9)

robson
13.01.2004, 17:17
Byl jsem pres PM pozadan o navod na vytvoreni DVD s pouzitim DVD-lab. Je to takovy rychly navod, takze zadne extra detaily, ale mozna se nekomu bude hodit, takze ho pripojuji.

Nejdrive vsak chci poznamenat, ze to pisu na pocitaci, kde nemam pristup k nainstalovanemu DVD-labu, takze nemuzu jednotlive polozky menu a tlacitka presne pojmenovat tak jak to je v aplikaci. A jeste jedna vec. Je to jenom rychly navod jak rychle vytvorit funkcni DVD. Samozrejme se s tim da hrat a a spoustu veci vylepsi a zmenit. Ale to by bylo urcite mimo ramec tohoto kratkeho navodu.

Nejdrive je potreba spojit jednotlive .ts soubory v jeden kompaktni soubor.
Nejlepe pouzitim dosovskeho prikazu copy /b soubor1.ts + soubor1.ts.001 + soubor1.ts.002 vysledny_soubor.ts
Dale je potreba vysledny soubor sestrihat a demultiplexovat. Ja osobne pouzivam na sestrihani a demultiplexovani DVR-studio. Je mozno pouzit i projectx.
Vysledek jsou individualni video a audio streamy . Smazu nepotrebne audio streamy.

Pokud streamy nejsou v rozliseni pro DVD, tak pouzitim mpeg encoderu je je potreba prekodovat na patricne rozliseni. K tomu ucela ja pouzivam Tmpgenc.

A ted samotny DVD-lab.

Natahnu pozadovane demultiplexovane soubory do okna assets. Pokud nemam deultiplexovany mpeg, dvd-lab nabidne to demultiplexovat. Prislo mi to pomalejsi nez s pouzitim jineho demultiplexeru, ale funguje to a zaroven to soubor i kontroluje.
Jako dalsi vec si vytvorim menu. Do menu si natahnu nejaky jiz preddefinovany obrazek pozadi z assets, anebo obrazek z filmu. Dalsi vec tam pridam texty a samozrejme tlacitka. (Je dobre si defaultni nazev "menu" prejmenovat treba na "main")
Jako dalsi krok si otevru movie. Otevre se mi okno s casovou osou, kam natahnu pozadovane video a audio( drag and drop ). Pak v okne nahledu si kliknu na ikonku automaticke kapitoly a to vytvori pro mne automaticke kapitoly a to bud, ze omezim jejich maximalni pocet, anebo zadam minimalni delku kapitoly. Kapitoly jsou detekovane jako prechody ve filmu. Je dobre si pak vytvorene kapitoly zkontrolovat a nektere ktere se nezdaji bud odstranit, nebo opravit. Opet je dobre defaultni nazev "movie" prejmenovat na nazev filmu (hodi se pokud mam vice snimku v jednom projektu)
Pak z menu vyberu polozku menu->create subchapters from template. Z hotovych templatu si vyberu jeden a to potvrdim. Tak ziskam dalsi menu s obrazky a odkazy na kapitoly. Projdu vsechna menu a prohlednu obrazky. Pokud se mi obrazek nepozdrava, v okne nahledu si najdu misto v dane kapitole, ktere bych chtel mit jako nahledovy obrazek a metodou drag and drop to pretahnu na pozici obrazku, ktery se mi nepozdava. Tak pokracuji, az jsem spokojen s vysledkem.

Nakonec se vratim do menu, ktere jsem prejmenoval "main" a tam kliknutim pravym tlacitkem vytvorim linky mezi definovanymi tlacitky a subkapitolami a filmem. Ja osobne mam vetsinou tam dve tlacitka: play a subchapters. Takze play odkazu na zacatek filmu a subchapters na prvni submenu s kapitolami. A je to. Je dobre si spustit v teto fazi simulator a podivat se na to jak to bude vypadat a zda je vse v poradku.

Pokud jsem vse v poradku, pak projekt zkompiluji a vypalim. Je dobre jeste pred samotnym vypalenim si vysledek prohlidnout v programu jako je PowerDVD player.
Nakonec jeste DVD-lab umoznuje zkontrolovat vypalene DVD s soubory vytvorenymi pri kompilaci, takze neni potreba si prohlidnout cely film az do konce aby si clovek byl jisty, ze tam neni chyba.

