Citace Původně odeslal dolehaj Zobrazit příspěvek
Aj si to skúsil, alebo je to zase iba všeobecná otázka? Pozrel si si zapojenie napr. na stránkach Inverta?
To je moje tvrdenie proti tvojmu. Cez 2 Unicable I lnb + combiner neprenesieš dve sat. pozície. Ty si tvrdil opak, čo je mylná informácia aj pre ostatných.
Moje odpovede sú konkrétne a overené. PIN je užívateľsky nastaviteľný, vidíš to v tých screenoch. Využitie PINu v tomto smere je ale slepá ulička, pretože pre jednu sat pozíciu vieš nastaviť (a nielen tam, napr. aj v DM) iba jeden PIN, tiež je to tam uvedené. Pokojne si to over aj v hocijakom linuxovom prijímači.
O výbere sat. pozície(bavíme sa o unicable I) cez PIN som písal v čisto teoretickej(zatial neoverenej) rovine. A ty si z toho nepochopil zhola nič. Napr. tvoja veta - PIN je užívateľsky nastaviteľný - je v tejto súvislosti absolútny nezmysel. PIN je pre neprogramovateľné LNB daný výrobcom ( pre programovateľné unicable II zar. si ho vieš naprogramovať), a to tvoje užívateľské nastavenie už len mapuje tento PIN pre daný user_band.
Využitie PINu v tomto smere nevidím ako slepú uličku a ver mi, že pokiaľ IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP PIN podporuje, tak to otestujem. Metodiku už mám premyslenú - buď pôjdem cez jedno pásmo/dva piny(minisatip), alebo cez dve pásma/dva piny(minisatip,linux stb).
Zjavne Ti ale stále uniká spôsob, akým unicable pracuje. Trochu Ti napoviem, nech sa nezamotáš do zbytočných extrémov - komunikačný protokol pre U1 a U2 je rovnaký a skutočne triviálny. U2 iba využíva všetky možnosti, ktoré sa ponúkajú, U1 používa iba ich časť.
Spôsob, akým unicable pracuje, je mi čim ďalej, tým viac jasnejší, ale nie tvojou zásluhou. Tvoje tvrdenia a nápovedy sú len výkriky do tmy, častokrát nepresné či nepravdivé, alebo len všeobecné bláboly. Tak napr. komunikačný protokol pre UI a UII nie je rovnaký, aj keď sú si veľmi podobné, keďže jeden je odvodený od toho druhého. A triviálny bude len pre toho, kto bude mať dostatok relevantných informácií na jeho pochopenie.