Ešte niečo k DM500s( s nejakým openPLi_by_mydlic). Čo sa týka kompilácie, robel som to na "staršom" (ubuntu16?) PC linux s oldpowerpc toolch. (napr. zo simplebuild oscamu). Na latest ubuntu sa nedá spustiť gcc-powerpc z oldpowerpc toolch. a s repo gcc-powerpc zase vyhadzuje binárka lce chybu libc.so.6(glibc problém). V makefile (aj v nagra.rsa makefile) stačí nastaviť gcc na powerpc.
Moja radosť z vykonaného bola ale predčasná. Ide o spôsob spúšťania lincardemu-nedá sa spustiť na pozadí. Pokiaľ binárku v termináli spustíte ručne, všetko šlape tak ako má(pokiaľ nezavriete term.).
Ak spustíte lincardemu scriptom napr. cez softcam managera(alebo cez crond, alebo hocijako inak po štarte systému), tento scrip ostane "visieť", lincardemu ide, ale neúmerne vyťažuje cpu. Ísť to ide, ale nekorektne, dochádza k redudancií (v local oscame, na ktorý som lincardemu pripojil, sa to napr. prejavilo tak, že sem-tam neodpovedal korektne na ecm s hláškou "no ecm pending"). Toto sa deje aj u iných systémov(keď to takto spustíte na arm_e(alebo x86) cez systemd, tak ten sa ide z toho zblázniť - journalctl, alebo ký fras to je, ide normálne z kože vyskočiť). Liekom na to je screen. No dm500s_ke sa o nejakom screene asi ani nesnívalo.