Pri upravach menu jsem vynechal spoustu veci jako je treba nastaveni barvy zvoleneho tlacitka, kompletni prekopani sablony popripade pouze castecna zmena sablony. Neni od veci si projit ne dlouhy help a to vam da predstavu o tom co jeste se da s tim delat.

ferika
13.01.2004, 18:41
DVD Quickbuilder 2.27

Mam taky pocit, ze Quickbuilder umoznuje pridat dalsiu zvukovu stopu k EXISTUJUCEMU VOBu! Ak by to fachcilo - tak si mozem urobit autoring v inom softe a doplnit uz hotove DVD o dalsi doprovod.

ferika
13.01.2004, 23:08
Tak som to rozchodil. Este ze som ten hexeditor nevymazal. Ale - pri previev pre vytvaranie kapitol mi to povie, ze "MCI-Fehler bla-bla ... ". Takze som zase tam, kde som bol. Este to skusim rozchodit na WinXP - teraz to mam na W2k.

ferika
18.01.2004, 21:24
Quickbuilder 2.27 - aj na XP mi povie MCI-Fehler... , ked chcem natiahnut VOB na nastavenie kapitol. Nevie to ten VOB prehrat, ani vlastny, ani original z ineho softu, alebo DVDcky. Neviete, ako na to?
Inac je to pravda - vie pridat do existujuceho VOBu dalsi zvuk.

Dominik
30.01.2004, 00:39
Ahoj všem,poradí mi prosím někdo jak dostat do prográmku DVD Producer titulky?????

Nemůžu je tam dostat v žádném formátu

Jestli s tím má někdo zkušenosti,tak pište díky :)

Dominik

netko
24.02.2004, 10:46
Ak pouzivam resize, z 352x576 na 720x576 aky bitrate nastavim pri koverzii na mpg subor pripadne m2v a mp2? zvecsim, zmensim aby som zachoval pozadovanu kvalitu.

ferika
28.02.2004, 09:29
Neviem naco by si pouzival resize z 352x576 ??? Je to standardny DVD format, netreba to vobec konvertovat! A mas najvyssiu kvalitu, aku mozes s tym zaznamom dosiahnut - bez konverzie.

Cez rezize by si to len "nafukol", ale zlepsenie kvality ziadne.

netko
01.03.2004, 12:23
Ake su potom vlastne formaty DVD ktore netreba upravovat?

jojojojo
22.10.2004, 14:22
Chcel by som sa opytat,

Vas skusenych, ktori robievate titulky v DVDMaestro. Zakladny postup prace s DVDMaestro mi je jasny.

Problem: V konecnej faze po autoringu v tomto programe sa mi zda, ze titulky pri prehravani uz hotoveho filmu su vizualne nekvalitne /obsahuju sum, takisto farby jednotlivych pismeniek su nestabilne, mierne mihaju, aj hrany pismeniek su dost rozostrene, pri pismenkach hran vidno kockatost rozlisenia/.

Vysledok dopadol podobne alebo este horsie v ifoedit.

Moje ocakavanie je ze titulky by mali byt velmi ostre s vysokym rozlisenim bez farebneho mihotania, aspon minimalne takej kvality ako je film. Farby mam nastavene spravne.

Pouzivam: format Alsa - do -MaestroSBT - import do DVDMaestro. Prehravac PowerDVD, WinDVD.

Su moje ocakavania prehnane? , mozem robit niekde chybu?
Aku mate Vy skusenost s vizualnou kvalitou hotovych tituliek vo filme?

Kazda rada potesi, dakujem za odpoved.

phixth
22.10.2004, 18:02
Originally posted by jojojojo
Chcel by som sa opytat,

Vas skusenych, ktori robievate titulky v DVDMaestro. Zakladny postup prace s DVDMaestro mi je jasny.

Problem: V konecnej faze po autoringu v tomto programe sa mi zda, ze titulky pri prehravani uz hotoveho filmu su vizualne nekvalitne /obsahuju sum, takisto farby jednotlivych pismeniek su nestabilne, mierne mihaju, aj hrany pismeniek su dost rozostrene, pri pismenkach hran vidno kockatost rozlisenia/.

