Omlouvám se všem, kteří to vědí a kteří vědí, že už je to tu někde popsáno. Hledal jsem, hledal ... (ale málo?). Po více letech jsem z důvodu přicházející hrozby T2 přešel na Dreambox 525 combo. O linuxu toho moc nevím, ale pro základní nastavení dřívejších strojků mi to zatím celkem stačilo. U té 525 ale mám tyto problémy:
Pluginy jsem dříve instaloval telnetem v DCC_E2 příkazy "ipkg ..." a později "opkg ...". U té 525 mi to nefunguje (zpráva "E: Unable to locate package /tmp"), přesto, že jsem požadovaný *.ipk do /tmp jako dříve nakopíroval. Můžete někdo poradit co s tím?
Druhý problém: v této fázi mi jde především o teresteríální T2. Nemám samostanou antenu, jsem odkázán na STA, jejiíž současné vlastnosti neznám a ani je nemohu ovlivnit. Při prvním skenování (ještě s originálním image) se mi objevila celá řada programů, mezi nimi i některé, které měly v názvu |T2. Ty se však ale nepodařilo rozkódovat. Nevím proč, možná jejich signál byl příliš slabý (STA asi ještě není pro kanály T2 vybavena, takže zřejmě "prolezly nějak bokem"). A proto se chci zeptat, zda dekodování T2 HEVC je v tom tuneru automatické (defautové), nebo zda je nutné ho někde nějak povolit. Pak jsem v naději, že to snad pomůže, přešel na alternativní image (a GP4). A tam se mi už ale nikdy, i při mnoha opakovaných skenováních žádné T2 programy už neobjevily. Máte s tím někdo zkušenosti a můžete poradit? Předem dík.