Vysledok dopadol podobne alebo este horsie v ifoedit.

Moje ocakavanie je ze titulky by mali byt velmi ostre s vysokym rozlisenim bez farebneho mihotania, aspon minimalne takej kvality ako je film. Farby mam nastavene spravne.

Pouzivam: format Alsa - do -MaestroSBT - import do DVDMaestro. Prehravac PowerDVD, WinDVD.

Su moje ocakavania prehnane? , mozem robit niekde chybu?
Aku mate Vy skusenost s vizualnou kvalitou hotovych tituliek vo filme?

Kazda rada potesi, dakujem za odpoved.

Davaj jednu otazku do jedneho threadu !!

mayor
09.11.2004, 15:53
DivXtoDVD. Nový program (zatím BETA VERZE) na výrobu DVD. Převádět do DVD by měl umět z formátů AVI, DivX, VOB, satelitního signálu, MPEG a dalších. Další info s odkazem na stažení je zde. (http://www.cdr.cz/a/12357)

789michal
10.11.2004, 10:37
tak prave som ho vyskusal ...
urobil co mal urobit na prvy krat v poriadku
a OZAJ JE TO NA JEDNO TLACITKO a mozte palit
paci sa mi....

Nix
17.11.2004, 19:13
Nemuze sem dat nekdo funkcni link na dvd maestro. Dik.

mayor
17.11.2004, 20:21
Původně zasláno uživatelem: Nix
Nemuze sem dat nekdo funkcni link na dvd maestro. Dik.

DVDMaestro se dá stáhnot z těchto stránek (http://www.fukrulez.com), ale je nutná registrace.

kanagon
30.11.2004, 11:53
Omylom som si vymazal cez Dream TS man prve 3 .ts subory

filmu Gladiator neda sa to este na tom disku niekde najst ? Alebo

ak to niekto nahral aby to niekde hodil ze by som si to stiahol.

Dik kanagon

mayor
30.11.2004, 15:15
Původně zasláno uživatelem: kanagon
Omylom som si vymazal cez Dream TS man prve 3 .ts subory

filmu Gladiator neda sa to este na tom disku niekde najst ? Alebo

ak to niekto nahral aby to niekde hodil ze by som si to stiahol.

Dik kanagon

Zkus File Scavenger Umí obnovovat i z NTFS

kanagon
30.11.2004, 21:19
Nerozumiem Ti celkom co myslis skus mi to vysvetlit podrobnejsie

" File Scavenger Umí obnovovat i z NTFS " Ten film som mal

nahraný na HDD v Dreame a omylom som si cez Dream TSman

zmazal prve 3 .ts súbory. (myslim ci nie je nieco take ako je

vratenie vymazanych suborov napr. v PC "Obnovit" )

dakujem

kanagon:(

mayor
01.12.2004, 05:13
Nerozumiem Ti celkom co myslis skus mi to vysvetlit podrobnejsie

" File Scavenger Umí obnovovat i z NTFS " Ten film som mal

nahraný na HDD v Dreame a omylom som si cez Dream TSman

zmazal prve 3 .ts súbory. (myslim ci nie je nieco take ako je

vratenie vymazanych suborov napr. v PC "Obnovit" )

dakujem

kanagon:(

V PC "Obnovit" to znamená že to máš v koši. Tady bejt tebou bych to vzdal a šel bych si půjčit Gladiatora do půjčovny. Tady by ti mohli poradit by ti mohli linuxaři.

h2o
01.12.2004, 07:19
Koukni se sem:
http://satelite.center.sk/showthread.php?s=&threadid=13582

kanagon
01.12.2004, 18:52
pre H2o

Stiahol som si ten "e2undel" to mam munualne nainstalovat

do Dreamu ako adon ?

dakujem

kanagon

h2o
01.12.2004, 23:10
pre H2o

Stiahol som si ten "e2undel" to mam munualne nainstalovat

do Dreamu ako adon ?

dakujem

kanagon

Musíš mít spustitelný soubor, přeložený pro PPC.

e2undel je ti houby platný pokud je disk naformátovaný pod něčím jiným, než je ext2fs.

Jestliže jsi už něco na disk zapsal, je to bezpředmětné.

Lepší se mi jeví MagicRescue. Ten však potřebuje perl a je lepší ho používat na klasickém PC s nastartovaným Linuxem (stačí některé z Live-CD).

Nix
04.12.2004, 12:22
1.Prez Total commander stahnu do pc, demuxuji v projektx.
2.Stahnu titulky, synchronizuji v subtitletoolcz, prevedu a upravim barvy v str2sup.
3.V ifoeditu to vsechno dam dohromady a v Neru palim...
Tot vsechno. Akorat by me zajimalo jak na vice filmu na jedno dvd... Výsledek: Parádní filmec na devku!

eurocont
08.12.2004, 17:04
1.Prez Total commander stahnu do pc, demuxuji v projektx.
2.Stahnu titulky, synchronizuji v subtitletoolcz, prevedu a upravim barvy v str2sup.
3.V ifoeditu to vsechno dam dohromady a v Neru palim...
Tot vsechno. Akorat by me zajimalo jak na vice filmu na jedno dvd... Výsledek: Parádní filmec na devku!

Už jsem to někam psal: já je tam dostal přes DVD Shrink. Normálně tam načti jeden, pak druhý, pak Backup a vypálit.

phixth
10.12.2004, 17:57
Mam problem so zobrazenim titulkov v niektorych formatoch v programe ifoedit. Ide o 352x576 16:9, dalej 480x576 4:3. Ttitulky importujem cez dvdsuptools, ale format 16:9 sa tu neda nastavit. Ak v subore DVDsubtools.ini nastavim rozlisenie 480x576, je to to iste ako 720x576. Titulky idu napravo mimo obrazovku.

Cital som ze sa to da spravit cez DVDmaestro a titulky vo forme son, ale ziadna zmena k dobremu sa nestala.
Skusal som to aj cez Sonic Scenarist, ale pise mi to chybu neexistujuce bitmapy (import vo formate stl), pricom stl nema mat ziadne bitmapy.

Ludia existuje vobec nejaky program cez ktory pojdu tie titulky v poriadku??

Marst
10.12.2004, 20:39
Původně zasláno uživatelem: phixth
Mam problem so zobrazenim titulkov v niektorych formatoch v programe ifoedit. Ide o 352x576 16:9, dalej 480x576 4:3. Ttitulky importujem cez dvdsuptools, ale format 16:9 sa tu neda nastavit. Ak v subore DVDsubtools.ini nastavim rozlisenie 480x576, je to to iste ako 720x576. Titulky idu napravo mimo obrazovku.

Cital som ze sa to da spravit cez DVDmaestro a titulky vo forme son, ale ziadna zmena k dobremu sa nestala.
Skusal som to aj cez Sonic Scenarist, ale pise mi to chybu neexistujuce bitmapy (import vo formate stl), pricom stl nema mat ziadne bitmapy.

Ludia existuje vobec nejaky program cez ktory pojdu tie titulky v poriadku??

dvdmaestro a format titulků stl (načte si textový format a ten zpracuje , ve formatu stl pro dvdmaestro mohou být značky upřesnujici font velikost barvu ....)
Tyto titulky pak je možné načíst do libovolného formátu (4x3/16x9)
výhradně toto pouzivam

phixth
10.12.2004, 20:55
Ok, skusim. Ale neviem ci som to nerobil uz s tym stl namiesto son. Musis nastavit nejaku volbu v maestrovy aby chapal ze ide o 16/9?. Lebo v preview to vyzera dobre ale vystup je naprd.

mayor
10.12.2004, 21:05
Ok, skusim. Ale neviem ci som to nerobil uz s tym stl namiesto son. Musis nastavit nejaku volbu v maestrovy aby chapal ze ide o 16/9?. Lebo v preview to vyzera dobre ale vystup je naprd.

V DVDmaestru se nastavuje 16:9 nebo 4:3 jen u videa.

Marst
10.12.2004, 21:05

phixth
10.12.2004, 23:08
ok, skusim. diky moc.

Nix
11.12.2004, 15:32
Prosim pomozte: Vypalim podle vyse zmineneho postupu dvd ale zvuk je velice potichu a nejde prez coaxialni vystup v dvd do zesilovace. Dik

mayor
11.12.2004, 15:40
Prosim pomozte: Vypalim podle vyse zmineneho postupu dvd ale zvuk je velice potichu a nejde prez coaxialni vystup v dvd do zesilovace. Dik

Do zesiku přes digital nejde protože zesik neumí mp2. Je lepší to převést na Dolby Digital 2.0

eso
11.12.2004, 19:15
V jakém softu vytvořím titulky pro IFOEDIT ve formátu *.sup??
Díky za odpověď.

phixth
11.12.2004, 20:58
s tymto :: dvdsuptools
Najdes myslim aj tu na fore, tiez som to kedysi zhanal.

butt-head
12.12.2004, 00:25
Re
Existuje DOS utilitka "subtosup" najdes na videohelp.com

Nix
14.12.2004, 08:19
Ja pouzivam str2sup tool, zde je možné nastavit vse co se dá...

Bonds
20.01.2005, 18:10
Zdravím všechny a mám jeden (možná i malý,pro mě teď ale prostě neřešitelný) problém.Jde mi pouze o to který program (nebo jak a co dělat) používat pro vytvoření opravdu jednoduchého a základního menu před vypálením filmu nahraného DVD rekordérem (Sony) z DM na DVD.Teď mám MovieFactory a plně mi vyhovuje až do okamžiku, kdy po načtení souborů ohlásí něco ve smyslu, že zjištěný formát zvuku AC3 "nezná" a jestli to chci překonvertovat do jiného formátu(předpokládal sem že do formátu, který ten program zvládá). Dám "ano", vše proběhne OK, udělám pak jednoduché menu ale při finální kontrole před konečným vypálením sice menu funguje tak jak bych si představoval, ale film je bez zvuku. Nejsem v tomhle oboru žádnej odborník, Movie FActory mi plně vyhovuje jen ten zvuk kdyby to ještě umělo.Nevíte jestli je nutné dohrát nějaké kodeky nebo "něco" aby právě tento program fungoval nebo musím použít jiné programy pro autoring DVD, které AC 3 zvládnou?. Dík i za základní radu, případně název programu, který je schopný si s AC3 poradit a přitom v něm vytvořím to základní menu DVD. Dík.

pv2
13.04.2006, 21:28
Skuste toto:

1) PVA strumento - demux

2) mpeg2Schnit - strih

3) ifoedit - DVD autor

4) DVD shrink

5) pecies na disk

pet_ter
13.04.2006, 21:45
Originally posted by pv2
Skuste toto:

1) PVA strumento - demux

2) mpeg2Schnit - strih

3) ifoedit - DVD autor

4) DVD shrink

5) pecies na disk

malá zmena ...

PVA
TMPG ENC dvd AUTOR
a je to ..

BLUEANT
13.04.2006, 21:49
Originally posted by pet_ter
malá zmena ...

PVA
TMPG ENC dvd AUTOR
a je to ..

az na to ze TDA

- nevie titulky
- nezoberie nestandartne rozlisenie ;)

pet_ter
13.04.2006, 21:59
Originally posted by BLUEANT
az na to ze TDA

- nevie titulky
- nezoberie nestandartne rozlisenie ;)

hmmm, pravda ...
ale je tak sympaticky pohodlné - hlavne na strihanie - že som sa do neho ...

BLUEANT
13.04.2006, 22:10
Originally posted by pet_ter
hmmm, pravda ...
ale je tak sympaticky pohodlné - hlavne na strihanie - že som sa do neho ...

Sak aj mne sa paci ;)

Ale ked potrebujem tie veci co som napisal kombinujem ho s IFOEDITOM ;)

Tom Sawyer
16.04.2006, 15:17
Po spustení IfoEditu a new DVD Author pridám príslušné súbory (mpv,mpa,sup a CellTimes.txt). po OK sa mi objaví chybový oznam "Could not open for writing" . Nevie mi niekto poradiť, kde robím chybu, alebo čo mám urobiť aby program korektne pokračoval? Vďaka.